Dodaj do ulubionych

Puszkin i po 180 latach nadal aktualny.

06.08.12, 20:01
КЛЕВЕТНИКАМ РОССИИ.

О чем шумите вы, народные витии?
Зачем анафемой грозите вы России?
Что возмутило вас? волнения Литвы?
Оставьте: это спор славян между собою,
Домашний, старый спор, уж взвешенный судьбою,
Вопрос, которого не разрешите вы.

Уже давно между собою
Враждуют эти племена;
Не раз клонилась под грозою
То их, то наша сторона.
Кто устоит в неравном споре:
Кичливый лях, иль верный росс?
Славянские ль ручьи сольются в русском море?
Оно ль иссякнет? вот вопрос.

c.d. w nastepnym poscie.
Obserwuj wątek
    • igor_uk c.d. Puszkin i po 180 latach nadal aktualny. 06.08.12, 20:03
      Оставьте нас: вы не читали
      Сии кровавые скрижали;
      Вам непонятна, вам чужда
      Сия семейная вражда;
      Для вас безмолвны Кремль и Прага;
      Бессмысленно прельщает вас
      Борьбы отчаянной отвага -
      И ненавидите вы нас...
      За что ж? ответствуйте; за то ли,
      Что на развалинах пылающей Москвы
      Мы не признали наглой воли
      Того, под кем дрожали вы?
      За то ль, что в бездну повалили
      Мы тяготеющий над царствами кумир
      И нашей кровью искупили
      Европы вольность, честь и мир?....

Вы грозны на словах — попробуйте на деле!
      Иль старый богатырь, покойный на постеле,
      Не в силах завинтить свой измаильский штык!
      Иль русского царя уже бессильно слово?
      Иль нам с Европой спорить ново?
      Иль русской от побед отвык?
      Иль мало нас? Или от Перми до Тавриды,
      От финских хладных скал до пламенной Колхиды,
      От потрясенного Кремля
      До стен недвижного Китая,
      Стальной щетиною сверкая,
      Не встанет русская земля?...
      Так высылайте ж нам, витии,
      Своих озлобленных сынов:
      Есть место им в полях России
      Среди нечуждых им гробов.

www.aspushkin.ru/book/439/
    • gosc_ze_smolenska Re: Puszkin i po 180 latach nadal aktualny. 07.08.12, 09:45
      Кто устоит в неравном споре:
      Кичливый лях, иль верный росс?

Moim zdaniem spor pomiedzy "... кичливым ляхом и верным россом.." toczy sie tylko na kilku platformach internetowych, w tym na GW. W normalnym zyciu takiego "sporu" juz nie ma, tak naprawde nie mamy co dzielic. Oprocz tego zarowno Lach jar rowniez Russ ida w swoim wyznaczonym przez siebie kierunku, raczej w kierunkach co najmniej "nie po drodze", no i politycznie Lach i Russ graja troche w innych ligach. Generalnie klasysy maja to do siebie, ze ich zawsze mozna zacytowac i interpretowac wedlug swojego zamiaru i uznania. Na przyklad ten wiersz Puszkina mozna fajnie przelozyc na kazde tlo, chociazby tlo rodzinne: maz i zona sie kloca,ale tesciowa nie powinna sie wtracac, poniewaz, jak dalej pisze Puszkin:
      Вам непонятна, вам чужда
      Сия семейная вражда;
      smile
      • brat_ramzesa Re: Puszkin i po 180 latach nadal aktualny. 07.08.12, 15:14
        ostatnie zdanie to prawda
        Co ciekawe te relacje polsko-ruskie to troche jak w rodzinie, sa zupelnie inne niz niemiecko-polskie bo i niewiele naqs laczy.Mysle ze niewiele brakuje by w krotkim czasie przerodzily sie w pozytywne, sadzac po relacjach Polakow i Rosjan ktorzy sie znaja, co innego z tymi co sie nie znaja, tu kroluje propaganda, lecz kruche ma podstawy wink
        • borrka Moze tak to wyglada z Waszej strony. 07.08.12, 15:47
          Dla przecietnego Polaka Rosja jest dosc malo znana, choc codziennie o niej slyszy w TV.

Niemcy to masa towarow, turystow, glowny partner handlowy, setki tysiecy polsko-niemieckich rodzin...

Dawno nie czytalem mniej prawdziwego postu, bo latwosc porozumienia, nawet bez znajomosci jezyka, nie zastapi rzeczywistych wiezow.
          • gosc_ze_smolenska malo znana Rosja 07.08.12, 16:41
            > Dla przecietnego Polaka Rosja jest dosc malo znana, choc codziennie o niej slyszy w TV.
            Nic dziwnego, bo jak sie oglada / czyta bardziej niz tedencyjne reportaze polskich reporterow, trudno oczekiwac innego rezultatu. Czlowiek ma wrazenie, ze Rosja zyje tylko Putinem, Gazpromem i Pussy Riot. Ale generalnie masz racje: decyduje gospodarka i sprawy gospodarcze, w ktorych nie mamy duzo do zaoferowania sobie nawzajem .
            • borrka Sugerujesz, ze to polska specyfika? 07.08.12, 17:16
              A ja mysle, ze wszedzie pisza o Putinie i wybrykach, a nie o poczciwych babuszkach z Miedwiedkowa.
              Natura ludzka taka.

Polakowi do Rosji trudno pojechac - wiza, drogo, jeszcze postrasza bandytami smile
              Niemcy za miedza, nawet paszportu nie potrzeba.
                • borrka Sluchaj no, bracie Ramzesa. 07.08.12, 21:27
                  Nie uwazam cie za osobe szczegolnie fascynujaca, zeby nie powiedziec, za co cie uwazamsmile
                  Niegrzecznie by bylo.
                  Tobie sie nie podoba, co pisze.
                  Nie rokuje to dobrze - wymiany mysli nie bedzie.

Czy masz tak silna, nieodparta potrzebe komentowania moich wpisow ?
                  • romrus Sluchaj, Borracik 08.08.12, 14:33
                    borrka napisał:
                    > Nie uwazam cie za osobe szczegolnie fascynujaca, zeby nie powiedziec, za co cie uwazamsmile
                    > Niegrzecznie by bylo.

Nie przypominam w ogole ze by chociaz ktos ocenil pozytiwnie ciebie, ani na fo Swiat, ani tutaj, wiec twoi oceny innych goowno kogo obchodza.

> Tobie sie nie podoba, co pisze.
                    > Nie rokuje to dobrze - wymiany mysli nie bedzie.
                    > Czy masz tak silna, nieodparta potrzebe komentowania moich wpisow?

Nie chcesz ze by cie komentowali - nie pisz, sprawa jest prosta.
              • jabbaryt uważam że wiersz Puszkina jest nieaktualny 07.08.12, 21:34
                W 1830 Rosja była potężnym mocarstwem i miała przewagę demograficzną na swoimi przeciwnikami. Teraz jednej strony Chiny z drugiej NATO. Pozycja geopolityczna Rosji mocno osłabła.
                Oczywiście spór domowy zakończył się tym że każdy poszedł w swoją stronę a współcześni Polacy więcej wiedzą o Chorwacji niż Rosji.
                Ja jednak sadze że Rosja może wolno ale będzie szła w kierunku demokracji zachodniej i podążała 'polską' drogą.
                  • jabbaryt Re: uważam że wiersz Puszkina jest nieaktualny 08.08.12, 15:00
                    W tym wierszu jest jeszcze aspekt sporu wewnątrz-słowiańskiego. Powiedzmy sobie szczerze Słowianami to jesteśmy my Polacy a wy Rosjanie to możecie się od nas słowiańskości uczyć. To co Polacy nie lubią u Rosjan wynika z ich niesłowiańskich naleciałości choćby mongolska chytrość, rabstwo i jednowładztwo. Polacy byli jedynym narodem słowiańskim, który dotrwali do czasów nowożytnych bez żadnej wrogije okupacji. Kiedy wy byliście w niewoli mogolskiej, Czesi zostali podbici przez Niemców, Serbowie przez Turków, my byliśmy prawdziwym słowiańskim mocarstwem. Jeżeli wy wygracie w tym sporze to oznacza że słowiańskość przegra z obcymi wpływami.
                    • bywszy1 Re: czy pan czasem nie przesadza z czystoscia+ 08.08.12, 15:24
                      nacji polskiej?
                      Na poczatek wezmiemy chociazby skad sie wzieli Polacy?
                      Wg teorii naukowych forum Swiat:
                      1.
                      szlacta polska wywodzi sie od Sarmatow.
                      Jak wiadomo,wszem i wobec,ci niegodziwcy sa pochodzenia iranskiego,ktorzy ze Slowianami maja tyle wspolnego,jak kot syberyski z pieskiem szkockim.
                      2.
                      Slowianie-niewolnicy Awarow-czy to plemiona ugrofinskie,czy tureckie?-kazdy pisze swoje..Nie wiadomo skad oni sie wzieli w V czy VI wieku.
                      Jedni twierdz,ze to mlodsza galaz Pribaltow,a inni ze z ksiezyca.Niewatpliwym jest,ze uszlachetniali krew slowianska.
                      O czystosci krwi polskiej?Wystarczy zapoznac sie z historia Polski.
                      Widomo tylko,ze Polenie zostali wycisnieci z Kijowa.
                      • jabbaryt Re: czy pan czasem nie przesadza z czystoscia+ 08.08.12, 15:37
                        Jeżeli mówimy o czystości genetycznej to akurat Polacy mają w chromosomie Y słowiańsko - aryjska halogrupę R1A w ilości około 60%. Zaznaczam jedna, że archeologia genetyczna jest nauką nową i ja wolę unikać dyskusji rasowych.
                        Jak już napisałem Polska była najdłużej istniejącym państwem słowiańskim, które nie utraciło niepodległości na rzecz nie-Słowian. Mamy ogromną ilość tradycji o których nawet nie wiemy że są słowiańskie. Czy zna Pan np inny kraj w którym zachowały sie imiona słowiańskie. U Rosjan jedyne imię to Włodzimierz.
                          • jabbaryt Re:co tam chromosomy aryjskie?+ 08.08.12, 16:08
                            Niemcy twierdzili,ze oni sa aryjczykami,a reszta to jest g.....
                            Niemcy twierdzili różne bzdury a fakty są faktami
                            pl.wikipedia.org/wiki/Haplogrupa_R1a1_%28Y-DNA%29
                            ja sobie tego nie wymyśliłem:

W Indiach haplogrupa R1a1 jest spotykana zarówno wśród populacji najwyższych kast (43%)[potrzebne źródło], jak i plemion (12%-4%). Znacznie wyższe procenty są wśród ludów na północ od Indii[6], co może wskazywać na kierunek rozprzestrzeniania się R1a1 do Indii.

...Na kontynencie europejskim dominuje wśród Słowian i Węgrów. Obecnie występuje z częstotliwością 40% w krajach słowiańskich z małymi odchyleniami (60% Polska, Węgry[1]). Inne badania podają 20% dla Węgrów[2]. W Europie procentowo najwięcej (63%) R1a1 jest na Łużycach, ale tylko wśród resztek słowiańskiej ludności
                            • brat_ramzesa Re:co tam chromosomy aryjskie?+ 08.08.12, 16:22
                              Jest cos takiego jak "czystosc slowianska"??Moja wiedza bilogiczna mowi ze chrzanisz, nie wspomne o gosciach co zalozyli panstwowosc Rusi kijowskiej i prowadzili handel wzdloz wielkich rzek haha, moze Galicjanie co najprawdziwsi Slowianie? :p
                              Zreszta nie tobie jest odbieranie slowianskosci Rosjanom, przyomina mi to bardzo argumentacje "zapadniencow" z Ukrainy wink
                                • jabbaryt Re:a czy+ 08.08.12, 20:36
                                  Panowie
                                  Po co te głupie komentarze. Zaniżacie poziom tego forum.
                                  Nie jetem biologiem ale z tego co wiem chromosom Y jest niesparowany i nie ulega zjawisku crossing-over. Jedyne zmiany jakie w nim zachodzą to mutacje. I one pozwalają śledzić dzieje ludzkości, migracje etc.
                                  Widzę że chyba najbardziej krecą dyskusje rasowe.
                                    • jabbaryt Re:a czy ja cos skomentowalem?+ 09.08.12, 00:39

Zapytalem,czy to cos wspanialego byc Slowianinem,niz kims innym? Oczywiście!!
                                      To trochę nie na na temat ale odpowiem. Ja uważam, że Słowianie to rasa najwyższa, a najwspanialszą emanacja tej rasy są Polacy zwłaszcza z okolic Białegostoku skąd pochodzę.
                                      Pan oczywiście może uważać jako polski Żyd, że prawdziwym narodem wybranym, są Żydzi, a ci z Polski to elita tego narodu. I każdy ma prawo wierzyć w to co chce, byle tej wiary nie narzucal komuś siłą i nie prześladował tych gorszych.
                                      • bywszy1 Re:a czy ja cos skomentowalem?+ 09.08.12, 10:03
                                        Zaznaczylem,ze bylem Zydem radzieckim tzn.russkim,ukrainsko wschodnim,ukrainsko zachodnim,polskim a obecnie jestem Szwedem(zgodnie z konstytucja)
                                        Obecnie jestem w UE.
                                        Moge stwierdzic,ze g..... u wszystkich smierdzi jednakowo
                                        Co do narodu Wybranego,to stwierdzam,ze kazdy zapieprza do swiatyni,w nadzieji,ze pan Bog go wybierze.A jak nie,to pan ksiadz za niewielka oplata(w jakiejs postaci) go rozgrzeszy.
                                        Pozostaje kwestia Chrystusa Narodow.
                                        Nikt nie chce byc clopcem do bicia oprocz narodu,ktory sam sie wybral na te role.
                      • jabbaryt Re: uważam że wiersz Puszkina jest nieaktualny 09.08.12, 11:07
                        > cierpisz na przerost ego i ambicji, to niezdrowe "Polacy jedynymi slowianami" h
                        > a ha, Polska wieczna ostoja i ciagloscia "slowianskosci" haha.
                        To nie sa moje słowa ani opinię.

Uważam że my Polacy zachowaliśmy najwięcej słowiańskiego dziedzictwa i najmniej doświadczyliśmy w historii nie-słowiańskich wpływów czy też okupacji.
                            • igor_uk Re: jabbaryt. 09.08.12, 15:47
                              jabbaryt,twoja wiare bardzo latwo obalic.
                              O ile Polace byli przez ponad 100 lat pod rozbiorami,i miedzy innymi przez ruskich mongoloidow,to o jakiej czystosci rasowej Polakow mozno mowic?
                              • jabbaryt Re: jabbaryt. 09.08.12, 16:09
                                A wy byliście pod władzą mongoło-tatarów w niewoli ponad 200 lat. Zauważ że Moskwa zdobyła przewagę nad innymi ziemiami ruskimi bo jej ksiazęta zbierali dla chanów jarłyk. Najbardziej jaskrawą emanacją dziedzictwa mongolskiego jest samodzierżawie, totalny absolutyzm w stylu chanów. To jest zaprzeczenie zwyczajów które panowały u Słowian. Zauważ że ostanie niepodległe części Słowiańszczyzny były ustrojami republikańskimi. I tu podaje przykłady:

- Rzeczpospolita Polska
                                - Republika Nowogrodzka - jedyny kawałek Rusi, który nie dał sobie narzucić mogolskiego jarzma został eksterminowany po mongolsku przez spadkobierców tychże Mongołów.
                                -Czarnogóra ostatnie niepodległe państwo Bałkańskie też było rządzone przez jakąś radę.

I jeszcze jedno: Polska popadła w niewolę jak już była w mocno ukształtowanym narodem, Rusini zostali podbici na początku swojego istnienia. No i rządy niemieckich carów może nie były najsłodsze ale to jednak nie byli Chingischanidzi.
                                  • jabbaryt Re: jabbaryt. 09.08.12, 16:44
                                    "trwaj w wierze.tylko radze rozejrzec sie na boki,jak bedziesz przechodzic po po
                                    lskich miastach"
                                    Lubie dyskusje gdzie przedstawia się fakty a nie zagadki.
                                      • jabbaryt Re: jabbaryt. 09.08.12, 17:16
                                        Podałem cała masę faktów historycznych, genetycznyc na którchopieram swoją wiarę. Mogę pewnie dorzucić drugie tyle. Tobie zas nie udało się podac żadnego faktu ani konkretu. Może poprostu nie znasz znaczenia słowa 'fakt'.
                                        • igor_uk Re: jabbaryt. 09.08.12, 17:35
                                          Jakie fakty? genetyczne?
                                          Polska (mono etniczne panstwo): R1a - 55.
                                          Federacja Rosyjska (wieloetniczne panstwo) :R1a - 46.
                                          Ciekawostka w tej tabeli jest Ukraina:R1a - 43.

Historyczne ?
                                          Z portalu,do ktorego dales link:
                                          Poland, more Germanic or Slavic ?
                                          About one third of modern Poland used to be ethnically, culturally and linguisticallly German.
                                          • jabbaryt Re: jabbaryt. 09.08.12, 19:22
                                            Nie wiem jak z Twoim angielskim , więc pozwolisz, że przetłumaczę to zdanie ze zrozumieniem: Około 1/3 terytorium Polski należało w przeszłości kulturalnie, etnicznie i językowo do Niemiec. Tu chodzi o Polskę jako terytorium a nie naród Polski i jego populację.
                                            • igor_uk Wielkie dzieki,za tlumaczenie. 09.08.12, 19:49
                                              1/3 terytorium Polski,to terene okupowane przez Polakow,czy dobrze zrozumialem ciebie?

p.s. moj angielski jest wystarczajaco dobry i mozesz byc pewien tego,zwrocilem uwage na to,wlasnie dla tego zacytowalem i zalinkowalem ten tekst .1/3 dzisiejszej Polski jest etnicznie i kulturowo obce "prawdziwym" Polakom,do ktorych ty sie zaliczasz.
                                              A dla mnie moj szwagier,z Bytomia,jest Polakiem z krwi i kosci,a co najwazniejsze,on sam siebie do takowych zalicza i goowno go obchodzi,jakie DNK on ma.
                                              • jabbaryt Re: Wielkie dzieki,za tlumaczenie. 09.08.12, 20:30
                                                ja nie wykluczam nikogo z bycia Polakiem dlatego, że ma inne DNA. Piszę tylko tym że obecny skład narodu Polskiego i jego historia tworzy z nasz słowiański wzorzec z Serves.
                                                Nie wywyższam się z tego powodu tylko stwierdzam fakt. Poprostu historia się tak ułożyła, że Polacy byli w środku Słowiańszczyzny i mieli najmniej kontaktu z obcymi.
                                                A tak apropos obcych wpływów to imię Igor jest pochodzenie skandynawskiego.
                                                Moje Bartosz jest starosłowiańskie i oznacza bartnika.
                                                • igor_uk Fajna dyskusja. 09.08.12, 20:43
                                                  Moi rodzice nadali mnie imie -Igor,ktore w tym czasie bylo bardzo popularne,a tobie twoi rodzice -Bartosz i to ma byc swiadectwem czystosci etnicznej polskiego narodu.
                                                  • jabbaryt Re: Fajna dyskusja. 09.08.12, 20:49
                                                    Jest to skromny i słaby dowód, ale potwierdza fakt że Polacy zachowali więcej słowiańskiego dziedzictwa kulturalnego. W Rosji praktycznie nie używa sie już imion słowiańskich
                                                  • igor_uk Re: Fajna dyskusja. 09.08.12, 21:03
                                                    jabbaryt,to zaden dowod .Jak i zalinkowane przez ciebie teksty
                                                    W sumie nawet nie wiem,czego dotyczy nasza dyskusja.Prawdopodobnie probujesz mnie udowodnic,ze jestes bardziej czystym Slowianinem,niz ja.
                                                    otoz,biorac wplyw,ktory niosl kosciol katolicki w Polsce,mowic o zachowaniu slowianskosci wsrod Polakow,raczej trudno.
                                                    Zreszta bardzo wielu Polakow wypiera sie Slowianskosci,poniewaz dla nich to obciach,bo uwazaja,ze naleza do rzymskiej cywilizacji
                                                  • jabbaryt Re: Fajna dyskusja. 09.08.12, 22:17
                                                    Czyżbyś twierdził że kościół rzymski jest mniej słowiański niż kościół grecki? A co Grecy to Słowianie a Rzymianie już nie? Tymczasem KK ochrzcił wiele zwyczajów jeszcze pogańskich i je kultywuje.
                                                    Polacy (będąc najbardziej słowiańskim narodem) odrzucili, idee słowiańskie w 19 wieku bo rząd rosyjski wraz z ideologią panslawizmu serwował im bizantyjską biurokrację i rytuały oraz mongolski zamordyzm. Zresztą sama ideologia panslawizmu to kalkomania pangermanizmu.
                                                    Polacy może zepchnęli w sobie świadomość słowiańską, bo kojarzyło się z ruska okupacją ale charakterologicznie są jak najbardziej słowiańscy. Tylko o tym nie mówią.
                                                  • igor_uk Re: Fajna dyskusja. 09.08.12, 23:09
                                                    jabbaryt. Zbyt malo wiesz o prawoslawiu w Rosji .Nie bede tobie robic wykladu,tylko powiem jedno.Nad Patriarchem Moskiewskim i Wszech Rusi nie ma nikogo,oprocz Pana Boga.Komu podporzadkuje sie kosciol w Polsce,chyba wiesz sam.
          • brat_ramzesa Re: Moze tak to wyglada z Waszej strony. 07.08.12, 17:42
            nie pizdzij, akurat niemiecka mentalnosc jest mi dosc bliska, rosyjska poznalem na przestrzeni 10 lat, jestesmy, mentalnie blizsi.W kazdej cenie i krytykuje rozne podejscia
            Dzieki temu latwiej jest mi oceniac polska mentalnosc
            Co do Rosji masz racje, jest wspolczesnie dosc slabo znana z tego wzgledu ze na naszej granicy stworzono zelazna kurtyne, media non stop serwuja wiadomosci o Rosji w mysl zasady "albo zle albo wcale", jednakze zaczyna juz to sie kruszyc i zmieniac, kwestia czasu
            Co do rodzin polsko-niemieckich masz troche racji ale wynika to glownie z tego ze Polki szukaly meza na zachodzie.Niemcy rowniez umozliwili posiadanie podwojnego obywatelstwa, mnie tez przysluguje ale narazie nie chce.
            Moze byc ciekawie jak Rosja uczyni tak samo wzgledem obywateli bylego Imperium Rosyjskiego, raczej jestem tego pewnie ze za okolo 5 lat byloby bardzo ciekawie
            Z Rosji do Polski nikt nie przyjedzie dobrze wiesz jak zaczynaja sie obecnie ksztaltowac place w Polsce a jak w Rosji stad "miedzypastwowa" integracja w mysl twojej logiki upada ha ha
    • bywszy1 Re: Russkij,Polak i Czech-skad sie wziely nazwy+ 09.08.12, 13:08
      Kwintesencja odpowiedzi na dyskusje powyzej:
      "Как появилось название народа “русский”, ведь были Великоросы, малоросы и белорусы.

ДНК-генеалогия на этот вопрос ответить не может, названия народов в ДНК не записаны. В общем, на этот счет имеется много версий, но ДНК-генеалогия предпочитает не толпиться вместе с гадателями, а заниматься своим четким делом. Если я сейчас напишу одну версию про название «русский», ее тут же оспорят десяток других. Мне такая игра в угадайку неинтересна.

Pozatym jest wg.jednej wersji jest 115889107 russkich

jezeli wziac pod uwage,co nastepuje,
      to:
      [url=http://pandoraopen.ru/2010-10-06/dnk-genealogiya-russkogo-naroda/]Русский народ более чем на три четверти состоит из трех родов – это:
      – род R1a1 (в среднем 48% русских, это – восточные славянеwink,
      – род I (23% русских, которые делятся на северных славян – например, балтийских, скандинавских, а также древних русских, которые жили на Русской равнине с незапамятных времен, и южных славян, балканскихwink, и
      – род N1c (14% русских, это в основном угро-финский, уральский род, а до того – южно-сибирский, алтайскийwink

Остальные 15% – это еще с десяток других родов, «средиземноморский», «кавказский», «монгольский», «древний курганный», «греческий» и другие, которых у русских от 5% («древний курганный»wink и ниже, до 0.4% («монгольский»wink. Здесь все названия условные, хотя все они имеют определенную привязку к указанным терминам.

Все это русские люди, этнические русские, и все справедливо осознают себя русскими. Русский народ – это бра
      • bywszy1 Re: Russkij,Polak i Czech-dalej+ 09.08.12, 13:14
        Все это русские люди, этнические русские, и все справедливо осознают себя русскими. Русский народ – это братское и равноправное объединение всех этих родов, которое сложилось – по официальной истории – в течение последних полутора тысяч лет, а на самом деле и раньше. "
        Typkow z R1 i 1 razem jest 71%,czyli ponad dwa i pol raza wiecej niz takich typkow w Polsce.
        Ale nie ma co sie martwic
        W Polsce rzadzili Sarmaci-iranczycy.
        W Rosji Chazarowie-na Poludniu
        Skandynawowie -na Polnocy.
        • bywszy1 Re: panie jabbaryt,jeszcze raz o 1 i R1+ 09.08.12, 15:30
          Ветер
          Владислав, я считаю, что мы не заслуженно отвергаем также вариант того, что русские 50 % финны. У нас в Лысково финское городище 2-го тыс. до н.э. Москва – финское название, Рязань-Эрзянь…. печора, югра, Муром – Мурома, Кострома, Вохма… я думаю, что это нисколько не уменьшит нашего достоинства, а наоборот – сделает почву под нашими ногами прочнее!!!

Я не знаю, откуда эта цифра 50%, и как такое измеряют. То, что финское городище – естественно. И что названия в ряде случаев финские – нет проблем. И в Финляндии, и в Германии тоже есть немало русских названий. Что же в этом плохого? Но если взять данные по геному русских и финнов – то у русских с финнами перекрывание процентов на 10-15, как и по гаплогруппам. А вот с французами – практически полностью, процентов на 90. Откуда 50% финнов во Франции?

Это я вовсе не к тому, что быть финнами зазорно. Просто не нужно искажать на пустом месте.
          • jabbaryt Re: panie jabbaryt,jeszcze raz o 1 i R1+ 09.08.12, 15:45
            Po pierwsze nie 1 tylko I.
            ' I' nie jest grupą słowiańską, nie jest nawet grupą indoeuropejską.
            Grupy indoeuropejskie są dwie: R1B - celtycka, R1A słowiańska. Grupy I należą z tego co pamiętam do ludów staro-europejskich które zostały podbite przez 'Aryjczyków' i Celtów.
            • jabbaryt Re: panie jabbaryt,jeszcze raz o 1 i R1+ 09.08.12, 15:53
              www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml
              proszę sobie te linki poczytać.
              Zaznaczam nie czuje ekspertem w tej dziedzinie inie uważam tych danych za ostateczne objawienie. Niemniej na podstawie zebranych danych próbuje wyciagać wnioski.
            • bywszy1 Re: ja sie na tym nie znam+ 09.08.12, 15:57

Pamietam,lubie strasznie niektore czasopisma,czytalem zachwycajacy artykol na temat pochodzenia ras.Artykol bardzo powazny,oparty na DNK.
              Dokladnie tydzien pozniej pojawil sie tam artykol na ten sam temat,tez oparty na DNK,ale udowadnial cos,co bylo zupelnie przeciwstawne artkulowi pierwszemu.

wie pan,czasami jak sie cos czyta albo oglada a nawet jak sie slucha-czuje sie zadowolenie calym cialem.
              Duch zachwatywajet,
              I niewazne,czy to prawda,a moze i zmyslone-z premedytacja albo nieswiadomie.
              Polecam
              Prosze posluchac rowniez nagranie-uczta duchowa..
              • bywszy1 Re: a przy okazji+ 09.08.12, 16:41
                Елена, Краснодар
                хорошо сказано, Владислав – судите их по делам их, а не по словам.. Дела Израиля всем известны.. о чем разговаривать? Более того, сами израильтяне признают, что выходцы из бывшего СССР, эта новая волна иммигрантов, категорически отказалась примиряться с Палестинцами, и фактически заставила продолжать геноцид в Палестине и Секторе Газа. Кстати, семитской крови у израильтян очень мало, как это не прискорбно.. гораздо больше ее у арабов, которых они так ненавидят, и считают нелюдью.

Здесь просто гроздь ошибок и несуразностей, от которых я предостерегал выше. Повторяю – не поносите другие народы, особенно когда не понимаете, о чем говорите (то есть вам, конечно, кажется, что понимаете, что и есть ошибкаwink. Не нужно про «геноцид», когда опять же не понимаете. Не нужно и про «семитскую кровь», которой у израильтян якобы « мало», и про «ненависть», и про «нелюдей». Иногда стоит посмотреться в зеркало.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka