Dodaj do ulubionych

maszyna dziewiarska

27.03.12, 18:00
Cześć dziewczyny,
chciałabym kupić sobie maszynę dziewiarską. Przewertowałam forum i wyłuszczyłam, że najlepsza będzie dwupłytowa (chciałabym robić na niej ściągacze również). Dosyć popularna jest marka Brother. Znalazłam więc coś takiego na ebayu tutaj i nie wiem czy nadaje się to do użycia, tzn czy można na tym zrobić ściągacz, czy też nie. Zupełnie się na tym nie znam, więc baardzo proszę o pomoc
Obserwuj wątek
    • ciotka_paszczaka Re: maszyna dziewiarska 27.03.12, 19:38

Nie nadaje sie . W ogole.

To jest fine gauge machine!
      Specjalistyczna, ale do czegos innego.
      Intarsia to robienie obrazkow, zakard, a do tego 3.5mm to do b. cienkich nitek. Jednoplytowa. Szukaj brother o numerach 800 i w gore, musi miec dwie plyty -jak nie ma na fotografii, to nie ma! Ribber =druga plyta; main bed =podstawowe. Zapisz sie do grup maszynowych na Yahoo czy ravelry, PRZECZYTAJ ARCHIWUM, wady i zalety roznych modeli i dopiero wtedy wybieraj i kupuj. WAZNE: najgrubsza wloczka jaka zrobisz na maszynie (nie bulky) to 4ply czyli cienka skarpetkowa.. Pamietaj o tym. Masz dostep do przedzy przemyslowej?

www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=Brother+Knitting+Machine+-chunky&_sacat=0&Type=Knitting%2520Machines&_dmpt=UK_Crafts_Knitting_Crochet_EH&_odkw=Brother+Knitting+Machine&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313
        • ciotka_paszczaka Re: maszyna dziewiarska 27.03.12, 21:26
          Cienkie wloczki na druty to b.grube wloczki do maszyny. Zupelnie innych wloczek uzywa sie do maszyny (coned yarn) a innych do robienia recznego. Jest troche ktore nadaja sie i tu i tu, ale to wyjatek a nie regula. I
          Dla tego pisalam o tym, czy masz dostep do przedzy przemyslowej. Jesli nie masz, to raczej maszyna Ci nie pomoze. Chyba ze typ: CHUNKY.
          • duende2 Re: maszyna dziewiarska 28.03.12, 11:56
            Kurcze, myślałam, że każda (odpowiedni cienka) włóczka nadaje się na maszynę. Marzą mi się cienkie sweterki z włóczek jedwabnych i tu maszyna byłaby idealna, ale teraz to już nie wiem sama. Przędzy przemysłowej nie posiadam i dostępu do niej również. Od czego zalezy czy włóczka nadaje się na maszynę, czy nie?
            • wesca1 Re: maszyna dziewiarska 28.03.12, 12:43
              nie jest tak targicznie z kupnem welny do maszyn, ja kupuje na ebayu.za przyzwoita cene mozesz dostac rozne rodzaje i kolory welny.
              www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=Strickmaschine+garn&_sacat=0&_odkw=Strickmaschine&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313
              www.ebay.nl/sch/i.html?_nkw=knitting+machine+yarn&_sacat=0&_odkw=knitting+machine&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313
              co do ceny maszyn to za te pieniazki +/_500GBP kupisz calkiem przyzwoita maszyne dwuplytowa Brother.symbole maszyn KH800 do KH 900 to maszyny na karty perforowane, czyli do kazdego wzoru musisz miec albo zrobic karte lub na elektroniczna ( te kosztuja w granicach 500e symbole zaczynaja sie od KH 910 i te daja najwiecej mozliwosci dziergania wzorow bez kart perforowanych. symbole plyty dolnej to KR830 , KR850.na tych maszynach mozesz dziergac z welny cienkiej max.grubosc drutow 2.5. jedynie brother KH230 chunky, KH260 na karty I KH 270elektroniczna jest do grubej welny
              • duende2 Re: maszyna dziewiarska 28.03.12, 18:58
                dzięki za odpowiedź, właśnie o coś takiego mi chodziło. Czyli najlepiej kupować maszynę zaczynającą się od kh910. Czy te płyty dolne (kr 830) dokupuje się oddzielnie- rozumiem, że są to płyty do dziergania ściągacza? Czy jeżeli w opisie jest maszyna brother kh910 to znaczy że jest ona dwupłytowa, czy jedno?
                Sorry za te pytania, ale jestem zupełny laik w kwestii maszyn.
                • ciotka_paszczaka Re: maszyna dziewiarska 28.03.12, 19:26
                  Jedno. Ribber+druga plyte kupujesz osobno; to te o symbolu KRxxx. ALE mocno sie zastanow: te maszyny nie sa produkowane od ponad 20tu lat. Nowych nie ma. Elektronika siada, to byly b. stare uklady. Praktycznie nikt tego nie naprawia bo nie ma czesci.
                  ]Pani ktora mnie uczyla dziergania miala Brothera 950i; jak dlugo dzialal bylo dobrze. Ale sie zepsul...i koniec. Kupila drugiego, na czesci.... jakis czas dziala, i tez sie zepsul. Jesli dodam, ze nie mieszkam w Polsce, gdzie o czesci bedzie Ci jeszcze trudniej. A mechaniczne maszyny beda dzialac jeszcze bardzo dlugo.
                  Z tego co zrozumialam, to chcesz uzywac wloczek dostepnych w sklepach, zakupy na ebay sa ok, ale ile zaplacisz za przesylke do Polski?
                  Zobacz jednak CHUNKY -moze byc lepsze do Twoich celow,Bond America (do tego istnieje ribber chociaz dost. tylko uzywany); albo jesli juz to jedyne obecnie produkowane i do tego nowe i z gwarancja.
                  NP. tu:
                  www.silverviscount.co.uk/shop/index.php?cPath=22&osCsid=8ba4987e721bf3154c32232d4fe2d8a1
                • wesca1 Re: maszyna dziewiarska 28.03.12, 19:33
                  troche lepsza od 830 to KR850 i tak to do sciagaczy ale takze do dziergania np.calego swetra, mozesz na niej zrobic sciagacz +reszta np. tylu swetra, daje tez mozliwosci wzorow.najczesciej maszyne kupujesz jesli nowa to odzielnie gorna pyte i odzielnie dolna, ale czesto jest tak ze juz maszyna jest skompletwana i ma obie plyty. widac to dokladnie na zdjeciach z oert, w opisie maszyny czytasz co posiada , jesli tylko wystepuje KH940 to jet to jednoplytowa, lub KH940/KR850 to dwuplytowa
                  • ciotka_paszczaka Re: maszyna dziewiarska 28.03.12, 19:35
                    Ale realistycznie -nowej maszyny nie kupisz sad
                    ale czesto jest tak ze juz maszyna jest skompletwana i m
                    > a obie plyty. widac to dokladnie na zdjeciach z oert, w opisie maszyny czytasz
                    > co posiada , jesli tylko wystepuje KH940 to jet to jednoplytowa, lub KH940/KR85
                    > 0 to dwuplytowa
                    Z tym sie zgadzam!
                    • wesca1 Re: maszyna dziewiarska 28.03.12, 19:41

w odpowiedzi na post Ciotki Paszczaka mam brodera kilka lat, dziergalam ja, dziergalo bo uczylo sie na niej pare innych pan i poza wymiana igiel i listwy nic sie w niej nie popsulo. brodery nie sa juz produkowane ale nadal robia je chinczycy, czesci sa nadal dostepne - nowe.
                      • ciotka_paszczaka Re: maszyna dziewiarska 28.03.12, 19:59
                        Gwoli scislosci: ja nie dziergam na brotherze, te maszyne miala pani ktora mnie uczyla. Ja mam elektronicznego passapa, i tez "trzymam kciuki" zeby nie wysiadla konsola. Tujednak opisalam to, z czym sie u niej spotkalam. Byc moze faktycznie miala po prostu pecha.
                        O Chinskich czesciach niewiele moge powiedziec. Widzialam na ebay czesci z Honkongu, moze to o to chodzi?
                          • monicus a takie pytanie dodatkowe 29.03.12, 23:07
                            ile czasu zabiera zrobienie swetra zalozmy rozm. 38, prosty jakis, w tym nudnym sciegu ponczoszniczym? bo ma taka maszyne na stryszku (niby do sprzedania) ale zrobilabym pare rzeczy dla dzieciakow z cienszej wloczki. tylko jak ma sie okazac, ze niewiele szybciej idzie... to mi sie nie chce uczyc smile
                            • ciotka_paszczaka Re: a takie pytanie dodatkowe 30.03.12, 12:49
                              Samo dzierganie b. szybko, czas bedzie Ci zabierac wykonczenie: wyprasowanie, zblokowanie (zwlaszcza ponczoszniczego, zwija sie); zeszycie. Ogolnie: maszyny lepiej sie sprawdzaja w bardziej skomplikowanych sciegach. Paradoksalnie scieg ponczoszniczy, chociaz jest najlatwiejszy do wykonania, jest najb. pracochlonny do wykonczenia. A jeszcze i to, ja mam silnik do tego passapa, wiec o "recznym dzierganiu"mam niestety niewielkie pojecie sad
                                • ciotka_paszczaka Re: a takie pytanie dodatkowe 30.03.12, 15:22
                                  monicus napisała:

> Nooo wykonzczenie to moja najslabsza stronasmile dlatego. Kmbinuje zawsze, zeby w
                                  > calosci robic. Hm. No ale to ile moze zajac taki sweter? 3 dni? Tydzien?

Dwa prostokąty na przod i tyl po 30 min kazdy. Rekawy 1.5-2.5 godziny, bo na okraglo dodajesz lub odejmujesz oczka. A potem podkroj szyji na maszynie (do szycia) i wycinasz. Jesli chcesz robic podkroj szyji na maszynie dziewiarskiej to sadze ze jakies 0.5 -1godziny.
                                  Ale jesli sobie to zsumujesz -to NIE OTRZYMASZ calkpowitego czasu. Nie znam nikogo, kto potrafil by tyle czasu ciurkiem siedziec przy maszynie.
                                  Realistycznie: ja robie przod i tyl jednego dnia, i rekawy drugiego i trzeciego (o ile mam czas); jeden rekaw=jeden wieczor. POtem jeszcze jeden wieczor na wykonczenie i gotowe. Jesli sie ktos tym zajmuje zawodowo, ma linker (taka maszyna do wykanczania) prawdopodobnie idzie to szybciej. Z produkcja przemyslawa tez -bo tu zauwaz, kazda rzecz musisz sobie przeliczac.
                                  To zajmuje czas. Ogolnie: to fajne hobby, ale o ile robiac na dutach mozesz powiedzmy cos jeszce robic, to robiac na maszynie MUSISZ MIEC SPOKOJ. Platajace sie pod nogami (male) dzieci/psy/koty/karnarki...wykluczaja prace. Za duzo czasu i nerwow stracisz na pomylki/poprawki. To tyle ode mnie.
                                  Tu dwa przyklady moich robotek -dwie rozne techniki: kazda z nich zajela wlasnie ok. tygodnia (tylko wieczory) od poczatku do konca.
                                  https://xa.yimg.com/kq/groups/220242/tn/1627140159/name/PatCookNordic.jpg
                                  https://xa.yimg.com/kq/groups/220242/tn/994208037/name/n_a
                                    • wesca1 Re: a takie pytanie dodatkowe 30.03.12, 16:46
                                      Ciotka Paszczaka. sweterki sa sliczne, kolory swietnie dobrane,przyjemnie popatrzec na nie.
                                      ja sobie troche usprawnilam dzierganie na maszynie i wykanczanie. dziergam z DesignaKnit8 wiec nie trace czasu na obliczaniu oczek i rzedow robi to za mnie komputer, pozatym widze na monitorze w ktorym miejscu swetra jestem i komputer mowi mi kiedy oczka spuszczac czy dodawac, i wzory mam ogromna mozliwosc moge je sama rysowac. zszywam swetry na maszynie do szycia tez czasem overlockiem jedynie plisy wykanczam na dziewiarskiej.zrobienie sweterka srodnio robie jedna czesc dziennie zajmuje mi okolo 3 -4 dni
                                      • ciotka_paszczaka Re: a takie pytanie dodatkowe 30.03.12, 16:59
                                        Dziękuję za miłe słowa!

>zrobienie sweterka srodnio robie jedna czes
                                        > c dziennie zajmuje mi okolo 3 -4 dni
                                        czyli mniej więcej tyle co mnie.
                                        Co do programowania:
                                        Passap ma wbudowana konsole do sciegow (wzorow) jak i do formowania robotki (przod/tyl/podkrój szyi etc, etc. )tzw. FORM program.
                                        Trzeba wpisywać kolumny liczb (srednio 15-20min żeby to wpisać) oparte na próbce własnej ściegu . Trochę tak jak DAK -ale w sumie prościej. Tylko...dłużej to jednak technologia z początków lat 90tych.
                                        Co do DAK (DesignaKnit) (mam 7 pro -ale go nie lubie);
                                        Jednak programowanie konsoli to tez czas -skomplikowany wzor -laduje sie owszem z komputera w ciągu 5 min;
                                        ale np. Brother ma tzw. interactive knitting a do passapa DAK tego nie ma!

A już na koniec: ja to robię tylko jako takie hobby -amatorskie-od czasu do czasu ...proszę, weźcie na to poprawkę czytając moje posty...
                                          • ciotka_paszczaka Re: a takie pytanie dodatkowe 30.03.12, 23:03
                                            Wesca1 -
                                            Masz rację -jest,
                                            ja źle się wyraziłam,
                                            opiszę jeszcze raz to o co mi chodziło powyżej:

dwa modele kabli do Passapa podłączonego do komputera do DAK:
                                            Link1 ten który ja mam; i Link2. TYLKO ten drugi kabel-koszmarnie drogi-ma interactive knitting.
                                            Natomiast sama funkcja jest w FORM; już wbudowana w E6000;
                                            i o to mi chodziło.
                                            Czyli żeby mieć Interactive knitting z DAK, na Passapie; musisz jeszcze dokupić dodatkowy kabel.

Zaś używając wbudowanych funkcji w konsoli -masz to za darmo.

Uff, może teraz będzie jasne, to co chciałam wyrazić?

Nb. chyba właśnie dla tego, nikt ze znanych mi -co prawda tylko wirtualnie- przez grupy Yahoo, właścicieli /użytkowników Passapów nie używa DAK do interactive knitting; na zasadzie: po co mam dodatkowo płacić za coś co jest za darmo. A do Brothera ten kabel był dużo tańszy, buuu...

P.S. To jest Passap (przez dwa "p") smile
                      • izzaas Re: maszyna dziewiarska 18.06.12, 09:04
                        Witam,
                        przeczytałam, że pracuje Pani na Brotherze. Mam maszynę dziewiarską KH 840 postanowiłam ją przeczyścić i rozkręciłam a teraz mam problem ze skręceniem. Czy posiada Pani jakąś instrukcję, w której jest pokazana budowa tej maszyny lub jak wymienia się igły. Byłabym wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.
                            • saszura26 Re: maszyna dziewiarska 24.01.13, 07:47
                              Wozek intarsia do silverreed sk280 - na ebay.

www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1311.R3&_nkw=intarsia+carriage&_sacat=0&_from=R40
                              Proszę skopiować link i wpisać w pole wyszukiwarki?
                                • saszura26 Re: maszyna dziewiarska 24.01.13, 11:06
                                  Dla takich maszyn nie ma. Na Allegro też nie ma. Sprawdzałem. Sprzedają używane Brother KH840, 860. Nie widziałem żeby ktoś sprzedawał Silver. Można poszukać na terenach Rosji lub Ukrainy. Mam intarsje AG-30 do SK860. Zamawiałem z Moskwy. Teraz leży sobie w szafie. Nie używam. Nie mam cierpliwości żeby zrobić wzór. Praca prawie ręczna)).
                                    • saszura26 Re: maszyna dziewiarska 24.02.13, 11:29
                                      Добрый деньwink. Удалось вам приобрести каретку интарсия?. давно ли вы вяжите на машине? Может есть ваши изделия, чтобы посмотреть? Предлагаю продолжить общение через mail. Не удобно, форум открытый, многим не понятно что здесь написано.
                      • pinaw Re: maszyna dziewiarska 03.10.14, 13:15
                        mam pytanie, posiadam maszynę BROTHER KH-940 z colour changer KRC-900. Szukam kogoś kto mógłby zrobić przegląd maszyny/drobne naprawy. Czy masz może kontakt do takiej osoby-jakiegoś technika od maszyn dziewiarskich?
      • plomyk18 Re: maszyna dziewiarska 24.02.13, 10:19
        Witam .Poszukuję instrukcji obsługi do maszyny dziewiarskiej Busch. Przejrzałam to forum i są wpisy że ktoś posiada ale one są z 2009roku .Jeżeli może mi ktoś pomóc będę bardzo wdzięczna.Podaję swój adres: elka306@wp.pl

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka