Dodaj do ulubionych

"Głos dzieci"

29.04.16, 00:08
Jutro poznamy zwycięzcę tegorocznej rosyjskiej edycji "Głos dzieci".

Moja faworytka - 14-o letnia Czeczenka - Rajana Asłanbekowa.

www.youtube.com/watch?v=MJOhNTQIfUM
www.youtube.com/watch?v=FeFjYRQlgdY
Obserwuj wątek
    • eva15 Re: "Głos dzieci" 29.04.16, 01:04
      Piękny głos, śliczna piosenka.
      Mnie aż zatkało, jak bardzo różni się poziomem muzycznym taki konkurs w Rosji od podobnych konkursów w Niemczech.
      W Niemczech dopuszcza się uczestników wg kryteriów muzycznych z piosenki Stuhra:

www.youtube.com/watch?v=ENvAmLuj5ko

• igor-r.u.s To nie brzmi,jak glos dziecka 29.04.16, 08:54
      Rajana spiewa pieknie,ma silny i dobrze ustawiony glos,ale przez to calkowicie nie nadaje sie do programu "Glos Dzieci",jak zreszta wiekszosci uczestnikow.Ale to wylacznie moje zdanie.
      Mnie nie podoba sie,jak z kilkuletnich dziewczynek robia wymalowanych dziwek i wystawiaja na pokaz.Jan ,lubie takie glosy dzieci :
      • walter622 Re: To nie brzmi,jak glos dziecka 29.04.16, 22:05
        igor-r.u.s napisał(a):
        > To nie brzmi,jak glos dziecka

Fakt, 14-o letnia Nochcza.

> Ja ,lubie takie glosy dzieci :

Igor, jak mawiał pewien klasyk: "pro zajcikow - nieaktualno!"
        Uśmiechnij się, te dzieciaki mogą dać fora nie jednemu "zawodowcowi".

www.youtube.com/watch?v=kikad5CMglA
      • eva15 Re: To nie brzmi,jak glos dziecka 29.04.16, 23:44
        Igor i te dzieci mają szkolone w chórze głosy i to baaaardzo dobrze szkolone. Różnica taka, że one są mniejsze - kilkuletnie, a nie w okresie dojrzewania, czyli 14 -15-letnie. No i faktycznie nie są wymalowane jak lalki, tylko oryginalnie dziecinne.

Ta piosenka jest ponadczasowo przepiękna... Nic tak dobrze nie oddaje sposobu widzenia świata przez dziecko jak ta piosenka.

--
        P_f o Polkach w Niemczech:
        "Polin w Niemczech brzmi troche jak kobieta lekkich obyczajow".

Feluś zachwycony F-22 i zniesmaczony pilotami nie umiejącymi latać bez tlenu:
        • igor-r.u.s Re: To nie brzmi,jak glos dziecka 29.04.16, 23:56
          eva15 napisała:

> Igor i te dzieci mają szkolone w chórze głosy i to baaaardzo dobrze szkolone.

Oczywiscie.

> Różnica taka, że one są mniejsze - kilkuletnie, a nie w okresie dojrzewania, cz
          > yli 14 -15-letnie. No i faktycznie nie są wymalowane jak lalki, tylko oryginaln
          > ie dziecinne.

I tacy dla mnie sa spiewajacy dzieci.

> Ta piosenka jest ponadczasowo przepiękna... Nic tak dobrze nie oddaje sposobu w
          > idzenia świata przez dziecko jak ta piosenka.

Dla mnie ta piosenka jest czyms,co laczy mnie dzisiejszego z tym,co odeszlo bezpowrotnie sad

• eva15 Re: To nie brzmi,jak glos dziecka 30.04.16, 00:12
            Napisałeś : "to niebrzmi jak głos dziecka". Ja na to napisałam, że i głosy dzieci były (i są) w Rosji perfekcyjnie, profesjonalnie szkolone. One już wcale nie są niewinnie, nieporadnie dziecięce.
            To nie jest żaden "surowy materiał", tylko "materiał" po wielkiej obróbce scenicznej.

Tak wiąc - różnica jedynie taka, że jedno dziecko (Czeczenka) to już podrostek, a drugie to jeszcze dziecko.
            Jedno jest wymalowane na dorosłą kobietę, drugie nie.
            • walter622 Istotny szczegół 30.04.16, 00:34
              eva15 napisała:

> Tak wiąc - różnica jedynie taka, że jedno dziecko (Czeczenka) to już podrostek,
              > a drugie to jeszcze dziecko.
              > Jedno jest wymalowane na dorosłą kobietę, drugie nie.

Problem polega na tym, że Rajana nie jest "wymalowana" - młodym Czeczenkom kategorycznie nie przystoi używanie kosmetyki. W ich obyczajowości był by to przejaw wulgarności i prostactwa. Sądząc po filmiku o niej ona jest wychowana zgodnie z tradycją i prawem, tak więc można być pewnym, że nie jest 'malowana".
              • eva15 Re: Istotny szczegół 30.04.16, 00:40
                Oczy ma umalowane, tyle że bardziej dyskretnie. Ale mało ważne, w sumie to fakt specjalnie umalowana nie jest. Natomiast jest profesjonalna i to chyba uderzyło Igora, który zapomniał, że i za komuny nawet dużo młodsze dzieci były bardzo profesjonalne.

--

• igor-r.u.s Re: Istotny szczegół 30.04.16, 01:10
                  eva15 napisała:

>Natomiast jest profesjonalna i to chyba uderzy
                  > ło Igora, który zapomniał, że i za komuny nawet dużo młodsze dzieci były bardzo
                  > profesjonalne.

Chyba musze podszkolic swoj polski,bo Ty,Ewa mnie nie jestes wstanie zrozumiec smile

Napisalem w swoim pierwszym poscie w tym watku:
                  "Rajana spiewa pieknie,ma silny i dobrze ustawiony glos,ale przez to calkowicie nie nadaje sie do programu "Glos Dzieci",jak zreszta wiekszosc uczestnikow.Ale to wylacznie moje zdanie."

p.s. Za komune nikt nie staral sie zrobic tak,zeby dzieci spiewali jak dorosli.

• eva15 Re: Istotny szczegół 30.04.16, 02:04
                    Ona nie jest tak całkiem dzieckiem, jest podlotkiem, jest na progu między małą dziewczynką a dorastającą dziewczyną.
                    Ale to nieprawda, że dzieci nie potrafią śpiewać jak dorośli, mam na myśli wysoki poziom śpiewu. Dałam Ci link do małych Kozaków. Posłuchaj, jak śpiewa ta dziewczynka.

--

• igor-r.u.s Re: Istotny szczegół 30.04.16, 09:13
                      eva15 napisała:

> Ale to nieprawda, że dzieci nie potrafią śpiewać jak dorośli, mam na myśli wyso
                      > ki poziom śpiewu.

Wysoki poziom spiewu nie jest oznaka doroslosci.Wiekszosc doroslych nie potrafi spiewac tak,jak nie jedno dziecko smile

> Dałam Ci link do małych Kozaków. Posłuchaj, jak śpiewa ta dzi
                      > ewczynka.

Spiewa przepieknie i do tego "glosem dziecka." I jak nawet zamkniesz oczy,to bedziesz wiedziec,ze to spiewa dziecko.W przypadku Rajany jest inaczej i tylko o to mnie chodzi.
    • brat_kryzysa Re: "Głos dzieci" 29.04.16, 09:31
      Strasznie wychuchane to i dopracowane, zbyt profesjonalnie , podobala mi sie za to wstawka z folku czeczenskiego

--
      Optyka której nie znosi cenzura
      pl.sputniknews.com
      kacap-z-moskwy.livejournal.com
      Ruski agresor youtu.be/cHfBIO-alTI
        • monalisa2016 Re: "Głos dzieci" 29.04.16, 16:14
          Nie mam nic przeciw profesjonalizmowi dopóki dzieci mieli przy tym zadowolenie jak i zabawę.
          Posłuchałam parę wideo wiec nie mogę wydawać wyraźnego werdyktu ale moja faworytka jest ta blondynka w jeans, widziało się ze jest bardzo inteligentna i uchodzi w moich oczach za genie z uwagi na jej wiek w dziedzinie muzyki.
              • walter622 Re: Jaroslawa Diegtiariowa 29.04.16, 22:30
                igor-r.u.s napisał(a):

> I to jest glos dziecka - piekny,czysty i nawet dosc czeste "kogucie spiewy"
                > maja swoj urok.

Igor, Ty najwyraźniej traktujesz ten program jako poważne "sostjazanie".
                A przecież można się cieszyć występami wszystkich małych, ale niewątpliwie
                śmiałych i utalentowanych wykonawców.
                Na marginesie - Jarosława nie przeszła do finału.

www.youtube.com/watch?v=AeE6kaJXDds
                Salem ! - wink))
                • igor-r.u.s Re: Jaroslawa Diegtiariowa 29.04.16, 22:40
                  walter622 napisał:

> Igor, Ty najwyraźniej traktujesz ten program jako poważne "sostjazanie".

To nie ja traktuje,a tylko uczestnicy.

> A przecież można się cieszyć występami wszystkich małych, ale niewątpliwie
                  > śmiałych i utalentowanych wykonawców.

Uwielbiam sluchac,gdy spiewaja dzieci,moze dlatego nie lubie zbytnio,gdy oni staraja sie spiewac,jak dorosli.

> Na marginesie - Jarosława nie przeszła do finału.

Bo ma glos dziecka smile

• monalisa2016 Re: Jaroslawa Diegtiariowa 29.04.16, 22:51
                    igor-r.u.s napisał(a):

> walter622 napisał:
                    >
                    > > Igor, Ty najwyraźniej traktujesz ten program jako poważne "sostjazanie".
                    >
                    > To nie ja traktuje,a tylko uczestnicy.
                    >
                    > > A przecież można się cieszyć występami wszystkich małych, ale niewątpliwi
                    > e
                    > > śmiałych i utalentowanych wykonawców.
                    >
                    > Uwielbiam sluchac,gdy spiewaja dzieci,moze dlatego nie lubie zbytnio,gdy oni st
                    > araja sie spiewac,jak dorosli.
                    >
                    > > Na marginesie - Jarosława nie przeszła do finału.
                    >
                    > Bo ma glos dziecka smile
                    >
                    ---------------------------
                    A szkoda jak na siedmioletnie (siem chyba dobrze zrozumiałam = 7) dziecko była rewelacyjna.

Hehe czym będę więcej słuchać rosyjskiej mowy mając przy sobie tłumacza tym się prędzej jej nauczę z słuchu, tak było z j. polskim. Alfabet dla mnie to czarna magia tylko niektóre buchsztaby potrafię zapamiętać a o miękkim znaku to już mowy nie ma. smile
                  • walter622 Re: Jaroslawa Diegtiariowa 29.04.16, 23:22
                    monalisa2016 napisał(a):

> odpada!
                    > Wybacz nie mój styl. smile

To szpilka pod adresem Igora - stare dzieje.
                    Załamał się gdy do finału rosyjskiej edycji Głosu dostały się Garipowa (ostatecznie wygrała) i Kalimullina (moja faworytka) - obie Wołżskie Bołgarki.

www.youtube.com/watch?v=0-pVjqnYmKc
                    • igor-r.u.s Re: Jaroslawa Diegtiariowa 29.04.16, 23:37
                      walter622 napisał:

> To szpilka pod adresem Igora - stare dzieje.

Dzieci nigdy nie sa starymi dziejami smile

> Załamał się gdy do finału rosyjskiej edycji Głosu dostały się Garipowa (
                      > ostatecznie wygrała) i Kalimullina (moja faworytka) - obie Wołżskie Bołgarki.

Kto zalamal sie?
                      • igor-r.u.s Re: Jaroslawa Diegtiariowa 29.04.16, 23:47
                        monalisa2016 napisał(a):

> A dla Igora współczucia, chyba poszedł się wypłakać albo pocieszyć do współmałż
                        > onki. smile

Chyba was pogielo smile
                        Moja mama byla etniczna Wolzska Bulgarka i z racji tego mnie naleza sie gratulacje,a nie wspolczucia.

• walter622 Korekta - Jaroslawa Diegtiariowa 30.04.16, 00:12
                  walter622 napisał:

> Na marginesie - Jarosława nie przeszła do finału.

Korekta - Jaroslawa Diegtiariowa przeszła do finału. Trzymamy za nią kciuki.

Таким образом в финале шоу «Голос. Дети» оказались девять юных певцов: подопечные Пелагеи Азер Насибов, Таисия Подгорная и Всеволод Рудаков; Данил Плужников, Ярослава Дегтярева и Мария Панюкова из команды Билана; представители команды Агутина Ева Тимуш, Раяна Асланбекова и Марсель Сабиров.

www.vokrug.tv/product/show/Golos_Deti_3_sezon/
              • eva15 Re: Jaroslawa Diegtiariowa 30.04.16, 00:03
                Igor, na Boga... Przecież ta mała też ma szkolony głos i dobre obycie ze sceną. Różnica w stosunku do Czeczenki polega tylko na tym, że ona jest dzieckiem a nie dojrzewającym podrostkiem i że nikt nie wymalował jej na dorosłą dziewczynę, tylko postawiono na jej dziecięcą niewinność. Co też zresztą jest chwytem marketingowym.
                • igor-r.u.s Re: Jaroslawa Diegtiariowa 30.04.16, 00:11
                  eva15 napisała:

> Igor, na Boga... Przecież ta mała też ma szkolony głos i dobre obycie ze sceną.

Ta mala nie ma ustawionego glosu,ona spiewa naturalnie i jak wspominalem wyzej,bardzo czesto "spiewa kogucikiem".czyli bierze niektore noty z "rozbiegu" smile
                  • eva15 Re: Jaroslawa Diegtiariowa 30.04.16, 00:21
                    Naprawdę sugerujsez, że ona poszła na konkurs "tak z biegu" i nikt wcześniej się jej śpiewem nie zajmował?
                    Te "koguciki" to normalka w tym wieku, tego nie da się tak łatwo usunąć.

--

• igor-r.u.s Re: Jaroslawa Diegtiariowa 30.04.16, 00:34
                      eva15 napisała:

> Naprawdę sugerujsez, że ona poszła na konkurs "tak z biegu" i nikt wcześniej si
                      > ę jej śpiewem nie zajmował?

Prawdopodobnie ktos zajmowal sie,ale glosu nie ustawil.

> Te "koguciki" to normalka w tym wieku, tego nie da się tak łatwo usunąć.

I wlasnie za to uwielbiam sluchac dzieciece spiewy.Gdy chce posluchac dobre profesjonalne wykonanie znanych piosenek,to wole posluchac profesjonalnych spiewakow.Chociaz musze przyznac,ze Rajana Aslanbekowa nie jednego "profesionalosta" potrai poskromic.Ale to nie jest spiew glosem dziecka i tylko o to mnie chodzi,nie o nic wiecej.
                      • monalisa2016 Re: Jaroslawa Diegtiariowa 30.04.16, 00:38
                        Igor gdzieś na wideo widziałam ze dzieci biorące udział w tym projekcie były centralnie przygotowywane, to widzi się nawet gołym okiem, sadzisz ze nikt z profesjonalnych opiekunów nie zwrócił na te "koguciku" uwagi?
                        • eva15 Re: Jaroslawa Diegtiariowa 30.04.16, 00:52
                          To jest zupełnie prawidłowe, bo jak ktoś ma talent to trzeba go szkolić. Od najmłodszych lat. A Rosjanie robią to naprawdę dobrze, szybko wyławiają talenty.

--

• walter622 Re: "Głos dzieci" 29.04.16, 22:14
              monalisa2016 napisał(a):

> własnie o nią mi chodziło.
              > Jaroslawa Degtaiewa (nie wiem czy dobrze rozszyfrowałam) smile

Jarosława Diegtjariowa. Fakt, coś niesamowitego.
              No i na dodatek niesamowicie odważny wybór utworu - "Kukułka" Wiktora Coja - to temat na oddzielny wątek.

www.youtube.com/watch?v=Ra0ozaE-oy0
      • eva15 Głos dzieci był zawsze dopracowany 29.04.16, 23:52
        Spiew dzieci był zawsze w Rosji doskonale profesjonalnie dopracowany. Spójrz na link podany przez Igora "Pust wsiegda budiet sonce". I wówczas niczego nie zostawiano przypadkowi, dzieci, które występowały publicznie miały świetnie wyszkolone głosy. Tyle tylko, że nie malowano ich i nie przebierano za dorosłych.
    • walter622 Pelagija 29.04.16, 23:28
      Pelagija - jedna z istotnych uczestników programu "Głos dzieci".
      W jej wykonaniu ludowa piosenka z Pskowszczyzny - "Ptaszyna".

www.youtube.com/watch?v=FaRcatKStkM
        • walter622 Re: Pelagija 29.04.16, 23:56
          monalisa2016 napisał(a):

> Przecież to nie dziecko, Walter litości.

Już nie.

Pelagia jest jurorem w tej i poprzednich edycjach tego programu.
          Sama też zaczęła zawodową karierę będąc jeszcze dzieckiem - pamiętam jej
          pierwszy występ - to w tym czasie było niesamowitym zaskoczeniem.

www.youtube.com/watch?v=JHxeY_AXsv4
            • walter622 Re: Pelagija 30.04.16, 00:48
              monalisa2016 napisał(a):

> Tu nie była ta grzeczna dziewczynka

Pamiętając o własnych przeżyciach i doświadczeniach z pierwszych lat estradowej działalności jest autentycznie życzliwą wobec tych dzieci - to zresztą
              widać w jej zachowaniu. Już z tego powodu można ją darzyć szacunkiem, pomijając talent i pracowitość . Na dodatek jest niesamowicie miłym w kontaktach człowiekiem.

• eva15 Re: Nie moge nie wspomniec,przy okazji... 30.04.16, 00:47
        Pamiętam, jak wspominaliśmy Maksima na forum przed laty, gdy tu jeszcze pisywał Człowiek- książka....

--

• walter622 Koncert finałowy 30.04.16, 00:53
      walter622 napisał:

> Jutro poznamy zwycięzcę tegorocznej rosyjskiej edycji "Głos dzieci".

Rajana
      www.youtube.com/watch?v=6IttEJ_fpfQ
      Jarosława
      www.youtube.com/watch?v=lKL9ofB-OJU
    • walter622 Znamy zwyciezcę ! 30.04.16, 01:38
      walter622 napisał:

> Jutro poznamy zwycięzcę tegorocznej rosyjskiej edycji "Głos dzieci".

3 edycję wygrał - Danił Płużnikow

www.youtube.com/watch?v=-zWg-gNOMCk
      Zwycięskie wykonania - faktycznie niesamowite.

www.youtube.com/watch?v=XJzIqqHE3dM
      www.youtube.com/watch?v=AsjZ0wQZF7w
      • monalisa2016 Re: Znamy zwyciezcę ! 30.04.16, 02:04
        No własnie ten wpadł mi tez w ucho jak i w oko ale oprócz niego było jeszcze kilka świetnych maluchów.
        Nie miałam czasu ich poszukać gdyż "prostytuowałam" się na innym forum, na forum debili czyli swiat.
        • walter622 Re: Znamy zwyciezcę ! 30.04.16, 10:34
          monalisa2016 napisał(a):

> No własnie ten wpadł mi tez w ucho

Dima zasłużenie wygrał - bardzo znanemu utworowi W.Kipiełowa "Ja swobodien" nadał zupełnie inne, nowe znaczenie.

www.youtube.com/watch?v=stTfFyQeSME
          www.youtube.com/watch?v=9kw8FFbK0co
          • igor-r.u.s Wsatalbym na kolanach przed tym chlopakiem 30.04.16, 11:01
            walter622 napisał:

> Dima zasłużenie wygrał - bardzo znanemu utworowi W.Kipiełowa "Ja swobodien" na
            > dał zupełnie inne, nowe znaczenie.

Porownujac spiew Kipielowa i Dimy,mam nieodparte wrazenie,ze Kipielow tylko spiewa,ze jest "wolny,Dima takim jest w rzeczywistosci.W jego spiewie o wiele wiecej optymizmu i radosci,niz u "oryginala",chociaz Dima zostal przez przyrode skrzywdzony.

p.s. Z zasady nie ogladalem tego programu,sadzac,ze to cos w rodzaju tego,co leci w angielskiej TV. Teraz juz wiem,ze popelnilem blad.
            Dziekuje Tobie Walter za to,ze odkryles dla mnie ten program!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka