Dodaj do ulubionych

To juz dzis

   • monalisa2016 Re: Stenogram 14.04.16, 23:57
    Super, dzięki Igor za link.
    Dziś nie zajmę się już tym ale jak będę miała trochę więcej czasu (mam wielka nadziejesmile)) przeanalizuję ten temat. Po prostu wyjątkowa sytuacja godna naśladowania raczej do pozazdroszczenia, szef państwa szuka wręcz przeciwnie w dialogu z społeczeństwem obojętnie czy są to wybrane czy niewybrane pytania.
    Hut ab!!!/UZNANIA.
    • eva15 Cały program leciał live po niemiecku 16.04.16, 11:43
     Monalisa, Rosjanie przygotowali się perfekcyjnie. Cały program leciał jednocześnie po angielsku i niemiecku - w tłumaczeniu symultanicznym. Tłumacze rzecz jasna w kółko się wymieniali i jedni byli dobrzy, inni trochę mniej, ale to jest bardzo trudne zadanie więc nie ma co marudzić. Całość wypadła dobrze:

     deutsch.rt.com/live/37801-live-heisser-draht-wladimir-putins/


    • igor-r.u.s Dzieki,Lubat! 15.04.16, 10:42
     Nie zwrocilem na to uwage i nawet nie wiem jak to stalo sie.Prawdopodobnie to dzielo jakichs sil nadprzyrodzonych smile
     Wkleje aktualny link dla znajacych angielski:
     en.kremlin.ru/events/president/news/51716
   • igor-r.u.s Re: To juz dzis 15.04.16, 10:54
    brat_kryzysa napisał:

    > Stresci ktos najwazniejsze punkty

    Umiarkowany optymizm w sprawach wewnetrznych:
    - Rezerwy rosna,przemysl rozwija sie,rolnictwo dostalo szanse i wyglada na to,ze jej nie marnuje,chociaz jeszcze sporo jest dla zrobienia.

    I nieukrywany optymizm w stosunkach miedzynarodowych:
    - Nici wyszli z izolacji,operacja w Syria niezwykle udana.

    • brat_kryzysa Re: To juz dzis 16.04.16, 14:37
     Moj optymizm jest ciut mniejszy, jesli w takim tempie ROsja bedzie sie rozwijac z czasem narosnie wiecej problemow jak profitow.Wladny na kremlu powinni bardziej sie zastanowic jak wyzwolic w narodzie , poszczegolnych ludziach kreatywnnosc i jak tego nie zmarnowac, w ich umyslach ciagle pokutuje stare myslenie 'damy kase na to i na tamto i wsio", tu potrzebna jest pelna wspolpraca wielikich instytucji , placowek naukowo-technicznych z systemem szkolnictwa, promowac kreatywnosc.
     W ustawodastwie tez nie najlepejej, czynownicy" ciagle mysla ze im bardziej skomplikowana ustawa tym lepiej, urzednik musi byc sluga a to jest mozliwe wowczas gdy prawo jest nieskomplikowane przejzyste ale jednoczesnie bardo surowe wzgledem tych ktorzy chca je lamac, innymi slowy twierdze ze nie za bardzo jeszcze jest rozumiane pojecie wolnosci gospodarczej, wicej uczyc sie od CHinczykow i 19 wiecznej Europy i zaden to argument ze Chinczycy startowali od pola ryzowego a czlowiek radziecki w tym czasie budowal pociągi....male miasta i wsie obracaja sie w ruine a od tego zaczyna sie rozklad panstwa
  • lubat Re: To juz dzis 16.04.16, 10:58
   brat_kryzysa napisał:

   > Stresci ktos najwazniejsze punkty, niestety ogladalem "po lebkach" i nic szcze
   > golnego nie zauwazylem w tym wystapieniu
   >

   Myślałem, że będzie bardziej aktywna ocena różnych punktów wystąpienia, ale tu na forum panuje lenistwo i marazm, a mnie też się nie chcesmile

   Może dla zachęty podrzucę jeden wątek. Jakiś farmer wyraził obawę, że kiedy sankcje/kontrsankcje będą zdjęte, to on, który wziął duże kredyty na rozbudowę stada krów mlecznych i całej infrastruktury do produkcji mleka, będzie znowu bez szans na rynku w konkurencji z tańszą (dotowaną) produkcją z Europy.
   Putin odpowiedział, że rzeczywiście Rosja ma wielki dylemat, bo sankcje służą dobrze rozwojowi i umocnieniu się rosyjskiego rolnictwa. Gdy sankcje będą zniesione, Rosja nie będzie już mogła kontrsankcjami de facto wspierać rosyjskie rolnictwo.

   Słuchając tej wypowiedzi zastanawiałem się, na ile jest to gra Putina wobec Zachodu (utrzymajcie sankcje - dla nas to lepiej!), a na ile to jest swego rodzaju 'pocieszanie' Rosjan: przetrzymajcie okres niedostatku dobrej jakościowo żywności, czeka was nagroda w postaci rozwiniętego rosyjskiego sektora żywnościowego. Chyba to nawet nie pocieszenie, a wskazanie jaka jest alternatywa.
   • eva15 Dla rolnictwa to wielka szansa 16.04.16, 11:58
    Działanie sankcji jest różne w różnych obszarach gospodarczych.

    O ile przemysł potrzebuje zastrzyku obcego know- how i przede wszystkim dużego zastrzyku kapitału inwestycyjnego, o tyle w rolnictwie jest nieco inaczej. Know-how można dość łatwo samemu rozwinąć, nie jest aż tak skomplikowany, inwestycje na poziomie gospodarstw indywidualnych nie wymagają miliardów dolarów, lecz co najwyżej dziesiątek, setek tys.

    Największym wrogiem w rozwoju własnego rolnictwa jest rzeczywiście tani zachodni import. On jest tani nie tylko ze wzgl. na subwencje ale także dzięki economy of scale, czyli masową, przemysłową produkcję obniżającą koszty jednostkowe i... jakość.

    Oglądałam wcześniej parę programów o rosyjskim rolnictwie. Wszędzie rolnicy skarżyli się, że nie mogli rozwijać produkcji, bo markety nie chciały jej zakontraktować. Zachodnia masówka była znacznie tańsza, do tego dochodziły preferencje konsumentów, którzy zachłysnęli się zachodnim stylem życia (żarciasmile .

    Teraz tej masówki jest mniej a Rosjanie skutkiem sankcji czują się przypuszczalnie urażeni w swej dumie i chętniej sięgają po własne produkty.

    Wypowiedzi Putina mają zapewne również efekt propagandowy, ale to nie znaczy, że są nieprawdziwe. Ja zwróciłam uwagę na wcześniejsze wypowiedzi S. Dürra (tego Niemca, który jest potentatem w ros. rolnictwie). On jako fachman namawiał w 2014 r. Putina do sankcji widząc w nich wielką szansę dla ros. rolnictwa. Podejrzewam, że on wie, o czym mówi.
    • brat_kryzysa Re: Dla rolnictwa to wielka szansa 16.04.16, 14:47
     Dal rolnictwa sa potrzebne pieniadze, w Europie sa to subwencje, ROsji radze isc droga maksymalnych zwolnien podatkowych, uruchomienie taniego kredytu, wbrew pozorom know-how tez jest bardzo potrzebne, dzis ronictwo to splot naukowych i technicznych osiagniec oraz tradycji.Co nie co mam do czynienia z rozlnictwem i bardziej pozytywnie niz naegatywnie oceniam naplyw kapitalu zachdniego, dunsmkiego, holenderskiego w pewnym sensie zastap[ily PGRy, daja prace .Dzis w OPolsce w rolnictwie wbrew temu co sie mowi calkiem niezle sie zarabia a jakosc produkcji jest na wysokim poziomie...rolnictwo, dopbrze zarzadzane lesnictwo(na wzor Polski) przynasza istotne wplywy w malych miasteczkach i wsiach
     • igor-r.u.s To moze doprowadzic rusofobow do szalu 16.04.16, 20:00
      Россия впервые становится эскпортером мяса

      «Впервые в новейшей истории Россия становится нетто-экспортёром мяса, — уверен руководитель отдела аналитики рынков ЗАО “Юг Руси” Леонид Соболев. «В этом году даже ожидается некоторое перепроизводство птицы и свинины, развития требует только сектор крупного рогатого скота. Доля импорта с 2013 года снизилась в 4,5 раза по свинине (с 960 до 200 тысяч тоннwink, по птице — в 3 раза (с 750 до 150 тысяч тоннwink. Сегодня перед российскими производителями стоит задача поиска рынков сбыта»
      • monalisa2016 Re: To moze doprowadzic rusofobow do szalu 18.04.16, 00:12
       Szukałam niedawno oglądanego filmiku nakręconego przez Szwajcarów o szwajcarskich rolnikach, rzemieślnikach którzy ot tak dla przygody osiedlili się w Rosji i zapoczątkowali swoja działalność czy w rolnictwie, czy jako male przedsiębiorstwa rzemieślnicze. Dziś ci ludzie nie żałują swojej "przygody" są milionerami i posiadaczami wielkich przedsiębiorstw.
       Rosja: duży nienasycony jeszcze rynek a to jest eldorado dla pomysłowego czy rolniczego rozwoju jak i przyszłość.
      • brat_kryzysa Re: To moze doprowadzic rusofobow do szalu 18.04.16, 10:34
       Zboya, mieso....ciut malo jeszcze produtów wysoko przetworzonych, choc tren jest pozytywny pootrzeba jeszcze sporo pieniedzy a ROsja ma bardzo duzy potencjal pod wzgledem nowoczensego rolnictwa czyli wielekie arealy ziemi pozwalajace na wysokozmechanizowana konkurencyjna produkcje...no i niestety tak kulejaca infrastruktura drogowa, produkcja rona a zwlaszcza lesna przynosi duze dochody ale bez odpowiednich drog kasy nie bedzie, ta lekcje odrobili i odrabiaja nasi lesnicy, buduja lesne drogi na potege, odpowiednie dla nowoczesnego sprzetu typu np Harwester.Lesnictwo w Polsce pozostalo panstwowe ale dzieki odpowiednim reformom jest bardzo dochodwe , przynosi bardzo duzo pieniedzyd la budzetu panstwa(stad proby jego prywatyzacji) i znow Rosja ma tu wiesze pole do popisu
       ps
       sorki za bledy jezykowo stylistyczne wink
       • berek_p Re: To moze doprowadzic rusofobow do szalu 18.04.16, 11:24
        spróbuj nanieść mapę Polski na mapę Rosji a zrozumiesz dlaczego w Rosji tak trudno zbudować drogi leśne. Bez Glonass czy GPS po takiej wędrówce po rosyjskich lasach do domu wrócisz po kilku latach. smile
        Leśnictwo i wszystko inne jak węgiel w Polsce przynosi dochody,bowiem podniesiono ceny o 1000 % . Jak w Rosji zrobią identycznie,wystarczy eksploatować małe odcinki w Europejskiej części kraju. Połacie Syberii zostawić dla własnego kraju.Aby rosjanie mogli dla siebie mieć tani materiał na budowę domu,czy innej infrastruktury.
        W zimnym klimacie drewno jest najlepsze. Nie oddaje ciepła do otoczenia tak szybko jak beton czy metal.
        Igor mógłby napisać jak szybko rosną drzewa w tajdze. W Polsce masowo sadzą sosny bo dają szybki zysk po 20 latach.A potężniejsze okazy mogą dożyć 40-60 lat.
        Drzewa liściaste wymagają pielęgnacji do 120 lat.
        Drzewa to nie warzywa czy zboża.
        • brat_kryzysa Re: To moze doprowadzic rusofobow do szalu 18.04.16, 12:57
         Tu powzwole sie nie zgodzic, troche innych jest system zarzadania w lasach Rosji, POlski czy Szwecji(polski i szwecki poznalem).Rosja ma ogromne polacie lesneale coraz nizszej jakosci, wycina sie cenne gatunki i nie robi nic , ewentulanie pozostawia tzw pasy lasu , ktore to maja obsiewac wykarczowane tereny.Przy prawidlowo porwdzonej gospodarce lesnej odpowiednie drogi sa nizbedne dla wprowdzenia nowczesnego sprzetu, dzis to maszyny nie drwal z pila sa kluczowe,Rosja ma ogromny potencjal w lesnictwie i powinna go nalezycie wykorzystac(patrz Szwecje, Finlandia)
         W Polsce masowo sadza sasny tylko i wylacznie dlatego ze dlo niej dostosowany jest przemysl a wiek rebnosci wynosi dla niej 80-100 lat, nie 20, dla Syberii tzw "Urmanu" czy srodkowej czesci jest on wyzszy o 10, max 15 lat wiecej, najlepsze zasoby drewna wystepuja w Irkuckiej oblasti i kraju Krasnojarskim
         • berek_p Re: To moze doprowadzic rusofobow do szalu 18.04.16, 19:28
          jeszcze raz podkreślam,ile razy kawałek Syberii większy od Polski ?
          Czy w Karelii wycięto już 50 % lasów ?
          jeśli las sam odnawia się,po co sadzić drzewa ?
          Kolejny aspekt,nikt w Rosji na terenie 19 mln km2 nie będzie robił leśnych dróg.
          Polska to tylko 312 tys km2. A nie wszędzie można dojechać autem.
          Polska to rezerwuar materiału i ludzi dla Niemiec.
          W Niemczech lasy nie są wycinane tak jak w Polsce. Jest limit na zbiór grzybów.
          Tam leśnicy pilnują porządku.
          Dodatkowo byłe Republiki ZSRR to też rosyjska ziemia.Nie ma granicy między Rosją a Kazachstanem.
          Swoją drogą chciałbym mieć dom w Rosji,ale za chińskiego boga nie wiem jak tam można osiedlić się smile
          • brat_kryzysa Re: To moze doprowadzic rusofobow do szalu 19.04.16, 11:29
           Cene gatunki drzew ot tak same sie nei odpanwiaja, trzeba je sadzic lub doprowadzacdo takiego stanu by samoistnie sie odradzaly z pominieciem tz sukcesji wtornej
           Jesli sie ma ppotezne zasoby lesne i jesli jest na nie popyt to doprowadza sie do sytuacji by ten popyt zaspokoic.Owszem istnieja tam potezne osrodki przemyslu drzewnego np Bracki, Ust Ilimski, bardzo malo jest natomiast malego i sredniego przemyslu bazujacego na lokalnych zasobach no i tu znow drogi sie klania, sa tam tzw "zimniki" czyli drogi wykorzystywane zima, problem pojawia sie w pozostalych porach roku.

           "Swoją drogą chciałbym mieć dom w Rosji,ale za chińskiego boga nie wiem jak tam można osiedlić się smile"
           Od dawna pisze ze Rosja powinna zniesc bariery administracyjne i ulatwic ludziom z UE chocby jednostronnie mozliwosc latwego odwiedzania tego kraju a nawet uzyskiwania statusu podwojnego obywatelstwa
           • berek_p Re: To moze doprowadzic rusofobow do szalu 19.04.16, 17:03
            Rozmnażanie drzew to długa i ciernista droga.Można drzewa szczepić lecz te gatunki szczepione żyją nieco krócej. można też formować odpowiednią koronę.W lasach zwykle takich prac nie wykonuje się.
            Rosja jest zbyt wielka aby budować drogi leśne.Za dużo kilometrów do utwardzenia.Nawet w Polsce drogi leśne są nieprzejezdne dla samochodów osobowych.
            Auto z niskim zawieszeniem ma problemy nawet na drogach krajowych asfaltowych.
            Wystarczy jedna dziura aby auto oddać do warsztatu.Lub za wysoki krawężnik aby coś stłuc.
            Jak już wspomniałem,Polska jest miejscem tanich surowców dla zachodu. Dla polaków ceny poszły w górę,często drożej jak w Niemczech.
            Drzewo długo rośnie i drewno Rosja powinna zostawić dla siebie.Nie sprzedawać nawet do Finlandii. Sprzedawać tylko to co szybko rośnie.Buraki,kapusta,zboża,ziemniaki i jabłka smile
        • igor-r.u.s Re: To moze doprowadzic rusofobow do szalu 18.04.16, 15:41
         berek_p napisał:

         > Igor mógłby napisać jak szybko rosną drzewa w tajdze.

         Nigdy tym nie interesowalem sie.Moge napisac tylkoto,co wiem z wlasnego doswiadczenia.
         Kiedys mieszkalem w Jakucji i z tego co pamietam,to po 20-30 latach tajga pochlania kazdy pusty kawalek,przynajmniej tak mowila nasza nauczycielka od priridowiedzienia (Природоведениеwink i to chyba prawda.
   • berek_p Re: To juz dzis 17.04.16, 21:54
    Nie wiem jaką żywność zachód upychał do Rosji,ale żywność w polskich sklepach to szmelc. Różnica między żywnością własną,z własnego gospodarstwa jest ogromna w porównaniu z tym dziadostwem na półkach w sklepach,szczególnie marketach.
    niestety drobny hodowca jest likwidowany,tak samo jak małe gospodarstwa są stawiane na skraj bankructwa.A to one są podporą siły państwa i społeczeństwa.
    Drugi minus,to ludzie wolą wolą kupować w marketach,nawet jeśli towar jest śmieciowej jakości. Rolnik ma niewielu klientów i musi ratować się handlem na bazarach.
    Taki jest trend,im taniej tym lepiej. Dla kieszeni,nie żołądka smile
    • igor-r.u.s Re: To juz dzis 17.04.16, 23:42
     berek_p napisał:

     > Nie wiem jaką żywność zachód upychał do Rosji,ale żywność w polskich sklepach t
     > o szmelc. Różnica między żywnością własną,z własnego gospodarstwa jest ogromna
     > w porównaniu z tym dziadostwem na półkach w sklepach,szczególnie marketach.

     Zachod upychal zywnosc dotowana i w ladnych upakowaniach.Jak ona smakowala zna kazdy,kto robi zakupy w supermarkietach.

     > niestety drobny hodowca jest likwidowany,tak samo jak małe gospodarstwa są staw
     > iane na skraj bankructwa.A to one są podporą siły państwa i społeczeństwa.

     Bylo takie haslo na poczatku zmian ustrojowych - male jest piekne,ale pozniej rzucili inne haslo - duzy moze wiecej.Wygrali duzi,a czy wygralo spoleczenstwo?

     > Drugi minus,to ludzie wolą wolą kupować w marketach,nawet jeśli towar jest śmie
     > ciowej jakości. Rolnik ma niewielu klientów i musi ratować się handlem na bazar
     > ach.
     > Taki jest trend,im taniej tym lepiej. Dla kieszeni,nie żołądka smile

     Niestety,zawartosc portfele nie pozwola wybierac miedzy dobrym,ale drogim,a zlym i tanim.Cena decyduje o wyborze.
     • monalisa2016 Re: To juz dzis 17.04.16, 23:55
      Berek i Igor nie kupie warzywa pochodzenia afrykańskiego (Maroko, Tunezja, ...), z Bliskiego Wschodu oraz z Turcji tam gdzie stosuje się nawozy z pewnego malutkiego państwa na BW.
      Skoro brak mi swoich, warzywa, mąkę, owoce, wędliny kupuje nie w supermarkecie tylko u zaufanych od lat rolników. Mieszkam na bardzo ładnej, schludniej wielkiej "wsi".
      • berek_p Re: To juz dzis 18.04.16, 00:15
       problem jest taki że małe młyny już padły albo i one podzielą los swoich poprzedników. Szykują się przepisy które mają jeszcze docisnąć na pętlę polskiego rolnika. Nawet ubój dla własnego użytku będzie utrudniony. Matoły z Unii forsują ochronę ptaszków i szkodników. A na tym zyskuje Monsanto.
       • monalisa2016 Re: To juz dzis 18.04.16, 00:28
        berek_p napisał:

        > problem jest taki że małe młyny już padły albo i one podzielą los swoich poprze
        > dników. Szykują się przepisy które mają jeszcze docisnąć na pętlę polskiego rol
        > nika. Nawet ubój dla własnego użytku będzie utrudniony. Matoły z Unii forsują o
        > chronę ptaszków i szkodników. A na tym zyskuje Monsanto.
        ............................
        Ukraina jest przy granicy a tam wykupywane są za bezcen wielkie obszary przez amerykańskie koncerny pod Monsanto.
        Unia dala przed paroma dniami zezwolenie przecież na Glyphosat.
        • berek_p Re: To juz dzis 18.04.16, 00:36
         Europa rozpoczyna etap gnicia. I ten zgnilec próbuje wylewać się poza UE,obecnie na Ukrainę. Ukraińcy jeszcze zatęsknią za ZSRR.A o Rosji mogą tylko pomarzyć.
         • brat_kryzysa Re: To juz dzis 18.04.16, 10:48
          Czy wy myslicie ze rolnictwo na Ukrainie ma sie dobrze? otoz ma sie fatanie!
          Bez odpowiednich zabiegow agrotechnicznych i nawozenia nawet czarnoziem nie dalej plonow, widzialem na wlasne oczy , tamtejszych rolnikow nie stac na nawozy
          • berek_p Re: To juz dzis 18.04.16, 11:07
           o to właśnie chodzi aby zdusić tamtejsze rolnictwo. Ziemię ma przejąć rolnik z Niemiec,Holandii,Francji. To kolejna odsłona I i II wojny swiatowej.Tylko inną metodą. Ekonomiczną. Jedyny ratunek dla tamtych ludzi to walka z zachodem i prośba do Rosji o pomoc.
        • brat_kryzysa Re: To juz dzis 18.04.16, 10:47
         Glifosat czyli substancja czynna powiszechnie uzywanego srodka jak "Rundup" jest stosowany powszechnie i od wielu wielu lat, szkodliwosc jego dzialania jest dosc kontrowersyjka aczkolwiek ogranicza sie skale jego zastosowania...inaczej , nie znam rolnika w Polsce ktory by tego nie stosowal wink
         • berek_p Re: To juz dzis 18.04.16, 11:10
          można stosować raz na kilka lat. Po zniszczeniu chwastów rolnik,plantator,ogrodnik musi metodą mechaniczną dbać o ziemię. smile
          Ale są tacy którzy kilka razy w roku stosują w tym samym miejscu przez kilkanaście lat. Skutki są opłakane. Ziemia lub skały są koloru glifosatu smile
       • monalisa2016 Re: To juz dzis 18.04.16, 00:35
        berek_p napisał:

        > problem jest taki że małe młyny już padły albo i one podzielą los swoich poprze
        > dników. Szykują się przepisy które mają jeszcze docisnąć na pętlę polskiego rol
        > nika. Nawet ubój dla własnego użytku będzie utrudniony. Matoły z Unii forsują o
        > chronę ptaszków i szkodników. A na tym zyskuje Monsanto.
        ----------------------------
        U nas wiele rolników ma swoje sklepiki przy gospodarstwach rolniczych i tam można kupować produkty z ich przerobu.
        Młyny i im podobne zabytkowe rzeczy u nas (w Niemczech) się pielęgnuje.
        Nadal używają je rolnicy dla własnych potrzeb.
        • berek_p Re: To juz dzis 18.04.16, 01:02
         W Niemczech był kapitalizm i te sklepy istnieją od ponad 20 lat.
         W Polsce nie ma kapitalizmu,nie ma rywalizacji.A najwięcej zyskuje obcy kapitał bo ma ulgi.
         • monalisa2016 Re: To juz dzis 18.04.16, 14:14
          berek_p napisał:

          > W Niemczech był kapitalizm i te sklepy istnieją od ponad 20 lat.
          > W Polsce nie ma kapitalizmu,nie ma rywalizacji.A najwięcej zyskuje obcy kapitał
          > bo ma ulgi.
          -----------------------
          nie zgadzam się z twoją wypowiedzią, w Polsce jest kapitalizm, kapitalizm rabunkowy!
          Pozwolił na wprowadzenie jego naiwny, skromny w wiedzy Walesa reszta jego następców prowadziła dalej niszcząc polska gospodarkę po dzisiejszy dzień. W Polsce zabrakło takiej osoby jak Putin by skończyć z powiedzeniem: gadaj mi do kieszeni a nie do ucha, co mnie obchodzi kraj i reszta, po mnie może być potop.
          Masz najlepszy przykład co zrobiono z Rosja pod rządami Gorbaczowa i Jelcyna aż przyszedł Putin który postawił kres temu przez to jest znienawidzony przez zachód. Jak będę miała czas i będę w domu napisze o tym później, teraz streszczam się krotko.
          • berek_p Re: To juz dzis 18.04.16, 19:34
           Polska jest małym krajem i sprzedajnym nie tylko przez władze,sejm ale i lokalne społeczności oraz przez samych szarych ludzi.
           Wielu ludzi nienawidzi UE,jednak na razie z tym nic nie można uczynić.
           Chyba że Putin przyśle do Polski swoich ludzi.Z armią abyśmy mogli w pokoju odejść od UE.
           Niemiec i Polak to skrajności.Niemiec pracowity,Polak jest leniem.
           Ale z drugiej strony pieniądze dużo mogą pomóc.Niemcy bogatsi,Polacy biedniejsi. I nie ma komu zmieniać kraju na lepsze.
           Niemcy przyjeżdżają do Polski wyrzucać śmieci.Jak sama widzisz,wasi rodacy zaśmiecają mój kraj.
           Jest dużo problemów które należy rozwiązać.
           • monalisa2016 Re: To juz dzis 18.04.16, 22:53
            berek_p napisał:

            > Polska jest małym krajem i sprzedajnym nie tylko przez władze,sejm ale i lokaln
            > e społeczności oraz przez samych szarych ludzi.
            > Wielu ludzi nienawidzi UE,jednak na razie z tym nic nie można uczynić.
            > Chyba że Putin przyśle do Polski swoich ludzi.Z armią abyśmy mogli w pokoju ode
            > jść od UE.
            > Niemiec i Polak to skrajności.Niemiec pracowity,Polak jest leniem.
            > Ale z drugiej strony pieniądze dużo mogą pomóc.Niemcy bogatsi,Polacy biedniejsi
            > . I nie ma komu zmieniać kraju na lepsze.
            > Niemcy przyjeżdżają do Polski wyrzucać śmieci.Jak sama widzisz,wasi rodacy zaśm
            > iecają mój kraj.
            > Jest dużo problemów które należy rozwiązać.
            -----------------------
            berek_p Holandia jest jeszcze mniejszym krajem a wykorzystuje każdą możliwość by zapobiec zdalnemu sterowaniu i wystąpić z kołchozu. Hut ab /Uznania.
            Nie narzekaj ze Polska jest biedna, Polska jest bogatym krajem z zasprzedaną duszą od początku zamiast bycia neutralnym krajem żyjącym w zgodzie z sąsiadami.
            Rosja nie przyjdzie nie napadnie nigdy do/na Polski/Polskę by was wybawić, to wybij sobie z głowy i nie słuchaj wmawianej wam propagandy.

            A teraz do obiecanej rzeczy.
            Rosja po przewrocie została pod liberalnymi nieznającymi się na prowadzeniu państwa nieudacznikami rozdrapana przez wiadomych oligarchów, przez zachód, zniszczono jej przemysł w ten sposób ze wykupiono fabryki, zrujnowano je a potem właścicieli trzeba było szukać w świecie by uporządkować status własności. Społeczeństwo zbiedniało do tego stopnia ze szykowała się rewolta na życzenie i zamiar zachodu.
            Jeden z oligarchów zaproponował na stanowisko szefa państwa Putina sądząc ze będzie on tańczył pod ich muzykę i tu się pomylił ze musiał brać nogi za pas i uciekać z Rosji.
            Dziś już nie żyje ten pan który przed śmiercią chciał się pogodzić z Putinem i wrócić z Anglii do Rosji.
            Kto go załatwił, do dziś nie wiadomo.
            Putin objął stanowisko szefa państwa, przyjrzał się zniszczonej gospodarce, doszukał się nowych właścicieli firm w świecie, firmy wyremontował, zmusił oligarchów do prowadzenia firm tak by ludzie mieli prace i odpowiednie dochody, są słynne filmy na youtube jak i filmy z wielu telewizyjnych reportaży na zachodzie.
            Państwo zaczęło się rozwijać co znowu stało się dornem w oczach Zachodu szczególnie słynnej Hillary Clinton która powiedziała oficjalnie (są filmy z wypowiedzią na youtube, wersja angielska) ze Rosja staje w zastraszająco szybkim tępię na nagi i to jest dla USA niepokojące, należy ten rozwój zastopować i tu zaczęła się sterowana krucjata przeciw Rosji, resztę chyba nie murze ci opowiadać, widzisz sam co się dzieje.
            Tak w skrócie opisałam ci szablonem, mogłam dokładniej ale nie mam za wiele chęci, jestem trochę zmęczona mienionym dniem.
            • berek_p Re: To juz dzis 18.04.16, 23:47
             Skarbie Ty nasze,dzisiaj zasługujesz na masaż.
             Holandia nigdzie nie wyjdzie,a już na pewno nie z eurokołchozu.
             Ten kraj lwią część swojego dochodu czerpie z pośrednictwa handlu.Ale też ma rozwinięty przemysł.
             Rosja ma inny problem.Otóż nie ma tam firm założonych w latach 1890-1991 które by miały swoich właścicieli. Lata komuny sprawiły że wszystko było państwowe i nie da się ot tak nagle wprowadzić kapitalizm jak na zachodzie.
             Jednak dobytek ery komunizmu nie został zmarnowany.Firmy które istnieją dziesięciolecia za ZSRR,nawet obecnie mają się dobrze.
             Przykładem choćby korporacja Rostec.Nie myśl że Rosja jest słaba.To potęga.
             Szablony są dobre jeśli chce się za ich pomocą produkować bieliznę damską.
             To nieodzowna część kobiecej garderoby smile
             Nie ma co ukrywać że pieniądz jest potrzebny. Za pomocą tej makulatury możesz kupić wszystko czego zapragniesz.Nawet zamek ze 150 letnią winnicą.
             Rosjanie są mądrzy,wiedzą że lepiej nosić jak się prosić. Czyli wolą mieć swoje pieniądze aniżeli czekać na dotacje,jak polacy.
             • monalisa2016 Re: To juz dzis 18.04.16, 23:59
              Widzę ze nie zrozumiałeś tematu i ze nie znasz w najmniejszym stopniu historii przemiany w Rosji, do czego doprowadził ją Zachód ozywając do niszczenia rosyjskiego przemysłu slalomicznych kopców. To samo było w dawnym DDR, wiec dla nas w Niemczech te zjawisko nie jest nam obce.

              O Holandii tez piszesz bajki, opozycja robi nacisk i wykorzystuje każdą sytuacje by torpedować przynależność do Unii.

              napisałam:
              Tak w skrócie opisałam ci szablonem ...

              A ty z tego zrobiłeś, cytat:
              Szablony są dobre jeśli chce się za ich pomocą produkować bieliznę damską.
              To nieodzowna część kobiecej garderoby smile

              Z KIM MAM TU DO CZYNIENIA? smile
              • berek_p Re: To juz dzis 19.04.16, 00:18
               Wiem jak było w Rosji,w Polsce. Ale nie jest nam znany każdy przypadek.
               ZSRR to był wielki kombinat przemysłu ciężkiego i militarnego.
               Przemiany musiały mieć negatywny wpływ na obraz miast i wsi.
               Wpływ na byłe republiki,potem nowe państwa.
               Na pewno zachód miał jakiś plan.To się nie udało jak mówi Ciosek.
               W Polsce poszło gładko smile
               Głęboko wierzę że jesteś jak modelka. smile
               Liczy się dobra zabawa,i dużo czasu spędzonego na zakupach wink
            • monalisa2016 Re: To juz dzis 18.04.16, 23:50
             Poprawiam parę błędów które uciekły mojej uwadze z zmęczenia, a wiec powinno być:
             1) szybkim tempie na nogi
             2) resztę chyba nie muszę ci opowiadać, widzisz sam co się dzieje.

             Polsce zabrakło takiego przywódcy jak Putin i skręciła tam gdzie w żadnym wypadku nie powinna na niekorzyść Polski. smile
             Teraz jest wykorzystywana przez Amis do brudnej roboty.
             • berek_p Re: To juz dzis 18.04.16, 23:58
              Skarbie,polacy bez winy nie są. Nie da się być ekspertem od produkcji pietruszki i jabłek i zarabiać jak Niemcy na produkcji mercedesa.
              Widziałem wpisy Bolka,jak wypowiadali się menele co im zachciało się strajków.
              Z takimi ludźmi kapitalizmu nie zbudujesz.
              Wejście do UE było błędem.W Niemczech dawno nie byłem,mimo że mam rzut beretem.
              Niestety,kraj już przerobiony na dostawcę taniego robotnika.
     • berek_p Re: To juz dzis 18.04.16, 00:09
      jak widzisz Igor,los małego rolnika został przesądzony. Duże gospodarstwa na moim terenie produkują niemal wyłącznie zboża.Warzywa są na wschodzie Polski. Zarówno kraj jak i budżet zyska tylko wówczas kiedy mały rolnik będzie dobrze zarabiał na swoim gospodarstwie.
      W marketach najczęściej kupuję mięso dla kota,mleko dla kota.Są sklepy których towar naprawdę niskiej jakości.Do jedzenia to się nie nadaje.Na kompost też nie.
      A społeczeństwo wybrało wiele lat temu.Niech teraz spożywa badziewie.
      Kiedyś obrażali się jeśli coś było droższe o 1zł niż jest w markecie. Teraz różnice są 50 % i ładują do toreb ile się da.
     • brat_kryzysa Re: To juz dzis 18.04.16, 10:40
      To zwolnic z podatkow malego przesiebiorce, w Polsce niestety duzi mogli wiecej czyli unikali opodatkowania efekt byl taki ze male znikali z rynku
      POzosrnie paradoksalnie sukcesem rozwoju jest jak najnizszy poziom regulacji, niech dziala niewidziala reka wolnego rynku a nie urzedasa zlamasa
      • berek_p Re: To juz dzis 18.04.16, 11:15
       jest za dużo urzędników,różnej maści pasożytów na polskiej ziemi.W Polsce nie ma kapitalizmu,a ten co był po 1989 roku szybko został zduszony podatkami i przepisami przez Leszka Balcerowicza i polski sejm.
       Obecnie wiedzie się tylko zakładom z zagranicy.Zatrudniają nawet 5000 ludzi. Aż tylu tam niewolników za marne grosze.
       Taka jest cena wejścia do marnej UE.
       • brat_kryzysa Re: To juz dzis 18.04.16, 13:02
        POwtarzam od dawna, maksymalna wolnosc gospodarcza, proste przejzyste ale surowe prawo sa gwarancja sukcesu gospodarczego.W Polsce rozkwitl system urzedniczo-pasozytniczy dostosowany glownie do dotacji unijnych
         • brat_kryzysa Re: To juz dzis 18.04.16, 20:03
          Odczepic sie od nich, mam na mysli urzedasow, dac mozliwosc rozwinac skrzydla czyli na poczatku zwolnic z oplat, srusów, podatkow dochodowych , pitow, sritow i innych pierdol, pomoc w ksztalceniu, dofinansowaniu etc
          • berek_p Re: To juz dzis 18.04.16, 23:52
           to błędne koło. Należy zamknąć strefy ekonomiczne.Ale kto z polaków stworzy zakłady mechaniczne,motoryzacyjne i inne ?
           myślisz że niewolnik który stoi przy taśmie zdoła sam z siebie stworzyć inżyniera i biznesmena ?
           kształcenie,dofinansowanie,to nadal będzie pożywka dla naciągaczy którzy będą robić kursy dając w zamian jakiś papierek.I na tym świetnie zarobią.
           Proponuję system jak w Brazylii.
           Porównaj podatki w Polsce a w Brazylii. To ziemia a niebo.
              • berek_p Re: To juz dzis 19.04.16, 22:13
               W Korei i Wietnamie dobrze stoi elektronika oraz rolnictwo.
               Ci ludzie dużo wniosą w rosyjską gospodarkę.
               Lecz Rosja jest duża i dużą część produkcji trzeba będzie dostarczać w okolice Moskwy i Petersburga.
               A im więcej towarów wyprodukują rosjanie,tym boleśniej ten fakt odczuje europa i usa.
               Teraz dowiadujemy się że Rosja zaczyna eksportować mięso do Iranu.
               Z czasem będą inne kierunki eksportu.A Europę czeka zastój i powolny upadek.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka