Dodaj do ulubionych

Czy ktos pomoglby mi przetlumaczyc ten schemat?

19.11.05, 19:52
www.modadea.com/patterns/LM0197.htm
Bylabym bardzo wdzieczna, bo strasznie mi sie to podoba.
Bardzo prosze o pomoc.
dziekuje z gory!
Obserwuj wątek
    • glasscraft Re: Czy ktos pomoglby mi przetlumaczyc ten schema 06.12.05, 14:06
      Powinnam byla zalaczyc tlumaczenie takze tutaj - sorka "moja jest bardzo powoli
      myslaca":

Pelerynka robiona jest z jednego kawalka zaczynajac od brzegu na tyle.
      Probka: 18 rzedow = 4” (10 cm), 20 rzedow = 4” (10 cm), druty uzyte – dopasowac
      do rozmiaru probki.
      Narzucic 74 oczka, lewe w 1 rzedzie. Przerabiac w sciegu ponczoszniczym (prawe
      na prawej stronie, lewe na lewej), zaczynajac od strony z prawymi oczkami,
      narzucac 2 oczka na poczatku nastepnych 2 rzedow. Dodac jedno oczko na koncu
      kazdego rzedu. Przerobic 1 rzad na lewo. Powtarzac te 4 rzedy az robotka bedzie
      miala 194 oczka, zakocznyc rzedem z oczkami lewymi.
      Podzial na szyje: 75 o prawe, dolaczyc nowy motek, zakonczyc srodkowe 44 ocka,
      75 o prawe (wlaczajac ostatnie oczko z zakonczania srodka). Zaznaczyc poczatek
      i koniec zrzucanego srodka.
      Przerabiac obie strony w tym samym czasie, oczka lewe w 1 rzedzie. Zrzucac 1
      oczko na obu brzegach szyji w kazdym prawym rzedzie 3 razy – na kazdym drucie
      powinno pozostac 72 oczka.

Wyrobienie przodow: zrzucic 2 oczka na obu brzegach szyji az na kazdym drucie
      pozostanie 48 oczek, zakonczyc na rzedzie na lewo.

Wyrobienie przodu na zawiazkach (okropnie nie po polsku ale nie mialam lepszego
      pomyslu): zalaczam ponizej schemat * zdjac oczko, 2 razem na prawo
      (www.wonderful-things.com/newknit5.htm na schemacie tylko jedno
      przerobione na prawo), przerzucic zdjete oczko* powtarzac * do * - powinno
      zostac 16 oczek. Przerabiac rzedy na prawo az powstanie 11” (28 cm) kiedy lekko
      naciagniete. Zakonczyc wszystkie oczka.

Zakonczenie brzegu szyji: rzad 1: na prawej stronie dolaczyc motek nieco
      powyzej rzedu ktory zaczynal wyrabianie prawego przedu do zawiazek, zaczac
      szydelkowanie (single crochet stitch to chyba sa polslupki – nie jestem pewnia
      wiec zalaczam schemat crochet.about.com/library/bl_singlecrochet.htm), i
      wyrobic rowno rozlozone 24 oczka az do pierwszego znacznika (przy podziale na
      szyji), 20 oczek pomiedzy znacznikami, 24 oczka od drugiego znacznika do
      zakonczenia. Zakonczyc szydelkowanie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka