Dodaj do ulubionych

Nowa oś: Rosja, Iran, Chiny może i Turcja?

16.08.16, 19:40
Media z jednym wyjątkiem milcząm, a stała się rzecz niebywała: Chiny, które nigdy ne wtrącają się do potyczek białych, zachodnich krajów, nagle po raz pierwszy chyba w historii postanowiły się wtrącić.

Do Syrii przyjechał Guan Youfai chiński przedstawiciel Zentralnej Komisji Militarnej i odbył rozmowy z syryjskim min. obrony - Fahadem Dschassim al-Freidsch.
Chińczyk obiecał Asadowi pomoc wojskową i współpracę militarną. Szczegóły nie są znane...

www.n-tv.de/politik/China-will-Assad-helfen-article18431596.html


Jeśli tak będzie to szykuje się nowa oś: Rosja, Iran i Chiny.

Wygląda na to, że w Syrii zetrą się teraz już wszystkie największe potęgi tego globu. Najwyraźniej nawet i Chiny wchodzą już na ring. Z tym sobie USA nie poradzą, na tle takiej koalicji USA z ze swoim NATO wyglądają jak grupa hałaśliwych podrostków.

Ciekawe, czy coraz bardziej zaszczuwany w EU Erdogan nie postanowi się odłączyć się od starej osi i przyłączyć do nowej. To niezwykle trudne do wyobrażenia, ale z drugiej strony - atak jaki dzisiaj przypuścili na niego Niemcy też jest niewyobrażalny.
Obserwuj wątek
  • monalisa2016 Re: Nowa oś: Rosja, Iran, Chiny może i Turcja? 16.08.16, 19:52
   Erdogan nie ma innego wyjścia skoro chce oczyścić swój kraj i nie mieć u siebie terrorystycznych zamachów.
   Na samym początku przeprosin (a to było i jest najbardziej wiarygodne) media pisały ze Erdogan chce zgody jak i porozumienia z Syrią przyłączając się do rosyjskiej koalicji zwalczania IS, teraz odwracają celowo w każdy sposób jaki mogą kota ogonem by skłócić Turcję z Rosją.
  • lubat Re: Nowa oś: Rosja, Iran, Chiny może i Turcja? 16.08.16, 20:26
   eva15 napisała:

   > atak jaki dzisiaj przypuścili na niego Niemcy też jest ni
   > ewyobrażalny.


   Jak to jest naprawdę z tym atakiem? Bo coś mi się wydaje, że to był jakiś poufny raport, jakich w każdym państwie są tuziny, a ten wziął sobie i "wyciekł"? Czy to nie jest przypadkiem walka buldogów pod dywanem i czy ktoś nie próbuje Angeli podrzucić świnię?
   • monalisa2016 Re: Nowa oś: Rosja, Iran, Chiny może i Turcja? 16.08.16, 20:40
    Lubat Angela podrzuciła sama sobie świnie i nie wie jak z tego teraz wybrnąć. smile

    PS. nowa os na Bliskim Wschodzie. Nie pamiętam dokładnie w których mediach czytałam wiadomość (wiem ze były anglosaskie) ze pentagon planuje celowe przeciągniecie jak i rozszerzenie walk w Syrii do drugiej polowy roku 2017. Wojna w Syrii ma być przeistoczona w wojnę Rosja przeciw reszcie świata a później rozszerzyć ją na inne kontynenty. Sadze ze przez to tworzy się koalicja by ja jak najszybciej zakończyć i nie dać możliwości dozbrojenia IS > vide wpuszczenie Steinmeiera w maliny który żebrał u Lawrowa o parodniowy rozejm dla Aleppo. Rosja ma doświadczenie z ostatniego rozejmu gdzie zachód wraz z Arabią Saudyjską zamiast pomocy humanitarnej dozbroił IS co przedłożyło walki i wyzwolenie Syrii.

   • eva15 Re: Nowa oś: Rosja, Iran, Chiny może i Turcja? 16.08.16, 21:42
    Tak, oczywiście, że jest to jakaś walka buldogów, o której mało wiemy. Trudno ocenić, czy Merkel wiedziała, że nastąpi żrzeciek czy nie. Steinmeier nie wiedział o niczym...
    Jedno co wiemy to to, że Niemcy stają się instumentem w ręku już nie tylko Największej Demokracji Swiata, ale i Kurdów. Aferę wywołała członkini die Linke z pochodzenia (po rodzicach) Kurdyjka, zwalczająca wściekle Erdogana.
    • monalisa2016 Re: Nowa oś: Rosja, Iran, Chiny może i Turcja? 16.08.16, 22:20
     Własnie nawet Steinmeier robi się za handlangera zaoceanicznej demokratury, zamiast ja zaatakować werbalnie za niechęć do zaprowadzenia pokoju w burdelu jaki własnie ta demokratura zgotowała na Bliskim Wschodzie zwraca się do Lawrowa z żebrami o rozejm prosząc o litość nad narodem a tym przedłużając jego cierpienia jak i agonie. Doświadczenia Rosji z fałszem zachodu nie pozwalają teraz na żadne ustępstwa. Tym zbłaźnił się Steinmeier wobec własnego narodu jak i poza granicami Niemiec.

  • monalisa2016 Re: Nowa oś: Rosja, Iran, Chiny może i Turcja? 16.08.16, 23:48
   Elektroniczne czyli automatyczne tłumaczenie z chińskich mediów.
   Link do orginalu:
   news.xinhuanet.com/world/2016-08/16/c_1119396907.htm

   Cytat automatycznego tlumaczenia:
   Der syrische Vize-Premierminister und Verteidigungsminister Wladislaw Jay traf sich mit dem chinesischen Militär und Auswärtige Angelegenheiten, Delegation

   Ich möchte Kommentar
   2016 08 Mai 16, 08:27:58 Quelle: Xinhua News Agency
   Kommentare 0
   Drucken
   Wort große
   Das Wort klein
   Xinhua Damaskus, 8 auf 15 Dienstag reporter Auto laut)syrischen Vize-Premierminister und Verteidigungsminister Wladislaw Jay wird 14 Uhr in Damaskus traf sich mit syrischen Zugriff auf die zentrale Militär-Kommission des Internationalen Militärischen Zusammenarbeit Amt des Leiters der aus-Freunden Fliegen Rear Admiral.

   Francisco Raj sagte, China hat tausenden von Jahren der Geschichte und der Zivilisation. Von 1978 den Jahren, die chinesische Regierung führen die Menschen arbeiten hart und ausdauernd, in der Wissenschaft und Technologie, Militär und anderen Bereichen hat, um weltweit Aufmerksamkeit erzielt. Die syrische Freundschaft hat eine lange Geschichte, die beiden Seiten in internationalen Fragen, um eine enge Koordinierung. Die syrische Seite unterstützt China in der South China Sea Thema auf die position der chinesischen Regierung und dem Militär gegeben, die syrische Seite der Hilfe danken. Die syrische Seite bereit ist zu arbeiten, mit der chinesischen Seite zusammen, fördern die beiden militärischen Beziehungen weiter nach vorne zu bewegen.

   Aus Freunden Fliegen, sagte, in diesem Jahr wird in Syrien die beiden Länder diplomatische Beziehungen 60 Jubiläum, die beiden Seiten langjährige gegenseitige Hilfe gegenseitige Hilfe. China hat sich für eine politische Lösung der syrischen Frage zu spielen eine aktive Rolle bei der Unterstützung der syrischen Unabhängigkeit. In der Syrien-Militär-to-militärischen Beziehungen zwischen der traditionellen Freundschaft, die chinesische Armee ist bereit, weiterhin zu stärken, mit der syrischen Armee den Austausch und die Zusammenarbeit.

   Die beiden Seiten zu stärken, die Ausbildung des Personals, die chinesische Armee in Syrien humanitäre Hilfe leisten, um einen Konsens zu finden.

   15 morgen, ab zu Freunden zu Fliegen, mit der Russischen Botschaft in der syrischen Siedlung der Direktor des Zentrums Chiva Markov wird in Damaskus auf Themen von gemeinsamem Interesse für die Börse.
   • eva15 Re: Kiedys to musialo stac 17.08.16, 23:20
    Amis są na tyle ogarnięci manią wielkości, że atakują jednocześnie i Rosję i Turcję i Chiny. Trochę to przypomina strategię Hiltera, który swego czasu postanowił zaatakować cały świat (europejski, no ale to wtedy był "cały świat", reszta się nie liczyła).

    Chińskie problemy z Ujgurami i szarpanina na Morzu Chińskim najwyraźniej zmuszają Chiny do zmiany swej historycznej polityki niewtrącania się do świata białych "dzikusów". I jeśli rzeczywiście Chiny zaczną "mącić" w Syrii, to nastąpią ostre ruchy tektoniczne na polu geopolityki. Rosja nie będzie wreszcie sama i to ułatwi jej kolejne ruchy.
    Chiny jak to Chiny robią te kroki ostrożnie, ale wygląda na to, że je robią...
    Czas nagli, potrzebne są konkretne wyniki w Syrii zanim Clintonica nie zajmie stołka prezydenta, czego nie da się wykluczy.
    • igor-179 Re: Kiedys to musialo stac 18.08.16, 10:19
     eva15 napisała:

     > Amis są na tyle ogarnięci manią wielkości, że atakują jednocześnie i Rosję i Tu
     > rcję i Chiny. Trochę to przypomina strategię Hiltera, który swego czasu postano
     > wił zaatakować cały świat (europejski, no ale to wtedy był "cały świat", reszta
     > się nie liczyła).

     Hitlerowi calkiem niezle szlo,dopoki on nie zaatakowal ZSRR.Amerykanie niczemu nie nauczyli sie na bledach Hitlera.


     > Chińskie problemy z Ujgurami i szarpanina na Morzu Chińskim najwyraźniej zmusza
     > ją Chiny do zmiany swej historycznej polityki niewtrącania się do świata biały
     > ch "dzikusów". I jeśli rzeczywiście Chiny zaczną "mącić" w Syrii, to nastąpią
     > ostre ruchy tektoniczne na polu geopolityki. Rosja nie będzie wreszcie sama i t
     > o ułatwi jej kolejne ruchy.

     Rosja i bez Chin sobie poradzi,ale majac po swojej stronie Chiny latwiej obalac teze Obamy o izolacji Rosji.

     > Chiny jak to Chiny robią te kroki ostrożnie, ale wygląda na to, że je robią...
     > Czas nagli, potrzebne są konkretne wyniki w Syrii zanim Clintonica nie zajmie s
     > tołka prezydenta, czego nie da się wykluczy.

     Czas gra na korzysc Rosji i Asada.Clintonica,jak nawet wygra wybory,nie bedzie mogla zrobic wiecej,niz to robi noblista pokojowy Obama.
     • eva15 Re: Kiedys to musialo stac 18.08.16, 20:46
      Ami robią to mądrzej niż Hitler, oni nie atakują jako oni, czyli jako USA, tak więc nie będzie im groził odwet ze strony Rosji.
      Amis atakują łapami swoich licznych wasali i w razie otwartej wojny to wasale oberwą po łbach od Rosji, nie USA. USA będą patrzeć z boku, jak Rosja walczy....
      • igor-179 Re: Kiedys to musialo stac 18.08.16, 21:15
       eva15 napisała:

       > Ami robią to mądrzej niż Hitler, oni nie atakują jako oni, czyli jako USA, tak
       > więc nie będzie im groził odwet ze strony Rosji.

       Czasy sie zmienily,zmienily sie i metody.Nie stajac w obronie tych,kogo Stany wyslali do walk z Rosja,Stany podrywaja wlasna pozycje.Tak dzieje sie wszedzie,zaczynajac od Gruzji i konczac dzis w Syrii.Stany powinni byli zdac sobie sprawe z tego,ze wciagajac sie w hybrydowa wojne z Rosja,i zeby nie przegrac, beda musieli wtracic sie bezposrednio do walk,a to grozi zaglada calej planety,w tym i samych USA.I wlasnie dlatego ja nie uwazam,ze Stany postepuja madrzej,niz Hitler.
       • monalisa2016 Re: Kiedys to musialo stac 18.08.16, 21:44
        Nie bardzo Igor, Stany wykorzystują po dzisiejszy dzień tych najsłabszych, najbardziej skorumpowanych i najdurniejszych dla własnych celów, tak było w przeszłości, tak jest po dzisiejszy dzień. Tu masz najlepszy przykład do czego namawiają Polskę:

        deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/08/17/us-denkfabrik-empfiehlt-polen-cyber-angriff-auf-russland/

        US-Denkfabrik empfiehlt Polen Cyber-Angriff auf Russland
        US think tank zaleca Polsce cyber ataki na Rosję

        Naturalnie Atlantic Council czyli Philip M. Breedlove
        • igor-179 Re: Kiedys to musialo stac 18.08.16, 22:04
         monalisa2016 napisał(a):

         > Nie bardzo Igor, Stany wykorzystują po dzisiejszy dzień tych najsłabszych, najb
         > ardziej skorumpowanych i najdurniejszych dla własnych celów, tak było w przeszł
         > ości, tak jest po dzisiejszy dzień.

         Alez bardzo i to jak najbardziej,Lisa.Przyjdzie czas i jakis maly kraik,ktory USA napuscili na Rosje i ktory dostal baty od Rosji,zakrzyczy - Krol jest goly i wtedy potega Stanow przejdzie do przeszlosci.
        • eva15 Re: Kiedys to musialo stac 18.08.16, 21:53
         I jeszcze jedno - wykręt zawsze się znajdzie. Np. nagle np. okaże się (zgodnie zresztą z prawdą), że to nie Rosja zaatakowała, tylko Polska (Pribałtyka, Rumunia etc.) , a NATO wtedy nie jest zobowiązane do pomocy. USA zmartwią się takim nieposłuszeństwemsmile))).
         • monalisa2016 Re: Kiedys to musialo stac 18.08.16, 22:00
          Tak było od zarań a mimo tego Europa a szczególnie kraje byłego bloku wschodniego niczego się z historii nie nauczyli wpadają zawsze w te same zasadzki. Zawsze kiedy za oceanem był kryzys gospodarczo-finansowy kończył się światową wojną naturalnie poza granicami Stanów.
         • igor-179 Re: Kiedys to musialo stac 18.08.16, 22:08
          eva15 napisała:

          > I jeszcze jedno - wykręt zawsze się znajdzie.

          Ewa,na naszych oczach nastapilo gwaltowne zalamanie stosunkow turecko-amerykanskich,a to przeczy temu,co Ty piszesz.

          > Np. nagle np. okaże się (zgodnie
          > zresztą z prawdą), że to nie Rosja zaatakowała, tylko Polska (Pribałtyka, Rumun
          > ia etc.) , a NATO wtedy nie jest zobowiązane do pomocy. USA zmartwią się takim
          > nieposłuszeństwemsmile))).

          I wlasnie to pokaze maluczkim,ze na Stany oni nie moga polegac.Bo ci maluczki wiedza jak bylo naprawde.
        • igor-179 Re: Kiedys to musialo stac 18.08.16, 22:05
         eva15 napisała:

         > W 1939 r. Polska miała umowy o pomoc militarną z GB i z Francją. Niemcy napadl
         > i, pomoc nie przyszła. Czy to osłabiło GB albo Francję? Nie, to tylko załatwiło
         > Polskę.

         Ale GB i Francja nie zmuszali Polske zaatakowac Niemcy,wiec przyklad jest chybiony.
          • igor-179 Re: Kiedys to musialo stac 18.08.16, 22:19
           monalisa2016 napisał(a):

           > smile Igor ale robili intrygi miedzy Polską, Niemcami i Rosją > vide korespon
           > dencja do Polski czy z Polski musiała iść przez Londyn. Czyją ręką był, jest (j
           > ak na razie) Londyn w tym czasie? smile

           To nie zmienia faktu,ze to Niemcy zaatakowali Polske,a nie Polska Niemcy.
            • igor-179 Re: Kiedys to musialo stac 21.08.16, 10:45
             monalisa2016 napisał(a):

             > Wcale temu nie przeczę, zbudowali po to tego z wąsikiem by go wykorzystać dla w
             > łasnych potrzeb.

             Hitler nie byl produktem amerykanskim,to niemiecki wynalazek.Amerykanie tylko postanowili wykorzystac nazizm niemiecki,wspierajac go.Cela USA bylo doprowadzenia do wojny miedzy Niemcami i ZSRR,ktora powinna byla tak oslabic zwyciezce,zeby hegemonii USA nie bylo zadnego zagrozenia.Jak wiemy stalo sie inaczej - ZSRR wojne wygral i wyszedl z niej wzmocniony.

             > Po światowych wojnach Stany stawały na nogi, przed wojnami byl
             > i bankrutem. Było tak czy nie? smile

             Stany sprytnie wykorzystywali okazje,za ich mozna tylko pochwalic smile
   • monalisa2016 Re: USA wywoza bron jadrowa z Turcji 18.08.16, 16:25
    Cytat:
    Die US-Regierung und die Nato haben jede Beteiligung zurückgewiesen. Dies ist auch glaubwürdig. Allerdings ist nicht klar, inwieweit die CIA und andere westliche Nachrichtendienste in den Putschversuch verwickelt sind. Der US-Geopolitiker Zbigniew Brzezinski hatte am Samstag auf Twitter geschrieben: „Die US-Unterstützung des Putschversuchs gegen den türkischen Präsidenten Recep Tayyip Erdogan war ein schwerer Fehler und ein schwerer Schlag für den Ruf der USA.“

    deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/08/17/bundesregierung-rueckt-tuerkei-in-die-naehe-des-terrors/
    Zbigniew Brzeziński napisał na Twitterze ze wspomaganie tureckiego puczu przez USA było największym błędem który niszczy opinie USA.

    • eva15 Re: USA wywoza bron jadrowa z Turcji 18.08.16, 21:42
     To na razie informacje niepotwierdzone. Ale jeśli się potwierdzą, może to oznaczać, że USA ostro się wezmą za Turcję łapami Niemiec i EU. Rząd niemiecki już zaczyna przebąkiwać, że Turcja to kraj zbliżony do krajów bandyckich (Schurkenstaaten). To na razie delikatne groźby, że Turcja może być wqciągnięta na tę czarną listę ze wszystkimi konsekwencjami.
     • igor-179 Re: USA wywoza bron jadrowa z Turcji 18.08.16, 22:12
      eva15 napisała:

      > To na razie informacje niepotwierdzone. Ale jeśli się potwierdzą, może to oznac
      > zać, że USA ostro się wezmą za Turcję łapami Niemiec i EU.

      Nic Niemcy i Eu nie zrobia Turkom.

      > a Rząd niemiecki już zczyna przebąkiwać, że Turcja to kraj zbliżony do krajów bandyckich (Schurkenst
      > aaten). To na razie delikatne groźby, że Turcja może być wqciągnięta na tę czar
      > ną listę ze wszystkimi konsekwencjami.

      Ewa,Ty prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy z tego,jak powazny nastapil rozlam na linii Turcja-zachod.Ja juz pisalem do Ciebie - Erdogan byl na wlosek od smierci i w tym on wini zachod.Czy Ty naprawde uwazasz,ze Erdogan i jego otoczenie,ktore rowniez bylo narazone na strate zycia,tak po prostu zapomna o tym wszystkim? Co EU moze zrobic takiego Erdoganowi,co byloby gorsze od proby zabic go?
      • monalisa2016 Re: USA wywoza bron jadrowa z Turcji 18.08.16, 22:21
       EU szczególnie Niemcy nie mogą nic zrobić Erdoganowi gdyż z Turcji czerpią największe korzyści (vide przemysł) jak i są zależni od Turcji w przesyłaniu energii. Turcja może uzależnić teraz całą Europe od Gazpromu, czyli zachód sam sobie podstawił nogę własną chciwością jak i durnotą.
      • eva15 Re: USA wywoza bron jadrowa z Turcji 18.08.16, 23:29
       Pewnie, że sobie nie zadaję sprawy, dzięki za wyjaśnieniasmile.
       A tak serio:
       USA/EU mogą próbować doprowadzić Erdogana i jego ludzi do upadku wewnętrznego. Czyli doprowadzić do takiej sytuacji, że Turcy wskutek sankcji będą mieć dosyć Erdogana i sę na niego rzucą. Wiem, że to mało realne, bo większość Turków go popiera, ale przecież od czego są NGOs i kupa kasy ? NGOs już miały w Turcji całkie niedawno niemałe sukcesy, ostatnio jako ekolodzy broniący drzewek w parkusmile.

       Erdogan powinien teraz wywalić wszystkie te NGOs, albo nadać im status "obcych agentów". Jeśli nie usunie tej V. kolumny w kraju lub jej nie napiętnuje, nadal będzie narażony na kolejne przewroty.

       Igor, nie zapominaj - Turcja nie jest Rosją, nie jest tak bogata i tak niezależna, nie ma aż takiego własnego przemysłu militarnego, jest bardziej zadłużona i bardziej zależna od zachodniego kapitału, jest w NATO.....
       • monalisa2016 Re: USA wywoza bron jadrowa z Turcji 18.08.16, 23:54
        nie wiem czy masz dojscie do artykulu, ja nie mam ale czytalam kiedys jak widze na poczatku tego artykulu podobny bardziej szczegolowy.
        www.jungewelt.de/loginFailed.php?ref=/2016/08-18/013.php

        Zur Info, dla twojej ciekawości jak i rozwoju nowej polityki Intermarium (Miedzymorze) > spotkanie i obrady w Kijowie.
       • igor-179 Re: USA wywoza bron jadrowa z Turcji 19.08.16, 00:24
        eva15 napisała:

        > Pewnie, że sobie nie zadaję sprawy, dzięki za wyjaśnieniasmile.

        Cala przyje,mosc po mojej stronie smile

        > A tak serio:
        > USA/EU mogą próbować doprowadzić Erdogana i jego ludzi do upadku wewnętrznego.
        > Czyli doprowadzić do takiej sytuacji, że Turcy wskutek sankcji będą mieć dosyć
        > Erdogana i sę na niego rzucą. Wiem, że to mało realne, bo większość Turków go
        > popiera, ale przecież od czego są NGOs i kupa kasy ? NGOs już miały w Turcji c
        > ałkie niedawno niemałe sukcesy, ostatnio jako ekolodzy broniący drzewek w parku smile.

        Wszyscy sie ucza,Erdogan rowniez.Kolorowe rewolucje odniosli skutki tylko tam,gdzie wladza byla slaba i bala sie uzyc sily.Erdogan udowodnil,ze potrafi sie bronic.Oczywiscie Erdogan okazal sie mistrzem po wpedzeniu siebie w klopoty,ale to nie zmienia faktu,ze przyparty do muru potrafi skutecznie sie bronic.


        > Erdogan powinien teraz wywalić wszystkie te NGOs, albo nadać im status "obcych
        > agentów". Jeśli nie usunie tej V. kolumny w kraju lub jej nie napiętnuje, nadal
        > będzie narażony na kolejne przewroty.

        Erdogan wlasnie tym zajmuje sie,ale Ty nie wiadomo czemu wczesniej pisala,ze to oslabi go smile


        > Igor, nie zapominaj - Turcja nie jest Rosją, nie jest tak bogata i tak niezale
        > żna, nie ma aż takiego własnego przemysłu militarnego, jest bardziej zadłużona
        > i bardziej zależna od zachodniego kapitału, jest w NATO.....


        Ale i Ty,Ewa,nie zapominaj o tym,ze Erdogan ma po swojej stronie poparcie islamu,a w takim kraju muzulmanskim,jakim jest Turcja,to bardzo wazny atut.Jak zajdzie taka potrzeba,to mullowie potrafia poderwac Turkow dla obrony wiary przed niewiernymi z zachodu.Oprocz tego do "armii" Erdogana mozna zaliczyc sporo grupe Turkow,mieszkancow Europy zachodniej,ktore,jak Ty sama pisala,popieraja Erdogana i dzieki nim potrafi zamienic zycie europejczykow w koszmar.
         • igor-179 Re: USA wywoza bron jadrowa z Turcji 19.08.16, 08:53
          monalisa2016 napisał(a):

          > On robi czystki w Turcji nawet i z NGO's, jak chce żyć i rządzić musi to zrobić
          > innego wyjścia nie ma.

          Albo Erdogan oczysci kraj od agentow amerykanskich,albo znow bedzie musial zmierzyc sie z zamachowcami.
          • monalisa2016 Re: USA wywoza bron jadrowa z Turcji 21.08.16, 01:15
           No pięknie Obama wysyła mediatorów do Erdogana by łagodzić sprawę ekstradycji Fethullah Gülen, jednym słowem można wywnioskować z tego ze własnie ten wodzirej miał dużo do czynienia z puczem w Turcji.
           Czego boja się teraz Stany by nie przekazać Gülena Turcji?

           Tytul:
           USA schicken wegen Gülen Delegation in die Türkei
           Z powodu Gülena USA wysyła delegacje do Turcji.
           www.cannstatter-zeitung.de/schlaglichter_artikel,-usa-schicken-wegen-guelen-delegation-in-die-tuerkei-_arid,2068752.html
           • igor-179 Re: USA wywoza bron jadrowa z Turcji 21.08.16, 10:47
            monalisa2016 napisał(a):

            > No pięknie Obama wysyła mediatorów do Erdogana by łagodzić sprawę ekstradycji F
            > ethullah Gülen, jednym słowem można wywnioskować z tego ze własnie ten wodzirej
            > miał dużo do czynienia z puczem w Turcji.
            > Czego boja się teraz Stany by nie przekazać Gülena Turcji?

            Gulen jest tylko pionkiem w rekach Amerykanow i w zwiazku z tym Erdogan go nie dostanie zywym w swoje lapska.

  • igor-179 Ewa,a tym razem bede zlosliwy :-) 21.08.16, 11:03
   eva15 napisała:


   > Ciekawe, czy coraz bardziej zaszczuwany w EU Erdogan nie postanowi się odłączyć
   > się od starej osi i przyłączyć do nowej.

   Nie tak dawno Ty nazwala mnie szutnikiem tylko za to,ze ja napisalem praktycznie to samo.Co sie zmienilo za te pare dni,ze Ty radykalnie zmienila swoj poglad na ta sprawe?
   • eva15 Re: Ewa,a tym razem bede zlosliwy :-) 21.08.16, 11:59
    Piszę to trochę z przekorą. Tak na serio - USA do tego nie dopuszczą, więc szanse b. małe. W przyszłym tygodniu już jedzie delegacja do Ankary i będą przywoływać Erdogana do porządku. Oficjalny powód - rrozmowy o Gülanie i jego wydaniu przez USA.
    • igor-179 Re: Ewa,a tym razem bede zlosliwy :-) 21.08.16, 12:24
     eva15 napisała:

     > Piszę to trochę z przekorą. Tak na serio - USA do tego nie dopuszczą, więc szan
     > se b. małe.

     Jakie sposoby maja Stany,zeby do tego nie dopuscic?


     W przyszłym tygodniu już jedzie delegacja do Ankary i będą przywoły
     > wać Erdogana do porządku. Oficjalny powód - rrozmowy o Gülanie i jego wydaniu p
     > rzez USA.

     Mam calkowicie inne zdanie.Delegacja przyjedzie z podarunkami dla Erdogana,oczywiscie wsrod podarunkow nie bedzie Gulana,ale na pewno nie bedzie zadnego przywolywania Erdogana do porzadku.Dzis to Erdogan rozdaje karty,a nie Stany,ktore maja na nosie wybory i ktorych goni czas.
     • eva15 Re: Ewa,a tym razem bede zlosliwy :-) 21.08.16, 12:42
      Jak mogą nie dopuścić? Turcja jest gospodarczo, finansowo i militarnie zależna od USA /Zachodu. przez całe lata zadbano o to, by te więzi były bardzo głębokie. Na tym tle Rosja to kraj realtywnie niezależny (jeśli na chwilę pominąć system finansowy) o własnych złożach i własnym przemyśle militarnym. Turcja tego wszystkiego nie ma, tak więc możliwość nacisków i szantażu jest ogromna. Już raz to wyjaśniałam, ale znów pytasz....

      Wg mnie Turcja raczej z tego układu nie wyjdzie, ale poprzez obecne wierzganie wywalczy sobie pewnie nieco więcej wolności decyzji.

      >Dzis to Erdogan rozdaje karty,a nie Stany,ktore maja na nosie wybory i ktorych goni czas.

      Spokojnie. Jak to kiedyś w przypływie szczerości powiedział Seehofer (CSU, Bawaria):

      "Ci, którzy są wybierani nie są tymi, którzy rządzą. Rządzą ci, których się w wyborach nie wybiera."
      • igor-179 Re: Ewa,a tym razem bede zlosliwy :-) 21.08.16, 13:32
       eva15 napisała:

       > Jak mogą nie dopuścić? Turcja jest gospodarczo, finansowo i militarnie zależna
       > od USA /Zachodu. przez całe lata zadbano o to, by te więzi były bardzo głębokie
       > . Na tym tle Rosja to kraj realtywnie niezależny (jeśli na chwilę pominąć syst
       > em finansowy) o własnych złożach i własnym przemyśle militarnym. Turcja tego w
       > szystkiego nie ma, tak więc możliwość nacisków i szantażu jest ogromna. Już raz
       > to wyjaśniałam, ale znów pytasz....

       Ale wtedy ja odpisalem Tobie,ale Ty nie raczyla dac odpowiedz.Ty wszystko zmierzasz do jednego - nacisk ekonomiczny.Owszem,to powazna bron w rekach zachodu,ale dobrze wiemy i o tym,ze istnieje sporo przykladow,gdy ta bron nie zadzialala.ja Tobie wtedy napisalem - rzad zawsze sam sie wyrzywi i jak by tragiczna sytuacja ekonomiczna w kraju nie bylaby,wladzy zawsze znajda kase dla sil represyjnych,ktore beda skutecznie trzymac spoleczenstwo na sznurku.

       > Wg mnie Turcja raczej z tego układu nie wyjdzie, ale poprzez obecne wierzganie
       > wywalczy sobie pewnie nieco więcej wolności decyzji.

       Turcja wywalczy wszystko,na czym jej bedzie zalezec,o ile postawi przed soba taki cel.


       > "Ci, którzy są wybierani nie są tymi, którzy rządzą. Rządzą ci, których się w w
       > yborach nie wybiera."


       Wybrani reprezentuja te sily,ktore ich wystawili do wyborow.Myli sie ten,kto twierdzi,ze wybory prezydenta w USA nic nie zmieniaja - oni nie zmieniaja podejscia do systemu,poniewaz kazdy z kandydatow zawsze jest elementem tego systemu,ale wybory zmieniaja grupe,ktora bedzie rzadzic.Czasami te grupy maja odmienne interesy.
       • eva15 Re: Ewa,a tym razem bede zlosliwy :-) 21.08.16, 13:37
        Nie czytasz uważnie, co piszę. A napisałam wyraźnie, że Turcja jest też militarnie zależna od USA.


        Różne grupy mają różnre interesy, to nie jest specjalnie odkrywcze. Rzecz w tym, że te różne grupy mają ten sam interes systemowy. System USA oparty jest w polityce zagr. na szukaniu wroga (jak go nie ma - trzeba wykreować) i na zwalczaniu go. I dlatego tak np. dla Rosji zbyt wiele się po wyborach nie zmieni, co najwyżej sytuacja może się albo zaostrzyć (Clinton) albo nieco złagodnieć (Trump).
        • igor-179 Re: Ewa,a tym razem bede zlosliwy :-) 21.08.16, 14:08
         eva15 napisała:

         > Nie czytasz uważnie, co piszę. A napisałam wyraźnie, że Turcja jest też militar
         > nie zależna od USA.

         Ja ozostawilem to bez komentarzu,Ewa,poniewaz zaleznosc militarna Turcji od USA jest o wiele mniejsza,niz Tobie moze wydawac sie.

         > Różne grupy mają różnre interesy, to nie jest specjalnie odkrywcze. Rzecz w tym
         > , że te różne grupy mają ten sam interes systemowy. System USA oparty jest w po
         > lityce zagr. na szukaniu wroga (jak go nie ma - trzeba wykreować) i na zwalczan
         > iu go. I dlatego tak np. dla Rosji zbyt wiele się po wyborach nie zmieni, co na
         > jwyżej sytuacja może się albo zaostrzyć (Clinton) albo nieco złagodnieć (Trump)

         Zbyt powierszcniowa analiza,Ewa.Systemowi nie jest potrzeby wrog,czy sojusznik.System potrzebuje tego,zeby swiat go karmil.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka