Dodaj do ulubionych

mandat za znieważenie funkcjonariusza!!!!!!!!!

IP: *.pl / 80.50.77.* 16.04.06, 23:44
za to że się zatrzymałem za a nie przed kontrolą ???? zaznaczam że zaraz za,
max. 10metrów.

w dodatku to była straż graniczna, w nocy (ciemno jak w d. u murzyna) droga
bez oświetlenia samochód ciemna zieleń bez znaków a kolesie bez mundurów tylko
małe paski żółte z napisem straż gr. i czerwona lampka .????

wykłucałem sie dłuższą chwile i skończyło się na ostrzeżeniu. czy to naprawde
jest normalne ???? czy istnieje przepis że trzeba się zatrzymywać przed
patrolem???? i to w nocy ???
Obserwuj wątek
      • Gość: diverse spoko.....ale odpowiedz IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 17.04.06, 17:55
        nie mam czasu na zmyślanie takich rzeczy....

stary no pieknie, wydarzyło się to wczoraj 16.04, na trasie Krosno-Barwinek
        (podkarpacie) niedaleko Dukli, ciekawe jak traktuje straż graniczna takich co
        się nie zatrzymują a ich później gonią i złapią.....

w czasie wielkanocy z jakichś polach to cięzko o Policję... poztym jesteś
        traktowany jako intruz... który nie chce się dać gnoić i nie ma nic do
        gadania... miałem taką okazję kiedyś. Pozatym straż gr. to nie Policja i to
        zamknięte państwo w państwie.

widzę że jakbym opisał kilka innych sytuacji to bymi nikt tutaj nie uwierzył a
        były inne...kilka lat temu jeszcze jak 126p jeździłem szczególnie w soboty
        wieczorem w tamtych okolicach.....

pozdro.
        chciałem się dowiedzieć jak to jest z tym zatrzymywaniem:

czy jest przepis o tym że zatrzymanie musi być przed radiowozem czy po....
        • w357 odpowiedz 17.04.06, 23:25
          Gość portalu: diverse napisał(a):

............ chciałem się dowiedzieć jak to jest z tym zatrzymywaniem:
          >
          > czy jest przepis o tym że zatrzymanie musi być przed radiowozem czy po....
          ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
          Przepis mówi jedynie o tym, że w miejscu wskazanym przez funkcjonariusza lub
          inną upoważnioną osobę.
      • Gość: di Re: mandat za znieważenie funkcjonariusza!!!!!!!! IP: *.icpnet.pl 17.04.06, 12:27
        nie musisz się zatrzymywac poza terenem zabudowanym, jednakze musisz (niestety)
        jechac na najblizszy posterunek policji i zglosic ze nie zatrzymales sie przed
        rzekomym patrolem, bo np. było cirmno, samochod nieoznakowany itp. Brak
        zgłoszenia moze byc okazja do wlepienia madatu za nie zatrzymanie sie na żądanie
        służb.

Tak na kursie nam wbijali :), na 100% ;)
        • Gość: X Nocny Patrol IP: *.czerniakowska / *.internetdsl.tpnet.pl 17.04.06, 13:55
          Możesz pojechać na najbliższy posterunek, ale szybsze i pewniejsze jest
          wykonanie telefonu na numer "112" i zgłoszenie , że jakieś przebierańce chcą
          Ciebie zatrzymać !

Wtedy przez radio i telefon wszystko zostanie szybko wyjaśnione, a rozmowa taka
          jest zapisywana na taśmie(jako dokumentacja rozmów).
          Posterunek Policji w rejonie Nadgranicznym o późnej porze może być zamknięty.
          Niestety WOP ma wszelkie Prawa w takiej strefie i z nimi czasami ciężko się
          gada!!!
          Wiadomo, Żołnierz ma rozkazy do wykonania i koniec.....
          A jak trafisz na Młodszego(młodego)Chorążego tuż po szkole,
          to już przechlapane :-)
          (jeżeli ktoś nie wie co to takiego, to wyjaśniam = Sierżant z Gwiaztką :-) ` )
          • Gość: Lenka Re: Nocny Patrol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.06, 11:11
            to prawda że nie masz obowiązku się zatrzymać do kontroli w nocy w terenie nie
            zabudowanym i nie oświetlonym jeżeli osoba zatrzymująca cię jest nie
            umundurowana i stoi nie oznakowanym radiowozem lub jeżeli masz jakiekolwiek
            wątpliwości co do autetynczności tego patrolu. Musisz zgłosić na najbliższym
            komisariacie ze taki fakt miał miejsce i po sprawie. Z służbą graniczną może byc
            trochę inaczej bo oni żyją we własnym świecie swoich przepisów i procedur.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka