Dodaj do ulubionych

czy to obciach??

25.07.06, 15:17
słuchajcie czy robienie na szydelku bądź drutach na plaży rzece czy basenie
to obciach?--tak pytam bo nie widziałam nikogo robótkującego w tych
miejscach, a sama ilekroć wyciągam robótki to dzieci albo mąż mówią mi z
przekąsem --ale obciach....
Obserwuj wątek
    • ela3s Re: czy to obciach?? 25.07.06, 18:38
      wcale nie obciach!! a jakie zaiteresowanie wzbudza! mam robótkę ZAWSZE ze sobą-noszę nawet do pracy,ponieważ nie wiem czy nie trafi mi sie okazja by podrobić kilka rządków co czasami sie zdarza gdy wyłączą prąd-a jak wiadomo teraz bez komputera nie ma pracy-ale staram się robić wszędzie(w samochodzie jak nie kieruję,na plaży,w poczekalni u lekarza,u rodziców ,u teściów,na działce i tym podobne)bo ludki wiedzą że mam fioła na tym punkcie smilepozdrawiam
    • ajlii Re: czy to obciach?? 25.07.06, 19:25
      eeee... nie znają się na nowej modzie smile

W tym roku na plaży wyszywałam xxx. Nad kuflem piwa też smile Wtedy zaczepiła mnie pewna pani, która też haftuje i sobie pogadałyśmy o mulinkach, wzorach itp smile))
      • neikus Re: czy to obciach?? 04.08.06, 12:29
        Ja kiedyś pracując z samymi męzczyznami , w koncu wyciagnełam druty izaczełam
        robic, to rowniez sie rechotali ze jak starsza babcia tyko fotelu i okularków
        brakuje... a pozniej nawet było małe kółko zainteresowanych, co chcieli i nawet
        sie uczyli podstaw! wink
    • malgunia Re: czy to obciach?? 25.07.06, 21:19
      Wcale to nie obciach, a wrecz przeciwnie - to super modnesmile Zawsze dziergam w
      pociągu, bo 8 godzin w jedną stronę, kiedy sie przemieszczam do rodziców bez
      robótki to kompletna strata czasusmile
      Zabieram tez robórke do przychodni, bo tam sie zazwyczaj trochę czeka
      no i czasami do pracy, jak mam posiedzieć i czegoś "bezmyslnie" przypilnowacsmile
      Nawet nie wiecie jaka byłam nieszcześliwa, keidy musiałam na lotnisku czekać
      kiedyś z 7 godzin i nie mogłam sobie po drutowac....
      Kiedyś widziałam dziewczynę, ktora w autobusie dziergała na 5 drutach getrę!!!
      Niestety nie w Polsce... Przy naszych drogach to raczej samobójstwo i
      niebezpieczne dla otoczenia.

malgunia
    • loki6 Re: czy to obciach?? 25.07.06, 22:23
      Też czasami czuję że to nie modne zajęcie dla 20 czy 30-latków. Jednak kilka
      razy szydełkowałam na placu zabaw w trakcie zabawy mojej córci i wtedy
      wzbudziłam zainteresowanie. Okazuje się że gro osób nie ma pojęcia o słupkach
      itp.Od razu posypały się propozycje zrobienia czegoś boskiego, ażurkowego,
      sexi. Tylko że ja nie mam czasu ale może kiedyś.....Nasuwa mi się wniosek, że
      noszenie stoju kąpielowego, niepowtarzalnego, robionego na szydełku czy
      stringów koronkowych jest trendy. Pozdrawiam.
    • mjermak Re: czy to obciach?? 26.07.06, 16:47
      bedzie obciachem wg innych jak nie zaczniemy wszystkie robic publicznie zamiast
      sie przejmowac ze rodzina sie obciachuje!!! Mozesz mezowi powiedziec, ze to
      obciach myslec ze to obciach i ze ty jestes trendy bo cala ameryka i polowa
      Europy oszalala na punkcie robotek!!!
      A poza tym co, on na plazuy tylko lezy a ty jestes pracowita bo nie tylko sie
      opalasz ale i cos zrobisz. Zazdrosny jest i tyle.
      A jak ci tak powiedza nastepnym razem to zapytaj jakiegos przystojniaka albo
      laske na kocyku obok"Przepraszam pana/pania, czy uwaza pan/pani ze fakt, ze
      robie sobie sexy topik (strinki, bikini) na drutach to obciach? Bo moj maz tak
      twierdzi." zobaczysz ze maz sie bedzie zwijal ze wstydu i da s ci spokoj .
      nawet jak akurat bedziesz robila serwete albo zimowy sweter.
    • joline Re: czy to obciach?? 26.07.06, 20:21
      Absolutnie nie!!! Obciachem jest nie wiedziec jak wygladaja druty na zylce wink
      Znam taki przypadek. A robotki sa trendy, tylko moze do Polski za jakis czas
      powroci na to moda. Pozdrawiam i udanego dziergania
      • agniechak Re: czy to obciach?? 26.07.06, 20:38
        Przyłączam się do ogółu: - robótkowanie w miejscach publicznych to żaden
        obciach!!! Sama robótkuję wszędzie, gdzie mam okazję. Żałuję tylko, że jeszcze
        nie miałam przyjemności spotkać kogoś robiącego to samo... Kiedyś siedząc w
        kolejce do lekarza robiłam na drutach czapkę. Wszyscy mnie obserwowali jak coś
        dziwnego... Tylko zakonnica okazała się babką na miejscu - zagadała do mnie i
        jeszcze głośno pochwaliła, że siedzę i czasu nie marnuję ! Ale to mądra kobieta
        była smile))) Taka, jak my!
        • karina385 Re: czy to obciach?? 27.07.06, 10:24
          Wy jednak kobietki jesteście super, po cichu spodziewałam sie coś takiego
          usłyszec
          bo dla mnie to tez żaden obciach a przyjemność (chociaz często robię i pruję
          niestety)
          no teraz to już spokojnie będę sobie dziergać gdzie i kiedy mi sie zachce
          pozdrawiam serdecznie
    • loki6 Re: czy to obciach?? 27.07.06, 22:04
      PS. dla mnie obciachem jest nie mieć żadnego zainteresowania. Ludzie odchodzą
      od czytania książek czy robótek ręcznych na rzecz całodziennego oglądania TV
      czy siedzenia w oknach, nawet ci pracujący. Należy tylko wyważyć czas pomiędzy
      zainteresowaniem, pracą a rodziną i wtedy będzie OK. Dzięki internetowi
      zobaczyłam że są ludzie tacy jak ja i mam z tego ogromną satysfakcję. uwielbiam
      ludzi twórczych.
      • iorek Re: czy to obciach?? 28.07.06, 15:35
        absolutnie nie smile kiedy 2 lata temu byłam nad morzem też robiłam na drutach,
        chociaż wtedy jeszcze niezbyt mi to szło wink teraz robię na drutach już wszędzie
        i nie przejmuję się głupimi komentarzami, kiedy siedzę na przerwie w szkole i
        dziergam kolejną parę skarpet smile
      • agniechak Re: czy to obciach?? 04.08.06, 13:29
        Myślę, że najtrudniej jest znaleźć odpowiednie porporcje - często mam wyrzuty
        sumienia, że za dużo czasu spędzam z szydełkiam albo drutami i kłębkiem
        włóczki sad Staram się nieczego nie zaniedbywać, ale sumienie czasem gryzie,
        niestety... W sumie pracy w domu zawsze jest tyle, że można od się od niej w
        ogóle nie odrywać... No i jak tu znaleźć złoty środek ??? A bez robótek żyć się
        nie da wink
        pozdrawiam
        Aga
    • aiszka4 Re: czy to obciach?? 29.07.06, 14:30
      Obciach nie.
      Ja jednak obawiałabym się, że jakiś rozpędzony maluch - na plaży, na placu
      zabaw, w poczekalni u lekarza - nadzieje mi się na druty.
      Mój własny wszędobylski synek ma zwyczaj z nienacka "rzucac się" na mnie w celu
      przytulenia, nie mam szans na robótkę w jego towarzystwie, a przebywam z nim
      non stop, chyba, że śpi.
      Jak pisałam w innym wątku, szydełko jest poręczniejsze i bezpieczniejsze.
    • inesmaria Re: czy to obciach?? 04.08.06, 13:28
      Karinko nie obciach ja tez wszedzie robotkuje wczoraj u lekarza w poczekalni. i
      tez narazie tylko pozytywne echa.
      Szkoda ze robotkowanie wychodzi z mody.....
      Moj mezulek tylko czasami sie smieje ze mnie ze kiedys przyjdzie z pracy i ja
      bede cala zaszydelkowana albo zadziergana jak owad w kokonie....
      ale nie jest to powiedziane z przekasem.
      odkad zajrzalam tutaj do tego forum to chyba naprawde sie zadziergam na smierc;-
      )
      kochane jestescie !!!!
      pozdrawiam!!!!buziaki
    • molly101 Re: czy to obciach?? 08.08.06, 18:15
      Robótkowanie jest bardzo modne. A na pewno coraz modniejsze w Polsce. Robótkuję
      prawie wszędzie. W pociągu, parku, u teściów, znajomych, poczekalniach u
      lekarza... Szydełko jest poręczniejsze, dlatego zwykle mam dwie robótki. Jedna
      domowa na drutach, druga szydełkowa na wszelkie występy poza domem smile Poza tym
      szydełko i kłębek łatwiej mi do torebki wchodzą. Chociaż ostatnio bardzo
      chciałam szybko dokończyć bluzeczkę na drutach i zabrałam ze sobą do teściów. Po
      drodze byliśmy w Tesco na zakupach, ja z wystającymi z torebki drutami smile i
      wcale mi wstyd nie było. Bo czego się tu wstydzić. Raczej szczycić tym, że ma
      się swoją pasję i potrafi zrobić cos własnoręcznie. A reakcje są zwykle super
      pozytywne.
    • mjermak Wcale nie!!!!! 08.08.06, 19:09
      Prosze bardzo, Waszyngton, metro, 8:30 rano w drodze do pracy. babka wysiadla
      na stacji, na ktorej wysiada ludzkosc pracujaca w rozlicznych biurach,
      szczegolnie prawniczych!!!
      photos1.blogger.com/blogger/3435/885/1600/subawyknitter.jpg
    • ataner35 Re: czy to obciach?? 13.08.06, 15:10
      To nie obciach ,też tak robie. Szydełkowania i robienia na drutach oraz
      haftowania podstawy nauczyłam się w szkole na ZPT, obecnie takich zajęć w
      szkole nie ma , a nasze dzieci już nie bedą umiały niczego ręcznego robić -
      komputery wzieły górę .Myśle że zgodzicie się ze mną .Jak my chodzimy z
      robótkami tak nasze dzieci bedą chodzić z laptopami
      • mjermak Re: czy to obciach?? 14.08.06, 19:30
        A nei zgadzam sie, owszem byc moze zajec takich nie ma ale takich zreczy raczej
        sie w domu uczymy. W USA dzieci coraz czesciej chca sie uczyc robic na drutach
        bo jest to cool-strony internetowe i inne laptopowe hobby tak tu spowszednialo,
        ze juz cool nie jest. A miec wlasnorecznie zrobiona torbe z trupia czaszka to
        jest teraz w US cool.
      • dorfi123 Re: czy to obciach?? 16.08.06, 09:01
        Ja tam łażę i z robótką i z laptopem. I wcale nie uważam tego za obciach. Tylko
        trochę niewygodnie z tymi tobołami. A najgorzej jak po drodze muszę jeszcze
        zrobić zakupy.
    • justyna.ada Re: czy to obciach?? 16.08.06, 09:09
      Wcale nie, ja robiłam na plaży nadmorskiej (zarówno w kostiumie jak i w
      sztormiaku) i robię tez na placu zabaw, kiedy dzieciaki się bawią. I bawią mnie
      zdziwione spojrzenia niektórych osób (ale nigdy nie spotkałam się z jakąś
      niemiła reakcją). Mój mąż i dzieci są przyzwyczajeni...
      Niech sie ludzie edukują, powodzenia w działalności misjonarskiej.

justyna
      • agniechak Re: czy to obciach?? 16.08.06, 20:06
        A ja ostatnio byłam w przychodni - pełnej ludzi. Na szczęście miałam ze sobą
        szydełko smile Wcale się nie nudziłam. Czas leciał mi szybko, chusty znacznie
        przybyło. I w tej ogromnej poczekalni, gdzieś na drugim końcu siedziła
        dziewczyna i robiła na szydełku serwetę smile W tym tłumie ludzi tylko my dwie tak
        naprawdę miałyśmy zajęcie. I w sumie nie wiem, jak inne panie mogły tak długo
        siedzieć, nic nie robiąc - nawet gazety nie czytała żadna... Dla mnie to jest
        dopiero obciach!
    • eva66 Re: czy to obciach?? 18.08.06, 11:12
      Żaden obciach!Nowa świecka tradycja się rodzi po prostu.Tylko musimy jej
      troszkę pomóc.Na tę okolicznośc uroczyście oświadczam,że przyłączam się do
      robótkujących publicznie.A kto krytykuje zapewne sam nie umie, albo nie ma
      odwagi,albo zazdrości,albo...Nieważne, druty i szydełka w garśc i z dumną miną
      pokażmy światu jakie jesteśmy..."trędi"!
    • brzydula13 Re: czy to obciach?? 21.08.06, 16:32
      Absolutnie nie obciach!
      Mnie samej zdarzyło się szydełkować czy robić na drutach w różnych miejscach, plaża czy pkp są "najnormalniejszymi" z nich wink
      Kiedyś robiłam top podczas przerwy między zajęciami na uczelni - najpierw były śmiechy (cóż, "męski" wydział), potem zainteresowanie... A najbardziej zaskoczyła mnie pewna pani doktor, która uwielbia ręcznie zrobione ciuchy, ale z braku czasu i zdolności zamawia je u swojej znajomej (jest świadoma wartości, a to rzadkość).
      • asia305 Re: czy to obciach?? 21.08.06, 17:12
        Brzydulo13!
        Piękny jest Twój album! Szczególnie hafty przypadły mi do gustu - są śliczne!
        Szkoda, że nie jesteś moją studentką - już na wstępie miałabyś 3,5 za aktywność
        robótkową smilesmile To świetny pomysł na wykorzystanie długich przerw między
        zajęciami. Aż żal patrzeć jak wielu studentów po prostu siedzi i nic nie robi -
        można poczytać, można "porobótkować". Sama znam studentki które "robótkują",
        niestety, tylko w domu sad Życzę powodzenia w pisaniu pracy dyplomowej i -
        w "robótkowaniu"!
        Asia
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka