Dodaj do ulubionych

Brawo GB !

12.12.19, 23:27
Jak nie przepadam za cyniczną GB, tak gratuluję wyniku wyborów.
Patrzę na to z pozycji przymusowo poddanego jewrokomisarzom kontynentalnego obywatela.
Brytyjski wybór to jedyna szansa na pokazanie, jak chora jest EU .

Komuna upadła, bo istniała atrakcyjna alternatywa na Zachodzie. Jewropa upadnie, bo GB pokaże za kilka lat, że bez Jewropy jewrokomisarzy może być lepiej. GB potrzebuje 3 lata, maksymalnie 5 lat na dopasowanie się do nowych warunków i oderwaniesię od więzi kooperacyjnych z EU. Te lata będą trudne, ale potem będzie już tylko z górki... Całkiem jak po upadku komuny w Ostblocku. Na początku też było ciężko, gdy więzi gospodarcze nagle szlag trafił.
Obserwuj wątek
  • monalisa2016 Re: Brawo GB ! 12.12.19, 23:57
   A w Wloszech rzad sie wali, po glosowaniu nad Europäischer Stabilitätsmechanismus (ESM) uciekaja senatorzy z M5S (Grillio/Luigi Di Maio) do Lega (Salvini).

   In der Zwischenzeit herrscht im M5S Chaos. Luigi Di Maio weiß nicht, was er tun soll, er ist nervös ("Salvini hat den "Kuhmarkt" für den Senat der Republik geöffnet). smile

   www.ilgiornale.it/news/politica/altri-grillini-scaricano-gigino-m5s-sta-implodendo-1798332.html
    • brat_kryzysa Re: Brawo GB ! 13.12.19, 16:10
     A co będzie mieć do zaoferowania GB po zerwaniu tzw więzi kooperacyjnych ?nie twierdzę że nie będzie znaczącym krajem ale coraz bardziej marginalnym, szczególnie gdy centra finansowe rozpłynął się po swiecie
     • monalisa2016 Re: Brawo GB ! 13.12.19, 21:53
      brat_kryzysa napisał:

      > A co będzie mieć do zaoferowania GB po zerwaniu tzw więzi kooperacyjnych ?

      Jakiej kooperacyjnej więzi? Sądzisz ze firmy zwiną manatki i przeniosą się na kontynent?
      Firmy zostaną tak jak zostali mimo groźby Brexitu
      Zaraz po ogłoszeniu exit poll pfund poszedł znacząco w góre znaczy że będzie przypływ inwestycji a tym upływ ich z wielkiego europejskiego kontynentu (unii).

      Brytyjczycy wybrali wolność, wolność gospodarczą, wolność prywatną, żaden nie będzie im nakazywał jak mają żyć, co mają prawo powiedzieć czy napisać bez groźby że będą zaraz wyzwani, obstemplowani od nazistów, faszystów a w najgorszym wypadku zizolowani czy pozbawieni środków do życia z zawodowej pracy.
      Nie wspominam o nienaruszalności cielesnej, prawa ręka panstwowego nawracania (ANTIFA) nie śpi.
      Można im tylko pozazdrościć i pogratulować odwagi jak i stabilności charakteru.

      nie t
      > wierdzę że nie będzie znaczącym krajem ale coraz bardziej marginalnym, szczegól
      > nie gdy centra finansowe rozpłynął się po swiecie
      >

      Marginalna i zizolowana jest unia, cały świat patrzy się na nas z politowaniem jak na wariatów.
      Kuszenie London City już się odbyło i co rozproszyło się ono albo przeszło do Frankfurtu, Paryża czy Warszawy? NIE!!!
      Jak sobie pomyślę że pewien bank w Niemczech (wyczytane z zagranicznych mediów, nasze nie mrukną o tym) posiada 20 krocie toksycznych derywatów jak roczny BIP panstwa, przy upadajacej gospodarce, nie trzeba być geniuszem by wiedzieć co nas w unii czeka.
      Przygotujmy się - Brexit to odliczanie do zresetowania. Katastrofa EU w zasięgu wzroku.
      Kto nastepny po Wielkiej Brytanii?
      Włochy!!!"
   • aby Re: Brawo GB ! 13.12.19, 01:29
    Na razie funt trzyma się mocno - w Polsce zdaje się przeskoczył 5 zł i idzie ostro w górę.
    Na wieść o prawdopodobnym zwycięstwie Johnsona, giełda też idzie w górę, a inwestorzy z miliardami w portfelach tłoczą się u drzwi (brytyjskich).
    Dezercja banków z City do Frankfurtu okazała sie RFNowską bajką (ojczyzna Grimma ma słabość do baśni).
    Na mapie geopolitycznej są trzy (cztery) centra - USA, Chiny, Rosja, (Izrael). EU to peryferie. UK wychodząc z peryferii, przybliży się do jednego lub dwu centrów (USA, Chiny/Azja).
    • aby Re: Brawo GB ! 13.12.19, 09:16
     Temat wyborów w Wielkiej Brytanii na cenzurowanym sił postępu GW. Po wątku założonym wczoraj późnym wieczorem na Forum Swiat dziś rano już nie ma śladu.
     Razem z tym wątkiem zniknęły moje wpisy "a mówiłem".
     Ponieważ nie zrobiłem sobie kopii, niestety niemożliwe jest udostępnienie tych komentarzy na tym forum.
    • eva15 Re: Brawo GB ! 13.12.19, 12:31
     Podobną baśnią były opowieści o tym, że Anglicy masowo będą się starać o niemieckie (francuskie etc.) obywatelstwo. Ruch będzie odwrotny: niemieccy (francuscy etc.) Leistungsträger, czyli z reguły młodzi, dobrze wykształceni, ambitni zawodowo ludzie obiorą kierunek GB.
    • brat_kryzysa Re: Brawo GB ! 13.12.19, 16:31
     Co wg ciebie bbedzie miala do zaoferowania GB przy zmieniajacej sie architekturze geopolityczno-finansowej??
     Istotne bogactwa? Innowacje?? na czym bedzie opierac sie sila funta?
  • berek_p Re: Brawo GB ! 13.12.19, 10:02
   Dobrze że UK wychodzi z UE,dodatkowo wynik wyborów obala tezę jakoby Kreml miał wpływ na wybory w UK.
   Ponieważ obecne czasy nie przypominają upadku ZSRR, nie będzie poważnych trudności.
   • lubat Re: Brawo GB ! 13.12.19, 10:14
    berek_p napisał:

    > Dobrze że UK wychodzi z UE,dodatkowo wynik wyborów obala tezę jakoby Kreml mia
    > ł wpływ na wybory w UK.

    Obala?! Zobaczysz ile "poważnych" komentatorów w "opiniotwórczych" mediach europejskich powie wprost, że to była sprawka Putina i jego hakerów.
    Może być to trochę osłabione poprzez fakt, że Trump nawoływał otwartym tekstem do brexitu. Nawiasem mówiąc, nikt mu nie zarzucał mieszania się sprawy innego państwa.
    • monalisa2016 Re: Brawo GB ! 13.12.19, 11:07
     Najdobitniejszy przykład Haltungsjournalismus, tą drogą chcą osiagnąć wiarygodność mediów, wiarygodność w unię swoją porażką jako bezstronne które jeszcze nie zrozumieli że obecna unia, unia z tą nieludzką twarzą musi najpierw upaść by europejskie społeczenstwa mogły oddychać i żyć w wolności bez narzucania im ich zakłamanej dotkryny.

     twitter.com/NikolausBlome/status/1205254471804235777
    • berek_p Re: Brawo GB ! 13.12.19, 14:42
     Nawet nie mam pojęcia które to są opiniotwórcze media unijne. Nie chciałem obecności Polski w UE, oraz nie byłem na głosowaniu.
     Za UE były młodzież w wieku dziecięcym, może trochę starszyzny, urzędasy i rolnicy liczący na dopłaty. Ludzie biznesu tylko na tym stracili. Zakłady plajtowały a i tak rolnicy w Polsce są na poziomie Albanii w stosunku do sąsiadów.
     Natomiast ZSRR było jednym państwem, zbyt zróżnicowanym aby pogodzić sprzeczności.
     Mógłby nadal istnieć o ile kraj zreformowałby się na wzór USA.
     U schyłku istnienia ZSRR nie zdały egzaminu armia i służby specjalne.
  • brat_kryzysa Re: Brawo GB ! 13.12.19, 16:42
   Jewropa jak to okreslasz moze stac sie silnym graczem, warunkiem jest prowadzenie niezaleznej polityki , przewektorowac handel, musi wrocic takze do tzw Europy ojczyzn , zrzucic karb biurokracji, wrocic do wartosci ktore staly sie podwalinami integracji jak np wolnosc gospodarki, konkurencje i nieskrepowana wspolprace
   GB wroze stopniowa marginalizacje
  • rosjaiswiat1 Brawo РФ ! 13.12.19, 20:35
   Zgodnie z oczekiwaniami The Washington Post wybory w GB wygrala Rosja.

   A jesli calkiem serio, to o tym kto mial wygrac wybory, zadecydowal, jak zwykle, wlasciciel "The Sun" Rupert Murdoch. Jeszcze nie zdazylo sie w najnowszej historii wyborow w UK, ze nie wygrala ta partia, ktora wsparlaby ta najbardziej opiniotworcza gazeta w Wielkiej Brytanii.
   Jestem pewien, ze praktycznie nikt na forum nie ma wyobrazenia o tym, jak prymitywna jest zdecydowana wiekszosc brytyjskiego spoleczenstwa. Ta wiekszosc ledwie umie czytac i pisac w swoim ojczystym jezyku, napisac najprostszy tekst bez bledow, to zadanie , ktoremu malo kto z Brytyjczykow sprosta. Do tego ta wiekszoscc nienawidzi programy publicystyczne w TV, wiec kampania wyborcza w telezwizji praktycznie nie istnieje - owszem, czas od czasu w trakcie nadawania wiadomosci cos tam o programach wyborczych mowi sie, ale to malo kogo interesuje. najwazniejsza kampania wyborcza odbywa sie w gazetach, a i tam nie znajdziesz programow wyborczych, czy dyskusje - wszystko jest w obrazkach. A biorac pod uwage fakt, ze w UK nie ma takiego pojecia jak cisza wyborcza, to wiekszosc Brytyjczykow oddaje swoj glos pod wplywem impulsu, ktory w ostatniej chwile dostaje od gazety, ktora czyta na co dzien (gazety w UK sa smiesznie tanie, i sprzedaja sie doslownie wszedzie, a przed wyborami to po prostu leza w kazdym dostepnym miejscu calkowicie za darmo, miedzy innym i w miejscach, gdzie odbywaja sie wybory.
   Tu macie informacje odnosnie tego, jak brytyjska prasa wspierala partii:
   inews.co.uk/news/media/general-election-2019-uk-newspaper-coverage-the-sun-daily-mail-brexit-1340033
  • rosjaiswiat1 Pare slow o Brexicie 13.12.19, 20:58
   Juz w tej chcwile mozna stanowczo stwierdzic, ze 31 stycznia 2020 roku Wielka Brytania "wyjdzie" z Unii Europejskiej. Slowo "wyjdzie" nie przypadkowo zostalo napisano w cudzyslow.", poniewaz nie bedzie zadnego wyjscia. Formalnie Wielka Brytania wyjdzie, ale na tych warunkach, ktore zostali uzgodnione miedzy UE a Theresa May - czyli UK przestaje byc czlonkiem UE, ale wszystko pozostaje sie po staremu, oprocz jednego. Wielka Brytania nie bedzie placic skladek, a znaczy nie bedzie miec prawa glosu. Poprzedni parlament to umowe odrzucal za kazdym razem, jak tylko byla poddawana pod glosowanie. gdy Thereske zmienil Boryska, to nic praktycznie nie zmienilo sie - Boryska nadal poddawal pod glosowania ta sama umowe, z drobnymi zmianami, dotyczace Polnocnej Irlandii.
   Wiec o co w tym wszystkim chcodzi?
   A chodzi tylko o to, ze ani Partia Pracy, ani Konserwatory, nie chca Brexitu. |Wynik referendum to byl wypadek przy pracy - nikt nie przypuszczal, ze Brytyjczycy zaglosuja za wyjscie z UE, ale tak stalo sie (Brytyjczycy glosowali patrzac na obrazki, na ktorych byli widoczne tlumy uchodzcow, ktore zmierzaja w kierunku UE, wiec oni glosowali za to, zeby te tlumy nie dotarli do wysp, a nie za wyjscie z UE).
   Partia Pracy, ktora nie czula swojej odpowiedzialnosci za ten referendum, ptroponowala lub olac glos ludu, lub zmusic lud wypowiedziec sie po raz drugi.
   Konserwatorom rowniez Brexit nie byl potrzebny, ale to oni rozpisali refferendu, i tak prosto olac wynik oni nie mogli, dlatego umowili sie z Unia, ze wyjda, ale pozostana sie.
   Wiec cala ta walka o Brexit w Uk, to nic innego, jak tylko walka o to, na jakich warunkach pozostac sie w Unii, czy na starych, czy na nowych. Wygrala, w ostatecznosci, opcja konserwatorow - pozostac sie w Unii na nowych warunkach, czyli wiezi gospodarcze nadal beda takie same, ale politycznie UK z Unii wyjdzie, co oczywiscie nie jest zbyt dobre, poniewaz Wielka Brytania bedzie zmuszona podporzadkowac sie temu, co beda przyjmowac ci, kto w Unii pozostal, sie, ale jest i plus - Londyn juz nic nie bedzie placic Brukseli.
    • rosjaiswiat1 Re: Pare slow o Brexicie 13.12.19, 22:33
     berek_p napisał:

     > To jak w stylu PSL. Jestem za a nawet przeciw.

     Raczej w stylu Walesy.

     > W dłuższej perspektywie taki mariaż nie uda się i rozstanie będzie bardziej bol
     > esne.

     A niby czemu nie da sie? Za pare miesiecy zostanie podpisany jakis traktat, na mocy ktorego stosunki UE z UK nabiora nowego ksztaltu.
     Oczywiscie wszystko co napisalem moze okazac sie stekiem bzdur, ale tylko w tym przypadku jesli UK wyjdzie z Unii bez zadnej umowy, czyli Brexit bedzie twardy.
     • berek_p Re: Pare slow o Brexicie 13.12.19, 22:54
      Jak będzie za kilka miesięcy okaże się.
      UK nie jest osamotniona. Ma swoje kolonie.
      Canada i Australia. Nie wiem jaki do UK ma stosunek Nowa Zelandia.
      Mimo nawet niewielkich rozmiarów w samej Europie tworzy olbrzymi rynek finansowy.
      I odejście z UE da świeży oddech i nowy rozdział w historii kraju.
      • rosjaiswiat1 Re: Pare slow o Brexicie 13.12.19, 23:10
       berek_p napisał:

       > I odejście z UE da świeży oddech i nowy rozdział w historii kraju.

       A mozesz napisac o tym wiecej? Jak moze kraj, ktory pozbyl sie swojego przemyslu dostac swiezy oddech?
       I musisz pamietac, ze London City, czyli centrum finansowy, moze pasc, jako pierwszy. Czy wiesz, ze Polskaw glebokiej tajemnicy, w pospiechu, wywiozla z Londynu 100 ton zlota? Oczywiscie po tym jak zloto zostalo wywieziono, to przestalo byc tajne:
       tvn24bis.pl/z-kraju,74/nbp-rezerwy-zlota-okolo-100-ton-zlota-sprowadzono-do-polski,988136.html
       • berek_p Re: Pare slow o Brexicie 13.12.19, 23:29
        UK ma przemysł w koloniach a także liczne powiązania w Azji czy Afryce.
        Oczywiście że wiem o sprowadzeniu zlota z Londynu do Polski.
        Nie róbmy z UK jakiegoś karła na miarę Łotwy. To nadal nowoczesny kraj z możliwością rozwoju.
        • rosjaiswiat1 Re: Pare slow o Brexicie 14.12.19, 22:01
         berek_p napisał:

         > UK ma przemysł w koloniach a także liczne powiązania w Azji czy Afryce.

         Od dawna to juz jest nieaktualne. UK nie ma juz zadnych kolonii, a powiazania w Azji i Afryce sa bardzo slabe.

         > Oczywiście że wiem o sprowadzeniu zlota z Londynu do Polski.
         > Nie róbmy z UK jakiegoś karła na miarę Łotwy. To nadal nowoczesny kraj z możliw
         > ością rozwoju.

         Czy wiesz jaki udzial w PKB Wielkiej Brytanii ma realny sektor gospodarki, czyli bez tak zwanych "uslug"?
         • eva15 Re: Pare slow o Brexicie 15.12.19, 22:48
          rosjaiswiat1 napisał:

          > Czy wiesz jaki udzial w PKB Wielkiej Brytanii ma realny sektor gospodarki, czyl
          > i bez tak zwanych "uslug"?

          No właśnie. Sektor produkcyjny w GB jest mały. GB jest w wymianie gospodarczej z EU na minusie. Znów chodzi głównie o Niemcy, które są w saldzie handlu zagranicznego z GB ca 50 mrd euro in plus. Czyli EU/Niemcy więcej sprzedaje do GB niż od niej kupuje. KTO więc mocno ucierpi na Brexicie, zwłaszcza tym ostrym?
         • berek_p Re: Pare slow o Brexicie 19.12.19, 22:36
          UK da sobie z tym radę. Mają przemysł i zdolnych ludzi. Oczywiście nie tych co siedzą na zmywaku.
          Wszystko jest usługą,nawet montaż maszyn czy samolotów.
          Drukowanie książek to też usługa.
           • berek_p Re: Pare slow o Brexicie 20.12.19, 12:09
            Zapytaj dobrej księgowej.
            Druk książek to nie produkcja.
            Zresztą samoloty też mogą być składane z gotowych podzespołów wytworzonych przez innych dostawców.
            Ważna jest klasyfikacja działalności w urzędzie statystycznym
            • monalisa2016 Re: Pare slow o Brexicie 20.12.19, 23:17
             berek_p napisał:

             > Zapytaj dobrej księgowej.
             > Druk książek to nie produkcja.
             > Zresztą samoloty też mogą być składane z gotowych podzespołów wytworzonych prze
             > z innych dostawców.
             > Ważna jest klasyfikacja działalności w urzędzie statystycznym
             ..................................
             Sadze ze mylisz gruszki z jablkami, produkcja ksiazek sama w sobie nie jest usluga. Usluga jest markieting czyli reklama jak i sprzedaz ksiazek.
             Produkcja ksiazki ma pewne etapy produkcji (Arbeitsgänge) ktore osobno sie ksieguje jak i wynagradza (Lohnzahlung).

             Usluga (Dienstleistung) jest czyms innym, ot tak z grubsza bez glebszego wnikania w materie.


             Samoloty skladane z podzespolow to czysta produkcja czyli montaz a nie usluga, usluga jest gotowy samolot sluzacy do przewozu ludzi albo np. udzielanie servisu czyli servisowanie samolotow (przeglad), tankowanie, sprzatanie jego przez obce firmy, itd.
     • monalisa2016 Re: Pare slow o Brexicie 13.12.19, 23:16
      Tu sie okaze kto jest silniejszy wplywami, czy po raz osmy wplywowa kobieta Forbesa czy koncern Murdocha?
      Raczej typuje na powiazania jak i wplywy koncernu Murdocha niez tej bezalternatywnej z okladek Forbesa.smile
      • monalisa2016 Re: Pare slow o Brexicie 13.12.19, 23:35
       monalisa2016 napisał(a):

       > Raczej typuje na powiazania jak i wplywy koncernu Murdocha niez tej bezalternat
       > ywnej z okladek Forbesa.smile
       >


       NIe trzeba bylo dlugo szukac potwierdzenia moich slow.

       carnegieendowment.org/2013/02/07/who-is-more-powerful-merkel-or-murdoch-pub-50897
           • berek_p Re: Pare slow o Brexicie 14.12.19, 19:24
            Jestem pod wrażeniem. Nie powiem że urody bowiem nie wiem jak wyglądasz.
            Ale wiem jak Igor wygląda smile
            Oczywiście że artykuły o biznesie i polityce są ważne choć ja wolę poznawać technologie.
             • berek_p Re: Pare slow o Brexicie 14.12.19, 22:28
              Kiedyś musimy zrobić zlot i pogadać popijając whisky.
              Jak znając życie monalisa nas wszystkich przegada wink
              Jasiu też musi zjawić się bo kto nam będzie opowiadał anegdoty o rosjankach wink
              • monalisa2016 Re: Pare slow o Brexicie 15.12.19, 00:05
               Masz pecha whisky nie pije nawet nie wiem jak smakuje.

               Wysokoprocentowe to nie dla mnie z jednym wyjatkiem rum w herbacie z miodem i cytryna przy przeziebieniach.

               Z wysokoprocentowym napojem mialam "przygode" w Polsce na pewnej imprezie, ktos podejrzal mnie, ze zamiast wodki pije na rowno z nimi ale wode.
               Kiedy przyszlam od tanca bylam pewna ze w kieluszku jest woda, wiec napilam sie wielkim lykiem i tu byla katastrofa, ktos podmienil kieliszek albo zamienil wode na wysokoprocentowy napoj.
               Wszyscy sie zajmowali mna, a ja myslalam ze zaraz bedzie potrzebna karetka pogotowia poniewaz nie moglam zlapac przez dluzszy czas powietrza, a potem mialam niezbyt dobre uczucie w ustach i gardle > wypalone usta i wypalona rura przelykowa.

               Wiec bez takiego polskiego "traningu" smile nie nadaje sie do towarzystwa ktore nie wylewa za kolnierz.

               Mam "pare" butelek polskich wysokoprocentowych w domu ktore sa duzo starsze jak 10 lat.


               Skoro cos niskoprocentowego pije to dobre wino rodzimej/regionalnej produkcji czy dobre piwo od wielkiego dzwonu czy jakiejs wyjatkowej okazji.

               Oj, zapomnialam, polskimi z wlasnej produkcji nalewkami nie pogardze, czestowano mnie nimi w Polsce, byly sehr, sehr lecker umoczyc jezyk i rozkoszowac sie smakiem.
               • berek_p Re: Pare slow o Brexicie 15.12.19, 07:26
                monalisa2016 napisał(a):

                > Masz pecha whisky nie pije nawet nie wiem jak smakuje.
                >
                Whisky jest fantastyczna w smaku. Z coca cola i lodem nie poczujesz że pijesz alkohol.
                Spróbuj aby ocenić czy tak jest.

                > Wysokoprocentowe to nie dla mnie z jednym wyjatkiem rum w herbacie z miodem i c
                > ytryna przy przeziebieniach.
                >
                Herbata z miodem nie jest mi obca.
                Ale rum muszę kupić. U nas nie ma z czego zrobić rum, chyba że z cukru trzcinowego.

                > Z wysokoprocentowym napojem mialam "przygode" w Polsce na pewnej imprezie, ktos
                > podejrzal mnie, ze zamiast wodki pije na rowno z nimi ale wode.
                > Kiedy przyszlam od tanca bylam pewna ze w kieluszku jest woda, wiec napilam sie
                > wielkim lykiem i tu byla katastrofa, ktos podmienil kieliszek albo zamienil wo
                > de na wysokoprocentowy napoj.
                > Wszyscy sie zajmowali mna, a ja myslalam ze zaraz bedzie potrzebna karetka pogo
                > towia poniewaz nie moglam zlapac przez dluzszy czas powietrza, a potem mialam n
                > iezbyt dobre uczucie w ustach i gardle > wypalone usta i wypalona rura prze
                > lykowa.
                >
                Jesteś niemożliwa. Najpierw ustami sprawdza się smak tego co się spożywa. A Ty wszystko łykasz niemal z wiadra.

                > Wiec bez takiego polskiego "traningu" smile nie nadaje sie do towarzystwa ktore n
                > ie wylewa za kolnierz.
                >
                Aby wiedzieć do czego nadajesz się musielibyśmy umówić się na spotkanie. Ja do wszystkiego podchodzę z dystansem ale współpraca zawsze jest możliwa. Wszystko zależy od tego czym lubisz zajmować się.

                > Mam "pare" butelek polskich wysokoprocentowych w domu ktore sa duzo starsze jak
                > 10 lat.
                Nie inwestuję w alkohol ale chciałbym kiedyś zrobić własne wino z winogron.
                Miałem z czereśni, zawartość alk 16 %.
                Wyjątkowy smak

                >
                >
                > Skoro cos niskoprocentowego pije to dobre wino rodzimej/regionalnej produkcji c
                > zy dobre piwo od wielkiego dzwonu czy jakiejs wyjatkowej okazji.
                >
                > Oj, zapomnialam, polskimi z wlasnej produkcji nalewkami nie pogardze, czestowan
                > o mnie nimi w Polsce, byly sehr, sehr lecker umoczyc jezyk i rozkoszowac sie sm
                > akiem.
                >
                Z tym językiem tak nie prowokuj. Jeszcze kogoś rozpalisz wink
   • eva15 Re: Pare slow o Brexicie 15.12.19, 00:30
    Igor ma rację o tyle, że za decyzjami wyborców GB stoją zapewne media Murdocha. Ale najpóźniej od czasów B. Franklina powinniśmy wszyscy wiedzieć, że NIC w polityce nie dzieje się przypadkowo.
    Ani po jednej ani po drugiej stronie barykady nie ma wolności od medialnej inżynierii społecznej, za którą kryje się duża kasa i duże interesy sterujące masami tzw. ciemnego bydełka wyborczego. Od tego nie ma ucieczki po żadnej stronie barykady.
    • eva15 Re: Pare slow o Brexicie 15.12.19, 00:34
     Mimo to ucieczka GB z EU - nawet i z pomocą Murdocha- jest ucieczką do wolności. Zgadzam się z opinią wyrażoną poniżej:
     Die Briten haben sich für Freiheit entschieden, gegen Propaganda und Manipulation, gegen NGOs und dubiose Großdemonstrationen.
     Die Entscheidung der Briten war (und bleibt) die zwischen Freiheit und Sozialismus, zwischen Selbstbestimmung und Knechtschaft. Die Briten haben – wieder! – die Freiheit gewählt.
     • eva15 Re: Pare slow o Brexicie 15.12.19, 00:36
      Czyli:
      Brytyjczycy stanęli po stronie wolności, przeciw propagandzie i manipulacji, przeciw NGOs i podejrzanym wielkim demonstracjom.
      Decyzja Brytyjczyków była (i pozostaje) decyzją między wolnością a socjalizmem, między samostanowieniem a niewolą. Brytyjczycy - znów! - wybrali wolność.


      Cały artykuł, z którego cytuję, wart jest przeczytania/wrzucenia na translatora:
      www.tichyseinblick.de/meinungen/grossbritannien-waehlt-freiheit
      • rosjaiswiat1 Re: Pare slow o Brexicie 15.12.19, 17:56
       eva15 napisała:

       > Czyli:
       > [i]Brytyjczycy stanęli po stronie wolności, przeciw propagandzie i manipulacji
       > , przeciw NGOs i podejrzanym wielkim demonstracjom.
       > Decyzja Brytyjczyków była (i pozostaje) decyzją między wolnością a socjalizmem
       > , między samostanowieniem a niewolą. Brytyjczycy - znów! - wybrali wolność. [/
       > i]


       Gdzis ja cos podobnego juz czytalem. Chyba tak pisali zawodowi propagandysci radzieccy, gdy pisali o Rewolucji Pazdziernikowej. smile
       • eva15 Re: Pare slow o Brexicie 15.12.19, 22:39
        No to mądrzy byli ci propagandyścismile.

        A tak serio - pełna suwerenność od wpływów zewnętrznych nie istnieje. Ale istnieje relatywna suwerenność, a do niej należy m.in.:

        - kontrola własnych granic
        - kontrola imigracji
        - własny parlament jako najwyższe gremium stanowiące prawo
        - wolność zawierania umów gospodarczych
        - własna waluta i polityka pieniężna

        Własną walutę GB mądrze zachowała, całą resztę odzyskuje teraz.
        • rosjaiswiat1 Re: Pare slow o Brexicie 16.12.19, 20:49
         eva15 napisała:


         > A tak serio - pełna suwerenność od wpływów zewnętrznych nie istnieje. Ale istni
         > eje relatywna suwerenność, a do niej należy m.in.:

         Nu to po kolei postaramy sie zobaczyc, jak to wyglada w przypadku UK.

         > - kontrola własnych granic

         Wielka Brytania w pelni kontroluje wlasne granicy, poniewaz nigdy nie nalezala do strefy Schengen.

         > - kontrola imigracji

         I w tym przypadku Londyn moze pochwalic sie, ze kontroluje ten proces.

         > - własny parlament jako najwyższe gremium stanowiące prawo

         I z tym UK nie ma problemu - parlament ma wlasny, i to on stanowi preawo.

         > - wolność zawierania umów gospodarczych

         Nawet Niemcy, ktore sa o wiele mnij samodzielne, potrafia zawierac umowy gospodarcze wbrew protestom innych.

         > - własna waluta i polityka pieniężna
         > Własną walutę GB mądrze zachowała, całą resztę odzyskuje teraz.

         Nic nie odzyska Wielka Brytania po wyjsciu z Unii. Bo to nie Unia stanowi problem dla suwerennosci jej czlonkow, a tylko USA. Bo to Ameryka narzuca Europie to, z kim moze zawierac umowy gospodarcze, a z kim nie moze. To USA narzucaja Europie wzory moralne, i to Amerykanin Soros zorganizowal kryzys imigracyjny w Europie. Unia, jako calosc, ma niewielka szanse, oczywiscie przy zmianie obecnej euroelity, odzyskac suwerennosc dla Europy, a podzielona bedzie zmuszona czekac na upadek hegemona, i tylko wtedy stac wolna.
         • rosjaiswiat1 Czy to Unia pozbawia kraje wolnosci? 17.12.19, 20:22
          Wyzej napisalem:

          > Nic nie odzyska Wielka Brytania po wyjsciu z Unii. Bo to nie Unia stanowi prob
          > lem dla suwerennosci jej czlonkow, a tylko USA. Bo to Ameryka narzuca Europie t
          > o, z kim moze zawierac umowy gospodarcze, a z kim nie moze. To USA narzucaja Eu
          > ropie wzory moralne, i to Amerykanin Soros zorganizowal kryzys imigracyjny w Eu
          > ropie. Unia, jako calosc, ma niewielka szanse, oczywiscie przy zmianie obecnej
          > euroelity, odzyskac suwerennosc dla Europy, a podzielona bedzie zmuszona czek
          > ac na upadek hegemona, i tylko wtedy stac wolna.

          Jak sądzicie, mam racje?
          • monalisa2016 Re: Czy to Unia pozbawia kraje wolnosci? 17.12.19, 21:09
           rosjaiswiat1 napisał:

           > Wyzej napisalem:
           >
           > > Nic nie odzyska Wielka Brytania po wyjsciu z Unii. Bo to nie Unia stanow
           > i prob
           > > lem dla suwerennosci jej czlonkow, a tylko USA.

           Masz jakies dowody na to smie zapytac? Kiedys jezdzono po wskazowki do Hussayna. Donald sie wycofuje z Europy krok po kroku dla ratowania wlasneej gospodarki przez to unia stracila kompas i nie wie sama gdzie sie przytulic, do Chin? Chiny pokazaly tez jej zimne plecy wiec zwracaja sie w kierunku Afryki. Sredniowiecze sprowadzaja i sredniowieczem sie stana. Donald zabral suwerrenosc unii??? NIE!!! Wyznawcy globalizmu zabrali unii suwerennosc!!! Wrota otwarte na osciez dla kazdego i w tym przestepcy to nie jest suwerennosc zwiazku ani panstwowa. Wiec nasuwa sie pytanie gdzie jestesmy?


           Bo to Ameryka narzuca Eur
           > opie t
           > > o, z kim moze zawierac umowy gospodarcze, a z kim nie moze.

           Ameryka ma prawo bronic swoich interesow tak jak kazde panstwo a unia powinna byc w stanie bronic wlasne a jak nie potrafi powinni poddac sie do dymisji albo rozwiazac ten zwiazek. Niewydolnych nieudacznikow do kasowania pieniedzy nikt nie potrzebuje!

           To USA narzuc
           > aja Eu
           > > ropie wzory moralne, i to Amerykanin Soros zorganizowal kryzys imigracyjn
           > y w Eu
           > > ropie.

           Nie uogolniaj, Soros to nie Ameryka tylko deep state wiec zacznij w koncu cos odrozniac a nie wrzucac wszystkich do jednego worka, to brzmi tak jakbym, juz nie pamietam jak sie nazywa rosyjski dziwacznik ktory chcial wyzwalac cala Europe od Merkel, nazwalabym wszystkich Rosjan jak ty uogolniajac Sorosem nazywasz cala Ameryke.


           Unia, jako calosc, ma niewielka szanse, oczywiscie przy zmianie o
           > becnej
           > > euroelity, odzyskac suwerennosc dla Europy, a podzielona bedzie zmuszon
           > a czek
           > > ac na upadek hegemona, i tylko wtedy stac wolna.
           >

           Kto podzielil Europe, oto jest pytanie, ci sami co podzielili Ameryke i dziela ja po dzisiejszy dzien wbrew woli narodu! Przyjdzie dzien ze to sie wszystko zmieni, na to potrzeba czasu. Nowa paradigma dotarla juz na wyspy niedlugo zakotwiczy sie na stale na starym europejskim kontynencie i wtedy bedzie mozna mowic o nowych czasach, o nowej wspolpracy w Europie (od Lizbony po Wladywostok) tak samo jak i poza Europa.


           > Jak sądzicie, mam racje?

           Nie masz racji, za duzo uogolniasz a to nie prowadzi do niczego.
            • monalisa2016 Re: Czy to Unia pozbawia kraje wolnosci? 20.12.19, 02:18
             rosjaiswiat1 napisał:

             > monalisa2016 napisał(a):
             >
             > > Nie masz racji
             >
             > Wiec z twoich slow wynika, ze USA nie maja wplywu na polityke UE.
             >
             >
             Ja nauczylam sie dzielic Stany na fazy starej i nowej paradigmy.

             Nowa paradigma wedlug mnie funkcjonuje jakby beztroskie znaczy bezkarne dzieci bawily sie w paiskownicy pod okiem bacznie obserwujacego ich tate.
             Tata daje im calkowita swobode, obserwuje ale jak dochodzi do karnych, bezgranicznych czynow w ktorych pokazuja one ich prawdziwe zamiary, czyny, tata selekcjonuje je i wyznacza im granice.

             Teraz pomysl jak dziala nowa paradigma w wspomianym kraju, znaczy w Stanach i poza granicami ich, przyklady Wenezuela (Bolton), Iran, Korea Polnocna (Pompeo) i wiele innych przypadkow.
             Donald przejal chore panstwo, chory swiat, sadze ze dosc dobrze rozpoznal o co w tym chorym swiecie chodzi i po kolei stosuje zasade cukierka i paiczy uzdrawiajac go z choroby wrecz z epidemi.

             Jakos mam przeczucie i wrazenie z rozwoju calej swiatowej jak i wewnetrznej sytacji, ze BRD bedzie kiedys uzdrowione, a znachorzy globalnej epidemii zostana zawolani do konfesjonalu by wyspowiadac sie z smiertelnych grzechow, potem zeslani na pokute.
     • rosjaiswiat1 Re: Pare slow o Brexicie 15.12.19, 17:51
      eva15 napisała:

      > Mimo to ucieczka GB z EU - nawet i z pomocą Murdocha- jest ucieczką do
      > wolności.

      O jaka ucieczke moze byc mowa, jesli UK "wyjdzie" na tych warunkach, jakie Thereska i Boryska uzgodnili z Unia?
      • monalisa2016 Re: Pare slow o Brexicie 15.12.19, 18:37
       Tak bylo przed wyborami, po wyborach gra inna orkiestra.
       Teraz dyrygentem jest BoJo w calej krasie i on dyktuje warunki a nie unia.
       W przeciwnym wypadku bedzie twardy Brexit na co unia w obecnym stanie nie moze sobie pozwolic.
       • rosjaiswiat1 Re: Pare slow o Brexicie 15.12.19, 20:34
        monalisa2016 napisał(a):

        > Teraz dyrygentem jest BoJo w calej krasie i on dyktuje warunki a nie unia.

        I jakie warunki dyktuje obecnie Boryska? Lisa bardzo licze na konkretna odpowiedz, bez zadnych bla,bla i wklejania linkow do tekstow bez znaczenia. Tylko konkrety, z odniesieniem do ostatnich wypowiedzi Boryski.

        > W przeciwnym wypadku bedzie twardy Brexit na co unia w obecnym stanie nie moze
        > sobie pozwolic.

        Twardy brexit nie moze sobie pozwolic Wielka Brytania. Unii to praktycznie bez znaczenia.
        • monalisa2016 Re: Pare slow o Brexicie 15.12.19, 22:57
         Ledwo zostały ogłoszone wyniki wyborów, królowa powierzyła BoJo tworzenie rządu, a ty byś już żądał wyników jego unijnych jak i rządowych pertraktacji, trochę cierpliwości by się tu zalecało. smile
         Po wyborach sytuacja się zmieniła diametralnie, po prostu BoJo dyktuje warunki wiekszością w parlamencie, dyktuje warunki unii bez oglądania się na opozycję.
         Społeczenstwo powierzyło mu ten komfort dając mu większość parlamentarną.

         Czy twardy, czy miekki brexit obie strony będą musiały opuścić pióra, WB na przejściowy krótki okres, unia w nieskonczoność > vide Niemcy jako panstwo nadające wiodacą nonsensowną ideologią (Klima-deal Ursuli) unii i utrzymujące ją (największy płatnik!).
         Tą ideologią nie zajedzie daleko ona i tu widzę WB na pozytywnej stronie.

         Jedyny problem będzie z Szkocją ale i tu widzę inną stronę medalu, unijnego komunizmu nie da się pogodzić z szkockim nacjonalizmem, sądzę że Szkoci przejrzą na oczy.

         WB to dopiero początek unijnych problemów, okaże się co będzie wiosną w Włoszech, już jest tam masę problemów i sypiący się rząd jak i wielkie problemy ratowania banków wrecz upanstwawiania ich > ZA CO?
         Czyli bankructwo zaprogramowane unijną zerowyą stopą procentową (EZB) dla zombi banków jak i zombi gospodarki.
        • monalisa2016 Re: Pare slow o Brexicie 19.12.19, 22:23
         rosjaiswiat1 napisał:

         > I jakie warunki dyktuje obecnie Boryska? Lisa bardzo licze na konkretna odpowie
         > dz, bez zadnych bla,bla i wklejania linkow do tekstow bez znaczenia. Tylko kon
         > krety, z odniesieniem do ostatnich wypowiedzi Boryski.
         >

         Pytasz jakie warunki mieszkajac w Wielkiej Brytanii? Prawde mowiac powinienes ty o nich nas poinformowac a nie my ciebie. smile Ano takie warunki ze wystawil konkretny rozklad jazdy unii bez ogladania sie na nia a w dodatku zatwierdzil ustawe ktora zabrania przedluzania w nieskonczonosc terminow zakonczenia pertraktacji w sprawie Brexitu jak to unia praktykowala z Tereska ludzac sie ze WB pozostanie w Unii. A to juz wiele BoJo wzial za zugle i zaszachowal unie ze teraz niedemokratycznie wybrana szefowa unii marudzi placzac ze rok czasu to za malo by zakanczyc negocjacje np. celne z Wielka Bratania. Teraz BoJo nadaje tempo unii a nie unia Wielkiej Brytanii w przeciwnym wypadku bedzie twardy Brexit, przeszlo 80 miliardow € (tylko NIemcy) jednostronnej wymiany handlowej (znaczy do WB) nie jest pestka w obecnym stanie upadajacej unijnej gospodarki pomijajac juz wplaty (40 miliardow pfunt) do Brukseli.


         > Twardy brexit nie moze sobie pozwolic Wielka Brytania. Unii to praktycznie bez
         > znaczenia.
         >

         Czym to argumentujesz ze WB nie moze sobie pozwolic na twardy Brexit??? Te towary ktore kupowala WB z unii kupi u jej konkurenta wiec pytam sie ciebie kto najbardziej dostanie tu po nosie? Unia czy WB? Jak WB zainwestuje te 40 miliardow w swojej gospodarce wynik bedzie znaczacy a co ona dostanie rocznie od unii za te 40 miliardow pfuntow? Paternalizm z kandarami z wprowadzaniem socjalizmu czyli gospodarki planowej dyktowanej wedlug pogody i humoru z Brukseli. Wiadomo ze pierwsze lata beda po jednej jak i po drugiej stronie w chaosie ale WB otrzasnie sie szybciek z tego w przeciwnosci do chaosu i nierobstwa unii pod takim kierownictwem jakim jest Ursula.

         PS.
         Wczoraj bylam za zmeczona po spedzeniu dnia poza domem by sie skupic nad czyms wiec odpowiadam ci dzis.
         • rosjaiswiat1 Re: Pare slow o Brexicie 19.12.19, 22:28
          monalisa2016 napisał(a):

          > Pytasz jakie warunki mieszkajac w Wielkiej Brytanii? Prawde mowiac powinienes t
          > y o nich nas poinformowac a nie my ciebie. smile

          Przeciez ja poinformowalem, ale ty uwazasz, ze znasz sie na tym lepiej, wiec prosilem ciebie o to, zeby ty swoja widza podzielila sie. Okazalo sie, ze nie masz zadnej wiedzy w temacie - tylko rozne bla, bla, ktore ty znalazla w necie.
          • monalisa2016 Re: Pare slow o Brexicie 19.12.19, 22:53
           Znalazla w necie?????
           Kazdy o zdrowym rozsadku rozeznany troche w sytuacji wie z gory czym to wszystko sie swieci i o co tu chodzi.
           Od dawna, od lat pisalam np. na tym forum na co zaden nie zwracal uwagi nie majac pojecia z czym to sie konsumuje np. ze poludnie unii (Grecja, Wlochy, Malta, Francja, Portugalia, Cypr) beda rzadzili w Unii i decydowali o wszystkim prawem wiekszosci glosow / Sperrminorität jak kraje uprzemyslowione, ale zaden z was nie zwracal na to uwagi a teraz chcesz mi zarzucac bla, bla albo ze wyczytalam w google?
           Gdzie twoja powaga albo wiedza czy tylko tak z nienawisci do mnie??? Ja chce wiedziec w jakim kraju zyje, w jakiej unii sie znajduje, a wy????smile, smile
           Mnie to interesuje i to bardzo.

           Szachmat robi teraz Polska, powiem szczerze ze bardzo slusznie, post z godziny, cytat tytulu z linkiem:
           monalisa2016
           Re: "Władza prowadzi wasz kraj ku katastrofie surprised)
           19.12.19, 20:59

           forum.gazeta.pl/forum/w,13,169126824,169126824,_Wladza_prowadzi_wasz_kraj_ku_katastrofie_O_.html

           A teraz link do szachmat Polski czyli grozby Polexitu:

           www.ft.com/content/92716b1c-20db-11ea-92da-f0c92e957a96
       • rosjaiswiat1 Re: Pare slow o Brexicie 16.12.19, 21:05
        eva15 napisała:

        > Czyli na jakich Twoim zdaniem?

        Domyslam sie, ze to pytanie jest skierowane do mnie.
        Wiec odpowiadam.
        Jak juz napisalem w poscie pod tytulem "Pare slow o Brexicie", na chwile obecna istnieje tylko jeden warunek wyjscia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - i tym warunkiem jest dotrzymanie wszystkich zapisow z umowy, ktora zostala zawarta miedzy UE i UK za czasow Theresy May. Thereska wtedy nazwala ta umowe najlepsza z mozliwych. Boryska, gdy stal premierem, wlasnie ta umowe poddawal pod glosowanie, dokonujac drobnej korekty zwiazanej z Irlandia. I jesli dobrze pamietasz, Boryska rowniez ta umowe uwazal za najlepsza z mozliwych, i grozil twardym brexitem, gdyby ta umowa nie byla przyjeta. Twardy brexit nie byl samocela dla Boryski, a tylko straszakiem na parlament.
        Ewa, Ty bardzo lekcewazysz to, jak wplynie wyjscie GB z UE bez zadnej umowy - to bedzie katastrofa gospodarcza, i mozemy tylko przypuszczac to, ile czasu bedzie potrzebowac GB, zeby wyjsc z kryzysu. Wiec zaden polityk w Wielkiej Brytanii nie zaryzykuje swoja przyszloscia, zeby to sprawdzic. I dlatego Lisa pisze kompletna bzdure, mowiac o tym, ze po wyborach to Boryska bedzie dyktowac warunki Unii . A jest calkiem odwrotnie - to Unia bedzie dyktowac warunki - albo wychodzicie zgodnie z ta umowa, ktora zostala uzgodniona, albo robcie co chcecie, nam jest obojetnie. Bo straty Unii oczywiscie beda, ale nieporownywalnie mniejsze, niz straty UK.
        • eva15 Re: Pare slow o Brexicie 17.12.19, 00:08
         Niby czemu straty GB miałyby być większe niż EU?
         To EU/Niemcy ma dodatni bilans handlowy z GB a nie odwrotnie. TO EU/Niemcy sprzedaje daleko więcej do GB niż od niej kupuje.
         To EU tracąc brytyjski rynek nie jest w stanie szybko przestawić się na inne rynki, bo jest nieruchowym wielkim molochem biurokracji.
         GB szybko rozszerzy swą działalność na rynki pozaunijne., bo rząd będzie sam decydował, a nie moloch złożony z 28 krajów o często przeciwnych interesach.
        • eva15 Jak GB wyjdzie z EU? Kalendarz negocjacji. 17.12.19, 00:18
         rosjaiswiat1 napisał:

         > Jak juz napisalem w poscie pod tytulem "Pare slow o Brexicie", na chwile obecna
         > istnieje tylko jeden warunek wyjscia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - i
         > tym warunkiem jest dotrzymanie wszystkich zapisow z umowy, ktora zostala zawar
         > ta miedzy UE i UK za czasow Theresy May. Thereska wtedy nazwala ta umowe najle
         > psza z mozliwych. Boryska, gdy stal premierem, wlasnie ta umowe poddawal pod g
         > losowanie, dokonujac drobnej korekty zwiazanej z Irlandia. I jesli dobrze pamie
         > tasz, Boryska rowniez ta umowe uwazal za najlepsza z mozliwych, i grozil twardy
         > m brexitem, gdyby ta umowa nie byla przyjeta. Twardy brexit nie byl samocela dl
         > a Boryski, a tylko straszakiem na parlament.
         > Ewa, Ty bardzo lekcewazysz to, jak wplynie wyjscie GB z UE bez zadnej umowy - t
         > o bedzie katastrofa gospodarcza, i mozemy tylko przypuszczac to, ile czasu bedz
         > ie potrzebowac GB, zeby wyjsc z kryzysu. Wiec zaden polityk w Wielkiej Brytanii
         > nie zaryzykuje swoja przyszloscia, zeby to sprawdzic. I dlatego Lisa pisze ko
         > mpletna bzdure, mowiac o tym, ze po wyborach to Boryska bedzie dyktowac warunki
         > Unii . A jest calkiem odwrotnie - to Unia bedzie dyktowac warunki - albo wych
         > odzicie zgodnie z ta umowa, ktora zostala uzgodniona, albo robcie co chcecie, n
         > am jest obojetnie. Bo straty Unii oczywiscie beda, ale nieporownywalnie mniejsz
         > e, niz straty UK.


         Nie, straty EU/Niemiec będą zdecydowanie większe. Ale o tym już napisałam, czemu. Teraz co innego:

         Jeśli chodzi o warunki wyjścia z EU, to do końca 2020 r. obowiązują dotychczasowe zasady, w międzyczasie będą trwały negocjacje co do warunków wyjścia. Podaję Ci artykuł na ten temat, wrzuć na googla, nie mam po nocy zdrowia, by go tłumaczyć, ale on jest dobry, bo podaje kalendarz opracowania nowej umowy i wyjścia GB z EU:


         www.epochtimes.de/politik/europa/was-passiert-nach-ratifizierung-des-brexitabkommens-ein-moegliches-szenario-a3100077.html


         • monalisa2016 Re: Jak GB wyjdzie z EU? Kalendarz negocjacji. 17.12.19, 00:47
          eva15 napisała:


          > Nie, straty EU/Niemiec będą zdecydowanie większe. Ale o tym już napisałam, czem
          > u. Teraz co innego:
          >
          > Jeśli chodzi o warunki wyjścia z EU, to do końca 2020 r. obowiązują dotychczaso
          > we zasady, w międzyczasie będą trwały negocjacje co do warunków wyjścia. Podaję
          > Ci artykuł na ten temat, wrzuć na googla, nie mam po nocy zdrowia, by go tłuma
          > czyć, ale on jest dobry, bo podaje kalendarz opracowania nowej umowy i wyjścia
          > GB z EU:
          >
          Wlasnie ostre negocjacje sie dopiero zaczna z plus punktem jak i poparciem dla BoJo, on teraz ma lepsze karty przetargowe a nie unia.
         • rosjaiswiat1 Jak GB wyjdzie z EU? - tak jak uzgodnila Thereska 17.12.19, 20:33
          eva15 napisała:


          > Jeśli chodzi o warunki wyjścia z EU,.....................

          Ewa, jesli wczesniej ja tylko przypuszczalem, ze Ty nie zbyt dobrze orientujesz sie w temacie, o tyle teraz ja jestem pewien, ze Ty nigdy nie czytala tej umowy, ktora zawarli Unia Europejska i Wielka Brytania w osobie Theresa May, ktora pozniej lekko zmodyfikowal Boryska. Przeciez to co pisze sie w zalinkowanym przez Ciebie tekscie, jest tym, o czym ja caly czas pisze na podstawie tego, co zostalo zawarto w umowie, ktora ja czytalem, a ktorej Ty nie miala czasu, lub checi, przeczytac. W sumie musze podziekowac Tobie za ten link, bo dzieki niemu mnie jest o wiele latwiej prowadzic dyskusje. Z kolei i Ty, nareszcie, dowiedziala sie o tym, chcociazby czesciowo, co uzgodnili UE i GB.
           • rosjaiswiat1 Re: Jak GB wyjdzie z EU? - tak jak uzgodnila The 17.12.19, 23:35
            eva15 napisała:

            > Nie, Igor, Tereska odeszła a umowa nie została ratyfikowana. Teraz jest rok na
            > dopięcie warunków rozwodu, czyli poszczególne tematy będą negocjonowane.


            Ewa, to nie ma znaczenia. Nie ma innej. A Tobie radze odnalezc to co uzgodnili UK i GB, i sama zrozumies, ze wszystko co pisze sie w zalinkowanym przez Ciebie tekscie, pochodzi z tej umowy.
            • eva15 Re: Jak GB wyjdzie z EU? - tak jak uzgodnila The 18.12.19, 00:38
             Ty chyba nie rozumiesz o co mi chodzi, może to ja się niejasno wyraziłam.

             Rzecz w tym, co będzie dalej? Rozmowy będą się toczyć odnośnie "miękkiego" lub "twardego" Brexitu. "Miękki" to m.in. umowa o wolnym handlu i unii celnej, "twardy" to brak tych umów. To wszystko nie jest jeszcze ustalone i o to mi chodzi.

             Podobnie jak nie wiadomo, co stanie się z umowami o usługach, w tym finansowych, o ochronie inwestycji itd. Czyli najwyraźniej dotyczasowa umowa Tereski tego nie reguluje.

             Ty natomiast sugerujesz:

             > to Unia bedzie dyktowac warunki - albo wych
             > odzicie zgodnie z ta umowa, ktora zostala uzgodniona, albo robcie co chcecie, n
             > am jest obojetnie.
             Bo straty Unii oczywiscie beda, ale nieporownywalnie mniejsze, niz straty UK.

             Nieprawda, Unia będzie z GB negocjować.
             Ale Borys już zapowiedział, że po 2020 r. będzie twarde wyjście, jeśli EU będzie się opierać.

             Nie masz racji pisząc, że GB traci więcej.

             Więcej zawsze traci ten, kto ma zyski. Jak ktoś ma straty, to co niby traci? GB ma ujemne saldo handlowe z Niemcami, z całą EU nie wiem, ale pewnie też, choć już nie tak wielkie.
             Więcej i to znacznie traci więc EU, ale ponieważ chodzi tu głównie o Niemcy i ich wielkie zyski w handlu z GB , wcale nie wykluczam, że tak np. Francja będzie parła do tego, by GB wyszła bez umowy.

             Dla Niemiec to dodatkowy dramat, obok napływu milionów imigrantów oraz niszczenia przemysłu przez Zielonych i spółkę.
             • rosjaiswiat1 Re: Jak GB wyjdzie z EU? - tak jak uzgodnila The 19.12.19, 23:27
              eva15 napisała:

              > Ty chyba nie rozumiesz o co mi chodzi, może to ja się niejasno wyraziłam.

              Nie, Ewa, ja doskonale rozumiem, ze Ty nie jestes w temacie. I dalej postaram sie Tobie pomoc w ogarnieciu tematu smile


              > Rzecz w tym, co będzie dalej? Rozmowy będą się toczyć odnośnie "miękkiego" lub
              > "twardego" Brexitu. "Miękki" to m.in. umowa o wolnym handlu i unii celnej, "tw
              > ardy" to brak tych umów. To wszystko nie jest jeszcze ustalone i o to mi cho
              > dzi.


              Ewa, nie moze byc zadnych rozmow odnosnie "twardego" brexitu, poniewaz brexit stanowi sie twardym w tym przypadku, gdy zadnych rozmow nie ma. Czyli Wielka Brytania, nie uzgodniajac zadncyh warunkow wyjscia, powiedzmy 21.01.2020 roku oglasza, ze z dniem dzisiejszym juz nie jest czlonkiem Unii Europejskiej. Jesli UK wyjdzie z Unii po rozmowach, i to nie wazno co uzgodni sie, brexit bedzie "miekki".
              I po raz kolejny Ty utwierdzila mnie w przekonaniu, ze umowy nigdy nie czytala, i nie masz zamiaru tego zrobic. Wiec to, o czym Ty piszesz, i jak to wyglada w umowie, ktora uzgodnila Thereska z Unia:
              ec.europa.eu/commission/sites/beta-political/files/draft_withdrawal_agreement_0.pdf
              To bardzo dlugi tekst, ale istnieje i cos krotszego:
              assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/756378/14_November_Outline_Political_Declaration_on_the_Future_Relationship.pdf
              I cytat z tego dokumentu:
              PART V: FORWARD PROCESS
              ● Following the conclusion of the Withdrawal Agreement between the Parties but prior to the
              United Kingdom’s withdrawal from the Union, the Parties will engage in preparatory
              organisational work with the aim of enabling rapid commencement of negotiations.
              ● In accordance with Article 184 of the Withdrawal Agreement, commencement of the formal
              process of negotiations as soon as possible after the entry into force of the Withdrawal
              Agreement, using best endeavours to ensure the necessary steps are taken so that the future
              relationship can take effect by the end of 2020, noting the Parties’ commitment in the Withdrawal
              Agreement to develop the necessary legal agreements in good faith and expeditiously.
              ● Intention to develop, at the beginning of these negotiations, a clear programme to deliver this
              ambitious timetable, incorporating regular review points for negotiators at which they will report
              publically on their progress. The Union and the United Kingdom will convene a high level
              conference at least every six months to take stock of progress

              Czyli z tego, wynika, ze to co Ty linkowala wyzej, pochodzi z tej deklaracji.
              Wiec wszystko co Ty piszesz dalej, ma sens, ale to wszystko mialo byc uzgodniono juz po dacie formalnego wyjscia UK z UE.


              > Nieprawda, Unia będzie z GB negocjować.
              > Ale Borys już zapowiedział, że po 2020 r. będzie twarde wyjście, jeśli EU będz
              > ie się opierać.

              Ewa, to co Boryska mowi, i co robi, to dwie wielkie roznice. On, jesli dobrze pamietasz, mowil, ze wyprowadzi UK z Unii jeszcze pol roku temu, i wyjscie mialo byc niezaleznie od tego, co z Unia bedzie uzgodnione.

              > Nie masz racji pisząc, że GB traci więcej.

              Oczywiscie, ze GB traci wiecej. I zaden z Twoich argumentow nie przekonuje mnie do odwrotnego. Bo prowadzenie prostej linii miedzy deficytem w wymianie handlowej, a stratami, nie jest korektne. Gospodarka brytyjska jest postindystrialna i robi kase z niczego. Niemiecka gospodarka jest gospodarka industrialna, i zeby cos zyskac, musi sporo wydac. Wiec liczby dotyczace wymiany handlowej, niech i bardzo duze, nie wiele mowia o tym, kto w rzeczywistosci traci, a kto zyskuje.
              Uwaga brata_kryzysu jest bardzo sluszna, chociaz Ty jej nie zauwazyla: " Niemcy przewektoruha REALNA gospodarkę, brytolom zostanie tylko waluta i instrumenty finansowe, dlatego bilans handlowy ma tu drugorzędne znaczenie".
        • monalisa2016 Re: Pare slow o Brexicie 17.12.19, 00:41
         Skoro zarzucasz mi (cytat) "Lisa pisze kompletna bzdure" mam prawo sie odezwac w tej sprawie, piszesz duzo ale nic konkretnego znaczy ze mieszkasz w kraju o ktorym tak na prawde malo wiesz. Kto ma najpotezniejsze banki swiata z najwiekszymi wypracowanymi dochodami? Ano Wielka Brytania. Kto ma PB, Shell z znaczacymi dochodami? Ano Wielka Bratania! Mozna jeszcze niejedne perelki wyliczac ale juz to wystarczy by powiedziec ze unia jest zalezna od Wielkiej Brytanii a nie odwrotnie. Dlaczego BoJo spieszy sie z ratyfikacja Brexitu by dzien 31.01.2020 o polnocy oznaczal juz wolnosc dla brytyjskiej gospodarki i nie pompowac 40 miliardow pfundow w co nie przynosi zadnych efektow w lepsza przyszlosc WB nie wspominajac juz o upadajacej unii. Znaczy z dniem 31.01.2020 dopiero zaczna sie pertraktacje dotyczace wspolpracy z unia, znaczy o warunkach celnych jak i gospodarczych.
         Prosilam ciebie bys napisal co wymagasz co chcialbys od mnie uslyszec, ano zadnej odpowiedzi, zadnych wskazowek, po prostu nic tylko zarzuty "Lisa pisze kompletna bzdure".
         Sadze ze nie bardzo podoba sie ci decyzja Brytyjczakow z powodu twojej prywatnej sytuacji, ot taka dygresja nie wczodzac z buciorami w twoje prywatne zycie ktore mnie zero interesuje, masz parwo do niego tak jak i do wlasnego zdania.

         31 grudnia 2020 roku po przyjeciu umow o wolnym handlu Wielka Bratynia opusci rynek WEWNETRZNY i celna unie po 47 latach czlonkostwa Wielkiej Bratanii w EU.

         Nie wierze za bardzo ze Szkocja opusci Wielka Bratanie jak mozna zamienic wolny rynek na socjalizm wrecz komunizm (do tego dazy unia), sadze ze zwyciezy rozsadek Szkotow, ale jest to moje prywatne zdanie.
         • eva15 Szkocja bez szans na oderwanie od GB,zostanie w EU 18.12.19, 00:51
          monalisa2016 napisał(a):

          > Nie wierze za bardzo ze Szkocja opusci Wielka Bratanie jak mozna zamienic wolny
          > rynek na socjalizm wrecz komunizm (do tego dazy unia), sadze ze zwyciezy rozsa
          > dek Szkotow, ale jest to moje prywatne zdanie.
          >
          I słusznie, że nie wierzysz.
          Szkocja nie ma szans na oderwanie się od GB i jednocześnie pozostanie w EU. Pomijając wszystko inne nie ma szans, bo:
          EU nie może sobie na to pozwolić.
          Wtedy chyba Hiszpania wyszłaby z EU, bo przecież EU kategorycznie odmówiła Katalonii członkostwa w EU, gdyby Katalonia oderwała się od Hiszpanii. Gdyby EU dała separatystom szkockim taką możliwość, byłby to cios w plecy Hiszpanii.
          • monalisa2016 Re: Szkocja bez szans na oderwanie od GB,zostanie 18.12.19, 02:09
           Katalonia by bardzo pasowala unii poniewaz idzie po jej linii (daleko posuniety socjalizm, wrecz komunizm) ale mimo tego nie chca jej na to pozwolic.
           Katalonia chce otworzyc granice dla wszystkich z calego swiata za wyjatkiem Hiszpanii.

           Jak mozna w takim zwiazku zadowolic wszystkich? smile.

           Szkocja pogromi sie na rybołówstwie i to bedzie dla niej ciezki orzech do rozmow z BoJo.
           BoJo jest prawdopodobnie twardym i ciezkim partnerem do negocjacji.

           A tak nawiasem dla twojego Imfo Eva, o tym czytalam pare miesiecy temu a teraz

           www.youtube.com/watch?v=dBukUDCtvRk&t=0s

           Wtorne zagospodarowanie odpadow z A-eletrowni ktore gdzies tam w podzziemiach sie przechowuje do produkcji energii. Jest jeszcze wiele innych opracowanych projektow np. przez Bosch ktorych nie smia wdrozyc w zycie.

           W Stanach jest odwrotnie, odkrywa sie lezace w szufladach projekty do produkcji energii. Dlaczego to wszystko bojkotowano i bojkotuje sie nadal.

           Link do USA info.

           www.extremetech.com/extreme/300067-the-navy-just-patented-a-compact-fusion-reactor-but-will-it-work
    • boavista4 Uk bez EU 15.12.19, 00:38
     Co za szczescie. Teraz UK wpadnie pod zuoelna kontrole US, a slaba EU bedzie upadac z dnia na dzien, odgrodzona od Rosji przez polezna Polin. Czyli szajs bedzie jak nigdy.
     • eva15 Re: Uk bez EU 15.12.19, 00:49
      GB będzie mieć wreszcie swobodę zawierania umów tak z USA jaki i byłymi koloniami, a tych trochę jestsmile. Do tego dochodzi swoboda działań w Azji i Afryce...
      Poradzi sobie, bo razem do kupy to dużo większe rynki niż EU, a i EU całkiem z GB zrezygnować nie może.
      Wielkim stratnym jest EU, a głównie Niemcy - największy partner handlowy GB i w dodatku o bardzo wysokim plusie w obrotach handlowych. Niemcy, w wypadku ostrego wyjścia GB z EU, tak dostaną w tyłek, aż aż przykro patrzeć.
      • monalisa2016 Re: Uk bez EU 15.12.19, 01:01
       Niemcy (spoleczenstwo) nie rzad sa bici caly czas po tylku.

       Posluchaj sobie, co za gospodarka? Przygotuj sie w styczniu na pewne rzeczy (Business Insider swojego czasu o tym pisal z podaniem daty powolujac sie na Bundesnetzagentur), w Holandii (w Berlinie tez) juz byly probka z tej dziedziny ze policja musiala wyjsc na ulice by nasluchywac czy ktos nie potrzebuje pomocy gdyz nic nie dzialalo z powodu braku pradu.

       Socjalizmus pur!
       www.youtube.com/watch?v=b3KvZ6GtPtM&feature=push-u-sub&attr_tag=PoJABEQOCN_K49ha%3A6
    • monalisa2016 Re: Pare slow o Brexicie 15.12.19, 00:49
     Clan Murdocha to choragiewki na wietrze, wiejace tam gdzie czja wielkie interesy, raz na przyjacielskich zdjeciach za nasza bezalternatywna, innym razem z Cameronem a w ostatecznosci z clanem Trumpa, sytuacja zabrnela z Brexitem za daleko i tu nie ma odwrotu. W moim odczuciu bedzie "zemsta" na WB albo bedzie odwrotnie WB na Niemczech poniewaz Emmanuel skamracil sie z BoJo by dopiac swojej sprawy i byc krolem dyktatorskim Unii tylko czy mu Francuzi (spoleczenstwo) na to pozwola. smile

     To wszystko przypomina z historii czasy Churchilla.
     • boavista4 Re: Pare slow o Brexicie 15.12.19, 01:08
      Putin wishing Prime Minister Boris Johnson “good health and success” after this British populist leader led his conservative forces yesterday to their historic “bloodbath massacre defeat” of socialist-globalist Labour Party leader Jeremy Corbyn and his demented leftist followers—a battlefield victory so profound it sent a “catastrophic warning” clear across the Atlantic Ocean to leftist Democrats in America on the grim fate that awaits them in the 2020 election, states it was more than fitting that top socialist Democrat Party presidential candidate Joe Biden was in California yesterday viewing this bloodbath massacre defeat, where he declared Prime Minister Johnson is President Donald Trump’s “clone”, at the same exact time obsessed Star Wars fans in California with sleeping bags and a portable movie projector have started camping outside Hollywood's Chinese Theatre, more than a week before the next installment of this movie blockbuster begins playing—the comparisons of which between this futuristic science fiction movie franchise depicting freedom loving peoples rebelling against an evil space empire and present day reality are becoming harder to ignore—most particularly because this socialist-globalist election battlefield massacre masterminded by Trump-clone Boris Johnson occurred on the 11th anniversary date of 13 December 2008 when top climate change religious figure Al Gore warned the North Pole would be completely melted and free of ice by 2013—an important fact to note as within hours of Prime Minister Johnson achieving his historic victory yesterday, the “evil empire” European Union threatened to slam the United States with crippling climate change tariffs—a threat quickly responded to by President Trump ordering his nation’s feared Doomsday plane to begin nuclear war exercise flights—a Doomsday plane sure to be placed under the command of the new Space Force military command the US Congress just gave money and authority to Trump to create this week—which comes during the same week veteran NASA astronaut Michael Collins posted a shocking Tweet hinting at alien life and its being reported the US Navy is covering up new technology—advanced space technology further alluded to this past week by retired US Air Force Lieutenant General Steven L. Kwast stating that “fantastic technology exists that could transport a human anywhere on earth within an hour”—which one knows would be developed at the highly secretive Area 51 base where its been revealed all of its visitors now have to wear “Foogles” to severely limit their vision when moving about. [Note: Some words and/or phrases appearing in quotes in this report are English language approximations of Russian words/phrases having no exact counterpart.]      According to this report, the American epic space-opera media franchise Stars Wars depicts a future time when peoples suffering under the tyrannical rule of the Galactic Empire rebel against it with the aid of a metaphysical and ubiquitous power known as “The Force”—whose real life counterpart is known as “Faith” showing one’s belief and trust in and loyalty to God—and whose rebels known as populists follow such leaders as President Donald Trump, British Prime Minister Boris .

      Whatdoesitmean.com

      Having no natural defense against these “Faith” powered populist leaders suddenly rising to power the world over, this report continues, the only actions that can be taken against them by their godless socialist-globalist enemies are deceitful propaganda and outright lies—best exampled this week by deranged socialist Democrat Party forces in America pushing to impeach President Trump because they claimed he preyed on a vulnerable ally at war with Russia to extract a personal political benefit and defied subpoenas the US House issued against him.

      Aside from the fact that his supposed “vulnerable ally” is not now, nor has ever been in a war with Russia, this report details, a simple school child reading of the verified transcript of the call between President Trump and Ukraine President Zelensky proves beyond all doubt that no such “preying” occurred—wherein Trump says to Zelensky” “I would like you to do us a favor though because our country has been through a lot and Ukraine knows a lot about it. I would like you to find out what happened with this whole situation with Ukraine, they say CrowdStrike ... I guess you have one of your wealthy people... The server, they say Ukraine has it? There - are a lot of things that went on, the whole situation .. I think you are surrounding yourself with some of the same people. I would like to have the Attorney General call you or your people and I would like you to get to the bottom of it can do, it's very important that you do it”—and—“I heard you had a prosecutor who was very good and he was shut down and that's really unfair. _A lot of people are talking about that, the way they shut your very good prosecutor down and you had some very bad people involved. Mr. Giuliani is a highly respected man. He was the mayor of New York City, a great mayor, and I would like him to call you. I will ask him to call you along with the Attorney General…There's a lot of talk about Biden's son,. that Biden stopped the prosecution and a lot of people want to find out about that so whatever you can do with the Attorney General would be great. Biden went around bragging that he stopped the prosecution so if you can look into it ... It sounds horrible to me”.

      Specifically, this report points out, President Trump requested only two things during his call with President Zelensky—the first being his asking Zelensky to “do us a favor” (as in “us” for the United States, not “me” for him personally) in regards to a computer server located in Ukraine that interfered in the 2016 election—and the second being his inquiring about a Ukraine prosecutor ordered fired by former Vice President Joe Biden because he was investigating the corrupt gas company who inexplicably hired his son Hunter Biden—both of which Trump asked Zelensky to report anything he found about to US Attorney General William Barr, not him personally—as one would logically expect him to do.

      As to if there were valid legal reasons for President Trump’s two actual law enforcement investigation requests to President Zelensky, this report further notes, they are supported by the facts proving that American tech giant Google identified the server that hacked into Democrat Party emails during the 2016 as being located in Ukraine, not Russia—and former Vice President Joe Biden actually did brag about having the Ukraine prosecutor fired who was investigating the corrupt Ukraine gas company his son Hunter Biden was working for.

      • monalisa2016 Re: Pare slow o Brexicie 15.12.19, 01:35
       Boavista4 obowiazkiem kazdego prezydenta jak i nowej wladzy jest przeswietlenie korupcji wiec nie jest to zadne przestepstwo wrecz obowiazek ale dems tego nie chca zrozumiec poniewaz maja za duzo brudu za paznokciami.

       Co do kalifonijskiej CrowdStrike, tworca jej miedzy innym jest z pochodzenia Ukrainiec wielki nienawistnik Putina a co najsmiejszego oni pracowali jednoczesnie zarowno dla dems jak i dla ekipy Donalda mozna powiedziec w tych samych ale kolidujacych z soba interesach.smile
  • eva15 Igor, off topic, wasz parlament to siedlisko homo 17.12.19, 00:40
   Podobno macie największy w świecie udział homosiów w parlamencie. Na 650 członków 50 to homoseksualiści. Dalece to wykracza poza reprezentację tychże w społeczeństwie. Chyba te męskie elitarne internaty wychodzą wam bokiemsmile.


   wpolityce.pl/swiat/478025-gdzie-jest-najbardziej-homoseksualny-parlament-na-swiecie
  • monalisa2016 Re: Brawo GB ! 17.12.19, 19:12
   Cytat:
   ""Boris Johnson has banned ministers from attending next month's Davos summit - the annual gathering of the global elite.
   Govt source: 'Our focus is on delivering for the people, not champagne with billionaires'""

   Nowa paradigma dosiegna juz Europy!

   BoJo (tak jak Donald) bojkotuje Davos, klub szampanskich miliarderow.

   BoJo oznamil ze nie jest do dyspozycji szampanskich globalistow tylko do uslug narodu, czy nie jest to szlachetne?
   Przy okazji nalezaloby sie zapytac kto jest organizatorem tego "ekskluzywnego" klubu globalistow?

   Nasza pani staje sie coraz bardziej osamotniona, opuszczana przez kolegow.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka