Dodaj do ulubionych

Gdzie tanio i dobrze naprawić sprzęt komputerowy?

18.02.16, 09:41
A gdzie nie?

Proszę o konkretne przykłady potraktowania klientów w okolicznych firmach, chcę sobie wyrobić opinię by uniknąć problemów.

Sam tylko kupowałem podzespoły/akcesoria w kilku miejscach i nie narzekam, ale naprawa to zupełnie inna sprawa, trzeba naprawdę się znać.
Obserwuj wątek
      • rmaciek2 Re: Gdzie tanio i dobrze naprawić sprzęt komputer 18.02.16, 13:59
        a ja chyba nie polecam ;) kiedyś diagnozowali mi problem i końcowo chcieli zapłaty za diagnozę mimo że stwierdzili, że nie da się naprawić. Napisałem 'chyba' bo to było bardzo dawno temu, może teraz się zmieniło.

Ja naprawiałem laptopa w Vertes na Świderskiej. Z naprawy jestem zadowolony, chociaż trochę drogo było. Jest jeszcze serwis na Andriollego (na górce), ale ja osobiście tam nic nie naprawiałem, słyszałem tylko że jest ok
          • rmaciek2 Re: Gdzie tanio i dobrze naprawić sprzęt komputer 19.02.16, 14:07
            Otóż właśnie nie uważam. Jeśli oddaję gdzieś sprzęt do naprawy z informacją, że zostanie naprawiony za kwotę X, to nie rozumiem, czemu mam wrócić do domu z nie naprawionym sprzętem (bo np. ktoś nie umiał tego zrobić) i jeszcze za to zapłacić.

A jak oddajesz np. samochód do mechanika i on go nie naprawi to też płacisz za to że stwierdził, że nie naprawi?
            Bo ja płacę za wykonaną usługę (i uwierz że nie targuję się i jestem fair w stosunku do wykonawcy, nie oszczędzam na usługach), ale nie za podejście do wykonania usługi.

Z własnego podwórka, jestem informatykiem, moja firma realizuje wiele projektów dla różnych klientów. Często zdarza mi się siedzieć przez 5 dni niemal całą dobę śpiąc po 2 godziny, żeby przygotować specyfikację projektu, a na jej podstawie wycenę, propozycję techniczną itd... Duża część klientów końcowo rezygnuje z różnych powodów przed podpisaniem umowy. I nigdy nie każę im płacić za tak wykonaną dokumentację, ponieważ do wykonania usługi nie doszło.

A tak poza tym to przypominam, że w poprzednim poście napisałem 'chyba nie polecam' z wyjaśnieniem, że to było dawno temu i mogło się już zmienić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka