Dodaj do ulubionych

prywatne żłobki kluby malucha w otwocku - pomocy

14.06.12, 14:48
Może ktoś zna jeszcze inne od Bajkowej Krainy Maluszka czy Krainy Fiku Miku prywatne żłobki w Otwocku, Karczewie. Józefów odpada , trochę za daleko. Poszukuję dla swojego rocznego synka opieki.
Obserwuj wątek
      • klak.agnieszka Re: prywatne żłobki kluby malucha w otwocku - pom 19.02.15, 15:58
        Polecam ABeCe moja córka chodzi i jest zachwycona ...myślę że jak dziecko z uśmiechem idzie do sali to źle nie może być :) Poza tym ja jako matka jeszcze nie miałam sytuacji która by mnie zaniepokoiła bądź wzbudziła jakiekolwiek wątpliwości .....jak w innych żłobkach w Otwocku . POLECAM

--
        Pozdrawiam Agnieszka
      • tereferefretka Re: prywatne żłobki kluby malucha w otwocku - pom 16.06.12, 20:07
        tak, na ulicy Częstochowskiej w Karczewie jest przedszkole, ale przyjmują dość niechętnie dzieci w wieku 2 lat, wiem, bo jestem świeżo po rozmowie z dyrektorką, ogolnie miejsce fajne, przyjemne bardzo :)

dzwonilam do sówki mądrej główki, sytuacja podobna, ale moja 2,5 i 4-latke przyjmą od wrzesnia, juupi ;)
          • truskava Re: prywatne żłobki kluby malucha w otwocku - pom 18.06.12, 08:59
            Swego czasu nasz junior uczęszczał na Wrońskiego (bodaj 4), ale nie pamiętam nazwy tego przybytku. W każdym razie było całkiem OK. Trochę w nieszczęśliwym miejscu jest ichniejszy placyk zabaw - zaraz przy nieutwardzonej drodze - w suche dni "kurzyło się" niemiłosiernie, jak jakiś miszcz prostej przejeżdżał. Poza tym nie mieliśmy uwag, junior też był zadowolony, chętnie tam chodził, w sumie przez pół roku - był 2,5 latkiem, jak zaczynał, a jako 3-latek trafił do prawdziwego przedszkola (w Józefowie), w którym nadal urzęduje.

--
            Pozdr@wiam
            TRUSKAVA
          • bajkowa_kraina_maluszka Re: prywatne żłobki kluby malucha w otwocku - pom 13.07.13, 22:41
            Witam,
            Juz od października zapraszamy do naszego nowego lokalu - przy ulicy Turystycznej.
            Lokal będzie posiadał wszystkie zgody - Sanepid, straż pożarna a co za tym idzie wpis do rejestru żłobków.

Przez pierwsze 1,5 roku realizowany bedzie projekt UE - w tym czasie czesne bedzie wynosiło duuuuuzo mniej niz do tej pory, a opieka oraz program pracy bedzie jeszcze lepszy niz do tej pory.

Ilość miejsc ograniczona - grupy nie beda większe niz 10 osób...
            Jeśli jestes zainteresowany zadzwon i zarezerwuj czas na spotkanie i rozmowe...
            www.maluszek-otwock.pl

• fikumku FIKU MIKU 26.02.14, 11:13
              TRWA REKRUTACJA NA ROK 2014/2015 !
              ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN W NASZEJ PLACÓWCE!

Nasza placówka posiada WPIS DO REJESTRU ŻŁOBKÓW I KLUBÓW DZIECIĘCYCH oraz pozytywną opinię Powiatowego Komendanta Straży Pożarnej i Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej.. RODZICU! Sprawdź czy inne Placówki mają te dokumenty! ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO SWOJEGO DZIECKA!

FIKU-MIKU JAKO JEDYNA PLACÓWKA W OKOLICY JEST MONITOROWANA!
              Mają Państwo możliwość podglądu on-line z domu/ pracy/ na telefonie, tego co dzieje się w sali !

Klub Dziecięcy Fiku-Miku:
              opieka dzienna nad dziećmi 10mcy-4lata
              opieka całodzienna
              opieka "na godziny" -Pakiety Godzinowe
              opieka kilka dni w tygodniu
              zajęcia w soboty dla maluchów i starszaków
              monitoring w całej Placówce!
              od września 2014r - żłobek, przedszkole i sala zabaw w nowej siedzibie! ZAPRASZAMY!

Zapraszam do kontaktu: kontakt@fiku-miku.net, tel. 519-794-676 Magdalena Skóra
              www.fiku-miku.net
              • maaaama Re: FIKU MIKU 27.02.14, 20:59
                Od jakiegos czasu czytam tylko fora i po raz pierwszy pozwalam sobie napisac - bo jakby znalazlam cos dla siebie!
                Jestem mama 15 miesiecznego dziecka i chcialabym zapytac fikumiku:
                Czy figurujecie jako klub malucha czy jako żłobek? bo z tego co wiem, to klub malucha nie ma takich wymogów jak żłobek - a mi, jak kazdej matce, zalezy na tym by moje dziecko uczesczalo do placówki która spelnia wszelkie wymagania (te lokalowe oraz sanitarne). Szukam takiej placówki w Otwocku (okolicach)- moze ktos wie czy jest taka?? Nie szukam klubów malucha , klubów dzieciecych bo z tego co czytalam, wymogów wielkich tam nie ma- szukam złobka z wszystkimi wpisami - a do panstwowego nie mam szans sie dostac.

Moze ktos cos wie?
                Dziekuje bardzo za odpowiedz!
                • kicocha Re: FIKU MIKU 27.02.14, 21:22
                  Cześć Maaama, my oddaliśmy synka do Leśnego Złobka na kresach w Otwocku przy Turystycznej, ma wszystkie wpisy i co tam chcesz - żona sprawdzała- jest z unijnych środków i kosztuje 700 a w zeszłym roku to mniej niż 100 za miesiac, jakieś też dotacje miał ale to też żona .. polecam bardzo miłę Panie i mają kuchnię jak wpadam po małego to az wykręca od super zapachów a głód ściska mój brzuch....
                • fikumku Re: FIKU MIKU 07.03.14, 13:44
                  Witaj maaaama :)
                  Figurujemy jako klub dziecięcy, ale chyba źle ktoś Panią poinformował jeśli chodzi o wymogi pomiędzy żłobek- a klub dziecięcy.
                  Podsyłam link do ustawy żłobkowej isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20110450235
                  W skrócie mogę powidzieć, żę klub dziecięcy ma 1 salę w której dzieci zarówno śpią jak i bawią się, natomiast żłobek musi mieć dwie oddzielne sale: 1 do zabaw, 2 jako sypialnia. Poza tym wszystkie inne wymagania lokalowe są takie same, drogi przeciwpożarowe, zabezpieczenia PPOŻ, kwestia sanepidu, kwestia wychowawców, wszytsko tak samo jak żłobek. Kuchnia -to oddzielny temat, natomiast my korzystamy z usług cateringu specjalizującego się w żywieniu dzieci żłobkowych i przedszkolnych.

Posiadamy wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych, co świadczy o tym że zarówno i sanepid i straż pożarna sprawdziły lokal pod każdym względem, i uzyskaliśmy pozytywne opinie. Dokumenty są do wglądu.

Wszystko wyczyta Pani na www.fiku-miku.net

Poza tym, mamy monitoring. Więc i z pracy i z domu i nawet na telefonie może Pani w każdej chwili sprawdzić co dzieje się w naszej sali z Pani dzieckiem. :)

Mamy różne warianty opieki, różne promocje- zapraszam na stronę internetową!:) www.fiku-miku.pl oraz na naszego facebooka www.facebook.com/KlubDzieciecyFikuMikuOtwock
                  • mrcotwock Re: FIKU MIKU 16.03.14, 10:13
                    Róznic jest trochę więcej.
                    Klub dziecięcy może sprawowac opiekę do 5 h i nad dziećmi powyżej 1 r.ż
                    Żłobek- może sie opiekować 10 h i już od 20 tyg ycia.

Zestawienie róznic można zobaczyć w tym artykule
                    zielonalinia.gov.pl/Zlobek-i-klub-dzieciecy-33256
                    • mrcotwock wykaz placówek w Otwocku 16.03.14, 10:32
                      a tu wiarygodna lista zarejestrowanych w UM placówek.
                      www.bip.otwock.pl/dokumenty/rejestry/rejestr2a.pdf
                      Placówki których w wykazie nie ma działają nielegalnie.
                      Te co są podlegają kontroli UM, musiały spełnić wymagania ustawy etc.

Tak więc mamy w Otwocku 4 placówki:
                      1 żłobek państwowy
                      2 żłobki prywatne ("Leśny Żłobek", Żłobek KALEJDOSKOP)
                      1 Klub Dziecięcy (fIKU-MIKU)

taki jest stan prawny niezależnie co placówki same o sobie piszą na stronach WWW

• mrcotwock różnica miedzy żłobkiem a klubem malucha 17.03.14, 06:32
                          Umieszczam jeszcze raz pod właściwym tytułem, bo wcześniej mogło umknąć.
                          W linku pełne zestawienie różnic między żłobkiem a klubem malucha wynikające z obowiązującego prawa.

Sprawdzając placówkę należy sprawdzić w UM czym naprawde jest..a w poniższym wykazie można sprawdzić co jej wolno...a co nie.
                          Różnice są znaczne....bo w Klubie Malucha dzieci mogą przebywać do 5 h właśnie z racji niższego standardu lokalu niż ma to miejsce w przypadku żłobka. Druga róznica to wiek dziecka-zabronione jest przyjmowanie przez Kluby dzieci poniżej 1 r.ż

Tak wiec drodzy rodzice ...nie sugerujcie się opisami na stronach www, sprawdzajcie wiarygodne dokumenty i placówki wizytując je na miejscu. Dajcie czas sobie na podjęcie decyzji, nie porównujcie placówek w świecie wirtualnym a w realu.

Jak to mówią " nieznajomość prawa szkodzi" ...w tym wypadku może zaszkodzić dzieciom.
                          link to porównania:
                          zielonalinia.gov.pl/Zlobek-i-klub-dzieciecy-33256
                          • aniaotwock Re: różnica miedzy żłobkiem a klubem malucha 19.03.14, 23:02
                            Witam i pozdrawiam Rodziców.
                            Przeczytałam posty i postanowiła się zalogować aby zabrać głos.
                            Po sprawdzeniu przytoczonych dokumentów widzę, że Pani Magdalena Skóra prowadząca Fiku Miku albo nie do końca potrafi czytać ze zrozumieniem ustawę, albo celowo wprowadza nas w błąd. Przykład na stronie na dzień dzisiejszy: zapodaj.net/d8bd5c1f91c4c.png.html
                            Widzę że po przeczytaniu powyższych postów pojawiła się w Fiku Miku "nowość":
                            zapodaj.net/4891f0c38238e.jpg.html
                            Hmm. Ja szukam żłobka, i oferowanie usługi żłobkowej (opieka całodzienna i wiek dzieci od 10 miesięcy) w ramach prowadzonego klubu malucha jest umówmy się mało wiarygodne. 2 razy zastanowię się zanim rozważę wybór Fiku Miku.
                            Rzeczywiście trzeba sprawdzać ...
                            • ewa54542 CAŁA PRAWDA O FIKU MIKU W OTWOCKU 20.03.14, 17:41
                              Witam Drodzy Rodzice!!!
                              Apeluję!
                              Poważnie? Kto z Państwa posiliłby się o robienie Print Screen'ów strony placówki i udowadniał jakieś racje?
                              Od razu widać że na niekorzyść chce wpłynąć konkurencja.

Przedstawię jak wygląda to z mojej strony. Może do kogoś to dotrze. Prawo mamy jakie mamy. Nie wnikam w żadne ustawy, bo nawet żłobek państwowy w Otwocku ich nie spełnia (wiem, bo koleżanka miała tam praktyki i to co Panie robią dzieciom, i jakie są warunki i ile szkieł na placu zabaw-> w głowie się nie mieści!).
                              Klub?Żłobek?Przedszkole? Tak bardzo przywiązują tu wszytscy wagę do "statusu" a nie samego miejsca...

Śledzę ten wątek odkąd chciałam oddać syna na kilka godzin dziennie do takiej instytucji. Czytałam jakie są opinie na temat Fiku. O dziwo! Tylko na ich Facebooku znalazłam pozytywne! wystawione od Rodziców którzy tam naprawdę prowadzają swoje dzieci.
                              Wszędzie poza tym- opinie negatywne. Dość dziwne zważywszy na fakt monitoringu.

Ja zawsze nie polegam tylko na opini innych- najważniejsza jest dla mnie MOJA WŁASNA opinia oraz MOJEGO DZIECKA.

Poszłam. Zobaczyłam Fiku.... Poszłam i zobaczyłam 2 inne placówki w Otw.
                              Zdecydowałam się na Fiku. Dlaczego?
                              Bo salę mają ładną, bo zabawki mają fajne, bo program mają ciekawy (inne Placówki też w sumie to miały)... ale! Fiku ma również MONITORING!

DRODZY RODZICE ! NAJPRAWDZIWSZY MONITORING ON-LINE!

Czy dla was ważny jest statut "żłobek" "przedszkole"? Czy ważne dla was jest to, żeby mieć kontrolę nad tym co się z dzieckiem dzieje????

Proszę bardzo! Oddajcie dziecko gdzie indziej. Wasz wybór.

Ja mam natomiast na mailu co miesiąc, zdjęcia, nagrania i całą rozpiskę zajęć które opiekunki robią z dzieciakami.
                              A na monitoringu kontroluję czy to wszytsko jest, i jakie jest.

Jasiek (syn) jest bardzo zadowolony, wchodzi bez problemu- gorzej czasami jest w drugą stronę, ale to się zdarza wszędzie gdzie dziecku się podoba.

Pomimo złych opinni jakie ma to miejsce (straszna zresztą szkoda)... ja polecam FIKU-MIKU.

I zauważmy że nie wypowiedziała się źle o tym miejscu ani jedna osoba która tam dziecko posyła lub posyłała... Tylko ciągle wstawiacie tu wszyscy linki do ustaw.

Ustawa ustawą! Masz drogi Rodzicu pewność że w twoim "Żłobku" przez wielkie "Ż" z dzieckiem nic złego się nie dzieje??

Pozdr
                              Ewa ;)

//// nie. nie jestem właścicielką.
                              ///tak. pisałam bo szkoda mi P. Magdy, bo wiem jakie ma serducho do dzieci i że chce dla nich jak najlepiej, a konurencji po prostu przeszkadza że w Fiku jest tak dużo dzieci...
                              • sabrina006 Re: CAŁA PRAWDA O FIKU MIKU W OTWOCKU 08.11.14, 19:55
                                Współczuję dzieciom, które są non stop monitorowane i współczuję nauczycielom, bo są cały czas na podglądzie. Ja posłałam synka do jeszcze innej placówki w Otwocku, gdzie nie ma ani monitoringu, ani nie wiadomo jakich zajęć, ale są panie, które syn lubi. Dziecko może być non stop na monitoringu, a może być na przykład krzywdzone słowami lub szarpane tam, gdzie nie sięga "oko" kamery. Ja też dostaję co miesiąc zdjęcia mailem, ale za to codziennie jestem na bieżąco informowana o postępach dziecka, o tym, co robiło w ciągu dnia, jaki miało nastrój. I na szczęście wiem, że mam informacje rzetelne, bo sama jestem pedagogiem, pracuję w przedszkolu, więc wiem, jak powinien wyglądać rozwój dziecka w tym wieku i czy dojrzało do zajęć dydaktycznych czy też nie.
              • fffkkklll Re: FIKU MIKU 29.08.15, 07:05
                Witajcie tylko do końca sierpnia w grupie www.facebook.com/groups/RodziceDzielnicaWaweriliniaotwocka/ do wygrania wstęp do sali zabaw w Fiku Miku. Zapraszamy. W grupie znajdziecie też wiele innych informacji i atrakcji.
          • fikumikuotwock Re: prywatne żłobki kluby malucha w otwocku - pom 13.02.15, 15:13
            Witam.
            Jestem właścicielką FIKU-MIKU w Otwocku.

Chciałabym dodać kilka zdań w całej tej dyskusji na temat żłobków klubów dziecięcych itd w Otwocku.

Po pierwsze jak można współczuć dzieciom tego że są monitorowane? Przecież dzieci nie są tego nawet świadome. Dla nich liczy się aby czuły się dobrze, bawiły się itd.

Nie współczujcie Państwo mojej kadrze tego że są podglądane na monitoringu - bardzo proszę ! Moja kadra jak i ja sama nie mamy nic do ukrycia, zachowujemy się jak najlepiej w stosunku do dzieci, Panie były zatrudniane z wiedzą o tym, że będą pracowały pod monitoringiem i nie przeszkadza im to - a wręcz cieszą się że rodzice na bieżąco widzą i interesują się wszystkim co one realizują z dziećmi.

Bardzo śmieszy mnie fakt zadawanych tu pytań o inne żłobki a następnie szybkie odpowiedzi o polecaniu moich konkurencji... Naprawdę przecież to oczywiste kto wypisuje tu wszystkie negatywne rzeczy o FIKU MIKU a pozytywne o innych żłobkach.

Bardzo proszę osobę o loginie maluchy8 o podanie nazwiska, może Pani do mnie zatelefonować pon nr 519-794-676 bo chciałabym wiedzieć z kim aż tak źle zakończyłam współpracę, gdyż na 3 lata działalności nie przypominam sobie takiej sytuacji.

Nie chcę oceniać mojej konkurencji ale chciałabym nakreślić moją wiedzę na ten temat podpisując się pod tym swoim imieniem i nazwiskiem aby było jasne że napisałam to osobiście.

Właścicielka jednej z placówek nie robi nic innego jak donosi na moją placówkę do urzędu miasta - bardzo dziękuję tej Pani, jednak nie wskórała tym nic a nic bo każdą kontrolę przechodzimy pozytywnie. Nie mamy nic do ukrycia a fakt monitoringu w placówce pozwala to kontrolować władzom naszego miasta.
            Prosiłabym też Panią, aby podczas rozmów z rodzicami, którzy odwiedzają Pani Placówkę nie donosiła Pani kłamstwami na placówkę moją i drugą konkurencję z Otwocka. Rodzice później wszystko przekazują "pocztą pantoflową" a rodzice z mojej placówki przekazują nam.. Po co kogoś w ten sposób traktować? Po co za wszelką cenę chcieć zatrzymać klienta w taki sposób? Czy naprawdę Pani oferta opieki nie jest tak atrakcyjna ze musi się Pani posila takimi środkami? Ech.

Z kolei z kolejną z placówek łączy nas jedno dziecko. Chłopiec, którego tata zauważył przez okno, że po wejściu do sali dziecko było szarpane przez jedną z Pań. Tata ten oczywiście od razu zabrał to dziecko z tego miejsca, i nie wiem czemu- być może ze względu na monitoring przywiózł je do naszej Placówki.
            Owszem z tego co wiem, Pani ta została zwolniona, a placówka tłumaczyła się tym że tata to źle zinterpretował. Szkoda mi słów na dalsze wywody na ten temat.

Z tego miejsca dziękuję jeszcze moim konkurencją za pozbycie się wszystkim moich banerów i plakatów. Mój partner był świadkiem tego kto je niszczy. Czysty przypadek, ale przynajmniej wszystko jasne.

Drodzy Państwo. Jestem założycielką pierwszej Placówki w Otwocku świadczącej opiekę nad dziećmi 1-3 lata działającą legalnie.
            Czy ktoś pamięta Bajkową Krainę Maluszka? Owszem była założona przede mną, ale lokal nie był odebrany ani przez sanepid ani straż pożarną ani nie zarejestrowany w urzędzie miasta. A dzieci przebywały w tej placówce, i nawet gotowano w niej obiady bez jakiejkolwiek kontroli sanepidu nad tym wszystkim.

Następnie pojawiłam się ja - ze swoją wizją placówki bezpiecznej pod każdym względem, chcąca spełnić wszelkie przepisy, ustawy i wymagania aby dzieci były bezpieczne jak w domu. I po obejrzeniu strasznych nagrań z jednego ze żłobków we Wrocławiu, gdzie dzieci przywiązywano do łóżeczek podczas snu, postanowiłam że założę monitoring w salach i na placu zabaw- bo drodzy Państwo, dobrze Państwo wiedzą, że maluszki nie są w stanie przekazać tego czy dzieje się im krzywda. To nie 4-5 latek który powie "mamo, ciocia mnie bije, ciocia krzyczy", to maluszki które nie umieją jeszcze czasem w ogóle mówić.
            Chciałam mieć kontrolę nad tym co dzieję się w salach pod moją nieobecność - a z czasem przekazałam tę kontrolę również Państwu.

Niezmiernie cieszę się na fakt, że 'pocztą pantoflową" roznosi się jednak dobra opinia, a konkurencję proszę - nie działajcie w ten sposób. Dajmy ludziom wybór. Jeśli spodoba się im wasza placówka - świetnie! Jeśli moja- super! Nie wypisujcie bzdur, kłamstw, pozwólmy aby rodzice zdecydowali - porównali.

Na chwilę obecną w Otwocku w FIKU MIKU brakuje miejsc. To chyba najlepsza rekomendacja. Brak miejsc i fakt że dzieci nie chcę z placówki niekiedy wyjść.
            Dlatego też uruchamiamy filię w Józefowie. Aby więcej rodziców miało możliwość podglądu on-line i pewności że dzieci są w bezpiecznym miejscu z osobami, które chcą dla nich jak najlepiej, i to nie tylko jako slogan na banerze ale naprawdę - z głębi serca z osobami, które mają powołanie do takiej pracy.

Nie boję się uważać, że na chwilę obecną FIKU-MIKU jest najlepszym miejscem dla dzieci w Otwocku.
            Owszem, w OTWOCKU przy ul. Wrocławskiej 2 działa KLUB DZIECIĘCY, natomiast w JÓZEFOWIE przy ul. Nadwiślańskiej 137 zapraszamy do ŻŁOBKA I PRZEDSZKOLA.

Jestem ciekawa kolejnych opinii po moim wywodzie, jak mniemam "rodziców" dzieci.

Z wyrazami szacunku
            Magdalena Skóra

• lolalu82 Re: prywatne żłobki kluby malucha w otwocku - pom 15.02.15, 12:21
              Śmieszą mnie wypowiedzi (podobno) rodziców, którzy piszą,że nie chcieliby monitoringu . Ja żałuję ,że w przedszkolu do którego chodziło moje dziecko nie było takiego, chciałabym móc zalogować się na stronie placówki i od czasu do czasu "zerknąć" sobie co robi moje dziecko (np. czy kolega go szturchnął czy to może on pierwszy zaczął, czy panie zajmują się dziećmi czy może popijają kawkę itp.). Syn chodził do przedszkola w Józefowie,w którym (bardzo krótko na szczęście) pracowała pani Ania z Otwocka (nie zdziwiłoby mnie gdyby "aniaotwock" to ta sama osoba, gdyż wiem że przez krótki czas pracowała też w Fiku Miku) pod opieką której maluch wsadził sobie gumkę od ołówka do nosa i niestety ale nie potrafiła sobie poradzić w takiej sytuacji :( . Wypisujecie bzdury o monitoringu, że klub malucha to nie żłobek, ale chyba najważniejsza jest kadra, a jakoś na tych forach nie wypowiadają się panie, które tam pracują/pracowały o złych warunkach czy niedogadywaniu się z właścicielką.
              • sabrina006 Re: prywatne żłobki kluby malucha w otwocku - pom 31.03.15, 13:27
                Sama jestem pedagogiem, pracuję w przedszkolu i ufam placówce (inna niż ta, w której pracuję), do której chodzi mój syn. A jak chcę zobaczyć, co robi, jak się bawi, daję aparat do przedszkola. Co do kawki- nauczycielki mają prawo napić się kawy czy wyjść do toalety, to przewiduje Kodeks Pracy. Nie są niewolnicami. To nie wyklucza opieki nad dziećmi.
            • klak.agnieszka Re: prywatne żłobki kluby malucha w otwocku - pom 19.02.15, 16:39
              Witam co do tego tematu poniżej ,to ma Pani Błędne informację ,ponieważ Pani S pracuje do tej pory!
              "Z kolei z kolejną z placówek łączy nas jedno dziecko. Chłopiec, którego tata zauważył przez okno, że po wejściu do sali dziecko było szarpane przez jedną z Pań. Tata ten oczywiście od razu zabrał to dziecko z tego miejsca, i nie wiem czemu- być może ze względu na monitoring przywiózł je do naszej Placówki.
              Owszem z tego co wiem, Pani ta została zwolniona, a placówka tłumaczyła się tym że tata to źle zinterpretował. Szkoda mi słów na dalsze wywody na ten temat."
              -- Jest mi tak strasznie przykro że Pani pisze głupoty o "Bajkowej Krainie Maluszka" Było to na prawdę super miejsce ..przede wszystkim nie przesadzone w kolorach dekoracji lub ich brak jak w niektórych placówkach w Otwocku.Rodzinnie Czysto !!! Dzieci przynajmniej miały osobną salę do spania! czego brakuje u innych ! Ciężko było mi znaleźć coś podobnego ,z podobną atmosferą --ale znalazłam ABeCe !!
              Pozdrawiam wszystkich rodziców którzy mają przed sobą wybór żłobka w Otwocku .....jeden stawia na ilość drugi tylko krytykuje innych .....POWODZENIA :)
              Pozdrawiam Agnieszka
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka