Dodaj do ulubionych

Poszukuję we Wrocławiu dobregorehabilitanta Vojty

20.06.07, 15:07
Szukam we Wrocławiu dobrego rehabilitanta Vojty dla córeczki - dość ciężki
przypadek (26 hbd-910 gram, wylewy IV stopnia, ROP 5 stopnia, wzmożone
napięcie - gł. w nogach wygląda to tragicznie)
Obserwuj wątek
    • traganek Re: Poszukuję we Wrocławiu dobregorehabilitanta V 20.06.07, 18:08
      Zapytaj tutaj:
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=20939
      lub poszukaj wśród dyplomowanych rehabilitantów na stronie:
      vojta.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=30
      • tolka11 Re: Poszukuję we Wrocławiu dobregorehabilitanta V 20.06.07, 19:41
        Jolu tylko Vojta? A Bobath? Pytam z ciekawości czy tak wybrałaś czy zalecono
        wam? Miłosz ze względu na wodogłowie i retinopatię [konkretnie chodziło o
        witrktomię, żeby siatkówka znowu się sie odkleiła] miał zakazaną Vojtę przez
        neurologa i okulistę.
        • jola23061978 i Vojta i Bobath 20.06.07, 21:57
          Miśku nam jedni zalecili Vojtę (twierdząc, że po jej wylewach i przy tak mocnym
          napięciu gł. nóg tylko Vojta może coś zdziałać) a inni zalecili Bobath (żeby
          po jej wylewach i przy tak mocnym napięciu ją wyciszać) czyli błędne koło.
          Okuliści z Niemiec (pytalam 100 razy o Vojtę i inne przeciwskazania) nie widzą
          żadnych przeciwskazań do Vojty, nasi polscy też twierdzą, że ukrwienie poprawia
          się a szkody przy Vojcie jest tyle co normalnie jak dziecko płacze. Neurologów
          odwiedziłam chyba z 6 i 2 dobrych raczej jest za Vojtą. Czas pokaże. Oczy w
          lipcu mamy do kontroli. Narazie mało je otwiera, próbujemy rehabilitować
          (odblaski, światełka itp), w 1 oku polska okulista widzi lekko różowy blask
          jakby siatkówka przylgneła w małym stopniu.Bobath super - mniej się pręży,
          napina, jest bardziej symetryczna wyciszona. Przy Vojcie wyje jak bóbr i to czy
          zegnie nogi wydaje mi się jakoś przypadkowe a nie za sprawą ćwiczeń. Tak samo
          zgina naprzemiennie jak leży sama i płacze i bez ćwiczeń. Ale cwiczę - muszę
          robić to bardzie regularnie , bo przez te wizyty po lekarzach rozchrzania mi
          się porządek dnia i czasem ćwicze mniej niż 4 x .pozdr Jola
      • jola23061978 Re: Poszukuję we Wrocławiu dobregorehabilitanta V 20.06.07, 23:33
        dzięki - nie znałam tej strony o rehabilitacji
        • jolka.mx1 Re: Poszukuję we Wrocławiu dobregorehabilitanta V 21.06.07, 00:40
          Hey mam syna po rehabilitacji metodą Vojty młody jest już duży i jest okey on
          jest z 31 tygodnia i jeden z bliźniaków. W szpitalu dostałam adres osoby, która
          jest w sprawie rehabilitacji tą metodą autorytetem to pani dr Maria Drewniak z
          Krakowa pani dr jest konsultantem w Monachium w Centrum Rehabilitacji Dzieci i
          pracownikiem Krakowskiego Centrum Rehabilitacji Wieku Rozwojowego. Nam zestaw
          ćwiczeń dobierała pani doktor kontrola młodego też, natomiast uczenie mnie
          rehabilitacji to już należało do rehabilitantek. Nie dostałam się bezpłatnie bo
          były kolejki kosmiczne a liczył sie czas ah i mielismy z 300 km w jedną stronę
          to było dosyc męczące ale dało się przeżyć same wizyty nie były kosztowne. Pani
          dr udzielała nam też takich codziennych porad bo jest pediatrą i my ufaliśmy
          jej baaardzo. To nazwisko dostałam w poradni wcześnaików w szpitalu
          wojewódzkim. Powiem tyle, że ćwiczenia były dla mnie świętą rzeczą i
          rehabilitowałam młodego bardzo skrupulatnie. Nie było łatwo ale było WARTO a ja
          dla młodego zrobiłabym wszystko.
          pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości, wiary i postepów córeczki.
          Mogę odpowiedzieć na ewentualne pytania natomiast decyzja kogo z lekarzy wybrać
          zawsze zależy od rodziców.
          sorki troszkę nieskładnie ale padam i zaraz wyłączam komp.
    • baszkas Re: Poszukuję we Wrocławiu dobregorehabilitanta V 21.06.07, 08:44
      Witam,
      Jesli chodzi o Wroclaw, to najlepszych specjalistow od Vojty maja w Promyku
      Slonca. Pracowala tam b.dobra rehabilitantka pani Magda Pazdzierska. Polecam.
      W razie czego mam jeszcze jej nr tel komorkowego, mam nadzieje, ze aktualny, bo
      spotykalismy sie z nia 3 lata temu.
      Pozdrawiam,
      Basia
      • zorrgula Re: Poszukuję we Wrocławiu dobregorehabilitanta V 22.06.07, 10:21
        Tylko niestety do Promyka jest bardzo trudno się dostać sad
        Z tego co wiem to najpierw na początku miesiąca trzeba się zarejestrować do
        lekarza rehabilitacji na przyszły miesiąc, a dopiero później do rehabilitanta :-
        (, tak więc wszystko odwleka się w czasie, no i najlepiej rejestrować się
        osobiście i być tak jak najwcześniej rano.
        Pozdrawiamy Z&A
        • xemm1 Re: Poszukuję we Wrocławiu dobregorehabilitanta V 26.06.07, 20:43
          oprócz Magdy Paździerskiej, Dorota Zajaczkowska też ma dobre opinie, moja
          koleżanka była bardzo z niej zadowolona, tu jej stronka www

rehabilis.webpark.pl/index.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka