Dodaj do ulubionych

Skąd bierzecie włóczki ?

24.08.04, 13:15
Ja do tej pory kupowałam w pasmanteriach i raz w sklepie internetowym. Trochę drogo to wychodzi sad Ale może macie jakieś sposoby na tańsze włóczkowe zakupy ? Czy może kupujecie w hurtowniach (ciekawe jakie ilości wtedy trzeba kupić?)? A może spróbować w lumpeksach, tylko czy taka włóczka z odzysku będzie dobra ?
Obserwuj wątek
    • ninga Re: Skąd bierzecie włóczki ? 24.08.04, 14:31
      Teraz to ze sklepów bom leniwa, a te W-wie drogie - nawet już w oddalonym od W-
      wy o 30 km Otwocku są o mniej więcej 20% tańsze ale za to mały wybór.
      Sprawdzałam też niemieckie sklepy internetowe i biorąć pod uwagę jaki jest tam
      wybór, mam wrażenie, że przy sporym zakupie, gdy koszty przesyłki rozłożą sie
      na odpowiednio dużą ilość wełny jest to porównywalne z cenami w tzw. dobrych
      pasmanteriach a wybór nieporównywalnie lepszy.
      Ale dawno temu gdy dostanie włoczki w sklepie było sporym problemem prułam
      pozbierane po ludziach szetlandy (brałam zreszto wszystkie swetry w których
      boki świadczyły o tym, że nie mają pociętej nitki i daja się spruć). Tyle
      tylko, że maszynowo robione swetry dużo mniej ważą, więc by starczyło na
      sweter, łączyłam włoczki z kilku swetrów i robiłam tzw. żakardy. Więc pewnie
      dzisiaj można poszukać w ten sposób włoczek w lumpeksach.
      Acha, moja koleżanka łapie czasami niesamowite okazje na Allegro. Ale to
      naprawdę czasami, bo rzadko jest tam coś naprawde ciekawego.
      Kalina
      • malgunia Re: Skąd bierzecie włóczki ? 24.08.04, 19:10
        Witam Panie,

Chętnie odwiedzam lumpeksy, bo tam jest stosunkowo tanio. np. sweter za 10-15
        zł. ( kiedy motek kosztuje tyle samosmile) Mam przy okazji pewność, jak włóczka
        bedzie wyglądała po praniu.
        Po spruciu - trzeba zawsze sprawdzić, czy boki nie są cięte - i odświeżeniu,tj.
        odparowaniu i wyprostowaniu - taborety w kuchni są przy tym niezastapione,
        zabieram się do pracy. A jakie cuda udaje sie znależć!!!
        Np. Bardzo gruby mohair w pięknym blao niebieskim kolorze i różno kolorowe
        bawełenki.
        • bomasta Re: Skąd bierzecie włóczki ? 24.08.04, 20:50
          Witam ! Jestem świeżo po porzadkach w szafie , włóczek mam nakupione na pare
          lat naprzód swetrów narobione i doszłam do wnniosku iz warto kupic dobrą
          włóczkę ,drogą i zrobić jeden sweter ale taki jaki będzie budził podziw i
          zachwyt wszystkich .
          Jesli będziesz w Mławie jest sklep w okolicy dworca PKS z tanimi
          włóczkami z fabryki ok 27 zł za kilogram , jakos trudno tam trafic na białą
          ale reszta w różnych odcieniach. Bozena
          • mimix Re: Skąd bierzecie włóczki ? 25.08.04, 08:11
            Niestety ja jestem z Gdańska , więc do Mławy daleko...
            Może w Trójmieście lub okolicach znajdę jakiś sklepik fabryczny , lub hurtownię w której można kupić detalicznie. Narazie szukam smile Bo do lumpeksów..hmm.. mam mieszane uczucia.
            A tak przy okazji : byłam w Rumi, w polecanej tu na forum pasmanterii - Galeria Haftu w Abrahamie. Cuda i cudeńka !smile Oglądałam chyba z pół godziny. Włóczki prześliczne - niemieckie i chyba włoskie. Ale ceny też niczego sobie - od 8 do 35 zł za 50 gram. Więc narazie nic tam nie kupiłam , chociaż kusiło big_grin

Pozdrawiam smile
            Monika z Gdańska
    • ketaide Re: Skąd bierzecie włóczki ? 25.08.04, 23:18
      Nie stać mnie na pasmanterię, więc kupuję okazyjnie w ciuchlandach. Nie bawię
      się jednak w prucie swetrów: niektóre z tych sklepów sprowadzają włóczkę w
      motkach, kłębkach itp., którą następnie sprzedają po kilka zł za szt. lub
      wagowo, co i tak się opłaca.
      Poza tym, ponieważ polski przemysł włókienniczy cienko przędzie, dobrze jest
      odwiedzić taka fabrykę tuż przed likwidacją/wyprzedażą. Moja znajoma właśnie w
      taki sposób zrobiła sobie zapas na kilka lat.
    • e-karola Re: Skąd bierzecie włóczki ? 03.09.04, 10:05
      Witam!

Ja ostatnio kupiłam w lumpeksie swetry z fajnej włóczki (do prucia) za 1 zł.
      Przez zimę będę miała co robić smile Poza tym często można kupić same włóczki
      w "Pewexach" też za grosze.

Pozdrawiam,
      Karola
    • grazynat2 Re: Skąd bierzecie włóczki ? 03.09.04, 10:42
      ja ostatnio byłam w hurtowni w wawie na włościańskiej
      spory wybór gatunkow - za kolorami sie nie ogladalam, bo ja tylko ecru szukalam
      a ceny nieco nizsze niz w pasmanteriach, jakies 10% - ale to pewnie zależy od
      rodzaju
    • marynika123 Re: Skąd bierzecie włóczki ? 04.07.19, 20:52
      Sporo włóczek mam z lumpeksów. Oczywiście koniecznie sprawdzić, czy nie są "cięte" . Rozpruwam szwy, piorę w kawałkach: przód, plecy, rękawy.... Po wysuszeniu pruję i nawijam np. na stole na pasma. Przewiązuję w kilku miejscach co by się nie poplątało, zamoczę w wodzie i wieszam do wyschnięcia - prawie się wtedy wyprostują. Zwijam na kulki. Trochę pracy z tym jest ale za np. 5-10 złotych to i tak się opłaca. Mohery, niestety są tak splątane, że musiałam kiedyś sweter po prostu wyrzucić

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka