Dodaj do ulubionych

Konferencja prasowa ambasadora FR

05.04.18, 16:53
Konferencja ambasadora Federacji Rosyjskiej w Wielkiej Brytanii w całości - ponad godzinę - transmitowana przez Sky News właśnie dobiegła końca.
Wnioski jakie mi sie nasuwają:
The British not only don't play by the rules, they don't care to.
The tables are turned on Britain. If the British keep stonewalling, if they delay granting a visa to Yulia Skripal's cousin from Moscow or deny access to the Skripals, their case will lose even that limited credibility it possibly had.
The British themselves decided to play the game not on the basis of evidence but on trust. When Corbyn was reprimanded by the papers, he was asked "Whom do you trust - us [?] or the Russians?".
Now that one month has passed since the Skripal poisoning it is clear that you can't trust the party that does not play by the rules.
Obserwuj wątek
  • aby Re: Konferencja prasowa ambasadora FR 06.04.18, 00:51
   Mogliśmy też w Sky News wysłuchać wystąpień przedstawicieli FR i i UK na forum Rady Bezpieczeństwa NZ. Ambasador Vasili Nebenzya zaprezentował stanowisko Rosji w sprawie zamachu na Sergeja i Julii Skripalów, stawiając stronie brytyjskiej szereg konkretnych zarzutów. To było mocne, dobre przemówienie – a red-beef speech with plenty to chew on – choć może nie zawsze wyraźnie spuentowane i poświęcające może zbyt wiele uwagi różnym wypowiedziom Borisa Johnsona. To cwany blagier i pretensjonalny clown; jego skandalizujące wyskoki nie zasługują na roztrząsanie czy doradzanie, by doczytał Dostojewskiego (dla tematu posiedzenia to nie ma żadnego znaczenia).
   Odpowiedź p. ambasador Karen Pierce miała przekonywać suchą precyzją. Zostało wrażenie biurokratycznej sztywności, sztampy i groteskowej niekonsekwencji (jeszcze jedno potwierdzenie tezy, że kobiety mają wyczucie, ale nie do logiki). Zamiast mówić do rzeczy i odnieść się do pytań i zarzutów p. Pierce opowiadała ilu to ludzi jest zaangażowanych w śledztwie, ile setek i tysięcy godzin to już pochłonęło, że przesłuchano 500 ‘witnesses’, itp. Swiadków czego? To, że przeprowadzono 500 czy więcej rozmów nie jest przecież równoznaczne z pozyskaniem takiej ilości świadków (to a propos precyzji).
   Brak logiki w wypowiedzi pani ambasador polega m.in. na tym, że najpierw zapewnia i tłumaczy tonem urażonej cywilizowanej wyższości (condescension), że Rosja niepotrzebnie się oburza – przecież my tylko mówimy, że coś jest ‘highly likely’, powstrzymując się od orzekania o winie, bo to należy do sądu . Zaś za chwilę uzasadnia wykluczenie Rosji z wszelkich prac dochodzeniowych w ramach OPCW, ze względu na to, że Rosja jest przecież winna, ilustrując to efektownym porównaniem (Russia is to blame: and you don’t bring in the arsonist to put out the fire).
  • rosjaiswiat1 Re: Konferencja prasowa ambasadora FR 06.04.18, 12:05
   Wystapienie przedstawiciele Rosji i Wielkiej Brytanii nie byli czyms, czego nie spodziewalbym sie. Mnie bardziej zainteresowalo wystapienie przedstawiciela Polski w ONZ,w ktorym on wyrazil ,w imieniu Polski, bezgraniczne zaufanie dla UK. Ciekawie, co takiego zna Polska, ze tak bezgranicznie ufa kraju, ktory wielokrotnie Polske oszukal?
   • berek_p Re: Konferencja prasowa ambasadora FR 06.04.18, 12:26
    To tylko bezinteresowna miłość do starszego pana. Nikt tak dobrze nie zrozumie sitwy z Warszawy jak sitwa z Londynu.
    Mnie jedynie zastanawia nie to że UK było imperium a Rzeczpospolita dała się rozebrać na części jak jakaś nierządnica,lecz to co ciągnie upadłe terytorium do dużej aglomeracji.
    Może tam owa nierządnica jest lepiej zrozumiana ?
     • berek_p Re: Konferencja prasowa ambasadora FR 06.04.18, 21:21
      Prawdziwy biznes polacy robili w Rosji a wtedy obie gospodarki były połączone. Kiedy rządy w Warszawie zostały przekupione przez mafię z zachodu i na polaków przyszła bieda.
      Straty w gospodarce są łagodzone przez coroczne łapówki z Brukseli pod postacią wsparcia finansowego i innych dopłat unijnych.
      To wstyd aby budka zbita z desek była za unijne wsparcie a samorządy nie miały za co położyć kostkę brukową.
      • eva15 Biznesy z Rosją 06.04.18, 23:01
       berek_p napisał:

       > Prawdziwy biznes polacy robili w Rosji

       Coś w tym jest...
       XIXw. Łódź z małej wioski rozwinęła się błyskawicznie w ciągu kilkudziesięciu lat do wielkiego miasta i 2. największego w Europie (po Manchasterze) centrum produkcji tekstylnej. 80-90% tej produkcji szło na rynek rosyjski.
       • berek_p Re: Biznesy z Rosją 06.04.18, 23:57
        Takich miast jak Łódź w tym kraju było dużo w zależności na czym stała miejscowa gospodarka. Niestety długo przyjdzie nam czekać na zmiany i tylko wojna je przyśpieszy.
        A polacy czekają aż unia będzie bye bye.
        A poniżej coś śmiesznego.
        Ci ludzie mają wyobraźnię i to długofalową

        pl.sputniknews.com/swiat/201804067714538-ksiezyc-ukraina-Sputnik/
       • monalisa2016 cosik dla Evy15 07.04.18, 00:35
        Nie mam zamiaru brania udzialu w dyskusji by potem byc kasowana albo zapuszczac sie na bezsensowne klotnie z Igorem tak jak np. postapil z Walterem ktory mial 100% racje.

        Korzystam z okazji by przeslac Evie15 ciekawe linki dla pewnego zrozumienia pewnych partii i dzisiejszych Niemiec pod batuta Merkel.

        Jak bedziesz miala czas posluchaj calosci:

        www.youtube.com/watch?v=AGhj1hWyqks&t=22s
        www.youtube.com/watch?v=BgLyxnjJCtA
        www.youtube.com/watch?v=sIxQ-CQZwjg
        Mam nadzieje ze wiesz kim byla ta pani w czasach DDR i za co byla wieziona w Bautzen.

        www.erklaerung2018.de/index.html#letter_link
  • walter622 Bez komentarza 07.04.18, 01:36
   aby napisał:

   > if they delay granting a visa to Yulia Skripal's cousin from Moscow or deny access to the
   > Skripals, their case will lose even that limited credibility it possibly had.

   mir24.tv/news/16299697/sestre-yulii-skripal-otkazali-v-vydache-britanskoi-vizy
   Komentarz jest całkowicie zbędny.
   • monalisa2016 Re: Bez komentarza 07.04.18, 02:12
    Walter duzo mozna poczytac na ten i inny temat u Kanadyjczykow
    www.globalresearch.ca/

    Tu na tych napisach w w prawym rogu mozna sobie j. przestawic (cytat)

    "Notre site en Français: mondialisation.ca
    Italiano Deutsch Portuguê ssrpski العربية
    Globalizacion | Asia-Pacific Research"
    ................
    albo tez tu, niestety tylko w j. niemieckim:
    www.heise.de/suche/?rm=search&sort_by=date&channel=tp&sort=d&q=Skripal&channel=tp

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka