Dodaj do ulubionych

niderlandystyka we wrocławiu-rekrutacja (???)

02.05.04, 11:03
te studia sa moim wielkim marzeniem, ale boje sie, ze nie przebrne przez
egzaminy wstepne. ciekawa jestem Waszych opinii dotyczacych tych studiow,
jak wygladaly egzaminy wstepne i dalsza nauka oraz kadra.
znam 3 jezyki: angielski( zaawansowany), niemiecki( sredniozaawansowany) oraz
wloski ( podstawowy). mam nadzieje, ze znajomosc nich pomoze mi podczas nauki
flamandzkiego.
i jeszcze ostatnia spraw: czy egzaminy wstepne sa trudne? tzn. az tak trudne
jak sie o nich mowi? wiecie ilu jest kandydatow na jedno miejsce?
chyba jednak panikuje, ale nie chcialabym znalezc sie na innej filologii, bo
przeciez z ta wlasnie wiaze swoja przyszlosc...
z gory dzieki za odpowiediz
Obserwuj wątek
    • joanna.nl Re: niderlandystyka we wrocławiu-rekrutacja (?? 03.05.04, 20:47
      hej, jesli chcesz zdawac angielski, polecam ci zakup testow z poprzednich lat
      na kuzniczej 22, w pokoju 4 na parterze (6 pln za zestaw). egzaminy sa rozne,
      jak ja zdawalam (5 lat temu) byly proste, rok pozniej wrecz przeciwnie :-)).
      studia jako calosc oceniam na 5. nie boj sie egzaminow, egzaminatorzy sa w
      porzadku, nie ma co sie stresowac!!
      powodzenia!

gdybys miala jeszcze jakies pytania, pisz na priva :-))
      groetjes!
    • ggigus Re: niderlandystyka we wrocławiu-rekrutacja (?? 12.05.04, 15:28
      Jestem absolwentka niderlandystyki we Wrocl. i studiow nie polecam. Szczegolnie
      w tym instytucie.
      Z perspektywy czasu odradzalabym studiowanie jez. obdych, szczegolnie w innym
      kraju. A zeby znac jezyk, nie tzreba go studiowac, trzeba sie poduczyc, potem
      tam pojechac i sie naucyc. A w miedzyczasie zdobyc jakis sens. zawod.
      Ale zrobisz, jak uwazasz.
      pozdrawiam
      • joanna.nl Re: niderlandystyka we wrocławiu-rekrutacja (?? 12.05.04, 20:13
        a dawno konczylas? bo ja jestem na drugim roku, i oczywiscie nie jest tak, ze
        szaleje z radosci przed kazdymi kolejnymi zajeciami, ale jest to dla mnie
        odskocznia od piatego roku anglistyki, pisania pracy, pracy jako takiej i paru
        innych rzeczy. zgadzam sie co do tego, ze dobrze zdobyc jakis "zawod", ale
        jedno drugiemu nie przeszkadza, prawda? ja osobiscie wiaze swoja przyszlosc z
        dziennikarstwem, natomiast znajomosc jezyka, w tym wypadku niderlandzkiego,
        pomaga. niewielu jest w Polsce dziennikarzy, ktorzy ten jezyk znaja... a on
        naprawde sie przydaje.
        joanna
        • ggigus Re: niderlandystyka we wrocławiu-rekrutacja (?? 14.05.04, 00:11
          skonczylam niderl w 1997.
          Pewnie, ze jako podstawa do pracy -np. dziennikarza - to fajna rzecz takie
          studia.
          trzymam kciuki i pozdrawiam
      • fiufiufiu Re: niderlandystyka we wrocławiu-rekrutacja (?? 13.05.04, 17:05
        planuje rozpoczecie drugiego kierunku na drugim roku, ale na uczelni prywatnej.
        kieruje sie zainteresowaniami, nie mam najmniejszego zamiaru studiowac czegos
        co mnie bedzie nudzic. ilu jest ludzi tyle opinii. rozmawiajac a kilkoma
        osobami z niderlandystyki z wroclawia doszlam do wniosku, ze jest to kierunek
        ciekawy. te osoby wrecz mi go polecaly. jak na razie nie zrezygnuje;) dzieki za
        opinie, jak kazda- moze dac do myslenia.
        pozdrawiam
      • kjustynab Re: niderlandystyka we wrocławiu-rekrutacja (?? 21.05.04, 06:15
        Swiete slowa ggigus... Ja tez glupia jezyk studiowalam na Kuzniczej- angielski.
        I zawodu sensownego nie mam.
        • ggigus kjustynab 23.05.04, 00:11
          bezrobotni filolodzy wszelkiej masci, zjednoczcie sie!
          i przestrzegajcie mlodziez przed popelnieniem tego bledu!
          pozdrawiam Cie serdecznie
        • grzegorz_gajowniczek Re: niderlandystyka we wrocławiu-rekrutacja (?? 26.05.04, 16:33
          Co przeszkadza sie przekwalifikowac? Studia podyplomowe? kursy? konferencje? Do wyboru do koloru. Nie tylko studia ksztaltuja ciebie i twoje szanse na rynku pracy.
          • ggigus Re: niderlandystyka we wrocławiu-rekrutacja (?? 26.05.04, 18:10
            nie chodzi o przekwalifikowanie sie, ale o porade, skierowana do mlodszych, aby
            nie popelniali tego samego bledu, jakim jest studiowanie jezyka,a w przypadku
            pytania o rekrutacje na niderlandystke - o studiowanie jezyka malo uzywanego
            poza Holandia i Belgia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka