Dodaj do ulubionych

Dlaczego plisa się wywija?

14.11.11, 21:33
Napisano: zrób 5 rzędów ściegiem francuskim, potem przerabiaj gładkim prawym. Tak robię, ale ta plisa robiona ściegiem francuskim zawija się.Co trzeba zrobić?
Obserwuj wątek
      • pimencjusz Re: Dlaczego plisa się wywija? 15.11.11, 11:54
        Ja robiłam plisę z 11 oczekściegu francuskiego ( a więc dwa razy szerszą) niż 5 oczek , po którym były ścieg pończoszniczy ( prawe na prawej, a lewe na lewej) i tez mi się wywijało, dopiero jak po 11 samych prawych zrobiłam 2 oczka lewe od prawej strony i prawe od lewej, a potem dopiero scieg pończoszniczy ,to plisa przestała się wywijać i układa się w miarę prosto, więc myśle, ze szerokośc plisy nie ma znaczenia, tylko to, co po niej nastep[uję - plsa robiona ryżem tez zreszta -choc była szeroka - miała tendencje do wywijania sie. Pozdrawiam.
        • zdzid Re: Dlaczego plisa się wywija? 15.11.11, 14:34
          No bo to się oczywiście nie wywija sama plisa tylko następujący po niej wzór gładki prawy - który ma taką urodę smile Plisa ma za zadanie obciążyć brzeg - to jaka szeroka jest potrzebna zależy od włóczki. Jedna włóczka wywija się bardziej druga mniej... Można tez zrobić na dole brzeg/plisę podszywaną pod spód wzorem gładkim.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka