Dodaj do ulubionych

Zakaz jazdy buspasem ?

21.01.21, 17:06
Ktory przepis tego zabrania ? Czy wnioskujemy z tego, ze skoro pas jest dla autobusow, to dla innych nie, czy jest oddzielny zakaz, ktory precyzyjnie to okresla ?
Obserwuj wątek
    • oixio Re: Zakaz jazdy buspasem ? 25.01.21, 11:06
      bimota napisał:

      > Ktory przepis tego zabrania ? Czy wnioskujemy z tego, ze skoro pas jest dla aut
      > obusow, to dla innych nie, czy jest oddzielny zakaz, ktory precyzyjnie to okres
      > la ?
      >
      >
      Przepisy są zapisane w rozporządzeniu o znakach drogowych:
      14) D-11 „początek pasa ruchu dla autobusów”;
      15) D-12 „pas ruchu dla autobusów”;


      "§ 49. 1. Znaki:
      1) D-11 „początek pasa ruchu dla autobusów”,
      2) D-12 „pas ruchu dla autobusów”
      oznaczają odpowiednio początek lub kontynuację pasa ruchu przeznaczonego tylko dla autobusów lub trolejbusów oraz innych pojazdów wykonujących odpłatny przewóz osób na regularnych liniach.
      2. Umieszczony na znakach D-11 lub D-12 napis lub symbol pojazdu oznacza, że na pasie ruchu oznaczonym tym znakiem jest dopuszczony ruch pojazdu określonego tym napisem lub symbolem."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka