Dodaj do ulubionych

Zakup wzoru na Raverly

01.03.16, 15:45
Chciałam spytać nieśmiało, czy można kupić wzór z Raverly jakoś inaczej niż przez płatność kartą czy PAyPAl? MOżna uznać to za dziwne, ale nie chciałbym zakładać kolejnego "konta"/ Może można jakoś przelewem czy coś?
Doradzicie? Strasznie chciałabym mieć pewien wzór...
Obserwuj wątek
  • japoneczka01 Re: Zakup wzoru na Raverly 01.03.16, 17:12
   akbyś podał o jaki wzór chodzi, to może akurat można go rozgryźć. Często ktoś z Ravelry żąda pieniędzy za coś co wogóle nie jest odkrywcze, bo ludzie 200 lat temu posługiwali się tym wzorem.
   Żądanie pieniędzy za coś co już dawno ktoś inny odkrył to jest bezprawie.
      • m_constance Re: Zakup wzoru na Raverly 03.03.16, 10:00
       Sprzedawcy też płacą podatkismile I wykonują prace - wymyślają konstrukcje, łączą wzory, spisują je i przeliczają na mnóstwo rozmiarów. Potem oprawiają to graficznie i wysyłają do testów. Podczas 6-8 tyg. cały czas nadzorują pracę, poprawiają, zmieniają by wzór był jak najbardziej czytelny.

       To tak jakby powiedzieć, że architekt wnętrz nie powinien zarabiać, bo przecież na pewno ktoś już coś wymyślił, wystarczy wejść w internet i "zgapić". Tylko laikowi wyjdzie raczej pomieszanie z poplątaniem, a taki architekt ma do tego smykałkę.

       Projektant wzorów znajdzie bądź wymyśli jakiś ścieg, połączy go z konstrukcjami, wymyśli detale, doda tu, trochę tam i stworzy coś ładnego. Nie każdy tak potrafi przecież. A na dodatek spisze i policzy wszystko. I przetłumaczy na kilka języków. Poza tym nikt nikomu nie karze kupować tego wzoru. Może zrobić sam jeśli ma głowę do projektowania smile

       Pozdrawiam!
      • bietas Re: Zakup wzoru na Raverly 03.03.16, 12:06
       A projektantki wzorów to nie ponoszą kosztów i nie płacą podatków? no jasne, to "samo" wszystko przychodzi z powietrza, czasu wcale nie zajmuje (dzierganie, prucie i dzierganie od początku) pisze się i liczy samo, edytuje i testuje, tłumaczy na inne języki .... kobieto, porozmawiaj z jakąś projektantką ile czasu jej zajmuje rozpisanie pomysłu, przeliczenie wykonanie opisu...
  • ja243 Re: Zakup wzoru na Raverly 02.03.16, 12:36
   Dziękuję, właśnie tak zrobię. Mnie się wydaje, że to nie o sam wzór chodzi z tą płatnością, a o autorski sposób jego wykorzystania. Czyli o "Przepis" na jakąś rzecz. A to jest jednak prawo patentowe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka