Dodaj do ulubionych

Poszukuję Sąsiadów :-)

13.02.07, 09:12
Mieszkam przy Reymonta (Wioska Szwajcarska). A że mieszkam tam od
niedawna,nie wiem jeszcze wielu rzeczy :) szukam m.in. informacji na temat
dostawcy internetu w tym rejonie.

pozdrawiam,
aga
Obserwuj wątek
    • fatcher Re: Poszukuję Sąsiadów :-) 13.02.07, 10:31
      Jesteśmy, Jesteśmy! Można nas spotkac na terenie osiedla.
      ; )
      I wcale nie trzeba nas długo szukać.
      O dostawcy internetu jest info na klatkach schodowych w gablotach
      informacyjnych w budynku 67 (a i b też).
      Pozdr
      • aganiok13 Re: Poszukuję Sąsiadów :-) 13.02.07, 11:31
        Hmmm.. Może to ta zima albo wczesny zmrok stwarza pozory wyludnienia. Ja w
        każdym razie nie zaglądam na klatki schodowe (mieszkam w segmencie). Ale dzięki
        za podpowiedź, podejdę z kajecikiem do którejś z klatek :)
    • artwilk Re: Poszukuję Sąsiadów :-) 14.02.07, 16:19
      No to witam, sąsiadko!
      Wielu rzeczy będziesz się dowiadywać z dnia na dzień. Np. tego, że jak założysz
      sobie neostradę, to będziesz uzależniona od szajki złodziei kabli, którzy jakiś
      czas temu upodobali sobie rejony Reymonta. Ponoć ostatnio ich złapano, ale jak
      znam życie, reaktywacja to tylko kwestia czasu.
      Hannus napisała, że „sąsiedzi są niezbyt chętni do poznawania innych.
      Najbardziej towarzyskie są panie na emeryturze”. Droga hannus, to nie jest
      kwestia chęci, ale pracy. Panie na emeryturze są towarzyskie, bo mają czas.
      Młodsi mieszkańcy pracują, na Wioskę wracają późnym wieczorem bądź nocą, dlatego
      trudno o spotkanie. Jeśli masz dodatkowe pytania lub po prostu chcesz się
      zapoznać, to donoszę, że w najbliższy piątek i sobotę koło południa będę
      spacerował z moim synkiem po okolicznych lasach. Jeśli chcesz pogadać, a przy
      okazji poznać parę przeuroczych zakątków, które sam niedawno odkryłem, to zapraszam.
        • artwilk Re: Poszukuję Sąsiadów :-) 14.02.07, 18:00
          Mój gwiazdor 2 tygodnie temu skończył roczek i też w wózku jeździ. Zazwyczaj
          zasypia zanim dojdziemy do bramy osiedla i drzemie słodko przez 2 godziny. A ja
          łażę i podziwiam. Jest co, zapewniam i zachęcam.
          • aganiok13 Re: Poszukuję Sąsiadów :-) 15.02.07, 09:32
            A, to gwiazdor nawet młodszy od mej Zofii, która w ubiegłym tygodniu skończyła
            1,5 roku. Widzę, że na osiedlu sporo małych mieszkańców więc cieszę się, że
            moja gwiazda będzie miała rówieśników :-)
          • artwilk ago, hannusiu, funciu 15.02.07, 20:50
            Najpierw do aganiok - Zofia będzie miała z kim się bawić, tylko w mojej klatce
            mieszka 3 małych asów w podobnym wieku.
            Teraz hannus - u mnie po kable do akumulatora nie byłaś, i dobrze, bo takich nie
            posiadam i jedyne, co mógłbym zrobić, to poczęstować Cię herbatom. Tobie by
            pewnie pomogła, ale akumulatorowi raczej słabo.
            No i do funci - a kto powiedział, że na tym spacerze nie będzie mojej żony :-) A
            nawet jeśli jej nie będzie (rzeczywiście chadza z nami rzadko), to przecież JA
            TYLKO NIOSĘ POMOC Sąsiadce, która chce się odnaleźć w nowej rzeczywistości:-)
        • artwilk Co z tym spacerem? 19.02.07, 12:09
          Zgodnie z zapowiedzią przez ostatnie 3 dni wychodziłem koło południa na spacer z
          moim Witkiem. Deklarowałaś, że się piszesz i nic. A specjalnie robiłem zaczepne
          okrążenia wokół segmentów, ale chętnych do przyłączenia się do wędrówki po
          okolicznych lasach nie zauważyłem. Zapraszam w sobotę, proponuję trasę do Muzeum
          Ziemi Otwockiej. Cisza, spokój, rekreacja. No i pomyślcie, jaki to fajny może
          być widok - karawana rodziców z wózkami pędząca przez otwockie lasy :-)
          • aganiok13 Re: Co z tym spacerem? 19.02.07, 12:41
            No teraz to mi głupio, bo rzeczywiście pisałam się z Zofią moją na rekonesans
            okolicy, ale nic z tego nie wyszło :-( Niech moim usprawiedliwieniem będzie, że
            wciąż się urządzamy, w związku z czym soboty poświęcamy na durrrne zakupy.
            Niech to się wreszcie skończy ...;)) Siły mi już brak i cierpliwości, a Zofia
            zamiast w wózku po świeżym powietzu, robi wycieczki na Bartycką :( Lub
            na "służbie" u dziadków, żeby miała spokój
      • hannus Re: Poszukuję Sąsiadów :-) 15.02.07, 09:15
        Z kablami to słyszałam... podobno kiedyś Wioska Szwajacarska była składem
        skradzionych aut i pewnie zbieracze sprzedawali resztki tego co zostało a teraz
        pozostało im to co jest w kablach telefonicznych.

Wiem, że z tym poznawaniem sąsiadów to przesadziłam - sama wracam dopiero
        wieczorem z pracy. Miałam okazję poznać kilku sąsiadów podczas poszukiwań kabli
        do akumulatora. Może też byłam u Sąsiada ? ;)
        Dziękuję za zaproszenie, ale w najbliższy weekend mam gości.
        Hmm ja jako (chyba) nieliczna mieszkanka Reymonta 71D nie mam jeszcze dzieci-
        spacerki w ciągu dnia muszą trochę poczekac ;)
    • hannus Re: Domofon znów nie działa 71D 16.02.07, 09:18
      Wczoraj wróciłam ok północy do domu i nie mogłam wejść do bloku - domofon
      się "świecił", drzwi były zamknięte i kody nie działały. Całe szczęście, że
      sąsiadka akurat wychodziła z drugiej strony. Już myślałam, że czeka mnie noc
      przy skrzynkach na listy.
      Chyba trzeba coś z tym domofonem i drzwiami zrobić wreszcie (nawet jak działa
      domofon to drzwi się wyszarpuje).
      • amigo9 Poznawanie się na osiedlu 16.02.07, 22:41
        Mieszkam na nowym osiedlu w Otwocku, z tym, że u nas to tylko 2 bloki i 32
        mieszkania. Nic tak nie spaja, jak, walka z developerem, czasami się śmieję, że
        nasz developer zrobił jedną dobrą rzecz, zapoznał sąsiadów, bo mieliśmy kilka
        nieformalnych spotkań przed formalnymi. Ale poza tym wiosna i lato dają duże
        szanse "dzieciatym" o ile mają ochotę poznać innych ludzi z osiedla. I
        inicjatywa, na osiedlu było 2 chłopców w wieku mojego syna, 1 - kumpel (rodzice
        się już poznali), 2- obcy, który się przyglądał. Trochę im pomogłam się
        zaprzyjaźnić i 3 kumpli z osiedla pojechało na kolonie. Tym samym też poznałam
        fajnych sąsiadów (rodziców 3). Zatem życzę miłych integracji:). Oczywiście
        antypatie (również mimo dzieci) mam na osiedlu, ale przecież nie z każdym trzeba
        być w dobrych stosunkach, tym bardziej przy wielkości Waszego osiedla.
        • staffcia Re: Poznawanie się na osiedlu 19.02.07, 13:52
          Witam serdecznie...Też zamieszkuję wioskę już ponad 2 lata...Co do internetu to radiowego nie polecam...Miałam, raz działa raz nie, szczegónie na weekendy , człowiek ma wolne a tu niestety neta brak....no i wiem od sąsiadki że miała problem z rezygnacją, którą wysłała za potwierdzeniem odbioru, firma nie odebrała, tylko z miesiąca na miesiąc kolejne rachunki.dotyczy to firmy Themax....Ja mam teraz neo i rzeczywiście problem z kablami był notoryczny...co tydzień...:-( ale o dziwo teraz jest cisza....Co do spotkań na osiedlu to potwierdzam , że większość mieszkańców wraca dość późno,a i pogoda nie zachęca....Ale jak tylko ciepełko się zrobi wioska wróci do życia...:-) pozdrawiam wszystkich mieszkańców Staffcia
      • amigo9 Forum 02.03.07, 00:33
        Co do forum, to macie tak duże osiedle, że to moim zdaniem najlepsza droga
        komunikacji, może nawet forum zamknięte - przykład nadswidrem.znajdziesz.pl.
        U nas niestety sporo osób niekorzystających z netu + pewna niechęć do zarządu,
        który forum stworzył, stąd notorycznie zrywane ogłoszenia o forum np.
    • mamafif Re: Poszukuję Sąsiadów :-) 03.03.07, 13:03
      no cześć, my też mieszkamy od niedawna (przed świętami). podobnie jak ty,
      pracujemy i do domu wracamy pod wieczór, ale kilku fajnych sąsiadów już znamy.
      wiosna już tuż tuż i rzeczywiście kontakty będą łatwiejsze.
      • aganiok13 Re: Poszukuję Sąsiadów :-) 03.03.07, 15:17
        No niby tak, ja również liczę na wiosenne ożywienie, ale i tak w piaskownicy,
        sklepiku i przy śmietniku nie wszystko da się załatwić :-) Mam nadzieję, że z
        czasem więcej osób wyrazi potrzebę posiadania własnego, wioskowaego forum...

pozdrawiam,
        Agnieszka
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka