Dodaj do ulubionych

G-7 --> G-8 czyli tańce godowe...

21.08.19, 20:49
... wokół Putina.
Po spotkaniu z Macronem niektórzy spekulowali, że był także omawiany ewentualny powrót Rosji do grona G-7 (G-8). Dzisiaj Trump powiedział to publicznie, że powrót Rosji do tego grona byłby bardzo wskazany. A w ogóle zadziwiająca jest intensywność spotkań politycznych akurat przed szczytem G-7. Putin jest dzisiaj w Finlandii (obecnie przewodzi UE) a niemiecki min. spr. zagr. przebywa w Moskwie.

Nie wiem, co na to rosyjska wierchuszka, ale oglądałem dzisiaj parę wypowiedzi rosyjskich komentatorów i jeśli oni mieliby decydować, to Rosja się nie spieszy z przyjęciem propozycji. Twierdzą, że propozycja nie jest wysuwana z nagłego przypływu sympatii do Rosji, lecz jest próbą jej wyłuskania z sojuszu z Chinami. Chyba nawet do najgłupszych na Zachodzie dociera prawda, że to Chiny, a nie Rosja są ich głównym przeciwnikiem.
Inną przyczyną nagłego przypływu sympatii Trumpa i przyciągnięcia Rosji może być fakt, że następny szczyt G-7/8 ma się odbyć w Trump-Tower kilka tygodni przed wyborami prezydenckimi w USA. Komentarz chyba niepotrzebny.

Jeden z komentatorów wysunął ciekawą propozycję: ponieważ Rosja została usunięta z tego towarzystwa przed szczytem w Petersburgu, więc Rosja będzie gotowa powrócić pod warunkiem, że następny szczyt zbierze się na Krymie.
Obserwuj wątek
    • lubat Re: Olac te tance godowe :-) 21.08.19, 22:08
     Olać czy nie olać - oto jest pytanie. Bo przynależność do tego "reliktu tych czasow, gdy Amerykanom wydawalo sie, ze oni sa pepkiem swiata i o wszystkim decyduja" miałoby także bardzo pozytywne skutki dla Rosji. Bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić sytuacji, że Rosja wstępuje do G-8 a sankcje wobec niej trwają.
     • trzyprawdy Re: Olac te tance godowe :-) 21.08.19, 22:38
      Bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić sytuacji, że Rosja wstępuje do G-8 a sankcje wobec niej trwają.

      Wlasnie o to chodzi. Chucpiarz zionaziolski Trum nakladal/podpisywal sankcje kilka razy na Rosje a teraz pokazuje Rosji marchenko, typowe dla rzydowskich chucpiarzy ktorzy nim rzadza.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka