Dodaj do ulubionych

rusofobia wśród Rosjan

25.07.12, 22:50
Polecam ciekawy artykulik Amerykanina mieszkającego u "ruskich":
rt.com/community/blogs/tim-kirby/religion-russia-people-even/
Tak, wśród Rosjan jest b. dużo rusofobów. Po Polakach - może nawet przed nami? - to najbardziej rusofobiczne społ. na świecie.
Obserwuj wątek
    • walter622 "Nur für die Polen" 26.07.12, 11:21
     eva15 napisała:
     > Ech, borrcia, neofici są najgorliwsi

     W sumie dość charakterystyczne zjawisko - gdy dyskutant, z braku elementarnej wiedzy,
     nie ma jakichkolwiek merytorycznych argumentów natychmiast adwersarza wyzywa od "nieprawdziwych Polaków". Zjawisko można by uznać za groteskowe, lecz niestety coraz bardziej powszechne w życiu codziennym.
     Zastanawiam się jakiej narodowości są ci "spece", którzy doszli do wniosku, że w ten sposób należy selekcjonować polskie społeczeństwo - jednym wydawać kwity, potwierdzające ich "prawdziwą polskość", natomiast pozostałych prawdopodobnie wysyłać do Oświęcimia.
     To, że to "zaszczytne" zadanie powierzono banderowcom (zakwaterowanym na pl. Wilsona
     - fakt, tam ich tyle co Turków na Kreuzberg'u ) wcale nie jest jakimś zaskoczeniem
     - ostatecznie mają w tym zakresie wyjątkowo bogate "doświadczenia".

     Tak więc na forum namiętnie przeprowadza się selekcję, oddzielając "prawdziwych Polaków"
     od tych co na takowe miano nie zasługują, nie dostrzegając tego co wokół się dzieje
     (chociażby krwawe walki w Górnym Badachszanie, o których w mediach cichutko) i świadomie niszcząc interesujące watki.
     • eva15 Re: "Nur für die Polen" 26.07.12, 14:06
      Ech, szkoda czasu na borrciowe wywity , Walter napisz coś proszę o tych walkach w Górnym Badachszanie, bo ja autentycznie nie nadążam za wszystkim, co się dzieje. Z góry dzięki.
      • walter622 Badachszan 26.07.12, 23:30
       eva15 napisała:
       > o tych walkach w Górnym Badachszanie,

       Temat rzeka, nawet nie wiem jak zaczynać. W sumie jest to konsekwencja XIX wiecznej
       walki o wpływy w tym rejonie - w 1895 r. Badachszan, zamieszkały przez Pamirców podzielono wzdłuż rzeki Piandź i obecnie wchodzi w skład Tadżykistanu (Autonomia Górnego Badachszanu), Afganistanu (prowincja Badachszan), Chin i Pakistanu.
       Autonomia Górnego Badachszanu to ca. 50% Tadżykistanu, zamieszkała przez ca. 3 % ludności tego Państwa, lecz jak wspominałem są to Pamircy (94%) i Kirgizi (6%) - Tadżyków tam nie ma. W odróżnieniu od Tadżyków (sunnitów), Pamircy są Ismailitami (tj. odłam Szyitów) i używają własnych kilku języków, istotnie różniących się od tajki (języka Tadżyków).

       Przypuszczam, że obecny konflikt jest spowodowany próbą podporządkowania tej autonomii
       interesom klanu Rahmona ( tj. "ludzi z Dangary") i przejęcia kontroli nad dość podejrzanymi interesami - jak wspomniałem Górny Badachszan sąsiaduje z afgańskim Badachszanem, a granica jest prawdę mówiąc bardzo "umowna", innymi słowy całkowicie abstrakcyjna. W dzień dolina Piandżu robi wrażenie bezludnej natomiast w nocy jest tam tłoczno jak na dyskotece. W sumie to bardzo sympatyczne miejsca:
       pamir2011.blogspot.com/2011/07/18072011-dzis-nocuja-w-khorog.html
       W celu zdominowania Badachszanu Rahmon kierował tam swoich zaufanych ludzi i jeden z nich (dowódca lokalnej służby bezpieczeństwa) ostatnio został przez miejscowych zaszlachtowany (był rzekomo zbyt pazerny na łapówki), by było ciekawiej przez miejscowego dowódcę służby celnej (który na wszelki wypadek schronił się w Afganistanie). W konsekwencji - przysłano z Tadżykistanu jednostki wojskowe, które napotkały na bardzo zdecydowany opór (info. są dość skąpe - w ciągu jednego dnia zginęło ca. 100 żołnierzy).
       Tak więc teraz Pamircy wezwali pozostałe prowincje Tadżykistanu do powstania i obalenia
       Rahmona i klanu z Dangary. To wezwanie może mieć odzew, bowiem Rahmon ostatni laty toczył podobne wojenki, których celem było rozszerzenie wpływów swojego klanu, w innych prowincjach - między innymi w Kulabie, Tawildaryjskim i Hajańskim rejonach. Przy nich syryjskie wydarzenia to "dziecinne igraszki".
       Inna kwestia to niesamowite niedoinwestowanie tych ziem - centralny budżet jest dla Pamirców wyjątkowo skąpy.

       Lecz jak wspomniałem na temat tej wojenki ( podobnie jak i poprzednich) praktycznie brak jest informacji i na dodatek, nie zapominajmy, ze jest to Wschód (czyli sprawa wyjątkowo delikatna). Może Igor ze swej strony coś dorzuci, ostatecznie lepiej zna te tereny.
    • vigil29 Re: Znów podobieństwa Rosji do Niemiec 26.07.12, 05:44
     Uprasza sie uprzejmie osobnika pod nazwa malkontent6 aby zawsze swoje zdanie mial a sprawiedliwossc i obiektywnosc oddal historii i tym co sie na niej znaja. Jak zas historii tematu nie lubi to sa inne zajecia jak rabanie drewna na zime czy plewienie obrywanie jesiennych plonow co bedzie z wieksza korzyscia dla powyzszego i otoczenia niz blaznowanie tu na powaznym forum igora.
     Gdyby Rzydzi nie zainstalowali takich wodzow posrod tych dwoch narodow nie musielibysmy teraz czytac bredni osobnika powyzszego ktory bez znajomosci historii smie tu glos zabierac a ze z malkontentowitz jest to mu blizej do Hitlera i Stalina a napewno do ereca niz do jakiegokolwiek narodu szanujacego humanizm i zwykla prawde.


     malkontent6 napisał:

     > eva15 napisała:
     >
     > > To kolejne podobieństwo Rosji do Niemiec.
     >
     > To prawda, jedni i drudzy wybrali sobie na wodzów szaleńców i wymordowali sporo
     > ludzi.
     >
   • czlowiek_ksiazka Re: Znów podobieństwa Rosji do Niemiec 26.07.12, 16:01
    To jest b. ciekawa sprawa - nienawiść części Rosjan, młodych wykształciuchów, mieszkańców dużych miast, tzw. awangardy artystyczno-medialno-intelektualnej (intielligientsiya) do swojego kraju. Od ok. 200 lat "ruskie" tak mają. Nie wiem od ilu lat Niemcy.

    Różne Gazety Polskie czy inne GazWyby, itp. - 99% ekspertów medialnych, 80% zwykłych ludzi nienawidzących zoologicznie Rosji nie jest w stanie tego zrozumieć.

    Poseł Macierewicz cieszyłby się sporym szacunkiem i poparciem wśród pokaźnej części Rosjan.
    Pro-polska - w specyficznym znaczeniu tych słów, bo Polacy to nie tylko nasz forumowy groteskowy nieborak, neonazista banderowski zaglądający mi bez przerwy do rozporka - partia w Rosji jest dość silna.


    Polecam śmieszną i krótką wypowiedź Korwina-Mikke.
    www.youtube.com/watch?v=3rxKIs-lmek
    Przyjemnie i wesoło (fragment o Wałęsie i Królewcu he he smile ) tego się słucha - a przecież Korwin to ws. wschodnich jeden z przynajmniej próbujących myśleć Polaków.
    Tak, Korwin ma rację mówiąc:
    z powodu tej naszej polskiej obłąkańczej nienawiści do "ruskich" "Rosjanie traktują nas jak chorych psychicznie, śmieją się z nas" smile
    • igor_uk W tym nie ma nic dziwnego. 26.07.12, 16:16
     W kazdym narodzie jest grupa ludzi,ktore nienawidza swojej Ojczyzny.Spotykam sie z tym i w Anglii,spotykalem sie z tym i w Polsce.Czemu by Rosja byla wyjatkiem?Zwlaszcza w czasach,kiedy atak informacyjny na Rosjan ma niesamowite nasilenie.
      • romrus Trza byc ostroznym... 26.07.12, 20:11
       czlowiek_ksiazka napisała:

       > Nie znam ani jednego Polaka - na szczęście, bo to zdrowe i normalne! - który by
       > tak straszliwie nienawidził i pogardzał swoją ojczyzną jak wielu(!) Rosjan.

       ...z tym "wielu". Nie az tak wielu.
       Zjawisko to niewatpliwe istnieje.
       Przewaznie wszrod hipstersko-anarcho-"продвинутой" zlotej mlodezy.

       Spojrz na marsz protestu i to sa wlasnie oni:
       www.russia.ru/video/rep_13274/


       Wszrod przyjacol moich synow nie ma nikogo, kto nienawidzi Rosje, chociaz wszrod nich sa hip-hoperzy, grafficisci i inni nieformaly.

       A jesli odjechac 150 km od Moskwy takich po prostu nie znajdziesz.

       Jankieski dzienikarzyna lazi po moskiewskim klubam dla zlotej mlodziezy, wiec ma takie wrazenie.

       No i trza dodac frustratow-nieudacznikow, jak w kazdym innym kraju, ktorzy za swoja wlasna niezdolnosc oskarzaja kraj.
          • darekvtb Cytaty.. 27.07.12, 09:07
           "Я вообще не понимаю, откуда в вас столько ненависти ко мне? Это называется "быдло". Такие вот люди называются быдлом - которые завидуют, ненавидят меня... И эта черта, кстати, свойственна именно русским, поэтому я люблю евреев".
           "Сначала 1917 год, потом сразу 1937-й. Два подряд уничтожения элиты привели к тому, что Россия стала страной генетического отребья. Я бы вообще запретила эту страну. Единственная здесь для меня отдушина – это картинные галереи. И цирк."
           wink К.СОБЧАК
           • darekvtb Re: Cytaty.. 27.07.12, 09:09
            «Страна не такова, чтобы ей соответствовать!.. Ее надо тащить за собой, дуру толстожо-пую, косную! Вот сейчас, может, руководство пытается соответствовать, быть таким же бл@дским, как народ, тупым, как народ, таким же отсталым, как народ».
            Т.ТОЛСТАЯ
           • darekvtb Re: Cytaty.. 27.07.12, 09:10
            "Я думаю, что одна из величайших трагедий для России – принятие православия... Я считаю, что православие явилось тяжелой ношей для России".

            “От марихуаны, как справедливо отмечают многие специалисты, никакой беды вообще нет. И ее, конечно, нужно легализовать. Но я иду дальше, чем голландское правительство, я считаю, что легализовать нужно все наркотики. Если мы сделаем так, что любой наркотик можно будет купить в аптеке “за три копейки”, то тем самым выбьем из-под ног наркомафии экономический фундамент".

            "Я не русский человек, это не моя Родина, я здесь не вырос, я не чувствую себя здесь полностью дома".

            wink В.ПОЗНЕР
             • darekvtb Witaj Walter! 27.07.12, 12:45
              Татьяна Толста́я - טטיאנה טולסטאיה
              Познер Владимир Владимирович - Родился в Париже, в семье еврейского эмигранта из России Владимира Александровича Познера (1908–1975) и француженки Жеральдин Люттен (1910–1985).
              Ксения Собчак - дедушка, Борис Моисеевич Нарусов (герой войны!)
             • romrus Witam, koledzy 27.07.12, 17:53
              walter622 napisał:
              > Cytujesz Poznera i Sobczak, lecz nie informujesz czy oni są Rosjanami ???
              > Równie dobrze można zacytować Tinkę Kandelaki.

              Kandelaki akurat jest w porzadku, po za tym znam wielu ludzi roznych narodowosci bardzo patriotycznych wobec Rosji.

              Knuje, niestety, tylko jedna narodowosc.

              To samo dotyczy napadek na Cierkiew, wystarcze przeanalizowac narodowosc autorow, co bez problemow mozna zrobic na stronie "Echa Macy".

              Pisalesz o Cierkwi, Walter.
              Owszem, Cierkiew ma swoi problemy, jak rowniez Kosciol czy muftiaty, ale to wewnetszna sprawa wiernych.

              Jestem prawoslawnym, ale prakticznie nie praktikujacym, mam wielki szacunek rowniez do innych tradycyjnych religii.

              Co do sprawy Pussy Riot, uwarzam ze jakis przebrany za pajacow qrewki nie maja zadnego prawa tanczyc swoj punk-kankan ani w cierkwi, ani w synagogie, ani w meczetu, ani w dacanu.

              Tyle ze, jesli by zatanczyli nie w prawoslawnej cierkwi, a gdzies indziej, ch@ja by ich bronila ta cala ekipa liberolow i mediow.

              P.S. W meczetu czy nawet synagogie dlugo tanczyc nie dali by radysmile
              • walter622 Różności 27.07.12, 19:46
               romrus napisał:
               >znam wielu ludzi roznych narodowosc i bardzo patriotycznych wobec Rosji.

               Osobiście uważam że jeżeli osoba porusza w Rosji kwestie narodowościowe, przy tym
               robi to w taki sposób jak chociażby sobczak, to dla jasności sytuacji powinna w sposób
               nie budzący żadnych wątpliwości podać swoją narodowość.
               W Polsce, jak wspomniałem, nawet Kałmucy są "Rosjanami". Czasem z tym są związane przezabawne sytuacje. Swego czasu pewnego Żyda z Tadżykistanu, obywatela Gruzji, reklamowano jako "znanego rosyjskiego dziennikarza".

               > Owszem, Cierkiew ma swoi problemy, jak rowniez Kosciol czy muftiaty, ale to
               > wewnetszna sprawa wiernych.
               Owszem, z tego względu na ten temat się nie wypowiadam, uznając, że powinni sami rozwiązać te problemy, jak wspominałem, we własnym interesie.

               > To samo dotyczy napadek na Cierkiew,
               Jak już wspomniałem, totalny atak na Cerkiew zaczął się po tym jak nie udało się zadymiarzom wkręcić Cerkiew w rozgrywki polityczne. Wystarczy wspomnieć pismo Bieriozy do Kiriła, które faktycznie było ultimatum. No i ta "Partia Prawosławnych Żydów", która już
               się szykowała do przejęcia władzy w Rosji smile))))

               > Co do sprawy Pussy Riot,
               Również podzielam Twoje zdanie. Zwykła przyzwoitość wymaga by taką "imprezkę" uprzednio uzgodnić z Cerkwią. Za bezpłatną reklamę, jak widać, też trza płacić.
               • romrus Re: Różności 27.07.12, 20:33
                walter622 napisał:
                > > To samo dotyczy napadek na Cierkiew,
                > No i ta "Partia Prawosławnych Żydów", która już się szykowała do przejęcia władzy w Rosjismile

                Moja s.p. babcza zawsze mowila: "Жид крещеный, что вор прощенный"smile


                > > Co do sprawy Pussy Riot,
                > Również podzielam Twoje zdanie. Zwykła przyzwoitość wymaga by taką "imprezkę" uprzednio uzgodnić z Cerkwią.

                Uzgodnic "imprezke"?

                W jaki, qwa, sposob mozna uzgodnic sabat w cierkwi, nawet jesli on jest oplacony? smile
                Wynajac budinek cierkwi? smile

                > Za bezpłatną reklamę, jak widać, też trza płacić.

                Nie wiadomo na ile besplatna.
                Podobny do nich FEMEN jest finansowany na stale przez Amierikano-Ukrainca.


                • walter622 Re: Różności 27.07.12, 20:52
                 "PPŻ" to jakaś nieprzeciętna hucpa, obliczona na łochów.

                 > Uzgodnic "imprezke"?
                 No, jeżeli by się nie udało "uzgodnić" to nie trza było się pchać na chama.

                 • eva15 Re: Różności 28.07.12, 00:04
                  Wiadomo, że nie da się uzgodnić i wiadomo, że trzeba pchać się na chama.
                  Panienki - cerkiewne "artystki" podobnie jak Chodorkowski (tylko w zupełnie innej proporcji) przeliczyły się wierząc, że mają wystarczająco silne i wszechwładne poparcie tzw. wolnego, demokratycznego świata i nic im za fikołki nie grozi.
                • eva15 Rosja staje się powoli coraz bardziej zachodnia 27.07.12, 23:52
                 Rosję dotyka najwyraźniej powoli to, co na Zachodzie od dawna jest już demokratyczną normą - szydzenie z własnej religii i ośmieszanie jej jako ciemnej i zacofanej. U was brakuje jeszcze wielu elementów układanki, by Zachodowi dorównać. Np. brakuje "dowodów" na to, że każdy pop to ewentualny gwałciciel małych dzieci.... No i procesów sądowych przeciw tym podejrzanym popom.

                 Mimo dzielnych wysiłków g.rewek w cerkwii jesteście jednak ogólnie zacofani w porównaniu z Zachodemsmile))) . A Zachód ciemnych i zacofanych nie lubi.
                 • walter622 Istotne różnice 28.07.12, 11:01
                  eva15 napisała:

                  > Rosję dotyka najwyraźniej powoli to, co na Zachodzie od dawna jest już demokratyczną
                  > normą - szydzenie z własnej religii i ośmieszanie jej jako ciemnej i zacofanej.

                  Chyba nie o to chodzi.
                  Federacja Rosyjska jest państwem wielo-konfesjonalnym. Jak dotychczas udało się uniknąć
                  na tym tle konfliktów, co przy skali problemów i napięć może zdumiewać. Wszystkie, działające w Rosji, konfesje są poza politycznymi rozgrywkami i z tego co dostrzegłem
                  między nimi jest wzajemne zrozumienie. To jest dość cenne i może napawać optymizmem - choć w tym , wyjątkowo delikatnym obszarze panuje spokój.
                  Obecny, przy tym pierwszy, zmasowany atak skierowany jest wyłącznie przeciw Cerkwi
                  Prawosławnej. Ten atak poprzedzały wielomiesięczne manewry "opozycjonistów", których celem było przeciągnięcie Cerkwi na swoją stronę i wkręcenie w bieżące rozgrywki polityczne. Stąd te pomysły z tworzeniem "Partii Żydów Prawosławnych", która miała z błogosławieństwem Kiriła przejąć władzę. Ponieważ Cerkiew nie dała się wkręcić w te
                  polityczne rozgrywki obecnie jest rozwałkowywana, przez zawiedzionych kandydatów do kremlowskich stanowisk. Tak na marginesie - Biełov ( lider nacjonalistów DPNI), Niemcov,
                  Kasparov , Nawalony nie są Rosjanami. To nie są wyjątki tylko "monotonna" reguła.

                  Tak więc, jak prawidłowo Romrus zaznaczył, przeważająca większość obecnych ataków na Cerkiew pochodzi ze środowisk nie mających nic wspólnego z tym wyznaniem i rzecz jasna nie są to etniczni Rosjanie. Co dodatkowo komplikuje sytuację - wszelkie próby obrony Cerkwii natychmiast są uznawane jako przejaw "antysemityzmu". Z tego co wiem, te @-rewki, które "koncertowo popisały" się, nie są Rosjankami, tak więc w całej tej sprawie zaskakujące jest, że urządziły tą "imprezkę" w cerkwi, a nie w synagodze, co w ich przypadku byłoby chyba bardziej właściwe.
                  Rzecz jasna jak wcześniej wspomniałem, Cerkiew zaliczyła kilka potknięć, lecz w sumie są to problemy których rozwiązanie jest zadaniem wyłącznie tej wspólnoty religijnej, bez pomocy
                  takich typków jak Bierezowski.
                  • eva15 Re: Istotne różnice 28.07.12, 12:29
                   Jestem przekonana, że rację mamy oboje. Z jednej strony jest to koloryt wewnątrzrosyjski i wewnątrzrosysjkie porachunki "opozycji" z Cerkwią, czyli to o czym piszesz; a z drugiej strony wpisuje się to w ogólny trend walki z religią jaki panuje na Zachodzie, o czym ja piszę. I wcale nie chodzi tu o walkę z każdą religią, lecz tylko z chrześciajństwem i jego konfesjami.

                   >Stąd te pomysły z tworzeniem "Partii Żydów Prawosławnych", która miała z błogosławieństwem Kiriła przejąć władzę.

                   Ha, ha, to jeszcze coś innego - pop prostu nasi bracia starsi mądrzejsi muszą być na czele każdego ruchu i go kontrolować. Nawet jeśli jest to ruch ponoć antysemicki:

                   Węgry: Skrajnie prawicowy europoseł ma żydowskie korzenie.

                   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,12198860,Wegry__Skrajnie_prawicowy_europosel_ma_zydowskie_korzenie_.html

                   > Tak więc, jak prawidłowo Romrus zaznaczył, przeważająca większość obecnych atak
                   > ów na Cerkiew pochodzi ze środowisk nie mających nic wspólnego z tym wyznaniem
                   > i rzecz jasna nie są to etniczni Rosjanie.

                   Nie inaczej na Zachodzie, tylko tam jest to bardziej zawoalowane i nazywa się walką o postęp, demokrację , no i rzecz jasna jest zwalczaniem pedofilii. Tak więc, same bardzo szlachetne cele ....


               • malkontent6 To już było. 28.07.12, 16:11
                walter622 napisał:

                > Osobiście uważam że jeżeli osoba porusza w Rosji kwestie narodowościowe, przy tym
                > robi to w taki sposób jak chociażby sobczak, to dla jasności sytuacji powinna w
                > sposób nie budzący żadnych wątpliwości podać swoją narodowość.

                Wołodia, w jaki sposób, twoim zdaniem, te osoby powinny "podać" swoją narodowość? Sugerujesz żółte opaski na rękach z odpowiednim znakiem rozpoznawczym? To już kiedyś świat przerabiał z marnym skutkiem.

                Twn wasz rosyjski szowinizm idzie w dość niebezpiecznym kierunku.
                • romrus No było 29.07.12, 15:53
                 malkontent6 napisał:
                 > Twn wasz rosyjski szowinizm idzie w dość niebezpiecznym kierunku.

                 Juz bylo w 1917.

                 Na poziomie zwyklych ludzi zadnego szowinizmu nie ma i nie bylo.

                 Jesli by po raz kolejny wsrod wodzow opozycji, czyli tych kto walczy przeczywko rosijskiej panstwowosci i Cierkwi, nie bylo by 80% Zydow, co jest faktem, goowno by kogo obchodzila ich narodowosc.

                 Co do szowinizmu, pare dni temu ja zalatwilem studia dla chlopaka z Osecii, a moj przyjacel Koreanczyk zalatwil prace dla mojego syna, i to w lednem dniu.
                 Moja wspolniczka jest Tatarka, naiblizsza kolezanka zony - Ormianka.

                 I w ten wlasnie sposob zyjeme, nie piepsz wiec glupot.


                 • malkontent6 Re: No było 29.07.12, 16:19
                  romrus napisał:

                  > Moja wspolniczka jest Tatarka, naiblizsza kolezanka zony - Ormianka.

                  No i co z tego? Nalbliższa przyjaciółka mojej żony jest Żydowką. Jaki to ma związem z szowinistyczną wypowiedzią Wołodii622?
                  • romrus Re: No było 29.07.12, 17:24
                   malkontent6 napisał:
                   > No i co z tego? Nalbliższa przyjaciółka mojej żony jest Żydowką. Jaki to ma z wiązem z szowinistyczną wypowiedzią Wołodii622?


                   Szowinista to ty jestesz, Poljankies, przekrecajac nick uzytkownika w taki sposob.
                   W wypowedzi Waltera, ktory w dodatku Rosjaninem nie jest, nic szowinistycznego nie bylo.

                   Faktem jestem ze okolo 80% wodzow tak zwanej "rosijskiej" opozycji to sa Zydzi, przy tym ze ogolnie w Rosji oni stanowia 0,16% ludnosci. To jest chore.

                   Powiem cie, malkontent, szczerze - nick cie pasuje jak ulal.
                   Jestesz bezwzglednie marudny i w dodatku tepawy.

                   W zwiazku z kompletnym brakiem sensu w diskusji z toba, to byla moja ostatnia odpowiedz na twoi posty.
                   • malkontent6 Re: No było 29.07.12, 18:49
                    romrus napisał:

                    > Szowinista to ty jestesz, Poljankies, przekrecajac nick uzytkownika w taki sposob.

                    A ja myślę, że on to uznaje za komplement. Wołodia - to brzmi dumnie.

                    > W wypowedzi Waltera, ktory w dodatku Rosjaninem nie jest, nic szowinistycznego nie bylo.

                    Nie, nie, zaglądanie ludziom do rozporków to taka dziecięca zabawa.

                    > Jestesz bezwzglednie marudny i w dodatku tepawy.

                    Gdybym nie był tępawy, to nie wdawał bym się w dyskusje z tobą i z Wołodią622.
                   • malkontent6 Re: No było 29.07.12, 18:55
                    romrus napisał:

                    > Zydzi, przy tym ze ogolnie w Rosji oni stanowia 0,16% ludnosci. To jest chore.

                    To jest żałosne, Rosja to wielki kraj, a mimo to 0,16% ludności sprawia, że chcecie każdemu przeciwnikowi Putina sprawdzać przodków.
                 • walter622 Witaj Romrus ! 29.07.12, 17:32
                  romrus napisał:
                  > No było

                  Nie ma sensu polemizować z tym azabesciarzem - facia wygasiłem i na jego brednie nie zwracam uwagi. Zaskakujące, że ten typek przyplątał się na to forum.

                  Owszem tego, jak sam zauważyłeś było sporo. Wystarczy wspomnieć chociażby Szenkmana i
                  Lejkina. I jest tego również sporo obecnie - daleko nie szukając chociażby Potkin (wcześniej majstrował z DPNI, a obecnie z EO"R"). Na Ukrainie równie ciekawie - BJuT wzywa publicznie swych zwolenników do "odżydzania Odessy". Tak więc mamy do czynienia z czarna sotnią antysemitów rodem z ... Anatewki. Jeżeliby za ich kretyńskimi hasełkami nie szły konkretne czyny można by całą tę zabawę w "nacjonalistycznych" przebierańców traktować jako tandetny teatr absurdu.
                  Osobiście uważam, że osoby które głoszą hasła ultra-nacjonalistyczne i wzywają do konfliktów na tle narodowościowym i religijnym winny podawać swoją narodowość i przynależność konfesjonałową, by w tym zakresie była całkowita jasność. Przypuszczam,
                  w takich okolicznościach natychmiast zmniejszyła się ilość potencjalnych kandydatów na następcę führera (na marginesie - facio też miał kłopoty z "aryjskością").
                  Zastanawiające natomiast jest, że zwracanie uwagi na dość istotny aspekt - iż wyjątkowo ryzykowną "zabawą" selekcjonowania społeczeństwa w zakresie czystości rasowej zajmują się osoby, które same w tym zakresie posiadające spore problemy, natychmiast wywołuje
                  tak histeryczną reakcję.
                  • romrus Re: Witaj Romrus ! 29.07.12, 17:56
                   walter622 napisał:

                   > wyjątkowo ryzykowną "zabawą" selekcjonowania społeczeństwa w zakresie czystości rasowej zajmują się osoby, które same w tym zakresie posiadające spore problemy, natychmiast wywołuje
                   tak histeryczną reakcję.

                   Jest taki zawod - knuc i macic.
                   Nacionalizm to dobre pole dla takich gnojkow.

                   Osoboscie uwazam, ze Zydzi maja 100% prawo miec partie syonistyczna, ale w zaden sposob nie wyobrazam sie na stanowisku jej prezesa Araba czy Rosjanina.


                   • walter622 Re: Witaj 29.07.12, 18:49
                    romrus napisał:
                    > Nacionalizm to dobre pole dla takich gnojkow.

                    Swego czasu będąc w Moskwie przypadkowo natknąłem się w TV na dyskusję przedstawicieli
                    różnych konfesji. Dyskusja dotyczyła jakiegoś istotnego w tym czasie zagadnienia. Przyznam,
                    że byłem pod dużym wrażeniem słuchając tę debatę - wszyscy reprezentowali czasem bardzo odmienne punkty widzenia, lecz czyniono w to w sposób wyjątkowo kulturalny bez zapalczywości, pospolitego chamstwa i operowania ekstremalną argumentacją. Rozmowa była wyjątkowo rzeczowa i rozsądna. Niewątpliwie brak chamstwa wynikał (tak przypuszczam) z wyjątkowo prozaicznego faktu - oni mieli świadomość autorytetów jaki reprezentowali. Tak więc nie musieli się dowartościowywać, sytuacja była klarowna i
                    była czytelność zajmowanych stanowisk.

                    Natomiast absolutnie nie trawię sytuacji gdy facio zmienia nazwisko (na bardziej "rosyjskie"),
                    a pewna nawiedzona babka udaje "Łotyszkę", rozpaczliwie odcinając się od swoich przodków
                    (w tym celu farbując włosy i wplatając sztuczny kok w stylu Lesji Ukrainki), by głosić populistyczne, ultra-nacjonalistyczne (i antysemickie) hasełka. Choć wszyscy w miarę zorientowani dostrzegają w tle Anatwkę. Serwują w ten sposób wyjątkowo żałosne i
                    przykre widowisko.
                  • malkontent6 Re: Witaj Romrus ! 29.07.12, 18:46
                   walter622 napisał:

                   > Zaskakujące, że ten typek przyplątał się na to forum.

                   Igor mnie zaprosił. Marzy ci się cenzura jak w ZSRR? Na razie na forum GW na to nie ma szans.
                   • igor_uk To prawda. 29.07.12, 19:45
                    Sam osobiscie zaprosilem malkontenta tutaj ,i uwazam,ze malkontent atmosfery nie psuje.Ma swoi poglady,z ktorymi nie musimy zgadzac sie,ale dyskusja z nim nie przypomina w niczym dyskusje z boriska,ktory caly czas stara sie zrobic z forum kolejny smietnik.
                    • igor_uk malkontent. 29.07.12, 19:48
                     napisales:
                     "Marzy ci się cenzura jak w ZSRR? Na razie na forum GW na to nie ma szans. "

                     Niestety ,nie masz racji.Patrzac na to,co dzieje sie na forum "Swiat",jak i na wiele innych,wyraznie widac,ze szansy nie tylko sa,a i to staje sie rzeczywistoscia.
                     • malkontent6 Re: malkontent. 29.07.12, 21:07
                      igor_uk napisał:

                      > Niestety ,nie masz racji.Patrzac na to,co dzieje sie na forum "Swiat",jak i na
                      > wiele innych,wyraznie widac,ze szansy nie tylko sa,a i to staje sie rzeczywistoscia.


                      Masz teochę racji. Mnie też usunęli kilka zupełnie niewinnych wątków, jeden był o urlopowej turystyce.
                    • walter622 Dobry wybór !!! 29.07.12, 23:30
                     igor_uk napisał:

                     > Sam osobiscie zaprosilem malkontenta tutaj

                     Prawdopodobnie z intencją by azbezciarz pełnił funkcję forumowego klowna -smile)))))
                     Pewnikiem facio zaraz dowiedzie, że osoby wzywające do mordowania nie-Rosjan
                     są przeciwnikami "kremlowskiego reżymu" i na dodatek prześladowanymi "demokratami".
                     Debilek jest na tyle głupi iż nie wie, iż DPNI i EO"R" nigdy nie występowały przeciwko "kremlowskiego reżymu". O powiązaniach klanu Narusowych/Sobczak z Putinem przypuszczam, że też nic nie wie, co bynajmniej nie przeszkadza jemu pociesznie
                     gaworzyć.
                     Tak więc, gratuluję wyboru - w charakterze klowna facio, faktycznie, jest niezastąpiony.
  • mongolszuudan Re: rusofobia wśród Rosjan 28.07.12, 13:24
   No i gdzie jest ta rzekoma rusofobia wsrod Rosjan? Dlaczego nie Rosjanie w danym watku rzuca miesem wzajemnie, lecz jak zawsze Polacy, ktore i tu zaczeli swoj nieskonczony spor z mordobojem i pluciem kto z nich prawdziwy Polak, a kto putinowski czekista, niemiecki nazista, kat banderowski i scierwo zydowskie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka