Dodaj do ulubionych

prawo jazdy B1 a samochód kat. B

IP: *.adsl.inetia.pl 25.11.10, 19:33
Witam !

Mam pytanie. Czy w Polsce osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B1 może poruszać się samochodem przekraczającym masę własna 550 kg. jeżeli siedzi przy niej dorosły posiadający prawo jazdy kat. B ?
Szukałem odpowiedzi na rożnych forach ale nic nie znalazłem.
Jeśli jest taka możliwość to prosiłbym również o przytoczenie treści fragmentu z kodeksu drogowego (lub karnego), dotyczącego tego tematu.
Liczę na odpowiedź i z góry wszystkim dziękuję.
Obserwuj wątek
    • elfkabezhaltera Re: prawo jazdy B1 a samochód kat. B 25.11.10, 19:52
      > Mam pytanie. Czy w Polsce osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B1 może porus
      > zać się samochodem przekraczającym masę własna 550 kg. jeżeli siedzi przy niej
      > dorosły posiadający prawo jazdy kat. B ?
      Nie. Nie zacytuję zakazu, po PORD jest skonstruowany na zasadzie dopuszczającej, tzn. możesz to, na co ci kodeks drogowy pozwala.
      A osoba z B1 może jechać samochodem o masie własnej do 550kg. Koniec, kropka.
      Niech ci, którzy mówią, że mając PJ kat. B1 można - pod opieką osoby mającej B- jeździć B, zacytują tu PORD.
      • elfkabezhaltera Cytat 25.11.10, 19:54
        Art. 88. 1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest prawo jazdy określonej kategorii.

2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:
        .....
        .....
        kategorii B1 - trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nieprzekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla;

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka