Dodaj do ulubionych

tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi

28.08.12, 08:42
zakladam watek bo zawsze mam duzo pytan odnosnie wzorow....i od razu mam pytanie odnosnie czapeczki z linku www.garnstudio.com/lang/en/pattern.php?id=4905&lang=en

robie juz koncowa czesc czyli zamykam oczka i zrzucam na nausznik na drut pomocniczy i teraz moje pytanie jak zamkne oczka na czolo to zaczynam robic nausznik ale nitke tam jakos zakanczam i zaczynam od poczatku czy przeciagam pod tymi oczkami zamknietymi od spodu i dziergam dalej a to potem pod spodem robotki zostanie? czy cos zle zorbilam? no i to samo jak juz zrobie ten pierwszy nausznik i bede chciala przejsc do tego z drutu pomocniczego to takpo porstu przeciaganac nitke do niego czy zakonczyc jakos na pierwszym i wtedy od nowa dołączyć do drigiego?
Obserwuj wątek
    • szymbea Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 28.08.12, 08:59
      trix85 napisał(a):

> zakladam watek bo zawsze mam duzo pytan odnosnie wzorow....i od razu mam pytanie odnosnie czapeczki z linku www.garnstudio.com/lang/en/pattern.php?id=4905&lang=en
      >
      > robie juz koncowa czesc czyli zamykam oczka i zrzucam na nausznik na drut pomoc
      > niczy i teraz moje pytanie jak zamkne oczka na czolo to zaczynam robic nausznik
      > ale nitke tam jakos zakanczam i zaczynam od poczatku czy przeciagam pod tymi o
      > czkami zamknietymi od spodu i dziergam dalej a to potem pod spodem robotki zost
      > anie? czy cos zle zorbilam? no i to samo jak juz zrobie ten pierwszy nausznik i
      > bede chciala przejsc do tego z drutu pomocniczego to takpo porstu przeciaganac
      > nitke do niego czy zakonczyc jakos na pierwszym i wtedy od nowa dołączyć do dr
      > igiego?

zamykasz oczka na czoło i tył i zostają Ci na drutach oczka na nausznik i oczka na drugi nausznik masz na drucie pomocniczym. Czyli robisz z tego "normalnego" drutu bez żadnego zakańczania, po prostu przerabiasz dalej czapeczkę wzorem na nausznik, jak przerobisz konieczną ilość oczek to zakańczasz, czyli jeśli dobrze pamiętam zamykasz ostatnie 7 oczek, zawiązujesz nitkę i odrywasz smile przyczepiasz tą nitkę do oczek na drucie pomocniczym i przerabiasz drugi nausznik, jak skończysz też zawiązujesz i odcinasz nitkę. później już tylko wrabiasz nitki żeby nie było po nich śladu i czapeczka gotowa smile
      • trix85 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 28.08.12, 09:36
        szymbea ale jak zrzucialm oczka na drut pomocniczy to automatycznie zostala mi wloczka ktora musialam przeciagnac przy tych oczkach zeby robic dalej czy powinnam ja tam zakonczyc i po zrzuceniu oczek dolaczyc na nowo i zamykac kolejne oczka na czolo?
        • szymbea Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 28.08.12, 11:47
          trix85 napisał(a):

> szymbea ale jak zrzucialm oczka na drut pomocniczy to automatycznie zostala mi
          > wloczka ktora musialam przeciagnac przy tych oczkach zeby robic dalej czy powin
          > nam ja tam zakonczyc i po zrzuceniu oczek dolaczyc na nowo i zamykac kolejne oc
          > zka na czolo?

powinnaś zrzucać na drut pomocniczy przerabiając te oczka, czyli zamykasz oczka na tył czapki i te oczka zamknięte "spadają" z drutów, już nic z nimi nie robisz i następnie przerabiasz na drucie pomocniczym oczka na nausznik i wtedy one będą na innym drucie a nitką robisz dalej, czyli zamykasz kolejne oczka na czoło, później tą nitką przerabiasz z pozostałych oczek nausznik, zakańczasz nausznik, odcinasz nitkę i przyczepiasz ją do pierwszego oczka na drucie pomocniczym i przerabiasz kolejny nausznik
          mam nadzieję, że rozumiesz co piszę smile
          • trix85 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 28.08.12, 12:50
            a to teraz juz rozumiem co zle zrobilam...ja po prostu zdjelam te 39 oczek na drut pomocnicz bez przerabiania i dlatego mi zostala nitka w tym miejscu nie uzywana i przeciagnelam ja od spodu do oczek ktore dalej robilam...to teraz tylko pytanie czy jak tak po prostu zsynelam te oczka to nic sie nie zepsuje??tylko bede miala nitke od spodu i juz
            • szymbea Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 28.08.12, 13:15
              w sumie to tak smile możesz ją później ewentualnie trochę podszyć, żeby nie przeszkadzała. No chyba że zrobiłaś ją mocno ścisłą i ściąga czapeczkę, ale jeśli jest luźna i nie zmienia rozmiaru czapki, to nie ma to wpływu na czapkęsmile
              • trix85 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 28.08.12, 14:00
                no na szczescie zrobilam idealne naprezenie ani nie za scisla ani nie za luzna ale tak myslalam ze cos nie halo jest;p widac na koncu cos sie pogubilam;/ a te 7oczek o ktorych piszesz to jakie? tez cos mi sie nie zgadza ...to chodzi o nausznik? przeciez tam jest 39 oczek do przerobienia na nausznik no i zamykam na pocztaku kazdego rzedu i robie 16 rzedow no i ostatni rzad jak zamykam?? tak normalnie jak sie zakancza (2 o.p i dolne przerzucam nad gornym juz na lewym drucie) czy tez przerabiajac 2 oczka razem? pewnie znow cos pomieszlam a juz zrobilam 5 rzedow nausznika...
                • szymbea Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 28.08.12, 14:27
                  trix85 napisał(a):

(2 o.p i dolne przerzucam nad gornym juz na lewym drucie) <= nie wiem o jakim przerzucaniu piszesz smile

7 oczek to na końcu nausznika, jak już zamkniesz te 16 rzędów to zostanie Ci 7 oczek i je zamykasz wszystkie naraz czyli po 2 oczka razem.
                  • trix85 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 29.08.12, 17:51
                    hmm cos musialam pochrzanic bo mi po zrobieniu 16 rzedow zostalo chyba 21 oczek i nie wiem co zle zrobilam? zamykalam po 2 oczka na poczatku kazdego rzedu...czy powinnam tez na koncu?? a no i nie odczytalam twojego posta wczesniej i te ostatnie oczka zamknelam tak jak na filimikach instruktazowych pokazuja binding off. Jest jakas roznica? juz teraz bede robic drugi nausznik tak samo ale chcialabym wiedziec na przyszlosc co zle odczytalam.

aha no i napiszcie mi prosze teraz jak chce przejsc do drugiegio nausznika to musze na nowo tam wloczke podczepic...i nie bardzo wiem jak ...na youtubie jest jak podczepiac druga nitke tej samej wloczki ale tam zostaje kawalek z poprzednije do ktorego si epodczepia ....a jak nie ma tam juz zadnej nitki to co robie?? jedno oczko narzucam na tego druta na ktorym sa juz oczka i zaczynam robic? kurcze nie moge nigdzie znalezc takiego przykladu;/
                    • szymbea Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 29.08.12, 19:37

Nic nie pochrzaniłaś, tylko we wzorze było napisane żeby zamykać po oczku w każdym rzędzie i wtedy by nijak nie wyszło tak jak jest to napisane, że niby masz zrobić ileś tam rzędów i zostaje 7 oczek, moim zdaniem trzeba było zamykać oczka na początku i na końcu każdego rzędu i ja tak zrobiłam, mimo, że raczej się tak nie robiwink ale przynajmniej dzięki temu cyferki mi się zgadzały smile
                      zamknęłaś dobrze te wszystkie oczka, ja po prostu robię troszkę inaczej niż robią to w video.
                      Co do podczepiania włóczki, to ja przywiązuję ją do pierwszego oczka, bądź też tak jakby pod nim, po prostu przywiązujesz ją do robótki, tak aby ładnie wyglądało i można było robić, tak jakby ona "wychodziła" z oczka smile
                      • trix85 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 30.08.12, 00:58
                        dzieki dziewczyny! skonczylamsmile))

agag.ier moge poprosic jeszcze o ten wzor:

www.garnstudio.com/lang/us/pattern.php?id=4610&lang=us
                        • agag.ier Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 30.08.12, 15:59
                          mozesz mozesz - na przyszly tydzien dam rade
                          • agag.ier Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 30.08.12, 16:00
                            smile
                            • trix85 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 30.08.12, 21:46
                              dzieki agag.ier . bede cierpliwie czekac!

a tymczasem mampytanie do tego otulacza:
                              www.garnstudio.com/lang/pl/pattern.php?id=4946&lang=pl
                              scieg francuski mam napisane ze 4 okrazenia nim robie tzn. ze 1 okrazenie prawe jedne lewe i znow jedno prawe i jedno lewe i koniec?
                              • szymbea Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 30.08.12, 23:23
                                tak, robisz jedno prawe, jedno lewe, prawe, lewe i dalej robisz już prawe zamykając ileś tam oczek i dalej robisz według wzoru M1
                                • trix85 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 31.08.12, 12:14
                                  teraz mam kilka pytan co do wzoru tego rysunkowego:
                                  1.zaczynam czytanie od dolu do gory i od prawej do lewej?
                                  2.jeden rzad robie w kolko az do konca oczek?
                                  3. co to znaczy jak w rzedach jest mnej oczek?czy tak po prostu jest i juz?
                                  • agag.ier Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 31.08.12, 15:44
                                    1. dokładnie tak
                                    2. tak
                                    3. przerobilam i wszystko sie zgadza
                                    • malgoha1 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 01.09.12, 09:31
                                      A ten wzór może się ustawić w kolejce do tłumaczenia. wiem, ze wiele osób go szukało po polsku
                                      www.garnstudio.com/lang/dk/visoppskrift.php?d_nr=b21&d_id=34&lang=dk
                                      bardzo proszę smile
                                      • agag.ier Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 01.09.12, 14:48
                                        Zrobię w tym tygodniu smile
                                        • malgoha1 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 01.09.12, 16:12
                                          Dzięki, czekam z drutami i kaszmirem gotowa do dziergania
                                          • irena1360 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 04.09.12, 13:40
                                            agag.ier a ja mogę prosić o ten wzór bardzo mi się podoba i chciałabym sobie zrobić
                                            garnstudiodrops.com/lang/en/pattern.php?id=4734&lang=en
                                            Pozdrawiam Irena
                                            • agag.ier Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 04.09.12, 18:19
                                              OK. Daj mi tylko trochę czasu, a zrobię. Myslę, że do końca tygodnia dam radę, jesteś nr 4 w kolejce smile Pozdrawiam
                                              • szymbea Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 04.09.12, 19:35
                                                agag.ier a ja bym bardzo poprosiła o ten wzór www.garnstudio.com/lang/en/pattern.php?id=5801&lang=en, tłumaczenie niezbyt pilne, bo mam właśnie tuniczkę na drutach więc trochę czasu mi zajmie smile ale bratowa poszukuje takiego poncho więc chciałabym zrobić jej prezencik smile
                                                • agag.ier Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 04.09.12, 20:03
                                                  A ten akurat juz jest po polsku: www.garnstudio.com/lang/pl/pattern.php?id=5801&lang=pl.
                                                  Miłej pracy
                                                  • szymbea Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 04.09.12, 21:36
                                                    O dziękuję bardzo, nawet nie zauważyłam polskiej wersji smile no to teraz muszę się pośpieszyć z tuniczką i rozejrzeć za włóczką na to poncho smile
                                                  • agag.ier Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 04.09.12, 21:57
                                                    No koniecznie - zamieszczajcie gdzies te wyroby to bedziemy podziwiac smile
                                              • irena1360 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 04.09.12, 20:17
                                                Ok niema problemu poczekam .Dziękuje i pozdrawiam
                                                • trix85 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 05.09.12, 18:56
                                                  dziewczyny a ja powoli robie ten otulacz ...niestety nie mam za duzo czasu ale na tyle ile moge chociaz pare oczek dziennie przerabiam. Tylko juz coś chyba zle zrobilam...tam jest ten scieg rzad prawo rzad lewo rzad prawo rzad lewo...no i teraz robie drugi rzad na prawo ale tak jak patrze na robotke to mie sie wydaje ze mam po jedenj stronie same prawe a po jednej same lewe;/ i nie wiem dlaczego bo na pewno rzad na lewo przerobilam...czy moglam zle ulozyc robotke? no bo robie na okraglych drutach z zylka i nie zamykam kolka jak przy robieniu czapeczki tylko tak przerabiam...no i nie wiem czemu tak mi wyszlo czy to trzeba przekrecac po skonczeniu rzedu albo wlasnie nie ruszac czy jak....pomozecie?
                                                  • agag.ier Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 06.09.12, 18:55
                                                    Czesc. Uwaga - musisz robic na okraglo, wiec (inaczej niz przy czapce) zamykasz robotke w kolko. Zaczynasz od ściegu francuskiego i robisz 1 OKRĄŻENIE (nie rząd) na prawo, a potem NASTĘPNE OKRĄŻENIE na lewo. W ten sposób masz przed oczami (od siebie) caly czas ta sama strone robotki.
                                                    A z tego co zrozumialam ty robisz w tę i z powrotem (w rzędach jak piszesz) i to dlatego wychodzi ci z jednej strony dżersej prawy, a z drugiej dżersej lewy. Pozdrowienia!
                                                  • trix85 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 06.09.12, 19:50
                                                    czyli ze robie kolko? tzn zamykam robotke na drutach? a to nie bedzie potem za waskie? czy sie rozciagnie? czyli zakladam marker na poczatku robotki i robie ciagle po kole?to zdaje sie ze musze od nowa zaczynac;/
                                                  • agag.ier Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 06.09.12, 20:04
                                                    Dokładnie tak powinnaś zrobić. A dlaczego ma byc za waskie? Przeciez jest tyle samo oczek w okrazeniu jak w rzedzie. Pruj i do roboty!
                                                  • trix85 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 06.09.12, 21:35
                                                    buuuuu no to pruje!!! nie wiem czemu tak mi sie ubzduralo;/ ale jak skoncze okrazenie to przekrecam robotke czy nie?
                                                  • agag.ier Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 07.09.12, 09:53
                                                    Nic nie obracasz, cały czas masz przed oczami jedną stronę tylko i przerabiasz na okrągło.
                                                    Pozdrowienia - good news - uporałam się ze sporą partią zamówień na wzory, dzisiaj wieczorem je zamieszczę smile
                                                  • irena1360 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 08.09.12, 19:27
                                                    agag.ier Bardzoi dziękuje za przetłumaczenie Pozdrawiam Irena
                                                  • trix85 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 10.09.12, 17:59
                                                    agag.ier to ja bym poprosila jeszcze o te skarpetki:
                                                    www.garnstudio.com/lang/en/pattern.php?id=4864&lang=en
                                                    chyba ze znacie jakis prostszy wzor na zwykle welniane skarpetki...dostalam sporo welny i palnuje rodzine dobrze wyposazyc na zimewink
                                                  • agag.ier Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 10.09.12, 18:55
                                                    Pewnie. Jak ty intensywnie działasz. Ale to fakt, że małych rzeczy można zrobić więcej i efekt szybko widoczny. W tej chwili robię długi ciepły jesienny sweter i nie moge przebrnąć smile
                                                  • trix85 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 11.09.12, 00:29
                                                    ja marze o swetrze ale chyba jeszcze nie umialabym zrobic a poza tym tak jak piszesz przy malych rzeczach jest szybki efektwink dzisiaj czapke mezowi zaczelam ale nie wiem co z tego wyjdzie bo chce w paski a kolory ktore wybrał sa w innyvh rozmiarach wiec nie wiem czy bedzie pasowacwink agag.ier a ty juz robilas ten sweterek dla coreczki?
                                                  • agag.ier Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 11.09.12, 11:51
                                                    Jeszcze nie. Myslalam o wersji z dlugim rekawem, w miedzyczasie zdazyla urosnac, wiec musze pokombinowac troche ze wzorem. A teraz jak pisalam wczesniej robie dla siebie dlugi jesienny cieply sweter i nie moge doczekac sie konca, ktory oczywiscie triumfalnie oznajmie wam tu obecnym smile
                                                  • trix85 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 12.09.12, 15:25
                                                    Dziewczyny a gdzie moge zobaczyc jakas tabelke z rozmiarami drutow chodzi mi o numeracje, mam wzor po angielsku i jest druty zylka 32` i US 9 US 10 i nie wiem jak to sie przeksztalca na polskie druty?
                                                  • malgoha1 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 12.09.12, 20:35
                                                    Proszę tu masz przelicznik:
                                                    www.crochetandknitting.com/charts.htm
                                                  • trix85 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 13.09.12, 10:29
                                                    niestety ta strona nie dziala;/
                                                    nie macie innej? albo moze wiecie jakie to sa rozmiary 9 i 10 US?
                                                  • szymbea Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 13.09.12, 10:33
                                                    U mnie ta strona działa i jest tam, że druty 9 US to 5,5mm a 10US to 6mm
                                                  • agag.ier Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 13.09.12, 11:31
                                                    Tutaj wszystko znajdziesz:
                                                    www.garnstudio.com/terminologyandconverter.php
                                                  • trix85 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 13.09.12, 13:05
                                                    Dzieki dziewczyny!! jeszcze jedno pytanie...jak druty we wzorze to 6mm a jakos nie widze wloczki na 6mm ...natomiast podoba mi sie z dropsa cotton light, muskat i paris i maja takie ladnie kolorki ale sa na 5mm, 4mm, no to co wtedy? mam brac podwojnie wloczke czy inny rozmiar drutow czy nie da sie jakos tego przeksztalcic?
                                                  • malgoha1 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 13.09.12, 15:38
                                                    Trzeba przeliczyć wzór robiąc próbki i układając proporcje, ale dla Ciebie to moze byc problem, więc moja rada szukaj włóczki na druty nr.sześć. Ewentualnie rób na piątkach, ale rozmiar większy
                                                  • agag.ier Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 13.09.12, 16:21
                                                    Zobacz tutaj: www.garnstudio.com/lang/pl/yarncomparisonchart.php. Z podanych przez ciebie wloczek DROPS Paris nadaje sie na druty nr 6. Pozdrawiam,Aga
    • szymbea Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 21.09.12, 17:00
      Robię właśnie poncho www.garnstudio.com/lang/pl/pattern.php?id=5801&lang=pl i mam problem, a mianowicie nie jestem pewna jak mam odczytywać te schematy, tzn. czy tam są narysowane rzędy jako 1,2,3itd czy może powinnam to odczytać jak 1,3,5 itd. Bo już zdurniałam smile i nie wiem czy dobrze przerabiam
      • malgoha1 Re: tłumaczenia i pomoc z wzorami dropsa i innymi 21.09.12, 17:07
        Masz podane rzędy 1,2,3 itp
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka