Dodaj do ulubionych

Putin: dużo marchewki i żadnego kija

15.01.20, 13:35
Po rosyjsku brzmiało by to lepiej: dużo piernika i żadnego knuta.
Mam na myśli dzisiejsze wystąpienie Putina przed Zgromadzeniem Federalnym, które zaczął od takiego rozdawnictwa pienędzy, że pisie "pincet+" nie dorastają im do pięt.
Potem było już poważniej i muszę zajrzeć do drukowanej wersji przemowy, bo ze słuchu to dotarły do mnie sprzeczne sygnały. Najpierw sugestia, że nie ma potrzeby zmiany konstytucji, ale potem tyle propozycji zmian poszczególnych przepisów konstytucyjnych, że de facto byłaby to nowa konstytucja. Była propozycja okrojenia kompetencji prezydenta i przekazanie ich parlamentowi i premierowi, z czego wnioskuję, że Putin nie zamierza kombinować z pozostaniem na swojej funkcji po skończeniu swojej prezydenckiej kadencji. Może więc premierem i dlatego więcej kompetencji?smile
Obserwuj wątek
    • lubat Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 15.01.20, 17:40
      Dymisja całego rządu rosyjskiego! Za co???!!! wink
      W przemówieniu prezydenta nic na to nie wskazywało.
      Nowym premierem ma zostać Michaił Miszustin, dotychczasowy szef Федеральной налоговой службы (Federalnej Służby Podatkowej).
        • monalisa2016 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 15.01.20, 18:58
          Obejrze i poslucham pozniej.

Putin hält Rede zur Lage der Nation (mit deutscher Simultanübersetzung)

www.youtube.com/watch?v=0C8knHKA2KM

Russlands Premierminister Medwedew – Russische Regierung tritt zurück
          Niestety w j. rosyjskim, szkoda, moze ktos bedzie tak uprzejmy i napisze mnie co jest tu mowione.

www.youtube.com/watch?v=KopZTu6VNUs

Putin "entmachtet" sich selbst

www.youtube.com/watch?v=EDeJFPZ1CwU.............................

www.youtube.com/user/rtdeutsch/videos
          --
          ......................................
          Ciekawe Info.
          www.youtube.com/watch?v=UtIWBU6lL8Y
      • rosjaiswiat1 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 15.01.20, 20:21
        lubat napisał:

> Dymisja całego rządu rosyjskiego! Za co???!!! wink

Toi juz wisialo w powietrzu od dluzszego czasu smile

> W przemówieniu prezydenta nic na to nie wskazywało.

Mozna bylo to wywnioskowac z przemowienia, gdy putin mowil o powaznych zmianach w konstytucji, polegajace na innym podziale wladzy.

> Nowym premierem ma zostać Michaił Miszustin, dotychczasowy szef Федеральной нал
        > оговой службы (Federalnej Służby Podatkowej).

Stawialem na Diumina, gubernatora obwodu Tulskiego,ale jesli on nie stal kandydatem Putina do fotelu premier-ministra, to znaczy bedzie nastepnym kandydatem na prezydenta Rosji z nadania Putina.

--
        https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
    • denirus Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 15.01.20, 19:19
      Wyjasniam, ile Putin rozdal na dzieci:
      466 000 rubli (29000 zl) na pierwsze dziecko (jednorazowo).
      150 000 rubli (9300 zl) na drugie dziecko (jednorazowo).
      450 000 rubli (28000 zl) na trzecie dziecko (jednorazowo na hipoteke). Jesli nie ma hipoteki, to - NIC.
      W Polsce 500+ to 8000 rubli ale do 18 roku zycia?
      Czyli 8000 * 12 mies * 18 lat to 1,7 mln rubli! Czyli 3 razy wiecej niz w Rosji.
      Comiesieczna zapomoga na dzieci w Rosji - to grosze, wiec tego nawet nie liczylem.

• berek_p Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 15.01.20, 19:32
        Ciężko to porównywać. PiS w ten sposób chciał kupić wyborców, gdyż ten system na to pozwala. Rozwiązanie o tyle ciekawe,że za wszystko płacą podatnicy,czyli wyborcy.
        Pieniądze albo są przejadane,lwia część trafia do patologii.
        Minusem jest brak wsparcia dla gospodarki,która w Rosji rozwija się w oparciu o własny przemysł.
        I te dzieci rosyjskie już będą miały zapewniony lepszy start w zawodzie.
        Polskie natomiast wyjadą do UK na zmywak.
        • denirus Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 16.01.20, 19:00
          Wlasny rosyjski przemysl????
          Juz dawno wszyscy sie nad tym smieja. Pensje w przemysle sa tak smieszne ze ludzie tam pracuja tylko w sytuacjach bezwyjsciowych. Rogozin zarabia kilkakrotnie wiecej od dyr NASA a inzynier roskosmosu kilkakrotnie mniej od inz NASA.
          W pazdzierniku rozmawialem z chirurgiem-ortopeda z pogotowia ratunkowego Taliatii (tam gdzie fabryka samochodow). Pokazywal kwitek pensji za Luty 2019. Wyrobil 250 godzin, czyli 2 stawki. Zarobil 16 000 rubli czyli 1000zl. Zapraszali go do TV, kiedy byly strajki lekarzy ale nie pojechal. Pytalem, dlaczego nie wyjedzie do Moskwy? Okazalo sie ze nie ma szans na miejsce pracy z praktyka (wszedzie zatrudnieni "swoi"). Moze tylko pracowac w przychodni i wypisywac recepty, ale wtedy (bez operacji) straci kwalifikacje.
          • rosjaiswiat1 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 16.01.20, 19:25
            denirus napisał:

> Wlasny rosyjski przemysl????

Oczywiscie, ze taki istnieje, i nawet calkiem niezle sie ma.

> Juz dawno wszyscy sie nad tym smieja.

Zaczyna byc ciekawe.

Pensje w przemysle sa tak smieszne ze lud
            > zie tam pracuja tylko w sytuacjach bezwyjsciowych.

Ha,ha, i wlasnie dlatego w Rosji ilosc tych, kto przyjezdza z zagranicy do pracy, jest jedna z najwyzszych na swiecie?

> W pazdzierniku rozmawialem z chirurgiem-ortopeda z pogotowia ratunkowego Taliat
            > ii (tam gdzie fabryka samochodow). Pokazywal kwitek pensji za Luty 2019. Wyrob
            > il 250 godzin, czyli 2 stawki. Zarobil 16 000 rubli czyli 1000zl.

I wszystko jasno. Klamczuszek z ciebie. Dalej juz czytac jest bez sensu.

p.s. Powiedz, tylko szczerze - po chooj zjawiles sie tu, i klamiesz bez zadnych zahamowan?
            Bylbys bardziej wiarygodny, gdyby napisales, ze gola stawka lekarza wynosi ca 10 000 ruble. To sie zdarza, i oczywiscie nie w duzych miastach, a gdzies w glebince. Ale zeby lekarz wypracowal przez miesiac 250 godzin, i mial zaledwie 10 000 ruble, to juz klamstwa bez sensu. Ty co, celowo chcesz sluzyc tu za klamce?
            --
            • denirus Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 17.01.20, 17:04
              Widzisz Igor, kazdy czlowiek ma jakies przekonania. I jesli trafia na argument ktory nie pasuje do jego przekonan, to on go odrzuca albo ignoruje. Ja tez mam swoje przekonania, ale kazdy argument, nawet ten co mi nie pasuje, staram sie wyjasnic.
              Nie mam powodu uwazac tego lekarza za klamce. Sam pracowalem 2 lata w szpitalu i wiem jak to jest. Bylo juz wiele skandali kiedy Putin przyjezdzal na prowincje i tam urzednicy od medycyny raportowali mu o wypelnieniu "majskich ukazow" i przedstawiali mu srednie pensje lekarzy. Po tym jak lekarze zobaczyli to w TV, wsciekli publikowali swoje расчетные листы (jak to bedzie po polsku) - w internecie. I takich przypadkow bylo bardzo duzo.
              Ja moglbym ci opisac jeszcze wiele przykladow ktore nie pasuja do twoich przekonan, ale skoro jestes taki zacietrzewiony, to po co?
              Ja osobiscie cenie bardziej tych dyskutantow, ktorzy wnosza krytyke przyjetych tu przekonan bo pozwalaja szerzej spojrzec na swiat. Ale skoro wam tu jest ciekawiej w waskim kregu towarzyszy wzajemnej adoracji, to nie bede przeszkadzac. Moze na Forum Swiat jest ciekawiej..

A zeby dac ci do myslenia, oto chirurg z ktorym rozmawialem w autobusie: Алексей Карчинский
              Wladze nie podwazaja prawdziwosci zadeklarowanych pensji, tylko tlumacza ze.. oddzial nie wypelnil planu по госпитализации -czyli za malo ludzi polamalo sobie nogi , a winni w tym - lekarze!
              Tej informacji w internecie - mnostwo! Masz tam zdjecia chirurgow, skany kwitow z pensji, adresy , nazwiska. Ale poch.. ci to potrzebne, skoro przeczy to twoim przekonaniom?
              Moj post wykasujesz zanim ktos go przeczyta. A nawet jak przeczytaja, to artykul z linka jest po rosyjsku i malo kto go zrozumie. Bedziesz mogl dalej gawedzic w waskim gronie i nie zawracac sobie glowy "pajacem".
              P.S.
              A ja bylem zbyt optymistyczny piszac ze chirurg zarobil 16 000 rubli. W rzeczywistosci to bylo 14 000!
              • rosjaiswiat1 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 17.01.20, 17:31
                denirus napisał:

> Widzisz Igor, kazdy czlowiek ma jakies przekonania. I jesli trafia na argument
                > ktory nie pasuje do jego przekonan, to on go odrzuca albo ignoruje.

A co to ma do tego, co napisales ty? Przeciez ty zadnego argumentu nie przedstawiles, a tylko klamales.

> Ja tez mam swoje przekonania, ale kazdy argument, nawet ten co mi nie pasuje, staram sie
                > wyjasnic.

Gdyby ty miales przekonania, ja chetnie z toba dyskutowalbym, i z niecierpliowscia czekalbbym na twoje argumenty, ale jak na razie ty wykazales sie tym, ze masz nie przekonania, a tylko misje, a zamiast argumentow uzywasz kalmstw.

> Nie mam powodu uwazac tego lekarza za klamce.

A przeciez nikt tego lekarza nie uwaza za klamce. Sklamales ty, a nie on.

> A zeby dac ci do myslenia, oto chirurg z ktorym rozmawialem w autobusie:

To dla mnie zadna nowosc, przeciez pisalem wyzej: "Bylbys bardziej wiarygodny, gdyby napisales, ze gola stawka lekarza wynosi ca 10 000 ruble.". Ale ty napisales, ze ty osobiscie z nim rozmawiales (co juz jest klamstwem) , i napisales, ze on przepracowal 250 godzin, co jest klamstwem. A oprocz tego, jesli juz wklejasz linki do tekstow, to czytaj ich uwaznie. Przeciez tam jest wyjasniono, ze taka wyplata w lutym byla czyms wyjotkowych, i na ogol wyplaty sa sporo wyzsze.

> A ja bylem zbyt optymistyczny piszac ze chirurg zarobil 16 000 rubli. W rzeczyw
                > istosci to bylo 14 000!

Ty byles nie optymistycznym, a zwyczajnie klamales, i klamiesz nadal.

--
                • denirus Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 17.01.20, 18:41
                  "To dla mnie zadna nowosc, przeciez pisalem wyzej: "Bylbys bardziej wiarygodny, gdyby napisales, ze gola stawka lekarza wynosi ca 10 000 ruble.". Ale ty napisales, ze ty osobiscie z nim rozmawiales (co juz jest klamstwem) , i napisales, ze on przepracowal 250 godzin, co jest klamstwem. A oprocz tego, jesli juz wklejasz linki do tekstow, to czytaj ich uwaznie. Przeciez tam jest wyjasniono, ze taka wyplata w lutym byla czyms wyjotkowych, i na ogol wyplaty sa sporo wyzsze."

Jako tworca i moderator tego forum powinienes byc bardziej powsciagliwy w ocenach swoich oponentow w dyskusji..
                  Ja osobiscie rozmawialem z Aleksiejem w autobusie w czasie naszej wycieczki (wycieczke poslubna widocznie im zafundowali rodzice). Moglbym odnalezc go w sieci, napisac do niego z prosba by potwierdzil moje slowa. Ale przeciez to nie ma nic do rzeczy! Chodzi o to ze chirurg-ortopeda wypracowal 2 etaty w lutym i zarobil 14 000 rubli. I nie wazne czy go widzialem czy nie. Nawet gdybym sklamal o naszej z nim rozmowie, to nie zmienia stanu rzeczy! Lekarze zeby zarobic 30-50 000 rubli musza zapieprzac 1,5 - 2,5 etatu. I sam wiesz ze to 500 - 900$. I to jest patologia systemu. Aleksiej w lutym zarobil 200$ za 2 etaty.
                  Moze jak bede mial czas to go odnajde w sieci i opowiem o tobie. Nie sie posmieje z twoich oskarzen.
                  • rosjaiswiat1 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 17.01.20, 19:46
                    denirus napisał:

> Jako tworca i moderator tego forum powinienes byc bardziej powsciagliwy w ocena
                    > ch swoich oponentow w dyskusjilko konstatacja faktu.

Jesli ktos klamie, to tak i pisze o takim forumowicze - klamca. Ty piszesz nie prawde, czyli jestes klamca. To ty

> Ja osobiscie rozmawialem z Aleksiejem w autobusie w czasie naszej wycieczk

I to jest klamstwem.

>Lekarze zeby zarobic 30
                    > -50 000 rubli musza zapieprzac 1,5 - 2,5 etatu.

Ty wyzej pisales o tym, ze w Rosji lekarze zarabiaja 16 000 ruble, wyrabiajac dwie miesieczne normy. Przeciez nic nie pisales o 50 000 ruble. I dopiero teraz, jak zostales zlapany za rekee, napisales cos zgodnego z prawda.

--
                    • denirus Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 17.01.20, 20:59
                      Jeszcze raz potwierdzam ze osobiscie rozmawialem z Aleksiejem. Jesli ktos to podwaza i nazywa mnie klamca, to musi miec na to solidne dowody? W prawie funkcjonuje prezumpcja niewinownosci. To ty masz udowodnic ze nie widzialem Aleksieja.
                      Ja nie napisalem za lekarze zarabiaja 16 000. Ja napisalem ze chirurg-ortopeda w lutym za 2 etaty zarobil 16 000 (pomylilem sie - zarobil 14 000).
                      A srednia 30-50 000 to wynik pracy przemeczonych lekarzy na 1,5 - 2,5 etatu.
                      • rosjaiswiat1 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 17.01.20, 21:17
                        denirus napisał:

> Jeszcze raz potwierdzam ze osobiscie rozmawialem z Aleksiejem.

Ty tego nie jestes wstanie potwierdzic. Ty tylko to stwierdzasz bez zadnych dowodow.
                        Powinienes byl od razu wkleic link do "Komsomolskiej Prawdy", i nie klamac, ze rozmawiales akurat z tym czlowiekiem, o ktorym bylo w swoim czasie w Rosji dosc glosno I on opowiedzial calkiem nieznajomemu czlowieku (Polaku) o tym, ile on zarabia i oczywiscie pokazal temu czlowieku kwitek z pensja za luty, ktory nosi caly czas przy sobie, zeby pokazywac kazdemu napotkanemu czlowieku na drodze.
                        Ty z kogo chcesz zrobic idiotow? Czy naprawde wierzysz w to, ze tu na forum sa takie same debily jak na forum "Swiat", ze uwierza we wszystko, pod warunkiem ze mowi sie cos zlego o Rosji?
                        A przeeciez sklamales nie tylko w tym, ze rozmawiales z tym lekarzem. Rowniez sklamales w tym, ze w Rosji lekarz, pracujac na dwoch etatach, zarabia rownowartosc 1 000 PLN, i nie dodales, ze chodzilo o konkretnego lekarza, w konkretnym miescie i do tego w konkretnym miesiacu, ktory byl wyjatkowy pod kazdym wzgledem.
                        Co nie co poczytalem o tej i podobnych do tej, sprawach.
                        otoz, jak wynika, w swoim czasie w raosyjskich przychodniach zaczeli podpisywac kontrakty, zgodnie z ktorymi wielkosc wyplaty zalezala od ilosci pacjentow. Na tym bardzo mocno nalegali sami lekarze, poniewaz realnie oni na tym wygrywali. Ale zdarzalo sie i tak, ze w jakims miesiacu ilosc pacjentow byla dosc mala, i to skutkowalo tym, ze wyplaty od razu lecieli w dol. Tak wlasnie stalo sie w lutym w tym pogotowiu. Zreszta o tym pisze sie w zalinkowanym przez ciebie artykule. Ilosc pacjentow byla dwukrotnie mniejsza, dlatego i wyplata byla mala.
                        A czy wiesz, ze w Polsce na podobnych zasadach to wszystko dziala.Przychodnie podpisuja umowy z NSZ, i zarobki personalu zaleza od ilosci pacjentow.

--
                        • denirus Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 18.01.20, 09:17
                          Jeszcze raz wyjasniam, ale to juz chyba ostatni.
                          Bylismy na wycieczce w autobusie. Ja siedzialem w prawym rzedzie, a on w lewym. Ktos zazartowal i sie wydalo ze on jest ortopeda. Poniewaz w pamieci byly swieze strajki lekarzy, to go zagadalem. I on sam powiezial ze pokazywal w internecie swoje kwity z pensji. Ja mu uwierzylem, bo w odroznieniu od ciebie, wierze ludziom dopoki sie nie upewnie ze to klamcy. Kontakt z Aleksiejem jest przez VK, ale ja zlikwidowalem swoj VK kiedy zaczely sie represje za karykatury na stronach VK. Moze skorzystam z cudzego VK i z nim pogadam bo to fajny facet, sadzac po obrazkach na jego stronie.

Igor, zrobiles z tego forum klub swoich interesow. Masz na to prawo jako jego zalozyciel. Ale kiedys taki nie byles i dalo sie z toba podyskutowac. Teraz masz za pazucha dla oponenta tylko oskarzenia i wyzwiska. Ciagle sie dziwie, jak to ludzie kardynalnie z czasem sie zmieniaj...
                          • rosjaiswiat1 Dlaczego jestem pewien, ze klamiesz 18.01.20, 11:18
                            denirus napisał:

> Jeszcze raz wyjasniam, ale to juz chyba ostatni.

Klamca nigdy nie potrafi uspokoic sie, jponiewaz on uwaza, ze jesli on przestanie uwiarygodniac swoje klamstwa, to automatycznie przyzna sie do tego, ze sklamal.

> Bylismy na wycieczce w autobusie. Ja siedzialem w prawym rzedzie, a on w lewym.

Kazdy psycholog, nawet poczatkujacy, dobrze wie, ze klamca podaje nic nie znaczace szczegoly, nie majace nic do istoty sprawy, zeby uwiarygodnic swoje klamstwo. Tak robisz i ty, piszac o tym, po ktorej stronie kazdy z was siedzial - przeciez to nie ma zadnego znaczenia, a do tego ani ja nie moge temu zaprzeczyc, ani ty udowodnic, ze wlasnie tak i bylo. I podanie tego nic nie znaczacego szczegolu sluzy tylko jednemu - uwiarygodnic klamstwo.
                            I jest jeszcze jeden moment w naszej dyskusji, ktory wskazuje na to, ze klamiesz.
                            Otoz. Ja zarzucilem tobie jeszcze jedno klamstwo, a mianowicie mnie chodzi o to, ze ty sklamales, piszac, ze lekarze w Rosji zarabiaja ta kwote, ktora podales. I ty ani jednym slowem nie sprobowales wyjasnic mnie, ze ty nie sklamales. I ja wiem dlaczego. O ile w sprawie osobistej rozmowy nie ma zadnych dowodow czy ty sklamales, czy pisales prawde, o tyle w sprawie wyplat lekarze dowodem moze sluzyc ten tekst, ktory ty sam zalinkowales, i z ktorego jasno wynika, ze wyplaty nawet tego konkretnego lekarza na ogol sa wyzsze, i to znacznie,a wyplata w lutym byla wyjatkiem. Wiec dalej nie musisz mnie nic udowadniac, poniewaz, jak to sie mowi, ty juz spaliles sie.

> Igor, zrobiles z tego forum klub swoich interesow.

To forum jest odpowiedzia na dzialania cenzury na forum "Swiat", i spelnia tylko jedna role - dac mozliwosc sobie, i innym, pisac to, co uwazam za sluszne.
                            --
                            • denirus Re: Dlaczego jestem pewien, ze klamiesz 18.01.20, 13:39
                              Ну, пусть будет. Ты победил. Я соврал. Врачи не бастовали. Хирурга я никогда не видел. Просто медики "от жиру бесятся".
                              Я сожалею что зря стал доказывать, что не верблюд.
                              Это место - не для дискуссии.
                              • rosjaiswiat1 Re: Dlaczego jestem pewien, ze klamiesz 18.01.20, 13:55
                                denirus napisał:

> Ну, пусть будет. Ты победил. Я соврал. Врачи не бастовали. Хирурга я никогда не
                                > видел. Просто медики "от жиру бесятся".
                                > Я сожалею что зря стал доказывать, что не верблюд.
                                > Это место - не для дискуссии.

Ha,ha. Dales sie podpuscic. Wlasnie na podobna odpowiedz liczylem, gdy napsalem:"Klamca nigdy nie potrafi uspokoic sie, jponiewaz on uwaza, ze jesli on przestanie uwiarygodniac swoje klamstwa, to automatycznie przyzna sie do tego, ze sklamal."
                                Jest oczywistym, ze to nie zalezy od tego, czy ktos klamie, czy probuje udowodnic wlasna racje. To zalezy od charakteru czlowieka. Jedni musza zawsze miec racje, a innym to zwisa.
                                Oprocz tego ja ani razu nie napisalem, ze lekarze w Rosji zarabiaja bardzo duzo, i ze im wszystko podoba sie, atylko napisalem, ze ty sklamales, i podalem konkretnie w czym sklamales. Wiec uspokoj sie, i odpusc. Ja o tobie juz mam wyrobione zdanie.
                                Oprocz tego to forum co jakis czaas najezdzaja "ludzi z misja" , ktore konto zalozyli w dniu pierwszeego wpisu na tym forum i nigdy nie pisza na innych forach. tak jest wlasnie z toba. Konto, z ktorego piszesz, zostalo zalozone wylacznie po to, zeby cos napisac na forum "Rosja i swiat", i jestem pewien, ze za nickiem denirus kryje sie ktos z dawwnich "gosci".
                                Oprocz tego twoj rosyjski jest bardzo zly, i wskazuje na to, ze rosyjskim nie poslugujesz sie na co dzien.

--
              • monalisa2016 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 17.01.20, 17:57
                @denirus nie znam rosyjskiej relecji zarobkow lekarzy w szpitalach moge wypowiadac sie o niemieckich. Niemieckim, szeregowym lekarzom pracujacym w szpitalach nie leja wiadrami pieniedzy do kieszeni, zarobki w stosunku do obciazenia jak i odpowiedzialnosci sa bardzo niskie przez to permamenty brak ich, werbuje sie ich z zagranicy.
                Ktorzy lekarze w szpitalach maja dosc godne zarobki to sa ci na dosc wysokich pozycjach. Lekarz ktory zrobil specjalizacje i sie usamodzielnil maja swoja przychodnie zarabiaja dostatnie ale sa niewolnikami swojego zawodu z racji braku prywatnego czasu poniewaz pracuja ponad norme w nienormowanym czasie z wzgledu na ilosc pacjentow, checi zarobku by utrzymac gabinet wraz z zatrudnionymi w nim pracownikami. Nigdzie nie ma laps jak wy w Polsce sobie myslicie, nie ma nawet w wysoko uprzemyslowionych Niemczech wie co dziwic sie Rosji. Ale skad wy to mozecie w Polsce wiedziec, dopiero jak przyjedziecie tu (na zachod) w obecnych czasach, osiedlicie sie i przyjdzie wam za wlasna kase zyc dopiero otwieracie oczy, spotkalam juz takich ktorzy zaluja tego co zrobili.

W Niemczech szpitale pracuja tez na wlasnym rozrachunku, jak nie sa wydajne zamyka sie je i basta.

--
                Ciekawe Info.
                • monalisa2016 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 17.01.20, 18:07
                  Musze sie poprawic najpierw uzylam liczby pojedynczaj a pozniej nie wszystko poprawilam na liczbe mnoga, wiec poprawiam ta czesc zdania, ktora powinna brzmiec tak:

Lekarze ktorzy zrobili specjalizacje i sie usamodzielnili...

--
                  Ciekawe Info.
                  • denirus Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 17.01.20, 18:29
                    Dzieki za rzeczowy komentarz. Oczywiscie nalezaloby ocenic co lekarz rosyjski moze kupic na swoja minimalna pensje 16 000 rubli i jego niemiecki kolega, chirurg-ortopeda z pogotowia. Wtedy mozna by porownac. Ja bywam w kraju 2 razy w roku. Jak , pewnie wiekszosc Polakow co zyja za granicami. I to forum jest cenne akurat dlatego ze stanowi miejsce dyskusji rodakow z calego swiata. Mozemy porownywac i argumentowac swoje punkty widzenia w oparciu o ta rzeczywistosc ktora widzimy na co dzien w naszym otoczeniu, a nie cytujac gazety , TV lub inne media ktore realizuja polityke swoich wlascicieli. Ja codziennie mam kontakt z Rosjanami i widze ich problemy, poglady polityczne i stosunek do wladzy. Dlatego nie potrzebuje szperac w mediach.
                    Tak rowniez jest z rodakami z innych krajow. Dlatego ich poglady na zycie w ich krajach jest dla mnie ciekawsze niz gazeciane artykuly o tych miejscach.
                    • monalisa2016 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 17.01.20, 19:00
                      @denirus bywanie w krajach dwa razy w roku i miec pojecie o nich to sa dwie rozne rzeczy ale przeciez to jest domena ludzi z wschodu, bo przeciez tu manna wedlug nich spada z nieba i wszyscy maja dostatek. smile Gdyby tak bylo nie byloby demonstracji, zycie by wygladalo inaczej a tu co dzien wychodza ludzie na ulice, czy to sa lekarze, czy sedziowie, prokuratorzy czy adwokaci rzucaja pod nogi mnistrom swoje togi (Francja) z "zadowlonie i dostatniego" (celowo w lapkach) zycia.
                      Tu masz przyklad z zachodniej codziennosci, wczoraj, dzis tak bylo w kazdej stolicy czy nie stolicy znaczy w kazdym wielkim miescie Niemiec.

www.youtube.com/watch?v=rRWl69NYlzI

Nie tylko rolnicy wychodza na ulice i nie tylko w Niemczech czy Francji w kazdym zachodnim panstwie gdzie spoleczenstwa biednieja, szerzy sie bezrobocie ale co wy mozecie o tym wiedziec skoro zaklamane media wkladaja wam anty-rosyjska propagande miedzy uszy zamiast zajmowac sie prawdziwymi problemami codziennego zycia obywateli. Dwa razy w roku jestes na zachodzie i juz znasz relacje zycia, zarobkow lekarzy? Dobre!!! Mieszkam od malutkiego dziecka, od baby (a od tego czasu minelo juz pare dziesiatek lat) w Niemczech i troche znam zycie zachodu. O Rosji nie bede sie wypowiadac, bylam raz dawno temu krotko w Moskwie to nie znaczy ze znam juz Rosje i warunki zycia w tym kraju wiec wstrzymuje sie od wydawania opinii o rosyjskiej rzeczywistosci.

--
                      Ciekawe Info.
                      • denirus Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 17.01.20, 19:13
                        Chcialbym sprostowac: piszac "w kraju", mialem na mysli Polske. Mam tam cala rodzine. W Rosji jestem na stale. Widzialem troche swiata, wiec mam z czym porownac. Glownie Azja. W UE - prawie wszystkie kraje. Z Ameryk - tylko Kuba. Afryki nie widzialem wcale. Ale sytuacja na swiecie zmienia sie tak szybko ze stan jakiegos kraju sprzed 3-5 lat jest juz calkowicie nieaktualny. Dlatego ciekaw jestem wrazen rodakow ze swiata - na biezaco.
                        I sam jestem gotow sie dzielic swierzym info z Rosji.
          • monalisa2016 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 16.01.20, 22:31
            @denirus wcale nie dziwię się twojej "nadzwyczajnej wiedzy" z najniższej półki, jak wam co dzień wciskają "taką prawdę", jak tu mieć inne zdanie ale nie na tym polega mądrość i inteligencja człowieka.

Przykład z polskich mediów głoszenia "ich najszczerszej prawdy", celowo w łapkach ponieważ to ironia po prostu wyśmianie tego czym i jak piorą wam mózgi. Mogę każde kłamliwe słowo tego pana (młody a durny!) z wideo udowodnić faktami (linkowałam i cytowałam tu na tym forum fakty) i powiedzieć mu wyraźnie że kłamie, manipuluje w żywe oczy. Ale co z tych kłamstw może zauważyć przeciętny Polak? On nie ma interesu dochodzić prawdy, łyka wszystko jak przysłowiowy bocian żaby, więc co się dziwić denirus tobie?

www.youtube.com/watch?v=pJoUJetzwW0
            Chciałam się włączyć do komentarzy, dać linki i cytyty by udowodnić temu młodemu człowiekowi że okłamuje społeczenstwo z premedytacją, raz się włączyłam do rozmowy na youtube potem miałam skrzynkę pocztową pełną spamów jak i "ich wybiorczej prawdy". Jak was się czyta, słyszy tak się was ocenia, a ta ocena nie wygląda dobrze, oddajecie żałosny obraz na zewnątrz.

Ciekawe Info.
            • monalisa2016 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 16.01.20, 22:46
              Taki portal ma, cytat:
              Bądź Na Bieżąco
              197.000 Abonnenten (premurat)

6187 osób podziękowało temu kłamliwemu panu łapką do góry, co tu mysleć o oczytaniu, wiedzy, nauce Polaków? STRASZNE!!

--
              Ciekawe Info.
                • denirus Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 17.01.20, 19:03
                  Moge skomentowac.
                  Ten chlopak przytacza slowa prawodniczacego komisjii gosdumy, Leonida Sluckiego. W Rosji ten czubek jest bardziej znany pod pseudonimem "лобок". A dlaczego ? Niech wam o tym opowie Igor smile I wyjasni dlaczego dziennikarki oglosily mu bojkot...

A Miedwiediew o zmianie rzadu wiedzial juz wczesniej. Teraz sie odbywa w Moskwie Gajdarowski Forum. Organizatorzy zaprosili Miedwiediewa, ale on juz kilka dni temu zapowiedzial, ze go nie bedzie. A jest to bardzo prestizowy forum dla liberalow, liderem ktorych w rzadzie jest Miedwiediew.
                • monalisa2016 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 17.01.20, 20:02
                  Na jakich faktach oceniasz? Ja ci moge kazdy zarzut tego pana z widea wobec slow Putina podlozyc literatura z historii i udowodnic ze ten pan oklamuje i manipuluje Polakow/Polakami w zywe oczy!!!

--
                  Ciekawe Info.
                  • monalisa2016 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 17.01.20, 21:08
                    Wspolwina, by nie pisac ciagle tego samego zacytuje moj post z innego watka:

monalisa2016
                    Re: Putin uderzył perfidnie, bo musiał
                    14.01.20, 23:01
                    monalisa2016 napisał(a):

> ja myslalam ze Polacy wydorosleli, a tu?
                    >

Co napisal Canadian Prime Minister William Lyon Mackenzie King i inni? Musze zacytowac

" ... the Canadian Prime Minister William Lyon Mackenzie King wrote in his diary that it was the Poles who caused the outbreak of the war in 1939 by refusing to give in to Hitler's demand that Danzig be allowed to rejoin Germany, and as such it was the Poles' own fault for the Katyn Wood massacre and everything else they had suffered since 1939.[123] The British historian Victor Rothwell described King's view that the Poles had caused their own suffering as one motivated by spite and his resentment at being pressured by public opinion into declaring war on Germany despite his own inclinations towards neutrality.[123] From distant New Zealand, the Prime Minister Michael Joseph Savage offered to return New Zealand Samoa, which had once been the colony of German Samoa together with the rest of the former German islands in the Pacific held by New Zealand, in exchange for Germany promising not to use violence to alter the status of Danzig.[123]... "

Rozdzial: "Danzig crisis"

hitchhikersgui.de/Free_City_of_Danzig#Danzig_crisis

Ten tekst nie napisal Putin smile tylko historycy, nie dzis ani nie wczoraj, wiec Polacy powinni zapytac sie prezydenta jak i rzad za co placa ciezkie pieniadze podatnika rzadowym jak i prezydenckim historykom ze dopuszczaja oni do takiego eklat'u wrecz werbalnej napasci na Rosje uzywajac do tego najwyzszy organ polskiej wladzy jakim jest Sejm.
                    ..............................
                    Wysiedlenie Zydow na Madagaskar i polski ambasador Lipski, tej tematyce jest poswiecona cala ksiazka wydana w latach 1990, wiec Putin nie powiedzial nic nowego tylko powtorzyl to o czym pisali lata temu historycy.

books.google.de/books?id=4tDoBQAAQBAJ&pg=PA150&lpg=PA150&dq=polnischen+botschafter+Lipski+%2B+juden&source=bl&otsshockZzWt-w8ep&sig=ACfU3U1djoLB7tUcfoyqQWAmhGjaDvJn8g&hl=de&sa=X&ved=2ahUKEwiA3_D5gd7mAhUPZVAKHWn0A5Y4ChDoATADegQICBAB#v=onepage&q=polnischen%20botschafter%20Lipski%20%2B%20juden&f=false

Moge przytoczyc jeszcze inne zrodla np. zza oceanu ale sadze ze te juz wystarcza.smile

--
                    Ciekawe Info.
      • rosjaiswiat1 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 15.01.20, 20:31
        denirus napisał:

> W Polsce 500+ to 8000 rubli ale do 18 roku zycia?
        > Czyli 8000 * 12 mies * 18 lat to 1,7 mln rubli! Czyli 3 razy wiecej niz w Rosji

Ha,ha. A jestes pewny, ze tak bedzie az przez nastepne 18 lat? A co, jak w nastepnych wyborach wygra inna opcja polityczna, i PiSowskie 500+ szlak trafi? Lepszy wrobel (kapiltal macierzynski w Rosji) w garsci niż golab ( PiSowskie 500+) na dachu smile

--
    • rosjaiswiat1 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 15.01.20, 20:12
      lubat napisał:

> Po rosyjsku brzmiało by to lepiej: dużo piernika i żadnego knuta.

Mного пряников и не одного кнута smile

> Mam na myśli dzisiejsze wystąpienie Putina przed Zgromadzeniem Federalnym, któr
      > e zaczął od takiego rozdawnictwa pienędzy, że pisie "pincet+" nie dorastają im
      > do pięt.

Kudrin obliczyl, ze dziesiejsze przemowienie putina bedzie kosztowac do 500 mld ruble rocznie. Niby duzo, ale nadwyzka budzetu w roku 2019 wyniosla ca 1.5 trln ruble. Wiec na pewno nie chodzi o kwote , na ktora Rosje nie stac. I oczywiscie nie chodzi o zadne rozdawanie kasy, a tylko o stymulacje, przede wszystkim, wenetrznego popytu. Widac rzadzace uznali, ze najgorsze dla Rosji juz minelo, i czas "popuscic pasek".

--
      • lubat Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 15.01.20, 20:40
        rosjaiswiat1 napisał:

> I oczywiscie nie chodzi o zadne rozdawanie kasy, a tylko o stymulacje, przede wszystkim
        > wenetrznego popytu. Widac rzadzace uznali, ze najgorsze dla Rosji juz minelo
        > , i czas "popuscic pasek".

Nakręcenie wewnętrznego popytu pewnie odgrywa tu rolę. Ale chyba większe oczekiwania związane z tą "rozrzutnością" związane są z próbą wyrwania się z demograficznej pułapki zastawionej na początku lat 90-ch, kiedy stopa przyrostu urodzeń była niższa, niż w roku 1943 (słowa Putina). Teraz właśnie ten niż demograficzny jest w okresie reprodukcyjnym i aby chociaż trochę zapobiec kolejnemu niżowi demograficznemu, trzeba stymulować przyrost.
        • rosjaiswiat1 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 15.01.20, 20:45
          lubat napisał:

> Nakręcenie wewnętrznego popytu pewnie odgrywa tu rolę. Ale chyba większe oczeki
          > wania związane z tą "rozrzutnością" związane są z próbą wyrwania się z demograf
          > icznej pułapki zastawionej na początku lat 90-ch, kiedy stopa przyrostu urodzeń
          > była niższa, niż w roku 1943 (słowa Putina). Teraz właśnie ten niż demograficz
          > ny jest w okresie reprodukcyjnym i aby chociaż trochę zapobiec kolejnemu niżowi
          > demograficznemu, trzeba stymulować przyrost.

Zgadza sie, ale dla mnie to jest na tyle oczywiste, ze chcialem wskazac na inny aspekt "chojnosci" Putina smile

--
        • eva15 Niż demograficzny + masowa emigracja 15.01.20, 22:27
          lubat napisał:

> Nakręcenie wewnętrznego popytu pewnie odgrywa tu rolę. Ale chyba większe oczeki
          > wania związane z tą "rozrzutnością" związane są z próbą wyrwania się z demograf
          > icznej pułapki zastawionej na początku lat 90-ch, kiedy stopa przyrostu urodzeń
          > była niższa, niż w roku 1943 (słowa Putina). Teraz właśnie ten niż demograficz
          > ny jest w okresie reprodukcyjnym i aby chociaż trochę zapobiec kolejnemu niżowi
          > demograficznemu, trzeba stymulować przyrost.

Putin przez poprawność polityczną grzecznie przemilczał, że do dramatycznego spadku urodzin w latach demokracji jelcynowskiej, podziwianej przez Zachód, dołączyła masowa emigracja Rosjan, niepodziwiających Jelcyna reform.
          Największą jej falę stanowili żydowscy Rosjanie oraz Rosjanie odkrywający swe niemieckie korzenie. W Niemczech w latach 90. ub.w. przybyło ca 1,5-2 mln Russlanddeutsche (większość) oraz Rosjan z żydowskim pochodzeniem (mniejszość).

Ludzie w sile wieku (30-50 lat) wygrzebywali pochodzenie babci- Niemki (lub Zydówki) i jechali razem z nią oraz swymi dziećmi w rodzinach 3-pokoleniowych do Niemiec. To naprawdę była wielka zauważalna w Niemczech gołym okiem fala imigracji. Ci ludzie, a zwłaszcza ich dzieci rozmnażają się już teraz w Niemczech, tu mają dzieci i wnuki....

A przecież obok tego Rosjanie emigrowali do USA (zwłaszcza Zydzi rosyjscy) i innych krajów. Rosję opuszczali masowo ludzie młodzi (lub dość jeszcze młodzi) i dobrze wykształceni.
      • monalisa2016 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 15.01.20, 20:42
        Pieniadz wydany dla mlodych rodzin dla zachety produkcji nastepnego pokolenia czyli ciaglosci panstwa zostanie w kraju i wyprodukuje wiele innych monet zabespieczajac nie tylko miejsca pracy ale przychody do budzetu panstwa. Inwestycja w rodzine, w dzieci nie jest ZADNYM rozdawalinctwem.

--
        Ciekawe Info.
    • lubat Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 15.01.20, 21:21
      A co tam sądzą o przemówieniu Pu i dymisji Łuntika (jedna z ksywek Miedwiediewa) media anglojęzyczne? Bo niemieckojęzyczne koncentrują się wyłącznie na "intrygach" wokół utrzymania się Pu u władzy. Gwoli sprawiedliwości: nie przejrzałem wszystkich, tylko po jednej z D, Ö i CH.
      • rosjaiswiat1 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 15.01.20, 21:41
        lubat napisał:

> A co tam sądzą o przemówieniu Pu i dymisji Łuntika (jedna z ksywek Miedwiediewa
        > ) media anglojęzyczne?

Na ogol da sie zauwazyc, ze Putin po raz kolejny wszystkich zaskoczyl, i glowne pytanie dzis w anglojezycznych mediach:"What is Russia's Putin up to? Czyli :Co wymyslil rosyjski Putin? (jakby Putin byl jeszcze jakis inny)
        www.bbc.co.uk/news/world-europe-51120167
        Co do Miedwiediewa, to raczej wyczuwa sie zal, ze taki sympatyczny facet zle skonczyl : : the rise and fall of the Robin to Putin’s Batman
        www.theguardian.com/world/2020/jan/15/dmitry-medvedev-the-rise-and-fall-of-the-robin-to-putins-batman
        --
        • eva15 Putin daje Zachodowi zadania 15.01.20, 22:41
          No i znów Putin zapewnia zachodnim Putinologom i Kremlologom chleb. Będą sobie ci dobrze opłacani spece łamać głowy, co Putin chciał przez to powiedzieć i co planuje. W Niemczech już pierwsi specjaliści meldują się w gazetach z ocenami. Co jedna to śmieszniejsza: Putin zabezpiecza sobie władzę, Putin planuje nowy zamordyzm, Putin chce zmian dla siebie, etc, etc... ...
          • monalisa2016 Re: Putin daje Zachodowi zadania 15.01.20, 23:10
            eva15 napisała:

> Co jedna to śmieszniejsza: Putin zabezpiecza sobie władzę, Putin planuje nowy z
            > amordyzm, Putin chce zmian dla siebie, etc, etc... ...

Widzialam te tytuly i na nie nie zwracalam uwagi. Wloskie pisza calkiem realnie o wprowadzeniu parlamentarnej demokracji czyli wzmocnienie roli parlamentu z jednoczesnym okrojeniem wladzy prezydenta i ze ustapienie Miedwiedewa otwiera droge do dalszych reform. Z tego wynika ze Medwiediew nie odchodzi calkowicie z Kremla ze obejmnie inna pozycje w aparacie bespieczenstwa.

Przyklady, na j. polski mozna sobie przestawic samemu
            :
            translate.google.de/translate?hl=de&sl=auto&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fwww.ilmessaggero.it%2Fmondo%2Fputin_governo_dimissioni_russia_cosa_e_successo_perche_oggi_15_gennaio_2020-4985065.html
            translate.google.de/translate?hl=de&tab=wT1&sl=auto&tl=de&u=https%3A%2F%2Fwww.giornalettismo.com%2Festeri%2F

--
            Ciekawe Info.
    • lubat Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 16.01.20, 20:43
      Bardzo ciekawą i bardzo prawdopodobną ocenę dała korespondentka ARD Ina Ruck:

"Ich glaube, dass Putin tatsächlich keine Lust mehr darauf hat, das Tagesgeschäft zu leiten. Ich glaube eher, er will sicherstellen, dass das Land die Richtung nimmt, die er vorgesehen hat, dass er selbst unangetastet bleibt und dass er quasi zu einer Art Vaterfigur für das Land wird, die dann im Zweifel doch die letzte Entscheidung trifft."
      (Sądzę, że Putin tak naprawdę nie ma już ochoty prowadzić bieżącej polityki. Sądzę raczej, że chce być pewien, że kraj podąża w kierunku, który on wyznaczył, że on sam pozostaje nietykalny i że zostanie kimś w rodzaju ojca kraju, który w wątpliwych przypadkach będzie mógł podejmować ostateczną decyzję.)

www.tagesschau.de/ausland/russland-interview-101.html
      • eva15 Putin i wyzwania utrwalania władzy 17.01.20, 01:06
        lubat napisał:

> Bardzo ciekawą i bardzo prawdopodobną ocenę dała korespondentka ARD Ina Ruck:
        >
        > "Ich glaube, dass Putin tatsächlich keine Lust mehr darauf hat, das Tagesgeschä
        > ft zu leiten. Ich glaube eher, er will sicherstellen, dass das Land die Richtun
        > g nimmt, die er vorgesehen hat, dass er selbst unangetastet bleibt und dass er
        > quasi zu einer Art Vaterfigur für das Land wird, die dann im Zweifel doch die l
        > etzte Entscheidung trifft."
        > (Sądzę, że Putin tak naprawdę nie ma już ochoty prowadzić bieżącej polityki. S
        > ądzę raczej, że chce być pewien, że kraj podąża w kierunku, który on wyznaczył,
        > że on sam pozostaje nietykalny i że zostanie kimś w rodzaju ojca kraju, który
        > w wątpliwych przypadkach będzie mógł podejmować ostateczną decyzję.)

Niewątpliwie Putin usiłuje ustawić zwrotnice kierowania państwem na nowe tory. Jego rola jako ratującego kraj po epoce Jelcyna jest skończona. Zadanie wykonał, jak sam to swego czasu na zjeździe FSB przyznał....
        Amerykańska konstytucja narzucona jelcynowskiej Rosji niechcący bardzo mu w tym pomogła - miał dzięki głupocie Amis władzę praktycznie nieograniczoną. Ale:

Każdy jego następca mając tak silne perogatywy władzy mógłby się, nie mając jego formatu, okazać dla Rosji zagrożeniem.

Putin pilnie obserwuje rzeczywistość i zapewne zauważa, że system zachodni jest trwały MIMO zmian na wierchuszce władzy. System rosyjski jest jak dotąd systemem wodzowskim nakierowanym na konkretnego przywódcę. Mówiąc z niemiecka :

alles steht und fällt mit dem Präsidenten

czyli - wszystko opiera się na osobie prezydenta, a nie na sile systemu politycznego .
        Trafi się durny prezydent, to może w Rosji rozwalić całe państwo (jak Gorbaczow, Jelcyn) . A na Zachodzie nie (Bush, Obama, Trump) .
        I właśnie o to Putinowi chodzi, by tworzyć w Rosji struktury polityczne, które uniemożliwią nieograniczoną władzę niekompetentnych, wręcz czasem głupich ludzi.

• brat_kryzysa Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 17.01.20, 18:11
      Jeśli Putin pójdzie w bezmyslny socjalizm a głównie rozdawnictwo to nie osiągnie rezultatów, jeśli natomiast poprzez kasę podniesie kreatywność społeczeństwa, szczególnie w małych miastach i wsiach poprzez tanie kredyty i programy szkoleniowe, zintegruje z tym uczelnie, instytuty, etc to sukces murowany

--
      Optyka której nie znosi cenzura
      pl.sputniknews.com
      twitter.com/kacapmsk
      alexjones.pl/
      • rosjaiswiat1 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 17.01.20, 18:18
        brat_kryzysa napisał:

> Jeśli Putin pójdzie w bezmyslny socjalizm

"Bezmyslny socjalizm" - nie istnieje czegos takiego.. Socjalizm to bardzo konkretne pojecie - to etap rozwoju spoleczenstwa. Wiec socjalizm nie moze byc bezmyslnym, bezmyslnymi moga byc rzadzace, ktore na kazdym etapie rozwoju spoleczenstwa doprowadzaja do klesk, wojen i wielkich ciepien narodow.

--
        • brat_kryzysa Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 18.01.20, 01:16
          Zabieranie kreatywnym a rozdawanie kretynom to zastój w każdej dziedzinie, co innego wspomaganie tych kreatywnych
          To nie na socjalizmie zachód zbudował swój dobrobyt
          Socjalizm jest nieefektywny, rodzi korupcję a co za tym idzie marnuje kupę kasy

--
          pl.sputniknews.com
          twitter.com/kacapmsk
          alexjones.pl/
      • monalisa2016 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 17.01.20, 18:25
        Inwestycja w rodzine nie jest zadnym rozdawalnictwem!!! Najlepszy przyklad z zachodu gdzie nie inwestowalo sie w rodziny, przyszlosc panstwa teraz sprowadza sie "fachoFcow" od nozy bez wyksztlcenia, a to dopiero "inwestcja" w utrzymywanie ich na socjalu do konca ich zycia.

Z tego co doszlo mi do uszu, to Putin oddaje wladze w rece narodu (parlamentarna demokracja) z jednoczesnym okrojeniem prawa prezydenta, jak przelozyc to na prosty jezyk polski, ano jakich politykow bedziecie wybierac do parlamentu takie bedziecie miec zycie i przyszlosc. Mozna wywnioskowac z tego ze prezydent bedzie w przyszlosci malo znaczacy, sadze ze bedzie mial role reprezentatywna i w pewnym stopniu role egzekutywna jesli chodzi o zatwierdzanie i podpisywanie ustaw, tak jak w wielu zachodnich panstwach.

--
        Ciekawe Info.
        • brat_kryzysa Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 18.01.20, 01:25
          Jaka inwestycja w rodzinę ? Dawanie kasy ,?
          Gówno to dało, widać po dzietności, rodziny muszą mieć możliwość bogacenia się i wiedzieć że mogą polegać tylko na sobie. Co pra da dzisiejsze czasy to nie rola gdzie imwiecej dzieci tym lepiej ale mechanizm pozostał. Czy ty zdajesz sobie sprawę ile forsy jest marnowane w NFZ lub ZUS, wiesz coś kochana np o belgijskim systemie ubezpieczeń zdrowotnych ? Jak funkcjonuje? Ludzie leczą się za małe pieniądze a mają wiele wyższe standardy leczenia

--
          pl.sputniknews.com
          twitter.com/kacapmsk
          alexjones.pl/
          • monalisa2016 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 18.01.20, 02:40
            Panstwo wyludnione z narybku czyli dzieci umiera, pomysl tylko o umowie generacji ze mlode pokolenie pracuje na starsze czyli na ich emerytury. Wiec jak myslisz kto bedzie wyprcowywal wplyw do budzetu panstwa w formi emerytalnych skladek skoro nie bedzie nowego narybku i narybek ktory nie wyprodukowal narybku dojdzie do wieku emerytalnego? No kto?

Inwestycja w sie rozmnazanie jest inwestycja w ciaglosc panstwowosci jak i isnienie jego. Chyba nie powinno byc to trudne do zrozumienia.

--
            Ciekawe Info.
            • brat_kryzysa Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 18.01.20, 03:03
              I to jest głupi system, zabezpieczeniem powinny być oszczędności i same dzieci ale skąd wiadomo znów nie przyjdzie jakaś hiperinflacja i tu pies pogrzebany
              A wszystkim radzę sprawdzić jak funkcjonuje belgijski system służby zdrowa

--
              pl.sputniknews.com
              twitter.com/kacapmsk
              alexjones.pl/
              • denirus Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 18.01.20, 09:43
                Przepraszam za offtopic, ale to tylko do brata_kryzysa:
                Podajesz pod swoimi postami linka do kacapa (kacapmsk)
                Ja osobiscie go znam (znalem). Gosc z pewnymi zaburzeniami psychicznymi (wedlug mnie), a wedlug innych, to zwykly aferzysta. Kiedy ja mialem z nim kontakty, to on sie podawal za chirurga ze szpitala im. Pirogowa. Opowiadal o sobie jeszcze mnostwo historii. Ja poczatkowo mu wierzylem, ale z czasem pojawily sie watpliwosci. Pozyczyl ode mnie jakies 3000 (to bylo w 2013-2014 roku). Oddaje do dzisiaj. Ale to grosze w porownaniu do tej kasy, jaka wyludzil u innych Polakow. Tam bylo cos kolo 1000ojro. Swiatek Polakow w Msk dosyc malutki i "sarofanowe radio" szybko roznosi nowiny. Przedstawial sie jako Денис. Opowiadal jakies historie i wyludzal kase. Czasem za dlugi tak go bili ze trafial do szpitala. Najwiecej o jego aferach wie Krzysztof (jesli chcesz szczegoly, to moge dac jego kontakt). Poznalem Denisa na tym forum. Jesli poszukac to moze odkopie nawet jego zdjecia sprzed 6 lat..
                Wiec jesli reklamujesz jego strone, to uwazam ze powinienes znac, co to za czlowiek.

Как говорится - "ничего личного".. wink
    • berek_p Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 18.01.20, 13:20
      Najlepszy system inwestycji to milion rubli od państwa do każdego miliona rubli zainwestowanego w rozwój takich branż jak elektronika,energoelektryka,mechanika, IT,kompozyty, optyka, systemy sterowania. Innowacje i projekty domów mieszkalnych, hal przemysłowych, maszyn i urządzeń drukarskich. Projekty i produkcja jachtów luksusowych, motocykli, aut,czyli tam gdzie najbogatsi wydają pieniądze, czasem ogromne fortuny
      • rosjaiswiat1 Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 18.01.20, 13:44
        berek_p napisał:

> Najlepszy system inwestycji to milion rubli od państwa do każdego miliona rubli
        > zainwestowanego w rozwój takich branż jak elektronika,energoelektryka,mechanik
        > a, IT,kompozyty, optyka, systemy sterowania. Innowacje i projekty domów mieszka
        > lnych, hal przemysłowych, maszyn i urządzeń drukarskich. Projekty i produkcja
        > jachtów luksusowych, motocykli, aut,czyli tam gdzie najbogatsi wydają pieniąd
        > ze, czasem ogromne fortuny

Kazde suwerenne panstwo powinno dazyc do zabezpoeczenia trzech podstawowych warunkow, ktore pozwola przezyc kazdy kryzys. To:
        1. Bezpeczenstwo produktowe, czyli panstwo powinno nie zalezyc od importu podstawowych produktow spozywczych;
        2.Bezpeczenstwo militarne, czyli panstwo powinno dysponowac na tyle silnym wojskiem, zeeby potecjalny agresor 100 razy pomuslal,czy warto napadac;
        3. BVezpeczenstwo demograficzne. Czyli panstwo powinno robic wszystko, zeby populacja ludnosci nie zmniejszala sie, bo zmniejszeniu populacji towarzyszy zwiekszenie ilosci ludzi starych, nie zdolnych do pracy, i zmniejszeniu ilosci ludzi, zdolnych nie tylko pracowac, a i z bronia w rekach walczyc z potecjalnym agresorem.

Gdy te trzy podstawowe warunki sa spelnione, mozna pomyslec i o innych sprawach. Wyglada na to, ze na razie trzeci warunek w Rosji nie zostal jeszcze spelniony, wiec priorytetem jest demografia. Ale na pewno sa wazne i inne dziedziny, i oczywiscie te, ktore wymieniles. Ale najwazniejsze - demografia.

--
    • jorl Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 20.01.20, 20:05
      brat_kryzysa napisał:

> Czy ty zdajesz sobi
      > e sprawę ile forsy jest marnowane w NFZ lub ZUS,

ja nie wiem ile tam sie forsy marnuje drogi b_k, moglbyc Ty napisac ile sie wydaje na cala administracje NFZ i ZUSie? Najlepiej w % od wplywow?

Ja moge Tobie podac jak jest w Niemczech. Tu w Krankenkassach sie wydaje na cale jej dzialalnosci 3 max 4% wplywow.
      W niemieckim ZUSie czyli emertytury tez 3-4%.

W Polsce wydajecie wiecej???

Acha, zwolennik prywatnych emerytur nie panstwowych jestes, prawda? To chcialbym zobaczyc ile % z wplywow kosztowalby prywatny system oszczedzania na emeryture. Ci wszyscy posrednicy, gieldowi fachowcy itd. Gwarantowanie wiecej jak te 3-4% by zzerali.

Do tego przy likwidacji skladek panstwowych na emeryture trzeba koniecznie zlikwidowac socjale panstwoe. Bo wtedy by duzo ludzi nie wplacalo na emeryture i by sie na stare lata i tak na innach podwieszali. Na socjalach. Chytrusy.
      Wiec dla takich to tylko jak w srednioweczu, zebrac pod kosciolem. Wprowadzcie to, ale prosze wtedy zebrakow mi do Berlina nie przysylac bo ich juz teraz z Polaki jest zatrzesienie. Maj lepiej u mnie jak u was.

>wiesz coś kochana np o belgijs
      > kim systemie ubezpieczeń zdrowotnych ? Jak funkcjonuje? Ludzie leczą się za mał
      > e pieniądze a mają wiele wyższe standardy leczenia

Wiem jak jest w niemieckim ktory uwazam za dobry i powiem w ciemno ze nie gorszy i nie drozszy jak belgijski. U mnie skladka na zdrowie to ca 14% od pensji w Polsce tylko z 7%. To az dziwne ze jakos sie jednak tam mozecie leczyc.
      Powinniscie placic tez z 14% ale tego nie chcecie.

--
      Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
      > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???

--
      Pozdrowienia

• jorl Re: Putin: dużo marchewki i żadnego kija 20.01.20, 20:34
      denirus napisał:

> Dzieki za rzeczowy komentarz. Oczywiscie nalezaloby ocenic co lekarz rosyjski
      > moze kupic na swoja minimalna pensje 16 000 rubli i jego niemiecki kolega, chir
      > urg-ortopeda z pogotowia.

Poczytalem troche to co piszesz drogi deni o tym lekarzu.
      Zaznacze ze moja corka tez skonczyla medycyne, mieszkam w Niemczech juz wiecznosc, ona naturalnie tez.
      A wiec zauwazylem ze ten chlopak, lekarz z tymi 16tys rubli ma 26 lat. Prawda to?
      A wiec kiedy skonczyl ta medycyne? Przed rokiem czy pol rokiem? To przeciez nic nie umie, tzn nie mozna mu dac ludzi leczyc bo zaszkodzi najprawdopodobniej. I jego placz ze pracowal 250 godzin a dostal tak malo. I tlumaczenie ze malo pacjentow bylo, byloby wiecej to pensja bylaby wyzsza. Wiec o co chodzi? Jak bylo malo pacjentow to nie pracowal 250h a ze 200h dlubal palcem w nosie. I ladnie jest w Rosji ze juz sie skonczylo u nch "czy sie stoi czy sie lezy 2 tys sie nalezy". Ale Ty to jak komunista, dalej uwazasz ze za nic nie robienie sie duzo nalezy. Bo Pan doktor.

Ja bywam w Rosji, bylem np w Kaliningradzie w szkole rosyjskiego. 2 tyg po paru latach znowu 1 tydz. Nie zamierzalem sie duzo uczyc, po prostu bylem pogadac po rosyjsku. Mialem nauczycielke, mowila dosc po niemiecku, mialem ja tylko dla mnie czesto. Wiec gadalem z nia o wszystkim, po to tam bylem tak naprawde, koszty dla mnie nieduze w koncu.
      Narzekala, to bylo chyba 10lat temu, ze maja gaz, rope i chcialaby miec wiecej ladnych rzeczy z Zachodu. Ja jej na to ze jak beda wydawac na ladne rzeczy to im Zachod panstwo rozbierze i wtedy beda tylko niewolnikami do pompowania ropy i gazu. Tez dla mnie.
      A poza tym ja zyje w kraju gdzie nie mamy gaz i ropy a dobrze zyjemy. Wiec i oni nich sie zabieraja do roboty, my mozemy w Niemczech ladne rzeczy produkowac ktore im sie podobaja, niech i oni sie do roboty wezma i sobie terz ladne rzeczy produkuja. Naprawde idzie i tak.
      Komuna sie skonczyla, jest kapitalizm, do roboty.

--
      Pozdrowienia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka