Dodaj do ulubionych

od jakiego wieku fotel obok kierowcy?

29.01.08, 12:30
Od jakiego wieku dzieci mogą w czasie jazdy siedzieć obok kierowcy?
Kiedys było od 10 lat. Czy cos się zmieniło w tej kwestii? Syn ukończył 10 lat
i ma wzrost ponad 150 cm. Czy może siedzieć z przodu? Z dodatkowym fotelikiem
czy samym siedziskiem?
Obserwuj wątek
        • fruwajka1 Re: od jakiego wieku fotel obok kierowcy? 30.01.08, 15:38
          A w jaki sposób wprowadziłam w błąd? Autorce posta chodzi o takie
          ograniczenie jakie kiedyś było, że do 10 roku życia WCALE nie wolno
          było wozić dziecka z przodu. Dziś nie ma takiego ograniczenia, musi
          być tylko fotelik lub podkładka, nie może być z przodu poduszki
          powietrznej. Coś się nie zgadza, czy jak? Jak czytasz zbyt szybko i
          bez zrozumienia to nie krzycz po innych.
            • fruwajka1 Re: SZZZZpecjaliściI... 31.01.08, 08:48
              No nie wiem czy ktoś zacytuje skoro nie ma ograniczeń w tej kwestii.
              Ale ze swojego dziecińastwa pamiętam, że było coś takiego. Nie
              pozwalano mi jeździć z przodu do iluś tam lat, przy czym ta granica
              się chyba nawet zmieniła w pewnym momemncie. Ale kto wtedy słyszał o
              fotelikach samochodowych? Dzieci jeździły na kolanach rodziców i już.

              • Gość: ? P.oR.D. IP: *.lot.pl 31.01.08, 11:02

                Art. 39. 1.
                Kierujący pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim pojazdem
                wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych
                pasów podczas jazdy, z zastrzeżeniem ust. 3.
                3. W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa
                dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu,
                przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do
                przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz
                właściwym warunkom technicznym.
                4. Przepis ust. 3 nie dotyczy przewozu dziecka taksówką osobową,
                pojazdem pogotowia ratunkowego lub Policji.


                Art. 45. 1.
                Zabrania się:

                2. Kierującemu pojazdem zabrania się:

                4) przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do
                kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego
                wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;
                5) przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w
                wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.



                Powyższy text pochodzi z obecnie panującego Dz.Ustaw.......
                Nigdzie nie jest powiedziane gdzie dziecko ma siedzieć i w jakim
                wieku.
                Jedyną restrykcja jest stosowanie fotelika zgodnie z zasadami.....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka