Dodaj do ulubionych

"ruskie" świat zbroją

23.12.12, 16:29
Tyle się mówi i pisze o tym, że "ruskie" są zacofane technologicznie i że muszą na potęgę know-chały kupować zachodnie, aby przeżyć.

Broń to produkt wybitnie zaawansowany technologicznie. Trzeba mieć kiepałę na karku, żeby broń produkować.

"Ruscy" w tym roku ponawysprzedawali armat za więcej niż 14 miliardów zielonych.
Miało być 13,5 - a wyszło więcej. W roku kolejnym będzie tego co najmniej 15...

Nie wiem czy to dużo, ale drugie miejsce w świecie zaraz za bogobojnymi, charytatywnymi, pokojowymi i prawnoczłowieczymi Hamerykanami to sobie "ruski" pewnie zapewniły...

No i nie wiem co mam myśleć o "ruskim" zacofaniu technologicznym...

p.s. Kochani forumowicze - dyskutowaliście już o Kerry'm - nowym ministrze spraw zagranicznych.
Ciekawa analiza:
www.1tv.ru/news/leontiev/222569
Red. Misza Leontiew uważa, że to pragmatyk, zwolennik dialogu(!) z Syrią i przeciwnik obecnej "absurdalnie surrealistycznej" polityki USA w regionie szerokiego Bliskiego Wschodu... Oj, nie wiem czy przytupy Klintonowej i spółki w Egipcie, Libii i Syrii to obrazy Dali, ale...

Może zaświtało światełko w tunelu dla syryjskiego rządu w Damaszku...?
Może stąd te dzisiejsze infa omasowym(?) poddawaniu się rebeliantów w Syrii...?
news.mail.ru/politics/11404391/?frommail=1
Obserwuj wątek
        • igor_uk dzieki. 23.12.12, 16:56
          Ale mnie ten portal dobrze jest znany .Leontiewa lepiej sluchac,bo nie raz w jego intonacjach jest wiecej,niz w samych slowach.Ale to dotyczy wylacznie Rosjan.Obcokrajowiec,jak nawet zna jezyk rosyjski doskonale,tych intonacji nie wyczuje.
    • czlowiek_ksiazka Re: "ruskie" świat zbroją 23.12.12, 16:41
      Polecam jeszcze b, ciekawy, jak zawsze mądry i dość krótki artykulik red. Engelgarda.

sol.myslpolska.pl/2012/12/podwojna-natura-relacji-polsko-rosyjskich/
      Nie zgodzę się z twierdzeniem autora, że polscy biznesmeni rozumieją czy widzą rzeczywistość rosyjską inaczej niż ich hardkorowi i mainstremowi rodacy z Polski oraz pragną zmian.
      Nie, oni tak samo siarczyście nienawidzą "ruska", ale handlują z nim na potęgę z zaciśniętymi zębami, tłumiąc w sobie wstręt i odrazę. Tak, tak - tak to się właśnie odbywa wg mnie.

Sto razy już o tym rozmawialiśmy - musi pojawić się w Polsce pierwszy dzielny, które rozpocznie (podejmie próbę) wszechstronnego uzdrawiania (sanacji) Polski i Polaków - a ściśle naszej mentalności.
      Obłąkańcza, jaskiniowa (wschodo)rusofobia, która poraża wg moich obliczeń ok. 99% społeczeństwa to zły bagaż na przyszłą podróż-wyzwanie wobec wyzwań globalizującego się XXI wieku...
      I to byłby początek...
      Potem trzeba by się było zająć wykorzenianiem mitów postkomuny i postsolidarności, itp...
      • igor_uk fajna lektura. 23.12.12, 16:51
        Bez zbednej beletrystyki,wylacznie konstatacja faktow. Nie mial autor tylko odwagi powiedziec wprost,dla czego tak dzieje sie.W czym tkwi problem.
        • czlowiek_ksiazka Re: fajna lektura. 23.12.12, 17:53
          Dlaczego co się dzieje?

Że "ruskie" z Polakami handlują? Cóż, "ruscy" są już dzisiaj kapitalistyczni, to i zysk im w głowie. Handlują z każdym - są pragmatyczni nie tylko wobec potęg typu Niemcy.
          A Polacy też lubią (dobrze) zarobić.

Czy może pytasz o przyczyny groteskowej rusofobii - ciężkiego schorzenia (uderzającego głównie w nas!), w którym od zawsze tkwi społeczeństwo polskie?
          Nie martw się, są też inne schorzenia...

Ciąg zdarzeń przyczynowo-skutkowych. Obszerny elaborat na ten temat można napisać.
          Względy historyczne, zaściankowe porażające kompleksy, podtrzymywanie chorobotwórczych mitów w mediach, szkole, domu, zwykła głupota, brak (strach) mądrych ludzi, którzy mogliby się przeciwstawić, itp.

Jak to zwykle bywa w przyp. choroby: wirusy, bakterie, itp. - to jest trudne, ale dałoby się wyleczyć...
              • brat_ramzesa przesadza pan 23.12.12, 19:22
                Pokolenie 30 lat czyli moje owszem czesto ale duzo mniej niz stare gamonie, pokoleniu 20 lat to raczej obojetne a o Rosji tez czesto zupelnie nic nie wiedza.20 latkowie studenci ze wschodu z naszymi integruja sie bez problemu bez polackich nalecialosci.bardzo czesto jest tak ze Polacy jak poznaja Rosjan szybko od nienawisci i uprzedzenia przechodza do przyjazni i milosci smile , to jak w rodzinie od nienawici do milosci blisko jest
                Btw niedlugo startuje polski yandex i zycze nam by solidnie zaistnial w przestrzeni informacyjnej
                • czlowiek_ksiazka nie wiem, nie wiem... 23.12.12, 21:08
                  Jeśli się mylę, to mnie popraw.

Ale zapytaj swoich kolegów - po pierwsze: w jaki sposób wyrażają się o "przybyszach ze Wschodu"? Per "ruscy", prawda? Nie - Rosjanie.

Po drugie - jakie uczucia wywołuje u nich słowo "ruski", którym posługują się w Polsce prawie wszyscy (oprócz zresztą polityków w mediach)? Neutralny brak odczuć? A może szacunek wobec wielkiej rosyjskiej kultury? Czy raczej pogarda? Jakie skojarzenia? Stalin, Smoleńsk i Putin czy Puszkin, Dostojewski, Czajkowski?
                  To ciekawe dośw. socjologiczne. Polecam.
                  • brat_ramzesa Re: nie wiem, nie wiem... 24.12.12, 00:08
                    Jaki smolensk?! Pejoratywnie "ruski" ma juz inne znaczenie.Tydzien temu siedzimy w mieszanym towarzystwie Polacy i Ukraincy, w pewnym momencie padl zart ze kolega musi byc Ukrainiec bo ma czarne podniebienie.tej naszej rozmowie przysluchiwal sie starszy pan, Polak (okazalo sie ze z pochodzenia Lemk) z wielkim oburzeniem czy my cos mamy do Ukraincow.oczywiscie wszystko panu wytlumaczylismy i bardzo sie ucieszyl smile .mysle ze Dostojewskiego tu nie trzeba smile
                    • czlowiek_ksiazka Re: nie wiem, nie wiem... 24.12.12, 00:30
                      A czemu w takim razie w mediach - wyzłośliwiających się, ale zachowujących tzw. poprawność polityczną - nie mówi się prawie nigdy "rusek"??
                      Dlaczego dziennikarze TVP nie mówią: ... dzisiaj u ruskich z wizytą przebywał...
                      skoro to takie miłe i neutralne słóweńko?

Nie. "Ruski" to obrzydliwy odwieczny neologizm wyrażający jak w pigułce to co polskie społ. czuje wobec "przybyszów ze wschodu"...
                      • ubiquitousghost88 Nonsens! Co ty wypisujesz? To polski margines... 25.12.12, 18:21
                        ...społeczny, prymitywne dno narodu polskiego po chamsku traktuje Rosjan!
                        Przyznaję, że jest ich 10-15 milionów, ale to jednak mniejszość.
                        My się z Igorukiem, w ferworze dyskusji, potrafimy chujami obrzucać, ale żebym go ja "ruskiem" ochrzcił, to wybacz, ale nie przyszło mi jeszcze do głowy.
                        A na brak wyobraźni nie narzekam.
                        Po prostu tych 10-15 milionów uważam za śmieci, odpad którego w żadnym narodzie nie brakuje, a z którego "diermokracja" robi niesamowity użytek...

czlowiek_ksiazka napisała:

Nie. "Ruski" to obrzydliwy odwieczny neologizm wyrażający jak w pigułce to co p
                        > olskie społ. czuje wobec "przybyszów ze wschodu"...
              • igor_uk Re: Rusofobia nie jest groteskowa. 23.12.12, 22:05
                W szerokich masach spotykalem sie z roznym odbiorem Rosjan.
                Od prymitywnej,ja by nazwalem szowinistycznej,rusofobii,po wielbienie wszystkiego,co rosyjskie.Ale najczescie spotykalem sie z dosc neutralnym stosunkiem do Rosjan.A nie wielkiej milosci,a nie wielkiej nienawisci.
                Cos w rodzaju- ja do Rosjan nic nie mam ,ale do Rosji owszem.
            • eva15 Chyba mało rozumiesz, Ubi 24.12.12, 00:41
              Episkopat polski ma bardzo inteligentego szefa w Watykanie i to on mówi, co Episkopat ma robić. Struktura KK zawsze była ściśle herarchiczna i co do omawianego przypadku można powiedzieć - całe szczęście. Bogu dzięki, że polski KK ma ogranniczoną samodzielność, tak więc - alleluja i do przodu na pojednanie z Cerkwią!
              • czlowiek_ksiazka evo15 - jeszcze njusiki 24.12.12, 00:53
                Pewnie nie oglądałaś dzisiaj filmu dokumentalnego o Bieriezowskim w "ruskiej" "totalitarnej" TV?
                Paluchy lizać - długi i baaaardzo ciekawy. Jest w nim mowa o wszystkim - przede wszystkim o Bieriozie, o Jelcynie, interesach, Londynie, Rybkinie - była z tego kiedyś mini-afera, o Patrikaszwilim, o Juszczenko, o pomarańczach, etc.etc.etc.

russia.tv/brand/show/brand_id/35629
                Zdaje się, że film jest już też w sieci. Myślę, że nie powstał ot tak sobie...
                www.youtube.com/watch?v=sxw90Eb1D9Y

Jeszcze njusior - podobno Putina (nie tylko wszystkich? "ruskich" parlamentarzystów) mogą wpisać na listę Magnickiego w USA! smile Jakaś petycja czy lista pojawiła się na sajcie Białego Domu...

Tak to ocenia "ruski" red. Tretjakow:
                v-tretyakov.livejournal.com/747429.html
                Ciekawe... smile
                • eva15 Women is the nigger of holiday, dawniej Christmas 24.12.12, 01:20
                  C_K -czemu włączasz się z ciekawymi infos tuż przed Swiętami? Ja jako kura domestica i " woman is the nigger of the world" w tym także "nigger" świąteczny, szykuję właśnie karpia po żydowsku na chrześcijańskie święto. Tylko kątem oka zerkam, co się na forum dzieje.
                  • czlowiek_ksiazka Re: Women is the nigger of holiday, dawniej Chris 24.12.12, 01:56
                    Kuro - właśnie taką se zawsze ciebie wyobrażałem: w NKWDowskim poplamionym krwią czarnym fartuchu, z petem między zębami zamaszystym ruchem siepacza sieczącą łeb niewinnym karpiom! smile)

Evo15 - moje wszystkie njusiki dzisiaj są rzeczywiście fajne. Może Putin będzie personą w dodatku no gratą już niedługo w dziarskiej prawnoczłowieczo Hameryce? smile
                    Filmik - cudo, b. ciekawy. W sumie nic nowego, ale, ale... nie mogłem się oderwać.
                    Zaszyj się na ok. 2 godziny - jak już rodzina pójdzie na pasterkę - i pooglądaj.

Nie ma ciebie w centrali, kurzysz w domu, więc ja muszę za ciebie normę wyrabiać! smile I dlatego tylko zerkam zwykle na forum czytając ciebie, lubata i co.
    • czlowiek_ksiazka a najbardziej zaawansowani - Amerykanie! 23.12.12, 18:07
      reason.com/24-7/2012/08/27/us-the-worlds-leading-arms-dealer
      Ach ci Amerykanie - nie tylko najbogatsi i najmądrzejsi, najbardziej zaawansowani demokratycznie i prawnoczłowieczo!

Najbardziej technologiczni i najpotężniejsi w zbrojowni: najwięcej luf na świecie sprzedają... Nic dziwnego - z takim delikatnie nierozdmuchanym budżetem obronnnym! smile Większy niż budżety 10 czy 20 kolejnych państw he he...

A jak ci prezydenci amerykańscy rzewnie i charytatywnie łkają podczas przemówień czytanych z promptera...! smile Jak się n. losem maluczkich, demokracją, wolnością użalają: o world peace walczą - do Boga apelują, Bogiem sobie buźki wycierają! smile A na boczku - handelek śmiertelnymi pistolecikami! smile
    • lubat Re: "ruskie" świat zbroją 24.12.12, 13:46
      Może całego świata to nie zbroją, ale jak ostatnio słyszałem oburzone głosy wackizmu-kublizmu, wysunęli się na drugie miejsce na świecie w eksporcie broni. A więc jednak zbroją. Także, paradoksalnie, naszą mocarstwową ojczyznę, która planuje zafundować sobie swoją osobistą tarczę antyrakietową. Robiąc dobrze amerykańcom.

Gospodin Putin dzisiaj w Indii. Jak podała "Deutsche Welle" zajmuje się tam tylko wciskaniem hindusom "ruskiej" broni, w każdym razie o niczym innym nie powiedzieli swoim niemieckojęzycznym oglądaczom.
      Z kolei "Vesti" akurat temat dostaw broni zupełnie przemilczają, a podają zupełnie inną tematykę rozmów.

Zapewne głównym punktem wizyty będzie połamanie się opłatkiem i tradycyjny śledzik.

Ja tu se żartuję, ale wczoraj słyszałem w totalitarnej ruskiej tivi, że w Chinach Ludowych bardzo powszechnie obchodzi się Boże Narodzenie, a totalitarnemu reżymowi komunistów chińskich to zwisa i powiewa. Przyczyną bynajmniej nie jest nawrócenie Chińcyków na katolicyzm, ani tym bardziej na prawosławie czy baptystość, ale konieczność opylenia nadmiaru produkcji bożonarodzeniowej, której nie da się w całości wyeksportować.

PS. Karpia już załatwiłem, tak po KGB-owsku, strzałem z nagana w tył głowy, na choince gwiazdy z sierpami i młotami, przydało by się jeszcze powiesić na niej paru dziadków mrozów, ale gałązki by nie wytrzymały ciężaruwink

Wesołych Świąt!smile
        • igor_uk Ja ogladalem. 24.12.12, 15:12
          Film jest bardzo ciekawy,i co rowniez jest wazno,bardzo dobrze udokumentowany.Zreszta innym nie mogl byc,jak w filmie wystepuja ludzi z "wyzszej" polki.
          • czlowiek_ksiazka Re: Ja ogladalem. 25.12.12, 17:03
            Z niecierpliwością czekam na opinię evy15 i lubata.
            Jak wrócą z kościoła, podzielą się z nami swoimi wrażeniami po filmie.

A o eksporcie "ruskiej" broni - w końcu nikt mi nie wyjaśnił: "ruskie" są zacofane technologiczne czy nie? Muszą noł-hały od mądrych zachodnich kupować?
            Broń, wszystkie te elektrownie jądrowe i inne, kosmos - toć to techno całkiem zaawansowane!
            • pimpus18 Re: Ja ogladalem. 25.12.12, 17:43
              Ty nie chodzisz już do kościoła?

Zarozumiałości ci w każdym razie nie brakuje.

Może chodzi o stosunek możliwości ruskich produktów do ceny.

Co jednak zupełnie nie tłumaczy możliwości porównawczych w różnych kategoriach i problemów z tym związanych.

• lubat Re: Ja ogladalem. 25.12.12, 18:41
              czlowiek_ksiazka napisała:

> Z niecierpliwością czekam na opinię evy15 i lubata.
              > Jak wrócą z kościoła, podzielą się z nami swoimi wrażeniami po filmie.

Melduję się - ale nie po powrocie z kościoła, ja jestem jak Chuck Norris i to kościół przychodzi do mnie.

Ze wstydem przyznaję, że nie obejrzałem w całości filmu, jednak tak duże fragmenty, że stwierdziłem, iż w moim przypadku jest to przekonywanie przekonanego. Może będę znał parę szczegółów mniej, ale to będą tylko szczegóły, nic więcej.

> A o eksporcie "ruskiej" broni - w końcu nikt mi nie wyjaśnił: "ruskie" są zaco
              > fane technologiczne czy nie? Muszą noł-hały od mądrych zachodnich kupować?
              > Broń, wszystkie te elektrownie jądrowe i inne, kosmos - toć to techno całkiem z
              > aawansowane!

Zasadniczo masz rację - tak ci jest. No trzeba sobie przypomnieć "radosny" okres demokratyzacji Rosji w latach 90-tych i uwzględnić życiową zasadę, że rozpirzyć dokładnie wszystko można w bardzo krótkim czasie. A odtworzenie trwa czasami dziesięciolecia.
              Niedawno utworzyłem tu wątek o rezygnacji Rosjan z zakupu kolejnych desantowców francuskich "Mistral", gdzie dałem link do tekstu, w którym była także mowa o Glonassie, który nie pracuje dobrze, bo Rosja musi importować elementy z Tajwanu, a te nie wytrzymują warunków kosmicznych. A Rosja ich nie produkuje, bo instytuty naukowe, które się nimi zajmowały zostały przez otoczenie Jelcyna dokładnie rozwalone, naukowcy zmuszeni albo do emigracji, albo do handlu pietruszką. Teraz trwa odtwarzanie infrastruktury naukowej, ale to i tak potrwa jakiś czas, zanim nawiążą równorzędną walkę z czołowymi producentami hiper super ustrojstw do zabawek wojennych czy kosmicznych.
              • czlowiek_ksiazka Re: Ja ogladalem. 25.12.12, 19:28
                Tak, czytałem wpisy na twoim wątku.
                "Ruskie" podnoszą się z technologicznych kolan. A co jak się okaże, że po wejściu do WTO i osłabieniu barier zaczną wysoko-przetworzonymi handlować, a nie głównie surowcami?
                Czy nie będzie to cios w dziarską środkowo-wschodnioeuropejskość?

A filmik - pyszny. Wątek brazylisjki, z Rybkinem - nawet ja, książka przecież!, tego nie wiedziałem! smile
                Ciekawe jak zareaguje "ruskie" społeczeństwo? Nawalni i spółka oskarżą Kreml o agenturalność, to jasne.

W Polsce filmem powinna zająć się kolejna komisja - pod przewodnictwem posła Macierewicza. Z eksperckim udziałem IPN albo coś takiego. I pokazywać - w którym miejscu Kreml nagina. Prawdę.

A o brytach to nawet mówić mi się nie chce...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka