Dodaj do ulubionych

Pięknie proszę o radę.

09.08.06, 10:26
Po zakończeniu bluzeczki autobusowej chcę szybciutko wziąc się za sweterek
który wpadł mi w oko. Czy Sonata będzie dobrą włóczką na niego? W schemacie
podano, żeby robić każdą część oddzielnie, od dołu, ale ponieważ nie cierpię
zszywać części to tak sobie kombinuję, czy nie lepiej byłoby go robić od
góry,na okrągło?
Obserwuj wątek
      • antonina14 Re: Pięknie proszę o radę. 09.08.06, 12:03
        Bluzeczka "autobusowa"- piękna.
        Przygladam sie temu sweterkowi. W sumie to jest raczej raglan.Mogłabys np.
        robic przód i plecy na okrągło i rekawy podobnie- potem zszyć tylko raglan. Nie
        mam natomiat pomysłu na poszerzanie wzoru ma bluzkę robioną od góry.
        Rozpoczniesz ilomaś tam motywami i po prostu od góry trzeba dodawać gdzieś
        dodatkowe oczka na poszerzenie - może być trudno obliczyć ilośc oczek łacuszka
        na dodanie, a calego motywu nie dodasz. Mozna "manipulowac" tylko w zakresie
        motywu- na poczatku zmniejszyć ilośc oczek łańcuszka i słupków, ale jak to
        wyjdzie dalej? Trudno przewidzieć.
        • ivoncja Re: Pięknie proszę o radę. 09.08.06, 12:22
          Właśnie nie jest to raglan i nie jest poszerzany, zresztą spójrzcie na schemat:
          www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/31546a5e75f443e7.html
          Myślałam , żeby go robić w podobny sposób jak dziewczyny robiły słynny (też
          pomarańczowy) sweterek z ananasków, ale nie jestem zbyt doświadczona w produkcji
          bluzeczek.
          Malgoha, jak sądzisz, ile tej Alminy byłoby na ten sweterek potrzebne? Oglądałam
          ją kiedyś, faktycznie cudnie mięciutka jest.
          • antonina14 Re: Pięknie proszę o radę. 09.08.06, 13:30
            No nie jestem przekonana czy jest to własciwy schemat do tego sweterka? Wg
            schematu wynika, że rękawy są wszywane na prosto - tylko z podkrojem pod pachą.
            Jednak przjrzawszy sie fotografii można wnioskować, że jest to raglan widać to
            na ramieniu i po układzie wzoru.Zreszta za raglanem przemawia też
            opis.Frgm. "Wykończenie".

A o poszerzeniu pisałam w przypadku gdybyś tę bluzkę robiła na okrągło od góry -
            tak właśnie jak anansy.
            • maro_marecki Re: Pięknie proszę o radę. 09.08.06, 14:01
              Według mnie to jest ten schemat. Robiłem już podobne sweterki. Tutaj zerszą
              część rękawa zszywa się w tunel (albo wykonuje w okrążeniach w ten sposób)
              a "główkę" rękawa przyszywa do przodu i boków tak jak w swetrze raglanowym a
              nie jak w swetrze pudełkowym w kształcie litery "T". Zamiast wszywać rękawy
              można też po dojściu do etapu wyrabiania "główki" rękawa zacząć przerabiać
              przód, rękaw, tył i drugi rękaw w okrążeniach. Tak czy inaczej górna krawędź
              rękawa wchodzi w skład krawędzi dekoltu.

Takie swetry proponuje bodajże Jenna Adorno na Knitty.com (wzory nazywają się
              chyba "temptation" i "temptation 2").

PZDR

Marek

PS. troche mętne to tłumaczenie, ale chyba się połapiecie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka