Dodaj do ulubionych

Tymczasem w Ruinie gaza "ni"

02.03.18, 14:16
zaklady produkcyjne juz przygotowuja na ograniczenia
Igor co tam sie dzieje?
Obserwuj wątek
   • monalisa2016 Re: Tymczasem w Ruinie gaza "ni" 02.03.18, 14:36
    Automatyczne tlumaczenie na j. polski:

    "Plan wchodzi w życie z dzisiejszego dnia. Przewiduje on, według słów ministra, przejście producentów energii elektrycznej z gazu na olej opałowy. W ten sposób, codziennie od 15 do 20 milionów metrów sześciennych zostaną zapisane."

    Link do ukrainskich mediow w j. niemieckim
    www.ukrinform.de/rubric-economy/2414131-ukraine-fuhrt-einschrankungen-bei-gasverbrauch-ein.html
     • brat_kryzysa Re: Tymczasem w Ruinie gaza "ni" 02.03.18, 15:28
      Sprawa jest duzo bardziej skomplikowana, rezym kijowski chce zaaresztowac aktywa Gazpromu , nalozyli takze sankce na rosyjskie banki ktore uniemozliwjaja wyprowadzenie kapitalu za granice, mysle ze w Rosji zaczynaja sie wkur..iac powoli
      • monalisa2016 Re: Tymczasem w Ruinie gaza "ni" 02.03.18, 20:11
       To już nie jest powoli żadne show, to co dzieje się jest już bardzo niepokojace. Sądzę że nie bez przyczyny występuje Putin z orędziem na wspólnym posiedzeniu obu izb rosyjskiego parlamentu z słowami, cytat:
       "Es ist meine Pflicht, dies zu sagen: Jeder Einsatz von Atomwaffen gegen Russland oder seine Verbündeten, sei es im kleinen, mittleren oder anderen Massstab, wird als nuklearer Angriff auf unser Land behandelt werden. Die Antwort wird sofort und mit allen relevanten Konsequenzen sein."
       "Jest moim obowiązkiem jest powiedzieć: każde użycie broni jądrowej przeciwko Rosji lub jej sojusznikom, na małą, średnią czy inna skale, będzie traktowane jako atak nuklearny na nasz kraj, a odpowiedź będzie natychmiastowa i z wszystkimi istotnymi konsekwencjami."

       alles-schallundrauch.blogspot.de/2018/03/putin-wenn-angegriffen-wird-russland.html

       Blog Szwajcara (byłego bankiera) pod pseudonimem Freeman zamieszkałego od paru lat gdzieś w Abchazji.

       Cosik dzieje sie za dużo katastrof lotniczych w Rosji, coraz wiecej niepokojących wiadomości z Syrii i banderolandu, coraz wiecej posądzeń jak i prześladowań Rosji i Rosjan. Rosja ostrzega Rosjan przed podróżami na Zachód, niektóre alternatywne media piszą że "rozgrywka" między Stanami a Rosją może odbyć się na terenie Europy środkowej, tam gdzie jest najwięcej skoncentrowanych amerykanskich wojsk, to napawa strachem i przypomina lata trzydzieste wykorzystywania niektórych krajów, ciagle tych samych (!!!) do zrobienia zawieruchy.
       • brat_kryzysa Re: Tymczasem w Ruinie gaza "ni" 03.03.18, 10:10
        Masz racje , tez mam wrazenie ze cos wiecej sie dzieje, USA nie maja zamiaru opuszczac Syrii, dalej dozbrajaja Ruine, za nic maja wszelkie postanowienia.Jesli nasila sie konflikty i gdy sprowokowana Rosja bedzie dizalac stanowczej w najelszym wypadku pociagnie to za soba nowe sankxcje w tym presja na Europe by zdecydowanie zastepowaala import energii..
        Chociaz rozgrywka toczy sie glownie o kierunki przesylu energii i kontrola nad nimi
       • monalisa2016 Re: Tymczasem w Ruinie gaza "ni" 03.03.18, 10:14
        Niektóre alternatywne media przebąkują że konflikt może mieć miejsce nie w USA i nie w Rosji tylko w środkowej Europie, gdyby nic nie było planowane należało by sie zapytać po co USA chce przerzucić 300 tysięcy wojska do Europy?

        rusvesna.su/news/1520023175
        • monalisa2016 Re: Tymczasem w Ruinie gaza "ni" 03.03.18, 10:50
         brat_kryzysa zobacz sam kto planował inwazję uchodzców na Europę w ramach "projektu" multikulti by ją osłabić? Nożyce się odezwały z Harvard elity!

         smopo.ch/europas-regierungen-planen-vernichtung-der-einheimischen-bevoelkerungen/

         EU-Parlament (aktywisci według Bilda???) w Strasburgu wydrukował i wyłożył listę topielców (inwazorów), skąd mieli nazwiska albo ich dane skoro "zgubili" oni po drodze swoje autentyczne dokumenty tożsamości?

         www.bild.de/politik/inland/fluechtling/todesliste-liegt-im-eu-parlament-aus-40772202.bild.html

         Cła na alumienium jak i stal oraz niszczenie serca europejskiego przemysłu szczególnie w Niemczech, czy to nie jest szantaż i wymuszanie uległości wobec Stanów?
         Samo pośpieszne tworzenie europejskiego militarnego korpusu stawia dużo pytań jak i zagadek. Można by było jeszcze inne rzeczy wymienić ale te najgłowniejsze dają nam dużo do myślenia jak i spekulacji!

         Od dawna wiedzieliśmy że "europejską stolicą" nie jest Strasburg ani Bruksela tylko Washington!
  • rosjaiswiat1 Re: Tymczasem w Ruinie gaza "ni" 02.03.18, 14:36
   brat_kryzysa napisał:

   > zaklady produkcyjne juz przygotowuja na ograniczenia
   > Igor co tam sie dzieje?

   Nic nadzwyczajnego - Gazprom z 1 marca odmowil dostarczenie gazu dla Ruiny, poniewaz nadal nie jest uzgodniony do konca kontrakt wznawiajacy dostawy rosyjskiego gazu, a w przypadku z takimi "partnerami", musi wszystko byc zapieto na ostatni guzik. Ale banderowcy nadal moga kupowac gaz w Europie, prawda on nadal bedzie rosyjski, ale sporo drozszy. A biorac pod uwage fakt, ze Europa sama obecnie marznie, z gazem moze byc rzeczywiscie na Ukrainie krucho.
  • jerry1989 Re: Tymczasem w Ruinie gaza "ni" 02.03.18, 19:42
   Hej!

   brat_kryzysa napisał:

   > zaklady produkcyjne juz przygotowuja na ograniczenia
   > Igor co tam sie dzieje?

   -polskim okiem-

   www.energetyka24.com/nowa-wojna-gazowa-na-ukrainie-polska-odsiecz-przybedzie-ze-slowacji
   pozdrawiam!
  • rosjaiswiat1 jerry1989 to miedzy innym diagnoza :-) 02.03.18, 22:51
   W swoim czasie Prosiaczek dumnie oglosil, ze Ruina nie importuje nawet 1 cm3 gazu z Rosji, i uznal to za jeden z najwazniejszych sukcesow swojej "polityki". Ale gdy Gazprom oglosil, ze od 1.03.2018 roku przestaje dostarczac gaz Ruinie, to ten sam Prosiaczek grzmi i miota blyskawice w kierunku Moskwy, a inni rusofoby, w tym i w Polsce, nagle zaczeli biadolic, ze Putin postanowil zamrozic biednych ukrainskich dzieciakow.
    • rosjaiswiat1 Myszka nadal robi z siebie durnia 02.03.18, 23:38
     jerry1989 napisał:

     > mnie ta cała sytuacja kojarzy się z dzikim zachodem-w saloonie po grze w pokerk
     > a przegrany kałboj wyciąga rewolwer. tak się nie robi.

     Ten payatz nie ma pojecia o tym wszystkim. W zwiazku z wyrokiem sadu arbitrazowego w Sztokholmie musi byc zawarty nowy kontrakt, poniewaz poprzednie zawarty nie odpowiada obecnej sytuacji, i przy tym Ruina oglosila, ze oplaty za tranzyt beda po raz kolejny zwiekszone, czyli banderowcy bez zadnych negocjacje lamia umowy, ktore nawet jeszcze nie weszli w zycie. Wiec, baranie pod numerem 1989, zanim zabierzesz glos, postaraj sie dowiedziec sie o co chodzi, bo rusofobia nie zastepuje wiedze.

     Co do przegranej strony:
     Wyrok sadu arbitrazowego wejdzie w annaly swiatowego sadownictwa. On byl motywowany tym, ze sytuacja gospodarcza Ukrainy jest wyjatkowa zla, wiec nie mozna pogarszac bardziej. To byl jedyny argument, ktory zostal uzyty. Czyli zachod postanowil pprawic sytuacje gospodarcza Ruiny za rachunek Rosji, i to nie ma nic wspolnego z praworzadnoscia.
     • rosjaiswiat1 I jeszcze to,o czym baran pod numerem 1989 nie wie 02.03.18, 23:45
      Runa od 2015 roku i po dzien dzisiejszy nie kupowala gazu bezposrednio od Rosji, placac za reeksport rosyjskiego gazy o ponad 30% wiecej. Wiec decyzja Gazpromu nie dotyczy zerwania dostaw gazu Ruinie, a tylko o nie wznowienie. Czyli sytuacja nie jest taka, ze jeszcze wczoraj Rosja dostarczala gaz Ukrainie, a dzis przestala to robic. Ruina nadal moze kupowac gaz od najwiekszych swiatowych producentow tego surowca, czyli Slowacji i Polski, dajac im mozliwosc zarobic ekstra kase za posrednoictwo.
       • rosjaiswiat1 Re: I jeszcze to,o czym baran pod numerem 1989 ni 03.03.18, 00:06
        berek_p napisał:

        > A tranzytem gaz płynie czy też tranzyt przestał istnieć. Jak to wygląda w dniu
        > dzisiejszym?

        Przez Ruine rosyjski gaz nadal plynie na zachod. I istnieje duze prawdopodobienstwo tego, ze banderowcy zaczna krasc gaz, za ktory placa Europejczycy. I znajac zycie, to Rosja bedzie obciazona wina. Tak bylo zawsze - Ukraina kradla gaz, a Europa oskarzala Rosje.

        > W 2021 będzie kończył się tranzyt przez Polskę i gaz z Rosji w Polsce będzie z
        > Niemiec.

        Bardziej glupiego panstwa od Polski nie znam. Ona miala wszystkie mozliwosci stac najwazniejszym krajem tranzytowym, ale rusofobia, ktora jak wiadomo jest ciezka choroba, nie pozolila to zrobic. I jest duze prawdopodobienstwo, ze tranzyt Jamalem przez Polske po 2021 roku przestanie istniec, co pozbawi Polske sporej kasy. A czy bedzie kupowac rosyjski gaz bezposrednio od Roshi, czy za posrednictwem Niemiec, to nie ma wiekszego znaczenia dla Rosji - Polska nie jest tak duzym konsumentem, zeby z niej Rosja musialaby liczyc sie.
     • jerry1989 Re: Myszka nadal robi z siebie durnia 03.03.18, 00:11
      Hej!

      rosjaiswiat1 napisał(a):

      > czyli banderowcy bez zadnych negocjacje lamia u
      > mowy, ktore nawet jeszcze nie weszli w zycie.

      -wydaje mi się, że nie czytasz ze zrozumieniem lub nie czytasz w ogóle tego na czym opieram swoją wiedzę. sprawa przed sądem toczyła się właśnie z powodu łamania umów przez Rosjan. ci zobowiązali się do czegoś, a potem wyszło jak zwykle. w łamaniu umów jesteście przecież mistrzami olimpijskimi.


      > Co do przegranej strony:
      > Wyrok sadu arbitrazowego wejdzie w annaly swiatowego sadownictwa. On byl motywo
      > wany tym, ze sytuacja gospodarcza Ukrainy jest wyjatkowa zla, wiec nie mozna po
      > garszac bardziej. To byl jedyny argument, ktory zostal uzyty.

      -to sobie tam ten wasz miller zaakcentował. w artykule pisze jak wół-
      "potwierdzenie przez Trybunał ukraińskich zarzutów o niewypełnianiu przez Gazprom zobowiązań w zakresie przesyłania minimalnych wolumenów gazu do krajów UE i Turcji przez terytorium Ukrainy."

      pozdrawiam!
      • monalisa2016 Re: Myszka nadal robi z siebie durnia 03.03.18, 00:50
       Dziwne, dziwne żadne panstwo poza Ukrainą i Polską nie mają problemów z dostawami rosyjskiego gazu czy z umowami z Gazpromem, nie mówi nam to cosik, nie świadczy nam to że z tymi panstwami albo ich politykami może i częscią społeczenstwa jest cosik nie tak?

       Takich wrzasków nie słyszy sie z Finnlandii, z Austrii, z Włoch, z Niemiec, z Słowacji, z Czech, ... .... itd jakie słyszy sie z Ukrainy i Polski, czy to nie mówi i nie swiadczy samo za siebie?
       • rosjaiswiat1 Re: Myszka nadal robi z siebie durnia 03.03.18, 01:00
        monalisa2016 napisał(a):

        > Dziwne, dziwne żadne panstwo poza Ukrainą i Polską nie mają problemów z dostawa
        > mi rosyjskiego gazu czy z umowami z Gazpromem, nie mówi nam to cosik, nie świad
        > czy nam to że z tymi panstwami albo ich politykami może i częscią społeczenstwa
        > jest cosik nie tak?
        >
        > Takich wrzasków nie słyszy sie z Finnlandii, z Austrii, z Włoch, z Niemiec, z S
        > łowacji, z Czech, ... .... itd jakie słyszy sie z Ukrainy i Polski, czy to nie
        > mówi i nie swiadczy samo za siebie?        Otoz to, i do zadnego debilka pod numerem 1989 to nie dociera.
   • rosjaiswiat1 Re: Tymczasem w Ruinie gaza "ni" 03.03.18, 11:28
    brat_kryzysa napisał:

    > Na Ukrainie podliczono straty w zwiazku z zerwaniem umowy z Gazpromem, Ukraina
    > straci 3 % dochodu narodowego

    Chodzi o brak oplat z tranzytu rosyjskiego gazu na zachod. Ale to i tak nie ma zadnego zwiazku z obecnym konfliktem - Gazprom juz dawno oglosil, ze po zakonczeniu obecnego kontraktu w 2019 roku na tranzyt gazu, nowy nie bedzie podpisany. Na Ruinie teraz kazdy chce cos powiedziec, i dzieki temu zaistniec.
     • rosjaiswiat1 A ten nie moze nie robic z siebie durnia :-) 03.03.18, 15:22
      jerry1989 napisał:


      > czy nie fetyszyzujesz tych opłat tranzytowych? tranzyt rosyjskiego gazu przez p
      > olskę to są grosze.

      Mowa idzie o oplatach tranzytowych, ktora Ukraina otrzymuje obecnie, i ta kwota jest naprawde bardzo powazna i stanowi ca 3% PKB Ruiny.
      Co dotyczy oplat tranzytowych, ktore otrzymuje Polska, to prawdy o tym w polskich mediach nie znajdziesz.
      • rosjaiswiat1 Jamal-Europa 03.03.18, 16:32
       Tym gazociagiem rosyjski gaz, tranzytem Przez Polske, trafia do Niemiec. Rocznie ta rura przeplywa ca 30 mld m3 gazu. Polski odcinek to 684 km dlugosci.
       Oplaty za tranzyt stanowia sume trzech oplat:
       1.Oplata zmienna , ktora zalezy od ilosci przeslanego polskim odcinkiem gazu;
       2.Oplata stala , ktora zależy od ilosci gazu przeslanego na dystansie 100 km;
       3. Miesieczny abonament.
       W 2010 roku byli przyjete stawki po tych trzech oplatach, ktore obowiazuja po dzien dzisiejszy.
       1.Za transport 1000 m3 gazu znad granicy z Bialorusia do granicy Niemiec EuRoPol Gaz pobiera 10,48 PLN;
       2.Oplata stala za transport 1000 m3 gazu na odleglosc 100 km stanowi 3,64 PLN;
       3.Abonement to kwota w wysokosci 5.7 tys PLN miesiecznie.

       Na podstawie wyzej podanych oplat kazdy moze sobie policzyc ile kasy dostaje Polska za tranzyt rosyjskiego gazu. To bardzo powazna kwota. A skad w Polsce krazy plotka, ze Polacy nic nie maja z tranzytu rosyjskiego gazu? Bo jedyna dostepna w mediach liczba, to zysk EuRoPol Gazu, ktory z gory zostal ograniczony do 20 mln PLN. Czyli wszystko co powyzej trafia do budzetu Polski. Przy tym w EuRoPol Gaz 52% nalezy do Polski, a 48% nalezy Gazpromowi. I punkt o ograniczeniu zysku EuRoPol Gaz do 20 mln PLN byl zapisany wlasnie po to, zeby ograniczyc dodatkowe zarobki Gazpromowi.

       -----------
       https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/CeTewxGOVqWNfJ4SLX.jpg

       Rosja dziś nikogo nie uważa za swojego wroga, ale my nikomu nie radzimy uważać za swojego wroga nas .
       W.W. Putin
          • rosjaiswiat1 Re: Jamal-Europa 03.03.18, 20:11
           jerry1989 napisał:

           > -prostego tekstu nie rozumiesz, a o gazie chcesz dyskutować?

           To jest zbyt prosty tekst propagandowy,obliczony na debilow chorych na rusofobie. Wiec ja nie jestem adresatem. Co do gazu i twojej wiedzy. Ty pokazales, ze nue masz nawet elementarnej wiedzy w temacie, a zdradziles to piszac o oplatach tranzytowych, ktore Polska otrzymuje od Rosji. Czy ty naprawde tak durny, ze wierzysz w to, ze Polska walczy z NS2 tylko ze wzgledu na solidarniosc z banderowcami? Polska boi sie, ze wkrotce skonczy sie kasa nie tylko z UE, a i za tranzyt rosyjskiego gazu, i wtedy wszyscy zobacza, ze nie ma zadnego sukcesu gospodarczego Polski, a tylko pasozytnictwo na Niemcach i Rosjanach.
           • jerry1989 Re: Jamal-Europa 03.03.18, 20:20
            Hej!

            naprawdę to zrozumiałeś z tekstu? naprawdę? naprawdę? solidarność z banderowcami i brak kasy? kochaniutki, kasa to się kończy wam. przemyśl to.

            pozdrawiam!
             • berek_p Re: Nawet jak na ciebie jest za duzo glupoty 03.03.18, 21:00
              Ogólnie wiedza jest taka że za tranzyt Polska ma gaz za darmo. Tak było przed rozliczeniami gotówką za tranzyt. Obecnie Polska za tranzyt otrzymuje zapłatę a za gaz płaci oddzielnie. Czy za gaz płaci mniej niż dostaje za tranzyt to już inny temat.
              Gdyby chodziło o zarabianie na tranzycie powstałby Jamal 2 i Jamal 3 jednak podżeganie ze strony USA,zablokowało te projekty.
              Polska byłaby bogatym krajem jakby od 1989 roku politycy działali pragmatycznie,nie likwidując przemysłu. Tak nie stało się z przyczyn sabotażu ze strony Kongres Liberalno Demokratyczny/Unii Wolności i Solidarności.
              Jak widzisz polaków od 500 lat umiejętnie rozgrywa się w celach politycznych.
           • eva15 Re: Jamal-Europa 03.03.18, 21:35
            rosjaiswiat1 napisał(a):

            Polska boi sie, ze wkrotce skonczy sie kasa nie tylko z UE, a i za tranz
            > yt rosyjskiego gazu, i wtedy wszyscy zobacza, ze nie ma zadnego sukcesu gospoda
            > rczego Polski, a tylko pasozytnictwo na Niemcach i Rosjanach.

            Lekko przegiąłeś.
    • berek_p Re: Iszczenko o sytuacji z gazem 06.03.18, 13:20
     Na pewno będzie zbrojna interwencja bo Rosja nie pozwoli na istnienie gangsterskiego kraju przy swoich granicach. Lecz dokładne plany zna niewielka ilość ludzi.
     A jak wygląda sytuacja w Gruzji,nadal są tam doradcy z USA ?
     • rosjaiswiat1 Re: Iszczenko o sytuacji z gazem 06.03.18, 16:08
      berek_p napisał:

      > Na pewno będzie zbrojna interwencja bo Rosja nie pozwoli na istnienie gangsters
      > kiego kraju przy swoich granicach. Lecz dokładne plany zna niewielka ilość ludzi.

      Interwencja zbrojna bedzie tylko w tym przypadku, jesli banderowcy sprowokuja wojska rosyjskie na Krymie, czy na granice z Rosja. Wszystko zalatwi armia Doniecka.

      > A jak wygląda sytuacja w Gruzji,nadal są tam doradcy z USA ?


      Gruzja, obecnie, znajduje sie w podwieszonym stanie . Teoretycznie znajduje sie w strefie amerykanskich interesow, ale w USA nikt nie ma dla Gruzinow glowy. I obecna sytuacja calkowicie zadowola Rosje. Sadze, ze w niezbyt odleglej przyszlosci Gruzja wroci w strefe rosyjskich wplywow.
     • rosjaiswiat1 Re: Iszczenko o sytuacji z gazem 06.03.18, 16:09
      brat_kryzysa napisał:

      > Ja mysle ze nie tak predko, dzialania zostana nasilone z apogeum na koniec 2019
      > Sila Syberii
      > Turecki i polnocny potok...dostana baty w tym i Polska

      Rosja przyspieszyla bieg wydarzen, wlasnie po to, zeby na czas byli zbudowane NS2 i turecki potok.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka