Dodaj do ulubionych

przychodnie i lekarze - Świder, Otwock i okolice

15.06.05, 11:32
Zakładam wątek, bo kolejny raz dostaję szału z tą naszą służbą zdrowia.
Po pierwsze: w przychodni w Świdrze non stop nie ma lekarza dla dzieci - z
chorym dzieckiem trzeba na piechotę lecieć do Otwocka do innej przychodni,
gdzie zresztą patrzą na kolejnego nadliczbowego pacjenta jak na intruza.
Wydawane są wtedy jakieś dziwne numerki, których o 8.00 rano już jest brak
albo nie można się dodzwonić. Po prostu koszmar i zmusza się ludzi do
prywatnych wizyt za 50-60 zł.

Skoro i tak państwowej opieki zdrowotnej prawie nie ma, to zróbmy jakiś
rankig podstawowych lekarzy - pediatrów, internistów, ginekologów i
stomatologów w naszej okolicy. Jeśli znacie kogoś godnego polecenia albo
kogoś, kogo warto omijać, napiszcie. Moze pomoże to niektórym zmienić swojego
lekarza pierwszego kontaktu, np. na prywatną lecznicę (wtedy wizyty u ww.
lekarzy są bezpłatne).
Obserwuj wątek
    • francesca12 Re: przychodnie i lekarze - Świder, Otwock i oko 15.06.05, 11:57
      > Skoro i tak państwowej opieki zdrowotnej prawie nie ma, to zróbmy jakiś
      > rankig podstawowych lekarzy - pediatrów, internistów, ginekologów i
      > stomatologów w naszej okolicy.

Edys,
      gratuluję pomysłu :)

Jeśli znacie kogoś godnego polecenia albo
      > kogoś, kogo warto omijać, napiszcie.

To ja zacznę od stomatologów.
      +++ - dr Bartnik jest super, profesjonalny, no i musze to dodać ma wspaniałe
      poczucie humoru. Przyjmuje w Otwocku na Karczewskiej ("nowy" blok z butami
      włoskimi - I piętro)i gdzieś na Kresach nie pamiętam ulicy.
      -
    • chwojka Re: przychodnie i lekarze - Świder, Otwock i oko 15.06.05, 21:12
      Ja korzystam z usług Rodzinnego Centrum Zdrowia na Grunwaldzkiej w Świdrze i
      jestem b. zadowolona. Nie miałam nigdy kłopotu z umówieniem wizyty
      telefonicznie a z lek. pediatrów polecam szczególnie dr R. Gorzelańczyk i dr
      Tybuszewską. Miła atmosfera, profesjonalna obsługa i to wszystko w ramach
      UBEZPIECZENIA. Raduję się wielce, że uciekłam z Armii Krajowej gdzie NIGDY nie
      udało mi się zdobyć numerka na telefon. Zdrówka wszystkim życzę!
    • glenkora1 Re: 03.07.05, 20:59
      Tak, można za darmo korzystać z wielu prywatnych lecznic (internista, dentysta,
      ginekolog i chyba okulista i jakiś jeszcze). Pod warunkiem jednak, że
      zrezygnuje się ze swojego lekarza pierwszego kontaktu w państwowej przychodni.
      Nie wiem jeszcze jak to wygląda w praktyce, ale planuję się przenieść.
      Rozbrajają mnie otwockie przychodnie, to jakaś makabra się tam dostać na
      wizytę. Trzeba mieć dużo czasu i cierpliwości.
      • odessa2 Re: 11.01.06, 09:49
        Zapisaliśmy się do przychodni na Grunwaldzkiej i niestety się rozczarowaliśmy.
        Jak się nam dzidziuś urodził to wizyta pilotażowa była o.k., ale potem zaczęły
        się schody - a to kartę szczepień zgubili, a to zwykłą kartę i założyć musieli
        duplikat, a potem raz była jedna karta, a raz druga - z moje punktu widzenia
        burdel. Pani pediatra do której trafiliśmy zrobiła złe wrażenie. Za to pani
        neurolog i rehabilitantka bez zarzutów tylko tyle, że płatne. W zwiazku z tym że
        się przeprowadziliśmy z Otwocka to nadal z dzieckiem przyjeżdżamy do tych dwóch Pań.
    • avekamil1 Jak zapisać sie do innego lekarza rodzinnego ? 05.07.05, 00:37
      W jaki sposób mogę zmienić swojego lekarza rodzinnego ...
      Mam złozyc jakieś podanie czy co ? Ja tez mam problemy z dostaniem się do lekarza jak jestem chory a jestem zapisany do przychodni w Otwocku ... Może bym się przeniósł do przychodni w świdże ?? ... tylko jak to zrobić ... ??
      • grzeg_sz1 Re: Jak zapisać sie do innego lekarza rodzinnego 05.07.05, 09:46
        avekamil1 napisał:

> W jaki sposób mogę zmienić swojego lekarza rodzinnego ...
        > Mam złozyc jakieś podanie czy co ? Ja tez mam problemy z dostaniem się do lekar
        > za jak jestem chory a jestem zapisany do przychodni w Otwocku ... Może bym się
        > przeniósł do przychodni w świdże ?? ... tylko jak to zrobić ... ??
        >

Zgodnie z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków
        publicznych (art. 28), każdy ubezpieczony 2 razy w roku może bezpłatnie wybrać
        lekarza, pielęgniarkę bądź położną podstawowej opieki zdrowotnej. Opłat nie
        wnoszą ci ubezpieczeni, których dane osobowe uległy zmianie, oraz ci, których
        lekarz, pielęgniarka lub położna podstawowej opieki zdrowotnej zaprzestali
        swojej działalności - a więc zostali niejako zmuszeni przez świadczeniodawcę do
        zmiany deklaracji. Zwolniona z opłaty jest również zmiana świadczeniodawcy
        wymuszona innymi czynnikami niezależnymi od ubezpieczonego.

Każdy, kto dokonuje wyboru nowego lekarza, pielęgniarki lub położnej POZ lub
        zdecyduje się na ich zmianę, powinien czytelnie wypełnić deklarację i złożyć ją
        u wybranego świadczeniodawcy.
        -------------------------
        Deklaracja – rezygnacja wyboru

Uwaga! Druk rezygnacji należy wypełnić w dwóch egzemplarzach

Jeden z nich jest oświadczeniem pacjenta dla dotychczasowego świadczeniodawcy –
        należy więc go pozostawić w placówce, w której do tej pory dokonany był wybór.

Drugi egzemplarz pacjent powinien posiadać zapisując się do innej jednostki
        medycznej (która będzie świadczyć usługi na jego rzecz) jako dowód, iż dana
        osoba została wykreślona z aktywnej listy pacjentów POZ poprzedniego świadczenodawcy
        • amigo9 Re: Jak zapisać sie do innego lekarza rodzinnego 05.07.05, 15:32
          Dokładnie, u starego lekarza się wypisujesz, a w nowym miejscu zapisujesz.
          Niestety, bardzo niechętnie lekarze wydają dokumentację leczenia. A co do
          Rodzinnego Centrum Zdrowia w Świdrze, to jestem tam zapisana i raczej
          zadowolona. Miłe jest to, że na miejscu można zrobić wiele badań (różne badania
          krwi - oczywiście nie wykonują ich na miejscu, ale człowiek nie musi gdzieś
          jechać, żeby pobrać krew), USG i nie wiem, co jeszcze. Z tych na razie korzystałam.
            • amigo9 Re: Jak zapisać sie do innego lekarza rodzinnego 06.07.05, 12:47
              O ile mi wiadomo, powinni wydać, a przynajmniej kserokopie, ale nie wiem, gdzie
              to jest uregulowane. Praktyka jest jednak taka, że choć kilkakrotnie zmieniałam
              sobie i dziecku lekarza, nigdy mi jej nie wydano. Może gdyby mi zależało (jakaś
              choroba przewlekła, czy też częste choroby dziecka), to bym się awanturowała i
              otrzymała. Ale ponieważ chodzimy z Oskarem do lekarza praktycznie tylko na
              szczepienia i bilansy (poza 1 czy dwoma przypadkami infekcji), więc nie
              domagałam się stanowczo reszty dokumentacji.
                  • avekamil1 Re: Jak zapisać sie do innego lekarza rodzinnego 06.07.05, 14:48
                    Przebilem sobie wczoraj stope gwoździem .. dzsiaj jak wstalem to nie moglem chodzic wiec zglosilem sie do szpitala ... lekarz ktory do mnie podszedł zobaczył moja "malutką" rankę i nawet nie zapytał jak i co się stało .. tylko wypisał mi recepte na antybiotyk i kazal zrobic zastrzyk przeciwko tężcowy ... Nawet nie zapytał jak to sie dokładnie stało ... nie sprawdził czy mi ten gwóźdź nie ułamał się i tam nie został ... teraz nie moge chodzić bo mnie noga boli ...

jak dla mnie wielki minus otwockich szpitali ...
                    • francesca12 Re: Jak zapisać sie do innego lekarza rodzinnego 06.07.05, 14:53
                      Biedny Kamil :(

Ale czy spodziewałeś się po otwockim szpitalu czegoś więcej ???

Kiedyś ugryzł mnie pies - w drodze do szkoły - poszłam więc do przychodni,
                      chyba moja desperacja i szok przekonały pielęgniarkę, żeby mi zrobić zastrzyk
                      przeciw tężcowi, bo to bydle było bezpańskie, zgodziła się, ale z wielką łaską:P
                      • michaelandro Re: Jak zapisać sie do innego lekarza rodzinnego 06.07.05, 15:32
                        Z Otwocką służbą zdrowia jest fatalnie, wręcz tragicznie. Tutaj nie pomogą
                        karetki za zbiórkowe miliony. Tu chodzi o mentalność pracujących tu ludzi.
                        Przypadkowo trafiłem tutaj na zmianę opatrunku. Lekarz- chirurg, nawet nie
                        podniósł głowy znad gazety aby obejrzeć gojącą się ranę, bo jak powiedział-
                        prywatnie pana cieli, to mnie to nie interesuje. Pielęgniarka, zdejmowała
                        pokrwawiony opatrunek gołymi rękoma, a na moją uwagę o tym, że ma założyć
                        rękawiczki powiedziała- że przecież ona sie nie boi. Tylko, że ja się bałem...
                        Jaki pan delikatny- uslyszalem po tym jak nalegałem na ich założenie...

Publicznej służby zdrowia nie ma. Są tylko marnotrawione na nią nasze
                        pieniądze.
    • avekamil1 Przepisałem się do przychodni w Świdrze! 11.01.06, 03:17
      Dzisiaj przepisałęm się do przychodni w Świdrze. Jestem w szoku tym czego tam doświadczyłem ... lekarka która przymowała moje dokumenty była bardzo miła, wypytała się dlaczego chce sie przenieść z przychodni w Otwocku. Poświęciła mi bardzo dużo czasu, pomagając wypełnić mi dokumenty. Lekarka po załatwieniu formalnosci zaczeła się wypytywac o moje zdrowie, ZAPROPONOWAŁA mi zrobienie wszystkich badań, oczywiście za darmo. Żeby w Otwocku dostać się do lekarza trzeba wstać o 6 rano i stanąc w kolejce po numerek, a tutaj lekarka sama mi proponuje zrobienie badań i to nie za miesiąc ale już teraz, bez czekania, numerków i biegania po innych lekarzach.
      Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, żałuję tylko że tak późno przepisałem się do tej przychodni.
      Naprawdę polecam przeniesienie się z Otwocka do Świdra ...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka