Dodaj do ulubionych

Polacy jada do Rosji!

08.10.17, 20:35

Polska pokonala Czarnogore 4:2, wiec droga na Moskwe otwarta! Czy nadal w Polsce beda zadac,ze trzeba zabrac mundial u Putina ? smile
Obserwuj wątek
    • eva15 Re: Polacy jada do Rosji! 08.10.17, 21:01
      Podejrzewam, że jak przegrają, to powiedzą, że Putin winiensmile.

Swoją drogą mają szczęście, bo Rosjanie przypuszczalnie nie przyjmą ich tak, jak przyjęto Rosjan w Warszawie.
      • rosjaiswiat1 Re: Polacy jada do Rosji! 08.10.17, 21:14
        eva15 napisała:

> Podejrzewam, że jak przegrają, to powiedzą, że Putin winiensmile.

Czyli mozna ze 100% pewnoscia stwierdzic,ze Putin bedzie winny smile

> Swoją drogą mają szczęście, bo Rosjanie przypuszczalnie nie przyjmą ich tak, ja
        > k przyjęto Rosjan w Warszawie.

Jestem pewien,ze wszystkie gosci mundialu beda traktowani jak drogie gosci,bez zadnego wyjatku
    • walter622 12.06.12 08.10.17, 22:56
      rosjaiswiat1 napisał(a):
      > Polska pokonała Czarnogórę 4:2, wiec droga na Moskwę otwarta!

Przypuszczam, że najbardziej z tego powodu cieszą się rosyjscy kibole i ekstrema.
      Prawdopodobnie już przymierzają kije bejsbolowe.
      Niczym dobrym to się nie skończy.

• rosjaiswiat1 Re: 12.06.12 08.10.17, 23:02
        walter622 napisał:

> Przypuszczam, że najbardziej z tego powodu cieszą się rosyjscy kibole i ekstrema.
        > Prawdopodobnie już przymierzają kije bejsbolowe.
        > Niczym dobrym to się nie skończy.

Jestem pewien,ze wszystko bedzie inaczej,niz Ty przypuszczasz. Ja nawet nie biore pod uwage mozliwosci rosyjskich sil specjalnych,ktore sa wstanie zapelnic bezpeczenstwo Polakow. Ja wykluczam sama mozliwosc tego,ze rosyjskie kibole beda miec chec zemscic sie na polskich kibicach za to,co spotkalo rosyjskich kibicow w Warszawie.
        • walter622 Re: 12.06.12 08.10.17, 23:20
          rosjaiswiat1 napisał(a):

> Ja nawet nie biorę pod uwagę możliwości rosyjskich sil specjalnych

Igor, zlituj się. Ty chyba to piszesz dla jaj.

> Ja wykluczam sama możliwość tego,ze rosyjskie kibole będą mieć chęć zemścić się na
          > polskich kibicach za to,co spotkało rosyjskich kibiców w Warszawie.

Poszperaj na ich portalach, ostatecznie na YT to zrozumiesz, że sytuacja nie jest ciekawa.
          • rosjaiswiat1 Re: 12.06.12 09.10.17, 20:59
            walter622 napisał:

> Igor, zlituj się. Ty chyba to piszesz dla jaj.

To jest calkiem serio. Rosyjskie sluzby specjalne sa wstanie zapanowac nad tym wszystkim, wlacznie z tym,ze najbardziej aktywnie kibole beda wsadzeni na jakis czas do paki za jakies drobne przewinienia, ktorych na pewno kazdy z nich ma na peczki.

> Poszperaj na ich portalach, ostatecznie na YT to zrozumiesz, że sytuacja nie
            > jest ciekawa.

Prawdopodobnie,Walter, ty nie odrozniasz kibole od kibice. jest oczywistym,ze rosyjskie kibole maja duza chec odpowiednio przywitac Polakow, ale nie Polakow kibicow, a tylko wlasnie takich samych kibole,jak oni sami. I cos mi podpowiada,ze zaden z polskich kibole do Rosji nie wybiera sie, bo maja obawe,ze to bedzie podroz w jedna strone smile
      • eva15 Blondynka daje głos 09.10.17, 00:19
        walter622 napisał:

> Przypuszczam, że najbardziej z tego powodu cieszą się rosyjscy kibole i ekstrema. > Prawdopodobnie już przymierzają kije bejsbolowe.
        > Niczym dobrym to się nie skończy.

Możesz nazwać mnie znów niezorientowaną blondynką, ale wg mnie nie ma szans na taką zadymę w Rosji, jaka była w Polsce.

Bo o tym, czy zadyma będzie decydują władze i ich siły porządkowe.

W Polsce władze dały kibolskiej hołocie wolną rękę. Taki był polityczny wybór, ba nawet ponoć wsparty z min. spraw wewn.- vide Sienikiewicz i podpalenie budki pod ambasadą.
        • walter622 Brunet daje głos 09.10.17, 18:50
          eva15 napisała:

> wg mnie nie ma szans na taką zadymę w Rosji, jaka była w Polsce.

Zazdroszczę, niestety nie podzielam twojego optymizmu.
          Do zadym dochodzi (nie tylko w Polsce) i władze co najwyżej je pacyfikują, lecz nie są
          w stanie im zapobiec. W Rosji również dochodzi do sporawych zadym (np. "palenie choinki"
          na placu Maneżowym w Moskwie - może to nie najlepszy przykład, bo i w nim można się doszukać "podwójnego dna"). Tak więc trza się liczyć z różnymi wariantami rozwoju sytuacji. Zawsze się znajdzie kilku debili. Niestety, zapisy w Internecie muszą wzbudzać zaniepokojenie.

Zadyma niewątpliwie nie będzie podobna do tej z mostu Poniatowskiego, bo ta była ewidentną prowokacją - zadymiarzy zwożono do Warszawy (głównie z Wielkopolski) - typki kompletnie nie znały miasta, dostawali polecenia przez telefony komórkowe, na dodatek media wyjątkowo podle i cynicznie nakręcały atmosferę histerii i nienawiści itd.

> W Polsce władze dały kibolskiej hołocie wolną rękę.
          To nie byli kibole - to była w głównej mierze wynajęta bandeteria.
          Gdy kibole byli na stadionie i oglądali mecz, bandeteria w tym czasie dewastowała centrum miasta.

> Taki był polityczny wybór, ba nawet ponoć wsparty z min. spraw wewn.- vide Sienikiewicz i > podpalenie budki pod ambasadą.

Łączysz w jedno dwa oddzielne wydarzenia - budkę palono 11 listopada w trakcie LEGALNEGO
          marszu prawicowych organizacji. W tym czasie komuś bardzo zależało na skompromitowaniu prawicy.

Utwór (ponad 600-letni) o ... blondynce (Sarı Gelin)

www.youtube.com/watch?v=97sUc2YIE5I
          • eva15 Re: Brunet daje głos 09.10.17, 20:39
            Miałam na myśli zadymy kontrolowane. Do zadym spontanicznych, niekontrolowanych, jakiś małych być może dojdzie, ale i w to wątpię. Myślę, że policja będzie czujna i przygotowana.

Wyobraź sobie, że i policja potrafi czytać fora internetowe i wie przynajmniej tyle co Ty, a może znacznie więcej - choć w to pewno trudno Ci uwierzyćsmile.
          • rosjaiswiat1 Re: Brunet daje głos 09.10.17, 21:03
            walter622 napisał:

> Zazdroszczę, niestety nie podzielam twojego optymizmu.

Walter, to nie optymizm Ewy, a tylko calkiem realne spojrzenie na sprawe.

> Do zadym dochodzi (nie tylko w Polsce) i władze co najwyżej je pacyfikują, lecz
            > nie są
            > w stanie im zapobiec. W Rosji również dochodzi do sporawych zadym

Walter, Ty po prostu nie zdajesz sobie sprawy z tego,o jaka stawke idzie gra. I jak sadzisz,ze grupa,moze nawet dosc liczna,kibole bedzie wstanie zrobic jakas zadyme a tych mistrzostwach, to Ty w takim razie nic nie wiesz o dzisiejszej Rosji.
            • eva15 To raczej blondyn:-) 09.10.17, 21:41
              Najwyraźniej Walter zakłada, że tylko on czyta rosyjskie fora, a rosyjskie policja odpowiedzialna za spokój mistrzostw jest na to pewnie za głupia.
              Ja podejrzewam, że ta policja też czytać umie i będzie śwqietnie umieć zlokalizować tych kiboli na czas i ich odpowiednio unieruchomić.
            • walter622 Re: Brunet daje głos 09.10.17, 21:58
              rosjaiswiat1 napisał(a):
              > nic nie wiesz o dzisiejszej Rosji.

Igor, w odróżnieniu od Ciebie bardzo często bywam w Rosji (tylko w tym roku 6 razy).
              Ostatni raz byłem niespełna miesiąc temu.
              No, ale rzecz jasna "nic nie wiem" -smile))
              • rosjaiswiat1 Re: Brunet daje głos 09.10.17, 22:05
                walter622 napisał:

> Igor, w odróżnieniu od Ciebie bardzo często bywam w Rosji (tylko w tym roku 6
                > razy).
                > Ostatni raz byłem niespełna miesiąc temu.

I za kazdym razem zajmujesz sie sprawa kibole?

> No, ale rzecz jasna "nic nie wiem" -smile))

Z tego co piszesz o przyszlych zadymach, mozna taki wniosek wyciagnac smile

p.s. Ja nigdy nie bywalem na Jowisze, ale naprawde sporo wiem o tej planecie, poniewaz ona mnie fascynuje
                      • eva15 Zamieniam się w Buddę:-) 09.10.17, 22:51
                        Od tych nieszczęsnych Rahindża. Walter uznał za odpowiedni argument w dyskusji nazwanie mnie "blondynką". Argument mnie nie przekonał, ale:

ja powoli staję się spokojna jak sam Budda i na takie zaczepki przestaję odpowiadać, szkoda mi czasu, życie jest na bicie piany za krótkiesmile
                      • walter622 Owszem 09.10.17, 23:02
                        rosjaiswiat1 napisał(a):

> Czy od tego zaczelo sie?

Owszem, w czasach gdy ponad 500 tyś ludzi (w tym większość dzieci) straciła domostwa,
                        dorobek życia, wszystkie dokumenty (birmańscy żołnierze odbierali na granicy) i zostali
                        skazani na tułaczkę, Ewa (ku mojemu kompletnemu zaskoczeniu) pozwoliła sobie w tej sytuacji na dość osobliwy "żart" i kompletny brak empatii.
                        Najwidoczniej nigdy nie widziała jak wygląda obóz dla uciekinierów w krajach "trzeciego
                        świata".
                • eva15 Igor, dostałeś bumerangiem w głowę 09.10.17, 22:21
                  Czasem w dyskusjach ze mną używałeś argumentu, że chyba lepiej wiesz niż ja, co się w Rosji dzieje. Ja natomiast uważałam, że wcale nie muszę by Rosjanką i nie muszę jeździć do Rosji, by rozumieć, o co Putinowi chodzi. Wystarczy głębokie i uważne skoncentrowanie się na tym, co on mówi i robi.

Walter posłużył niejako jako bumerang w Twoją głowę
                  • rosjaiswiat1 Re: Igor, dostałeś bumerangiem w głowę 09.10.17, 22:36
                    eva15 napisała:

> Czasem w dyskusjach ze mną używałeś argumentu, że chyba lepiej wiesz niż ja, co
                    > się w Rosji dzieje. Ja natomiast uważałam, że wcale nie muszę by Rosjanką i ni
                    > e muszę jeździć do Rosji, by rozumieć, o co Putinowi chodzi. Wystarczy głębokie
                    > i uważne skoncentrowanie się na tym, co on mówi i robi.

Tym nie mniej smiem twierdzic, zee ja wiecej wiem o tym, co dzieje sie w Rosji, chociazby dlatego,ze o wiele wiecej poswiecam czasu,ogladajac rosyjska TV i czytajac mnostwo rosyjskich portalow.

> Walter posłużył niejako jako bumerang w Twoją głowę

Walter wykazal sie w tym przypadku zarazumialoscia, tak charakterystycznej dla Polakow,ktore lepiej wiedza o tym, co dzieje sie w Rosji od Rosjan. Ja juz do tego przyzwyczailem sie smile
                      • rosjaiswiat1 Re: Igor, dostałeś bumerangiem w głowę 09.10.17, 22:55
                        eva15 napisała:

> Tym nie mniej pomyliłeś się parę razy w ocenie sytuacji. Pamiętam dobrze jak Ty
                        > i Romrus przewidywaliście kolejny majdan na Ukrainie a ja nie.

Ewa, nie potrzebnie wspominasz o tym. Bo to bez sensu. Tym bardziej, ze w sprawie kolejnego majdanu my z Toba mowili jednym glosem. Malo tego, ja wspominalem wielokrotnie o tym, jaka jest mentalnosc Ukraincow, ktora nie pozwola im byc narodem, a tylko masa biologiczna. Jedynie w czym pomylilem sie, to w ocenie osoby janukowicza. Ale z tego powodu nie jest mnie wstyd, poniewaz znajduje sie w dobrym towarzystwie - Putin rowniez pomylil sie co do oceny Janukowicza smile

p.s. Tylko bardzo prosze, nie zaczynaj smile
                • walter622 Re: Brunet daje głos 09.10.17, 22:39
                  rosjaiswiat1 napisał(a):

> I za każdym razem zajmujesz się sprawa kibole?

Za każdym razem spotykam się z bardzo dużą ilością ludzi (czy pośród nich są kibole tego nie wiem) , staram się ich wnikliwie słuchać i wyciągać wnioski.
                  Jeden z nich. W ostatnim czasie bardzo pogorszyły się polsko-rosyjskie relacji (choć wydawało się że gorzej być nie może). O ile wcześniej stosunki psuły się w zakresie oficjalnych relacji to obecnie pogorszenie nastąpiło w zakresie relacji międzyludzkich. W sumie można się temu nie dziwić - jest ku temu wiele przyczyn.
                  Do tego dochodzą wyjątkowo nieodpowiedziane wypowiedzi polskich tzw. "dziennikarzy" w rosyjskich telewizyjnych "gadających głowach" - intencja jasna - prowokacja zwiększa oglądalność.

Generalnie w mediach dość często pojawiają się "polskie" motywy" (nowe zjawisko), z zasady w konwencji prześmiewczo-pogardliwej.
                  Tak więc stosunek przeciętnego Rosjanina chłodny, czasem otwarcie wrogi. O sympatii bądź życzliwości chyba można już definitywnie zapomnieć.

W stosunku do Komenów/Kipczaków i Tatarów jak na razie bez zmian -smile))
                  www.youtube.com/watch?v=Lgi2EKQ69aA
                  • rosjaiswiat1 Re: Brunet daje głos 09.10.17, 22:49
                    Walter, ja powtorze Tobie to,co juz raz napisalem:
                    - Po pierwsze kibole i kibice to rozne zjawiska. O ile rosyjskie kibole maja zamiar komus wpier.dolic, to na pewno to nie kibice z Polski, a tylko polskie kibole, ktore, a jestem t5ego pewiien, do Rosji nie wybieraja sie ze strachu o wlasne zycie;
                    - Po drugie rosyjskie sluzby specjalne maja wystarczajaco sil i mozliwosci,zeby zapobiec takim zadymom. To nie jest sprawa wewnatrzrosyjskich rozgrywek klubowych, a tylko bardzo prestizowe miedzynarodowe wydarzenie, ktorym osobiscie zajmuje sie Putin. Wiec kazdy dowodca,czy to jednostek MSW, czy innych sluzb, bedzie ziemie gryzl, zeby nic podobnego nie stalo.
                    Na tym przerwe ta dyskusje, a wznowie po tym,gdy bedziemy wiedziec jak wszystko bylo i kto mial racje.
                    • walter622 Re: Brunet daje głos 09.10.17, 23:18
                      rosjaiswiat1 napisał(a):
                      > ja powtorze Tobie to,co juz raz napisalem:

Igor, odnoszę wrażenie, że Ty z Ewą uprawiacie propagandę i na dodatek chyba w to wierzycie.
                      Stwierdziłem, że istnieje zagrożenie, na co zaczęliście histerycznie dowodzić, że takowego
                      nie ma, bo ktoś tam będzie ziemię gryzł. Przygłupów wszędzie nie brakuje i bardzo trudno ich powstrzymać, nawet gdy rękę na pulsie trzyma sam WWP. Wręcz przeciwnie - taka sytuacja dodatkowo prowokuje.
                      I nie opowiadaj , że polscy kibice będą się udawali do WC w eskorcie kilku omonowców -smile)

Tak na marginesie - przez pewien czas (w latach 90-ych) pracowałem w policji, no ale rzecz jasna "nic nie wiem".
                      • eva15 Re: Brunet daje głos 09.10.17, 23:34
                        Ja propagandy nie uprawiam, to są moje przemyślenia z twoimi nie muszą się zgadzać, więc to nie jest powód do obrażania i suponowania propagandy.
                        Jak będzie, zobaczymy w przyszłym roku. Ale już dziś mogę się zakładać, że rosyjskie służby zrobią wszystko, by zdusić wybryki kiboli w zarodku. Jeśli mimo to coś się wydarzy, to będzie zupełnie marginesowe.

Rosja "tika" inaczej niż Polska. W Polsce liczy się spontaniczen danie komuś w mordę, pokazanie, "kto tu rządzi", czyli w przypadku Rosji kąsanie w kostkę.

W Rosji wiele wydarzeń, w tym sportowych, o znaczeniu światowym, przyporządkowanych jest geopolityce. To zupełnie inne podejście do sprawy.
                        • walter622 Re: Brunet daje głos 09.10.17, 23:59
                          eva15 napisała:

> . Ale już dziś mogę się zakładać, że rosyjskie służby zrobią wszystko,

Trzeba się na coś zdecydować.
                          Jeżeli jak z Igorem dowodziliście nie istnieje zagrożenie, to po kiego "rosyjskie służby"
                          miały by "zrobi wszystko" , w tym nawet "gry ziemię' ? Kompletnie nie widzę w waszych wywodach logiki.
                          • eva15 Re: Brunet daje głos 10.10.17, 00:21
                            Nigdzie nie piszę, że zagrożenie nie istnieje i że rosyjscy kibole nie mają ochoty dać Polakom w tzw. mordę. Nigdzie nie zaprzeczam, że istnieją wpisy forumowych kiboli w Rosji.

Ty naprawdę nie rozumiesz, o czym piszę? Przecież piszę jasno, że władze postarają się zdusić takie zachowania w zarodku.
                      • rosjaiswiat1 Re: Brunet daje głos 10.10.17, 21:32
                        walter622 napisał:

> Igor, odnoszę wrażenie, że Ty z Ewą uprawiacie propagandę i na dodatek chyba w
                        > to wierzycie.

Walter, odpusc, bo zaczynasz juz pisac glupoty, ktore calkowicie nie pasuja do Ciebie.

> Stwierdziłem, że istnieje zagrożenie, na co zaczęliście histerycznie dowodzić,
                        > że takowego
                        > nie ma, bo ktoś tam będzie ziemię gryzł.

Gdzie ja napisalem,ze zagrozenia nie ma? Jak by ja rzeczywiscie uwazalem,ze nie ma zagrozenia, ja nie powtarzalbym jak mantre, ze wszystkie sluzby specjalne beda ziemie gryzc,zeby tylko nie doszlo do burd. I to jest moje przekonanie, ktore wynika z obserwacji tego, co dzialalo sie na wiele imprezach w Rosji, na ktorych rozgrywali sie miedzynarodowe zawody.

>Przygłupów wszędzie nie brakuje i bardzo trudno ich powstrzymać, nawet gdy rękę na pulsie trzyma sam WWP.

Walter, nie mysl ze tylko Ty widzi w kibolach zagrozenie. WWP doskonale,na pewno nie gorzej od Ciebie, wie jaka role spelnili kibole na Ukrainie w trakcie przewrotu (majdanu). I jak Ty sadzisz, ze kibole i inni przyglupi nie sa pod kontrola w rosji, to bardzo mylisz sie.
                        I ponawiam apel - dajmy temu spokoj na razie, a dyskusji c.d. przeniesiemy na pozniej,gdy juz bedziemy wiedziec,jak wszystko bylo. OK?
              • eva15 Re: Brunet daje głos 09.10.17, 22:08
                No ale czy samo częste bywanie wystarczy, by mieć pogłębioną refleksję? Znam Polaków, którzy od lat mieszkają w Niemczech i naprawdę z tego kraju niewiele rozumieją.

Ja w Rosji nawet raz w roku nie bywam, ale mogę się założyć już teraz, że władze zrobią WSZYSTKO, by kibole rosyjscy nie dostarczyli zachodnim tv oczekiwanych obrazków rozrób i zadym.
      • eva15 Ruskie nawet budek ambasady nie podpalą 09.10.17, 00:10
        borrka napisał:

> PS. Wejdz Igorku na jakies kibolskie forum w Matuszce, to zobaczysz, jakie serd
        > eczne powitanie szykujasmile

A ty się pewno dziwisz czemu?

Ale nie ma obaw, władze rosyjskie zachowają się inaczej niż polskie, więc polscy piłkarze i kibice będą bezpieczni.

Nawet budek pod polską ambasadą na zlecenie ministra spraw wewnętrznych nikt w Rosji nie podpali, bo zlecenia nie będzie.

To taka różnica między ruską dziczą a polską kulturą.
      • rosjaiswiat1 Boriska 09.10.17, 21:04
        borrka napisał:

> PS. Wejdz Igorku na jakies kibolskie forum w Matuszce, to zobaczysz, jakie serd
        > eczne powitanie szykujasmile

A wiesz co,podrzuc mnie link do kibolskieho forum, w ktorym szykuje sie powitanie.
          • rosjaiswiat1 Re: Boriska 09.10.17, 22:01
            borrka napisał:

> Jestem na wyjezdzie, Igorku i nie mam bukw na ipadzie. Trudno szukac w Waszym n
            > ecie.

To taki wykret, cos w rodzaju ide na basen smile

> Wroce do domu, to cos znajde.

I niby czemu musialbys cos szukac? Przeciez ty pisales,ze wiesz o czym pisza na kibolskich forach, wiec niczego nie musisz szukac, a po prostu wkleic link do fora, do ktorego ty zagladales. Jak masz skleroze, to zawsze tobie moze pomoc twoja przegladarka, ktora zapamietuje wszystkie twoje wejscia na rozne strony.
    • borrka Drodzy czekisci 09.10.17, 09:06
      Znowu sprzeczka w rodzinie, bo opinie nieuzgodnionesmile

No, pomoge bratersko.

Kibolskie bydlo jest takie samo na calym swiecie, ale w Matuszce bardziej kontrolowane przez wladze - bedzie decyzja BIC, beda bic.
      Kaza spokojnie, beda wzglednie spokojni.
      To decyzja polityczna.

PS. Niech im ruskie dop..., jestem za, bo nie cierpie kiboli.
        • rosjaiswiat1 Re: Drodzy czekisci 09.10.17, 21:08
          brat_kryzysa napisał:

> Po ostatnim napędzie polskich kiboli na rosyjskich kibiców w Warszawie zapowied
          > zieli ze się zemszcza.jestem za tylko niech nędza kogo bija

I to chodzi, ze rosyjskie kibole chca zemscic sie na polskich kibolach, a nie na polskich kibicach. I jest 100% pewno, ze wiedza kim byli ci Polacy,ktory atakowali rosyjskich kibicow. Normalni polskie kibice beda mogli w Rosji czuc sie bardziej bezpiecznie, niz w Polsce smile
          • brat_kryzysa Re: Drodzy czekisci 10.10.17, 08:04
            Spuścić limit polskim kibicom jak się pojawią. Z resztą przyjaźń.sam się wybieram na mecz do Kaliningradu do mojegoStarego kumpla i nie chce się napieprzac. Przygodę już raz miałem w Rosji .zaczepilo mnie kilku tylko a nacjonalistów bo myśleli że jestem z Kaukazu z uwagi ze długą brodę miałem, skończyło się na wspólnym wychyleniu kilku piw
    • monalisa2016 Re: Polacy jada do Rosji! 09.10.17, 23:36
      Była olimpiada w Soczi, po niej było masę sportowych imprez w Rosji i co?
      Nie było tak jak było w Polsce na ME czy tak samo w Francji, czy w Stuttgarcie podczas MS z angielskimi kibolami (z nimi też dała sobie radę policja w Niemczech, byłam na meczu a później w centrum miasta wiec widziałam angielską "zabawę").
      Nie sądzę by na te imprezy nie zjechali się odpowiedniego gatunku kibice czy kibole z innych państw wiec mienione imprezy mówią same za siebie, że nie oglądaliśmy takich widoków z Rosji jakie były kolportowane nagminnie w świat z Francji czy Polski mimo że sterowana medialna jak i polityczna złość na Rosję była w tym czasie jednak bardzo duża.
      Raczej spodziewam sie że będzie dość duża segregacja źdźbła od plew na rosyjskich lotniskach jak i na zewnętrznych granicach Rosji.
      • eva15 Re: Polacy jada do Rosji! 09.10.17, 23:41
        No piłka nożna to zupełnie co innego niż olimpiady (Soczi). To zupełnie inne emocje. Mimo to uważam, że Rosja sobie poradzi i zachodnie tv nie dostaną oczekiwanych obrazków zadym.
        • monalisa2016 Re: Polacy jada do Rosji! 10.10.17, 00:07
          Przecież była piłkarska impreza (Fußball-Confederations Cup 2017) pare miesięcy temu w Rosji. Anglicy zapowiadali rozróby i co?
          Było cicho, nie dostaliśmy obskurnych obrazów z rozrób, bo ich nie było.
          • monalisa2016 Re: Polacy jada do Rosji! 10.10.17, 00:14
            Gdzieś czytałam ze Putin powiedział angielskim kibolom ze mają przyjechać i co?
            Czy byli nie wiem, nie byłam tam, ale rozrób nie było, media nie dostały powodu by obsmarować Rosję tak jak robili to w Francji sądząc ze wszyscy przed telewizornią są durni.
          • walter622 Litości ! 10.10.17, 23:22
            monalisa2016 napisał(a):

> Przecież była piłkarska impreza (Fußball-Confederations Cup 2017) pare miesięcy
            > temu w Rosji. Anglicy zapowiadali rozróby i co?
            > Było cicho, nie dostaliśmy obskurnych obrazów z rozrób, bo ich nie było.

Owszem masz rację - "ich nie było", bo nie przyjechali angielscy kibice/kibole. Nie przyjechali bowiem w tej imprezie nie uczestniczyła angielska drużyna .

Jest też wersja, że ktoś "jadł ziemię" by było cicho -smile))

-
            • rosjaiswiat1 Walter, odpusc! 10.10.17, 23:38
              walter622 napisał:

> Jest też wersja, że ktoś "jadł ziemię" by było cicho -smile))

Wykazujesz sie tymi cechami charakteru, ktorych nigdy przed tym nie zdradzales.
              Ty nie masz wylacznosci na racje, tym bardziej, ze wszystkie miedynarodowe imprezy sportowe, ktore odbywali sie w Rosji, byli zorganizowane na bardzo wysokim poziomie i przy tym zadnych rozrob nie bylo.
              Co do tego,ze Anglicy nie przyjechali.
              Ich nie bylo zbyt wiele, ale 250 - 300 przyjechalo, i byli zaskoczeni tym, ze realnosc okazala sie o wiele przyjemniejsza, niz ich straszyli:
              www.telegraph.co.uk/football/2017/03/10/manchester-united-fans-given-blankets-made-welcome-fc-rostov/
              Walter, z kim Ty spotykasz sie w Rosji, ze masz o niej tak zle zdanie? smile
              • walter622 Igor, odpusc! 11.10.17, 01:01
                rosjaiswiat1 napisał(a):

>, z kim Ty spotykasz sie w Rosji, ze masz o niej tak zle zdanie? smile

Nie wiem na podstawie czego wyciągasz takie wnioski, Najwyraźniej histeryzujesz.

• monalisa2016 Re: Litości ! 11.10.17, 00:03
              walter622 napisał:

> Owszem masz rację - "ich nie było", bo nie przyjechali angielscy kibice/kibole.
              > Nie przyjechali bowiem w tej imprezie nie uczestniczyła angielska drużyna .

Dajesz temu dowód ze nie śledziłeś przed FIFA Konföderationen-Pokal Russland 2017 mediów wiec o niczym nie wiesz, a szkoda. smile
              Nawet nasze media pisały, ze jest obawa, ze dojdzie tego roku do takich scen jakie były w Francji podczas EM. Pisały tez o tym jak sklaskiwali sie w internecie kibole z Włoch, z Anglii na festiwal agresji podczas FIFA Konföderationen-Pokal Russland 2017, a ty Walter o niczym nic nie wiesz. smile
              • walter622 Re: Litości ! 11.10.17, 00:56
                monalisa2016 napisał(a):

> Nawet nasze media pisały, ze jest obawa, ze dojdzie tego roku do takich scen > jakie były w Francji podczas EM.

Jednak wiara w słowo pisane czyni cuda, rzecz jasne pisane w mediach.
                Ja jednak odnosił bym się nieufnie do twórczości wacków.

> Pisały tez o tym jak sklaskiwali sie w internecie kibole z Włoch

I Włosi też !!! Co kibole z Włoch mieli by robić w Rosji - przecież drużyna z Włoch również nie uczestniczyła w tej imprezie. Podobnie jak hiszpańska,holenderska, szwedzka, duńska, czeska i nawet z Papui - Nowej Gwinei.
                Masz tu wykaz uczestników tej imprezy
                www.championat.com/football/_confcup/1746/table/all/group.html
                > a ty Walter o niczym nic nie wiesz.
                No tak. W czasie tej imprezy byłem akurat w Moskwie i nie wiedziałem, że na sąsiedniej ulicy leją się Włosi z Anglikami . Leją się , bo tak głosi w mediach jakiś nawalony w trupa wacek -smile)).
                Zamiast czytać brednie wacków, warto udać się w podróż i samemu na miejscu wszystko zobaczyć.
                • monalisa2016 Re: Litości ! 11.10.17, 01:11
                  Co z tego ze nie uczestniczyli, Walter?
                  Kibole mają swoje prawa jak i zabawy, czy ich obchodzą mecze?
                  Widziałam na własne oczy w Stuttgarcie podczas byłych MS w Niemczech, na meczu nie byli a zabawa na głównym placu szła jak trzeba.
                  Mam kolegę prawdziwego kibica z całoroczną kartą na mecze a nie kibola, on często opowiada o zabawach kiboli, wiec wiem jak to funkcjonuje.
                  • monalisa2016 Re: Litości ! 11.10.17, 01:23
                    Kiedyś juz nie pamiętam roku kiedy była sprawa dość głośna w mediach jak niemieccy kibole skrzykiwali sie z polskimi kibolami i odwrotnie w miejscach dla uprawiania ich zabawy gdzie nie odbywały sie żadne imprezy sportowe czy piłkarskie, a zabawa szła na sto dwa dla nich tak długo az nie opanowała ich policja. Czy trzeba do tego występów ich piłkarzy?
                    Dobranoc.
      • rosjaiswiat1 Re: Polacy jada do Rosji! 14.10.17, 20:28
        jerry1989 napisał:

> Hej!

Szalom.

> szkoda, że zamiast gratulacji czytam tutaj zawoalowane groźby. czy tak wita się
        > gości w rosji?

Ja,jako etniczny Rosjanin, serdecznie witam Polakow w Rosji, i zapewniam, ze beda bardziej bezpeczni,niz w Polsce. A to co pisza inni, Polacy z narodowsci, to juz wasza wewnetrzna sprawa smile

• jerry1989 Re: Polacy jada do Rosji! 14.10.17, 20:38
          Hej!

rosjaiswiat1 napisał(a):

> Ja,jako etniczny Rosjanin, serdecznie witam Polakow w Rosji, i zapewniam, ze be
          > da bardziej bezpeczni,niz w Polsce.

-wtedy wasi ultrasi spowodowali incydent we Wrocławiu, który zdenerwował naszych kiboli. powinieneś znać genezę zdarzeń. nie wnikam czy ci Rosjanie zrobili to na polecenie swego rządu.

A to co pisza inni, Polacy z narodowsci, to
          > juz wasza wewnetrzna sprawa smile

-wiemy tylko tyle, że piszą po polsku.

pozdrawiam!
          • rosjaiswiat1 Re: Polacy jada do Rosji! 14.10.17, 20:56
            jerry1989 napisał:

> -wtedy wasi ultrasi spowodowali incydent we Wrocławiu, który zdenerwował naszyc
            > h kiboli. powinieneś znać genezę zdarzeń.

Ja znam geneze wydarzen ty nie znasz. To nie byla jedyna bojka na stadionie we Wroclawiu. Organizacja byla do dupy, co i spowodowalo rozruby. Przy tym rosyjskie kibole nie atakowali polskich kobicow, a tylko bili sie z ochrona stadionu.

>nie wnikam czy ci Rosjanie zrobili to
            > na polecenie swego rządu.

Rusofobia to bardzo powazna choroba, pamietaj o tym Myszka.

> -wiemy tylko tyle, że piszą po polsku.

Ja tez wiem o tobie tylko tyle, ze piszesz po polsku, ale biorac pod uwage to,jak wiele zrobili Zydzi, zeby Polacy i Rosjanie skakali sobie do gardel, na wszelki wypadek witam ciebie jako Zyda smile
            • jerry1989 Re: Polacy jada do Rosji! 14.10.17, 21:06
              Hej!

rosjaiswiat1 napisał(a):

> Organizacja byla do dupy, co i spowodowalo rozruby.

-miło, że przyznajesz się do tej prowokacji. skoro tak reagujecie na niedociągnięcia, to...do zoo jako podopieczni.

Przy tym rosyjsk
              > ie kibole nie atakowali polskich kobicow, a tylko bili sie z ochrona stadionu.

-Rosjanie bili polaka. czy trzeba lepszego zapłonu?

> Rusofobia to bardzo powazna choroba, pamietaj o tym Myszka.

-jankesofobia również.

> Ja tez wiem o tobie tylko tyle, ze piszesz po polsku, ale biorac pod uwage to,j
              > ak wiele zrobili Zydzi, zeby Polacy i Rosjanie skakali sobie do gardel

-myślałem, że moskwa to trzeci rzym, a nie druga jerozolima.

pozdrawiam!
              • rosjaiswiat1 Re: Polacy jada do Rosji! 14.10.17, 21:28
                jerry1989 napisał:

> -miło, że przyznajesz się do tej prowokacji.

Biedna Myszka, tobie znow cos pomylilo sie. Prowokacja byla ze strony ekipy ptrzyjmujacej, ktora przez swoje zachowanie sprowokowala rozruby. I to nie tylko Rosjanie bili sie z ochrona, ale rowniez polskie kibole,ktore lali ochrone w strefie dla kibicow, gdzie ich nie wpuszczali, ze wzgledu na to,ze bylo przygotowano zbyt malo miejsce.

p.s. na tym twoj limit na dzis zostal wyczerpany.
                • jerry1989 Re: Polacy jada do Rosji! 14.10.17, 21:48
                  Hej!

tylko wasi kibole uczestniczyli w zajściu-
                  sport.se.pl/euro-2012/grupa-a/rosja-czechy-41-zamieszki-we-wroclawiu-youtube_262787.html
                  nasi stwierdzili, że tego waszym nie podarują. do tego wasi paradowali po ulicach z symboliką sowiecką. trzeba uważać co i gdzie się robi.

pozdrawiam!
                  • rosjaiswiat1 Re: Polacy jada do Rosji! 14.10.17, 22:34
                    jerry1989 napisał:

> Hej!

Szalom.

> tylko wasi kibole uczestniczyli w zajściu-

- Ale też wyjaśniamy, dlaczego w ogóle doszło do tej przykrej sprawy - mówi "Polsce The Times" Petrykowski. To nie jedyny incydent, jaki wydarzył się we Wrocławiu. Do tamtejszej Strefy Kibica siłą próbowała wedrzeć się wczoraj grupa kilkunastu osób. Nie wpuszczono ich, bo Strefa była pełna i na skutek tego doszło do przepychanek i bójek między kibolami próbującymi tam wejść a obsługą Strefy.

Jak sam widzisz,myszka, nic ty biedaku nie wiesz.

p.s. kazdy kolejny post, ktory sluzy wylacznie zasieraniu forum,bede wywalac.
                    • jerry1989 Re: Polacy jada do Rosji! 14.10.17, 22:48
                      Hej!

rosjaiswiat1 napisał(a):

> p.s. kazdy kolejny post, ktory sluzy wylacznie zasieraniu forum,bede wywalac.

-spoko moderator ja tylko merytorycznie. tutaj więcej-

"Gazeta Wrocławska dotarła do autora nagrania - kibica z Dolnego Śląska. - Steward ciągnął jednego z kibiców z Rosji. Prawdopodobnie chciał go przeszukać. W tym momencie z trybun wyszli rosyjscy kibole. Część założyła kaptury, inni ściągnęli koszulki. Widać było po nich, ze bijatyki to dla nich nie pierwszyzna."

"Innego zdania jest strona rosyjska. Aleksandr Szprygin, szef Wszechrosyjskiego Związku Kibiców twierdzi, że do bijatyki doszło, przez kibiców Śląska Wrocław, którymi mieli być ochroniarze. - To było przedstawicielstwo Śląska i polskiego kibolstwa, a nie stewardzi - mówił na łamach portalu Sowietskij Sport. - Stewradzi byli napakowani i mieli tatuaże wrocławskiego klubu. Chcieli wyprowadzić naszego kibica, który nic nie zrobił. Nasi fani ostrzegali kilka razy stewardów, żeby go zostawili. Takie wypowiedzi Aleksandra Szprygina można przeczytać na łamach portalu "Sowietskij Sport".

Czytaj więcej: www.polskatimes.pl/artykul/593337,policja-to-oni-zaczeli-bojke-na-stadionie-nowe-zdjecia,id,t.html

-rosyjskie kibole bronili się dosyć marnie.

pozdrawiam!
                      • rosjaiswiat1 Re: Polacy jada do Rosji! 14.10.17, 22:58
                        jerry1989 napisał:

> "Gazeta Wrocławska dotarła do autora nagrania - kibica z Dolnego Śląska. - Stew
                        > ard ciągnął jednego z kibiców z Rosji. Prawdopodobnie chciał go przeszukać.

Nu i mamy tego, kto sprowokowal bojke - steward nie mial zadnego prawa przeszukiwac kibica i tym bardziej go ciagnac.

Dzieki, Myszka, to byl rzeczywiscie merytoryczny post, ktory wyjasnil wszystko.
                        • jerry1989 Re: Polacy jada do Rosji! 14.10.17, 23:03
                          Hej!

rosjaiswiat1 napisał(a):

> Nu i mamy tego, kto sprowokowal bojke -

-rosyjscy kibole.

steward nie mial zadnego prawa przeszuk
                          > iwac kibica i tym bardziej go ciagnac.

-poczytaj o zadania stewardów:

www.czasfutbolu.pl/kim-sa-stewardzi/
                          pozdrawiam!

• rosjaiswiat1 Re: Polacy jada do Rosji! 14.10.17, 23:29
                            jerry1989 napisał:

> -poczytaj o zadania stewardów:

"Na wstępie musimy rozróżnić służbę informacyjną, czyli właśnie stewardów od służby porządkowej, czyli profesjonalnej firmy ochroniarskiej. Obie te grupy mają na stadionie nieco inne uprawnienia. Służba porządkowa może np. używać siły, a stewardzi robią to tylko w obronie koniecznej."

Poczytalem, a ty jak widze tego nie zrobiles i swoim linkiem tylko potwierdziles to, co ja pisalem - steward nie mial prawa przeszukiwac kibica i tym bardziej go gdzies ciagnac. Wiec to kibic mial prawo bronic sie przed bezprawnym zachowaniem stewarda.
                              • rosjaiswiat1 Re: Polacy jada do Rosji! 14.10.17, 23:42
                                jerry1989 napisał:

> Hej!

Szalom!

> oczywiście, że miał prawo. żyjemy w świecie pełnym terrorystów. niżej podałem c
                                > i artykuł z ustawy z 2009 roku.

A w nim napisano:
                                " Steward jako członek służby informacyjnej posiada także szereg uprawnień. Zgodnie
                                z Art.20 ust.1. Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych służby informacyjne mogą
                                weryfikować upoważnienie danej osoby do uczestnictwa w imprezie masowej. Mogą również
                                wylegitymować i przeglądać zawartość bagaży i odzieży osób biorących udział w wydarzeniu,
                                jeśli zachodzi podejrzenie wnoszenia przez te osoby zabronionych przedmiotów."

To co pogrubilem jest kluczowe. Przegladac zawartosc bagaze i odziezy stewardy maja prawo na bramce, zeby na terytorium stadionu nie byli wnoszone zabronione przedmioty. I z tym kazdy kibic godzi sie, kupujac bilet na sportowa impreze. A z tego co ty wkleiles wynika,ze rosyjski kibic juz byl na stadionie, czyli juz po kontroli na bramce. Wiec zachowanie stewarda bylo prowokacyjne, i to ten steward wywolal rozrube.
                                "Gazeta Wrocławska dotarła do autora nagrania - kibica z Dolnego Śląska. - Steward ciągnął jednego z kibiców z Rosji. Prawdopodobnie chciał go przeszukać. W tym momencie z trybun wyszli rosyjscy kibole."
                                • jerry1989 Re: Polacy jada do Rosji! 14.10.17, 23:52
                                  Hej!

rosjaiswiat1 napisał(a):

> To co pogrubilem jest kluczowe.

-w twojej narracji.

> A z tego co ty wkleiles wynika,ze rosyjski kibic juz byl na stadionie, czyli ju
                                  > z po kontroli na bramce.

-czy bramka obniża poziom agresji?

Wiec zachowanie stewarda bylo prowokacyjne, i to ten
                                  > steward wywolal rozrube.

-stewardzi mają prawo sprawdzać i przekazywać podejrzane osoby organom ścigania. czytałeś artykuł ustawy przecież.

> "Gazeta Wrocławska dotarła do autora nagrania - kibica z Dolnego Śląska. -[b] S
                                  > teward ciągnął jednego z kibiców z Rosji. Prawdopodobnie chciał go przeszukać.[
                                  > /b] W tym momencie z trybun wyszli rosyjscy kibole."

-autor nagrania mówił co mu się wydawało i nie jest to nic obciążającego organizację. jak pisze ustawa-stewardzi mają prawo powiedzieć, a nawet pokazać agresywnemu bydłu daswidania.

pozdrawiam!

• jerry1989 Re: Polacy jada do Rosji! 14.10.17, 23:23
                          moderator nie cenuruj. poczytaj stronę 30 i 31-
                          www.turystyka.uj.edu.pl/documents/6192704/74993299/MOS_2014._Bezpieczenstwo_i_organizatorzy_imprez_sportowych._Rozdzia%C5%82%20_2.pdf

"Steward jako członek służby informacyjnej posiada także szereg uprawnień. Zgodnie
                          z Art.20 ust.1. Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych służby informacyjne mogą
                          weryfikować upoważnienie danej osoby do uczestnictwa w imprezie masowej. Mogą również
                          wylegitymować i przeglądać zawartość bagaży i odzieży osób biorących udział w wydarzeniu,
                          jeśli zachodzi podejrzenie wnoszenia przez te osoby zabronionych przedmiotów.
                          Są upoważnione do wydawania poleceń osobom łamiącym regulamin obiektu lub imprezy
                          masowej. W przypadku odmowy wykonania poleceń steward jest upoważniony do wezwania
                          takiej osoby do opuszczenia imprezy. Ustawa zawiera także zapis mówiący o tym, że steward
                          ma prawo do ujęcia osoby łamiącej regulamin i stwarzającej niebezpieczeństwo, z intencją
                          niezwłocznego przekazania jej Policji."
                            • jerry1989 Re: Polacy jada do Rosji! 14.10.17, 23:35
                              Hej!

rosjaiswiat1 napisał(a):

> Gdzie tam napisano, ze steward moze ciagnac kibica?

-nie napisano też, że może wyciągnąć za obszywkę, wyciągnąć za ucho, dać kopa na rozpęd etc. ujęto to uniwersalnym terminem "ująć", czyli-

"ująć — ujmować
                              1. «wziąć coś ręką lub narzędziem»
                              2. «schwytać, zaaresztować kogoś»
                              3. «sformułować, przedstawić coś w pewien sposób»
                              4. «usposobić kogoś do siebie przychylnie»
                              5. «odjąć trochę czegoś»"

sjp.pwn.pl/sjp/ujac;2532252.html
                              pozdrawiam!
                              • monalisa2016 Re: Polacy jada do Rosji! 15.10.17, 00:02
                                jerry1989 nie przenos polskiej ustawy na resztę świata.
                                Co innego jest steward, a co innego służby porządkowe uprawnione do wylegitymowania osoby, sprawdzenia itd. wiec nie uogólniaj.
                                Steward w ogólnym znaczeniu nie ma takich praw jak policja czy upoważnione do tego służby.
                                Steward to grzeczna, przyjazna informacja dla zagranicznych turystów nieznających języka jak i struktury gościnnego kraju.
                                  • monalisa2016 Re: Polacy jada do Rosji! 15.10.17, 00:21
                                    Jakiej ustawy?
                                    Polskiej?
                                    Ty bys chciał przenosić ją na resztę świata?
                                    Z tej ustawy czerpiesz twoje wiadomości dla innych państw o innej strukturze praworządności, mentalności, zrozumieniu tematu?

Byłam parokrotnie hostessą na wielkich międzynarodowych targach, byłam tez stewardesą na międzynarodowej impresie i wiem co do mnie należało, ano przyjazna informacja dla niezorientowanych turystów czy uczestników targów.
                                    • jerry1989 Re: Polacy jada do Rosji! 15.10.17, 00:28
                                      Hej!

monalisa2016 napisał(a):

> Jakiej ustawy?
                                      > Polskiej?

-a jakiej? mozambijskiej? na terytorium polski obowiązuje polskie prawo.

> Ty bys chciał przenosić ją na resztę świata?

-nasze ustawy muszą być kompatybilne z prawem UE. pokaż mi tego typu ustawy z innych stron świata.

> Z tej ustawy czerpiesz twoje wiadomości dla innych państw o innej strukturze pr
                                      > aworządności, mentalności, zrozumieniu tematu?

-ten kto dał rosji te mistrzostwa w 2018 nie wiedział co czyni, albo został przekupiony. pewnie i jedno i drugie.

> Byłam parokrotnie hostessą na wielkich międzynarodowych targach, byłam tez stew
                                      > ardesą na międzynarodowej impresie i wiem co do mnie należało, ano przyjazna in
                                      > formacja dla niezorientowanych turystów czy uczestników targów.

-gdyby przyszedł dziwny śniady i brodaty pan w pasie szahida na pewno wskazałabyś mu salę z największą liczbą ludzi.

pozdrawiam!
                                      • monalisa2016 Re: Polacy jada do Rosji! 15.10.17, 00:38
                                        NIe usprawiedliwiaj twoimi wątłymi argumentami twojej niewiedzy jerry1989, nawet nie masz pojęcia które ustawy mają być kompatybilne z prawem EU mimo tego wewnętrzne polskie błahostki, niedomagania z racji braku doświadczenia podszywasz pod europejskie prawo albo pod prawo FIFA.
                                        • jerry1989 Re: Polacy jada do Rosji! 15.10.17, 00:43
                                          Hej!

monalisa2016 napisał(a):

> NIe usprawiedliwiaj twoimi wątłymi argumentami...

-zadziwiające, że zdawałoby się normalni ludzie usprawiedliwiają kryminalną ekstremę, a pomyje leją na prawo i służby porządkowe. ki diabeł?

• monalisa2016 Re: Polacy jada do Rosji! 15.10.17, 00:51
                                            Jaka kryminalna ekstremę?
                                            W Rosji były już olimpiady i masę innych rożnych międzynarodowych imprez sportowych (za co zbierała pochwały!!!) tak jak w innych krajach Zachodu i tu sądzę ze Rosja dobrze wie co do niej należy i nie musi być sugerowana wewnętrznym polskim prawem.
                                            Polskie wewnętrzne rozporządzenie w tym konkretnym przypadku to nie pępek Europy i nie pępek świata to polskie widzi mi sie.
                                            • jerry1989 Re: Polacy jada do Rosji! 15.10.17, 01:01
                                              Hej!

monalisa2016 napisał(a):

> Jaka kryminalna ekstremę?

-sama widzisz, że bronisz rosyjskich kiboli.

> W Rosji były już olimpiady i masę innych rożnych międzynarodowych imprez sporto
                                              > wych (za co zbierała pochwały!!!)

-ja słyszałem o niedociągnięciach organizacyjnych, budowlanych i aferach ze środkami dopingującymi.

> że Rosja dobrze wie co do niej należy

-w tym sęk że nie wie. i nie tylko jeśli chodzi o imprezy masowe.

> Polskie wewnętrzne rozporządzenie

-to nie jest rozporządzenie. to ustawa i nie "wewnętrzne polskie" ale obowiązujące każdego znajdującego się na tym terenie. w średniowieczu prawo szło za człowiekiem, współcześnie człowiek podlega takiemu prawu, jakie obowiązuje na terenie jego pobytu. jak pisałem ustawa jest z 2009 roku, więc kibolstwo rosyjskie miało parę lat by się z nią zapoznać. za trudne? to wróć się do żłobka.

pzdr.
                                              • monalisa2016 Re: Polacy jada do Rosji! 15.10.17, 01:25
                                                Kto broni rosyjskich kiboli, skrzykiwano sie na rożne imprezy i co?
                                                Nie poradziła sobie Rosja z niczym?
                                                Doświadczenie częstotliwości imprez w Rosji, nauczyło Rosję (nie tylko ją) jak ma postępować z chuliganami w przeciwności do Francji czy Polski bez wypomnień o chorobliwych rusofobach czy germanofobach czy .... smile

Widzę ze masz kłopoty rozróżniać czym jest rozporządzenie a czym ustawa. smile
                                                Polska to nie pępek świata, taka jest prawda!
                                                Od kiedy mają obchodzić Rosję albo FIFA polskie wewnętrzne ustawy albo rozporządzenia?
                                                Wiesz co możesz z nimi zrobić poza granicami Polski?
                                                Jak jadę do Polski muszę się podporządkować polskim ustawom a jak wyjeżdżam z niej wrzucam te myśli na śmietnik, to samo dotyczy innych krajów, ale dla ciebie jest to jeszcze niezrozumiałe.

DOBRANOC.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka