Dodaj do ulubionych

Ciekawo, co Zacharowa powie w czwartek?

26.03.18, 21:59
W jednym z programow telewizyjnych rzecznika MSZ Rosji Maria Zacharowa zaanosowala swoje czwartkowe wystapienie, w ktorym bedzie dana odpowiedz na zarzuty Wielkiej Brytanii i porownanie Rosji do hitlerowskiej Germanii. Zacharowa ibiecala, ze to bedzie niespodzianka dla wszystkich, i tak sadze, przede wszystkim dla Brytyjczykow. Jak rzeczywiscie tak bedzie, to postaram sie rozpowszechnic ta niespodzianke od Zacharowej na wszystkich portalach spolecznosciowych i wszystkich forach w UK, jakie znajde.
Obserwuj wątek
    • starywro-bel Re: Ciekawo, co Zacharowa powie w czwartek? 26.03.18, 22:11
      Wyglada tymczasem jakby to byla zoeganizowana akcja antyrosyjska
      No I Wegry tez a jeszcze pare godzin temu ich nie widzialem na liscie.
      Putin sobie z nimi poradzi on ma dobre posuniecia w chwilach kryzysowych a jak juz po to po prostu za dlugo osiada na laurach a zachod ciagle atakuje.

www.google.com/amp/s/amp.cnn.com/cnn/2018/03/26/europe/full-list-of-russian-diplomats-expelled-over-s-intl/index.html#ampshare=https://www.cnn.com/2018/03/26/europe/full-list-of-russian-diplomats-expelled-over-s-intl/index.html
      • rosjaiswiat1 Re: Ciekawo, co Zacharowa powie w czwartek? 26.03.18, 22:43
        starywro-bel napisał(a):

> Wyglada tymczasem jakby to byla zoeganizowana akcja antyrosyjska

Vigil, ty co, dopiero co obudziles ise, ze tobie to tak wyglada? smile

> No I Wegry tez a jeszcze pare godzin temu ich nie widzialem na liscie.

A przeciez pisalem do ciebie, ze to na razie nie widac Wegrow na tej liscie. Ja mowilem, ze ten krok jest symboliczny i wszyscy sie ucieszyli, ze tylko tyle od nich zadaja. Wywalenie jednego pracownika rosyjskiej ambasady to ansolutne nic.

> Putin sobie z nimi poradzi on ma dobre posuniecia w chwilach kryzysowych a jak
        > juz po to po prostu za dlugo osiada na laurach a zachod ciagle atakuje.

Putin jest judokiem, i on jest nauczony wykorzystywac ruchy przeciwnika przeciwko niemu samemu. Przeciez nie jest tajemnica, ze USA z przydupaskami stanowia o wiele wieksza sile gospodarcza i militarna niz Rosja, wiec Putin musi tak postepowac, bo to daje Rosji szanse na zwyciestwo. Gdyby poszla na frontalny atak, to przegralaby, zreszta przegralby wtedy caly swiat, palac sie w ognisku atomowym.
        • eva15 Re: Ciekawo, co Zacharowa powie w czwartek? 26.03.18, 23:12
          rosjaiswiat1 napisał(a):

> Putin jest judokiem, i on jest nauczony wykorzystywac ruchy przeciwnika przeciw
          > ko niemu samemu. Przeciez nie jest tajemnica, ze USA z przydupaskami stanowia
          > o wiele wieksza sile gospodarcza i militarna niz Rosja,
          wiec Putin musi tak pos
          > tepowac, bo to daje Rosji szanse na zwyciestwo. Gdyby poszla na frontalny atak
          > , to przegralaby
          , zreszta przegralby wtedy caly swiat, palac sie w ognisku atom
          > owym.

No proszę, coś takiego z Twoich, Igorze ust (compa). No, no...
          Gdy ja od dawna podobnie piszę, to mnie pouczasz, że jestem nakręcona i wierzę w wszechmoc USA. Zarzucasz mi to, że widzę rzeczywistość taką, jaką ona jest. A teraz wreszcie sam to widzisz. Rosja to nie ZSRR i Zachód doskonale o tym wie.
          • walter622 Re: Ciekawo, co Zacharowa powie w czwartek? 26.03.18, 23:33
            eva15 napisała:

> Rosja to nie ZSRR i Zachód doskonale o tym wie.

Rowiez Zachod ulegl zmianom i nie jest tym, czym byl jeszcze 20 lat temu.
            To co obecnie wyprawiaja zachodni tzw. "politycy" jest temu najlepszym
            swiadectwem. Jest to rozpaczliwa agonia i nie zalosne godzenie sie z nieuniknionym.
            Obecny wiek to czas zasadniczej zmiany, w rezultacie ktorej Europa znadzie sie
            na peryferjach, bezpardonowo zadeptywanaprzez przybyszy.

• rosjaiswiat1 A jednak dzien jest wyjatkowy :-) 26.03.18, 23:37
              walter622 napisał:

> Rowiez Zachod ulegl zmianom i nie jest tym, czym byl jeszcze 20 lat temu.

To bardzo cenna uwaga. Obecnie zachod nie stanowi juz tej jednosci, jaka byl 20 lat temu, a i sila militarna juz daleko nie ta, a juz o duchu bojowym w ogole szkoda wspominac. Zreszta i gospodarka, oparta na uslugach, w razie dluzszego konfliktu moze mocno zawiesc.

> To co obecnie wyprawiaja zachodni tzw. "politycy" jest temu najlepszym
              > swiadectwem. Jest to rozpaczliwa agonia i nie zalosne godzenie sie z nieuniknio
              > nym.
              > Obecny wiek to czas zasadniczej zmiany, w rezultacie ktorej Europa znadzie sie
              > na peryferjach, bezpardonowo zadeptywanaprzez przybyszy.

I to bardzo cenna uwaga smile
            • eva15 Upadek Europy to upadek Niemiec 27.03.18, 00:33
              Zgoda, Walterze, to prawda.
              Ale problem w tym, że Zachód nie odda pokojowo swych pozycji tak, jak to zrobił ZSRR. Mam tu bardziej na myśli USA niż ich EU-wasali, bo ci rzeczywiście sami manewrują się w kierunku upadku, zupełnie bez pomocy Rosji, która ich upadkiem nie jest zainteresowana.

EU - to praktycznie Niemcy w sensie potencjału gospodarczego i finansowego, to oni dźwigają tę komstrukcję unijną i eurolandową. Gdyby Niemcy wycofali się z EU i eurolandu, zaraz na drugi dzień obie te konstrukcje upadłyby z hukiem.
              Pozornie wszystko jest więc OK, bo Niemcy się nie wycofują...
              Ale oni postanowili dokonać samozniszczenia - oddają pole agresywnym, roszczeniowym, młodym i jurnym analfabetom z całego 3. świata.
              Upadek Niemiec będzie upadkiem całej EU i eurolandu. Może dlatego wystarczy tylko ten jeden kraj zalać falą "nowych cennych obywateli". Reszta upadku europejskiego dokona się "z automatu".
              • monalisa2016 Re: Upadek Europy to upadek Niemiec 27.03.18, 00:58
                Całkowita zgoda z wpisem Evy, Niemcy upadną po unii zostaną strzepy których nie bedzie opłacać sie cos zbierać. Przez to ostanie podrygi jak i potrzasanie szabelką ale nie wierze w to by Merkel została jeszcze niecałe 3,5 roku u władzy. Odejdzie ona, służąca lewackiemu (obamowskiemu) systemowi bedzie po unii i po całym krzyku.
                Wlochy, Francja, Holandia, Hiszpania ida na barykady.
              • rosjaiswiat1 Re: Upadek Europy to upadek Niemiec 27.03.18, 01:00
                eva15 napisała:

> Ale problem w tym, że Zachód nie odda pokojowo swych pozycji tak, jak to zrobił
                > ZSRR. Mam tu bardziej na myśli USA niż ich EU-wasali,

Ewa, a Ty jestes pewna, ze Amerykanie beda gotowi poswiecic wlasne zycie? Bo widziszli, to jest kluczowe pytanie. Jesli na niego odpowiesz twierdzaco, to znaczy bedzie totalna wojna, w ktorej zgina wszyscy, a jak przeczaco, to znaczy Amerykanie wreszcie wycofaja sie za kaluze, i beda tam siedziec cicho, jak to robili przez setki lat. Ameryka nie bedzie pierwszym i nie bedzie ostatnim panstwem, ktore przestanie byc mocarstwem. W sumie mocarstwowosc Ameryki, to taki kaprys historii, ktory wkrotce bedzie poprawiony smile
                  • rosjaiswiat1 Re: Upadek Europy to upadek Niemiec 27.03.18, 01:18
                    eva15 napisała:

> Amis podporządkowali sobie pół świata i cudzymi, nie własnymi rękoma, mogą bez
                    > problemu prowadzić wojnę z Rosją. I tak to cały czas obecnie robią.

Nie przesadzaj z tym pol swiatem. Maja oczywiscie troche przydupasow, ale zaden z nich nie pojdzie na Rosje wojna. Nie myl szczekanie kundelkow, z ich checia do walki.Swoja mocarstwowsc Amerykanie zachowaja tylko wtedy, gdy beda gotowi poswiecic swoje zycia. Kundelki za nich tego nie zrobia. I mam nadzieje, ze jeszcze za swoje zycie doczekasz sie chwili, w ktorej Polacy beda kopac Ameryke smile
          • rosjaiswiat1 Re: Ciekawo, co Zacharowa powie w czwartek? 26.03.18, 23:34
            eva15 napisała:

> No proszę, coś takiego z Twoich, Igorze ust (compa). No, no...

Czy ja kiedys twierdzilem, ze Rosja ma wieksza sile gospodarcza i militarna niz USA z przydupasami?

> Gdy ja od dawna podobnie piszę, to mnie pouczasz, że jestem nakręcona i wierzę
            > w wszechmoc USA.

Ja Tobie zarzucam niewiare w to, ze Stany moga przegrac. A oni pzegrywali wiele razy, miedzy innym juz i z wspolczesna Rosja, pod rzadami Putina. Ja zawsze podejrzewalem, ze moj polski jest na tyle zly, ze nie jestes wstanie zrozumiec tego, co ja pisze.

> Zarzucasz mi to, że widzę rzeczywistość taką, jaką ona jest. A
            > teraz wreszcie sam to widzisz. Rosja to nie ZSRR i Zachód doskonale o tym wie

I nadal piszesz tak, jak by nie rozumiala co ja caly czas pisze. Musze podszkolic swoj polski, lub zaczne pisac na rosyjskim smile

Aha, i przy okazji tego, jak zachod widzial ZSRR i widzi wspolczesna Rosje. Wydalenie radzieckich dyplomatow hurtem bylo i za czasow, gdy ZSRR stanowil potezna sile. I za czasow ZSRR ciagle dochodzilo do kompromisow z obydwu stron, chociaz zachodni obywatek zawsze dowiadywal sie tylko tym, w czym ustepowal ZSRR. Jest nie inaczej i obecnie. Faktycznie zachod nie wiele zmienil swoja polityke do Rosji, jak porownac z zachodnia polityka wzgledem ZSRR. I co dziwnie, wwielokrotnie zmniejszenie sily Rosji nie ma obecnie az tak wiele do rzeczy. I oprocz tego, Ewa, Ty pospieszyla sie, i nie doczytala moj tekst do konca, a tam ja napisalem doslownie to:" przegralby wtedy caly swiat, palac sie w ognisku atomowym.". Dla Ciebie to juz byl niepotrzebny dopisek, a przeciez on bardzo dobrze obrazuje to, jak ja widze to wszystko. Wiec, Ewa, nie wyrywaj slow z kontekstu, i nie rob pochopnych wnioskow na ich podstawie.
            Ja nadal twierdze, ze chociaz sila gospodarcza i militrarna Rosji jest sporo mniejsza, niz u USA z przydupasami, jednak Rosja ma duze szansy na to, ze wygra w starciu z zachodem. A Ty w to nie wierzysz,chcoiaz czasami piszesz cos innego, i wlasnie zawsze kloce sie xz Twoja nie wiara w Rosje.
            • eva15 Re: Ciekawo, co Zacharowa powie w czwartek? 27.03.18, 00:39
              Ten dopisek o onisku atomowym jest zupełnie niepotrzebny. Wiadomo, że Zachód wie, iż z Rosją nie można rozpętać bezpośredniej wojny: Zachód kontra Rosja, bo Rosja siedzi na atomie. To chodzi o nękanie Rosji, osłabianie i wywoływanie wojen zastępczych, jak np. na Ukrainie. Rosja jest dręczona, stawiana pod ścianę i jest w tym samotna.
              • rosjaiswiat1 Re: Ciekawo, co Zacharowa powie w czwartek? 27.03.18, 00:56
                eva15 napisała:

> Ten dopisek o onisku atomowym jest zupełnie niepotrzebny.

Ale on jest kluczowy, zeby zrozumiec sile pozycji Rosji.

>Wiadomo, że Zachód wi
                > e, iż z Rosją nie można rozpętać bezpośredniej wojny: Zachód kontra Rosja, bo R
                > osja siedzi na atomie.

Wiec zachod nie jest wystarczajaco silny zeby bezposrednio zaatakowac Rosje, a to znaczy, ze doskonale zdaje sprawe ze swoich ograniczen,

>To chodzi o nękanie Rosji, osłabianie i wywoływanie woje
                > n zastępczych, jak np. na Ukrainie. Rosja jest dręczona, stawiana pod ścianę i
                > jest w tym samotna.

Dzis akurat ogladalem program Solowiowa, w ktorym wlasnie ten temat byl poruszony. otoz, na samym poczatku stanowienia Radzieckiej Rosji na nia napadlo 14 panstw zachodnich, w tym Japonia i Chiny. I wiesz, po niecalych dwoch latach wszyscy agresory uciekali w pospiechu, doznajac sramotnej porazki. A wtedy Rosja nie miala atomu, gospodarka praktycznie nie istnialo, ale bylo to, co Rosjanie maja w nadmiarze i dzis. Wiec nekanie, wojny zastepcze, to z bezsilnosci zachodu. To nie sila zachodu, a tylko slabosc. Nawet dzisiejsze decyzje przydupasow amerykanskich pokazuja tylko to, ze oni boja sie Rosji. Bo co to jest 4 dyplomata, ktorych Niemcy postanowili wyslac do Rosji? Przeciez w Niemczech pracuje kilka setek rosyjskich dyplomatow. Dlaczego Amerykanie nie zazadali wiecej? Bo nie sa pewni, ze Niemcy ich moga posluchac. Bo jak by wierzyli, ze Niemcy bez zadnych oporow spelnia wszystkie zachcianki Amerykanow, to nie byloby potrzeby i prowokacje.
                Wlasnie w tym jest roznica miedzy nami - tam gdzie Ty dostrzegasz sile zachodu, ja dostrzegam jego slabosc.
                  • rosjaiswiat1 Re: Ciekawo, co Zacharowa powie w czwartek? 27.03.18, 01:23
                    eva15 napisała:

> Ech, Igorze, to chodzi o to, by Niemców zmusić do rezygnacji z NS 2.

Czy to doprowadzi do upadku Rosji, czy powstrzyma upadek USA jako swiatowego mocarstwa? Zreszta to jedna z wielu wersje, kazda z ktorych ma racje bytu. Jak dla mnie to ta "solidarnosc" najbardziej byla potrzebna Tereskie, zeby zalatwic sprawe Brexitu, a przede wszystkim sprawy dotyczacej granicy Irlandii z UK, ktora w swoim czasie utknela w miejscu, a obecnie ruszyla jak z kopyta. I w sumie Unia we wszystkim ustapila Brytyjczykom.
    • eva15 O co Anlosasom chodzi? O Nord Stream2 27.03.18, 01:04
      Nawyraźnie w całej tej awanturze z otrutym agentem chodzi Anglosasom m.in. o to, by wymusić na Niemczech polityczną solidarność. Merkel na to poszła. Na razie Niemcy wyrzucają rosyjskich dyplomatów. Ale w czerwcu mają być dyskutowane z Nemcami następne sankcje...

Były szef Torysów - Ian Duncan Smith zapytał T. May, czy chodzi o NS 2. Ta odpowiedziała, że na razie ten temat nie był jeszcze poruszany, ale odnośnie ewentualnych dalszych działań wobec Rosji odbędzie się dyskusja na szczycie w czerwcu.

Ob May der Regierung in Berlin eigentlich empfohlen habe, „sich diese Pipeline direkt nach Russland noch mal anzugucken“, wollte der frühere Tory-Chef Iain Duncan Smith wissen. Ausweichend antwortete May, dass „Nord Stream 2“ bisher keine Rolle gespielt habe, über mögliche weitere Maßnahmen gegen Russland aber beim Gipfel im Juni beraten werde.

www.faz.net/aktuell/politik/ausland/fall-skripal-europa-schliesst-reihen-gegen-russland-15514122-p3.html

• rosjaiswiat1 Germanocentryzm :-) 27.03.18, 01:34
        eva15 napisała:

> Nawyraźnie w całej tej awanturze z otrutym agentem chodzi Anglosasom m.in. o to
        > , by wymusić na Niemczech polityczną solidarność.

W sumie dla mnie to jest zrozumiale. Ty mieszkasz w Niemczech, i dla Ciebie swiat kreci sie wokol Niemiec. Banderowcy sa pewni, ze wszystko co robi sie, to tylko wsparcie dla ich walki z Rosja.
        A mnie sie wydaje, ze sprawa ma bardziej wewnatrzbrytyjski cel, co oczywiscie nie wyklucza tego, ze Amerykanie ,przy okazji tej prowokacji, postanowili cos ugrac dla siebie smile
        • boavista4 Re: Germany, Yankesi, EU, a gdzie Zydzi? 27.03.18, 02:13
          Przeciez to zydowscy neokoni pchaja Zachod i Rosje do wojny, tymczasem ani Rosja nie chca zaczac pierwsze. Niemniej ta eskalacja musi sie skonczyc jakas apokalipsa. Sadze ze Trumpa podgryzaja wszyscy i dla swej obrony Trump eskaluje konflikt z Rosja. Wygonienie Syryjczykow ma na celu stworzenie Wielkiego Eretzu. Na to jednak Putin i Chiny nigdy sie nie zgodza, podobnie nie zgodza sie na obalenie Iranu. Izrael wobec tego proboje przeksztalcic Europe Wschodnia w nowa zydolandie, To sie zaczelo w Jugoslawi , wtedy jednak Rosja byla w szoku , izrael chce zapewnic temu nowemu tworowi, absolutne bezpieczenstwo czyli zniszczenie Rosji, stare chazarskie mazenie. Czy Trump ma ochote ryzykowac wojna? Bedziemy wiec miec stale
          Male ataki na Rosje i jej sojusznikow, Amerykanie beda coraz bardziej angazowac sie przeciwko Rosji, co oslabi Stany i Zachod, ale to nie przeszkodzi silom piekla wtracic swiat w najwiekszA wojne.
        • eva15 Nie zrozumiałeś tekstu? 27.03.18, 10:12
          Nie wiem, chyba nie zrozumiałeś tekstu, więc jeszcze raz:

Były szef Torysów - Ian Duncan Smith zapytał T. May, czy chodzi o NS 2. Ta odpowiedziała, że na razie ten temat nie był jeszcze poruszany, ale odnośnie ewentualnych dalszych działań wobec Rosji odbędzie się dyskusja na szczycie w czerwcu.

Według mnie I. Duncan Smith i T. May to Anglicy i to oni otwarcie kombinują, jak zmusić Niemcy do wycofania się z NS 2. Widać to oni są germanocentryczni smile.
          Znając Merklową muszę przyznać, że Anglikom znów może się udać wypałować Niemcy (i Rosję przy okazji).
          • rosjaiswiat1 Nie zauwazylas smajlika? 27.03.18, 12:21
            eva15 napisała:

> Nie wiem, chyba nie zrozumiałeś tekstu, więc jeszcze raz:

Nie potrzebnie jeszcze raz. Przeciez z tego co napisalem wyraznie widac, ze ja przyjal do wiadomosci ta wersje, i podzielilem sie wlasna.

> Według mnie I. Duncan Smith i T. May to Anglicy i to oni otwarcie kombinują, ja
            > k zmusić Niemcy do wycofania się z NS 2. Widać to oni są germanocentryczni smile

Wedlug mnie Anglicy nic nie kombinuja przy NS2, poniewaz oni rowniez sa zainteresowani w dostawach ruskiego gazu do Europy. Bo czym innym sa slowa u Anglikow, a czym innym konkretne dzialalnia. Ja juz wspominalem nie raz, ze Anglia potrzbuje gaz z Rosji, i nie tylko. W UK do 18% pradu generuje sie na weglowych elektrowniach , a wegiel kamienny spalany w tych elektrowniach, pochodzi z Rosji. Sa plany pozamykac te elektrownie, ale to przyszlosc, a terazniejszosc jest inna. Wiec cela prowokacji nie musi byc NS2, a tylko Brexit, o czym wspominalem.

> Znając Merklową muszę przyznać, że Anglikom znów może się udać wypałować Niemcy
            > (i Rosję przy okazji).

A tu ja widze role Amerykanow, ktore aktywnie wlaczyli sie do tej afery, i to oni moga upiec swoja pieczen przy tym ognisku, probujac zalaltwic sprawe z NS2. Ja nawet nie wykluczam tego, ze Amerykanie od samego poczatku mieli swoj udzial w tej aferz, tylko Anglicy mieli swoj cel, a Amerykanie swoj. Jak na razie Anglicy swoj cel osiagneli - sprawa granicy z Irlandia zostala pomyslnie dla nich zalaltwiona. Czy uda sie zalatwic swoje Amerykanom - zobaczymy.
          • brat_kryzysa Re: Nie zrozumiałeś tekstu? 27.03.18, 14:57
            Przymusic do nowych sankcji moze jedynie powzne zaognienie sytuacji w Donbasie, byc moze otrucia Skripala mialo przygotowac grunt; to Rosji nie zlamie bo w pewnym stopniu beda mogli sobie zrekompensowac LNG z JAmalu i gazem z nowej rury do Chin za to Europa bedzie cierpiec na powazne niedobory gazu
            • rosjaiswiat1 Re: Nie zrozumiałeś tekstu? 27.03.18, 15:04
              brat_kryzysa napisał:

> Przymusic do nowych sankcji moze jedynie powzne zaognienie sytuacji w Donbasie,

Ja juz nie moge doczekac sie tego powaznego zaognienia na Donbasie. Bo wszystko wskazuje na to, ze wtedy granica Noworosji bedzie przechodzic po Dniepru smile
              A tak serio. Zaognienie sytuacji na Donbasie bedzie tylko wtedy mozliwe, gdy Amerykanie stwierdza, ze dzieki temu zaognieniu da sie zdlawic opor Donbasu.

> za to Europa bedzie cierpiec na powazne niedobory gazu

Przeciez wielokrotnie pisalem, ze cela USA jest proba pozbawienia Europy pewnych i stosunkowo tanich dostaw surowcow. W sumie to nic nadzwyczajnego, to tylko kapitalizm w czystej postaci, jaki Ty tak sobie cenisz smile
              • rosjaiswiat1 Ewa, mam wielka prosbe 27.03.18, 17:06
                W Rosji dzis zostala opublikowana bardzo wazna informacja:
                Власти ФРГ разрешили строительство "Северного потока - 2" в исключительной зоне Германии

tass.ru/ekonomika/5070880
                БЕРЛИН, 27 марта. /ТАСС/. Федеральное ведомство по судоходству и гидрографии ФРГ (BSH) выдало разрешение о строительстве и эксплуатации трубопровода "Северный поток - 2" в исключительной экономической зоне Германии в Балтийском море.

Об этом говорится в заявлении, опубликованном на сайте ведомства.

Czy potrafisz odnalezc ta informacje w niemieckich zrodlach?
                TASS wkleil aktywny link, ale on prowadzi do portalu, a nie konkretnej informacji:
                www.bsh.de/de/index.jsp
                I czy znalezione przez mnie zrodlo niemieckie mozna uwazac za solidne?

www.waz.de/wirtschaft/ostseepipeline-nord-stream-2-in-deutschland-genehmigt-id213860019.html
                • lubat Re: Ewa, mam wielka prosbe 27.03.18, 18:11
                  Nie przeżywaj, Igor. Informacja jest prawdziwa - rosyjskie media nie kłamiąsmile
                  Polskie też już pisza o tym namiętnie - wrzuć do gugla hasło Nord stream II.
                  Niemieckie media, jak na razie, piszą oszczędnie. W FAZ ani w Handelsblatt nie ma informacji. W Spiegel jest:
                  www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/nord-stream-2-in-deutschland-genehmigt-a-1200118.html
                  • rosjaiswiat1 Re: Ewa, mam wielka prosbe 27.03.18, 18:24
                    lubat napisał:

> Nie przeżywaj, Igor.

Jak mam nie przezywac? Tyle wysilku, tyle zatrutych osob, a Szwaby daja zielone swiatlo ruskim trucicielom smile

>Informacja jest prawdziwa - rosyjskie media nie kłamiąsmile

Czasami i rosyjskie nieswiadomie moga wprowadzic w blad. Wiec chcialem upewnic sie.
                    • eva15 Re: Ewa, mam wielka prosbe 27.03.18, 18:58
                      Gdy jechałam autem radio podało, że faktycznie niemieckie władze wydały wszystkie zgody na puszczenie rur przez niemieckie terytoria (wodne). Ale podano też, że jacyś kolejni wariaci ekolodzy (lub pseudoekolodzy) chcą tę zgodę sądownie zahamować.

Zgoda władz niemieckich była wg mnie raczej pewna. Ale z tego co wiem, nie ma jeszcze zgód kilku krajów, przez których wody ta rura ma pójść.
                      • rosjaiswiat1 Ewa, o co sadzisz o tym? 27.03.18, 19:09
                        Czy ogloszenie decyzji niemieckich wladz wlasnie dzis nie jest zwiazane z tym, zeby w jakis sposob wyslac sygnal Putinowi, ze wywalenie 4 dyplomatow to nic nie znaczacy drobiazg, na ktory nie warto zwracac uwage, bo sa wazniejsze sprawy? smile

p.s. Merkel jedna z pierwszych z zachodu zlozyla kondolencje Rosji, w zwiazku z tragedia w Kemerowie.
                        • eva15 Re: Ewa, o co sadzisz o tym? 27.03.18, 19:38
                          Merkel nie trawi Putina, gestu z szybkimi kondolencjami nie należy przeceniać. To należy do gry. Ogłoszenie zgody na NS 2 rozzłości Amis i naciski na Niemcy via GB będą jeszcze większe.
                                  • rosjaiswiat1 Re: Ewa, o co sadzisz o tym? 27.03.18, 20:25
                                    eva15 napisała:

> Jeśli chodzi o Merkel to ja jako jasnowidz czarno widzęsmile. Stąd mój pesymizm.

Mam o niej podobne zdanie, ale wiem doskonale o tym, ze w polityce miedzynarodowej licza sie symboly. Merkel mpgla zaczekac z wyslaniem kondolencje, ale widac jej zalezalo na tym, zeby byc jedna z pierwszych. Decyzja dotyczaca NS2 mogla byc ogloszona tydzien pozniej, i nic staloby sie, ale byla ogloszona wlasnie dzis. Dla mnie to znaczy, ze Niemcy wysylaja jakis sygnal Putinowi. I jeszcze jedna bardzo wazna rzecz. 22 marca na szczycie UE kluczowym miala byc debata odnosnie nalozenia dodatkowych sankcje ekonomicznych na Rosje. Ale do debat nie doszlo, dzien wczesnie UK oglosila, ze Londyn nie bedzie nalegal na sankcjach ekonomicznych. Niemiecki dziennikarz w rosyjskiej TV mowil, ze to zasluga Niemiec. jak wiemy doszlo do symbolicznego kroku, kraje europejskie postanowili wyslac od 1 do 4 rosyjskich dyplomatow, i to nie wszystkie. Sadze, ze to wyrazny znak, ze Europa broni sie.
                                        • eva15 Re: Ewa, o co sadzisz o tym? 27.03.18, 21:44
                                          Ja uważam, że Niemcy mają przetrącony kręgosłup i nie potrafią się bronić. Zniszczenia psychiczne zawdzięczają swoim zachodnim przyjaciołom, bo przecież Rosja nie wpędza ich w kółko z pokolenia na pokolenie w poczucie winy i hańby.
                                          • rosjaiswiat1 Re: Ewa, o co sadzisz o tym? 27.03.18, 21:49
                                            eva15 napisała:

> Ja uważam, że Niemcy mają przetrącony kręgosłup i nie potrafią się bronić.

Ja pisalem o Europie, i o tych decyzjach jakie kraje europejskie, w tym i Niemcy,podjeli. O przetraconym kregoslupie Niemiec Ty pisala wielokrotnie, tym nie mniej uwazam, ze sprawa nie jest beznadziejna. Niemcy potrafia jednak bronic swoje interesy gospodarcze. Przeciez dziala NS, wiele wskazuje na to, ze i NS-2 powstanie. Oprocz tego bardzo wiele niemieckich przedsiebiorstw dziala na terytorium Rosji, i ta cala wspolpraca gospodarcza Niemiec i Rosji odbywa sie wbrew grozba Amerykanow.
                                            • eva15 Re: Ewa, o co sadzisz o tym? 27.03.18, 22:16
                                              Ja szczerze podziwiam niemiecki tzw. Mittelstand (klasa średnia tłumacząc dosłownie), czyli przedsiębiostwa małe i zwłaszcza średnie. One mają swój silny etos, wewnętrzną spójność, upór, dyscyplinę, pracowitość, są jak mało które w Europie zorientowane na międzynarodową konkurencję, zupełnie się jej nie boją i mają umiejętność walki w niesprzyjających warunkach.

Ale im więcej kłód pod nogi kładzie im ich własny rząd, tym trudniej jest im działać na forum krajowym i międzynarodowym. I na to właśnie często się skarżą.

W Niemczech koncerny międzynarodowe nie płacą praktycznie żadnych podatków. Ten kraj dźwigają na swych plecach pracownicy zatrudnieni na etatach i właśnie Mittelstand. Ale rzecz nie tylko w tym, lecz również i w tym, że to w nich (Mittelstand) zakazy, nakazy, sankcje znacznie bardziej uderzają niż w międzynarodowe koncerny, które wymykają się spod kontroli niemieckiego rządu.
                            • rosjaiswiat1 Ewa, mama jeszcze jedne pytanie :-) 27.03.18, 19:52
                              Dlaczego nie wierzysz w sile niemieckich przedsiebiorcow? Przeciez oni udowodnili, chociazby w przypadku Siemensa, ze potrafia bronic wlasne interesy, wbrew naciskom Amerykanow?
                              Dzis w rosyjskiej TV wystepowal jeden niemiecki dziennikarz, ktory wykazywal sie o wiele wiekszym optymizmem, niz Ty.
                              • eva15 Re: Ewa, mama jeszcze jedne pytanie :-) 27.03.18, 20:28
                                1). Niemieckie przedsiębiorstwa mają dziś znacznie mniejszy wpływ niż dawniej, gdy CDU była partią progospodarczą a nie ideologiczną jak obecnie. Ja na prawdę wiem, o czym mówię i czytam czasem w czasopismach ekonomicznych ich zawoalowane skargi, że dla obecnego rządu gospodarka za mało się liczy. Oni walczą o swoje i oczywiście jakieś sukcesy odnoszą, ale to wszystko jest znacznie mniej niż kiedyś.

2). Punkt 1) dotyczy głównie średniej wielkości przedsiębiorstw, one są jeszcze w znacznym stopniu w ręku niemieckim.
                                Większość wielkich koncernów już dawno jest wykupiona przez międzynarodówkę finansów lub innych inwestorów. Udział Niemiec w Siemensie wynosi, jeśli dobrze pamiętam, ca 20%. Międzynarodowe koncerny kierują się celami, które wcale nie muszą się pokrywać z interesami Niemiec, choć czasem się oczywiście pokrywają, jak w przypadku Siemensa. Deutsche Bank jest z kolei dokładnie odwrotnym przykładem, ten bank został splądrowany przez międzynarodówkę finansów (bankierów inwestycyjnych), co dziś nawet wreszcie przyznał FAZ.
                              • berek_p Re: Ewa, mama jeszcze jedne pytanie :-) 27.03.18, 22:28
                                Ale Ewa nie jest Niemką i ma polską mentalność. NS2 powstanie,polscy politycy też boją się,premier mięknie.
                                Zresztą w Polsce wałkują sprawy Amber Gold i kamienic odzyskanych przez osoby mające dzisiaj 128 lat.
                                Firmy niemieckie w ostateczności mogą działać w Rosji,a gaz i energię elektryczną będa mieli jeszcze taniej.
    • lubat Re: Trochę humoru 27.03.18, 11:11
      Nowa Zelandia też chciałaby przyłączyć się do akcji wyrzucania rosyjskich dyplomatów, ale, doch finden sich im Land offenbar keine russischen Diplomaten, die man ausweisen könnte - jak powiedziała tamtejsza premierka Jacinda Ardern. Czyli: w kraju nie ma żadnego rosyjskiego dyplomaty, którego by można było wydalić.

Coś kręci ta pani Jacinda, bo tam jest rosyjska ambasada z pełną obsadą osobowąwink

bazonline.ch/ausland/europa/bericht-berlin-weist-im-fall-skripal-vier-russische-diplomaten-aus/story/25418465
      • rosjaiswiat1 To wcale nie jest smieszne 27.03.18, 12:27
        lubat napisał:

> Coś kręci ta pani Jacinda, bo tam jest rosyjska ambasada z pełną obsadą osobową wink

Tam jest nie tylko ambasada, a i konsulat. Wiec spalil sie agent Putina, i teraz "caly swiat" o tym bedzie wiedzial.
        • rosjaiswiat1 Bardzo godne zachowanie Slowacji 27.03.18, 13:29
          Premier Slowacji, wystepoujac w parlamencie, powiedzial, ze rzad Slowacji nie bedzie"ulegac zadnej presji i robic niepotrzebne teatralne gesty", i dodal, ze "Bedziemy czekac. Bo samej tylko wiary w wysokie prawdopodobieństwo rosyjskiej odpowiedzialnosci stronie slowackiej jest za malo".
            • rosjaiswiat1 Re: Bardzo godne zachowanie Slowacji 27.03.18, 15:08
              brat_kryzysa napisał:

> dlatego robia wszystko aby go wywalic ze stolka w tym slynna prowokacja z zabic
              > iem dziennikarza

Ale on ma duze poparcie wsrod Slowakow, a to jest bardziej cenne, niz sama jego osoba.

> Swooja droga szkoda ze Roja ciagle malo jest obecna w przekaziorach panstw przy
              > dupasow

Ale jak Rosja moze zmusic przydupasow do tego, zeby oni przekazywali objektywne informacje z Rosji? Czy masz na to pomysla?
      • walter622 i ... ? 29.03.18, 16:02
        rosjaiswiat1 napisał(a):

> www.rt.com/on-air/422676-russian-foreign-ministry-briefing/

Miało być coś istotnego i ... ???
        • rosjaiswiat1 I chyba nic 29.03.18, 16:25
          Sadze, ze Zacharowa miala opowiedziec o tych materialach, ktore Wielka Brytania przygotowala dla swoich "sojusznikow", ktore w jakis sposob trafili w rece Rosji. Ale "Komersant", publikujac materialy, zepsul Zacharowej wszystko. Wiec jej pozostalo sie tylko mowic o honorowych gosciach w Wielkiej Brytanii na olimpiadzie w nazistowskiej Germanii.
          • starywro-bel Re: I chyba nic 29.03.18, 16:35
            Mogla im chociarz dac link do tego artykulu.

pracownia4.wordpress.com/2018/03/25/30-waznych-pytan-w-sprawie-skripala-i-reakcji-rzadu-brytyjskiego-ktore-powinni-zadawac-dziennikarze/
            • rosjaiswiat1 Re: I chyba nic 29.03.18, 16:48
              starywro-bel napisał(a):

> Mogla im chociarz dac link do tego artykulu.

Vigil, kogo te pytania interesuja? Ludzi myslace i bez tych pytan widza co jest grane,a inni nigdy nie zadaja pytan, oni po prostu polykaja informacyjna papke nie przezuwajac.

p.s. do tych 30 pytan ja moge dolozyc kolejnych 30.
                • rosjaiswiat1 Re: I chyba nic 29.03.18, 17:08
                  starywro-bel napisał(a):

> I ja tez moze dolozyc ale jest lepiej dac jakas informacje

A tu bardzo mylisz sie. Proba podanie jakiejs informacji moze byc odebrano jako proba tlumaczenia sie. Rosja w niczym nie zawinila, wiec nie musi tlumaczyc sie. Rosja obecnie po prostu wysmiewa zachod za tak debilna prowokacje,i to jest o wiele bardziej skuteczne:
                  www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2018/03/27/after-u-s-expels-60-diplomats-russia-does-what-its-best-at-trolling/?utm_term=.065d2f13c81e
                  • starywro-bel Re: I chyba nic 29.03.18, 17:14
                    Hehehe, a usrael robi to co umie najlepiej, czyli jak chcesz poczytac o tej chucpie to zaplac.

"We're glad you're enjoying
                    The Washington Post.
                    Get access to this story, and every story, on the web and in our apps with our Basic Digital subscription.
                    Keep reading for $10 $1"
                    • rosjaiswiat1 Re: I chyba nic 29.03.18, 17:28
                      starywro-bel napisał(a):

> Hehehe, a usrael robi to co umie najlepiej, czyli jak chcesz poczytac o tej chu
                      > cpie to zaplac.

Skopiowac tobie ten tekst? Ja mam do niego dostep.
                      • rosjaiswiat1 I tak skopiuje :-) 29.03.18, 17:34
                        After U.S. expels 60 diplomats, Russia does what it’s best at: Trolling

When countries decide to expel diplomats from other nations, the measures are usually supposed to send a serious message: Enough is enough.

Monday’s expulsion of more than 100 Russian spies and diplomats by two dozen countries may well pose practical challenges to the Kremlin’s ability to gather intelligence overseas. Compared with the measures taken after Russia stood accused of being involved in the 2014 downing of the Malaysia Airlines Flight 17 over eastern Ukraine, the West appeared to offer an unusually strong rebuke following the poisoning of a former Russian spy in Britain.

Russia, however, is very good at appearing unfazed, and diplomatic sanctions often result in cheekiness, ridicule and trolling that appear to be intended to dismiss some of the gravity that Western nations may have hoped to trigger.

After its consulate in Seattle was ordered shut down, the Russian Embassy in Washington tweeted out a poll asking which U.S. consulate Russia should shutter in response.

The tweet followed a common pattern that has emerged in recent years among the Russian diplomatic corps. In an attempt to show what they say is the hypocrisy of the West, Russia’s Twitter-savvy diplomats in Moscow, London and Washington frequently resort to memes to mock Western allegations of election interference or human-rights abuses.

Russia’s U.S. Twitter account has yet to dethrone its British counterpart, which has refined the “art” of trolling Western governments for years using the handle @RussianEmbassy.

Not all of the photos or memes shared by the official accounts are produced by Russian diplomats. The one shown below was first circulated in pro-Trump groups on Reddit, according to The Washington Post's Adam Taylor, and then shared by the account of the Russian Embassy in Britain. The tweet was an attempt to ridicule allegations of Russian election hacking in Europe and North America.
                        When President Barack Obama expelled 35 Russian diplomats over the country’s hacking of the Democratic National Committee and Hillary Clinton's presidential campaign during the 2016 election, Russia mocked him for being a “lame” duck.
                        According to Moscow-based journalist Alexey Kovalev, many of the tweets used by official Russian accounts in response to Western allegations repeat a similar pattern. They deny “basic facts” and “deflect any responsibility,” Kovalev wrote on Twitter last month.

While Russia's diplomats may use modern platforms, their strategy is also rooted in far older concepts. The Russian responses rarely directly disprove the allegations made by Western officials but aim instead to expose the alleged hypocrisy of the West itself. This strategy, known as “whataboutism,” has long been deployed by the former Soviet Union.

When accused of something, “the response is always the same: 'Look at what the West or what the U.S. have done. How can you accuse us of war crimes if you have done far worse things? It is an attempt to derail any constructive discussion and dialogue,” Kovalev told The Post on Tuesday.

Kovalev said that the tweets were part of a coordinated effort by the foreign ministry's press and information department. Its director, Maria Zakharova, is widely known among Moscow-based journalists for her remarks that sometimes blur the lines between serious announcements and mockery. It's a strategy that works online just as well as it does offline.

On Twitter, picking a “comically bad pic” gives the tweets their final touch, Kovalev said It further distracts from the often-serious nature of the allegations the tweets are addressing.

Kovalev believes that the posts also target a domestic audience back in Russia. “The tweets often become top news on Russian state media, and the audience loves it,” he said.

At times, Russia's strategy has been used against it. After the poisoning attack on Sergei Skripal and his daughter Yulia, unidentified activists in London sprayed graffiti on the pavement near the Russian ambassador's residence that read: “Dine at the Russian Embassy / Pasta Polonium / Sarin Spaghetti / & Novichokolate / Who knows what we Putin.”
                        But so far, there has been no social media trolling campaign nearly as coordinated as Russia's. “[Those tweets] are seeking to disrupt conventional narratives and to provide an alternative perspective in a way that is hard to counter with the usual style of ‘rational’ argument,” London School of Economics professor Charlie Beckett told Vice in 2017. “Even when they attract critical responses they have achieved their aim of raising the profile of the Russian point of view,” he said.

By the time the Russian Embassy poll asked which U.S. consulate should be closed in retaliated ended on Tuesday, more than 57,000 people had responded.

Matthew Bodner contributed to this report from Moscow.
                        • starywro-bel Re: I tak skopiuje :-) 29.03.18, 17:48
                          Hehehe, calego nie przeczytalem czas mine goni ale juz wywnioskowac mozna ze: sadze ciebie wedlug siebie, co to znaczy to ze moje winy przypisuje tobie
                          Rosjanie uzywaja media spolecznosciowe, w przeciwienstwie do tuby rzadowej zachodu i tu Rosja ma przewage niesamowita Zreszta Trump wygrali wybory bo Kuszner umial sprytnie wykorzystac te media czyli internet.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka