Dodaj do ulubionych

Pogrom Rosyjskiej Dyplomacji

26.03.18, 16:14
Z faszystami rozmawia sie z pozycji sily.Zadaja ci bol oddajesz im w trojnasob. Niestety Lawrow i Putin tego nie rozumieja.Dyplomatyczny pogrom dyplomacji rosyjskiej jest bardzo charakterystyczny ale tak na prawde sama rosyjska dyplomacja sobie samej to zawdziecza.Ustepliwosc i wytrzymalosc to oznaka slabosci.Slaba reakcja na prowokacje UK tylko zachecila europejskie rezimy Wielko Bratnie do dalszych akcji. Trwa wojna.Niestety Lawrow mysli inaczej.W dzisiejszym swiecie nie jest wazne kto na prawde jest winny tylko to kto zostanie oskarzony.Jezeli wszyscy uwierza w oskarzenie to jest winny.Niestety boje sie ze po pogromie Rosyjskiej Dyplomacji dojdzie do totalnego pogromu Rosji.Gadanie o tym jakim jest sie silnym to oznaka slabosci.
Obserwuj wątek
  • herr7 Gazpromlandia jest krajem słabym 26.03.18, 16:22
   Przede wszystkim dlatego, że rosyjska elita ma na względzie swoje prywatne interesy a nie dobro kraju. Ale ciężkie czasy nastały i dla oligarchów - Londyn zamierza zarekwirować rosyjskie kapitały "niewiadomego pochodzenia" - a to jest cios, który rosyjscy bonzowie odczują.

   O tym, że Rosja jest krajem słabym świadczy choćby ostatnia tragedia w Kemerowie. Jak widać, żadnych lekcji Rosja nie potrafi odrobić. A rozwiązanie jest proste - takie jakie stosują w Chinach. Gdyby kilka lat temu rozstrzelano właścicieli "Chromej łoszadi" to nie byłoby tragedii w Kemerowie.
   • jazzspasm Re: Gazpromlandia jest krajem słabym 26.03.18, 16:28
    herr7,takich katastrof jak ta w Kemerowie jest duzo na calym swiecie.Korupcja jest wszedzie.Ale Rosja to taki chlopczyk do bicia tylko dlatego ze na to pozwala. gdyby na oskarzenia UK zareagowala zerwaniem stosunkow dyplomatycznych z Pania May i Panem Johnsonem to bylo by po sprawie a tak to sprawa jest bardzo rozwojowa. Wielki Brat wie ze winny jest ten kogo wszyscy wskaza.Dowody jakie dowody po co dowody jak jest winny to nie potrzeba dowodow !
    • herr7 Re: Gazpromlandia jest krajem słabym 26.03.18, 16:35
     Są kraje, gdzie takich katastrof praktycznie nie ma. To jest kwestia egzekwowania prawa. W Rosji prawo po prostu nie działa. A wystarczyło rozstrzelać właścicieli którzy ryzykują życiem ludzi i inspektorów, którzy wzięli od nich łapówki. To jest rozwiązanie okrutne, ale jedyne w warunkach tego kraju. Gdyby w Chinach nie odpowiadało się za takie katastrofy głową to byłoby ich kilka razy więcej, niż jest. Z tego co wiem, to właściciele w Kemerowie są wciąż na wolności. A za tydzień będą w Londynie.
     • lubat Re: Gazpromlandia jest krajem słabym 26.03.18, 16:54
      herr7 napisał:

      > Są kraje, gdzie takich katastrof praktycznie nie ma. To jest kwestia egzekwowan
      > ia prawa. W Rosji prawo po prostu nie działa. A wystarczyło rozstrzelać właścic
      > ieli którzy ryzykują życiem ludzi i inspektorów, którzy wzięli od nich łapówki.

      Jakoś mnie prowokujesz do kontrsmile
      Takie czy podobne katastrofy zdarzają się wszędzie, ale masz rację, że to kwestia egzekwowania prawa. Nie zawężaj tego jednak tylko do właścicieli kin, klubów czy innych budynków, chociaż oni rzeczywiście mają duży udział w wielu nieszczęściach. Ale oni nie odpowiadają przecież za wypadki drogowe, w których ginie znacznie więcej, niż w innych krajach. To jest kwestia poszanowania prawa i odpowiedzialności obywateli za to, co robią, jak się zachowują, czy przestrzegają zakazów. Np. wielkie pożary lasów parę lat temu były w większości wynikiem ignorowania zakazu palenia ognisk.
      • herr7 Re: Gazpromlandia jest krajem słabym 26.03.18, 17:16
       Prawo musi odpowiadać temu jakie jest społeczeństwo. Rosjanie nie słyną z zamiłowania do prządku i praworządności. Nikt ich tego nie nauczył. A to są podstawy funkcjonowania państwa. Jeżeli praktycznie każdy większy aferzysta mógł opuścić Rosję przez nikogo nie niepokojony to oznacza to, że Gazpromlandia to kpina a nie państwo. Tam się za kradzież 500 rubli idzie na trzy lata do tiurmy a za kradzież 50 mld jest się "inwestorem" w Londynie. Dlaczego tak jest - to proste - tym krajem rządzą gangsterzy a gangsterom praworządność nie jest do niczego potrzebna.
       Piszesz brednie, że takie katastrofy się wszędzie zdarzają. Tak nie jest, gdyż w porządnych krajach przepisów np. przeciwpożarowych się egzekwuje. Jeżeli dojdzie do tragedii to właściciel ponosi za to odpowiedzialność. A jeżeli wyjdzie na jaw że kogoś przekupił to jest skończony. Same odszkodowania doprowadzą takiego do ruiny. Poza tym, na Zachodzie jest większy szacunek dla ludzkiego życia. Gazpromlandia to jednak "barbaricum".
       • monalisa2016 Re: Gazpromlandia jest krajem słabym 26.03.18, 22:37
        herr7 napisal:
        Prawo musi odpowiadać temu jakie jest społeczeństwo.
        ................................
        Upsala, 9/11 nie zapomielismy i co winni zostali ukarani za zburzenie WTC?
        Do dzis sa na wolnosci i delektuja sie zyciem mimo ze w USA jest kara smierci.
        Byly sekretarz stanu J. Kerry powiedzial otwarcie ze WTC zostalo z uzyciem srodkow pirotechnicznych zburzone, jest to nawet na wideo na YouTube jako dowod.
        Herr co tyna to?
     • monalisa2016 Re: Gazpromlandia jest krajem słabym 26.03.18, 23:14
      herr7 napisał:

      > Są kraje, gdzie takich katastrof praktycznie nie ma.
      Wymien taki kraj gdzie nie ma podobnych katastrof.

      > To jest kwestia egzekwowania prawa.

      No to Bruksele wraz z Merkel i innych powinno sie wsadzic wszystkich do wiezienia idac tokiem twojej mysli.

      W Rosji prawo po prostu nie działa. A wystarczyło rozstrzelać właścic
      > ieli którzy ryzykują życiem ludzi i inspektorów, którzy wzięli od nich łapówki.

      Upsala, podaj kraj zachodni (unijny) gdzie prawo dziala
      Tu mam dla ciebie herr taki kwiatek o swiatowej korupcji (lapowkarstwo to tez korupcja), gdzie na liscie jest Rosja?
      www.taxjustice.net/2018/02/02/financial-secrecy-index-2018-watch-listen/
      To jest tak jak slabe glowy bez znajomosci jezykow karmi sie od switu do nocy nienawiscia do Rosji szczegolnie do Putina albo do drugiego.

      > To jest rozwiązanie okrutne, ale jedyne w warunkach tego kraju. Gdyby w Chinac
      > h nie odpowiadało się za takie katastrofy głową to byłoby ich kilka razy więcej
      > , niż jest.

      W Stanach za zburzenie WTC polecialy glowy? Neeeeeee!

      Z tego co wiem, to właściciele w Kemerowie są wciąż na wolności. A
      > za tydzień będą w Londynie.

      Zbadano przyczyny pozaru, udowodniono komus wine ale dla ciebie herr to jest juz wyrocznia tak jak w Anglii z podwojnym agentem. Tak dziala wedlug ciebie praworzadnosc?
      Co za nienawistny ciemniak a co gorsze prostak nasycony propaganda od switu do nocy!!!
      Bylam w Polsce, ogladalam TV, sluchalam radia i zrozumiec nie moge co stalo sie z tym krajem oraz jego spoleczenstwem!
    • rosjaiswiat1 Re: Gazpromlandia jest krajem słabym 26.03.18, 16:43
     jazzspasm napisał:

     > Ale Rosja to taki chlopczyk do bicia tylko dlatego ze na to pozwala.

     To kompletna bzdura. Tupanie nozek i szczekanie z za plotu, a wlasnie tak zachowuje sie zachod, to z bezsilnosci. Bo nic wiecej w stosunku do Rosji sobie pozwolic nie moga zachodnie panstwa. Serbie bombordowali,Libie zniszczyli, Irak okupowali, a przeciwko Rosji, ktora stanowi realne zagrozenie dla obecengo zachodniego systemu, oni moga pozwolic sobie tylko to, zeby szczekac.
   • lubat Re: Gazpromlandia jest krajem słabym 26.03.18, 16:38
    herr7 napisał:

    >Ale ciężkie czasy nastały i dla oligarchów - Londyn zam
    > ierza zarekwirować rosyjskie kapitały "niewiadomego pochodzenia" - a to jest ci
    > os, który rosyjscy bonzowie odczują.

    Strachy na Lachy! Po pierwsze: w Londynie są praktycznie wyłącznie kapitały "niewiadomego pochodzenia" i to nie tylko rosyjskie. Złodzieje i oszuści z całego świata mają tam bezpieczną przystań, oczywiście dopóki trzymają tam swoje pieniądze. Po drugie: angole już teraz trzęsą gaciami, czy po brexicie nie uciekną od nich "inwestorzy" nie tylko rosyjscy, więc raczej będą dopieszczać te śmierdzące ruskie ruble. I wreszcie po trzecie: pieniądze rosyjskich oligarchów są dla Rosji i tak praktycznie stracone. Więc jeśli angole by jednak położyli na nie łapę, to na Kremlu strzelą na tę okazję korki szampana. Nic bowiem nie wspierało by bardziej dążenia Putina do lokowania kasy w Rosji, niż taka konfiskata czy tylko zamrożenie.
    • rosjaiswiat1 Re: Gazpromlandia jest krajem słabym 26.03.18, 16:44
     lubat napisał:

     > Więc jeśli angole by jednak położyli na nie
     > łapę, to na Kremlu strzelą na tę okazję korki szampana. Nic bowiem nie wspierał
     > o by bardziej dążenia Putina do lokowania kasy w Rosji, niż taka konfiskata czy
     > tylko zamrożenie.

     Na glowke Hiera to zbyt trudne.
    • herr7 Re: Gazpromlandia jest krajem słabym 26.03.18, 16:49
     Lubacie, ale Zachód się dobierze do kapitałów rosyjskich, a nie innych. Nie widzisz różnicy? Sama groźba wystarczy, żeby wywołać popłoch wśród rosyjskich gangsterów. Oni bez tych kapitałów są nikim.

     Najważniejsze w tym wszystkim jest ukaranie Putina za jego groźby wobec Zachodu, które wygłosił 1 marca. Zachód chce mieć potulnego Putina, nawet jeżeli te groźby były jedynie na użytek wewnętrzny. Sprawa Skripala to pretekst - chodzi o pokazanie Kremlowi, jaki jest słaby.
    • eva15 Głupota naiwnych herrów7 26.03.18, 23:41
     lubat napisał:

     > Strachy na Lachy! Po pierwsze: w Londynie są praktycznie wyłącznie kapitały "ni
     > ewiadomego pochodzenia" i to nie tylko rosyjskie. Złodzieje i oszuści z całego
     > świata mają tam bezpieczną przystań, oczywiście dopóki trzymają tam swoje pieniądze.

     Bingo!. W Londynie trzymają swą kasę ci, którzy swego czasu "prywatyzowali" (czytaj. rozkradali) Rosję w latach 90. Nagle, po upadku komuny, mieli srodki na zakup tak np. prawie 1/3 Syberii, jak w przypadku Chodorkowskiego. Gdy Chodorkowskiego dorwał Putin i wsadził do tiurmy, to on (Chodorkowski) przekazał swe (nieskuteczne skądindąd) roszczenia wobec państwa rosyjskiego funduszowi powierniczemu ... Rothschildów w Londynie. Ciekawe czemu? smile .
     Nie ma obaw, by londyńskim "Rosjanom" spadł włos z głowy.
     Oczywiście są tam też i autentyczni rosyjscy złodzieje, działający na własną rękę, i oni faktycznie mogą stać się ofiarą obecnych pogromów.

     Po drugie: angole już teraz trzęsą gaciami, czy po brexicie nie uciekną o
     > d nich "inwestorzy" nie tylko rosyjscy, więc raczej będą dopieszczać te śmierdz
     > ące ruskie ruble.

     Dopóki Londyn jest centralą międzynarodówki finansów, Angole tak naprawdę gaciami trząść nie muszą. Gaciami powinna trząść EU, ale ona ze swoimi tępymi jewrokomisarzami jest na to za głupia...

     I wreszcie po trzecie: pieniądze rosyjskich oligarchów są dla
     > Rosji i tak praktycznie stracone. Więc jeśli angole by jednak położyli na nie
     > łapę, to na Kremlu strzelą na tę okazję korki szampana. Nic bowiem nie wspierał
     > o by bardziej dążenia Putina.

     I tak i nie. Mimo wszystko - dopóki londyńscy "Rosjanie" zarabiają nadal swą kasę w Rosji, Putin ma wpływ na ich działania na Zachodzie. Ich obecność tam nie jest wcale tylko negatywna z punktu widzenia interesów Rosji. To tak trochę jak z podwójnym agentem w wywiadziesmile.
     • herr7 Władimir miał 18 lat 29.03.18, 08:32
      Władimir miał 18 lat żeby ukrócić ucieczkę kapitałów z Rosji. Nie zrobił tego gdyż jest jedynie figurantem a nie przywódcą. Nie tłumacz mi, że Rosja buduje kapitalizm, gdyż to są brednie. Gdyby kapitał uciekał z Ameryki do Rosji to Amerykanie by szybko temu zapobiegli. Podobnie Brytyjczycy. I to nie dlatego, że oni nie są kapitalistami, ale dlatego że oligarchia ta mimo wszystko jest związana ze swoimi krajami. W Rosji liczą się jedynie interesy oligarchii, a rosyjska oligarchia nie wiąże swojej przyszłości z tym krajem, a jedynie na nim pasożytuje. To dlatego Rosja jest tak słabym krajem - elity tego kraju, z Putinem na czele zdradzili Rosję. To wszystko są w końcu następcy Jelcyna, który chcąc usunąć Gorbaczowa zdecydował się na rozwalenie ZSRR. W normalnym kraju byłby za to obwołany zdrajcą - w Rosji ma swój Jelcyn Center.
      Nie pisz o głupocie czy naiwności innych, którzy w twoim idolu widzą przede wszystkim nikczemność i głupotę.
  • rosjaiswiat1 Wojna zastepcza 26.03.18, 16:37
   jazzspasm napisał:

   > Z faszystami rozmawia sie z pozycji sily.Zadaja ci bol oddajesz im w trojnasob.
   > Niestety Lawrow i Putin tego nie rozumieja.

   I z czego ty wyciagneles ten wniosek? Jak do tej pory Rosja zawsze odpowiadala na podobne dzialania. Byc moze liczysz na to, ze w odpowiedzi na wysylke rosyjskich dyplomatow Rosja musi zrucic odpowiednia ilosc bomb na stolicy panstw, ktore dopuscili sie tego kroku?


   >Dyplomatyczny pogrom dyplomacji ros
   > yjskiej jest bardzo charakterystyczny ale tak na prawde sama rosyjska dyplomacj
   > a sobie samej to zawdziecza.Ustepliwosc i wytrzymalosc to oznaka slabosci.

   Calkowicie Tobie wszystko sie myli. To zachod wykazuje sie slaboscia, wysylajac rosyjskich dyplomatow, bo na nic wiecej odwazyc sie nie moga.

   >Slaba reakcja na prowokacje UK tylko zachecila europejskie rezimy Wielko Bratnie do
   > dalszych akcji.

   Reakcja nie byla slaba, a nad wyraz mocna. Brytania nie tylko stracila odpowiednia ilosc dyplomatow w Rosji, aie i pozbyla sie szansy na otwarcie konsulatu generalnego w S. Petersburgu, i co najbardziej Anglikom zabolalo, zakaz dzialania British Council na terytorium Rosji. Ale byc moze Ty oczekiwales, ze Rosja zrzuci bombe atomowa na Londyn? smile


   >Trwa wojna.Niestety Lawrow mysli inaczej.

   Lawrow doskonale wie o tym, co wie kazdy anonimowy forumowicz. Ale jaka wojna, to takie i srodki.


   >W dzisiejszym swiecie
   > nie jest wazne kto na prawde jest winny tylko to kto zostanie oskarzony.Jezeli
   > wszyscy uwierza w oskarzenie to jest winny.

   W moim watku "Slownik wyrazow "dermokratycznych", pod numerem pierwszym jest wyraz "caly swiat". Otoz w Twoim przypadku "wszyscy uwierza", to wylacznie USA z przydupasami, a na przydupasow Rosja wplywu nie ma. Od tego sa potrzebne proktologowie, a nie dyplomaci smile

   >Niestety boje sie ze po pogromie Ros
   > yjskiej Dyplomacji dojdzie do totalnego pogromu Rosji.Gadanie o tym jakim jest
   > sie silnym to oznaka slabosci.

   Jak tylko na terytorium Rosji spadnie natowska bomba, a Rosja na to nie dast adekwatnej odpowiedzi, to wtedy twoje obawy beda miec sens. A na razie to zachod, odpowiadajac na uznawane na calym swiecie (realnie calym swiecie) zwyciestwa Rosji historycznymi reakcjami i prowokacjami, wykazuja oznaki slabosci. pamietaj, ze przeciwko slabym nikt nie prowadzi polityki prowokacji. Takich po prostu zastraszaja lub bez uprzedzenia niszcza.
   • jazzspasm Re: Wojna zastepcza 26.03.18, 16:45
    rosjaiswiat1-po prostu uwazam ze Rosja powinna po takim ataku zerwac wszystkie kontakty z Wielka Brytania. Gdyby Ciebie Twoj znajomy oskarzal o rozne zbrodnie nadal utrzymywalbys kontakty towarzyskie z nim. Ja nie ! Rosja boi sie o kase zainwestowana w UK a angole chca te kase ukrasc.To proste.Niestety jezeli bylo sie na tyle glupim aby inwestowac u Angoli to trzeba poniesc tego konsekwencje.
    • rosjaiswiat1 Re: Wojna zastepcza 26.03.18, 16:58
     jazzspasm napisał:

     > rosjaiswiat1-po prostu uwazam ze Rosja powinna po takim ataku zerwac wszystkie
     > kontakty z Wielka Brytania.

     I co to da? To tylko krok symboliczny, nie majacy zadnego praktycznego znaczenia, chyba ze nastepnym krokiem bedzie ogloszenie wojny.

     >Gdyby Ciebie Twoj znajomy oskarzal o rozne zbrodnie
     > nadal utrzymywalbys kontakty towarzyskie z nim. Ja nie !

     A skad masz pewnosc, ze Rosja utrzymuje z UK towarzyskie kontakty? Kontakty sa wylacznie na poziomie, niezbednym dla funkcjonowania obydwu panstw. Ani troche wiecej.


     > Rosja boi sie o kase
     > zainwestowana w UK a angole chca te kase ukrasc.To proste.
     I njak sie chce takie bzdury pisac? Rosyjskie inwestycje w UK sa praktycznie zerowe, i o wiele mniejsz, niz brytyjskie w Rosji. A jesli Tobie cvhopdzi o kase, ktora zostala z Rosji wyprowadzona, to to zadna inwestycja, a tylko przychowanie kradzionej kasy, o zwrot ktorej Putin juz pare lat temu zlodziow uprzedzal. On im mowil, ze kase beda miec lub w Rosji, lub nigdzie, bo u nich i tak na zachodzie zabiora.


     >Niestety jezeli bylo
     > sie na tyle glupim aby inwestowac u Angoli to trzeba poniesc tego konsekwencje.

     Troche wiedzy realnej Tobie nie zaszkodziloby zaczerpnac z powaznych zrodel, odnosnie inwestycje rosyjskich na wyspach.
     • rosjaiswiat1 Troche informacji dla jazzspasma 26.03.18, 17:56
      W odpowiedzi na wydalenie 35 rosyjskich dyplomatow z USA w 1016 roku,Rosja wydalila 755 amerykanskich. Obecna odpowiedz moze byc w granicach 200 Amerykanow, ktore wroca do domu. Przynajmniej taka liczba nieoficjalnie pojawila sie w kregach bliskich MSZ Rosji.
      Ku Twojej rozpaczy informacji o tym, ze Rosja ma zerwac stosunki dyplomatyczne z USA, na razie nie ma. smile
      • jazzspasm Re: Troche informacji dla jazzspasma 26.03.18, 20:57
       Teraz to by byla kanapka po obiedzie ,wystarczylo od razu zerwac stosunki dyplomatyczne z Uk i byla by cisza. A przekonasz sie ze to Wielki Brat zerwie stosunki dyplomatyczne z Rosja. na pewno nie bede sie cieszyl.Wszystko zalezy od reakcji Rosji. Niestety rokowania holenderskie sa ze bedzie dalej 1 do 1, wiec nawet nie wierze w tych 200 dyplomantow amerikanskych
       • rosjaiswiat1 Re: Troche informacji dla jazzspasma 26.03.18, 21:07
        jazzspasm napisał:

        > Teraz to by byla kanapka po obiedzie ,wystarczylo od razu zerwac stosunki dyplo
        > matyczne z Uk i byla by cisza

        Cale szczescie, ze rosyjska dyplomacja zarzadzaja ludzi nie o takich pogladach.
        Przerywam dyskusje, bo nie sadze, ze z oszolomami da sie dyskutowac.
        • jazzspasm Re: Troche informacji dla jazzspasma 27.03.18, 22:07
         Ja tez przerywam dyskusje jak mi brakuje argumentow ale nikogo raczej nie nazywam oszolomem drogi Igorze. Serdecznie pozdrawiam. Wydaje mi sie ze nie musisz przerywac dyskusji moze lepiej w niej nie brac udzialu. Jest tyle innych tematow w ktorych mozesz zablysnac elokwencja i sila argumentacji.(Smile !!!)
         • rosjaiswiat1 Re: Troche informacji dla jazzspasma 27.03.18, 22:20
          jazzspasm napisał:

          > Ja tez przerywam dyskusje jak mi brakuje argumentow ale nikogo raczej nie nazyw
          > am oszolomem drogi Igorze.

          Ja argumentow mam na 10 podobnych dyskusje, ale juz dawno przekonalem sie, ze z ludzmi wierzacymi nie da sie dyskutowac na argumenty. Ty wierzysz w to, ze zerwanie stosunkow dyplomatycznych potrafi cos zalatwic, ja Tobie napisalem, ze jesli nie bedzie pozniejszego ogloszenia wojny, to znaczy taki krok jest pozbawiony sensu. Ty nie napisales nic nowego, a tylko powtorzyles to samo, wiec zaczelem uwazac, ze Ty slepo w to wierzysz. Ja szanuje Twoja wiare, i nie mam zamiaru probowac Ciebie przekonac do innej smile

          >Serdecznie pozdrawiam.

          Rowniez.

          >Wydaje mi sie ze nie musisz przerywac dyskusji moze lepiej w niej nie brac udzialu.


          I to wlasnie jest przerywaniem dyskusji z mojej strony. Bo ja nikogo innego nie zachecalem do przerywania dyskusji.

          > Jest tyle innych tematow w ktorych mozesz zablysnac elokwencja i sila argumentacji.

          I wlasnie tak robie smile
  • lubat Re: Pogrom Rosyjskiej Dyplomacji 26.03.18, 17:02
   Wszystkie te europejskie lachociągi Amerykanów to głupki i nie mają na grosz wyczucia, co i kiedy zrobić. Nawet jeśli już baranim pędem popierają napaść na radiostację gliwicką,...ups. otrucie szpiega, to nie powinno się takich "sankcji" nakładać akurat wtedy, gdy Rosja jest pogrążona w żałobie po śmierci kilkudziesięciu osób w Kemerowie.
   Zwykłych Rosjan odrzuci to od Zachodu bardziej, niż cała kremlowska propaganda.
   • jazzspasm Re: Pogrom Rosyjskiej Dyplomacji 26.03.18, 20:51
    oczywiscie masz racje , nikt przy zdrowych zmyslach nie wierzy w wine Rosji ,nawet dzisiejszy holenderski dziennik tv przed chwila mowil o domniemanej winie Rosji bez zadnych dowodow. W akcji karania Rosji chodzi o solidarnos z Pania May i Wielkim Bratem. Impet z jakim Wielki Brat wszedl do akcji pokazuje ze za cala afera stoi nie tyle UK co Wielki Brat ktory zamachu dokonal za pomaca swoich banderowskich przyjacieli.
  • lubat Re: Pogrom Rosyjskiej Dyplomacji 26.03.18, 17:38
   herr7 napisał:

   > Piszesz brednie, że takie katastrofy się wszędzie zdarzają. Tak nie jest, gdyż
   > w porządnych krajach przepisów np. przeciwpożarowych się egzekwuje.

   Nie błaźnij się, Herr. Takie lub inne katastrofy zdarzają się naprawdę wszędzie! Parę miesięcy temu w Londynie zhajcował się wielki dom mieszkalny wraz z "wkładką" w postaci mieszkańców. Kilkanaście dni temu w USA walnęła na ruchliwą drogę nowo zbudowana kładka dla pieszych. W Niemczech też zdarzały się pożary i w szpitalach, spaliło się też archiwum z bezcennymi zbiorami.
   • herr7 Re: Pogrom Rosyjskiej Dyplomacji 26.03.18, 17:52
    W Londynie spalił się dom zamieszkany przez emigrantów - ludzi z "barbaricum", jak Rosjanie. To jest problem. Tyle, że ty nie rozumiesz istoty sprawy. Jakieś 50 la temu był pożar w dyskotece we Francji. Było wiele ofiar. Śledczy ustalili, że sala nie spełniała wymogów przeciwpożarowych - nie było wyjścia ewakuacyjnego, na dodatek była pokryta plastikiem. Tyle, że wyciągnięto z tego wnioski i tego rodzaju katastrofy zdarzają się na Zachodzie bardzo rzadko, a na Zachodzie żyje prawie mld ludzi.

    A w Rosji? Oni wciąż wchodzą na te same grabie. W Kemerowie ochroniarze w chwili pożaru wyłączyli system sygnalizacji przeciwpożarowej, co oznacza że są to kompletni debile. Za coś takiego powinni odpowiedzieć głową. A także właściciel. Inne metody w Rosji nie funkcjonują, gdyż jest to dziki kraj.
    • jazzspasm Re: Pogrom Rosyjskiej Dyplomacji 26.03.18, 21:04
     heerr7 - zapomniales ze kto kogo przezywa tak sie sam nazywa , twoja nienawisc do Rosjan i Afrykanczykow jest po prostu tak widoczna ze wszystko inne co piszesz staje sie niewiarygodne.W porownaniu z kultura Polska to Rosja jest supremacja. Prymitywny narod prostactwo takie jak u ciebie wystepuje wszedzie tak w Rosji jak Polsce i Holandii.
  • jerry1989 Re: Pogrom Rosyjskiej Dyplomacji 26.03.18, 17:52
   Hej!

   przecież rosja ma swoich sojuszników, którzy mogą przecież też wydalić zachodnich dyplomatów. mowa tu o abchazji, Osetii południowej, nadniestrzu, krymie, DRL i ŁRL. pokażcie siłę ruskiego świata.

   pozdrawiam!
  • walter622 Bez przesady 26.03.18, 20:34
   jazzspasm napisał:

   > Pogrom Rosyjskiej Dyplomacji

   I w czym widzisz ten "pogrom" - ze jakas Albania wyslala dwoch rosyjskich urzednikow ?

   Caly ten spektakl z wyslaniem rosyjskich dyplomatow jest rzalosny.
   • jazzspasm Re: Bez przesady 26.03.18, 21:13
    walter622- nie widzisz parafrazy i porownania do pogromow zydow na Ukrainie w XIX i XX wieku. Tam tez bogu ducha winni zudzi padali ofiara atakow za wyssane z palca winy (albo sprowokowane) Co ciekawe badalem sprawe pogromow ,mialy one miejsce jawel w Imperium Rosyjslm ale zawsze na ziemiach ukrainskich i polskich .
    • walter622 Re: Bez przesady 26.03.18, 22:52
     jazzspasm napisał:

     > Tam tez bogu ducha winni zudzi padali ofiara atakow za wyssane z palca winy

     Przyznam, taka analogia uszla mej uwadze, choc faktycznie obecna rusofobia coraz badziej przypomina antysemickie ekscesy. Jest to prymitywne i podle, swiadczace tylko o tym, ze europejczycy sa degeneratami, nie wartymi szacunku i wspolczucia.
     Bardzo symboliczne - gdy jakies albanie wysylaja rosyjskich urzednikow, w tym samym czasie Rosjanie negocjuja warunki wspolpracy z emirem Tamim bin Hamad Al Thani.     • monalisa2016 Re: Bez przesady 26.03.18, 23:29
      walter622 napisał:
      Jest to prymitywne i podle, swiadcz
      > ace tylko o tym, ze europejczycy sa degeneratami, nie wartymi szacunku i wspolc
      > zucia.

      Europejczycy nie sa degeneratami z nich probuje sie robic takich ale oni sie bronia jak moga. W kazdym spoleczenstwie sa tacy i tacy ale zachodnie spoleczenstwa sie budza z letargu i probuja sie bronic przed calkowita degeneracja ich przez elity. W sobote bylam na kolejnym demo Merkel muss weg (Merkel musi odejsc) albo „Kandel ist überall“ i widzialam do jakich srodkow siega wladza by utrzymac sie na stolkach. Demo przeciwrzadowe bylo spokojne i bez problemow, demo prorzadowe rozroby z zwozona platna Antifa ktora obrzucila policje srodkami pirotechnicznymi, butelkami i co mieli akurat pod reka. Nas policja ochraniala az do rozproszenia sie grup wracajacych z demo, a z prorzadowa (organizowana przez szefowa landu Rheinland-Pfalz Malu Dreyer) antifa musiala walczyc.
      • monalisa2016 Re: Bez przesady 26.03.18, 23:34
       Zapomnialam dolaczyc link z merkelowskiej prasy:
       www.bild.de/regional/frankfurt/demonstrationen/rechte-demo-in-kandel-55197252.bild.html

       Link z alternatywnych mediow
       philosophia-perennis.com/2018/03/26/dpolg-kandel-amp/

       Zeby nie dopuscic do przyjazdu demonstrantow antyrzadowych antifa popelnila sabotaz tak ze pociagi do miejscowosci byly wstrzymane a mimo tego demo przeciwrzadowe bylo wieksze jak prorzadowe. O zachowaniu kolaboracyjnego z mamona kosciola pisac juz nie bede poniewaz jest to hanba jesli chodzi o chrzescijanska wiare.
      • walter622 Re: Bez przesady 26.03.18, 23:39
       monalisa2016 napisał(a):

       > Europejczycy nie sa degeneratami z nich probuje sie robic takich ale oni sie bronia jak moga.

       Ta "obrona" najlepiej im wyszla w Iraku, Libii i Syrii - to tak z ostatnich lat tej "obrony".
       Europejczycy sa degeneratami i nic nie maja do zaoferowania Swiatu procz cynizmu i cwaniactwa.        • monalisa2016 Re: Bez przesady 26.03.18, 23:59
         Szkoda ze nie znasz jezyka niemieckiego ale dla Lubata i tych co go znaja jezyk.
         Nasz parlament zaczal w koncu byc parlamentem i to dzieki AfD i takim ludziom jak "maszinenpistole przeciw Merkel" Dr. Gottfried Curio. Dr. Alcice Weidel, Dr. Alexander Gauland i wielu innych z AfD.
         Kostprobe:
         www.youtube.com/results?search_query=afd+bundestag

         polecam szczegolnie Dr. Gottfried Curio, brillant:
         www.youtube.com/results?search_query=Dr.+Gottfried+Curio
         www.youtube.com/results?search_query=afd+bundestag+dr+alice+weidel
        • berek_p Re: Bez przesady 27.03.18, 00:03
         Mona nie bądź jak blondynka. Merkel szybko nie odejdzie tym bardziej że ma w swoich rękach wszelkie służby i jankesów w bazach.
         USA najbardziej boją się protestów w Europie które zawsze będą demokratycznie stłumione nawet z użyciem wojska.
         • monalisa2016 Re: Bez przesady 27.03.18, 00:08
          Jak sadzisz co da wojsko skoro niektorzy niemieccy oficerowie w rezerwie poprosili o staly pobyt w Rosji?
          Sadzisz ze wojsko ktore widzi co rzadzaca partia robi z Bundeswehra postawi sie po stronie rzadzacych? Widzialo sie to po policji ochraniajacej demonstracje przeciwrzadowe. Tja.
          W koncu maja juz ludzie dosyc Brukseli, Merkel i Macrona.
          • berek_p Re: Bez przesady 27.03.18, 00:16
           Niektórzy oficerowie to nie cała bundeswehra.
           Kilka godzin i cała opozycja będzie siedziała w więzieniu. Nie ma w tej chwili siły która w tym systemie coś zmieni. Niemcy nadal pod okupacją a my nie wiemy czy to celowe zaniedbanie ze strony ZSRR. No ale DDR chciało kapitalizmu i demokracji masowo skacząc nawet z bloków aby dostać się do Berlina Zachodniego.
        • walter622 Re: Bez przesady 27.03.18, 00:09
         monalisa2016 napisał(a):

         > zacznij odrozniac zdegenerowane polityczne elity broniace za kazda cene stolkow od spoleczenstwa.

         Jakie spoleczenstwo takie elity .

         www.youtube.com/watch?v=aU6cakyy5aE&list=PL3ax-Go0m0M20bHaYLpS3P8WEzM1S5Wob
         • monalisa2016 Re: Bez przesady 27.03.18, 00:12
          Piszesz bzdury Walter, w kazdym spoleczenstwie sa tacy i tacy ktorzy leca na pieniadze tak jak ANTIFA a ci ktorzy maja po dziurki w nosie wszystkiego. Merkel, Macron sa juz izolowani w Europie, jest pozno bym ci szukala link w tej sprawie ale taka jest prawda.
      • jazzspasm Re: Bez przesady 27.03.18, 22:16
       monalisa2016-Tak samo jest w Holandii .Rzad olewa referenda.Ludzie swoje rzad swoje. To juz nie jest demokracja walter 622 ma w tym troche racji to sa tzw gold diggers niestety tez nie mam za duzo szacunku do rzadzacych w wielkobratnich eurolandach. Poziom tych ludzi jest porazajaco niski masz przyklad Johnsona o mentalnosci angielskiego kibola.
   • rosjaiswiat1 Re: Pogrom Rosyjskiej Dyplomacji 27.03.18, 15:15
    brat_kryzysa napisał:

    > Celna uwaga na co ja rowniez osobiscie zwrocilem uwage na tym furum, Rosja mus
    > i przebic sie nawet przez propagandowe media a tylko zdecydowana postawa moze t
    > o umozliwic

    To puste slowa. Zeby przebic sie przez zachodnie systemowe media, Rosja musi te kraje okupowac. Innej mozliwosci nie ma. Jak znasz inna mozliwosc, to doradz Putinowi, bo on jest nie kumaty, i nie wie jak to zrobic. smile

    p.s. Prawdopodobnie wy nic nie wiecie o RT i Sputniku, ktore sa bardzo aktywni w niesieniu prawdy.
    • jazzspasm Re: Pogrom Rosyjskiej Dyplomacji 27.03.18, 22:23
     rosjaiswiat 1- RT jest wielkim sukcesem co wnerwia bardzo eurozuli. Niestety sukcesem glownie wsrod znajacych angielski.Czas na narodowe oddzialy RT. Jezeli polscy szczekacze zalozyli Bielsat dlaczego RT nie miala by zrobic tez polskiego czy niemieckiego holenderskiego oddzialu na satelicie.
    • rosjaiswiat1 Re: Pogrom Rosyjskiej Dyplomacji 27.03.18, 22:22
     jazzspasm napisał:

     > of course brat-kryzysa -stad moje moze mocne slowa ktore tak ubodly rosjaiswia
     > t 1

     Alez nie potrzebno mocnych slow. Czyzby nie lepiej byloby podac sensowne rady jak to zrobic, krok po kroku. Bo wyglada na to, ze Rosja rzadza glupki, nic nie rozumiejace w polityce.
     • jazzspasm Re: Pogrom Rosyjskiej Dyplomacji 27.03.18, 22:28
      za bardzo emocjonalnie to odbierasz Kazdy robi bledy Kazdy absolutnie kazdy ja Ty Putin Lawrow. Czas zaczac uczyc sie na bledach i przejsc do zdecydowanego dzialania. mam nadzieje ze tak sie w koncu stanie.I nie mysle tu o wojnie czy konfliktach silowych jest legio sposobow aby dac nauczke tym ktorzy dokonali zamachu na Skripala a potem oskarzyli o to Rosje . Enough is enough !

      A propo ciekawy link ktory jeszcze nie zniknal ,ta sama wiadomosc w Holandii po 2 godzinach znikla z mediow :

      www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-03-24/skripal-mial-prosic-putina-o-ulaskawienie-rzecznik-kremla-zaprzecza/
      • rosjaiswiat1 Re: Pogrom Rosyjskiej Dyplomacji 28.03.18, 21:55
       jazzspasm napisał:

       > Czas zaczac uczyc sie na bledach i przejsc do zdecydowanego dz
       > ialania. mam nadzieje ze tak sie w koncu stanie.I nie mysle tu o wojnie czy kon
       > fliktach silowych jest legio sposobow aby dac nauczke tym ktorzy dokonali zamac
       > hu na Skripala a potem oskarzyli o to Rosje . Enough is enough !

       Prosilem o konkretne propozycje, a nie o lanie kolejnej wody. ja tez chcialbym, zeby Rosja mogla kazdemu, kto przeciwko niej wystepuje w podobny sposob, postepowala tak, zeby nikomu wiecej nie chcialoby sie tak robic. Ale ja nie wiem co Rosja moglaby zrobic, i dlatego uwazam, ze nie mam prawo dawac rady. Ty rowniez nie wiesz jak Rosja musi w podobnych przypadkach postepowac, ale masz potrzebe Rosje krytykowac i radzic jej cos ogolnikowo. A w tym przypadku nie ma miejsca na dyskusje, poniewaz nie ma o czym dyskutowac, bo Ty nie dajesz materialu dla dyskusji.

       Bo gdyby chociaz dalbys taka "rade":
       Jak wiadomo w Kemerowie doszlo do strasznej tragedii, zginelo duzo ludzi, w tym ponad 40 dzieci. I powiedzmy Ty radzisz, zeby Rosja oskarzyla Wielka Brytanie o to, co w Kemerowie wydarzylo sie. Bo idac rozumowaniem Brytole, nikt oprocz nich tego nie mogl zrobic, tym bardziej ze robili juz gorsze rzeczy. Mozna narysowac jakies obrazki, mozna nawet pokazac jakas butelke z pod Coca Coli , i powiedziec, ze to w niej byla przyniesiona benzyna do centrum handlowego. A jak wiadomo Coca Cola jest produktem z USA, z ktorymi Brytyjczycy ciasno wspolpracuja, wiec lepszych dowodow nie ma potrzeby szukac. I na tej podstawie zadac od calego swiatu nalozenia jakichs sankcje na Wielka Brytanie.
       Ja wiem, ze to co napisalem jest glupota, ale to jest material na dyskusje. A co Ty zaproponowales, o czym mozna dyskutowacc, lub wyslac na Kreml, jako rade? smile
  • jazzspasm Re: Pogrom Rosyjskiej Dyplomacji 27.03.18, 22:39
   Oczywiscie po informacji zamieszczonej w europejskich mediach min tez i w Polsce :

   www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-03-24/skripal-mial-prosic-putina-o-ulaskawienie-rzecznik-kremla-zaprzecza/

   nasuwa sie pytanie co wiedzial Skripal ze posunieto sie do takiego srodka zamkniecia mu ust przed ewentualnym wyjazdem do Rosji /

   Nastepne nasuwajace sie pytanie Gdzie sie podzial list wyslany do Putina zostal zatrzymany w Rosji a moze co bardziej prawdopodobne w UK ?

   Reasumujac : Rezimy Wielkobratnie tak daleko wyalienowaly sie ze swiatowego spoleczenstwa ze mysla ze ludzie im uwierza jezeli oni kupa beda w chorze twierdzic ze Rosja jest winna.Tylko skrajni glupcy w to uwierza. Upadek totalny upadek tzw Swiata Zachodniego w ktory kiedys tak mocno wierzylismy a niektorzy nawet w Rosji nadal wierza. To nie sa juz panstwa demokratyczne a totalitarny New Order pod batuta lizanego banana Wielkiego Brata.
   • boavista4 Re: Rosja nie jest winna, to kto? 28.03.18, 03:01
    Oczywiscie , winien jest Gorbaczew , oraz wszystko co ksztaltuje swiat. Putin podnosi Rosje z upadku, nie bez bledow, ale nie nam sadzic . Nie wiem czy to sa ruchy genialnego szachisty, czy tez strategiczne wpadki .Wydaje mi sie ze Putin chcac unowoczesnic Rosje, wedlug wzorow Piotra 1, za bardzo ufal demokracji i dobrym minom amerykanskich politykow. A moze chodzilo mu o pogrozeniu Ameryki w morzu nienawisci. Przeciez dzis antyamerykanizm sie poteguje nawet w Polsce. Pamietajmy jednak ze Ameryka nie rzadza Amerykanie, i swiat o tym wie. Moga powtarzac mit holokaustu do znudzenia , a to juz ma odwrotny skutek. Wobec tego beda przyciskac srube, pozyczac pieniadze, atakowac coraz wiecej slabych krajow, robic panstwa policyjne. Mamy bardzo zle perspektywy na przyszlosc. Moim zdaniem, Putin powinien stworzyc miedzynarodowy trybunal dla zbadania tego otrucia i oskarzyc wprost autorow tego aktu. Nie mam watpliwosci ze Rosja zna fakty, przeciez Edziu Snowden nie byl ostatnim. Igora chcialbym upomniec za brak manier. Jedynie Bog wie co jest prawda.
    • jazzspasm Re: Rosja nie jest winna, to kto? 28.03.18, 20:36
     Igor jezeli chce aby to forum bylo number one musi usunac wszystkie wulgaryzmy przede wszystkim.Komus kto przeczyta o zarywaniu forum juz na wstepie odechciewa sie uczestniczenia w tego typu imprezie. Rozumiem dosadnosc i doslownosc ale...

     boavista4 absolutnie masz racje w tym co piszesz dodal bym ze w polityce wewnetrznej Putin zrobil bardzo duzo .Unowoczesnil Rosje to wnerwia euroludy ,boja sie . Pies ktory sie boi histerycznie szczeka
     • rosjaiswiat1 Re: Rosja nie jest winna, to kto? 28.03.18, 21:37
      jazzspasm napisał:

      > Igor jezeli chce aby to forum bylo number one

      Ja nigdy takich ambicje nie mialem. Dla mnie jest wystarcajaco duzo, gdy tu beda odbywac sie rzeczowe dyskusje na aktualne wydarzenia na swiecie. Liczba uczestnikow nie jest najwazniejsza. Zreszta i tak to forum, wsrod prywatnych, jest jednym z najbardziej udanych.

      > musi usunac wszystkie wulgaryzmy

      Ja nic nie musze. To forum o tematyce politycznej, a dyskusje polityczne bez dosadnego jezyka sa nijaki. Po prostu trzeba pamietac o umiar, i bedzie wszysko w porzadku.
      Aha, ten zapis, ktory widnieje sie na tytulowej stronie forum, nie powstal przypadkowo. To regulamin, dzieki ktoremu jako tako trzyma sie porzadek. Od samego poczatku tu zlecieli sie orly, cela ktorych bylo zasrywanie forum dziesiatkami watkow o tym, jaka Rosja jest zla, przy tym w nich nie bylo zadnego meritum, a tylko zwykle.... goowno. Wiec ten zapis pozwola mnie wywalac takie watki bez gwalcenia wlasnych przekonan co do wolnosci slowa smile
    • rosjaiswiat1 Re: Rosja nie jest winna, to kto? 28.03.18, 21:24
     boavista4 napisał(a):

     > Oczywiscie , winien jest Gorbaczew , oraz wszystko co ksztaltuje swiat.

     My wszyscy ksztalntujemy swiat, wiec na kazdym z nas jest czastka odpowiedzialnosci za niego.

     > Putin podnosi Rosje z upadku, nie bez bledow, ale nie nam sadzic .

     Ja nie uwazam, ze nie mozemy wskazywac bledy, ktore Putin popelnil, ja to robie caly czas smile

     > Nie wiem czy to sa ruchy genialnego szachisty, czy tez strategiczne wpadki .Wydaje mi sie
     > ze Putin chcac unowoczesnic Rosje, wedlug wzorow Piotra 1, za bardzo ufal demokracji i
     > dobrym minom amerykanskich politykow.

     Putin nie mogl isc od razu do konfrontacji z zachodem, poiewaz wtedy Rosjanie zaplaciliby bardzo duza cene. Dla mnie jest oczywistym, ze Rosja i tak by wyszla z tego starcia zwyciesko, ale koszta byliby zbyt duze. Putin nie chcial narazac Rosjan na kolejne poswiecenie dla Ojczyzny. On wybral inna droge - przygotowac Rosje do starcia z zachodem i dopiero pozniej upomnic sie o miejsce, ktora Rosja ma w swiecie od wiekow. Wiec nie bylo zadnego ufania, bo gdyby bylo, to nie byloby odbudowy armii, ciezkiego przemyslu i rolnictwa. Bo kasy z ropy i gazu na pewno starczyloby na biezace potrzeby,ale jak dlugo zachod pozwolilby Rosji korzystac z tego, co Rosja ma?


     >Moim zdaniem , Putin powinien stworzyc miedzynarodowy trybunal dla zbadania tego otrucia >i oskarzyc wprost autorow tego aktu.

     To dziecinada. Taki trybunal mialby tylko wtedy sens, gdy jego wyrok mozna bedzie wyegzekwowac.

     >Igora chcialbym upomniec za brak manier.

     Ciekawe, w ktorym miejscu ja wykazalem sie brakiem manier? Bardzo prosze o konkret.
     • boavista4 Re: Rosja nie jest winna, to kto? 29.03.18, 03:48
      Igor ty sie nie obrazaj, j bez ciebie nie byloby tego forum. Bylby tylko bywszy I wiktorek. Jestescie sportowcem I czasami nie lubisz ustapic, albo nie dyskutowac , bo nie warto, zwlaszcza kiedy dyskutujacy nie wiele rozi sie swoja opinia. Wracajac do otrucia.. najbardzie mnie deeczy oytanie. Dlaczego Wysunito az tak glupie oskarzenie, jezeli otruty chcial wracac do Rosji, gdzie Rosja moglaby zrobic z nimcokolwiek, przedewszystkim wyciagnac wsystkie ibfirmacje na tenat sekretow zachodu. To raczej Zachod mial interested zeby ten osobnik nigdy nie wrocil do Rosji.
       • jazzspasm Re: Rosja nie jest winna, to kto? 02.04.18, 14:58
        starywro-bel -kazdy kto trzezwo mysli od razu to wiedzial. Niestety wielu ludzi rowniez na zachodzie mysli religijnie. Jezeli autorytety mowia ze winny Putin to winny Putin.Gdyby Olie North dzialal w Rosji to winnym nie bylby Olie North tylko Putin. Jezeli amerykanski hacker cos hackuje to jest winny hacker ,jezeli rosyjski hacker cos hackuje to jest winna Rosja. Retoryka prymitywnej propagandy uprawianej przez wszystkie swinie Wielkiego Brata.
      • rosjaiswiat1 Re: Rosja nie jest winna, to kto? 29.03.18, 09:49
       boavista4 napisał(a):

       > Igor ty sie nie obrazaj, j bez ciebie nie byloby tego forum.

       Ja nie zyje w wirtualnym swiecie, a tylko w realnym, wiec nie moge obrazac sie na to, co sie tu pisze. Ja lubie dyskusje, i to forum mnie pozwola to robic bez takich ograniczen, jakie istnieja w swiecie realnym. Wiec bez obawy, Bracie, ja na nikogo nie obrazam sie.

       > Dlaczego Wysunito az tak glupie oskarzenie,

       To dla nas to oskarzenie jest glupie. Dla zdecydowanej wiekszosci zachodniego spoleczenstwa to oskarzenie jest jak najbardziej normalnym. Zeby kazde, nawet najglupsze oskarzenie wzgledem Rosji nie wygladalo temu spoleczenstwu glupim, jego od wielu lat wychowywali, zaczynajac od szkoly, i konczac filmami, w ktorych kazdy "rusek", to potencjalny morderca. Wiec gdy przecietny przedstawiciel zachodniego spoleczenstwa slyszy z akrana telewizora nowosc, ze znow Rosja kogos otrula, to nikt zadnych dowodo nie oczekuje, dla nich Rosja i bez dowodow jest winna. Na ogol zachodnie spoleczenstwo jest bardzo zle wyksztalcone i pozbawione wlasnego myslenia. Oni maja zbiorowy rozum, kierowny z jednego centrum. To efekt bardzo wielu lat ciezkiej pracy, ale efekt jest znakomity, ja o tym przekonuje sie kazdego dnia.

       > To raczej Zachod mial interested zeby ten osobnik nigdy nie
       > wrocil do Rosji.

       Nawet wcale nie bylo koniecznie, zeby Skrypal chcial wrocic do Rosji. Byc moze wystarczylo tego, ze on mieszkal w poblizu od laboratorium, gdzie prowadza sie pracy nad bronia chemiczna. Brytyjczycy nie chcieli ryzykowac, wiec Skrypal byl wybrany tylko pod takim katem - blizosc do objektu, w ktorym sa rozne rodzaje broni chemicznej. Czyli to mogl byc kazdy Rosjanin, ktorego mozna byloby nazwac wrogiem Putina.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka