Dodaj do ulubionych

Nowy obywatel Rosji - Gerardin Depardiejew

03.01.13, 12:24
GW napisała dziś prawdę:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13135751.html

No i faktycznie:

kremlin.ru/acts/17275
eng.kremlin.ru/acts/4833

Tee'raz penie cała EU z zemsty odmówi mu wizy.
Obserwuj wątek
    • lubat Re: Nowy obywatel Rosji - Gerardin Depardiejew 03.01.13, 13:37
      Na marginesie tego wiekopomnego wydarzenia można zaobserwować ciekawe zjawisko: redukcja do zera podmiotowości Depardieu (teraz Depardiejewawink.

Tak polskie, jak i niemieckie przekaziory donoszą w jednym stylu: To Putin uczynił Depardieu Rosjaninem. Sam zainteresowany nie miał tu nic do powiedzenia i nie zdziwię się, jeśli jakiś inteligentny inaczej z światowego forum zrozumie, że Putin przystawił alternatywnie szczupłemu Francuzowi kałacha do skroni, i ten bidula nie miał wyboruwink
      • eva15 Lubacie, palce lizać - komentarze czytelników FAZ 03.01.13, 16:17
        Można się popłakać ze śmiechu czytając nietóre komentarze czytelników FAZ. Tyle lat prania mózgów na nic. Tak np. jeden z wpisów:

Die Russen werden immer sympathischer, nicht nur wg. Geld und Gas, auch wg.archaischem Auftreten, keine Weicheier, und so passen Putin und Depardiieu doch wunderbar zusammen.

czyli:

Rosjanie zyskują coraz bardziej moją sympatię, nie tylko z powodu kasy i gazu, ale także z powodu archaicznych zachowań, oni mają twarde jaja (dosłownie nie mają miękkich jaj) , i tak oto Putin i Deaprdieu świetnie do siebie pasują.
    • eva15 "Nowy Ruski" 03.01.13, 15:29
      Idą zmiany. Jeszcze kilka lat temu jako "nowych Ruskich" określano nagle wzbogaconych nuworyszów oblepionych złotymi łańcuchami i pierścieniami.
      Dziś "nowy Ruski" ma twarz Depardiejewa.
      • lubat Re: "Nowy Ruski" 03.01.13, 15:50
        eva15 napisała:

> Idą zmiany. Jeszcze kilka lat temu jako "nowych Ruskich" określano nagle wzboga
        > conych nuworyszów oblepionych złotymi łańcuchami i pierścieniami.
        > Dziś "nowy Ruski" ma twarz Depardiejewa.

Wasza złośliwość, tow. Evo, jest uszczypliwa.
        To było w 2011, kiedy w Rosji kręcono film "Rasputin" w rosyjskiej tivi widziałem wiele jego wypowiedzi i zachowań. On rzeczywiście może być twarzą "nowego Ruskiego" i to nie tylko w przenośni. Lubi Rosjan, ich kulturę, je i pije podobnie i tak samo nie lubi płacić podatków w swojej ojczyźnie.
        • eva15 Re: "Nowy Ruski" 03.01.13, 15:57
          Robię szutki, ale bez żadnej zamierzonej złośliwości. Serio uważam, że taki "nowy Ruski" jest lepszą wizytówką niż tamci "nowi". Inna rzecz, że tamci i tak są już na wymarciu, podobnie jak w Polsce bohaterowie "Tygrysów Europy".

www.youtube.com/watch?v=VH3mf796JLs
        • eva15 Re: "Nowy Ruski" 03.01.13, 16:05
          lubat napisał:

> To było w 2011, kiedy w Rosji kręcono film "Rasputin" w rosyjskiej tivi widział
          > em wiele jego wypowiedzi i zachowań. On rzeczywiście może być twarzą "nowego Ru
          > skiego" i to nie tylko w przenośni. Lubi Rosjan, ich kulturę, je i pije podobni
          > e i tak samo nie lubi płacić podatków w swojej ojczyźnie.

Ha, ha, widzę, że podchwyciłeś moją melodię ....

Co do Depardieu:
          z całą pewnością nie podjął tej decyzji ad hoc i tylko na złość Hollandowi. Sam wie, że może to mieć dla niego konsekwencje wizowe no i w postaci pewnego ostracyzmu na Zachodzie, z tym wszystkim musi się z tym liczyć i ciekawe jak długo wytrwa w tym obywatelstwie.
          Nie wiem, czy wiesz, ale Belgia odmówiła mu obywatelstwa - tak dobrze funkcjonuje klanowa solidarność politruków jewrokołchoźnych.

Tak, on jakoś pasuje do Rosji, ma najwyraźniej szeroką słowiańską duszę (ha, ha) i olewa dość skutecznie zachodnie konwenanse. To, że w Rosji czuje się jak ryba w wodzie było też widać na koncercie Putina...
    • pimpus18 No i co, wziął ruskie obywatelstwo? 03.01.13, 18:32
      A w ogóle prosił Putina o to i gdzie teraz będzie żył?

Chyba nie na Sachalinie albo w Dagestanie.

W Pomrocznej też mają bardzo niskie podatki.

Lesio z LSD chciał wprowadzić podatek liniowy, ale tak mu spadło poparcie - także wśród towarzyszy - że wylądował w Samoobronie.

Tylko Lepper się powiesił.

Owsiak znalazł dla siebie model biznesowy, żeby w Pomrocznej pomimo zapomóg eurokołchozu niezamożni mieli opiekę medyczną wyższą niż w Afryce i żebrze co roku.

Może Wałęsa zaprosi go do siebie.

Jaja jak birety!
    • czlowiek_ksiazka list Depardiejewa. Rosja - wielką demokracją. HIT! 03.01.13, 21:25
      "Ruski" Pierwszy "totalitarny" kanał poinformował, że Depardiejew przysłał list. Otwarty. Wcale nie-zamknięty. Skierowany do "totalitarnych" "ruskich" dziennikarzy.

Treść:

www.1tv.ru/news/social/223344
      To wg mnie najciekawszy fragment:
      "Россия - страна великой демократии"

Teraz to już kwestia czasu kiedy Depa zostanie uznany za "totalitarnego". Serio smile.

Jeśli to prawda - to CAŁY list jest mega-hitem!

Polecam! smile
        • czlowiek_ksiazka Re: list Depardiejewa. Rosja - wielką demokracją. 03.01.13, 22:15
          Najważniejszy jest paszport amerykański. Najwspanialszy i najbardziej demokratyczny.

Chciałem zaproponować ci, mędrcze, przeczytanie listu Depardjewa - wersja francuska, bo jak każdy prawdziwy polski znawca Rosji i myśliciel, "ruskiego" nie znasz.

A potem się uśmiechnąłem. smile
          Czy po angielskim (ekskluzywna znajomość) - francuski to najbardziej popularny jęzor w środowisku zdrapywaczy azbestu z Jackowa? smile
          • malkontent6 Re: list Depardiejewa. Rosja - wielką demokracją. 04.01.13, 04:28
            czlowiek_ksiazka napisała:

> Czy po angielskim (ekskluzywna znajomość) - francuski to najbardziej popularny
            > jęzor w środowisku zdrapywaczy azbestu z Jackowa? smile

Masz rację, po rosyjsku już włąściwie nie szprecham, jeśli chodzi o francuski to jestem zupełnie niegramotny. A takiego jednego, który twierdził, że zna ten język zepchnęliśmy z dachu, bo nam tu takich nie trzeba.

Już chyba wspomniałem, że ubóstwo intelektualne spowodowało moją obecność na tym forum, bo przecież nikt mądry nie będzie tu marnował swojego cennego czasu... oczywiście za wyjątkiem przedstawicieli komsomołu, którzy są tu aby nam niekumatym wyjasnić zawiłości tego świata. Za co wam jestem bardzo wdzięczny. Zwłaszcza za twoje teksty na temat życia w USA, zwłaszcza na temat tutejszych szkół. To mi otworzyło oczy.
      • eva15 Re: list Depardiejewa. Rosja - wielką demokracją. 03.01.13, 22:22
        Tego listu zachodni mainstream w życiu nie opublikuje. Albo ogłoszą Depardiejewa wariatem albo alkoholikiem, taka będzie oficjalna wykładnia, którą już zresztą teraz widać.

O ile jeszcze FAZ zachował się w miarę kulturalnie i powściągliwie, o tyle szczekaczka z pohańbionego tanią propagandą niegdyś świetnego Spiegla rozszczekała się na dobre.

Redaktor spieglowski zapluł się wręcz przypominając śmierć Politkowskiej i czarną postać mordercy Kadyrowa (a jakże - Spiegel rozpoznał w nim mordercę) w tle nadania obywatelstwa Depardiejewowi. Tego nawet cierpliwym, od lat ogłupianym czytelnikom było trochę za dużo i niektórzy nie przyjęli tej jedynie słusznej wykładni dziejów:

www.spiegel.de/kultur/gesellschaft/putin-gerard-depardieu-soll-russe-werden-a-875548.html#spCommentsBoxPager
    • mouse_m Re: Nowy obywatel Rosji - Gerardin Depardiejew 04.01.13, 11:40
      Ależ ten Depardieu zdenerwował antagonistów Putina!
      Zdrowo zawirował w intelektualnym światku, nie tylko Francji. Porzucić UE dla Rosji?! Wyrażać publicznie sympatię wobec jej prezydenta?! Wystąpić o rosyjski paszport i obywatelstwo?! Na dodatek publicznie przyznać, że ojciec komunizował! Tego mu nie wybaczą co niektórzy.
      Mało kto zauważa, ze prezydent Putin rozegrał sprawę koncertowo i doskonale propagandowo. Nie ma lepszej zachęty od paszportu dla europejskiej super gwiazdy światowego kina, do tego, by bogaci Rosjanie osiadli na Zachodzie wracali do kraju.
      Francuski aktor zagrał swoją życiową rolę w polityce i zagrał ją perfekcyjnie. Nie da ukryć, miał doskonałego reżysera.
      Co do samego Depardieu, to ma niezbywalne prawo do sympatii, względem Rosji i jej prezydenta także.ma te przewagę nad wieloma ludźmi, którzy go teraz opluwają - że w Rosji bywa, zna kraj z autopsji.
      I ma prawo wkurzać się na socjalistę-prezydenta Francji, który z jego zarobków chciał dla fiskusa ...3/4 kwoty, zostawiając mu zaledwie 1/4 tego co zarobił. Można się dzielić z budżetem państwa swoja wypracowana krwawicą, ale nie w takich proporcjach!
      Ja się Depardieu wcale nie dziwię.
      • kaszebe12 Nieco inaczej... 04.01.13, 12:20
        - Uwazam ,ze casus Diepardiejewa jest malym drzewem zaslaniajacym caly las zwanym Francja , zwanym dzisiejsza Europa...-Cala afera zostala tak mocno rozdmuchana , bo chodzi wlasnie o Depardieu , bo chodzi o podatki. -Czy tylko o to ?-Zjawisko francuskiej emigracji "finansowej" , politycznej czy "sentymentalnej" istnieje od dziesiecioleci.-Ow temat jest we Francji tematem tabu, tematem "niewygodnym".-Nie uzywa sie nawet slowa "emigracja" ,a pisze sie o "Alliance Francaise". -Jeszcze w zeszlym roku intelektualisci i edytorialisci zastanawiali sie publicznie nad tematem "Czym jest Francja ?", czy mozna ze slowem "Francja" kojarzyc pojecia Narod , spoleczenstwo,obywatel , Narod, patriotyzm , honor ?...-Zlozony temat...
        " Petain i de Gaulle wygrali panstwo , ale przegrali Narod" -Paxton.
        Wszystkim sympatycznym forumowiczom skladam szczere i serdeczne zyczenia noworoczne .
        • eva15 Niepoprawny politycznie Depardieu 04.01.13, 14:23
          Kaszebe, gdzieć obiło mi się o uszy (na forum?) że awantura ma drugie dno. Depardieu stwierdził ponoć, iż on jako Francuz spłacił już (via podatki) swą część długo za Algerię i inne francuskie bandytyzmy i nie ma zamiaru płacić dalej na miliony muzułmanów, którzy żyją sobie wygodnie na francuskim socjlau. On na nich już pracować nie chce.

Prawda to, rzeczywiście tak się mniej wiącej wyraził?
          • kaszebe12 Re: Niepoprawny politycznie Depardieu 04.01.13, 15:15
            Bede musial rzucic okiem do Canard Enchaine albo do Mediapart ,ale cos tez slyszalem.-Rzecz jasna - francuskie "wolne" media przemilcza niektore slowa albo je odpowiednio "zinterpretuja".-Wiem jednak ,ze Diepardiejew nie mowil o francuskim bandytyzmie , a o bandytyzmie francuskich wladykow - drobny niuans.-Podobno kazdy narod zasluguje na swoich politykow , ale trudno mowic o narodzie w przypadku Francji. - Yntelektualisty typu pefa jakos zapomnieli , ze glosowali ostatnio , m.in.,na faceta , ktory ma ramiona zbroczone zakazona krwia.-Spoleczenstwo , ktore tak latwo przelyka " jestem odpowiedzialny , ale niewinny" nie moze zaslugiwac na miano spoleczenstwa.
      • eva15 Re: Nowy obywatel Rosji - Gerardin Depardiejew 04.01.13, 14:18
        Na razie jest bezsprzecznie 1:0 dla Putina, to fakt niezaprzeczalny.
        Ale to może się zmienić, jeśli Depardieu nie wytrzyma reżimu wizowego, który zwłaszcza w jego przypadku może być szczególnie ostry. On ma winnice i firmy we Francji i siłą rzeczy musi tam często bywać...
        Jeśli Depardieu zrezygnuje po jakimś czasie z bycia Rosjaninen, Zachód nigdy w życiu nie przyzna, że to z powodu czynionych przez niego (Zachód) utrudnień, lecz rozpęta kampanę propagandową pod hasłem: "w Rosji nie da się żyć, to kraj nie do wytrzymania".

• czlowiek_ksiazka Re: Nowy obywatel Rosji - Gerardin Depardiejew 04.01.13, 14:41
          Ja uważam, że Żorik zachowa jednak ob. unijne, a rezygnacja z francuskości to był wyłącznie gest pod publiczkę. To Francuz z krwi i kości - zakochany w Rosji Putina, kraju wielkiej demokracji! smile

Z tego co wiem, to Depardiejewa najbardziej wkurza w tym wszystkim "wolna" prasa zachodnia.
          On już ponoć nie wytrzymuje z tymi pismakami, o czym pisał zresztą w swoim liście.

Mogę cię zapewnić już teraz, że cokolwiek by nie zrobił czy zrobi Deprardiejew, to i tak "wolny" Zachód odpowiedzialnością za wszystko obarczy "totalitarną" Rosję Putina! smile Myślę więc, że akurat z tego powodu, to się "ruski" tak bardzo nie martwią.
          A "wolne" media to potwierdzą! smile
    • czlowiek_ksiazka Epidemia - kolej na Bryżyt Bardotow!? :) 04.01.13, 15:10
      www.echo.msk.ru/news/983178-echo.html
      "Ruskie" prawie wolne, bo wściekle antykremlowskie medium - Echo Moskwy twierdzi, że następna w kolejce po paszport jest ponoć ... Brygida Bardot, eks-mega gwiazda francuskiego kina! smile

Robi się tłocznie, dziarscy Zachodni chcą płacić mniej kasy na socjał i wszyscy jak jeden mąż kochają "ruskich", Rosję i Putina! smile
      Plaga, epidemia!
      Zachowując czujność rewolucyjno-ideologiczn apeluję do IPN oraz Uwarzam rze o podjęcie kroków prokuratorsko-dydaktycznych (wobec tępych Zachodnich)! smile

Uroczyście ogłaszam, że jeśli do "ruskich" zgłosi się po paszport kandydat na Nobla w 2013 r. - pocziwina jegomość malkontent z Hameryki oraz neonazistowski, banderowski lobotom, to ja przestanę wierzyć w sprawiedliwość na tym świecie! smile
      • czlowiek_ksiazka Re: Epidemia - kolej na Bryżyt Bardotow!? :) 04.01.13, 15:17
        Swoją drogą - wyobrażacie sobie coś takiego w Polsce? smile)

Np. Zanussi mówi: nie chcę płacić polskich wygórowanych podatków, wybieram "ruski" płaski i niski - i szuuu do Putina po paszport, a potem do "ruskiej" dierewni! smile

W kraju zaczęłaby się prawdopodobnie rewolucja, rozruchy i czasowo przywrócono by karę śmierci! smile
        • walter622 Już jest 04.01.13, 16:21

> Np. Zanussi mówi: nie chcę płacić polskich wygórowanych podatków, wybieram "ruski"
          > płaski i niski - i szuuu do Putina po paszport, a potem do "ruskiej" dierewni! smile

Sądząc po ilości jego wypowiedzi, udzielanych w rosyjskiej telewizji , a także jego
          udziału w wielu rosyjskich kulturalnych przedsięwzięciach On chyba już tam znacznie więcej
          spędza czasu niż w Polsce. Kiedy ostatnio widziałem w polskiej TV Zanussiego ? - szczerze mówiąc nawet nie pamiętam - utonął we wszechobecnej doda-podobnej tandecie i głupocie.
          Natomiast w rosyjskiej TV często się pojawia, z dużą osobistą kulturą, przy tym zdecydowanie prezentując polską rację (jak chociażby w dyskusji na temat Katynia). Na dodatek świetnie zna j.rosyjski i w Rosji jest generalnie bardzo szanowany.
          Tak więc bym się nie zdziwił...
                • kaszebe12 Re: Niepoprawnosc polityczna , Ewo.... 04.01.13, 16:11
                  Diepardiejew nie uzyl slowa "araby" (za to wyladowalby ,od razu , w kiciu), a mowil o "rzeszach przyjezdnych darmozjadow i pasozytow , na ktorych socjalne przywileje nie zamierza wydawac pieniedzy". - W "innej wizji historii" nawiazal do wojen kolonialnych i traktowania francuskich obywateli....
                  "Niech cierpia" -odpowiedz de Gaulle'a na dziennikarskie pytania dotyczace losow Francuzow z Algerii.
                            • czlowiek_ksiazka wiedza o swoim kraju 04.01.13, 19:05
                              O! - a ciekawe co TY wiesz, poczciwino elytarna, o historii SWOJEJ amerykańskiej ojczyzny, do której wyjechałeś uzyskawszy zgodę komunistycznych towarzyszy i paszport od nich!? smile

Zamyślonyś o kłopotach Żerarda Renewicza widzę i boleśnie intensywnie myślisz o historii odległe egzotycznej Rosji!

A bliższa sercu Hameryka!? Zbrodni bez liku! Niewolnicy prezydentów, ludobójstwa, bomby atomowe, kontynenty utopione w oceanach krwi - nie chcesz "ruskowi" Depardiejewowi opowiedzieć? Kiedy opowiesz mu o potrzebie dewaszyngtonizacji historii amerykańskiej?

Czekaj - może on dlatego właśnie chwalebnego i demokratycznego hamerykańskiego obywatelstwa nie wybrał?!
                        • kaszebe12 Re: Niepoprawnosc polityczna , Ewo.... 04.01.13, 16:44
                          Poza kilkoma hektarami winnic gosc nie mial zwiazku z Algeria.-Moze chodzilo mu obowiazujaca we Francji skruche za wszystko i wszystkich , tudziez za to , co sie dzialo w Algerii , w ktorej Francuzi czynili same swinstwa , a arabstwo bylo arcycacy.
                          • eva15 Re: Niepoprawnosc polityczna , Ewo.... 04.01.13, 16:51
                            Tak, dokładnie o to mu chodziło, o tą wieczną winę. On uważa, że swymi podatkami na przybyszów swój symboliczny udział w tych winach spłacił. Nie znalazłeś jego słów na ten temat?

Niemcy mają holokaust, Francuzi winę za kolonializm...
                              • eva15 Re: Niepoprawnosc polityczna , Ewo.... 04.01.13, 17:23
                                Ciągłe kajanie się, bicie w piersi na okrągło, zginanie karku i chodzenie na kolanach nie jest dobre dla psychiki narodu, bo odbiera mu poczucie godności i własnej wartości.

Rosji też próbowano zaszczepić poczucie w winy za Jelcyna, później Putin rozgonił tych misjonarzy.
                                • czlowiek_ksiazka cofam słowa! :) 04.01.13, 23:34
                                  Znalazłem tekścior listu Żerarda Renewicza w zachodniej "wolnej" prasie!

www.francetv.fr/culturebox/jadore-votre-pays-dit-depardieu-aux-russes-qui-ironisent-130573
                                  Nie wiem czy ten sajt jest mainstreamowy, ale czapki z głów - wolność nareszcie zawitała na Zachód! smile

Jest chyba jeszcze jeden sajt francuski z angielskim tekstem. I to zdaje się wszystko! smile
                                  Ale dobre i to.

p.s. Evo15 - nie znam innego kraju, który w tak potępieńczy sposób jak "ruskie" celebrował/kajał się za wszelkie możliwe swoje i nie-swoje, wyimagowane winy! Totalna ekspiacja!

To coś jak Polacy - elyty - celebrujący mesjanistycznie klęski narodowe.

Też uważam, że to nie jest normalne. Ale "ruskie" tak mają, nawet za Putina!
                                  • eva15 Re: cofam słowa! :) 05.01.13, 00:08

> Znalazłem tekścior listu Żerarda Renewicza w zachodniej "wolnej" prasie!

Ech, spór G.D. z Francją jest dużo głębszy, bardzo ciekawy, ale i trudno to znaleźć w mainstreamie.

> p.s. Evo15 - nie znam innego kraju, który w tak potępieńczy sposób jak "ruskie"
                                    > celebrował/kajał się za wszelkie możliwe swoje i nie-swoje, wyimagowane winy!
                                    > Totalna ekspiacja!

Ja znam i jestem głęboko i autentycznie przekonana, że NIKT Niemców w tym nie pobije. Oni sami o to dbają, by być na samym szczycie w tym aspekcie. Oni są już wręcz dumni z samobiczowania.
                                    • czlowiek_ksiazka Re: cofam słowa! :) 05.01.13, 00:34
                                      Pewnie tak. Ale, ale.

Niemcy jednak przegrały dwie wojny światowe. Hitler-syny naprawdę dopuściły się zbrodni.
                                      Nie tylko Niemcy, wiem. Chorwaci, Ukraińcy, itp.

"Ruskim" narzucono terrorem(!) ideokratyczny pon.dnarodowy twór, którym rządził np. - w najkrwawszym okresie - etniczny Gruzin. Za co "ruskie" mają przepraszać, no za co?

Ostatnie 30 lat historii Rosji to jedna wielka mantra przepraszająca. Coś w tym jest szaleńczego, bez wątpienia.
      • malkontent6 Nie udało mi się. :( 04.01.13, 15:53

> Uroczyście ogłaszam, że jeśli do "ruskich" zgłosi się po paszport kandydat na N
        > obla w 2013 r. - pocziwina jegomość malkontent z Hameryki oraz neonazistowski,
        > banderowski lobotom, to ja przestanę wierzyć w sprawiedliwość na tym świecie! :

Czujne oczy na forum zauważyły, że złożyłem podanie o rosyjski paszport, ale jakieś nowe wcielenie Pawki Morozowa doniosło, że kiedyś podobno źle się wyraziłem o Putinie nazywając go komunistą i kagiebistą. I straciłem szansę na godziwe życie. sad

forum.gazeta.pl/forum/w,50,141502214,141503775,Re_Przed_konsulatem_Rosji_widziano_w_kolejce.html
    • walter622 Gerardin Depardiejew w roli parawanu ? 04.01.13, 16:57
      eva15 napisała:

> GW napisała dziś prawdę:

W taki cudowny sposób cała uwaga konsumentów medialnego śmiecia skoncentrowała się na
      jego osobie. Sądząc po niesamowitych jękach rusofobów, dochodzących z światowego forum
      dla debili solidnie zawiedli się na jego osobie. Tak więc już wiemy, że się "zeszmacił", ojciec
      jego był komuchem, a dziadek pewnikiem "zjadał polskich misjonarzy". Najśmieszniejsze, że gdy wyjechał do Belgii te same osoby generalnie wypowiadały się pod jego adresem pozytywnie.

Dzięki temu konsumenci medialnej sieczki nie zauważyli spraw chyba bardziej istotnych, jak chociażby:
      1. kolejny "sukces" tzw. syryjskich powstańców (tj. innymi słowy Al Kaidy), którzy kilka dni temu kolejny raz zostali solidnie przetrzepani pod Aleppo. Na nic się zdały ponad 100%-owa podwyżka żołdu, góry zachodniego sprzętu i spory tłum "instruktorów".
      2. Debata w W.Brytanii na temat nowego statusu tego państwa w UE - zanosi się dla Unii początek końca. Brytole sprawę stawiają jasno - albo, albo.. .
        • walter622 Re: Gerardin Depardiejew w roli parawanu ? 04.01.13, 17:12
          eva15 napisała:
          ad. 1 Nie wiem czy to akurat byli "wściekli islamiści" - sporo tam padło pefciowych rodaków,
          którzy nie są etnicznymi Francuzami. W ten sposób władze Syrii rozwiązują wewnętrzne problemy Francji. No, a przygody Depardjewicza idealnie zgrane były w czasie - pewfciowi oszczędzono świadomości kolejnego upokorzenia - co by nie mówić, jacyś alawici wycinają jego rodaków.
          Inna rzecz, że przy okazji przetrzepali również sporo Turków (przykra sprawa - ich wystawiają chyba w roli wiecznych chłopców do bicia).

ad. 2 Starek chyba nie zatonie, natomiast port pewnikiem niedługo (za długi) pójdzie na dno.
          Tak więc trza się rozglądać za nową przystanią.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka