Dodaj do ulubionych

Tunika, która mnie oczarowała

15.08.09, 20:11
fotoforum.gazeta.pl/3,0,1931093,2,1.html
Czy ktoś ma schemacik do tego cuda ? Będę wdzięczna smile
Obserwuj wątek
    • adamala Re: Tunika, która mnie oczarowała 16.08.09, 14:40
      Zobacz, proszę tu club.osinka.ru/topic-36599?&start=0
      Sa opisy/po rosyjsku/i jakieś schematy.Opis wykonania kwiatka jest
      na pierwszej stronie:
      5 вп замкнуть в кольцо
      1й ряд - кольцо обвязать 16 ст сн - нить Джинс
      2й ряд - в первый ст сн связать 1ст бн, 6 вп, группа из 3 ст с3н с
      одной вершиной, 6 вп, 1 ст бн; пропустить один ст сн предыдущего
      ряда и в третий ст сн предыдущего ряда вязать также, как в первый; и
      т.д. Итого 8 лепестков. - нить Рио от Ванесса Филатти
      3й ряд - в вершину группы из 3 ст с3н (далее вершинаwink связать ст бн,
      9 вп, ст с2н в вершину, 9 вп, ст с2н в эту же вершину, 9 вп, ст бн в
      3ю вершину, 9 вп, ст с2н в 4ю вершину и т.д.
      Все мотивы соединять в последнем ряду.
        • kajmy Re: Tunika, która mnie oczarowała 16.08.09, 21:29
          Tak wygląda moje tłumaczenie. Czy mogę prosić ekspertki o ewentualną korektę?

5 oczek zamknąć w kółko
          1 rząd – wokół kółka wykonać 16 słupków z narzutem
          2 rząd – w pierwszy słupek z narzutem wbić 1 słupek bez narzutu, 6 oczek łańcuszka, grupa 3 słupków z 3 narzutami połączonych u góry, 6 oczek, 1 słupek bez narzutu, opuścić 1 słupek z narzutem poprzedniego rzędu i w 3 słupek z narzutem poprzedniego rzędu wbić oczko podobnie jak za pierwszym razem. Tak ma powstać 8 „płatków”?
          3 rząd – w górę potrójnego słupka wbić szydełko i zrobić słupek bez narzutu, 9 oczek łańcuszka, słupek z 2 narzutami, 9 oczek łańcuszka i tak do końca.
          Wszystkie motywy łączyć w ostatnim rzędzie.

Mam jeszcze osobistą refleksję na temat tego opisu.
          Z opisu wynikałoby, że w ostatnim rzędzie należy podwójny słupek wbijać w ten potrójny z poprzedniego rzędu. Zaś z mojej obserwacji zdjęcia wynikałoby, że należy ten podwójny słupek wbijać pomiędzy tymi słupkami i wtedy robić łańcuszek z 9 oczek.
          Co Wy na to?
          Jutro zrobię próbki. Liczę na Wasze uwagi smile
          • malgoha1 Re: Tunika, która mnie oczarowała 16.08.09, 22:06
            Krysiu możesz nazywać się juz ekspertką smile
            Tylko względem nazewnictwa rosyjskiego. Słupek bez narzutu to po polsku
            półsłupek, słupek z narzutem to u nas słupek, słupek z 2narzutami u nas ma jeden
            narzut smile To dla tych co nie znają rosyjskiego nazewnictwa
            • kajmy Re: Tunika, która mnie oczarowała 17.08.09, 21:44
              Dziękuję Ci Gosiu smile
              Zrobiłam próbki i coś mi się wydaje, że ten rosyjski opis wzoru to jest "nieco" pokręcony niestety.
              W drugim rzędzie powinno się robić potrójne słupki z dwoma narzutami łączone górą na co drugim słupku z rzędu pierwszego.Pomiędzy nimi robimy półsłupek i łańcuszek z 5 oczek, tak żeby oplatał ten potrójny słupek z obu stron. Czyli:
              "półsłupek , łańcuszek z pięciu oczek, potrójny słupek, pięć oczek łańcuszka i półsłupek". I tak do końca. W ten sposób powstaje 8 płatków z pięciu słupków.
              W trzecim rzędzie natomiast (tak jak wspominałam już w poprzednim poście)należy wbijać słupek pomiędzy listkami, czyli w półsłupki z poprzedniego rzędu. Dodatkowo co dwa listki należy dwa razy zrobić słupek w ten sam półsłupek i zrobić łańcuszki.
              To znaczy - słupek, łańcuszek, słupek.
              Jest to potrzebne do ładnego połączenia kolejnych elementów. Gdyby tego zabrakło, zrobią się duże puste otwory.
              Nie wiem jeszcze ile dokładnie oczek łańcuszka powinno być w tym rzędzie, bo te podane w opisie coś mi się nie chcą ładnie układać sad

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka