Dodaj do ulubionych

KE EU ma kreatywną księgowość jak Grecja

13.11.12, 00:36
Ten wątek bardziej przynależy do FS, no ale wiadomo co tam z takimi robią, zresztą tam jestem zbanowana (nawet nie pytam za co, bo to nie ma sensu) . A wątek jest ciekawy i zabawny, więc daję go tutaj, by miał szanse na przeżycie. Zresztą sama prosiłam Igora, by było to forum "Rosja i świat", bo i poza Rosją świat istniejesmile

Jak wiadomo w ubiegłym tygodniu toczyły się rozmowy o nowym budżecie EU na następne 7 lat i rozmowy te zostały w ub. piątek nagle, nerwowo zerwane. Czemu?
Wcale nie chodzi tylko o to, że eurokołchoźnicy żądają więcej kasy niż dotąd, było jeszcze ciekawiej, o czym prasa mainstreamowa milczy. A szkoda, bo mamy tu tzw. polonica, czyli ciekawy wątek polski.

Otóż główny eurokołchoźnik od finansów, Polak - komisarz Janusz Lewandowski, stwierdził, że EU brakuje na ten OBECNY mijający rok 8,9 mld euro, rachunki leżą i trzeba je zapłacić, więc płatnicy netto powinni dorzucić kasę. To dorzucenie to nic innego jak ex post narzucona podwyżka składek na bieżący rok o 10% (sic!) . Lewandowski i inni buchalterzy, spece od finansów EU uznali, że im się to należy, bo mają duże wydatki.

Wq.rwieni płatnicy netto pochylili się nad rachunkami eurkołchozowych komisarzy i zauważyli, że ci sfałszowali rachunki na miliard euro. Złapany za rękę Lewandowski stwierdził, że się pomylił.... Ot, ,miliard w tą , czy w tą stronę - mógł nie zauważyć (ma pewnie ważniejsze sprawy na głowie).
Eurokołchoźnicy nauczyli się kreatywnej księgowści od Grecji i przychodzą na rozmowy o kasie z fałszywymi danymi, by jak najwięcej więcej wyszarpać.

www.deutsche-mittelstands-nachrichten.de/2012/11/48067/

Igor dał tu wczoraj piękny link do scenki filmowej z " Dnia Swira" gdzie "polscy patrioci" szarpią polską flagę, próbując jak najwięcej wyrwać dla siebie. Wystarczy tą flagę zastąpić unijną, a patriotyzm/ideały kasą.
Obserwuj wątek
  • eva15 Niemcom się skurczyło z 89 centów do 50. 13.11.12, 08:12
   Wg najnowszych "badań" polskich uczonych Niemcy z każdego euro wydanego na subwencje dla Polski nie dostają już 89 centów z powrotem, jak do niedawna twierdzili uczeni, lecz tylko 50 centów. Niemcy i te "badania" uważają za zawyżone:

   - Mamy zamiar przypomnieć Niemcom, że z każdego zainwestowanego w Polsce euro ze środków spójności wraca do nich 50 centów. Polskę budują niemieckie firmy na maszynach wyprodukowanych w Niemczech - mówi dyplomata. Niemcy twierdzą jednak, że polskie wyliczenia są przesadzone.

   Read more: wyborcza.biz/biznes/1,100896,12844725,Walka_o_europejski_budzet__ile_dostaniemy_na_drogi_.html#ixzz2C5G64xZi


   No proszę uczeni zeszli zeszli uprzejmie w dół o 39 centów na każdym euro, a Niemcy dalej swoje, że i to jest zawyżone.

   Swoją drogą - na tym przykładzie widać komedianctwo takich "naukowych" wyliczeń na zamówienie polityczne. Najpierw polscy "niezależni" naukowcy podają ustami polityków, że Niemcy odzyskują 89 centów, później (widząc, że to śmieszne i nikt tego oprócz forumowych bystrzaków nie traktuje poważnie) mają nowe "wyliczenia" i wychodzi im 50 centów. Rzucają tą liczbę i patrzą , jaka będzie reakcja. Może teraz się uda? Jak nie, zrobi się kolejne "naukowe obliczanie", finansowane zapewne z unijnych dotacji.

   W sumie fajnie się to wpisuje w ten miliard euro, który się Lewandowskiemu przyplątał, skutkiem "pomyłki" w obliczeniach.
   • pimpus18 Re: Niemcom się skurczyło z 89 centów do 50. 13.11.12, 18:46
    Subwencje dla Polski i innych krajów są przecież państwowe - czyli pochodzą z podatków.

    Neoliberalne palanty, także z Fundacji Bertelsmanna, jako że jest to fundacja nie płacą żadnych podatków i Polska akurat od nich nie dostanie żadnego centa.

    Jak już Tusek dostanie tę jałomużnę, która mu się należy jak psu buda, będzie dalej bredzić o szkodliwości podatków dla biznesu, a swoje pieniądze zamiast na drogi i tory będzie mógł dalej hojnie wydawać na różne brednie i nikomu się z tego nie będzie musiał w eurokołchozie tłumaczyć.

    Skoro inwestowanie w Polskę jest takie dochodowe (50%), trudno zrozumieć, że nie walą tu inwestorzy z całej galaktyki - Amber Gold łowił frajerów na jakieś 16% i wyciągnął kopyta!

    Zamiast pożyczyć Tuskowi!

    Czy neoliberalizm można w ogóle zrozumieć i skąd ten wiecznie żywy kryzys?

    Noam Chomsky - Wissenschaftler und Rebell (Sternstunden Philosophie SF 2012)
    www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=S5pURkeWmFo

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka