Dodaj do ulubionych

otwockie przedszkola niepubliczne

28.07.10, 20:01
Bardzo proszę Wszystich, którzy mogą się podzielić swoją opinią o
otwockich niepublicznych przedszkolach o wyrażenie swojej opini na
forum. Chciabym wybrać dla swijego dziecka najlepsze przedszkole w
Otwocku ( niepubliczne dlatego bo do żadnego publicznego sie nie
dostało)Jest już na szczęście kilka takich placówek w naszym mieście
a i od września powstaje nowe całkiem obiecujce. Piszę na szczęście
bo kiedy konkurencja rośnie to poziom świadczonych usług też.
Zachęcam wszystkich do wyrażenia swojej opini.

Silver
Obserwuj wątek
        • maggie_grzanka Re: otwockie przedszkola niepubliczne 28.08.10, 09:40
          Sówka Mądra Główka - nie tylko zapowiada się dobrze, ale włożyła mnóstwo wysiłku
          , żeby zadowolić oczekiwania rodziców i zaspokoić ich potrzeby dotyczące
          fachowej opieki nad pociechami. Sówka startuje od 1 IX 2010 pomimo, że nie
          wszyscy wierzyli, że jej się uda...
          Będzie przedszkolem z prawdziwego zdarzenia, spełniającym wszystkie wymogi
          P.POŻ, Sanepidu i BHP , stwarzającym przyjazną atmosferę sprzyjającą
          harmonijnemu rozwojowi Waszych dzieci.
          W dniu 30 i 31 VIII 2010 ( poniedziałek i wtorek) o godz. 15.00 zapraszamy
          wszystkich zainteresowanych rodziców wraz z pociechami na spotkanie
          integracyjno-adaptacyjne podczas , którego przekonacie się Państwo, że Sówka
          Mądra Główka stanie na wysokości zadania :)
          Jednocześnie od 1.IX.2010 jesteśmy do państwa dyspozycji w godzinach pracy
          przedszkola tzn. od 6:30 do 18.00 w naszym budynku przy ul. Legionów 2a lub pod
          nr tel. 663 848 103 . Można także wejść na nasza stronę :
          www.sowkamadraglowka.pl- zapraszamy.
          • maggie_grzanka Sówka Mądra Główka - nowe przedszkole 28.08.10, 10:38
            Sówka Mądra Główka - nowe przedszkole w Otwocku
            Zapraszamy od 1IX2010 w godz. 6:30-18.00 na ul. Legionów 2a.
            Nasz nr tel. 663 848 103
            informacje na stronie www.sowkamadraglowka.pl
            zapraszamy - przedszkole jest nowe, kolorowe, bezpieczne a kadra ambitna,
            wykwalifikowana i przyjazna dzieciom.
            Pozdrawiam .
            • arominka Re: Sówka Mądra Główka - nowe przedszkole 28.08.10, 16:19
              a co miałoby się nie udać...byłam tam w czasie trwania prac remontowych i
              rzeczywiście wygląda to fajnie ...świetne miejsce , fajny budynek..życzę tłumu
              uśmiechnietych dzieciaczków z zadowolonymi rodzicami...Czy jest też przewidziane
              organizowanie dodatkowych atrakcji , typu urodziny lub zajęcia dodatkowe?
              pozdr.
                • mucha2m Re: Sówka Mądra Główka - nowe przedszkole 11.01.16, 15:41
                  Sówka Mądra Główka do tej pory radzi sobie świetnie. moja córka chodzi tam już cały 1 rok kalendarzowy. Na początku korzystałyśmy z dotacji i uczęszczała na zajęcia bezpłatnie 4 h dziennie ale od 4 miesięcy pracuje i dziecko chodzi na pełen "etat" płace za ta przyjemność 800 zł i jestem mega zadowolona. Moja iskierka nauczyła się tam bardzo dużo nowych rzeczy, nie boi się występów publicznych. Uczy starsza siostrę wierszyków i piosenek wyuczonych przez przesympatyczne Panie z Przedszkola. Polecam naprawdę warto jeśli chcecie z czystym sumieniem i spokojem wewnętrznym wrócić do pracy.
            • aleksa2000 Re: otwockie przedszkola niepubliczne 11.01.11, 21:36
              polecam SOWKĘ jest nowa przestronna widać ze im zależy dzieci coś ok 25 dwie grupy mój syn chodzi od poczatku mnóstwo prac panie się zmieniły ale na plus jedzonko ok. mozna sie dogadać ja jestem zadowolona syn chodzi chętnie chce nawet w niedzielę
          • kokolinokoko Re: otwockie przedszkola niepubliczne 25.01.11, 13:06
            ja poszukuję przedszkola dla swojego malucha na terenie otwocka sówkę zobaczyłam nie jest tak zle jak piszecie warunki super czysto a Panie miłe ,chyba się czepiacie, ale nie podjęłam decyzji bo najblizej miejsca zamieszkania mam Otwockie Maluchy i Obcojęzyczne tam nie byłam w OM podobno małe sale i obłożenie dzieci niewiele potrafią i mało imprez a obcojęzyczne to fikcja francuski i angielski dla 2 , 3 latka no nie wiem czy ktoś tam ma dzieci i może napisać
    • silver_re Re: otwockie przedszkola niepubliczne 01.09.10, 20:43
      Proszę wszyskich forumowiczów których dzieci uczęszczają do
      niepublicznych przedszkoli zwłaszcza tych w Otwocku o info ile
      dzieci jest w Waszych grupach. Słyszałam że w przedszkolu Otwockie
      Maluchy chyba tym na Ambasadorskiej jest w grupie II jest 24 osoby
      czy ktoś może potwierdzić tę informację?

Pozdrawiam
      S
        • anna23081970 Re: otwockie przedszkola niepubliczne 01.10.10, 19:59
          w przedszkolu Sówka Mądra Główka jest przyjazna atmosfera, bardzo miłe panie. Smaczne posiłki,a co najważniejsze są one 4. Kolorowe sale wypełnione zabawkami i pomocami edukacyjnymi. Oddzielna sala do leżakowania maluszków. W grupie jest 13 dzieci i 2 panie, gdy odbieram synka to prawie codziennie są nowe prace plastyczne. widać że inwestują w dekoracje na stałe , robi się tez ogrodzenie. A mój syn bardzo się rozśpiewał i roztańczył, u nich ciągle coś gra Jest Fajnie. ;)
          • jagoda123-1 Sówka-pieknie nie jest 25.12.10, 11:14
            Moim zdaniem pięknie nie jest.
            W ciągu 3 miesięcy kadra wymieniła się w 100%. Dzieci jest malutko i stale są łączone starsze z młodszymi. Łączna ilość dzieci oscyluje koło +/- 20 dzieci (6 starszaków, 13 maluchów, ale na tablicy ostatnio naliczyłam 17 dzieci łącznie) W tych warunkach nie wiem jak jest realizowany program, o zajęciach dodatkowych nie wspominając. Angielski,korektywa czy logopeda w grupie 20 dzieci to fikcja, zwłaszcza jeśli dzieli je półtoraroczna różnica wieku. Cena jej w prywatnym, standard jak w państwowym. Ja poważnie rozważam rezygnację
              • marzena2370 Re: Sówka-pieknie nie jest 11.01.11, 21:18
                moja córeczka chodzi do Sówki od września 2010 bardzo widać postępy w rozwoju, są plusy wymiany kadry Zachęcam do tego p-la, duże sale mało dzieci , wiele zajęć dodatkowych, angielski 2 razy w tyg, logopeda w małych grupach lub indywidualnie, gimn. korekcyjna, rytmika. dużo spiewają i robią place plastyczne Dla nas super cena jak wszędzie 800zł
            • silver_re Re: Sówka-pieknie nie jest 29.12.10, 07:14
              20 dzieci w grupie to w sówce to i tak mniej niż w Otwockich Maluchach. Ktoś wczesniej pisał że u maluchów 18 a starszaków 22 sprawdzałam i mam wrażenie że jest jeszcze więcej, a trzeba zwrócić uwagę że dzieci mają tylko dwie sale i chyba jakaś trzecia na górze ale tego nie wiem na pewno. Szczerze mówiąc tam kadra też na początku tego roku została wymieniona odeszły najlepsi pedagodzy a grupa starszaków to dzieci 4i5letnie wiec przedział wiekowy podobny no i nie wiem jak tam z posiłkami ale w OM pracuja od 7 do 18 i są trzy posiłki śniadanie, obiad i najcześciej słodki podwieczorek. Podsumowując jak na przedszkola prywatne to liczba dzieci zdecydowanie za duża nigdzie w Warszawie nie spotkasz przedszkola prywatnego z taką liczbą dzieci, i znam przynajmniej 3 w których cena jest również 800zł a dzieci jest max 15. No ale jak widać Mądra Sówka idzie w ślad za OM. Pozytyw jest taki że pojawiła się konkurencja i wymusza pewne decyzje na przedszolach jak chociazby tę że godziny pracy w OM zostały wydłużone z 17.00 do 18.00
            • aggie_p Re: Sówka-pieknie nie jest 03.01.11, 23:00
              Z Sówki 'uciekła' kolejna osoba z kadry. Wiem, bo zaczęła pracę w przedszkolu, do którego chodzi moje dziecko. Jeśli chodzi o opinie, to co słyszałam nie jest zachęcające. Sale nie są ponoć odpowiednio wyposażone, dzieci niedopilnowane. Słyszałam też opowieść, z wiarygodnego źródła, która zmroziła mnie kompletnie. Dziecko może odebrać z tego przedszkola dowolna osoba z ulicy. Kiedys zdarzyło się podobno, że po malucha przyszedł dziadek (nie uzgodniwszy tego z rodzicami), a kiedy pojawiła sie po niego mama, panie w przedszkolu nie umiały odpowiedzieć, co się z nim stało.
                • aggie_p Re: Sówka-pieknie nie jest 09.01.11, 03:04
                  Mój synek chodzi do Przedszkola Krasnoludków w Józefowie i mogę je polecić. Ma parę minusów, ale plusy przeważają :).
                  Plusy:
                  1. Kadra (czyli jak dla mnie to, co najważniejsze w przedszkolu). Panie są ciepłe, kompetentne, spokojne, a mój synek się do nich garnie :)
                  2. Zajęcia dodatkowe, jest ich sporo i są bardzo różnorodne: języki obce, rytmika, spotkania z muzyką (dzieci poznaja prawdziwe instrumenty). Dla starszaków dodatkowo logopeda, gimastyka korekcyjna.
                  3. Fajna, rodzinna atmosfera. Niby banał, ale znam przedszkola, w których rodzic jest traktowany jak intruz.
                  4. Jest to przedszkole (pod auspicjami MEN), a nie klub malucha, spełnia więc wyższe wymagania.

Minusy:
                  1. Lokal. Sale są trzy, ale dość małe. Dla dzieci wystarczające, ale kiedy przychodzą rodzice z okazji pasowania na przedszkolaka, czy mikołajek, robi się bardzo ciasno i duszno :(.
                  2. Spacery. Niestety w zimie dzieci bardzo rzadko wychodzą na dwór.

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru przedszkola:)
                      • aleksa2000 Sówka do polecenia dla dzieci 11.01.11, 21:43
                        lokal duży i co z tego ze dzieci mało dwie grupy po chyba małe 15 a starsze 7 ale nie wiem dzieci dopilnowane indywidualne p[odejście widać dostosowany program dużo robią uczą prezentują się zapraszają rodziców na zajęcia wiem ze przychodza dzieci z zewnątrz tylko na zajęcia dodatkowe mojej koleżanki syn chodzi tam za drobna opłata na angielski 2 razy w tyg i rytmikę panie miłe i pomocne mój syn do nich lgnie maja szansę sie rozwinąć polecam
                  • truskava Re: Sówka-pieknie nie jest 11.01.11, 15:07
                    aggie_p napisała:

> Minusy:
                    > 2. Spacery. Niestety w zimie dzieci bardzo rzadko wychodzą na dwór.

Podobno przy temperaturze poniżej -5 st.C przedszkola mają zakaz wyprowadzania maluchów na dwór. Nie wiem, czy to tylko jakieś zalecenie jest, czy oficjalne wytyczne MEN, w każdym razie +/- takie info sprzedała nam Pani z "naszego" przedszkola .
            • marzena2370 Re: Sówka-pieknie nie jest 11.01.11, 19:31
              W Sówce obecnie jest 25 dzieci podzielone są na dwie grupy maja tam świetne warunki lokalowe a jak realizują program to trzeba ich dopytać, ja pytałam i widać to zresztą po pracach dzieci że dostosowują do wieku, ja i moje dziecko jesteśmy zadowoleni ze zmiany kadry na korzyść, i podobno jedna pani odeszła bo nie była ok. do dzieci i chyba to prawda, że jeden rodzic groził jej sądem. A zajęcia dodatkowe wcale nie są realizowane z całą grupą dzieci też są dzielone, jakim jesteś rodzicem, że takich rzeczy nie wiesz a liczysz nazwiska na tablicy ogłoszeń. Uważam, że super przygotowali dzieci na Boże Narodzenie, i jestem zadowolona , moje dziecko też POLECAM
              są nowi potrzebny im czas aby się rozwinąć a nie ploty. A sale mają bardzo ładne i wyposażone , kolorowe................
              • kozica01 Re: Sówka-pieknie nie jest 21.01.11, 01:13
                Warunki lokalowe świetne, a dzieci cały czas siedzą na dole w 1 sali (posiłki razem, zajęcia dodatkowe razem, spanie razem) jak je na 2 h rozdzielą to max (popatrz w plan dnia )

Zajęcia dodatkowe dzielone?? To anglista się rozdwaja? Masz na tablicy dokładnie napisane kiedy są zajęcia i zajęcia NIE SĄ DZIELONE

Ciekawe czy Rodzic groził sadem za winy Pani czy warunki jakie stwarza przedszkole? Ostatnio rano do 9.00 była tylko pomoc przedszkolna która musiała się rozdwajać (zostawiać dzieci same w sali i biegać otwierać drzwi rodzicom).

Pomaganie nie polega na zgadzaniu się na niski standard i przymykaniu oczy na błędy. Jakoś dyrekcja o żadną pomoc rodziców nie poprosiła, a skoro płacę kupe kasy to dlaczego mam 1/2 tego co w innych prywatnych przedszkolach. (np.:3 panie/grupę jednorodną !!! wiekowo, ciągły kontakt z Rodzicami, 1/m-c teatr, stały feedback od logopedy i psychologa).
                Moje dziecko miało problem logopedyczny którego tutejszy logopeda od paru miesięcy nie widzi. Ciekawostka, pewnie samo przeszło dziecku w Sówce.
            • aleksa2000 Re: Sówka-polecam 11.01.11, 21:33
              synek chodzi do sówki od samego początku widzę jak się rozwija, inwestuje jest nowa ale stara się zachęca. zmiana nauczycielek to nic złego te są lepsze a jedna z tych co odeszły nie była za dobra dla dzieci, to ze jest ich mało uważam za plus a zajęcia są dostosowane do grupy poprosiła o plan i sprawdziłam na swoim synu jest starszy nauczył się tam sporo a wcześniej chodził do innego prywatnego przedszkola, fajne i w małych grupach wiem bo widziałam mają zajęcia dodatkowe, a ilość dzieci nie jest ważna chyba im mniej tym lepiej chcecie jak w publicznym po 20kilka dzieci wtedy będzie lepiej, oni maja super lokal mogą dużo dzieci pomieścić polecam
    • marzena2370 Re: otwockie przedszkola niepubliczne 11.01.11, 21:13
      moja córeczka chodzi do Sówki jest nowa bardzo ładna, przestronna, kadra się wymieniła jest ok, bardzo dużo robią maja 2 panie w grupie n-lka i pomoc, a i jest bardzo, bardzo czysto i pachnąco, widać, ze sie rozwijają, mają 2 grupy ale to początek miejsca jest tam pod dostatkiem, opieka super i widac efekty nauki u dziecka dużo zajęć dodatkowych bardzo nam się podoba
      dogodne godziny 6.30 18.00 piękny budynek i teren
    • truskava Droga Pani marzena2370 vel aleksa2000 11.01.11, 21:48
      Proszę się nie kompromitować i darować sobie tworzenie nowych bytów na forum.
      Ślepy zauważy, że jest to jedna i ta sama osoba, która przed chwilą założyła te nicki i sieje popeline (wyszukiwarka forumowa nie zwraca żadnych wyników poza tymi kilkoma cukierkowymi wpisami w temacie sówki).
      Uprasza się o nieco więcej finezji, bo zwykłym kalkowaniem na forum jeszcze nikt nie wypracował dobrego PR'u.
      • aleksa2000 Re: Droga Pani marzena2370 vel aleksa2000 12.01.11, 09:09
        Z przykrościa stwierdzam, ze weszłam na te forum po raz pierwszy i ostatni zostalam posądzona o robienie reklamy przedszkolu Sówka do którego najprawdziwiej na swiecie chodzi moje dziecko i czy to sie komus podoba czy nie jestem zadowolona posądzono mnie o kompromitacje pisania wiele razy (jak sadzę w celu reklamy) myślę, że tej placówce nie jest potrzebna ani reklama ani anty-reklama, nalezy tu pyrzyjść i zobaczyć a nie tworzyć plotki, bo to się chyba na tym forum dzieje głównie. Droga Pani truskavo prosze o trochę taktu to nie forum prywatne, żeby się szmacić a ja tak się czuję. Na tym forum nie jest poptrzebna finezja ale fantazja. A Pani obraża piszace tu osoby konkretnie mnie nie tędy droga , jesli takie są Pani zamiary to chetnie podam prywatne namiary, Pozdrawiam i życze Pani sukcesów więcej się tu nie wypowiem to nie forum ale PLOTEK Aleksa
        • kozica01 Re: Droga Pani marzena2370 vel aleksa2000 21.01.11, 00:55
          Niestety nie wiem nad czym ten Pani zachwyt nad przedszkolem i rozumiem dlaczego forumowicze stawiają zarzuty o nie czystość intencji.
          Jeśli Pani dziecko ma 2 lata to może się rozwija (patrząc na starsze) ale jak jest starsze to raczej stoi w miejscu. W taj chwili kadra to 2 osoby:Pani Dyrektor(i 8h z dziećmi nie siedzi bo ma placówkę na głowie) + Pani Ania. Dzieci są cały czas połączone w 1 grupę (najmłodsze ma 2 lata, najstarsze 4,5). Efekt zajęć w takiej grupie jest zerowy (angielski dla kilkunastu maluchów o takiej rozpiętości wieku to fikcja!!, mija 5 miesięcy i dziecko słowa nie powie po angielsku). Dzieci nie wychodzą na spacery, nie myją zębów, w przedszkolu jest harmider, brak jakiejkolwiek dyscypliny. Jak odbieram swoje dziecko to pozostałe wybiegają do szatni, widać, że kadra nie panuje . Czy zajęcia odbywają zgodnie z planem tez gwarancji nie ma, bo losowo sprawdziłam i nie było, a informacji że będą odrabiane nie znalazłam.
          Jedzenie jest z cateringu. Nie wiem jak obiady, ale niektóre podwieczorki (jogurt serduszko + 3 biszkopty) to 2 latkowi wystarczą, ale starszym nie. Moje dziecko wychodzi z przedszkola głodne (je drugi obiad w domu).
          Zmiana kadry nie jest powodowana tym, że "odpadają najgorsi".Albo przedszkole słabo płaci albo dyrekcja stwarza "warunki nie do pracy". Otwock to małe miasto i trochę znam kadrę byłą i obecną przedszkola i coś mi się widzi, że problem nie w kadrze, a w dyrekcji.
          Zmiana kadry + łączenie 27 dzieci(tyle deklaruje przedszkole) w 1 grupę to nie są warunki w jakich program może być realizowany. Ja na gwałt szukam innego przedszkola, bo tutaj widzę, że wywalam pieniądze w błoto.

• kozica01 Re: Droga Pani marzena2370 vel aleksa2000 21.01.11, 08:06
            Warto jeszcze zwrócić uwagę, że w przedszkolu są dzieci "z problemami" i na moje oko jest ich ok 3 (1 dziecko -problemy naurologiczne, 1 chyba ADHD, 1-nie umiem zidentyfikować). W takich warunkach 1 wychowawca + pomoc (która realnie jest jeszcze sprzataczaką, woźną etc) nie poradzi sobie.
            - tracą na tym dzieci z problemami-bo wymagają pracy indywidualnej a taka nie jest im zapewniania (dodatkowo są nielubiane przez inne dzieci z racji swej uciążliwości)
            -tracą pozostałe dzieci bo w takich warunkach nie da się pracować

Jestem gorącym zwolennikiem przedszkoli integracyjnych, ale w takim wypadku jest szczególna konieczność zapewnienia profesjonalnej opieki a takiej dzieci nie otrzymują. Ale rozumiem, że zadecydowały kwestie biznesowe a nie realne możliwości przedszkola
            • logopedioterapia Re: Droga Pani marzena2370 vel aleksa2000 26.01.11, 15:46
              kozica- rzadna PRACA NIE HAŃBI!!!!!!!!!!!! Lepsza taka niż zadna!!!!!!!!!!!!!! Z tego co wiem niektorzy jej nie mają!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
              A to że dzieci maja rózne problemy nie oznacza ze są gorsi, a wrecz przeciwnie sa czesto madrzejsi- wiec sie nie czepiaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Piszac o dzieciach jestes BEZWARTOSCIOWYM CZŁOWIEKIEM i inni co sie tutaj wypowiadaja i potwierdzaja kozicy zdanie sa jak ona!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Załóż przedszkole bo jesteś supermenadżerem.
              • kozica01 Re: Droga Pani marzena2370 vel aleksa2000 27.01.11, 12:02
                logopedioterapia- może warto czytać ze zrozumieniem zamiast wykrzykiwać i obrażać innych (ja chyba epitetami nie rzucam w odróżnieniu od Pani). Tak jak napisałam, dzieci z problemami wymagają szczególnej opieki i taką powinny otrzymać. Czy otrzymują? Czy 1 pedagog ogarnie taką grupę? Przecież praca z takim dzieckiem wymaga dodatkowego czasu. Przedszkole to nie przechowalnia dzieci w której ma być ładnie, kolorowo i grac muzyczka tylko dziecko ma się czegoś nauczyć i poradzić sobie w szkole (która po reformie jest rok wcześniej). Jak sobie nie poradzi to potem Rodzic będzie biegał po psychoterapeutach,korepetytorach i stawał na głowie. Dlatego wychowanie przedszkolne uważam za kluczowe dla przyszłego rozwoju dzieci i należy dokładać wszelkich starań by było ono rzetelnie prowadzone.
                Logopedioterapia, a Pani kogo reprezentuje, bo poza obrażaniem to żadnych konstruktywnych postów nie widzę? Jeśli ma Pani odmienne zdanie to nic nie stoi na przeszkodzie by w kulturalny sposób o tym porozmawiać. Jest Pani pedagogiem Sówki, proszę naświetlić sprawę z innej strony, chętnie posłuchamy. Ja się wypowiadam jako rodzic a Pani jako kto?

• kokolinokoko Obcojezyczne przedszkole 25.01.11, 21:02
            jak jest w innych np. w Otwockich Maluchach podobno ciasno i niewiele uczą a obcojęzyczne to garstka dzieci i fikcja dwa języki dla dzieci 2, 3 lata, w sówce byłam warunki super panie miłe nie jest żle (koleżanka mi poleca od wrzesnia chodzi tam jej dziecko) pozostałych nie znam a chce oddac dziecko na terenie Otwocka najbliżej mam na Kresach Moze ktos podzieli się opinią o OM i Obcojezycznym pozdrawiam
            wszystkim nie dogodzi nie czepiajmy się
            • kozica01 Re: Obcojezyczne przedszkole 27.01.11, 14:17
              Moje dziecko w innym przedszkolu też miało 2 języki, z tym że ten drugi w mniejszym wymiarze godzin. Wydaje mi się, że taka edukacja może mieć sens gdy wiesz, że potem dziecko pójdzie do podstawówki w której też uczą tych języków. Jeśli w przedszkolu masz angielski i francuski, a w szkole angielski i niemiecki to sensu nie ma. Jeśli wiesz do jakiej podstawówki pójdzie maluch i są te same języki to będzie osłuchany i będzie mu łatwiej=> na pewno skorzysta. Tak czy inaczej nauka na pewno nie zaszkodzi a przy szczęśliwym zbiegu okoliczności pomoże.
            • silver_re Re przedszkola prywatne 22.04.11, 22:54
              Powiem tak w ostatnim czasie trochę pozwiedzałam przedszkoli w Otwocku mowa o tych prywatnych, bo państwowe to inna historia. Moje zdobyte doświadczenie jest takie nie trafiłam do żadnego przedszkola które by było na poziomie, a mianowicie nie piszcie proszę że jest fajnie w przedszkolu gdzie jest 20 osób i przedział wiekowy 2,5-4 bo fajnie to mają te maluchy zaczynające przedszkole bo patrząc na te starsze szybciej się rozwijają ale sytuacja zupełnie zmienia się kiedy twoje dziecko jest starsze w tej grupie bo ono juz może tylko patrzeć na te młodsze i nic od nich nie nauczy bo ten etap rozwoju ma już za sobą, wiem to z doświadczenia a nie z plotek. Inna sytuacja kiedy teoretycznie są dwie grupy ale w praktyce tylko jedna bo jest mała liczba dzieci, zgoda sytuacja jakby lepsza z tym że przedział wiekowy też 2,5-4,5 więc te starsze znowu tracą. Jeszcze inna sytuacja kiedy z założenia w programie nauczania jest przewidziana grupa łączona. Litości czy to znaczy teraz że starsze dzieci mają wzorzec w młodszych? I tak po wizytach w kilku przedszkolach można stwierdzić że człowiek się czepia, ale nic bardziej mylnego wystarczy przekroczyć granice Otwocka by sie przekonać że jednak standardy obowiązują . Proszę się przejechać do przedszkoli w Józefowie najlepiej bez zapowiedzi tak jak uczyniłam to będąc w otwockich przedszkolach zobaczycie zupełnie inne sytuacje np: co z tego że dzieci mało będąc w jednym w grupie jednej 8 osób jedna pani grupa druga 10 osób druga pani grupa trzecia jedna pani różnica max 1 rok 12mc każda grupa swoją łazienkę pokój do zabaw i oddzielny pokój sypialniany. Opinia logopedy dla każdego dziecka aktualizowana co miesiąc pozostaje pytanie jak oni to robią ze oni mogą a w Otwocku nie. A może jest jakieś przedszkole w Otwocku z prawdziwego zdarzenia w którym nie ma grup łączonych a przynamniej nie z taką rozpiętością wiekową ? wdzięczna będę za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam
              S
              • silver_re Re: Re przedszkola prywatne 26.07.11, 22:02
                No i znowu podzielę się opinią. Po długich rozmyslaniach podjełam decyzje o zmianie Przedszkola teraz moje dziecko chodzi do Przedszkola Józefinka do Józefowa. I powiem tak niestety i tej kategorii Otwock wypadl bardzo blado pod każdym wzgledem kadry opieki i warunków również. Jestem bardzo zadowolona ze zmiany oczywiście na lepsze chociaż nie obeszlo się bez strachu przed nią. Uważam teraz że bardzo dobrze zrobiłam szkoda że tak poźno, zmieniłam dziecku przedszkole. Jakież było zdziwienie mojego dziecka że na śniadanie jest codziennie coś innego, i że może spędzać mnóstwo czasu na dworze . Jednak njważniejsze jest to że moje dziecko jest zadowolone a ja mam przekonanie że jest pod najlepszą opieką.
                • dilbi Re: Re przedszkola prywatne 02.08.11, 08:13
                  Dziękuję, że to napisałaś :) Dla mnie każda taka opinia jest bardzo ważna, bo jeszcze trochę a trzeba będzie podjąć decyzję gdzie posłać własne dziecko.
                  Normalnie żałuje, że nie ma w moim żłobku od razu przedszkola.... ech.
    • agaw227 Re: otwockie przedszkola niepubliczne 27.04.11, 12:27
      Witam serdecznie.
      Jestem właścicielką Akademii dla dzieci "ABeCe" mieszczącej się przy ul. Górki 10 w Józefowie, 2 kroki od Otwocka:) (przy stacji benzynowej Orlen na Nadwiślańskiej). Zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku 2-4 lata w godzinach 6.30-19.30. "W pakiecie" język angielski, gimnastyka korekcyjna, rytmika, logopeda, zajęcia plastyczne i opieka stomatologiczna. Istnieje możliwość opieki weekendowej jak i pozostawienia dzieci na noc. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia placówki i wyrażenia opinii na jej temat:) tel kontaktowy 667 321 690
          • katalogdzieci2011 Re: otwockie przedszkola niepubliczne 19.05.11, 19:04
            oj powstaje ..... ale szkoda,że nie przedszkoli klub maluch, inna opieka nad dziećmi to nie rozwiązanie, dla rodzica chcącego edukacji przedszkolnej od A do Z ale powodzenia. Potrzeba jest widzę to jako rodzic w sówce się ruszyło ja tam zostaję obiekt mają najlepszy w okolicy
            opieka nauka, ok, jak będą mieli dzieci super się rozwiną
            • silver_re Re: otwockie przedszkola niepubliczne 19.05.11, 21:40
              Powodzenia życzę Sówce, ale czekać i eksperymentować na swoim dziecku nie mogę i nie chcę, więc wybrałam Józefów. Choć to dalej i logistyka trudniejsza jestem przekonana że się opłaci kosztowo to czas dojazdu ale za to warunki jakich oczekuję. Szkoda tylko że Otwock i w tej kwesti stoi za Józefowem. Niestety nie ma przedszkola w Otwocku oczywiście mowa o prywatnych które jest godne polecenia, bo o Sówce to się naczytaliśmy, Otwockie Maluchy oblężone po brzegi a i jakość pozostawia wiele do życzenia o czym świadczą opinie rodziców (sprawdzilam osobście- nie ma to jak przyjechać pod przedszkole i porozmawiać z rodzicmi które odbierają swoje pociechy z przedszkola) Językowe malutkie ale też jedna grupa , sala etc. Siostry zakonne to inny temat. Ale wierzmy że się zmieni i w naszym Otwocku, tylko KIEDY?
    • dilbi Re: otwockie przedszkola niepubliczne 23.05.11, 12:55
      No właśnie szukam opinii rodziców na temat przedszkoli, ale niewiele ich tutaj, niewiele niestety :( A raczej same reklamy...
      Może jednak rodzice się jacyś pojawią i podpowiedzą gdzie w ogóle szukać miejsca dla dziecka. Bo na państwowe to raczej nie mamy szans ( a tych swoja drogą i tak niewiele jest :( )
      • silver_re Re: otwockie przedszkola niepubliczne 23.05.11, 15:27
        Jestem rodzicem dziecka które jest starszakiem i powiem tyle że muszę dziecko zawozić do Józefowa bo przedszkola prywatne w Otwocku nie zapewniają należytego rozwoju dla dzieci starszych bo w tych których byłam sa grupy mieszane tzn starsze łączone z młodszymi i mi to bynajmniej nie odpowiada.

Ale chętnie poobserwuje wypowiedzi
        • dilbi Re: otwockie przedszkola niepubliczne 24.05.11, 07:45
          No właśnie ja mam jeszcze trochę czasu, ale już zaczynam się rozglądać i szukać opinii na ten temat.
          Bo jak na razie to "w miarę" polecane są tylko dwa : ekologiczne i u sióstr na Kołłątaja. I nic więcej. Cała reszta.. właśnie - nie ma całej reszty...
          A średnio uśmiecha mi się ciągnąć dziecko codziennie do Wawy.
          • silver_re Re: otwockie przedszkola niepubliczne 24.05.11, 21:57
            No to my właśnie się z Ekologicznego się ewakułujemy. 2 lata temu jak była P.Bożenka u starszaków i Grażynka u maluchów było super ale czasy sie zmieniają dzieci jest po 20 w grupie kadra wymieniła się 100% i e... szkoda gadać. Może będzie lepiej, ale są napewno rodzice którzy są zadowoleni i ci co niestety nie , oby dobro dzieci zwyciężyło, życze tego serdecznie wszystkim Otwockim Przedszkolakom.

Silver_re
          • arominka Re: otwockie przedszkola niepubliczne 25.05.11, 00:58
            DILBI...w Wawie też trzeba uważać...ja zajmowałam się czyimś przedszkolem w Wawrze...
            ..jedna grupa -dzieci w różnym wieku
            ...byłam sama jedna do karmienia , zmieniana pieluch, sprzątania , prowadzenia zajęc..czyli pani do wszystkiego...pomijam ,że oblegane to miejsce nie było , ale dla mnie spory stres..
            ...dwie oddzielne sale w tym jedna jakby gospodarcza i musiałam kursowac między salami zostawiając dzieci same...a nie muszę pisać ,ze wystarczy ułamek sekundy i...
            ..pani włascicielka zamawiała catering..tak paskudny ,że wszystkie dania od zupy po surówke miały ten sam brunatny kolor...sosy tak gęste,że smierdziało spalenizną
            EFEKT-...zostałam zwolniona , bo mi sie to wszystko nie podobało i mówiłam o tym głosno...ze tak nie powinno być...że dzieci nie mogą jeśc takich posiłków itd..
            Oczywiście , gdybym nie została zwolniona , odeszłabym sama...i to nie są jakies moje fanaberie , wcześniej pracowałam w przedszkolu otwockim 12 lat..i było ok , a nawet bardzo ok...dziecko było po prostu najważniejsze .
              • arominka Re: otwockie przedszkola niepubliczne 25.05.11, 13:37
                Nie...to nie było prywatne przedszkole...A "moje " przedszkole niestety już nie istnieje ...za względu na fanberie ówczesnego prezydenta otwockiego...Teraz ,przykro patrzeć, jak można było dopuścić do zniszczenia takiego budynku .Rodzice są zmuszeni do szukania odpowiedniego miejsca dla swoich dzieci..a tu bezkarnie zamyka się przedszkole gdzie conajmniej setka dzieci mogłaby znaleźć miejsce.., i przeznacza się je na zniszczenie...DZIADOSTWO NORMALNIE...i to się nazywa ,że niby gospodarnie ...ha

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka