Dodaj do ulubionych

Najwazniejsza walka Vovy I

25.01.12, 01:23
po cichu - prasa nic nie mówi a Vova I zaczął IMO najważniejszą walkę swego życia ! Walkę o odrodzenie sie cywilizacji Rosji w sensie kulturowym. Gospodarka jest ważna ale to nie wszystko. Atrakcyjność i spójność kulturowa i demografia to podwaliny przyszłości.

Wystąpienia Wowy dot szanowania lokalnych zwyczajów i jednakowych norm przez wszystkich w Rosji to tak naprawdę wariacja konceptu Leitkultur. To co olano ajwaj na zachodzie. W RFN to choc wiadomo kto i czem uajwaj.

To jest zagorzenie depopulacyjnych koncepcji zachodu w stosunku do FR. To jest nie tworzenie osobnego państwa to odrodzenia osobnej cywilizacji. Nie opartej na eurppejsach ani us pejsach i ich wytycznych dla gojów.

Jesli wyjdzie Wowie bedzie zdecydowanie WIĘKSZY od Piotra I.
Obserwuj wątek
  • mongolszuudan Re: Najwazniejsza walka Vovy I 25.01.12, 01:45
   Rosyjska cywilizacacja w granicach dzisiejszego terenu Rosji istnieje w realnosci juz przynajmniej 300-400 lat, nigdzie nie znikala i dla tego zadny Putin nie moze ja ani stworzac, ani odrodzac. jego wystapienie - kolejna propagandyczna przedwyborna biegunka slowowa, co ma tyle sensu i znaczenia, jak kazdy post na tym forum. Ocean slusznych banalnych slow bez jakiegos realnego plana dzialan.
   • kamandir_vzvoda nie zgadzam sie mongolszuda 25.01.12, 02:39
    > Rosyjska cywilizacacja w granicach dzisiejszego terenu Rosji istnieje w realnos
    > ci juz przynajmniej 300-400 lat, nigdzie nie znikala i dla tego zadny Putin nie
    > moze ja ani stworzac, ani odrodzac.


    Istnienie Rosji jako panstwa 10 lat temu nie bylo wcale pewne. Teraz jesli Rosja chce byc niezaleznym panstwem nie pieskiem pindosow musi dac sobie rade z:

    demografia
    etnicznoscia
    gospodarka
    i kultura/edukacja
    + armia co to za ryj trzymie
    > przedwyborna biegunka slowowa, co ma tyle sensu i znaczenia, jak kazdy post na
    > tym forum.

    przegiales M-SZ, to forum to Think Tank i Wowa je czytuje stad ma pomyśły big_grin


    > Ocean slusznych banalnych slow bez jakiegos realnego plana dzialan.
    Zakladasz, ze bez planu czy masz dowody?
    NP ja raczej widze ,ze wiele posunięć wowy jest calukiem dobrze i dlugofalowo planowanych.
   • eva15 Re: Najwazniejsza walka Vovy I 25.01.12, 13:35
    Rosyjska cywilizacja była w stanie silnej zapaści a i obecnie nie doszła jeszcze wcale do siebie. Jak na razie nie ma na horyzoncie NIKOGO oprócz Putina, który potrafiłby się tym zająć.
    Z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że Putin zawsze robi to, co mówi. Więc pewnie i tym razem nie jest to żadna przedwyborcza biegunka słowna lecz program, który będzie realizowany. Czy Putinowi wszystko, co zamierza się uda, to już inny temat. W ambitnych programach na ogół nigdy nie ma tak, że się w 100% udają., ale jak uda mu się choćby tylko połowa, to Rosja będzie już innym krajem.
    Tak więc nie marudź, tylko idź wybierać Putina - to patriotyczny obowiązek!
    • mongolszuudan Re: Najwazniejsza walka Vovy I 25.01.12, 14:14
     Rosyjskie panstwo bylo w zapasci, a nie rosyjska kultura, rosyjska cywilizacja. Oni beda istniec nawet jesli nie bedzie istniec rosyjskie panstwo i nawet ruskiego naroda. Jak istnieja dotychczas wsrod tubylcow Alaski, ktore dotychczas sa prawoslawni chrzescjanie, spiewaja ruskie piesnie 200-latnej dawnosci, ktorych nikt nie pomni w Roji, nie rozumiejac w nich ani zadnego slowa. Rosyjska cywilizacja w rzeczewistosci bardzo atrakcyjna dla narodow prawie calej Eurazji - od Wietnama i Chin az do Bulgarii i Serbii, oprocz jak dla pary dziesiatkow wymierajacych polpederastycznych syfilizofanych mieszkancow jednej malutkiej skrajnie zachodnej polwyspy Eurazyjskiego kontynenta, co nazywaja sie nosicielami europiejskiej kultyrzy. Nic realnego i nowego w wystapieniu Putina nie ma. Krytykowac nieczego - wszystko slusznie. I wszystko ani o czym. Ogolnie slowa. Nikt niczego i robic nie bedzie. Zbawi Bog Rosje od realizacji politycznych nacjonalnych program. Bylo juz. Dosyc. Jezeli w Rosji po prostu nic nie dotykac, niczego nie lamac, nie eksperementowac z ogniem - wszystko samo soba naturalna droga przyjdzie k lepszemu z mozliwych rezultatow. Centralna wladza musi po prostu zostawic ludzi w spokoju. Tak bedzie lepiej.
     • eva15 Re: Najwazniejsza walka Vovy I 25.01.12, 14:54
      Zwracanie głowy. Atrakcyjna kultura jeśli jest pozbawiona silnego, sprawnego państwa jest tylko skansenem ciekawostką etnologiczną, jak właśnie ci tubylcy na Alasce z ich rosyjskimi pieśniami. Podobnie jest z Indianami w rezerwatach - też mają niby swoją ciekawą kulturę. Niestety wszystko to nie ma żadnej mocy sprawczej, nie liczy się w świecie, nie jest rzadnym wzorcem, nie ma mocy przyciągania, no chyba że jako cel wycieczek (coś jak wycieczki do ZOO w celu zobaczenia rzadkich zwierząt).

      Co do programu Putina - jest jak najbardziej konkretny, np. w odniesieniu do j. rosyjskiego w szkołach, do lektur obowiązkowych etc. To wszystko można szybko wprowadzić/zrealizować.

      Nie ma tak, że wszystko bez dotykania, kierowania samo z siebie rozwinie się ku lepszemu. Historia tylko pozornie dzieje się zupełnie przypadkowo. Tak wydaje się co najwyżej tylko tym, którzy na nią nie mają wpływu.

      • mongolszuudan Re: Najwazniejsza walka Vovy I 25.01.12, 15:46
       A nie przychodzi do glowy ze wasza europiejska cywilizacja - to wlasnie barbarzynska kontynuacja zginelej wiecej niz 1,5 tys. lat temu greko-rzymskiej cywilizacji???? Cywilizacja rzymska byla tak atrakcyjna dla barbarzyncow, ze przezyla panstwo na cale tysiacielecia. Czy uwazasz ze rosyjska cywilizacja mniej atrakcyjna dla wszystkich narodow Polnocnej Eurazji? Jesli tak - g... malo wiesz o historii, kultyrze, etnografii narodow, co mieszkaja poza wschodnia granica Polski. Kazdy narod, co mieszkal kiedys w granicach Rosyjskiego imperium i ZSRR sa na zawsze czlonkami rosyjskiego kulturnego kontinium, rosyjskiej cywilizacji (nawet jezeli nie chca znac i sluchac o tym), bardziej czy mniej - lecz wszyscy bez wyjatku sa odznaczone niezmywajemym niczym i nigdy znakiem nalezania do ruskiego kulturnego swiatu. To normalnie. Nieswiadome dazenie do czegos w rzeczewistosci wielkiego, bezkresowego, epicznego (a w Rosji takim jest wszystko) jest silniejszej niz glos rozuma. Ruscy z czasow Czyngizchana, Batyja, Ugedeja i Timura nie mieli w Eurazji Polnocnej konkurentow, co mogli by proponowac miejscowym narodom bardziej wysoki i atrakcyjny niz nasz poziom kultury i cywilizacji. Naturalnie, ze wlasnie my jak zwyciezce w walce z Czyngizidami za dominacje w Polnocnej Eurazji zostali nawet bez swojego wielkego zyczenia naturalnym centrzem ciazenia - panstwowego, kulturnego, cywilizacyjnego dla prawie wszystkich narodow, zjednoczonych wczesniej pod wladza Czyngiza i jego potemkow i nawet tych dalekich narodow, co o Czyngize tylko ledwie cos tam slychali od sasiedziow swoich sasiedziow.
       • eva15 Re: Najwazniejsza walka Vovy I 25.01.12, 22:59
        Nie wiem z kim dyskutujesz, bo chyba nie ze mną. Ja nigdzie nie piszę, że zachodnia cywilizacja jest czymś lepszym, ja nie wartościuję. Zajęłam tylko stanowisko do Twoich słów o tym, że kultura i cywilizacja (w tym wypadku rosyjsk) mogą przetrwać bez państwa. To jest bzdura, jeśli przetrwają to co najwyżej jako skansen, etnograficzna ciekawostka dlła turystów. Jest tylko JEDEN wyjątek w historii, że było to możliwe i to poprzez wieki, tym wyjątkiem są Zydzi.
      • mongolszuudan Re: Najwazniejsza walka Vovy I 25.01.12, 16:06
       Tylko w malutkich krajach charizmatycznie osoby sa zdolnie zmienic stosunkowie bystro cos w mientalnosci narodow tych krajow, zmienic oblik i wektor cywilizacyjny narodow. W takich krajach jak Rosja to niemozliwie w zasadzie. Zadnemu wladcowi Rosji - nawet takim olbrzymam jak Piotr Wielki i Lenin ze Stalinem nie dalo sie zrobic z ruskiego naroda cos inne czym on jest po przyrodzie. Mozna zmienic, europezowac, cywilizowac, oburzuazic tylko elity, kosnosc (w dobrym sensu tego slowa) naroda zmienic nikomu nie da sie - bo to i jest charakter narodowy. Ze smiercia wladcy albo oslabeniem wladzy panstwowej wszystko wroci do naturalnego koryta. Nie mozna lamac narody przez kolano w imie wszystko jedno jakich celi. Raczej zlamasz kolano.
       • kamandir_vzvoda alez nie zgodze sie 26.01.12, 18:52
        mongolszuudan napisał:

        > Tylko w malutkich krajach charizmatycznie osoby sa zdolnie zmienic stosunkowie
        > bystro cos w mientalnosci narodow tych krajow, zmienic oblik i wektor cywilizac
        > yjny narodow. W takich krajach jak Rosja to niemozliwie w zasadzie. Zadnemu wla
        > dcowi Rosji - nawet takim olbrzymam jak Piotr Wielki i Lenin ze Stalinem nie da
        > lo sie zrobic z ruskiego naroda cos inne czym on jest po przyrodzie.

        Mylisz się takie jednostki pomagają w "darwinizmie" państwowym. Hitler pogrzebał szanse Niemiec na niepodległość. Stalin uchronił Rosję przed upadkiem a Gorbi i Jelcyn prawie Rosje doprowadził do rozpadu. I Rosja byłaby na poziomie Ukrainy czy Gruzji czyli pindoskich prostytutek zamiast niezależne panstwo.


        Jakby się Rosja rozpadła w 90 to bys byl czescia USA a nie narodu Rosyjskiego. Narody gina i rodza sie. Jesli jednostki nie beda dbaly o narod o zgine on.        Mozna zmie
        > nic, europezowac, cywilizowac, oburzuazic tylko elity, kosnosc (w dobrym sensu
        > tego slowa) naroda zmienic nikomu nie da sie - bo to i jest charakter narodowy.
        > Ze smiercia wladcy albo oslabeniem wladzy panstwowej wszystko wroci do natural
        > nego koryta.

        problem ze nie byloby juz narodu rosyjskiego bez państwowości przez jais czas...
  • eva15 Re: Najwazniejsza walka Vovy I 25.01.12, 13:26
   Niemiecka prasa wspomina o tym tu i ówdzie półgębkiem, a niemieckie wydanie Ria Novosti robi to bardzo dokładnie (tłumaczy serię artykułów Putina) więc kto chce , może się doinformować.

   Masz rację, również moją uwagę zwróciło postawienie silnych akcentów wcale nie tylko na gospodarkę, ale właśnie na kulturę, wzmocnienie więzi narodowych, rodzinnych oraz kwestie edukcja młodego pokolenia. Toć to podkreślanie własnej odrębności i czerpanie z tego siły, a przecież my tu (w cywilizowanym sświecie) mamy globalizację - tą świętą krowę "potępu" .
   Rosja znów chce być oporna na postęp....
   • eva15 Re: Najwazniejsza walka Vovy I 25.01.12, 14:59
    Dziwne, nie? Przecież można zrobić odwrotnie i kazać (jak do niedawna w na Zachodzie i w PL) wycofać język ojczysty z egzaminów maturalnych, zlikwidować (to utrzymano) większość lektur i oganiczyć je tylko do kilku a i to w formie bryków/skrótów, obciąć ilość zajęć z histiorii itd., itd. To wszystko na Zachodzie (i PL) już nakazano. .
    • mongolszuudan Re: Najwazniejsza walka Vovy I 25.01.12, 16:13
     Nikt nie bedzie zmuszac gastarbajterzow zdawac egzameny po ruskemu jezyku, literaturze, historii, pisac dyktandy. To gadanina bez sensu. Absolutnie w odrywie od rzeczewistosci. Rosja to nie stalinowski ZSRR, lecz kapitalistyczny kraj. Jezeli gospodarka, interesy biznesa potrzebuja wlasnie gastarbajterzow niskiej kwalifikacji, a nie specjalistow po ruskiej historii, literaturze, nikt nie bedzie trzebowac i robic z nich tego, co absolutnie nie potrzebnie dla ich pracy.
         • mongolszuudan Re: Najwazniejsza walka Vovy I 26.01.12, 10:36
          Uweazajesz, ze w Rosji ma jeszcze niepismienne narody?????? Niepismiennosc w naszym kraju likwidowali juz w 1930-h latach, 15-20 lat wczesniej niz w Polsce. Wszystkie narody Rosji wspaniale znaja rosyjski jezyk, historie i literature, nie gorzej niz sami Ruscy. Nieruskie narody Rosji nawet zawsze mieli przyweleje przy wstapeniu na uniwersytety. Najwiekszy procent ludzi z wyzszej edukacja w Rosji u tubylczych narodow Rosyjskiej Polnocy. Wlasnie dlatego w kazdym takim narodzie z 5-20 tysiacy osob (ludnosc jednej ruskiej wsi) ma kilku ogolnowiadomych w Rosji pisarzow, artystow, uczonych - wiecej niz w jakims rosyjskim miescie z milionna ludnoscia.
          • mongolszuudan Re: Najwazniejsza walka Vovy I 26.01.12, 10:58
           Najwiekszy procent ludzi z wyzszej edukacja w Rosji u tubylczych narodow Rosyjskiej Polnocy. U nich takich ludzi wiekszej niz u Zydow. Jednak Zydow wiecej niz wszystkich nieruskich narodow Rosji razem wzietych, oprocz Tatarow i Baszkirow, a jezeli liczyc skrytych Zydow, co wydaja sobie za Ruskich - to wieciej wszystkich innych nieruskich narodow Rosji razem wzietych. Tylko dlatego wszystkie cieple miejsca w Rosji sa zajete przez Zydow, a nie Czukczow, Niencow, Chantow, Mansi i innych. Jednak para tubylcow potrafila dobrac sie do wyzszych eszelonow wladzy - mer Moskwy Mansi Siergiej Siemionowicz Sobianin, byly szef Administracji Prezydenta Federacji Rosyjskiej i wicepremier Federacji Rosyjskiej, i Tuwiniec - Minister obrony cywilnej, sytuacji kryzysowych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych Siergiej Kużugietowicz Szojgu, ktory tez bywal wicepremierem Federacji Rosyjskiej. Z Czeczenow, ktory tez tubylczy narod, choc i nie polnocny, mozna wspomnic tak samo Rusłana Imranowicza Chasbułatowa, co był przewodniczącym Rady Najwyższej i Rady Zgromadzenia Narodowego państw WNP, i generał-majora radzieckiego lotnictwa, samozwanego prezydent Czeczenii Dżochara Dudajewa.
    • malkontent6 Re: Najwazniejsza walka Vovy I 25.01.12, 21:18
     Ewciu, w PRL usuwano nam z programu nauczania różne elementy ale ludzie i tak dużo wiedzieli. Czytało się emigracyjne wydania Orwella, Miłosza, Gombrowicza, Hłaski itp. Firma Giedroycia była dobrze znana w kraju.

     Nikt nam nie kazał tego robić, można było mieć nieprzyjemności za posiadanie takich książek ale potrzeba wiedzy była większa niż strach.
  • kamandir_vzvoda do mongolszudana ogolnie 26.01.12, 19:00
   umiejętność czytania i pisania nie jest wrodzona w Rosji jak iw żadnym kraju. TO ze komuja zlikwidowała analfabetyzm glod i dala służbę zdrowia to jej największe zalety ale przez 230 lat komuny nie bylo. Nowe pokolenie sie urodziło a imigranci z krajów tureckich jak Uzbekistan, Tadżykistan czy Turkmenistan niekomicznie sie rosyjskiego w szkołach uczą.

   Brak asymilacji kultyurowej i językowej powoduje getta jak we Francy czy Belgii a brak możliwości awansu i tarci.a Nie ludz sie pindosi kasa zasilali WSZELKIE ruchy odśrodkowe w Rosji etniczne tez. W odroznieniu od Iranu ktory terrorystów w Dagestanie nie karmi.

   BTW ci "etniczni" ktorych podales jako przyklad awansu w ROsji to wlasnie ljdzi, ktorzy SIE PRZYSTOPSOWALI do Rosi asymilowali czyli dokladnie to o co walczy Wowa.   • igor_uk komwzwoda. 26.01.12, 19:30
    Masz racje,ale musisz ze zrozumieniem podejsc do tego co pisze Aleksandr,pamjetajac,ze on wiele o tym temacie nie wie,poniewaz mieszka w kraju,obywatelem ktorego jest i w ktorym urodzil sie.Dla niego pojecie asymilacji jest czyms obcym i nieznanym.My to odczuli na wlasnej skorze,majac wybor,stac przy linii montazowej,za najnizsze wynagrodzenie i miec a pznajomych tylko swoich rodakow,czy sprobowac zrobic cos,co by pozwolilo poczuc sie w obcym kraju swojsko i miec szanse rostu,a tego, bez znajomosci jezyka nie mozno osiagnac.
   • mongolszuudan Re: do mongolszudana ogolnie 26.01.12, 19:35
    Nie ma w Rosji zadnych ghett. Kto z Azjackich krajow otrzymal obywatelstwo Rosji, potrafil zrobic to tylko jezeli znalazl w Rosji rodzine, dom, wyuczyl doskonale ruske mowe i pismo, jego dzieci naturalnie ucza sie w ruskich szkolach. Wszyscy inne - to tymczasowe mieszkance Rosji, wlasnie gastarbeiterze, kazdy z nich zeby miec prawo mieszkac na terenu Rosji obowiazkowo musi miec inostrannyj pasport (pas miedzynarodowy), wriemiennuju propisku (tymczasowe registracacje po miejscu mieszkania), dokument o ustrojstwie na rabotu (nie moze byc bezrobotnym). U kogo nie ma wszystkich tych 3 dokumentow albo ich termin okonczyl sie, uwazaja sie za nielegalnych migrantow. Policja regularnie organizuje oblawy na takich, prowierki dokumentow wszystkich osob z azjackimi twarzami, i wyrzuca z Rosji wszystkich u kogo nie ma prawa byc na terenu Rosji. Nikomu nie potrzebno uczyc czemus tepych malp. Chcie pracowac, tym bardziej mieszkac w Rosji stale, sam wyuczy albo wspomni jezyk rosyjski. To nie trudno. Jesli mlody i nie uczyl jego w czasy ZSRR, niechaj prosi nauczyc rosyjskiemu swoich rodzicow, sasiedzi, ktore jego uczyli. Ma w krajach Azji Srodkowej i rosyjska ludnosc, ma rosyjskie szkoly, nauczyciele, prasa, ksiegi, programy na radio i TV po rosyjsku, ma internet.
    • mongolszuudan Re: do mongolszudana ogolnie 26.01.12, 19:47
     Nie ma gastarbaiterzow z Turkmenii. Chyba tylko osoby, co szukaja w Rosji azyl polityczny. Prawdziwe gastarbajterze to Uzbecy, Tadzycy, Kirgizy, Ukraince, Moldawanie. Bardzo malo Bialorusow. Azery, Gruziny to nie gastarbajterze, a maly biznes, mafia. Oni jesli mieszkaja w Rosji, to wola natychmiast wziec obywatelstwo rosyjskie.
     • mongolszuudan Re: do mongolszudana ogolnie 26.01.12, 19:53
      Zaden rdzenny narod Rosji nie byl asimilowany w ciagu wszystkiej historii naszego panstwa. Wiedza ruskiego jezyka, ruskiej kultury i historii nie oznacza asymilacji. Nie sa asymilowanymi nawet te narody, co prawie calkiem stracili jezyk ojczysty. Kultura swoja i identycznosc oni zachowali, choc i mowia po-rusku. Asymiluja sie dobrowolnie nie narody, a osoby, ktore zycza tego.
      • mongolszuudan Re: do mongolszudana ogolnie 26.01.12, 20:05
       Z bylych radzieckich obywatelow zle znaja jezyk rosyjski tylko mlode mieszkance Azji Srodkowej. Lecz oni jeda w Rosje nie po to zeby tu mieszkac, a tylko zeby pracowac na budownictwie, sprzataniu. Ich rodziny i dom w ich krajach. Nikt im rosyjskiego obywatelstwa nie da i uczyc ich niczemu nie bedzie. Jesli trzeba kogo uczyc to tylko Chinczykow, ktory wola mieszkac stale w Rosji i miec obywatelstwo rosyjskie.
      • igor_uk Aleksandr. 26.01.12, 20:14
       Cos mi sie wydaje,ze do konca nie rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi (nie dziwie sie temu,to nie dotyczy ciebie).
       Rdzenne Narody Rosji nie musza asymilowac sie,poniewaz mieszkaja u siebie .Chodzi o asymiliacje emigrantow,takowych jest w Rosji bardzo duzo,owszem,przyjezdzaja na zarobki i na krotko,ale pozostaje sie z nich bardzo wielu na zawsze .Otoz ,Putinu chodzi wlasnie o takich,ktore przyjzdzaja do Rosji na stale.I wlasnie o takich pisze komwzwoda.
       Te czurki,co przyjezdazja zarobic pare rubli do Rosji,nie musza a nie uczyc jezyka, a nie poznawac kulture rosyjska,oni zadnych planow na swoja przyszlosc w Rosji nie maja.
       • mongolszuudan Re: Aleksandr. 26.01.12, 20:26
        To ty nie rozumiesz. Tych co przyjzdzaja do Rosji na stale i przy tym mie znaja ruskiego jezyka - takich nie ma!!!!! Prawie jedyna mozliwosc wziec obywatelstwo rosyjskie dla czarnodupych - to slub z obywatelka Rosji. Sprobuj znalezc sobie zone nie znajac po rusku ani slowa. Tylko tak moze czurka wziec stala propiske, zeby miec stale prace. Co potrzebnie zeby miec obywatelstwo rosyjskie, ktore on musi i w takim wypadku czekac od pary do dziesiatka lat. Choc to wszystko mozno kupic - zone, dom, propisku, obywatelstwo. No zeby podkupac tyle roznych instancji, przynajmniej wczesniej trzeba znac ruski jezyk.
        • mongolszuudan Re: Aleksandr. 26.01.12, 20:34
         Mnie to czesciowe dotyczy. Ja mieszkam w Rosji, wiem co tu tworzy sie, wielu lat kontaktuje z immigrantami (dalejo chodzic nie trzeba - moja rodzona siostra) i gastarbaiterzami, wiem wszystkie ich problemy nie z gazet.
         • igor_uk Re: Aleksandr. 26.01.12, 20:43
          Alez to wszytsko,co ty piszesz,tylko podtwierdza moi slowa,jak i to co mowi Putin.
          Jak ktos chce mieszkac na stale w Rosji,MUSI znac jezyk rosyjski,jak i obyczaje panujace w tym Kraju.
          Putin powiedzial dokladnie to:
          "Считаю вполне взвешенным решением введение обязательного изучения и последующего экзамена на знание русского языка. Здесь потребуется серьезная организационная работа, поправки в законодательство".
          I jemu nie chodzilo o sezonowych robotnikach.Bo emigrant,to znaczy co innego.
          • mongolszuudan Re: Aleksandr. 26.01.12, 20:54
           Jedyna kategoria migrantow, ktorych moze uczyc Putin, to immigranty w rosje z USA i EU i chyba chinskie chlopy, co wola zyc w Rosji i byc Ruskimi. Nie duzo trzeba bedzie zorganizowac szkol dla takiej znikomej grupy ludzi. W tym wypadku Putin gowno jakies tepe gaworzy dla obcokrajowcow, co nie rozumieja niczego w rosyjskich realiach i miejcowych bezmozgowcow, co zra wszelkie gowno bez rozboru. Zwykla przedwyborowa pusta gadanina, jak w kazdym kraju.
         • mongolszuudan Re: Aleksandr. 26.01.12, 20:48
          Bardzo rzadko pozostaja sie na zawsze w Rosji czarnodupie co przyjedzaja w Rosje na zarobki. Skad ty wziales ze takich bardzo duzo? takich bardzo malo. Zeby oni mogli zostac sie, oni musza zenic sie tu. A kto i po co wyjdzie zamaz za ubogiego brudnego zawszonego gastarbajterza bez stalej pracy, dochodow, propiski, ktory w dobawek ni belmes nie znaje po rusku? jesli masz na uwadzie tych mniej wiecej bogatych ze przyjedzaja w Rosje nie pracowac, a handlowac (nie jak Chinczyki, a jak biznesmeny), to takie obowiazkowo znaja po rusku. Bez takiej wiedzy ich biznes skonczy sie wczesniej niz oni zadaza wyladowac swoj towar.
          • mongolszuudan Re: Aleksandr. 26.01.12, 21:05
           Wszyscy migranty z bliskiego zarubiezia co otrzymali rosyjskie obywatelstwo w ostatnie 20 lat to wlasnie Ruskie z Kaukazu, Przybaltyki, Ukrainy, Bialorusi, Azji Srodkowej i dwujezycnie (dla ktorych Ruski jezyk - pierwszy albo drugi) i rosyjskojezycznie nie-Ruskie handlowcy, biznesmeny, uczoni, po prostu mieszkance miast, osiedl, wsi ze zmieszanej ludnoscia z Kaukazu i Azji Srodkowej. Nikt z nich nie potrzebuje programy Putina dla adaptacji w Rosji.
            • mongolszuudan Re: Aleksandr. 26.01.12, 21:15
             A jeszcze afganska diaspore zapomnialem. Jak Ruscy z Afganistanu uszli i ppotem jak talibowie wzieli kabul, do Rosji uciekli dziesiatki tysiacy Afganczykow. Wiekszosc z nich zostala sie tu mieszkac na zawsze. Moze troche ma takich uciekienierzow dzisiaj z Lybii, lecz watpie. Dla takich mysle ze robili specjalnie szkoly.
              • igor_uk Re: Aleksandr. 26.01.12, 21:25
               Damy spokoj tej dyskusji,jest beznadziejna.Poniewaz co by ja nie napisalem,ty zawsze odpiszesz,ze "W tym wypadku Putin gowno jakies tepe gaworzy dla obcokrajowcow, co nie rozumieja niczego w rosyjskich realiach ".
               Tylko powiedz mi na Boga,po chuj obcokrajowcam to Putin mial by mowic?

               p.s. Nie raz nie potrafie zrozumiec,czy ty piszesz powaznie,czy tylko zartujesz.
               • misterpee Re: Na Brighton Beach jest podobnie 26.01.12, 21:45
                jak nie mowisz po rosyjsku to dostaniesz w morde, zadnej pracy nie znajdziesz, nie mowiac o dziewczynie. Na Brighton Beach nie zjesz nic innego, tylko rosyjskie jadlo, a sa tez rosyjskie wystepy artystyczne, piekne baletnice wprost z Moskwy , a nawet s bolshogo teatra. Na Brighton Beach o Rosji i Rosjanach nie wolno mowic dobrze, jest to okrutny kraj, okrutni ludzie, jedzenie zle, a sami mieszkancy BB to same ofiary KGBowca Putina.
                • kamandir_vzvoda wlasnie tego nie chce wowa 26.01.12, 23:04
                 misterpee napisała:

                 > jak nie mowisz po rosyjsku to dostaniesz w morde, zadnej pracy nie znajdziesz,
                 > nie mowiac o dziewczynie. Na Brighton Beach nie zjesz nic innego, tylko rosyjsk
                 > ie jadlo, a sa tez rosyjskie wystepy artystyczne, piekne baletnice wprost z Mos
                 > kwy , a nawet s bolshogo teatra. Na Brighton Beach o Rosji i Rosjanach nie woln
                 > o mowic dobrze, jest to okrutny kraj, okrutni ludzie, jedzenie zle, a sami mies
                 > zkancy BB to same ofiary KGBowca Putina.

                 polityka chomiczkow - właśnie tego nie chce Wowa - zajebania rosyjskiej panstwowosci i zrobienia z Rosjan narodu prostytutek i gastarbeiterow jak z Gruzinow czy Ukraincow. USA i zydy od 89 pracuja zeby czegos takiego jak narod Polski nie istnialo.

                 Obawiam sie, ze mongolszudan tego nie widzi. Jeszcze.
               • mongolszuudan Re: Aleksandr. 26.01.12, 21:58
                Propaganda. Image. Pycha. Przewaznie zeby tacy jak ewa i widzowie Russia Today pisali: ach, jaki zuch ten Putin. Poch... co on wypuscil jak ze swojej dupy. No i troche po to zeby ludzie typa Asada twardo znali dokad im trzeba uciekac, jezeli bedzie bardzo goraco. Sami oni nach... tu nikomu nie potrzebnie. Ale ich pieniadzie.
                • mongolszuudan Re: Aleksandr. 26.01.12, 22:06
                 Nie jestem przeciwnikem Putina. Akurat odwrotnie. Jednak nie trzeba zbyt blisko do serca brac wszystko co on gaworzy i pisze. To nie mysliciel i nie geniusz. To bezzasadowy praktyk i profesyjny klamiec. wlasnie taki czlowiek ktory jest potrzebny Rosji zeby przezyc i odrodzic sie w calej mocy w dzisiejszym brutalnym, dwulicowym, klamliwym do szpiku kosci swiecie.
  • misterpee Re: Jezeli ktos w dzisiejszym swiecie ma zdrowy 26.01.12, 23:05
   rozsadek
   to jest nim Wowka. Nie ma takiego na tym swiecie pelnym zlosci, zeby wszystkim dogodzil. I nikt z Rosji nie zrobi raju mlekiem i miodem plynacym, bo w dzisiejszym swiecie potrzene sa rowniez samoloty, bron masowego razenia, obrona przed przeciwnikiem jak rowniez glupia rozrywka. Jak dotad Rosja ma postep a nie stagnacje. Ten postep jest zgodny z wizja Wowki.
   A ci co [pisza ile setek rezydencji jest wlasnoscia Wowki, jaki jest jego skorupowany swiat, niech popatrza na siebie, niech zobacza zone Obamy siedzaca razem z sekretarka Warren Buffetta w czaszie wyglaszania Oredzia o Stanie Panstwa przez Baracka Obame.
   • mongolszuudan Uralskie pracowniki chca Putina 26.01.12, 23:43
    С нетерпением ждем в Екатеринбурге 15-ти тысячного десанта суровых рабочих уральских заводов из Нижнего Тагила и других городов Урала, возможно и Челябинска.
    Суровые уральские челябинские мужики:
    rsnd-kvn.narod.ru/shutki/chelyabinskie-muzhiki.html
    www.uralweb.ru/forums/messages.php?gid=32&id=307
    Митинг за Путина состоится 28 февраля в 14 часов на Привокзальной площади.
    Видеоагитация за митинг:
    www.nakanune.tv/news/2012/01/24/roliki_v_podderzhku_rabochego_mitinga_v_ekaterinburge_poyavilis_na_youtube/
    Среди почетных гостей ожидаем певцов Надежду Бабкину и Николая Расторгуева (видеоагитация за митингwink:
    vedomosti-ural.ru/news/19998/
    По слухам, рабочие Нижнетагильского Уралвагонзавода приедут на митинг на танке Т-90С.
    eanews.ru/news/policy/item176228/
    По другим слухам, должен приехать сам Путин -
    К митингу на Привокзальной площади готовятся с расчетом на приезд Путина и многотысячное сборище
    www.nr2.ru/ekb/369491.html
    www.nr2.ru/ekb/hearings/367589.html
    Шоу обещает быть супер крутым, для тех, кто не испугается легкого морозца -15-17 градусов по прогнозам, кто готов чтобы его при входе на площадь обыскали 8 раз и вообще уральские суровые мужики с оборонных заводов это не офисный планктон, так что может быть всяко. Посмотрим лучше репортаж с этой тусовки, если она вообще состоится.
    • kamandir_vzvoda wlasnie o tym mowile ci ludzi to idzioci 26.01.12, 23:53
     ALBO CHCA KAPITALIZMU ALBO ZAMYKAJA RYLO.

     Wiesz, ze Nizny Tagil nie za ich przywileje pracownicze jak przedszkola, stołówki, dopłaty do wczasów a nie wypierdala z roboty jak tylko moza? Jak zacznie to riobic to dopiero bedzie krzyk wsrod robili.

     Ale firma ma nie 0 rentowność jak teraz a 20-25% co jest BARDZO wysoka jak na warunki zachodnie. Wiec niech lepiej zamykają ryje i ciesza sie tym co maja. albo jada do Chin do roboty w kapitalizmie.

     Myslisz,. ze na zachodzie dostaniesz cos za darmo? ze cie nie wyjebia z roboty nie bedziesz glodny pod mostem? ci ludzie to typowe solidaruchy jak u nas w PL - ci co sprzedali Polske zachodowi.
     • mongolszuudan Re: wlasnie o tym mowile ci ludzi to idzioci 27.01.12, 00:08
      To mnie? Cos ty pomieszales. Nie jestem prozachodnim liberastem. Sam kiedys uczylem sie w fabrycznej szkole (PTU) i pracowalem kiedys na obronnem zakladzie zwyczajnym pracownikem. A propos i dzis pracuje, choc nie na obronnym i nie pracownikem. Wspaniale wiem co chca pracownicy i za co oni moga dziekowac Putina i nienawidziec liberastow-der'mokratow. Wszystkim sercem z nimi, lecz tu inny wypadek. Brudna historyjka i niczego, oprocz wstyda i hanby dla robotniczej klasy od podobnych mitingow nie bedzie. Nie mityngowac w Jeburgu trzeba, a glosowac na wyborach. A jesli liberasty po przegranych wyborach poleza w zalupe, zadajac zrobic cos takie jak rewolucja pomoranczowa - oto wtedy moczyc te dran bez litosci.
      • mongolszuudan Re: wlasnie o tym mowile ci ludzi to idzioci 27.01.12, 00:14
       Pracownicy z obronnych zakladow - to jedynie pracownicy w Rosji, co produkuja wysokotechnologicznie rzecze, ktore Rosja moze sprzedawac na eksport. Jaki jeszcze kapitalizm? Takich pracownikow i te zaklady trzeba zachowac nawet w ogole nie bedzie zadnych zakazow!!!!! Bez nich Rosja spadnie w wiek kamnia!!! To jedyny garant przyszlosci Rosji jako niepodlego kraja, jako mocarstwa.
       • mongolszuudan Re: wlasnie o tym mowile ci ludzi to idzioci 27.01.12, 00:19
        Jezeli spierdoli na Zachod wszystek plankton biurowy, wszystka szyzoidna liberascja, wszystka pojebana rosyjska intelegencja, wszystki pojebany pederasticzny beau-monde Rosja nic nie straci. Przeciwnie - powietrze bedzie czysciej. Jezeli Rosja straci pracownikow obronnych zakladow - to rzeczewiscie bedzie kaputt. Pizdiec.
       • mongolszuudan Re: wlasnie o tym mowile ci ludzi to idzioci 29.01.12, 16:27
        Nie. Przeciw zydo-pindosowskiej liberastii.

        Не впечатляет. Не демонстрация советских времен, хотя старались. Митинговать "за" люди отвыкли - вот и получается немногим лучше, чем "против". Из настоящих рабочих, конечно, мало кто на такую херню - поездку за 150-600 км, чтобы час поморозиться на улице вместе с валенко-попсовой звездой Бабкиной и безголосым алкоголиком-валенковым патриотом Расторгуевым, свой выходной день решили потратить. Кроме того, часть репортеров специально снимали не столько рабочих, сколько каких-то тусовщиков, пролетариев-люмпенов, бомжей, пенсионеров, всякую прочую шушеру, организаторов и полицию. Чего хватало - так это туалетов, мусорных баков и полевых кухонь - бомжи оторвались на халяву на славу.

        Вот нормальные репортажи:
        Рабочие Урала за Путина, часть 1-4 (интервью перед митингомwink
        www.youtube.com/watch?v=MFN8yhaC6PU
        www.youtube.com/watch?v=BTwHQ7vVBRw
        www.youtube.com/watch?v=LVl6Sy7buxA
        www.youtube.com/watch?v=7V7ODkRztxk
        Митинг «Трудяга Урал
   • kamandir_vzvoda to sie nazywa managing expectations co nie? 26.01.12, 23:47
    misterpee napisała:

    > rozsadek
    > to jest nim Wowka. Nie ma takiego na tym swiecie pelnym zlosci, zeby wszystkim
    > dogodzil. I nikt z Rosji nie zrobi raju mlekiem i miodem plynacym, bo w dzisie
    > jszym swiecie potrzene sa rowniez samoloty, bron masowego razenia, obrona przed
    > przeciwnikiem jak rowniez glupia rozrywka. Jak dotad Rosja ma postep a nie sta
    > gnacje. Ten postep jest zgodny z wizja Wowki.

    zachodnie media rozbuchały wymagania ludzi, marketing tez wspomógł a tym czasem młodzi piekni zdwoi i wykształceni to MNIEJSZOŚĆ.

    IMO Wowa rzycul wszystko na szale - jesli mu sie uda nie tylko odrodzi Rosja w kształcie pokojowego imperium ale tez pokaże ludziom ze 3cia droga jest możliwa. Ze można zyc w wielonarodowym państwie bez aljakd i nienawiści rasowej.

    Nic dziwnego ze wszystkie zydy prasowe pisza o Wowie zle. Widac robi on zajebiście dobra robotę wink
    • mongolszuudan Re: to sie nazywa managing expectations co nie? 26.01.12, 23:57
     Jednak promotery Putina to cos dziwnie. Lepiej by ich calkiem nie bylo. To co oni robia to albo superglupota, albo zlosna wroga antyreklama. Z takimi promotorami Putin straci wieciej glosow, niz odszuka. Poziom - nizej samego dna. Chociaz kto wie. Moze tak i trzeba. Szkoda narod, jesli on rzeczewiscie przeksztalcil sie w taki motloch, jakim jego uwazaja ci, co agitiruja za Putina.
     • kamandir_vzvoda Re: to sie nazywa managing expectations co nie? 27.01.12, 01:38
      mongolszuudan napisał:

      > Jednak promotery Putina to cos dziwnie. Lepiej by ich calkiem nie bylo. To co o
      > ni robia to albo superglupota, albo zlosna wroga antyreklama. Z takimi promotor
      > ami Putin straci wieciej glosow, niz odszuka. Poziom - nizej samego dna. Chocia
      > z kto wie. Moze tak i trzeba. Szkoda narod, jesli on rzeczewiscie przeksztalcil
      > sie w taki motloch, jakim jego uwazaja ci, co agitiruja za Putina.

      nie wiem czy Putinjest idealny ale powiedz mi jaka jest realna alternatywa w stosunku do rabow pindoskich i innych Szujskich?
      • mongolszuudan Re: to sie nazywa managing expectations co nie? 28.01.12, 17:27
       Nie ma. Nikt pozytywny nie chcie brac na sobie odpowiedalnosci za Rosje. Jak zawsze do wladzy lezie sama swolocz, ktora naprawde pojacia nie na co bedzie robic otrzymawszy ta wladze. lenin chociazby miel plan. I w zasadzie potrafil jego zrealizowac. Stalin tak samo. Po nich - wladza pelnych nikczemnosci i 2 idiotow, wsrod ktorych nawet szary Putin jak gwiazda.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka