Dodaj do ulubionych

Rząd USA zbanował właśnie BP new

28.11.12, 22:27
Rząd USA zbanował właśnie BP. Jak donosi Spiegel Waszyngton zakazał jakichkolwiek nowych umów z BP, stare mają być wypełniane, ale nowych zleceń nie będzie. Oficjalnie chodzi o karę za szkody w Zat. Meksykańskiej (trochę spóźniony refleks). Klątwa nałożona na ten koncern ma działać tak długo, aż BP się poprawi (cokolwiek by to nie miało znaczyć).
Ciekawe, czy pójściem do Rosji BP nie udowodnił, że jest niegrzeczny i zasługuje na karę.....


www.spiegel.de/wirtschaft/unternehmen/wegen-oelpest-us-regierung-boykottiert-bp-a-869842.html
Obserwuj wątek
   • eva15 Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 28.11.12, 22:41
    Jeśli to nie plotki, to nieźle. Do Nord Stream już się Brytole podłączają, a tu współpraca ma pójść jeszcze dalej....
    Wygląda na to, że Twój zamorski przyjaciel został wykiwany przez Putina i BPsmile Nic dziwnego więc, skąd ten bansmile
    • igor-z-uk Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 28.11.12, 22:46
     Moj przyjaciel jest OK.Dzis znow dostalem od niego list:
     https://www.whitehouse.gov/videos/images/email/USEOPWH_img_president_small.jpg
     Hello,Igor --

     Today, I met a woman named Lyn Lyon. She's a senior citizen from Virginia, and we invited her to the White House because she wrote in to explain why it is so important for all of us to make sure that taxes don't go up on the middle class.

     "Let's show the rest of the world we are adults," she said. "Living in a democracy, we can solve our problems by working together."

     All of us here in Washington have a little more than a month to find the kind of solution that Lyn describes. If Congress does nothing, every family in America will see their taxes automatically go up at the beginning of next year. A typical middle-class family of four would see its taxes rise by $2,200. That means less money to buy groceries or fill a prescription. It means a tougher choice between paying the rent and paying tuition.

     So right now, I'm asking you to join Lyn and thousands of other Americans who are speaking out. Add your voice to this debate, and I'll ask Congress to listen to the people who sent us here to serve.

     Tell us why you think it's important to keep taxes from going up on the middle class.

     A year ago, during our last fight to protect middle-class families, tens of thousands of working Americans took action. They wrote in to us, and we put their stories on the front page of the White House website. They called, tweeted, and brought in their friends on Facebook
     • eva15 Gdzie jest Zentralkomando świata? 28.11.12, 23:15
      igor-z-uk napisał(a):
      > A moze Stany za cienkie na UK?

      To poniekąd możliwe. W końcu Zentralkomando świata (że użyję wojskowego niemieckiegosmile ) usadowilo się z ca końcem XVIII w. w Londynie. Takie miejsce sobie kiedyś wybrano wywędrowując nota bene z Niemiec i tak zostało....
      Nie mniej - USA to absolutnie największa krowa dojna tego Zentralkomando, nie da się jej więc tak całkiem lekceważyć.
      GB jeśli nie liczyć centrali finansowej w Lodynie jest małym krajem zdegenerowanym, do cna wyniszczonym/wyssanym z własnych żywotnych soków krajem - dziś już bez potencjału, przemysłu, wykształconego narodu, nowych idei etc. Jeśli na chwilę pominąć finansową centralę City of London (czyli Zentralkomando) to GB - jako gospodarka realna jest karłem w porównaniu z Niemcami. Dzięki centrali to Niemcy są karłem.

      Z tego, że na Zentralkomando wybrano historycznie Londyn korzystają również elity brytyjskie, ściśle z tym splecione. Każdy władca potrzebuje dworu i wysokich urzędników/notabli.
   • eva15 Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 28.11.12, 23:46
    Ech, to co robi BP ramię w ramię z Putinem to, o ile wszystko dojdzie do skutku, ma zupełnie inny wymiar. USA zrobią, co mogą, by do skutku nie doszło. Jak będzie, kto wygra, wkrótce się okaże, szykuje się niezła partia szachów i USA mają chyba dość marne karty, skoro chwytają się częściowego embarga wobec najbliższego sojusznika.
    Rosja tak czy inaczej możliwie najwięcej wygrywa mając Putina. Gdzie byłaby dziś bez niego? Ona teraz na obszarze gospodarczym światowych dóbr surowcowych swobodnie rozgrywa największe konrceny i mocarstwa. Nie wystarczy mieć surowce, te ma ją i Araby i Afryka, trzeba umieć nimi grać dla SWOICH celów. A to ze wszystkich państw bogatych w surowce potrafi dziś w wielkim stylu tylko Rosja.
    • marko125 Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 29.11.12, 00:00
     I sądzisz Ewa, że łupki nie utrą nieco nosa Rosji ? USA już teraz jest największym producentem gazu ziemnego na świecie. Niebawem sami mogą się zabrać za eksport tego surowca. Do tego w ropie też chcą być pierwsi. To znaczy chodzi o produkcję.
     • eva15 Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 29.11.12, 00:19
      Nie znam się na tyle na US-łupkach, by dywagować. Znam trochę Stany i wiem, że jest to kraj, który niesamowicie sprawną, perfekcyjną reklamą nie mającą sobie równych sprzeda światu nawet ostatnie g.wno.
      Był czas, gdy wszyscy na świecie palili Marlboro i kupowali image :

      Come to where the flavor is. Come to Marlboro Country.

      www.liveleak.com/view?i=798_1331579367

      Tja......
      • czlowiek_ksiazka Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 29.11.12, 00:52
       Pamiętasz, evo15, ile było podniety z łupków oraz chichrania z wściekle ukąszonych forumowych głuptasków? smile

       A zobacz co się dzieje u "ruskich" - przecież skądinąd b. mądry red. Leontiew informuje o US łupkach, które już сделалi Соединенные Штаты крупнейшим в мире производителем газа.
       Króciutki reportaż, 2 minuty, polecam:

       www.1tv.ru/news/leontiev/220798
       Red. Leontiew straszy "ruskich", że potrzebna im jest tzw. nowa industrializacja, o to mu w tej sprawie chodzi, rozumiem.
       Ale przy okazji informuje, że czasy ropki i gazu za chwilę miną bezpowrotnie i okaże się, że forumowi myśliciele mieli rację - "ruscy" na kolanach będą nas błagać, żebyśmy za pół rubla trochę ich ropki kupili! smile

       p.s. Evo15 - czy mogłabyś mi przypomnieć jak się nazywał ten "totalitarny" Chińczyk, który napisał książkę o przepływach finansowych. Plus tytuł, pliz.
       • eva15 Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 29.11.12, 01:03
        Ależ to jest mądre, co robi Leontiew. Rosja z reguły doceniała, wręcz przeceniała wrogów/przeciwnków i traktowała ich poważnie. Lepiej wroga przecenić niż nie docenić, wyśmiać, ośmieszać i się puszyć, nadymać rzekomą siłą - to prosta droga do ewentualnej klęski. Akurat Polska powinna coś o tym wiedzieć.

        Mądry Chinol:

        Song Hongbing:
        "Wojna o pieniądz" (2 tomy)

        To niesamowite i godne podziwu, że Polacy go przetłumaczyliba, nawet zaprosli do W-wy na uczelnię (SGH?) . Na Zachodzie to czerwona płachta na byka, temat tabu, całkiem zakazany, nie dla ludu. Owszem prasa o nim pisła, ale rzecz jasna niezwykle krytycznie , z wielkim oburzeniem, a że lud lud nie miał prawa czytać tych książek, był więc zdany tylko na sieczkę prasową.

        To co on napisał składałam wcześniej do kupy przez lata z różnych publikacji a i to niekompletnie, z wieloma lukami.
        • czlowiek_ksiazka Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 29.11.12, 01:12
         Wielkie dzięki.

         Tak - misterne rozgrywanie przeciwnika to cecha krajów o ustabilizowanym lub wręcz uwspólnotowionym rozumieniu interesu narodowego.
         Tak jak Azjaci (Wostok - dieło tonkoje - znasz takie powiedzonko) - czasami trzeba postraszyć, dopieścić, podlizać się, itp.

         Niemniej Leontiew mówi to co mówi. Mądrze to zabrzmiało co napisałem smile.
         • eva15 Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 29.11.12, 01:18

          czlowiek_ksiazka napisała:

          > Wielkie dzięki.

          не за что

          > Tak - misterne rozgrywanie przeciwnika to cecha krajów o ustabilizowanym lub wręcz uwspólnotowionym rozumieniu interesu narodowego.

          I kraju z mądrymi przywódcami-państwowcami. Putin to taki Bismarck Rosji, zresztą chyba dość wpatrzony w tą postać.

          > Tak jak Azjaci (Wostok - dieło tonkoje - znasz takie powiedzonko) - czas
          > ami trzeba postraszyć, dopieścić, podlizać się, itp.

          Znam, znam, udzielam się na forum od dawnasmile

          > Niemniej Leontiew mówi to co mówi. Mądrze to zabrzmiało co napisałem smile.

          Owszem, mądrze. Ale to nic nowego!
             • czlowiek_ksiazka Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 29.11.12, 01:42
              Czemu Chińczyki same nie przetłumaczyły na angielski?
              Po powrocie z Eskimos-landii do kraju muszę po prostu kupić książkę. Nie dla siebie. Ale przeczytam, przeczytam... Skoro poleca eva15 - trzeba lecieć po egz. i czytać!
              Myślałem, że mają po angielsku... A "ruskie" nie przetłumaczyły? Może jest po hiszpańsku, francusku, itp.? Muszę sprawdzić - jako poliglota z Laponii znam wszystkie europejskie języki! smile
              • eva15 Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 29.11.12, 01:48
               Wydaje mi się, że po angielsku nie ma (nie było) ale mogę się mylić choś wątpię. Na pewno nie ma jej po niemiecku.
               Po rosyjsku Putin powinien nakazać ją wydać i zrobić lekturą obowiązkową na studiach ekonomicznych i politologicznychsmile.

               Przeczytaj, ciekawa jestem Twojej oceny, obawiam się jednak, że książka może Ci się nie podobać.
               Idę spać, pa.
                • eva15 Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 29.11.12, 13:02
                 Nie znam autora, nie mam okazji zajrzeć do książki, więc zupełnie nie mogę ocenić, na ile publikacja jest poważna.
                 Wbrew pozorom na Zachodzie sporo jest publikacji na te tematy, zwłaszcza w necie. Jednak wiele z nich przegina, przesadza, czasem nawet naciąga fakty, by było bardziej sensacyjnie i szokująco. Można też znaleźć poważne źródła, to kosztuje trochę trudu przebijania się przez gąszcz.

                 Song Hongbing pracował przez wiele lat w US-bankowości i funduszach, następnie dał nogę do Chin. Dziś jest doradcą rządu chińskiego, instytucji bankowych, funduszy inwestycyjnych w Chinach - już samo to nadaje temu, co napisał wiarygodności. Obie jego książki nie są naukowe lecz publicystyczne, ale podają mnóstwo faktów i liczb, z których przynajmniej część można relatywnie szybko zweryfikować.


                 • darekvtb Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 29.11.12, 14:59
                  Autor juz wydal 11 ksiazek (glownie na tematy historyczne).
                  Ale to po rosyjsku, wiec wygrzebalem Ci wersje angielska.
                  Obecnie ma zamiar zarejestrowac partie. Na razie dziala formalnie pod szyldem "Zwiazek zawodowy obywateli Rosji" - bo taka organizacje najlatwiej zarejestrowac.
      • marko125 Ewa 29.11.12, 18:05
       Może i Putin dobrze rozgrywa karty jeśli chodzi o sektor surowcowy. A co robi aby uniezależniać rosyjską gospodarkę od surowców? Wiadomo surowce to potężna broń i dzięki nim można sporo ugrać ale również gdy spadną ich ceny Rosja może mieć sama problemy.

       O tym co dzieje się w przemyśle zbrojeniowym nawet nie ma co wspominać. Totalna porażka. Rosja nie jest wstanie poskładać słowni KILKU samolotów rocznie dla swojego lotnictwa.
          • marko125 Re: marko,a ty nadal pizdzisz? 29.11.12, 18:53
           > Marko,wiesz co robi Panstwo niezaleznym gospodarczo?

           Co?

           Ile warta jest gospodarka Rosji to się okażę gdy ceny surowców spadną. No chyba, że nie spadną. Putin prócz rozwoju sektora surowcowego mógłby pomyśleć też o innych sektorach.
            • marko125 Re: marko,a ty nadal pizdzisz? 29.11.12, 18:59
             A o co Ci chodzi konkretnie pisz jaśniej.

             Igor wiesz, że w tym roku wasze siły zbrojne nie otrzymały ŻADNEGO Su-34 bo wasz przemysł nie dał rady poskładać choć jednego płatowca, ponieważ kooperanci mają problemy.
                 • igor_uk Re: marko,a ty nadal pizdzisz? 29.11.12, 19:24
                  najwazniejsze dla kazdego panstwa jest samowystarczalnosc w podstawowe produkty spozywcze . Zwroc uwage -najbardziej uprzemyslowione panstwa swiata ,sa eksporterami produktow rolnych,a zacofane Panstwa ,jak maja za co,to imporuja zywnosc,a jak nie maja za co,to gloduja. .
                  Czy wiesz cos o tym,co w Rosji zrobiono pod tym wzgledem?
                   • igor_uk Re: marko,a ty nadal pizdzisz? 29.11.12, 21:25
                    "Nozki Busha",to przeszlosc.Rosja nie tylko zaspokoila wlasne potrzeby w ten produkt,a i zaczela eksport drobiu. To samo dotyczy wieprzowiny .
                    produkcja ziemniakow rowniez wzrosla niesamowicie.
                    Putin wiedzial to,czego nie wiedzieli Gorbaczow i Jelcyn,ktory rozwalili rolnictwo,sadzac,ze mozno wszystko kupic za granica . Ropa powstawala przez miliony lat,pszenica potrzebuje zaledwie pare miesiece.
                    To Putin robi,zeby Rosja byla mniej uzalezniona od eksportu surowcow. Bez iPhone czlowiek moze zyc,ale bez jedzenia nie potrafi.
                    Ty caly czas grzebiesz sie w tym,co nie jest istotne.Ciebie podniecaja drobne niepowodzenia Rosjan .A to co istotne,ty starasz sie nie zauwazac,bo tam Rosja postepuje wlasciwie .Ale to nie odpowiada twoim checiom.

                    • marko125 Re: marko,a ty nadal pizdzisz? 29.11.12, 21:33
                     To Putin robi,zeby Rosja byla mniej uzalezniona od eksportu surowcow. Bez iPho
                     > ne czlowiek moze zyc,ale bez jedzenia nie potrafi.
                     > Ty caly czas grzebiesz sie w tym,co nie jest istotne.Ciebie podniecaja drobne
                     > niepowodzenia Rosjan .A to co istotne,ty starasz sie nie zauwazac,bo tam Rosja
                     > postepuje wlasciwie .Ale to nie odpowiada twoim checiom.

                     Ok ale jakoś nie widać aby udział surowców w rosyjskiej gospodarce się zmniejszał ? Żywność to podstawa owszem i jest niezbędna dla zaspokojenia własnych potrzeb czy też nawet na eksport. Ale czy na tym zbudujesz silną gospodarkę ? Potrzeba przemysłu i produkcji wysoce przetworzonych produktów. I tu jest problem ?
                     I nie odpowiada to moim chęciom.
                     • igor_uk Re: marko,a ty nadal pizdzisz? 29.11.12, 22:05
                      Nie da sie wszystkiego zrobic na raz. Najwazniejszym bylo uniezaleznic sie od importu zywnosci.To juz jest zrobiono.Polskie rolnicy w tym przekonali sie na wlasnej skorze. jak rowniez podtrzymywac arsenal nuklearny w dobrym stanie i rozwijac go.To rowniez zrobiono.Dopiero teraz wchodzi nastepny etap.Cierpliwosci,jak tobie naprawde zalezy na tym,zeby Rosja rozwijala sie.A jak tylko chcesz na nia popluc,to pluj,Rosjanie i tak tego nie zauwarza.
                      • marko125 Re: marko,a ty nadal pizdzisz? 29.11.12, 22:15
                       jak rowniez podtrzymywac arsenal nuklearny w dobrym stanie i roz
                       > wijac go.

                       Raczej zwijać go. Bez obrazy Igor żebyś znowu nie pisał, że zle wam życzę. Rosja redukuje swój arsenał jądrowy. Jak wycofają R-36M2 to będzie jeszcze większa redukcja. A produkcja nowych pocisków idzie bardzo słabo bo to jest znów ten sam niestety problem z przemysłem i kooperacją. To samo z nowym atomowymi okrętami podwodnymi rakietą Buława itp. Przy dobrze rozwiniętym przemyśle to by nie stanowiło problemu ale tutaj niestety bardzo słaby przemysł rzutuje na produkcję sprzętu wojskowego. Oczywiście wprowadzają nowe pociski ale w małej ilości do tego lekkie.
      • czlowiek_ksiazka Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 29.11.12, 01:38
       Na górze z prawej strony widnieje napis (GazWyb coś mądrego reklamuje pewnie, może nawet anty"ruskiego"?)): Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze!
       Nie wiem czy to nie jest przyp. o Tobie, 100%-Polaku-Polonusie! smile
       Czasami los płata b. dziwne figle!

       No, ale twoje komentarze - pełne lekkości, polotu i finezji tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że mam do czynienia z nietuzinkowym bohaterem rewolucji solidarnościowej w Polsce! smile

       Czy mogę Cię nazywać Ciemiężycielem Komuny i Amerykańskim Zwycięzcą z Jackowa? smile

       Zgłoś się do IPN - może uzyskasz status kombatanta lub pokrzywdzonego? Co ja plotę - pewnie już się dawno z tym obnosisz!?
       • malkontent6 Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 29.11.12, 01:54
        czlowiek_ksiazka napisała:

        > No, ale twoje komentarze - pełne lekkości, polotu i finezji tylko utwierdzają m
        > nie w przekonaniu, że mam do czynienia z nietuzinkowym bohaterem rewolucji soli
        > darnościowej w Polsce! smile

        Zawstydzasz mnie tymi komplementami.

        > Zgłoś się do IPN -

        Jesteś sympatykiem PiS? No tak, wielu komsomolców tam trafiło.
     • eva15 A to zaprzeniec! 29.11.12, 01:39
      Malkontenick wypiera się swoich w Hameryce, zaprzeniec jeden. W dodatku liczy na ludzką naiwność, no albo w niekumatych środowiskach się obraca. Ja bym go tam szybko rozpoznała jako Polonusa z Hameryki, wystarczy go posłuchać/poczytać.
      • czlowiek_ksiazka Re: A to zaprzeniec! 29.11.12, 01:47
       Mnie się najbardziej podoba następujące zapewnienie naszego Polonusa-elitariusza:

       że co najmniej przez pół dnia - pewnie właśnie tyle he he - po angielsku rozmawia w Stanach z miejscowymi! smile
       A i tak go w Polsce nikt rozgryźć nie może! smile
       • malkontent6 Re: A to zaprzeniec! 29.11.12, 02:03
        czlowiek_ksiazka napisała:

        > że co najmniej przez pół dnia - pewnie właśnie tyle he he - po angielsku
        > rozmawia w Stanach z miejscowymi! smile

        Po namyśle muszę skorygować to stwierdzenie. Po angielsku (bo to chyba jest używany tu język) rozmawiam zaledwie przez 1/3 dnia, później przez parę godzin rozmawiam po polsku0 (głównie z żoną i córką), a później przez 7-8 godzin śpię. Bo ja, w przeciwieństwie do wa, mogę sobie pozwolić na sen.

        Przyznaję więc ze wstydem, że moja uwaga o tym, że szprecham tu po angielsku przez pół dnia był przesadzona. Za co pokornie składam samokrytykę.
      • malkontent6 Re: A to zaprzeniec! 29.11.12, 01:57
       eva15 napisała:

       > Ja bym go tam szybko rozpoznała jako Polonusa z Hameryki,

       Wierzę ci, bo wierzę w twoją ideową czujność. Można ci, Ewciu, zaufać, wpisałaś się w środku nocy, o godzinie 1:39, jak prawdziwa funkcjonariuszka aparatu. smile
    • malkontent6 Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 29.11.12, 01:37
     Ewciu, twój wpis i podejrzenie o "prawdziwe" motywy aministracji USA przypominają mi pewnego kolegę, który jakoś nie mógł utrzymac się w żadnej pracy. Miał trudny charakter, ciągle się z kimś kłócił i tak generalnie nie potrafił pracować w zespole.

     No ale jego spojrzenie na świat było zdominowane przez egocentryzm wiec był przekonany, że te Amerykany go nie lubią, bo jest Polakiem i do tego mądrzejszym od nich.
  • lubat Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 29.11.12, 18:55
   marko125 napisał:

   > Może i Putin dobrze rozgrywa karty jeśli chodzi o sektor surowcowy. A co robi a
   > by uniezależniać rosyjską gospodarkę od surowców? Wiadomo surowce to potężna br
   > oń i dzięki nim można sporo ugrać ale również gdy spadną ich ceny Rosja może mi
   > eć sama problemy.
   >

   To dosyć śmiałe tezy (i o surowcach i o lotnictwie), ale one na dużą odległość zalatują wackizmo-kublizmemsmile
   Mógłbyś podeprzeć swoje twierdzenia jakimiś danymi? Bo sam Putin ma zupełnie inne zdanie, przynajmniej w sprawie udziału surowców w dochodach budżetu. Akurat dzisiaj GW w dziale gospodarczym informuje o wejściu rosyjskiego telekomunikacyjnego smoka na londyńską giełdę, zaawansowanie systemu satelitarnej nawigacji Glonass jest o wiele wyższe, niż europejskiego.

   > O tym co dzieje się w przemyśle zbrojeniowym nawet nie ma co wspominać. Totalna
   > porażka. Rosja nie jest wstanie poskładać słowni KILKU samolotów rocznie dla s
   > wojego lotnictwa.

   Tu to już pojechałeś sobie równo... Akurat całe jednostki lotnicze są przezbrajane w najnowsze samoloty, ale czytając tylko wacka i kublika-rury-nie-będzie, o tym nie możesz wiedziećwink
   • marko125 Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 29.11.12, 19:04
    >Mógłbyś podeprzeć swoje twierdzenia jakimiś danymi?

    O lotnictwie?

    W tym roku WWS nie otrzymało jeszcze ŻADNEGO su-34 a to jeden z najważniejszych programów lotniczych w Rosji. Przemysł FR nie był wstanie poskładać choć jednego płatowca.

    Bo sam Putin ma zupełnie in
    > ne zdanie, przynajmniej w sprawie udziału surowców w dochodach budżetu

    Tak a jaki jest udział surowców w dochodach budżetu coś około 50 % to bardzo dużo.


    Tu to już pojechałeś sobie równo... Akurat całe jednostki lotnicze są przezbraj
    > ane w najnowsze samoloty, ale czytając tylko wacka i kublika-rury-nie-będzie, o
    > tym nie możesz wiedziećwink

    Proszę nie pisać głupot. Rosyjskie lotnictwo jest przezbrajane w najnowsze samoloty ilości kilku sztuk rocznie. A i same Su-34 to nie szczyt techniki. W tym roku może otrzymają UWAGA aż 3-4 Su-35S. Wynika z tego, że zakłady lotnicze nad Amurem są wstanie dostarczać rocznie może z 3-5 maszyn a to zakrawa wręcz o kpinę. I gdzie te całe jednostki lotnicze są przezbrajane ? co ? ledwo co zmodernizowali ok 60 Su-27 kilkanaście MiG-31 i dostarczyli w przeciągu kilu ostatnich lat kilka Su-34, które się wiecznie psują. Są z nimi spore problemy.

    • lubat Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 29.11.12, 21:33
     marko125 napisał:

     Rosyjskie lotnictwo jest przezbrajane w najnowsze samo
     > loty ilości kilku sztuk rocznie. A i same Su-34 to nie szczyt techniki. W tym r
     > oku może otrzymają UWAGA aż 3-4 Su-35S. Wynika z tego, że zakłady lotnicze nad
     > Amurem są wstanie dostarczać rocznie może z 3-5 maszyn a to zakrawa wręcz o kpi
     > nę. I gdzie te całe jednostki lotnicze są przezbrajane ? co ? ledwo co zmoderni
     > zowali ok 60 Su-27 kilkanaście MiG-31 i dostarczyli w przeciągu kilu ostatnich
     > lat kilka Su-34, które się wiecznie psują. Są z nimi spore problemy.

     Aż takim znawcą rosyjskich samolotów nie jestem i nie wiem, czy się psują. Oglądam jednak dosyć regularnie rosyjską TV i kilkakrotnie widziałem reportaże z wielkich uroczystości przekazywania jednostkom lotniczym po kilka samolotów. Z ciekawości wrzuciłem temat na gugla. Oto pierwszy z brzegu tekst:

     oficery.ru/news/6126
     В 2011 году ВВС России получили 28 новых боевых самолетов. В том числе, Су-27СМ - 3 единицы, Су-34 - 6, Су-35С - 2, Як-130 - 8. Модернизировано около 140 самолетов. В 2012 году уровень поставок планируется сохранить на том же уровне, сообщает history-news.org со ссылкой на Аргументы.ру.

     В тоже время, как отмечают эксперты авиационного журнала «Взлет», экспортные поставки боевых самолетов сокращаются. Так, в 2010 году на экспорт было поставлено 45 боевых самолетов, в 2011 - 69, в 2012 - 50. Однако если посчитать весь экспорт за три последних года -164 машины, то становиться понятным, что экспортные поставки гораздо выше, чем планы закупки отечественных боевых самолетов военным ведомством.

     • marko125 Re: Rząd USA zbanował właśnie BP new 29.11.12, 21:49
      Su 34 część jest uziemionych z powodów wad technicznych. Żadnych Su-35S nie dostali w tamtym roku. Wliczyli po prostu latające prototypy. No i zmodernizowali 3 Su-27 do standartu SM. No niesamowite i to jest wymiana całych parków maszynowych? W tym roku nie dostaną żadnych Su-34 no i może 3-4 Su-35S no jak wliczą znów te dwa prototypy i oficjalnie przekażą to aż 6 sztuk. Jak tak dalej pójdzie to WWS będzie bardzo okrojone a nie zapowiada się aby zwiększyli produkcję maszyn. Cóż Putin nie kładzie nacisku na uzbrojenie. Sądzę, że Rosja powinna mieć w miarę silne lotnictwo itp ale cóż to są problemy właśnie przemysłu Rosji nie jest wstanie dostarczyć większej liczby maszyn.
      • igor_uk marko,spuscil sie/ 29.11.12, 22:12
       Bo widze,ze az pocisz sie z podniecenia,piszac po raz kolejny o tym,ze w tym roku nie bedzie zaden SU-34 zbudowany.
       A wiesz ile nowych zestawow S-400 wstalo na dyzur bojowy.A czy wiesz ile nowych Topol-M chroni Rosje? Program przezbrojenia rosyjskiej floty powietrznej obejmuje okres 2010- 2020 roku .Na razie mamy rok 2012,a ty juz plujesz sie.
       marko,co cie tak podnieca?
       • marko125 Re: marko,spuscil sie/ 29.11.12, 22:18
        >A wiesz ile nowych zestawow S-400

        Od 2007 aż 5 pułków i to niekompletnych.

        czy wiesz ile nowy
        > ch Topol-M chroni Rosje?

        60 Topoli M od 1997 roku. Czyli ile rocznie wchodzi? Do tego jedno głowicowy. Tyle to kiedyś przenosiło 6 RT-23 po 10 głowic MIRV

        Ja nie pluje Igor ja tylko stwierdzam fakt.
          • romrus Re: marko,nie osmieszaj sie. 29.11.12, 23:16
           igor_uk napisał:
           > Operujesz danymi,ktore kraza w internecie.Co najsmieszniej,wierzysz im bezgranicznie.


           On nie rozumie ze calkowice sie zmenila koncepcja rozwoju armii rosijskiej.
           Nie mozliwe wszystkiego zrobic na raz, wiec robi sie w/g prioritetow.
           Rosja w tej chwile nie jest zagrozona militarnie, bo tego co mame wystarcze na "inacceptable response".

           Po jaka cholere Rosji w tej chwile setki czy tysiace mysliwcow, ktory kiedys planowano w razie wojny przebazowac do Polski czy Niemiec. Obrona powietrzna sie zmenia i mysliwcy zestepuja s-400 i Pancyr-S.

           Po jak cholere Rosji taki arsenal nuklearny jak byl za ZSSR? Zeby moc zniszcys swiat 50 razy, a nie 25?
           Wszyscy lali w gaci z radosci ze Bulawa nie lata, ale ona lata. Byli nieudany proby, byli pomylki, ktorych nie ma tylko ten, kto nie robi nic nowego, czy w ogole nic nie robi.
           Na poczatku u wszystkich sie wali, u Jankiesow rowniez, to normalnie.

           Armia sie zmienia na o wiele mniejsza, mobilna, zdolna do lokalnych konfliktow, bo innyc sie nie przewiduje do tej pory jak chociaz by 1% naszych rakiet jest w stanie dolecec do USA.

           W razie potrzeby Rosja zawsze jest w stanie wstrzymac export tych 150-160 samolotow i zabrac ich siebie.
           • marko125 Re: marko,nie osmieszaj sie. 29.11.12, 23:29
            Po jaka cholere Rosji w tej chwile setki czy tysiace mysliwcow, ktory kiedys pl
            > anowano w razie wojny przebazowac do Polski czy Niemiec. Obrona powietrzna sie
            > zmenia i mysliwcy zestepuja s-400 i Pancyr-S.

            Ja wcale nie twierdzę, że Rosji potrzeba tysiące myśliwców. Ale tym tempem to wy nawet za 20 do 100 np Su35S nie dojdziecie. WWS potrzebuje na gwałt nowych maszyn. Fabrycznie nowych. Jak na razie wygląda to strasznie mizernie. Aby mieć mocny system OPK, który również odstrasza potencjalnych przeciwników potrzeba choć w miarę silnego lotnictwa. Gdy wycofacie starsze maszyny będzie ich naprawdę mało.

            Po jak cholere Rosji taki arsenal nuklearny jak byl za ZSSR? Zeby moc zniszcys
            > swiat 50 razy, a nie 25?

            Bez przesady. Rosja chce zredukować swój arsenał poniżej 1000 głowic.


            Obrona powietrzna sie
            > zmenia i mysliwcy zestepuja s-400 i Pancyr-S.

            Że co ? S-400 zastępuje myśliwce. S-400 jest dosłownie KILKA batalionów. To samo Pancyr. Dodam, że niebawem będzie wycofanych z 40 batalionów S-300PS...


            W razie potrzeby Rosja zawsze jest w stanie wstrzymac export tych 150-160 samol
            > otow i zabrac ich siebie.

            Że co ? Su-34 czy Su-35 nie idą na eksport na razie.
      • romrus Daj sie spokoj, Marko 29.11.12, 22:35
       marko125 napisał:
       > Su 34 część jest uziemionych z powodów wad technicznych. Żadnych Su-35S nie dostali w tamtym roku....

       Polska, jak rowniez wiekszosc krajow swiata, w ogole nie produkuje ani samolotow, ani statkow kosmicznych, ani lodzi podwonych, ani rakiet, etc.
       Tym nie mniej zyje i daje sobie rady.

       Nie martw sie o nasza zbrojeniowke i przemysl, dame sobie rady.
       Moskwa nie od razu zostala zbudowana.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka