Dodaj do ulubionych

Gwarant - gwarantuje przekręt roku w Otwocku

19.04.07, 16:29
Słyszałem, że dotychczas najlepszy developer w Otwocku - firma GWARANT
E.Zielińskiego przymierza się do bezprawnego wypowiadania umów z tymi, którzy
podpisali umowy na zakup mieszkania na osiedlu Kraszewskiego. Zieliński
proponuje podpisanie aneksu podwyższającego cenę wybudowanych mieszkań grożąc
niepokornym bezprawnym wypowiedzeniem i licząc na dodatkowy zysk. I tak osoba
nominowana do tytułu Człowieka Roku 2006 w Otwocku ma szansę na zupełnie inny
tytuł... ale czas dla takich przekrętów dobiega końca, jest w kraju kilka
instytucji i redakcji zaintersowanych takimi tematami. Proszę o kontakt
wszystkich zagrożonych przez firmę GWARANT - występując wspólnie możemy
więcej !
Obserwuj wątek
    • kynast1 Re: Gwarant - gwarantuje przekręt roku w Otwocku 19.04.07, 16:42
      Dokładnie,
      Ja też proszę wszystkie osoby, które podpisały umowy z p. Z. o przesyłanie info
      na kynast1@gazeta.pl
      Przyszli mieszkańcy os. przy Reymonta czy też Kraszewskiego nie stoją na
      straconej pozycji. Nie dajmy się zastraszyć aneksami!!!!!!!!
      Są orzeczenia Sądów , które surowo ukrały developerów, którzy w taki sposób
      grają na rynku.

Gratuluję włodarzom Otwocka wyboru Człowieka Roku!!!!!!!!

Pozdrawiam,
      Kynast

• kubek Ty Agawa pogięło Cię ? 19.04.07, 19:40
        Koszty to ponieśli inwestorzy czyli klienci,
        pan developer okazał się gorszym managerem
        i inwestował ich pieniądze w innym miejscu
        a ponieważ w Otwocku teraz ceny mieszkań wzrosły
        to może sobie spróbować odbić straty na w zasadzie
        bezbronnych klientach.
        Oni inwestowali w tedy on też wiedział wtedy,
        że mu się opłaca czemu Ci ludzie co mu zaufali,
        mieliby rezygnować z inwestycji życia?
        Tylko dla kaprysu milionera aby zarobił kolejny milion
        więcej?
        Mam nadzieje że zrozumiałaś, bo mam dziś zły humor!

• kolenka4 Re: Ty Agawa pogięło Cię ? 20.04.07, 08:32
          Kubek słusznie to ujął, nazywając kupno mieszkania inwestycją życia, bo dla
          mnie jest to właśnie inwestycja życia. Wydawało mi się, że umowa jest umową, a
          GWARANT i stojący za nim Pan Zieliński gwarantują mi jej pełną wykonalność. I
          co? Okazuje się, że jestem strasznie naiwna. Pan Zieliński z zalożenia nie
          zgadza się na podpisywanie aneksów czy wprowadzanie zmian do umowy jeśli
          inicjatywa wychodzi od jego klientów, dzięki którym przecież może żyć bardzo
          dostatnio. Tymczasem my musimy się zgodzić na podpisanie aneksu zgodnie z
          pomysłem Pana Z.!!! Myślę, Agawa, że nigdy nie znalazłaś się w podobnej
          sytuacji i dlatego tak bardzo użalasz się nad "biednym" deweloperem. Zastanów
          się dobrze, co decyzja Pana Z. oznacza dla nas, czyli jego klientów i dopiero
          wtedy płacz nad losem inwestora!!!!!! Dla mnie w jednym momencie ten inwestor
          stracił cały mój szacunek, który miałam dla niego, wiarygodność i uczciwość i
          stał się zwykłym cwaniaczkiem z kategorii tych, o których robi reportaże
          Elżbieta Jaworowicz!!!! Szkoda, bo do tej pory zawsze go broniłam, uważając, że
          na pewno się nie zawiodę!!! No cóż, za naiwność trzeba płacić (w sensie
          dosłownym)
      • merlin_88 Re: Gwarant - gwarantuje przekręt roku w Otwocku 20.04.07, 08:50
        cena m2 u Gwaranta i tak byla sporo wyzsza od kilku innych w otwocku w tamtym
        czasie. podczas ubiegania sie o kredyt w banku trzeba bylo zrobic wycene, bo
        cena za m2 byla sporo wyzsza niz cena godziwa wyliczona przez bank dla otwocka

mimo to kupiłem u Gwaranta mieszkanie bazując na dobrej opini wielu ludzi (z
        Otwocka). teraz srogo sie zawiodlem. wyglada jednak na to ze developer za nic ma
        podpisywane umowy i zobowiązania. chce oszukac kilkadziesiat rodzin w Otwocku
        wyludzajac dodatkowe pieniadze i extra sobie dorobić zerujac na klientach.
        • aga_wa1 Re: Gwarant - gwarantuje przekręt roku w Otwocku 20.04.07, 10:53
          musze wszystkich rozczarowac-nic mi nie wiadomo o koligacjach
          zp.Zielińskim...a szkoda-bo jak tutaj sie sugeruje-miałby wielkie serce dla
          rodziny..i napewno dołozyłby do interesu budujac mieszkania....
          NIe mozna się było niczego innego spodziewac-wsadzając kij w takie mrowisko-jak
          niezadowoleni i rozczarowani inwestorzy..Łatwo mi myslec inaczej, bo nie jestem
          na miejscu "oszukanego" klienta, ale z drugiej strony-devenloper to
          przedsiębiorstwo majace przyniesc zyski..i liczenie ze nie bedzie chcial
          zamortyzowac znacznie wiekszych poniesionych kosztów było naiwnością....
          ps.pozdrawiam-aga_wa za chwilke przebierająca w ofertach tychze mieszkań
          wystawionych na rynek wtórny przez niezadowolonych klientow-w cenie na oko 6-
          6,5 tys.;))----i majacych do tego oczywiescie świete prawo rynku!!!-zeby uciąc
          dyskusje na ten temat.
          • kynast1 proszę nie podpisywać aneksu 20.04.07, 11:04
            Drodzy Sąsiedzi,
            proszę nie podpisywać aneksów.
            Umowy nie pozwalają na zmianę ceny mieszkania, stąd aneksy to jego bezprawny wybieg.
            Cena zagwarantowana w umowie jest ceną stałą!!!!!!!jedynie możliwość wzorstu to
            wzrost podatku VAT.
            Zostały już powiadomione media, UOKIK. Coraz to nowe osoby zgłaszają się do nas.
            Im więcej osób tym lepiej. Proszę przekazywac informacje pozostałym mieszkańcom.
            Pan Z. celowo wykonuje akcję z aneksami pojedyczno - aby osłabić opór.

Panie Z. prosze się opamiętać i nie straszyć ludzi sprzedaż mieszkań.!!!!

Pozdrawiam
            Kynast
    • a.nie Re: Gwarant - gwarantuje przekręt roku w Otwocku 20.04.07, 14:03
      Moi mili, nie dajcie się zastraszyć i nie podpisujcie żadanych aneksów. Pan
      Zieliński lubi się przedstawiać jako lokalny patriota mający wyłącznie na celu
      dawanie (sic! on niczego nie robi dla zysku tylko dla dobra mieszkańców)
      ludziom mieszkań. Po jednej z nim rozmowie wiem, że to lepszy cwaniaczek. O
      mały włos nie kupiłam mieszkania na Reymonta. Na moje szczęście prawnik
      przeczytał wzór umowy, którą miałam podpisać. Okazało się, że zawiera ona wiele
      klauzul niedozwolonych prawem, np: zobligowanie do zakupu garażu,
      nieproporcjonalnie wysokie kary umowne kupującego i bardzo niskie
      sprzedającego. Powiedziałam o tym p. Zielińskiemu, proponując przeformułowanie
      umowy w taki sposób, by prawa i obowiązki stron były mniej więcej zrównoważone.
      P. Z. odpowiedział mi, żeby się nie przejmowała takimi głupotami w umowie, bo
      umowa musi być, ponieważ tego wymaga prawo, a jej brzmienie ustalili jego
      prawnicy, więc tak musi być. Wszystkie te zapisy są nieważne (zwłaszcza te o
      nierównych karach stron umowy), bo on swoim honorem mnie zapewnia, że
      mieszkania wybuduje w terminie i bez żadnych problemów. Choć jak go poprosiłam
      o takie oświadczenie na piśmie, to już nie chciał mnie swoim honorem zapewniać.
      Do żadnego porozumienia nie poszliśmy. Pan Zieliński się na mnie obraził i
      powiedział, że nie sprzeda mi mieszkania. Żeby do tego doprowadzić, po tej
      rozmowie cena za metr mieszkania była dla mnie już wyższa od wcześniej
      proponowanej. Umowa trafiła do UOKiKu. Choć nie wiem, jakie działania zostały
      podjęte. Myślę, że w tym przypadku powinniście działać w porozumieniu z tą
      instytucją, tym bardziej że nie będzie to pierwsza skarga na Gwaranta. Życzę
      powodzenia i nie dajcie się Panu Zielińskiemu!
                    • edward81 Nie chcę na tym zarobić...<a href="http://www.otwock.org" target=" 24.04.07, 15:11
                      "Nie chcę na tym zarobić – mówi w rozmowie z serwisem otwock.org Eugeniusz
                      Zieliński"
                      Fakt iż jest to 10 - 15% wartości mieszkania, dla wielu klientów Pana Z. znaczy
                      więcej niż tylko!!! Te pieniądze równają się wykończeniu mieszkania! bo nie
                      wyjmuje się ich ot tak z kieszeni, ale oszczędza w wielu przypadkach latami. W
                      wielu też zaciąga się kolejne kredyty na pokrycie prac wykończeniowych.
                      Pan Z. niestety może tego nie rozumieć...

Kolejne cytaty, od których mnie aż....!!

"Kupili tanio mieszkania, a teraz chca sprzedawać po dwukrotnej cenie
                      hochsztaplerzy. Podobno już się ogłaszają – denerwuje się Zieliński...twierdzi,
                      że nigdy wcześniej nie miał podobnej sytuacji"

"Po dokładnym, logicznym wyliczeniu wyszło nam, że powinniśmy podnieść cenę o
                      10 i 15 procent"
                      - Panie Z. czy takich wyliczeń nie robi się przed sprzedazą mieszkań!!?? kiedy
                      to sporządza wycenę, na podstawie której wyciąga się wnioski ile należy
                      zarządać od klientów oby tylko nie stracić.
                      I dlaczego takie rozróżnienie - tu 10 a tam 15?? Przecież budowa trwała w tym
                      czasie!!
                      z kim MY mamy do czynienia?

www.otwock.org/?q=node/190
                      • merlin_88 Re: Nie chcę na tym zarobić...<a href="http:/ 24.04.07, 18:13
                        normalnie scyzoryk sie otwiera w kieszeni...

>>– Umowa jest tajna. To zwrot kosztów, które poniosłem.
                        nigdzie nie jest napisane w umowie że to zwrot kosztów, które poniósł deweloper.
                        za to zobowiazanie ze trony kupujacego do zapłaty określonej kwote.

>> Zdecydowana większość rozumie, że materiały budowlane idą w górę, dlatego nie
                        miałem do tej pory problemów. Zawsze się dwóch czy trzech znajdzie, którzy będą
                        się awanturować – dodaje.
                        zdecydowana większość ludzi rozumie że podpisywanych umów trzeba i należy
                        dotrzymywać. Zawsze znajdzie sie dwóch czy trzech takich deweloperów, którzy
                        będą chcieli oszukać klientów

>>- Kupili tanio mieszkania, a teraz chca sprzedawać po dwukrotnej cenie
                        hochsztaplerzy. Podobno już się ogłaszają – denerwuje się Zieliński.
                        hochstapler do Zieliński, który chce wyłudzić dodatkowe pieniądze, mimo że w
                        umowie jest zapisana konkretna kwota. ponadto szantażuje klientów, że w
                        przypadku nie podpisania aneksu podwyższającego cenę mieszkania zerwie umowę -
                        bezprawnie.

>> Właściciel Gwaranta, który wybudował w Otwocku około 500 mieszkań twierdzi,
                        że nigdy wcześniej nie miał podobnej sytuacji.
                        do tej pory nie zdecydował się wywinąć takiego numeru.

>>- Przez 6 lat ceny mieszkań stały w miejscu. Nie mogliśmy przewidzieć takiej
                        sytuacji.
                        bzdura, ceny mieszkań rosną od wielu lat. kto twierdzi inaczej ten po prostu
                        kłamie. deweloper chce przerzucić koszty nietrafionych decyzji na klientów

>> Nie chce nikogo wykorzystać. Po dokładnym, logicznym wyliczeniu wyszło nam,
                        że powinniśmy podnieść cenę o 10 i 15 procent (osiedle przy Kraszewskiego i
                        Reymonta – red.), mimo, że materiały poszły w górę o 60 procent – twierdzi
                        Zieliński.
                        na osiedlu przy Kraszewskiego budynki stoją już wykończone od kilku tygodni.
                        natomiast same sciany, dachy itp były wybudowane kilkanaście miesięcy temu. sic(!)

>>– Nigdy nie zdzierałem, zawsze byłem uczciwy.
                        jak widać te czasy już minęły...

>>Budowałem dla ludzi, sprzedawałem mieszkania taniej niż ktokolwiek, bo nie
                        działam dla zysku, mam dobre serce.
                        kolejne kłamstwo. w momencie podpisywania umowy. cena za m2 u Gwaranta była
                        najwyższa na rynku otwockim - średnio o kilkanaście procent
                      • arte_design Re: Nie chcę na tym zarobić...<a href="http:/ 24.04.07, 21:36
                        > "Nie chcę na tym zarobić – mówi w rozmowie z serwisem otwock.org Eugeniusz
                        > Zieliński"

No patrzcie Państwo, otwocki filantrop.

Pozwolę sobie przypomnieć, że w oddawanych mieszkaniach pobierano opłatę (bez
                        faktury oczywiście) za przydział mocy. Wymieniony koszt powinien zgodnie z
                        prawem ponosic developer. Ale jeśli można zarobić 480 zł od mieszkania... to
                        czemu nie. na samochód się uzbiera. Kiedy ludzie zaczęli pytać jakim prawem
                        pobiera opłatę - temat się urwał. Ale przecież pan Zieliński nie chce zarabiać,
                        on tak z dobroci serca.

Ja rozumiem, że rynek jest twardy, pieniądze wyciąga się wszystkimi spodobami i
                        od kogo się da. Ale robienie z siebie lokalnego dobrodzieja to spora przesada.
                          • greg042 wzrost kosztów pretekstem do wyłudzeń 25.04.07, 14:08
                            Jeżeli Pan Z. uważa sie za uczciwego to dlaczego domagając sie bezprawnie od
                            15 do 45 tysiecy od każdej ze 120 rodzin na Kraszewskiego i Reymonta nie
                            informuje ich dokładnie z czego wynika podwyżka. Nakazywałaby to elementarna
                            uczciwość. Opowiedź jest prosta - nie można tego uzasadnić. Inwestycje na
                            Kraszewskiego były zakończone w 2006 roku. Wzrost kosztów usług budowlano-
                            montażowych w okresie I-XII 2006 wg danych GUS (www.stat.gov.pl) dla tego typu
                            inwestycji wyniósł 1,5 %. Firma Gwarant żąda jednak ponad 6 razy więcej, tj. 10
                            %. Radziłbym Panu Z. zajrzeć do słownika języka polskiego i sprawdzenie co
                            znaczy uczciwość, dobre serce i pomaganie ludziom. W tym samym slowniku będzie
                            można znaleźć określenia, które wydają się bardziej precyzyjnie opisywać
                            zachowania Gwaranta a mianowicie nieuczciwość, bezprawie, kłamstwo, chciwość,
                            bezczelność, wyłudzenia.
                            • kynast1 Rzeczpospolita 30.04.07 07.05.07, 13:06
                              Poniżej fragment artykułu z "Rzeczpospolitej" z dnia 30.04.07 z dodatku
                              Nieruchmości. Wypowiedzi p. Z. są bardzo ciekawe ;-)
                              "Eugeniusz Zieliński, właściciel PIB Gwarant, tłumaczy tymczasem, że musiał
                              podnieść ceny mieszkań, bo znacznie podrożały materiały budowlane.
                              - Budowane przeze mnie lokale kosztowały tyle samo od sześciu lat. Proszę mi
                              wskazać inną firmę, która ma stałe ceny przez tak długi czas -mówi Eugeniusz
                              Zieliński. Dodaje, że ceny materiałów budowlanych były wcześniej na tyle
                              stabilne, że nikt nie przewidywał zmian.
                              - Tymczasem mieszkań poniżej kosztów dziś sprzedać nie mogę, bo byłaby to jakaś
                              forma darowizny. A znamy przypadek, że ktoś został ukarany za podarowanie
                              biednym chleba - tłumaczy szef PIB Gwarant, podkreślając, że działalność
                              charytatywną chętnie prowadzi na innych polach, bo ludzie są dla niego
                              najważniejsi. - Poza wszystkim na niekorzyść firmy działać nie mogę. I nie
                              jestem żadnym spekulantem - dodaje.
                              Dlaczego jednak o podwyżkach powiadomił klientów za pięć dwunasta, tuż przed
                              oddaniem kluczy do mieszkań?
                              - GUS dopiero niedawno podał wskaźniki za ubiegły rok, a ja właśnie zamknąłem
                              bilanse finansowe. I okazało się, że byłem na minusie -tłumaczy Eugeniusz
                              Zieliński. - Taka sytuacja zdarzyła mi się pierwszy raz od ponad 20 lat. Koszty
                              materiałów i usług w 2006 roku w stosunku do roku 2005 wzrosły o 60 procent. Ja
                              na tych mieszkaniach i tak już zarabiał nie będę, uwzględnię tylko dzisiejsze
                              koszty materiałów - zapewnia.
                              Właściciel Gwaranta dodaje, że jeśli niektórzy klienci sądzą, że 3 tys. zł za
                              mkw. to dla nich za dużo, mogą sobie kupić taniej u innego dewelopera - jeśli
                              tylko takie lokale znajdą. - Aneksów nie podpisało tylko kilka osób, reszta
                              wyraża zdziwienie, że ceny podskoczyły tylko o 10 procent, skoro wszystko tak
                              bardzo zdrożało - podkreśla Eugeniusz Zieliński. Według niego na podwyżki nie
                              chcą się zgodzić tylko ci, którzy chcą mieszkaniami handlować, kupując je w
                              celach inwestycyjnych. - Jeden klient kupił na przykład pięć lokali - mówi szef
                              PIB Gwarant. I dodaje, że tym, którzy nie chcą mieszkań, odda całe wkłady, co do
                              złotówki."
                              • kynast1 UOKIK 10.05.07, 10:01
                                od 21 kwietnia deweloperzy, którzy stosują w swoich umowach zakazane klazule
                                muszą się liczyć z nałożeniem na nich kary w wysokości do 10 % przychodu firmy
                                bez wcześniejszego upominania.

Pozdrawiam
                                Kynast
        • truskawa28 Re: Jest artykul w dziesiejszym Tygodniku Regiona 27.05.07, 12:53
          Witam, postaram sie w poniedzialek przeslac ten skan. A tak pzy okazji, we
          czwartek byliśmy u w siedzibie firmy Gwarant, w celu ustalenia szczegolow
          potrzebnych do podpisania umowy w formie aktu notarialnego(osiedle Reymonta).A
          więc na te chwilę jest taka propozycja (ze strony Pana Zielińskiego oczywisćie,
          bo my tylko na jego litość możemy liczyć) :
          - podpisanie umowy w formie aktu ale oczywiście z aneksem, który wprowadza
          pewne nowe zapisy. Najistotniejszy jest ten mówiący o podwyżce(niestety).
          Podwyżka może być 10% (zawsze to nie 15) i jest to kwota ostateczna, lub
          podwyżka może być wyliczona na podstawie GUS-owskiego wskaźnika zmian cen
          produkcji budowlano-montażowej, który na obecną chwilę tzn rok do roku wynosi
          ok 5%, a nie wiadomo co będzie dalej...
          My się na razie wstrzymujemy z podjęciem decyzji, który wariant będzie
          najlepszy czyt.najtańszy...
            • symplicjusz Re: Jest artykul w dziesiejszym Tygodniku Regiona 31.05.07, 17:45
              witam
              jestem prawdopodobnie sasiadem kogos z forum w nowym osiedlu reymonta.

czy deweloper z kims kontaktowal sie juz w tej sprawie, czy tylko podwyzka
              zagrozila ludziom z kraszewskiego? do mnie na razie nikt osobiscie z firmy sie
              nie zglaszal....

bede wdzieczna za info i przeslanie skanu artykulu z tyg. reg., dzieki z gory
              pozdrawiam
              symplicjusz@gazeta.pl

• kynast1 Podwyżki ? 31.05.07, 21:13
                  Jak donosi lokalna prasa . Z ma wpłacić za usunięcie 26 grubych sosen przy
                  realizacji nowej inwestycji na Chrobrego 457 452 zł.
                  Natomiast za usunięcie 54 cieńszych drzew wyliczono opłatę 400 260 zł, jednak tę
                  wpłatę odroczono na trzy lata i może być ona umorzona, gdy "Gwarant" dokona
                  nowych nasadzeń na własny koszt, a drzewka się przyjmą. To zgodne z prawem o
                  ochronie przyrody. Decyzja nie obejmuje sosen wyciętych bez zezwolenia. W tej
                  sprawie będzie odrębne postepowanie.

Jak widać zapowiadają się duże wydatki z Gwarancie i prawdopodobnie Urząd Miasta
                  wróci do dokumentów dot. budowy i wycinki drzew przy Reymonta.

Pozdrawiam,
                  Kynast
                  • kynast1 300 tys. kary dla Z. !!!! 27.06.07, 10:12
                    300 tys. zł kary dla Gwaranta
                    wt., 26/06/2007 - 10:15 — Tracer

Za serwisem otwock.org
                    300 tys. zł to kwota jaką będzie musiała zapłacić firma Gwarant za nielegalną
                    wycinkę drzew na budowanym przez nią osiedlu "Chrobry" . Otwock.org jako
                    pierwszy ujawnił łamanie prawa przez otwockiego dewelopera. Po naszych
                    publikacjach oraz interwencji klubu ekologicznego "Otwockie Sosny" urzędnicy
                    dokonali wizji lokalnej podczas której stwierdzili wycinkę 7 sosen, które
                    usunięto bez odpowiedniego pozwolenia. Zbigniew Szczepaniak, prezydent miasta
                    zapowiedział że kary nie zamierza uchylać.
                    Wkrótce zostaną skontrolowane inne inwestycje budowlane w Otwocku. Z takim
                    wnioskiem zwrócił się do prezydenta Klub "Otwockie Sosny".
                    • greg042 Zieliński traci pieniądze i głowę 25.07.07, 14:27
                      Fragment artykułu z "Linii Otwockiej" dziennikarza, który poinformował o
                      nielegalnie prowadzonej przez firmę Gwarant wycince drzew, cyt.:

"Sprawa nielegalnie wyciętych sosen poruszyła całe miasto. Wciąż odbieram w tej
                      sprawie telefony od mieszkańców i dziennikarzy otwockich mediów. Przy tej
                      okazji dowiedziałem się - i to od kilku osób - że pan Eugeniusz Zieliński,
                      właściciel firmy Gwarant, mi groził. Spieszę, by zdementować tę plotkę. Ani pan
                      Eugeniusz Zieliński, ani jego syn nie grozili mi. Prawdą jest natomiast to, że
                      kilkakrotnie usłyszałem niezbyt przyjemnie brzmiące zdanie: „Takich ja pan w
                      czasie wojny rozstrzeliwali”".

Być może piszący artykuł dziennikarz spotyka się w swojej pracy z różnymi
                      stwierdzeniami i w związku z tym jego "wrażliwość" na pewne sformułowania jest
                      większa niż przeciętnego obywatela, ale na miejscu dziennikarza kilkukrotne
                      stwierdzenie o rozstrzeliwaniu takich jak on (dziennikarz), w ustach poważnego
                      biznesmena (a nie przysłowiowego pijaczka spod budki z piwem), potraktowałbym
                      bardziej poważnie. Tym bardziej, ze ostatnie kroki Pana E.Zieliński pokazują,
                      że w praktyce dzialania nielegalne nie stanowią dla niego problemu
                      (szantażowanie mieszkańców, bezprawne żądanie dodatkowych pieniędzy, bezprawne
                      zapisy w umowach, nielegalna wycinka drzew).

• edward81 Re: Zieliński traci pieniądze i głowę 26.07.07, 08:27
                        W pełni się z Tobą zgadzam greg, szkoda, że dopiero teraz poznajemy prawdziwe
                        oblicze Pana E. Zielińskiego. Człowiek, którego stać na takie sformułowanie,
                        który pomiata ludźmi i w ogóle się z nimi nie liczy, niech nie liczy również na
                        to, że ludzie będą go szanować. Pamiętacie kiedyś cieszył się taką dobrą
                        opinią - a teraz? Nabrał złych "manier" i najgorsze, ze wprowadza je w
                        budownictwo w lesnym terenie Otwocka.
                        • kynast1 Re: Zieliński traci pieniądze i głowę 03.08.07, 21:25
                          Komisja rewizyjna rady miasta Otwocka zajmie się nielegalnymi wycinkami drzew.
                          Według wstępnych ustaleń komisji, w wyniku praktyk firmy Gwarant miasto straciło
                          ogromne pieniądze liczone w setkach tysięcy złotych. – Jeżeli stwierdzimy, że
                          istnieje możliwość popełnienia przestępstwa, skierujemy sprawę do
                          przewodniczącego rady miasta, z prośbą by ten przekazał ją prokuraturze -
                          przyznaje w rozmowie z serwisem www.otwock.org Piotr Mateusz Kudlicki, członek
                          komisji
                          więcej info na otwock.org

Jeszcze tego tylko brakowało przyszłym mieszkańcom?
                          Pozdrawiam
                          Kynast
                          • kynast1 Mocny spadek cen materiałów budowlanych 22.08.07, 09:14
                            Mocny spadek cen materiałów budowlanych
                            (PAP, pb/22.08.2007, godz. 06:15)
                            Budujący domy mogą odetchnąć - w sierpniu, po miesiącach szaleństwa, ceny cegieł
                            i pustaków spadły o 30 proc. Jak uciął skończyły się też wielomiesięczne kolejki
                            oraz masowe ściąganie budulca z Czech, pisze "Dziennik Łódzki".
                            - Najdrożej było w maju. Ceny cegieł są obecnie niższe nawet o jedną trzecią.
                            Wcześniej, od początku roku, zdążyły zdrożeć o 200 procent - mówi Bogdan
                            Panhirsz, prezes grupy Polskie Składy Budowlane.
                            Ci, którzy kupowali cegły przed wakacjami, mogą sobie dziś pluć w brodę. Ile
                            stracili - "Dziennik Łódzki" pokazuje na przykładzie domu o powierzchni 150 mkw.
                            Przyjęto, że na jego budowę potrzeba 2300 cegieł typu porotherm o grubości 38 cm
                            (ściany zewnętrzne), 1100 sztuk porotherm 25 cm (ściany wewnętrzne nośne) i 600
                            sztuk porotherm 11,5 cm (ściany działowe) oraz 4500 cegieł pełnych na kominy i
                            podmurówkę.
                            Za wszystko trzeba dziś zapłacić ok. 39 tys. zł. Pechowców, którzy te same cegły
                            kupili w maju, kosztowało to aż 50 tys. zł.

I nie ma już uzasadnienia dla podwyżek!!!!!!

Pozdrawiam
                            Kynast
                            • edward81 Re: Mocny spadek cen materiałów budowlanych 22.08.07, 11:24
                              Masz rację kynast - nie ma uzasadnienia!!! dodam - nie było, bo
                              przeciez jak już niejednokrotnie wspominaliśmy i o czym mówi ten
                              artykuł, podwyżki materiałów miały miejsce od początku roku - czyli
                              wtedy, gdy nasze budynki już stały, więc choćby nie wiem co
                              Zieliński nie mógł skorzystać z tej podwyżki, bo nie miał już co
                              stawiać...od początku robi z ludzi wariatów!
                    • greg042 Re: 300 tys. kary dla Z. !!!! 14.09.07, 09:39
                      Jak donoszą lokalne media w sierpniu Komisja rewizyjna miała m.in.
                      zająć się sprawą dziwnych przekształceń działek przez firmę Gwarant,
                      w wyniku których miasto miałoby stracić kilkaset tysięcy złotych,
                      ale... - Zabrakło czasu i dokumentów. (...)

Czekamy z niecierpliwością, mając nadzieję, że nie dokumenty nie
                      zniknęły z magistratu !
                      • kynast1 FORUM 05.10.07, 14:13
                        Wszystkim przyszłych mieszkańców osiedla przy ul. Reymonta zapraszamy na forum
                        www.gwarant.fora.pl.

Pozdr
                        Kynast
                        UWAGA NA ANEKSY Z PODWYŻKAMI - TO NIE SĄ ŻADNE NOWE WYTYCZNE, NA KTÓRE Z. SIĘ
                        POWOŁUJE!!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka