Dodaj do ulubionych

autoszkoła łódź??

04.04.08, 09:31
na którą sie zdecydować : Wota czy Extreme?? poradźcie
Obserwuj wątek
          • permanentne_7_niebo Re: tylko agra 23.11.08, 13:03
            Pontus nie zazdrość ;)
            Coraz mniej wydaje mi się prawdopodone, że istnieje taka instytucja,
            jak kursant, który mówi coś o ośrodku, ale może jakiś jeden się
            ostał, czy dwóch.
            • permanentne_7_niebo Re: tylko agra 23.11.08, 13:18
              Zasglądasz tu w ogóle jeszcze czasem?

Pamiętasz, jak mi cały szczęśliwy puszczałeś swoją nową stronę? (i
              jak chwaliłeś 'moją' i wszyscy czuli się dopieszczeni;p)

Na to forum bardzo rzadko wchodzą osoby, które mają zamiar zacząć
              kurs - większość zaczyna się interesować tematem w trakcie trwania
              kursu. Mało osób pomyśli o tym, by spojrzeć na statystyki. Większość
              wybiera ośrodek, bo jest blisko, lub tanio, lub znajomy polecał.
              Podczas, gdy jedni tracą czas na przewalanie się po forach i
              zacierają ręce jak inni dadzą się wyprowadzić z równowagi, chwalą
              bądź szkalują i uprawiają tę swoją politykę - inni wkładają swój
              czas w rozwój, w większy profesjonalizm i podniesienie jakości
              szkolenia. Kto na tym lepiej wychodzi? :)
              • permanentne_7_niebo Re: tylko agra 23.11.08, 13:31
                Bym się poprzyczepiała;p, ale masz wypas www i mega wypas logo.
                Niedziela, mi się nudzi, pooglądałam Łódzkie stronki i...
                buahahahaha. Uwieeeeelbiam czytać o tym, jak się OSK lansują.
      • Gość: ulla Re: autoszkoła łódź?? IP: *.toya.net.pl 21.02.09, 15:50
        Też chodziałam do Delty, do Marka Nowaka i byłam bardzo zadowolona. trafiłam do niego po niezdanym egazminie (na kurs chodziłam do innej szkoły) i on naczył mnie po prostu wszystkiego. Ten facet naprawdę UCZY, a nie spędza z tobą czas w samochodzie. Teraz jak jeżdzę po Łodzi to słyszę cały czas jego rady :)
        • Gość: mala Re: autoszkoła łódź?? IP: *.toya.net.pl 17.11.08, 11:59
          PRZEBIEG JAZDY W EXTREME mam jazde o 11 przychodze na plac czekam
          jest 10.40 samochod z kursantem podjerzdza CZEKAM wysiada kursant i
          instruktor CZEKAM godz 10.55 zostaje zauwazona gestem reki
          instruktor pokazuje samochod WSIADAM hura ustawiam lusterka fotel
          i............. CZEKAM instruktorzy wydurniaja sie na placu ZENADA a
          ja CZEKAM wreszcie jest godz 11.15 instruktor wsiada do auta HURA
          JEDZIEMY tak do baru na GORNICZA bo wlasnie inny instruktor tam jest
          i je zupe wiec moj tez POJCHCALAM i pod barem CZEKAM a czas plynie
          MOJ CZAS JAZDY dobra najadl sie mysle pojade tak pojechalam na
          uliczke obok krotkie tlumaczenie zasady parkowania rownoleglego
          tylem DWA MANEWRY WYKONANE PREZEMNIE I..................... WRACAMY
          na plac przy KNYCHARSKIEGO zjechalam o 12.45 SUPER nauka. PROSZE WAS
          ZASTANOWCIE SIE WYBIERAJAC TE AUTOSZKOLE ONI WCALE NIE SA DOBRZY
          PRZEKONALAM SIE O TYM ZMIENIAJAC AUTOSZKOLE NA JAZDY DODATKOWE zycze
          wam byscie nie musieli sie tak przekonac jak ja POMYSLCIE ZANIM
          WYDACIE WLASNA KASE
      • Gość: myszka . IP: *.elsnet.pl 30.01.09, 19:15
        Polecam auto szkołę Agra.!
        Mili zabawni i fachowi instruktorzy :)
        Zdałam za 2 razem jak tylko douczyłam się tutaj.

Odradzam natomiast autoszkołę Krzysztofa Skrzydlaka z Widzewa.
    • Gość: xxxxxxxxxx Re: autoszkoła łódź?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.08, 18:24
      Czytacie ranking WORDU i nic zniego nie rozumiecie. Może warto
      byłoby zobaczyć jeszcze przy jakiej liczbie kursantów np. Wota ma
      wysoką zdawalność. Bo są tam też szkoły, które mają 100% zdawalności
      (przy zdającym 1 kursancie}. Chcecie płacić grubą kasę i całe wieki
      czekać na jazdy to zapisujcie się dużych szkół. Będą z was miały
      zarobek i kasę na reklamę. Szerokiej drogi:)
    • Gość: jagoda fuks to ich polecam na 100% IP: *.toya.net.pl 17.08.08, 20:47
      to u P. Julka jest prawdziwy wyklad moze ktos sie smiac ale nawet ja
      jako kobieta zrozumialam budowe silnika i dlaczego on pracuje!!! tu
      naprawde jest 30 godzin wykladow!!! a nie tak jak moi znajomi mieli
      puszczane filmy a wykladowca szedl na kawe albo nie wiedzial jak
      odpowiedziec na pytanie> POLECAM FUKS podhalanska 1 Pan Julek jest
      swietny!!!
    • Gość: Adman Re: autoszkoła łódź?? IP: *.gprs.plus.pl 29.08.08, 13:24
      Ja robilem kurs w autoszkole sukces w lodzi i bardzo polecam te
      szkole za fachowe nauke. Sam na poczatku bylem zielony i nic nie
      umialem..po kursie wyszedlem zadowolony i egzamin zdalem co prawda
      za drugim razem chociaz moglem za pierwszym to nie stres
      zjadl...Polecam autoszkole sukces wszystkim zaczynajacym nauke !!
              • Gość: Baba Re: Auto szkoła AGRA IP: *.gdynia.mm.pl 01.02.13, 20:23
                Niestety nie moge polecić tej szkoły. Teoria przeprowadzona co prawda nieżle ale gorzej z praktyką.Wśród instruktorów jest kilku panów absolutnie nie nadających się do tej pracy.Jeden z nich wyjątkowo arogancki. Wg niego nauka jazdy polega na "gazowaniu" przy max.dopuszczalnej prędkości niezależnie od warunków drogowych i atmosferycznych.Inaczej cyt."było nudno i nic się nie działo". Doprowadziło to tylko do tego, że od pierwszych lekcji uczyłam się jak prowadzić nerwowo i w stresie. Na wytknięty przeze mnie błąd w interpretacji przepisów zareagował bardzo nieprzyjemnie. Nie dopuścił dyskusji, wyżywał się na mnie, po czym oświadczył mi, że nie nadaję się nawet do prowadzenia wozu konnego.Ciekawa jestem czy dotarło do niego jakie bzdury wygadywał i zdążył siędouczyć.Ogólnie nienalepsza atmosfera panująca między samymi instruktorami też daje o sobie znać. Nawzajem się krytykują, rywalizują. Dopiero jak zmieniłam szkołę przekonałam się jak powinna wyglądać nauka jazdy.Ogólnie niewarto, naprawdę są szkoły poważniej traktujące kursantów.
          • Gość: Okidoki Re: autoszkoła łódź?? IP: *.devs.futuro.pl 22.08.11, 15:47
            Auto szkoła Agra to najlepszy wybór.Fachowo i solidnie przygotowali mnie do egzaminu zaledwie kilka godzin jazd doszkalających wystarczyło, aby zdać egzamin państwowy. Szczególnie polecam, Tomka i Gosię. Zapomnijcie o innych szkołach, w Agrze profesjonalnie i za rozsądne pieniądze zdobędziecie wymarzone prawko.
            • Gość: yellowlips333 Re: autoszkoła łódź?? IP: *.4web.pl 30.05.12, 00:05
              W Łodzi polecam zdecydowanie autoszkołę "Agra" ze względu na instruktora Pawła Lachowicza, który perfekcyjnie przygotował mnie do egzaminu na prawko. :))) teoria z właścicielką szkoły niestety nudna, ale da się przeżyć, bo naprawdę warto mieć jazdy z instruktorem takim jak Paweł - jego szerokie umiejętności, prawko plus uprawnienia instruktora na wszystkie kategorie, doświadczenie z londyńskiej akademii jazdy plus fakt, że jest też instruktorem techniki jazdy, odczuwa się na każdym kroku. Zawdzięczam mu wiedzę o przepisach i o tym jak jeździć bezpiecznie, po jazdach z nim i zdanym egzaminie nie bałam się wsiąść za kółko własnego auta. Reasumując, jeśli Agra to tylko jazdy u Pawła Lachowicza :)))
              • Gość: mateusz Re: instruktor techniki jazdy IP: *.centertel.pl 11.07.12, 13:34
                witam wszystkich i chciałbym wyjasnic kilka spraw dotyczacych instruktorów techniki jazdy .W Łódzi jest ich kilku ,co to znaczy? Nie chodzi mi o pseudoinstruktorów techniki jazdy jakimi sa, Z popławski,Wota, Mróz itd oczywiscie maja uprawniwnia ale do 2008 roku dostawało sie z urzedu wiec kazdy instruktor ktory pokzał ze ma uprawnienia kilka lat mogł dostac takie uprawniwnia .Ale oni nigdy nie przeszli specialnego kursu i nie zdali bardzo trudnego egzaminu a bardzo sie chwala uprawnieniami ale mysle ,ze i oni beda poddani weryfikacji.W Łodzi znam kilku takich instruktorów ktorzy zdali egzamin teoretycznu i praktyczny w Urzedzie wojewodzkim w Bydgoszczy lub Opolu wiec przy wybraniu takiego instruktora trzeba wiedziec z kim sie ma doczynienia, uwazajcie na pseudoinstruktorów techniki jazdy z papierami.
                • Gość: Damian S. Re: instruktor techniki jazdy IP: *.toya.net.pl 04.08.12, 12:34
                  Wszystkim zainteresowanym polecam autoszkołę Relax mieszącą się na widzewie. Zostałem perfekcyjnie przygotowany do egzaminu i do przyszłej jazdy. Egzamin teoretyczny i praktyczny zdany oczywiście przy pierwszym podejściu w WORD przy ulicy Smutnej. Więcej info tutaj: www.autoszkola-relax.pl/pl/strona-glowna
      • Gość: mala Re: autoszkoła łódź?? IP: *.toya.net.pl 16.11.08, 17:00
        zawsze znajdzie sie banda fanatykow ktora slepo wiezy w statystyki z
        neta prawko zdalam w lodzi ale nie dzieki EXTREME skoro lubicie
        jezdzic z instruktorami po macdonaldach barach i miec skracane jazdy
        o 20min to gratuluje wyboru sa duzo leprze autoszkoly w tym miescie
        ktore bynajmniej nie okradaja kursantow policzcie sobie ile zabrano
        wam kasy za niewykorzystany czas jazdy dla mnie jest to szkola malp
        nie kierowcow coz banda zmalpialych fanatykow zawsze sie znajdzie a
        pozniej dziwic sie ze po ulicahh jezdzi banda niedouczonych
        kierowcow mam nadzieje ze na was nie trefie bo raczej jestescie
        potencjalnym zagrorzeniem dla normalnych kierowcow EXTREME SZKOŁA
        DLA MAŁP NIE KIEROWCÓE W I W A T M A Ł P Y
        • Gość: gaga Re: autoszkoła łódź?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.08, 22:25
          radzilabym wrocic sie do podstawowki i nauczyc sie ortografii, a
          dopiero potem brac sie za prawo jazdy. A wracajac do tematu, to
          goraco polecam EXTREM maja tam bardzo dobrych instruktorow, ktorzy
          angazuja sie w swoja prace. Jestem byla kursantka, zdalam za
          pierwszym razem w Lodzi i wcale nie potrzebowalam jazd w innej
          autoszkole.
        • Gość: duża Re: autoszkoła łódź?? IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.11.08, 22:57
          A powiedz dziecko czemu się w ogóle wybrałaś do tej szkoły, jak to mówisz "małp"? Czyżby przypadkowo? Myślę, że też kierowałaś się tym, że jest to znana szkoła i że ma wysoką zdawalność. Poza tym jakoś wszyscy sobie chwalą tę szkołę i nie mają większych problemów, żeby zdać za pierwszym razem. Ja również zaliczam się do tego grona. Widocznie musiałaś nie być aż takim orłem i teraz zrzucasz winę na szkołę. W końcu jak to mówią na kogoś trzeba. Szkoda tylko, że w taki sposób. Ps. Proponuję przypomnieć sobie co nieco zasady pisowni... zwłaszcza "rz" i "ż".
              • Gość: mala Re: autoszkoła łódź?? IP: *.toya.net.pl 18.11.08, 18:03
                dzieckiem skarbie to moze ty jestes jestes zadowolona z extreme to
                super moze odpowiadalo ci przepisywanie na wykladach praktyczniw
                calego podrecznika lub na jazdach wizenie instruktora po barach i
                skracanie jazd o co najmniej 15 min policz sobie ile czasu ci
                zabrali!!!!!!!!!!!!!! nie przecze instruktorzy sa spoko ale nie
                place za malpowanie na placu i za skracanie jazdy bo chlopcy musza
                sie powydurniac jesli to ci odpowiada to zycze szczescia. Praktyki
                instruktorow jazdy bija po opini szkoly a jak popatrzysz w necie to
                kazda szkola ma zdawalnosc ok 30% za pierwszym razem w lodzkim word
                no ale jesli szkola wypuszcza 100 kursantow w miesziacu to nawet
                jesli mniej niz 1/3 zda za 1 razem to faktycznie jest super a co z
                reszta?????????????????/ o tym sie nie miwi a na marginesie maksyma
                pana Krajewskiego jest duzo ludzi duzo godzin dodatkowych czyli
                faktycznie fabryka malo lub jak kto woli masowka. mnie tez sie
                wydawalo ze trafilam na najleprza autoszkole w miescie mniej wiecej
                po 16godz jazdy juz bylam innego zdania jedyni instruktorzy ktorzy
                naprawde uczyli jezdzili na corsach jestem bardzo ciekawa z kim
                jezdzilas na yarisie jesli to nie tajemnica?? ja z Bartkiem chłopak
                spoko ale ciut nie dorusl do bycia instruktorem pozdrawiam MALA
                • Gość: nowy-2 Re: autoszkoła łódź?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.08, 22:56
                  widzę dziewczynko że próbujesz zrobić wielką antyreklamę tej szkole . poczytałem
                  troszkę po różnych forach i ty jedna jesteś tylko nie zadowolona może
                  oczekiwałaś czegoś więcej ale żaden z tych małpiszonów cie nie chciał . jesteś
                  żałosna i powiem ci jeszcze jedno nie robiłem tam prawka ,mój kolega i jego
                  dziewczyna tam robili są bardzo zadowoleni i zdali za pierwszym razem poznałem
                  dwóch instruktorów z tej szkoły osobiście i uważam że są to ludzie wspaniali i
                  oddani temu co robią a ty nie masz za kultury odpisując że kursantka dala d...
                  to zdał, jesteś pusta i to wszystko co mam ci do powiedzenia dziewczynko
                • Gość: gosciu Re: autoszkoła łódź?? IP: *.city-net.pl 18.11.08, 22:57
                  Miałem okazję jeździć z większością instruktorów i do pracy żadnego nie mam zastrzeżeń. Oczywiście zdałem za pierwszym razem co jest między innymi ich zasługą. A teraz kilka słów do kretynki która ukrywa się pod nickiem "mala". Po pierwsze małpą to jesteś sama. Po drugie jeśli chodzi o wygłupianie się instruktorów to chyba lepiej jeździć z uśmiechniętym instruktorem niż ponurym gburem. Jeśli chodzi o wątpliwości co do sposobu nauczania wystarczyło poprosić o zmianę instruktora na Yarisie. Miałabyś przynajmniej możliwość porównania i dopiero wtedy wydawania ocen. Poza tym to z tego co wypisujesz to odnoszę wrażenie że chyba jesteś strasznie zakompleksiona. I to wszystko piszesz tylko dlatego że jesteś tak paskudna że nawet gdybyś próbowała dać d...y czy to instruktorowi czy na państwowym to i tak nie miałby kto Cię puknąć. Zawiedzione nadzieje bolą...
                  Pozdrowienia "mala" i życzę Ci żebyśmy się nigdy nie spotkali na drodze.
                  • Gość: mala Re: autoszkoła łódź?? IP: *.toya.net.pl 19.11.08, 08:19
                    zakompleksiony to moze ty jestes a skoro jezdziles z wirkszoscia
                    instruktorow to orlem raczej nie jestes co mamusia koperte dala zeby
                    synalek zdal a moze ciebie instruktorzy instruktorzy w dupcie
                    posowali???????????????????????. A pozatym kolego duren z durniem
                    zawsze wspolny jezyk znajdzie! coz widac ze na tym forum srednia
                    wieku wynoosi 19 lat zycze szczescia ja rowniez zdalam za pierwszym
                    razem ale to nie jest zasluga extreme
                        • Gość: kropka_xxx Re: autoszkoła łódź?? IP: *.lodz.mm.pl 19.11.08, 19:49
                          witam:) ja równiez skończyłam kurs w extreme, powiem tak, po części to co mówi
                          mała to prawda.

teoria: wykladowca bardzo fajny, ciekawie tlumaczyl i żartów nie skąpił, ale
                          fakt, po co my przepisywaliśmy podręczniki. Chodziłam na kurs przyspieszony,
                          trwało to jakies 2,5godz dziennie przez tydzien, 30godz,a walściwie 32 godz jak
                          to w karcie napisane nie jest, ale ok, powiedzmy ze 30godz gadać o tym co jest w
                          ksiazkach facet nie bedzie, najwazniejsze rzeczy i już, mi to nawet pasowało.

praktyka, było super, jazdy w extreme bede zawsze pamietac ale niestety tylko ze
                          wzgledu na atmosfere, co do nauki, hmmm..
                          to prawda ze skracają jazdy, co prawda te 15min mnie nie zbawi ale uwówmy sie,
                          ja za to płace, zazwyczaj zaczynali 5minut po czasie a konczyli za 15, za 10 .
                          jak sie to tak zbierze to troche czasu mi zabrali.

prywaty- fakt, moj instruktor (nie Bartek) tez lubił załatwiać swoje sprawy,
                          bądz sprawy zlecone przez szefa podczas moich jazd, wychodzil cos zalatwic,
                          wracal po 10min a ja czekam!
                          rozumiem, instryktor tez czlowiek odsapnąć chwile miedzy jazdami musi ale to
                          szef powinien zadbac aby chlopaki mieli jakas przerwe w pracy a nie zabierali
                          czas kursantom.
                          godzinki przed egzamem bralam w innej szkole wiec mam porowanie, zawsze
                          punktualność i max wykorzystany czas.

co do zdawalnosci, mysle ze czy u woty czy w extreme nie ma sie co tym
                          sugerować, sa to najwieksze szkoły a co za tym idzie maja wiecej ludzi ktorzy
                          potencjalnie moga zdac za 1razem.

podsumowując, szkoła bardzo fajna, chodzilo tam tez paru moich znajomych,
                          niestety troche potwierdzali tez moje spostrzezenia,czy bym ją poleciła? kiedy
                          nie mialam porównania z inna, pewnie tak, ale teraz bardzo bym sie zastanowiła
                          nad tym...

pozdrawiam wszystkich:)

• Gość: mala Re: autoszkoła łódź?? IP: *.toya.net.pl 20.11.08, 07:32
                            dzieki ci za swoja sugestje myslalam juz ze jestem jedyna malo
                            zadowolona na tym forum calkowicie sie z toba zgadzam co do
                            zdawalnosci jest to uzaleznione od wielkosci szkoly ja dpdatki
                            bralam w bajonie max wykorzystanego czasu jazdy i zupelnie inne
                            podejscie do kursanta prywatnie nic nie mam do chlopcow z extreme
                            procz tego ze dla mnie nie sa w 100%profesjonalistami powinni uczyc
                            manewrow i nie tylki na miescie czyli w warunkach takich jak
                            bedziemy jezdzic a nie na osiedlu gdzie nie ma ruchu i nic
                            praktycznie sie stac nie moze. Czy polecila bym extreme zdecydowanie
                            nie jedyni instruktorzy ktorzy naprawde przykladaja sie do tego co
                            robia to panowie na corsach. A tak prywatnie to mogla bys mi napisac
                            z kim jezdzilas no yarisie? pozdrawiam mala
                            • Gość: kropka_xxx Re: autoszkoła łódź?? IP: *.lodz.mm.pl 20.11.08, 12:14
                              to co napisałam to taka wersja "light". zapomnaiłam wspomnieć o nauce manewrów :)

parkowanie na yarisie czyli pierwsze ,moim zdaniem najważniejsze 20godz,
                              instruktor nie pokazał mi parkowania równoległego,prostopadle parkowałam z 3
                              razy ale to tylko wtedy gdy trzeba bylo zaparkować np aby instruktor coś
                              załatwiał, m.in w swoim domu.( kiedysz czekałam na niego 15min jak polazł do
                              domu) Tak wiec opuszczając extreme nie potrafiłam DOBRZE parkować i to nie
                              wynikalo z moich nie umiejętności jak mi to zaraz niektórzy zarzucą ale z braku
                              cwiczen i przygotowania. jezeli instruktor myslał ze jak raz czy dwa udało mi
                              sie wjechać prostopadle to znaczy ze juz wszystko umiem to sie grubo pomylił...
                              a widział ze mi to nie wychodzi wiec czemu tego nie cwiczylismy? to jest
                              przeciez kurs!

zawracanie, co prawda to nie jest zadna filozofia , roblam na jednej jezdzie raz
                              i na tym koniec. Pozniej gdy jezdzilismy ani razu juz do tego nie wracalismy

górka- na jednej z ostatnich jazd,pozniej juz jak przy zawracaniu na kolejnych
                              jazdach nie powtarzałam.

co do sytuacji na oplu, znowu sie z toba musze zgodzic!! zupełnie inaczej,tu
                              jezdzilam z robertem i bardzo sie przykładał. Pamietam ze zrobił wielkie oczy
                              widząc ze nie umiem po 20godz parkować... bo tego po prostu nie miałam. Gdy
                              wziełam dodatkowe jazdy w innej szkole od razu mnie tego nauczono i teraz nie
                              mam z tym zadnego problemu, cwiczyc przede wszytskim! a nie, olewać...

oczywiscie mowy nie ma by przelozyc jazdy gdyz tam sa uzgadnianie z góry, gdy
                              kiedys zadzwoniłam zmienic date to szef zaproponował mi termin za 3 tyg. Ale to
                              powiedzmy juz nie ich wina tylko tłoku jaki tam panuje.A wspomniałam o tym ze
                              wzgledu na przyszłych kursantów wahajacych sie jeszcze co do wyboru szkoły. Tu
                              raczej z instruktorem co do jazd sie nie dogadzasz, wszytsko z góry, na jazdy
                              dodatkowe proponowałabym sie zapisac jeszcze podczas trwania normalnego kursu
                              chyba ze chce sie komus czekac 3tyg

nie chce zeby moja wypowiedz została zle zrozumiana ze napadam na extreme, ale
                              pisze tu o moich odczuciach. Konczac jazdy, gdyby nie panowie z corsy nie
                              umiałabym chyba niczego... ale jazdy na corsie to powinno juz byc doskonalenie
                              jazdy i poznanie nowego auta a nie nauka! szanuje swoje pieniądze, a tam
                              zostałam totalnie olana.

Co z tego ze mili, cierpliwi , wyluzowani instruktorzy ktorych wszyscy tak
                              chwala ze chlopaki sa super itd, owszem, zgadzam sie z tym, atmosfera super,ale
                              ja przyszłam tam nauczyc sie jezdzic a nie zartować z instruktorem. Oczywiscie
                              nie mowie ze wszycy tacy są, moja kol jezdzila z innym niz ja i byla z jego
                              nauki zadowolona ale tez nie podobalo jej sie kilka rzeczy m.in skracanie jazd.
                              Ja trafilam ponoc na najlepszego instruktora od nich, kto tam jezdzil pewnie wie
                              o kogo chodzi i zawiodłam sie totalnie.
                              • Gość: mala Re: autoszkoła łódź?? IP: *.toya.net.pl 20.11.08, 14:30
                                czytajac twoja wypowiedz czuje sie tak jak bym czytala sama siebie
                                ja tez jezdzilam z robertem i bylo ok. Na jariszie jezdzac tez
                                czekalam na pana instruktora pod jego domem 20min co do parkowania
                                tak samo mnie uczono czyli nic nieumiem moj instruktor bardzo duzy
                                nacisk kladl na to by nic nie stalo sie z autem(bo to najnowsze auto
                                w firmie) teraz wiem ze auto nauki jazdy jest po to zebym nauczyla
                                sie jezdzic nawet jesli miala bym je rozbic (tak ucza w szkole
                                ktorej mialam dodatki. Moim zdaniem maksyma pana Krajewskiego jest
                                z;lewanie kursanta na jazdach po to zeby wziol jak najwiecej
                                dodatkow tylko ze kursant ma wybor i nie musi decydowac sie na
                                extreme). wydaje mi sie ze nauka jazdy nie polega na dowcipach i
                                wyglupach instruktorow ale na zetelnym przekazaniu wiedzy! Po twoim
                                opisie stawiam na to ze jezdzilas albo z Łukaszem albo z Kuba mam
                                racje? mChociaz Bartek uawza sie tez za ósmy cud świata i
                                najleprzego instruktora extreme.Dzieki za twoja opinie i jak masz
                                jakies inne sugestie napisz prosze moze dzieki takim opiniom i takim
                                forom ludzie pomysla zanim wydadza swoja kase POZDRAWIAM mala
                                • Gość: kropka_xxx Re: autoszkoła łódź?? IP: *.lodz.mm.pl 20.11.08, 23:02
                                  Bartek to syn szefa wiec robi co chce. A imienia mojego instruktora podawac tu
                                  na forum nie chcę, ew na priv

A propo statystyk, ktos tu wyzej napisał bodajze ze "extreme super statystyki
                                  same mówia za siebie" Jezeli ktos sugeruje sie statystyka przy wyborze szkoły to
                                  niech patrzy na szkoły ktore wysyłaja do wordu nie tak duzo ludzi jak np
                                  pierwsze 10 szkoł ( pisze tu o statystyce z WORDU jaka byla na ich stronie) i
                                  maja "wysoką" zdawalność. Pierwsze pozycje na liscie zajmuja szkoły ktore maja
                                  najwiecej ludzi a nie zdanie za 1razem. zreszta wystarczy wejsc na strony
                                  niektorych szkoł, wszedzie pisze ze "u nas najwyzsza zdawalnosc w lodzi" ;D

• Gość: mala Re: autoszkoła łódź?? IP: *.toya.net.pl 21.11.08, 11:44
                                    nie chodzi mi o syna szefa wejdz na strone extreme jest jeszcze
                                    jeden Bartek.K syn szefa szkoli na kategorie C do zdawalnosci to
                                    masz calkowita racje jak masz ochote to podaj gg popiszemy.Nie wiem
                                    czy zauwarzylas ale wrzyscy tak bardzo zachwalajacy extreme jakos
                                    nagle zamilkli czyzby faktycznie nie byli tacy zloci????? pozdrawiam
                                    serdecznie
                                    • loulla Re: autoszkoła łódź?? 21.11.08, 13:02
                                      a ja odcinajac się od tego sporu jaki zapanował na tym wątku,

i polecę Autoszkołę "KOWALSKI", bardzo fajna atmosfera podczas
                                      kursu, super instruktorzy, spokojni i z sercem podchodzący do swojej
                                      pracy, miła pani Karolina zawsze pomocna i wyrozumiała przy
                                      umawianiu godzin jazd, jazdy u Nich to naprawdę nie strata czasu
                                      tylko w pełni wykorzystana godzina, masz umówioną jazdę np. na 10
                                      dostajesz kluczyki masz czas na przygotowanie i po góra 5min. już
                                      wyruszasz w miasto, naprawdę jestem zadowolona, nie zdałam za
                                      pierwszym razem ale to nie wina umiejętności jakie nabyłam w
                                      autoszkole tylko mojego ogromnego stresu, który niestety wcale nie
                                      pomaga, ale co tam mam już to za sobą i już niedługo odbieram swój
                                      upragniony "plastkiczek"
        • wisieneczka_x Re: autoszkoła łódź?? 22.11.08, 22:37
          Witam,
          czytam sobie wypowiedzi na tymże forum i nadziwic się nie mogę.
          Pierwsza refleksja, która mi się nasuwa po przeczytaniu postów dotyczących zwłaszcza szkoły Extreme, dotyczy samego języka i formy krytykowania.
          Po pierwsze, jezeli kogoś krytykujemy, na przykład instruktora, to nie stosujmy odpowiedzialności zbiorowej. Jeden niezadowalający instruktor nie świadczy jeszcze o poziomie całej szkoły tak, jak jeden kiepski matematyk w liceum nie przesądza o niskich kwalifikacjach wszystkich nauczycieli w tej szkole.
          Po drugie, krytykowac, to nie znaczy ubliżac. Jesli chcemy wyrazic swoją dezaprobatę to wystarczy napisac, że jest się niezadowolonym i dlaczego. Określenia w rodzaju "szkoła dla małpiszonów" są co najmniej nie na miejscu i świadczą głównie o poziomie piszącego a nie krytykowanego.
          Po trzecie, jeśli krytykujemy a inny forumowicz przedstawia stanowisko przeciwne, czyli w tym przypadku uważa, że Extreme to dobra szkoła, to jeszcze nie powód, by i jego nazywac "małpiszonem". Każdy z nas moze mie przecież własne zdanie. Najważniejsze to wyrażajac je tak, by nikomu nie ubliżac i uszanowac odmiennośc poglądów.
          Po czwarte, pamietajmy, że jesli korzystamy z usugi, którą jest w tym przypadku nauczanie jazdy, to mozemy egzekwowac prawdiłowośc jej świadczenia. Mówiąc kolokwialnie, mozemy powiedziec instruktorowi, że nie podoba nam się jego zachowanie i oczekujemy czegoś innego.Możemy zwrócic mu uwagę i wskazac, że określonego zachowania sobie nie życzymy. To wynika z prostoty relacji między kontrachentami. Trzeba umiec bronic swoich interesów a nie tylko liczyc na to, że nikt nas nigdy nie zawiedzie.
          Po piąte wreszcie, uczeń sam najlepiej wie, jak jeździ. Sam najprecyzyjniej rozpoznaje swoje samopoczucie za kierownicą. Jeśli zatem nie jest przekonany do swoich umiejetności, powinien o tym powiedziec instruktorowi. Kiedy rozpoczynałam kolejną jazdę wprost mówiłam instruktorowi, że np. nie mam jeszcze swobody co do parkowania, czy nie rozumiem zasad skrętu na jakimś skrzyżowaniu.On dzięki temu wiedział, na czym skupic uwagę na jazdach. Sama najlepiej czułam, w jakich elementach moje umiejetności wymagają jeszcze dopracowania i sygnalizowałam to instruktorowi. Przecież on nie siedzi w mojej głowie. To zupełnie jak w szkole, jesli nie podniesiesz ręki i nie powiesz, że nie rozumiesz tego tematu, to nauczyciel nie będzie powtarzał jego założeń przez kilka kolejnych lekcji.

Co do samej szkoły extreme, to moja opinia jest zdecydowanie pozytywna. Właśnie zdałam egzamin za pierwszym razem i mogę śmiało powiedziec, że jest to w dużej mierze zasługa mojego instruktora.
          Nie oznacza to oczywiście, że nie mam zastrzeżeń. Byłam kursantką na kursie przyspieszonym i nie odpowiadała mi do końca forma zajęc teoretycznych. Niby godzin było sporo, ale zbyt wiele czasu spędziliśmy w kolejce do komputera, by rozwiazywac testy. Może warto by zainwestowac w jeszcze 3 albo 4 stanowiska komputerowe, by kursanci więcej jednak pracowali na zajęciach niż czekali w sznureczku do jedynego komputera... Z drugiej strony pamiętajmy również, że jak się kursant nie przygotuje, nie przejrzy książeczki kursanta i nie poobserwuje znaków, by się ich nauczyc, to mu żaden instruktor nie pomoże tak, jak nie wystarczy kupic książki, by zdac trudny egzamin na studiach.
          Co do samych instruktorów... Nie muszę ukrywac, z kim jeździłam na Toyocie, bo to przecież żadna tajemnica. Zdecydowałam się na Łukasza, gdyż tak poradził mi znajomy, inny kursant tej szkoły. Nie zawiodłam się!! Świetny i cierpliwy instruktor a przy tym przesympatyczny człowiek:-) Na Corsie jeżdziłam z P. Robertem - wzór spokoju, opanowania i umiejętności instruktorskich. Mój chłopak był także bardzo zadowolony z współpracy z instruktorem Arkiem.
          Tyle moge powiedziec na temat swoich doświadczeń w szkole Extreme. Z czystym sumieniem mogę wystawic im ocenę bardzo dobrą (w skali od jeden do sześciu)!!
          pozdrawiam
            • Gość: mala Re: autoszkoła łódź?? IP: *.toya.net.pl 23.11.08, 09:26
              ja tez sie dziwie od kiedy wybiera sie instruktora w tej autoszkole
              a jesli instruktorzy czytuja to forum to spoko moze zaczna myslec
              zamiast okradac kursantow z czasu jazdy a jeszcze leoiej jak by pan
              Krajewski poczytal to forum i zaczol patrzec co robia jego
              instruktorzy dla mnie jest to zenada
              • wisieneczka_x Re: autoszkoła łódź?? 23.11.08, 15:32
                Instruktora wybiera się w bardzo prosty sposób. Po zakończeniu zajęć teoretycznych ustalamy jazdy. Wtedy wystarczy powiedzieć, że nie chce się instruktora z pierwszymi wolnymi terminami tylko konkretnego o imieniu takim czy innym. My jesteśmy usługobiorcą a szkoła usługodawcą. Na moim kursie, który zaczynał się w lipcu przynajmniej połowa kursantów, przychodząc do szkoły wiedziała, z którym instruktorem chce mieć zajęcia praktyczne. Nikomu nie odmówiono. Każdy jeździł z tą osobą, z którą chciał.
                Pozdrawiam i kursantów i instruktorów, i tych zadowolonych, i tych trochę mniej usatysfakcjonowanych.
                A mojej przedmówczyni mogę tylko powiedzieć, że istnieje zasadnicza różnica między wyrażeniem krytycznej opinii a obrzucaniem kogoś "blotem" oraz między przedstawieniem poglądu a udowadnianiem całemu światu, ze tylko stanowisko jego twórcy jest słuszne i niepodważalne.
          • Gość: mala Re: autoszkoła łódź?? IP: *.toya.net.pl 23.11.08, 09:14
            moze i ladnie piszesz moze nawet i masz racje ale sprobuj
            wyegzekfowac czas jazdy w tej szkole zycze szczescia po drugie moze
            tobie odp[owiada jezdzenie i zalatwianie spraw pana instruktora twoj
            wybor a co do jazdy utrzymywanie kursanta w przeswiadczeniu ze zle
            jezdzi tylko po to zeby wykupil dodatki jest raczej malo halo
            idziesz do innej szkoly i inny instruktor nie ma zadnych uwag do
            twojej jazdy czyzby cudowne nawrucenie masz prawo do swojego zdania
            nie neguje tego dla mnie extreme jest i bedzie dnem jedynymi ludzmi
            przykladajacymi sie tam do pracy da instruktorzy z corsy jezdzilam z
            Krzysiem Jackiem i Robertem i wielkie dzieki za wiedze ktora mi
            przekazali bo oni dopiero powiedzieli mi na czym polega redukcja
            zmiany biegow ostatnie 3 jazdy powodzenia przyszlym kursantom
            extreme NIE POLECAM
            • Gość: łodzianka Re: autoszkoła łódź?? IP: *.adsl.inetia.pl 23.11.08, 10:45
              Dziewczyny jestem w szoku tym bardziej ze miałam wybrac tą szkołę.
              UCzę sie jazdy w innej też bardzo polecanej na forum i prawdę mówiąc
              kiedy po pierwszych dwóch lekcjach okazało się że nie potrafię
              dogadac się z moim instruktorem poprosiłam o zmianę i nikt nie pytał
              dlaczego, jeżdże z innym i zero problemów. Z tego taki wniosek że
              mało znamy swoje prawa my jako kursanci jeśli ktoś za nasze
              pieniądze nie potrafi się wykazac to kit z nim idę do innego OSK. I
              taka mysl dla tych co czytają a się nie wdają w dyskusję nauka jazdy
              jest usługą za jaką płacimy jesli robimy remont i pracownicy coś
              sp....rzą to ich wyrzucamy i bierzemy innych, mamy prawo do zmiany
              instrukora bez podania przyczyny a jeśli to nie pomoże to zmieniamy
              OSK!!!
              • Gość: mala Re: autoszkoła łódź?? IP: *.adsl.inetia.pl 23.11.08, 11:56
                masz calkowita racje ja dokonczylam kurs w extreme zabralam
                zaswiadczenie i na dodatki poszlam do Bajona na Zielona i okazalo
                sie ze jezdze dobrze max wykorzystanego czasu jazdy kultura obslugi
                zero problemu z przelozeniem jazdy instruktorzy wkladajacy serce w
                swoja prace porownanie do extreme jak syrenki do mercedesa [przy
                czym ta syrenka jest EXTREME] nie wybieraj extreme moja dobra rada
                bedziesz zalowala pozdrawiam
                • Gość: xxxtadekniejadek Re: autoszkoła łódź?? IP: *.lodz.mm.pl 23.11.08, 12:50
                  Dziecko Ty najwyraźniej lubisz się powtarzać, widocznie nie masz już
                  nic ciekawego do powiedzenia, a siedzisz na tym forum 24h/dobe i
                  bredzisz sama nie wiesz co.Pewnie i tak nikt nie bylby w stanie
                  nauczyc Cie jezdzic, a w Bajonie Ci przytakiwali ze wszystko dobrze
                  zeby wiecej nie miec do czynienia z taka zrzeda. Znajac zycie capisz
                  kapą (hehe)i dlatego nikt nie chcial z Toba jezdzic pelnych dwoch
                  godzin, tak juz jest jak ktos smierdzi, instruktor tez czlowiek
                  (biedny Bartek, ze tez musial Cie wachac).Jak czytam Twoje
                  nieskladne wypowiedzi pelne bykow to wiem, ze jestes osoba na niskim
                  poziomie intelektualnym, ale znize sie do niego zebys zrozumiala "o
                  co chosi". Wiedz, ze to dla mnie niemale poswiecenie ale zrobie to
                  specjalnie dla CIEBIE, bo czuje bol instruktora, ktory musial sie z
                  Toba meczyc.
                  Bylem kursantem Extreme i oczywiscie zdalem za pierwszym razem, wiec
                  na pewno nie pozwole obrazac tej szkoly jakiejs niewyzytej pindzie,
                  ktora uwziela sie i zrobi wszystko, zeby spaprac im opinie. Do tego
                  twierdzi, ze skoro jej sie nie podobalo, to cala autoszkola
                  jest "be", wszyscy kursanci sa traktowani po macoszemu i nic nie da
                  sie tam zalatwic.Jak sie jest kompletnym betonem, ktory podczas
                  kursu nie potrafi sie odezwac to nic dziwnego, ze takie ma sie
                  zdanie.Wedlug mnie jest wrecz przeciwnie, mam mnostwo znajomych
                  zadowolonych z kursu w Extreme, ktorzy bardzo chwala sobie
                  instruktorow i sam kurs. Ja rowniez nie moge o tej autoszkole
                  powiedziec zlego slowa. Goraco polecam ja wszystkim, ktorzy chca
                  solidnie przygotowac sie do egzaminu
                  • Gość: sknerus Re: autoszkoła łódź?? IP: *.city-net.pl 23.11.08, 14:05
                    Pozdrawiam wszystkich piszących na tym forum. Zarówno tych negatywnie jak i
                    pozytywnie w końcu każdy może wyrazić swoje zdanie. Razi mnie tylko sposób
                    wyrażania się "malej" ale to już inna para kaloszy. Wypowiedź świadczy o jej
                    autorze.
                    Wracając do sprawy ja też jestem kursantem autoszkoły "EXTREME" i oto co mam do
                    powiedzenia:
                    -po pierwsze: drażniła mnie forma i sposób obsługi klienta (zwłaszcza przy
                    wpłacaniu pieniędzy cyt."pieniążki mogę przyjąć zawsze" tak jakby właścicielowi
                    zależało tylko na tym)
                    -po drugie: sprawa ustalania jazd również pozostawiała wiele do życzenia
                    zwłaszcza jazdy przed egzaminem i gdyby nie dobra wola instruktora (czyt.gdyby
                    nie został dla mnie dłużej w pracy) nie miałbym szans na jazdy
                    -po trzecie: jeśli chodzi o zmianę instruktora nie miałem z tym problemu
                    wystarczy tylko nie bać się o tym powiedzieć. Instruktor którego potem dostałem
                    to odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. I takich instruktorów życzę
                    każdemu. Dzięki niemu naprawdę szybko nauczyłem się parkować, przestałem bać się
                    dużych skrzyżowań. Co prawda przez pierwsze kilka godzin miałem ochotę go
                    zamordować taki dawał mi wycisk ale na koniec zrozumiałem że gdyby nie ta orka
                    nigdy nie nauczyłbym się samodzielnie poruszać autem po ulicach. Dziękuję mu za
                    to ogromnie.
                  • Gość: mala Re: autoszkoła łódź?? IP: *.toya.net.pl 23.11.08, 16:47
                    kotku ta pinda zrobi wrzystko zeby zpaprac opinie tej pseudoszkole
                    jazdy na tym i innych forach i nie ja jedyna jestem tu niezadowolona
                    a co do instruktora to jego psim obowiazkiem jest nauka kursanta a
                    nie baplanie przez telefon czy szlajanie sie po knajpach guzik mnie
                    to interesuje czy on jest glodny czy nie skoro wlasciciel tej
                    speluny nie daje pracownikom przerw na posilek ta ja nie jestem
                    caritas polska zeby okradano mnie z czasu jazdy POZDRAWIAM CIE MOSKU
                    [PINDA]
            • wisieneczka_x Re: autoszkoła łódź?? 23.11.08, 15:46
              Witam,
              może po prostu trafłam na dobrego instruktora, który nie jeździł ze mna po
              barach ani urzędach, nie licząc jednego podjechania pod stację benzynową, gdzie
              kupił sobie kawę, a ja wcześniej parkowałam. To świadczy wyraźnie o tym, że
              każdy człowiek jest inny i jeden negatywnie oceniany instruktor nie przesądza
              jeszcze o złym poziomie pozostałych i całej szkoły.
              A co do jazd dodatkowych... po 30 godzinach usłyszałam, że jeśli zechciałabym
              wziąć dodatkowe jazdy to zaprasza do siebie, ale uważa, że to nie jest
              konieczne, bo jego zdaniem po tych 30 godzinach jestem dobrze przygotowana.
              Sądzę jedank, że dalsza polemika na temat szkoły eXtreme jest pozbawiona
              jakiegokolwiek sensu, gdyż na tym forum toczy się raczej walka o zwycięstwo w
              plebiscycie na jak najostrzej krytykującego.

Z mojej strony mogę powiedzieć jedynie tyle, że naukę w szkole wspominam bardzo
              dobrze. Mój chłopach, który uczył się tam wcześniej, też nie ma zastrzeżeń (poza
              tym, o czym wspominałam wcześniej, czyli za małą ilością stanowisk
              komputerowych). Według nas to bardzo dobra szkoła i my ją polecamy:-)
              Pozdrowienia dla wszystkich czytających!
              • permanentne_7_niebo Re: autoszkoła łódź?? 23.11.08, 16:59
                Ja się cały czas nadziwić nie mogę, czemu Ci ludzie nie zgłaszają do
                biura swoich zażaleń. Extreme ma wiedzieć, że szkolenie nie
                przebiega w prawidłowy sposób, jeśli kursant tego nie zgłasza, tylko
                pitoli na forum? Zakładając, że kursant.
                I dziwię się, skąd tyle emocji w kursantach i skąd ta chęć polemiki.
                Miałam sporą styczność z kursantami i 90% z nich kończy kurs, zdaje
                egzamin i zapomina o sprawie.
                Pozdrawiam Panią Agatkę:)
                  • Gość: kropka_xxx Re: autoszkoła łódź?? IP: *.wroclaw.mm.pl 23.11.08, 17:29
                    ja miałam innego instruktora niż mała wiec to nie jest "wyjątek", moja kolezanka
                    jezdzila jeszcze z innym panem i tez sie wkurzała o prywaty, skracany czas itp.
                    I nie dziwcie sie komuś ze pisze troche "roztrzęsionym językiem" ale prawda jest
                    taka ze placimy za to grube pieniądze, przynajmniej dla mnie to był wydatek i
                    zostałam olana.

extreme wie ze ma duzo klientów,ba ma swojego rodzaju "powodzenie" i nie dbaja
                    juz o kursantów.
                    • Gość: mala Re: autoszkoła łódź?? IP: *.toya.net.pl 23.11.08, 18:04
                      extreme juzdawno przestalo dbac o klienta dziwne ze sa dwa lata na
                      rynku a juz posiadaja taki park samoczodow i tak [WIELKA] renome i
                      tylu wyznawcow moim skromnym zdaniem ludzie tak zadowoleni z uslug
                      extreme to po prostu bardzo mlodzi ktorym imponuje wydurnianie
                      instruktorow prywaty i inne dziwne praktyki tej szkoly a co do
                      zdawalnosci tych kursantow za pierwszym razem to co do tego
                      watpliwosci nikt przeciez nie przyzna sie na forum ze oblal lub bral
                      dodatki a moze jeszcze w innej szkole ale za to dziabac na forum
                      jacy to ni genialni moga bo nikt im nie udowodni ze jest inaczej
                      przeciez forum jest anonimowe
                      • permanentne_7_niebo Re: autoszkoła łódź?? 23.11.08, 18:16
                        I dlatego tylko opinie osób zalogowanych z imienia i nazwiska można
                        jako tako (choć też względnie) uznać, za rzetelne.
                        Na szefów już niestety nic nie poradzę, a z Extreme nie pogadam,
                        więc nigdy nie poznam drugiej strony medalu.
                        Ale argument o renomie jest w bardzo wielu przypadkach krzywdzący.
                              • Gość: kropka_xxx Re: autoszkoła łódź?? IP: *.wroclaw.mm.pl 23.11.08, 19:51
                                ja napisze tak, jak ktos zda za pierwszym razem w obojetnie jakiej szkole to
                                zaraz wypisuje ze jest najlepsza najwspanialsza, ze najlepiej uczą itp. Czemu
                                tak pisze? abo zdał. Ale nie zapominajmy o tym ze do zdania egzaminu same
                                umiejetnosci niestety nie wystarcza a duuuuuzo duuuuzo szczęścia, m.in co do
                                egzaminatora, jego "widzi mi się", warunków na drodze, innych kierujących którzy
                                nie oszukujmy sie elek na drodze nie oszczędzaja ;]. Juz o stresie nie wspomne...
                                wiec niech nikt tu nie pisze ze ktos krytykuje którąkolwiek szkołe bo nie zdał
                                za 1 czy któryms razem.
                                • Gość: mala Re: autoszkoła łódź?? IP: *.toya.net.pl 23.11.08, 20:56
                                  i znowu sie z toba zgodze gratuluje wrzystkim ktorzy zdali za 1
                                  razem ale........ czy tacy madrzy byliscie podchodzac do egzaminu
                                  czy teraz lekko doswiadczeni 3 miesieczni kierowcy sa najmondrzejsi
                                  nie szkola jest wykladnikiem sukcesu a 99% to fart a 1% umiejetnosc
                                  choc w przypadku extreme t jast 0,000000000001% umiejetnosci
                                  wyniesionych z tej szkoly gratuluje rzesza naiwnych i tych co sie
                                  chwala choc wiedza ze koloryzuja
                                                • Gość: to juz koniec Re: autoszkoła łódź?? IP: *.wroclaw.mm.pl 27.11.08, 19:45
                                                  Zamachy terrorystyczne w Bombaju przeprowadzono w co najmniej
                                                  siedmiu punktach miasta, w tym w dwóch luksusowych hotelach Taj
                                                  Mahal i Oberoi, na stacji kolejowej oraz lotnisku, w szpitalu oraz w
                                                  okolicy kwatery głównej policji. Uzbrojeni mężczyźni rzucali granaty
                                                  i strzelali na oślep z broni automatycznej.
                                                  26 listopada 2008 roku, godzina 19:09 (czasu warszawskiego)

Pierwsze informacje z Bombaju mówią o 2 zabitych i 10 rannych
                                                  osobach w strzelaninie na stacji kolejowej i w jednej z restauracji.
                                                  Policja od razu podejrzewa atak terrorystyczny. Dziennikarz AP
                                                  informował, że ściany restauracji zostały podziurawione kulami, a na
                                                  podłodze są ślady krwi. Miejscowa telewizja donosiła o strzelaninie
                                                  w innych częściach miasta.20:08

W Bombaju doszło do ataku terrorystycznego w co najmniej 7 punktach
                                                  miasta. Uzbrojeni mężczyźni strzelali na oślep z broni
                                                  automatycznej, a także rzucali granaty. Dziesięć osób zginęło, a
                                                  trzydzieści zostało rannych w strzelaninie na głównym dworcu
                                                  kolejowym. Trzy osoby zastrzelono w hotelu Taj Mahal w pobliżu
                                                  dworca, a trzy kolejne zginęły na skutek wybuchu, który "wyglądał na
                                                  eksplozję bomby", w taksówce w południowo-wschodniej części miasta.

20:26

Szef policji w stanie Maharasztra A.N. Roy powiedział, że trwa walka
                                                  z zamachowcami. Bilans ofiar wciąż rośnie: co najmniej 18 osób
                                                  zginęło, a 90 zostało rannych.

20:50

Zamachowcy przetrzymują zakładników w hotelu Taj Mahal - podała
                                                  telewizja CNN.

20:57

Podczas zamachów został ranny deputowany Parlamentu Europejskiego,
                                                  wchodzący w skład oficjalnej delegacji przebywającej w Indiach. Co
                                                  najmniej 80 osób zginęło, a 250 odniosło obrażenia. Jeden ze
                                                  świadków strzelaniny w hotelu Taj Mahal powiedział, że napastnicy
                                                  szukali osób z paszportami brytyjskimi lub amerykańskimi.

21:06

Przebywający w Bombaju wraz z delegacja Parlamentu Europejskiego
                                                  poseł Jan Tadeusz Masiel jest w swoim pokoju hotelowym cały i
                                                  zdrowy - informował zespół prasowy PE.

21:40

"W sumie od godziny jest spokój, nie słychać wybuchów, a wcześniej
                                                  było rzeczywiście kilka wstrząsów, kilka wybuchów dało się słyszeć" -
                                                  powiedział Jan Tadeusz Masiel na antenie TVN24.

22:01

USA stanowczo potępiły serię zamachów terrorystycznych w Bombaju,
                                                  stolicy finansowej Indii.

22:30

"The Times of India" podała, że 300 osób odniosło obrażenia w
                                                  zamachach. Jeden z ataków przeprowadzono w najsłynniejszej w mieście
                                                  kawiarni "Cafe Leopold". Spośród 15 zakładników przetrzymywanych
                                                  przez terrorystów w hotelu Taj Mahal połowa to cudzoziemcy - podał
                                                  jeden z zakładników, któremu udało się uciec. Napastnicy to młodzi
                                                  mężczyźni w wieku 20-25 lat. Podczas ataków zginął szef brygady
                                                  antyterrorystycznej Hemant Karkare. Zabito dwóch terrorystów.

23:40

Świadkowie mówią, że płonie hotel Taj Mahal, a z budynku dobiegają
                                                  odgłosy strzelaniny. Strażacy rozpoczęli ewakuację hotelowych gości
                                                  z górnych pięter. Do drugiego z bombajskich hoteli Oberoi wtargnęło
                                                  wojsko. Także stamtąd słychać odgłosy eksplozji - podaje telewizja
                                                  CNN/IBN.

27 listopada 2008 roku, godzina 00:05

"Sytuacja w hotelu Taj Mahal wydaje się opanowana" - powiedział
                                                  TVN24 konsul RP w Bombaju Janusz Byliński. TVN24 podała, że inny
                                                  Polak przebywa w hotelu Oberoi, który także był obiektem zamachu
                                                  terrorystycznego.

00:39

"Teraz strzałów już nie słychać. Widziałem też uzbrojonych ludzi na
                                                  korytarzu, prowadzących kogoś. Tego już też nie ma. Później było
                                                  dużo dymu na korytarzu, w tej chwili już jego ilość się zmniejszyła.
                                                  Myślę, że sytuacja jest już bezpieczniejsza" - powiedział PAP
                                                  Masiel. Polski eurodeputowany Jan Tadeusz Masiel opuścił hotel Taj
                                                  Mahal.

00:45

Polski MSZ nie ma informacji, aby wśród ofiar zamachów w Bombaju
                                                  byli Polacy. Rodziny osób przebywających w Bombaju mogą dzwonić pod
                                                  numer dyżurny MSZ + 48 22 523 90 09.

01:04

Indyjska policja zabiła czterech zamachowców. Dziewięciu
                                                  podejrzanych zamachowców aresztowano. Terroryści nadal ukrywają się
                                                  w dwóch luksusowych hotelach. Do zamachów przyznała się organizacja
                                                  Mudżahedini Dekanu.

01:14

"The Times of India" poinformował, że co najmniej 900 osób zostało
                                                  rannych. Wśród 80 ofiar jest 11 policjantów.

02:44

Rośnie tragiczny bilans zamachów - co najmniej 86 osób nie żyje,
                                                  liczba rannych waha się od 250 do 900 osób.

04:42

Zginęło co najmniej 101 osób, w tym sześciu obcokrajowców. 287 osób
                                                  odniosło rany - powiadomił Ramesh Taude z bombajskiej policji. W
                                                  hotelu Taj Mahal przebywa nadal jedna Polka, która jest cała i
                                                  zdrowa, lecz nie może opuścić budynku. - powiedział telewizji TVN24
                                                  konsul RP w Bombaju Janusz Byliński.

04:48

Od przywódców z całego świata napływały w nocy wyrazy potępienia dla
                                                  terrorystów za dokonanie zamachów.

06:05

Indyjska policja prowadziła oblężenie dwóch luksusowych hoteli. W
                                                  hotelu Oberoi siedmiu terrorystów przetrzymywalo nieokreśloną liczbę
                                                  zakładników. "Żądamy uwolnienia wszystkich więzionych w Indiach
                                                  Mudżahedinów; dopiero wówczas wypuścimy tych ludzi" - powiedział na
                                                  antenie India TV jeden z napastników. W hotelu Taj Mahal nadal trwa
                                                  wymiana ognia pomiędzy zamachowcami a oddziałami
                                                  antyterrorystycznymi. Giełda w Bombaju pozostanie zamknięta.

06:14

Muzułmańscy ekstremiści zajęli w Bombaju biura ortodoksyjnej
                                                  żydowskiej organizacji Chabad-Lubawicz - podają miejscowe media.

06:37

Rząd Pakistanu zdecydowanie potępił akcje terrorystów. Zamachy
                                                  zbiegły się w czasie z wizytą szefa dyplomacji pakistańskiej w
                                                  Indiach i rozmowami stron na temat procesu pokojowego między tymi
                                                  dwoma rywalizującymi ze sobą krajami.

07:08

Według BBC rano odgłosy strzałów i eksplozji słychać było w 16
                                                  punktach Bombaju. Indyjska telewizja podała, że antyterroryści
                                                  uwolnili wszystkich zakładników z hotelu Taj Mahal. Agencjia Reutera
                                                  podała, że nadal słychać odgłosy wymiany ognia i sytuacja jest
                                                  niejasna.

07:25

Komandosi rozpoczęli operację uwalnianie ludzi z hotelu Oberoi. W
                                                  budynku - jak podaje agencja Reutera - około 10-12 terrorystów
                                                  przetrzymuje 100-200 gości. Indyjskie władze wykluczyły jakiekolwiek
                                                  negocjacje z napastnikami.

08:13

"The Times of India" poinformował, że nieznana wcześniej organizacja
                                                  Mudżahedini Dekanu to fikcyjna nazwa grupy, mającej powiązania z
                                                  pakistańskimi ekstremistami oraz al-Kaidą Osamy bin Ladena.

09:28

Sprzeczne informacje o ofiarach. Według władz stanu Maharaśtra,
                                                  gdzie leży Bombaj, zginęło nie więcej niż 86 ludzi oraz dwóch
                                                  cudzoziemców - Japończyk i Australijczyk. Miejscowe media mówią o
                                                  ponad 100 zabitych i wyższej liczbie ofiar wśród cudzoziemców: do
                                                  jednego ze szpitali przyjęto 9 rannych obcokrajowców - trzech z nich
                                                  miało być w stanie krytycznym.

09:41

Policja przejęła kontrolę nad hotelem Taj Mahal, ale goście nadal są
                                                  zamknięci w pokojach. Zakładnicy są w dalszym ciągu przetrzymywani w
                                                  hotelu Oberoi.

09:55

Indyjska policja uwolniła wszystkich zakładników, przetrzymywanych w
                                                  hotelu Taj Mahal. Nie wiadomo, ilu ludzi nadal ukrywa się w hotelu
                                                  Taj Mahal, gdyż wielu gości zabarykadowało się w pokojach. W tym
                                                  czasie trwała policyjna operacja w drugim zajętym przez terrorystów
                                                  hotelu - Oberoi, gdzie terroryści przetrzymywali bliżej nieznaną
                                                  liczbę zakładników.

10:19

Polak ukrywający się w hotelu Oberoi żyje i jest bezpieczny -
                                                  powiedział PAP Piotr Opaliński charge d'affaires w Delhi. Wśród
                                                  ofiar ataku na hotele nie ma Polaków.

10:22

Mianem "przerażających i dramatycznych" określił zamachy
                                                  terrorystyczne w Bombaju rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi.

10:41

Według niepotwierdzonych danych terroryści zabili dziesięciu
                                                  cudzoziemców. Potwierdzono, iż wśród zabitych jest Japończyk oraz
                                                  Włoch. Wśród ofiar ataku na hotele nie ma Polaków.

11:20

Polak z hotelu Oberoi został uwolniony. Znajdował się pod ochroną
                                                  sił antyterrorystycznych, które Polaka i kilka innych os
                                            • Gość: bejbe Re: autoszkoła łódź?? IP: *.lodz.mm.pl 24.11.08, 21:49
                                              Ty dziecko nie wiesz co mowisz w ogole!!!!! sama sobie zaprzeczasz!!
                                              chyba Ci sie miejsca pomylily bo to nie jest przedszkole tylko auto
                                              szkola. i za swoje niepowodzenia mozesz winic tylko siebie a nie
                                              instruktorow. bo Bartek napewno nie jest winny temu ze nie zdalas.
                                              widocznie nie masz predyspozycji do zostania kierowca. zajmnij sie
                                              lepiej kopaniem ziemniakow niz wypowiadaniem na forum bo to nie jest
                                              zajecie na Twoj niski poziom. wspolczuje Ci dziewczynko. wysle dla
                                              Ciebie smsa o tresci POMAGAM :]:]