Dodaj do ulubionych

Grigorij Perelman

17.01.20, 13:33
Rosyjski wybitny matematyk wyjechać z Petersburga do Szwecji, pracuje ponoć dla jakiejś firmy opracowującej przełomowe technologie w dziedzinie nanotechnologii
Drenaż mózgów trwa....

--
Optyka której nie znosi cenzura
pl.sputniknews.com
twitter.com/kacapmsk
alexjones.pl/
Obserwuj wątek
    • rosjaiswiat1 Re: Grigorij Perelman 17.01.20, 13:44
      brat_kryzysa napisał:

> Rosyjski wybitny matematyk wyjechać z Petersburga do Szwecji,

I to sie stalo w roku 2014, i tak chciala jego matka. A slowo matki dla zydoskiego syna, to rozkaz. Trzeba przyznac, ze jestes bardzo szybki smile

https://img-fotki.yandex.ru/get/6814/252394055.3/0_e8772_1b5489e_orig.jpg

>pracuje ponoć dla jakiejś firmy opracowującej przełomowe technologie w dziedzinie nanotechnologii

On z ta firma wspolpace rozpoczal jeszcze w 2013 roku, i jak na razie dp zadnego przelomu nie doszlo.

> Drenaż mózgów trwa....

A dlaczego ciebie nie martwi ten fakt, ze ilosc Polakow, ktore uciekaja ze swojej Ojczyzny, jest o wiele wieksza, niz Rosjan?

--
      https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
      • brat_kryzysa Re: Grigorij Perelman 17.01.20, 15:38
        Oczywiście że martwi, ale ja nie szukam analogii, interesuje mnie sytuacja w Rosji, szczególnie w nowych technologiach, trochę dowiedziałem się z rozmowy z jorlem , czytam że skolkovo się rozwija i mają powstać nowe filie...podrzuć jeśli możesz jakieś info w tej materii

--
        pl.sputniknews.com
        twitter.com/kacapmsk
        alexjones.pl/
        • rosjaiswiat1 Re: Grigorij Perelman 17.01.20, 15:47
          brat_kryzysa napisał:

>interesuje mnie sytuacja w Rosji,

I naweet nie wiedziales o tym, ze Pierielman wyjechal do Szwecji 6 lat temu, zreszta nie wyjechal na stale, a tylko na okres kontraktu, ktory zostal podpisany na 10 lat. Przy tym on nadal pozostaje sie obywatelem Rosji, i wiecej czasu spedza w Sank Petersburgu, niz w Szwecji.

>szczególnie w nowych technologiach, trochę dowiedziałem się z rozmowy z jo
          > rlem , czytam że skolkovo się rozwija i mają powstać nowe filie...podrzuć jeśli
          > możesz jakieś info w tej materii

A nie mozna bylo w tam tym watku zapytac o to, co ciebie interesuje, a nie zakladac nowy watek z bardzo przestarzala informacja, i kategorycznym stwierdzeniem, ze drenaz mozgow nadal trwa.

--
          • brat_kryzysa Re: Grigorij Perelman 17.01.20, 18:21
            Sory batory, ale artykuł dorwałem z datą sprzed kilku dni, słyszałem o Perelman Anię wcześniej tylko tyle że rozwiązał pewne równanie. Tak na marginesie co z tego że jest ekscentrykiem ?
            Interesuje mnie czy trend odpływu ludzi z potencjałem został conejmniej zatrzymany

--
            pl.sputniknews.com
            twitter.com/kacapmsk
            alexjones.pl/
            • rosjaiswiat1 Re: Grigorij Perelman 17.01.20, 18:28
              brat_kryzysa napisał:

> Sory batory

Zapomniano smile

> Interesuje mnie czy trend odpływu ludzi z potencjałem został conejmniej zatrzym
              > any

Z tego co pisze sie w runecie, to wyglada na to, ze tendecja odwrocila sie, i ci kto w swoim czasie wyjechal na zachod, zaczeli wracac do Rosjii. Tym nie mniej problema braku naukowcow istnieje, wiec finansowanie nauki znacznie wzrosnie z tego roku.

--
    • bywszy2 Re: Grigorij Perelman 17.01.20, 15:26
      drenaz panstawa polskiego odbywa sie we wszystkich dziedzinach:
      inzynierow,zlodziei,malarzy,mechanikow,humanistow itp. i tp. - w nieskonczonosc.
      A nawet w wyszukanym damskim zawodzie.A w randze wspnialosci arystokratycznej odbywa sie w kierunku Dubaju.
      www.dw.com/pl/drena%C5%BC-m%C3%B3zg%C3%B3w-polacy-w-czo%C5%82%C3%B3wce/a-50044146
      --
      Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
      Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
      I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
      Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
        • rosjaiswiat1 Re: Grigorij Perelman 17.01.20, 15:50
          brat_kryzysa napisał:

> Bywszy ty niemal nigdy nic konstruktywnego nie wnosisz do rozmowy, zmień plyte

Nie myslalem, ze do tego dojdzie, ale musze wstac w obronie bywszego. W tym przypadku on trzyma sie tematu, ktory ty sam zadales w poscie, ktorym otworzyles ten watek. Przeciez to ty pisales o drenazu mozgow. Czy twoim zdaniem negatywne informacje moga pochodzic tylko z Rosji? smile

--
        • bywszy2 Re: bracie+ 17.01.20, 18:26
          brat_kryzysa napisał:

> Bywszy ty niemal nigdy nic konstruktywnego nie wnosisz do rozmowy, zmień plyte

> <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
          jest taka piekna polska zasada:
          "nie wywoluj wilka z lasu"!

--
    • lubat Re: Grigorij Perelman 17.01.20, 17:44
      Grigorij Perelman - czy to ten facet, który za rozwiązanie jakiegoś '"nierozwiązywalnego" problemu matematycznego dostał nagrodę miliona dolarów nie przyjął jej, mimo że mieszkał w ciasnym 2-pokojowym mieszkaniu w chruszczowce? Podobno też całymi miesiącami nie wychodził z mieszkania.
      Pewnie wyzdrowiałwink
      • rosjaiswiat1 Re: Grigorij Perelman 17.01.20, 18:10
        lubat napisał:

> Pewnie wyzdrowiałwink

Nic z tego, gdy ostatni raz go spotkali w Sankt Petersburgu dziennikarze, a bylo to nie tak dawno w jakims sklepie, to wygladal on jak osoba mieszkajaca na ulice. I jesli dobrze pamietam, to wygladal on tak, jakby fryzierow bal sie bardziej ot stomatologow, i do tego caly osiwial. Wiec Pierielman juz nie ma gestych czarnych wlosow i zarostu, a tylko siwe.

--
      • eva15 Od nadmiaru rozumu można zwariować! 17.01.20, 22:43
        lubat napisał:

> Grigorij Perelman - czy to ten facet, który za rozwiązanie jakiegoś '"nierozwią
        > zywalnego" problemu matematycznego dostał nagrodę miliona dolarów nie przyjął j
        > ej, mimo że mieszkał w ciasnym 2-pokojowym mieszkaniu w chruszczowce? Podobno t
        > eż całymi miesiącami nie wychodził z mieszkania.
        > Pewnie wyzdrowiałwink

Perelman dostał w 2006 r. najwyższą w świecie matematyczną nagrodę - medal Fieldsa- odpowiednik Nobla. Ale jej nie przyjął. Cztery lata później dostał MILION DOLAROW nagrody od Clay Mathematics Institute in Cambridge (USA) za Poincaré-Vermutung (nie wiem, jak to po polsku). Ale i tej nagrody nie przyjął.
        Zamknął się w sobie całkiem i przestał reagować na świat zewnętrzny.

Najwyraźniej osiągnięcie absolutu w matematyce potrafi zaszkodzić zdrowiu człowieka, gdy rozum zaczyna przerastać możliwości psychiczne i duchowe udźwignięcia tegoż rozumu.

Podobny przypadek był trochę wcześniej z żydowsko-niemiecko-francuskim wybitnym matematykiem Alexandrem Grothendieckiem. W 1966 r. - medal Fieldsa. Od 1991 r. kompletna ucieczka od cywilizacji, religijne opętanie i zamknięcie się jako pustelnik w jakiejś grocie we francuskich Pirenejach..

www.spiegel.de/wissenschaft/mensch/mathematiker-alexander-grothendieck-ist-tot-a-1003031.html

• bywszy2 Re: a skad pan wie?+ 18.01.20, 02:02
      rosjaiswiat1
      Re: Grigorij Perelman
      17.01.20, 13:44

I to sie stalo w roku 2014, i tak chciala jego matka.
      A slowo matki dla zydoskiego syna, to rozkaz.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
      przed panskim sokolim nic sie nie ukryje.
      Nawet ja o tym nie wiedzialem.

--
        • bywszy2 Re: prosze pana+ 18.01.20, 10:30
          brat_kryzysa napisał:

> Bo Igor to kryprojewrej z którą był szczególnie związany big_grin

> <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
          panska wypowiedz zasuwa napadem na osobe prywatna.
          Zgodnie z prawem tego forum,zostanie pan usuniety z tego zacnego grona.
          Ostrzegam pana,
          Z uczuciami wielkiej przyjazi i sympatii,Bywszy.

--
          • rosjaiswiat1 Re: prosze pana+ 18.01.20, 10:53
            bywszy2 napisał:

> panska wypowiedz zasuwa napadem na osobe prywatna.

W zaden sposob wypowiedz brata_kryzysu nie mozna uznac za napasc na osobe prywatna. ja wiele razy na forum wspominalem, jak droga byla dla mnie moja Mama. Oprocz tego kazddy rozumie, ze ta wypowiedz jest tylko zartem.

--
            • bywszy2 Re: prosze pana+ 18.01.20, 12:37
              nazwanie pana kryptojewriem to nie zart,a napad na osobe.A pozatym to jest na granice uwlaczenia dostojenstwa jewriejskogo naroda.

--
              • rosjaiswiat1 Re: prosze pana+ 18.01.20, 13:12
                bywszy2 napisał:

> pozatym to jest na g
                > ranice uwlaczenia dostojenstwa jewriejskogo naroda.

Kiedys moj przyjaciel, Zyd z narodowosci, mowil do mnie - szkoda, ze nie jestes Zydem. Ale nigdy mnie nie wytlumaczyl dlacego to powiedzial. Wiec, bywszy, sadze, ze jewrejski narod bylby dumny, majac mnie za jewreja (Zyda), bo Zydzi bardzo chca uznawac wszystkie owybitne osobistosci za swoich. smile

--
                • bywszy2 Re: prosze pana+ 18.01.20, 14:27
                  rosjaiswiat1 napisał:

> bywszy2 napisał:
                  >
                  > > pozatym to jest na g
                  > > ranice uwlaczenia dostojenstwa jewriejskogo naroda.
                  >
                  1.
                  Kiedys moj przyjaciel, Zyd z narodowosci, mowil do mnie - szkoda, ze nie jestes
                  > Zydem. Ale nigdy mnie nie wytlumaczyl dlacego to powiedzial.
                  -
                  a)i wsrod jewriejew spotyka sie idiotow.
                  b) a moze jako zydowi nic panu morde.Zdarzalo sie!
                  2.
                  Wiec, bywszy, sadze, ze jewrejski narod bylby dumny, majac mnie za jewreja (Zyda), bo Zydzi bard
                  > zo chca uznawac wszystkie owybitne osobistosci za swoich. smile

W czym pan jest wybitny i na czym ona polega?- czy potrzebny jest jakis komentarz?
                  Sa ludzie wybitni,a sa barachlo.
                  A co do wybitnych Zydow?Tez komentarz niepotrzebny.

--
                    • bywszy2 Re: Bywszy, uprzedzam ciebie.Przeciez pan zaczal?+ 18.01.20, 14:55
                      rosjaiswiat1 napisał:

> Przestan przechodzic na osobowosci. Widze, ze tobie nie cierpi sie, zeby ja wyw
                      > alilem ciebie znow.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
                      dlaczego pan jest tchorzem?

--
                      • rosjaiswiat1 Ja zaczalem? 18.01.20, 15:12
                        Ja tylko napisalem o tym, ze Pierielman slucha swoja matke, jak kazdy prawdziwy syn w zydowskiej rodzinie. I to jest prawda, bo tak i jest.
                        I co jest tchorzliwego w tym, ze ja nie pozwole tobie robic z mojego forum smietnik?
                        Krotko mowiac- chcesz uczestniczyc w dyskusjach, pisz na temat watku, jesli nie chcesz, to wylecisz.

--
              • karbat Re: prosze pana+ 18.01.20, 14:41
                bywszy2

nazwanie pana kryptojewriem to nie zart,a napad na osobe.A pozatym to jest na granice uwlaczenia dostojenstwa jewriejskogo naroda.

oj bywszy, bywszy . odbijasz pileczke. jak to robia male dzieci w piaskownicy

mozesz sie podzielic wieloma swoimi spostrzezeniami zyciowymi ,
                masz ich nie malo , w tym jestes wiarygodny , ale ..
                twoj konik monotematyczny staje sie nudny, wierz mi nie tylko dla mnie
                twoj wiek nie jest zadnym usprawiedlwieniem

zyd .. jest ok , mozna isc na piwo
                zyd zrobil ci cos zlego .. daj mu w pyski, i …
                o czym tu jeszcze dywagowac ..
                o tym, co bylo … tego nie zmienisz . punkt .
                • bywszy2 Re: prosze pana+ 18.01.20, 15:01
                  odbijanie pileczki odbywa sie nad wisla.
                  I to jest nudne.
                  Jakos im to nie idzie.
                  Co do mego konika monotematycznego?
                  Nu co robic:
                  Klacz nad wisla - ciagle ten sam temat.
                  A drugi?A co zrobic z podwojnym uchodzca ekonomicznym na tym forum.
                  Nu,jaki jeszcze tutaj moze byc temat wielotematyczny?

--
                  • karbat Re: prosze pana+ 18.01.20, 15:25
                    bywszy2
                    >odbijanie pileczki odbywa sie nad wisla.
                    >I to jest nudne.. Jakos im to nie idzie.

? . nie zaskoczyles …

>Co do mego konika monotematycznego?
                    >Nu co robic:
                    >Klacz nad wisla - ciagle ten sam temat.

? . natrectwa , psychozy da sie leczyc , podobno , nie znam sie na tym

>A drugi?A co zrobic z podwojnym uchodzca ekonomicznym na tym forum.

? . kogo to interesuje ile razy ktos , gdzies uchodzil ekonomicznie ..
                    kazdy w swoim zyciu jest uchodzca , w wielu aspektach

>Nu, jaki jeszcze tutaj moze byc temat wielotematyczny?

? .co to jest … temat wielotematyczny ..
                    jakie tu moga byc inne tematy .. zalezy tez od ciebie
                    czy jestes w stanie innych zainteresowac tematami, swoimi uwagami,
                    spostrzezeniami . tez zalezy od ciebie

twoje hobby stosunki Zyd … Polak …
                    jak bylo , kazdy w miare inteligentny wie ,
                    idioty .. w niczym nie przekonasz . twoja misja jest nudna - moim zdaniem
                    ( tak przekomarzaja sie gowniarze pod trzepakiem )

jestes starsza osoba, duzy bagaz osobistych doswiadczen ,
                    spostrzezen , podziel sie nimi , przejdz samego siebie wink

• rosjaiswiat1 Re: prosze pana+ 18.01.20, 15:32
                      karbat napisał:

> twoje hobby stosunki Zyd … Polak …

Mylisz sie, karbat, za hobby dla bywszego sluzy siedzenie za plotem i obszczekiwanie kazdego, kto cos napisze o Zydach. I to nie wazno co - bo tylko on ma prawo pisac o Zydach.
                      Ja nie napisalem nic zlego o Zydach, a tylko wspomnialem o tym, ze matka dla Zyda jest kims wyjatkowym, i kazdy Zyd slucha swoja matke. Ja to wiem z wlasnych obserwacje. Ale bywszego to doprowadzilo do szalu, i nie o czym innym on juz pisac nie moze. Wiec bywszy wylatuje, bo nie widze zadnego sensu w tym, zeby ktos tu obszczekiwal forumowicze, ktore cos pisza o Zydach.

• rosjaiswiat1 Re: prosze pana+ 19.01.20, 00:17
                          eva15 napisała:

> Igor, przecież on ma prawo mieć inne zdanie. Ty naprawdę przeginasz.

Ewa,a czy ja zabraniam mu miec wlasne zdanie? Problem polega na tym, ze to on, gdy inni maja inne zdanie od bywszego, zaczynaja byc przez niego atakowani. Ty przeczytaj co on wypisywal , a dopiero pozniej wyrob swoje zdanie na ten temat.
                          Ja go wielokrotnie uprzegzilem, zeby on nie schodzil na osobowosci, i po prostu pisal na temat. Ale on nie potrafi pisac nie o czym innym,jak tylko o innych forumowiczach, ktore cos wspominali o Zydach. I tylko takie dyskusje go interesuja - obszczekiwac kazdego, kto jego zdaniem obrazil Zydow. Czy po to my zakladali to forum, zeby nas tu obszczekiwali?

--
        • rosjaiswiat1 Re: a skad pan wie?+ 18.01.20, 10:51
          brat_kryzysa napisał:

> Bo Igor to kryprojewrej z którą był szczególnie związany big_grin

Jest faktem, ze ja bardzo szanowalem swoja Mame, ale nigdy jej nie pozwolalem kierowac moim zyciem. Chociaz obecnie wiem, ze w wielu przypadkach ona miala racje, i gdyby ja posluchalem swoja Mame, to nie zrobilbym wiele bledow w swoim zyciu.

--
          • bywszy2 Re: a skad pan wie?.A co to ma wspolnego+ 18.01.20, 12:44
            rosjaiswiat1 napisał:

> brat_kryzysa napisał:
            >
            > > Bo Igor to kryprojewrej z którą był szczególnie związany big_grin
            >
            > Jest faktem, ze ja bardzo szanowalem swoja Mame, ale nigdy jej nie pozwolalem k
            > ierowac moim zyciem. Chociaz obecnie wiem, ze w wielu przypadkach ona miala rac
            > je, i gdyby ja posluchalem swoja Mame, to nie zrobilbym wiele bledow w swoim zy
            > ciu.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
            do wzajemnego stosunku miedzy jewriejskimi synem i jego mama?
            Na,ktory temat pan sie wypowiada?
            Ja tez szanowalem moja mame.Ale ona mnie nigdy nie rozkazywala.
            Z panskiej wypowiedzi mozna wyciagnac wniose,ze pan mial ciezkie zycie.
            Nu,ale i panu i mnie pozostaje na stare lata wytrzec smarki nostalgiczne dziecinstwa i pozostawic dzieciom,to co im sie nalezy.

--
      • rosjaiswiat1 Skad ja wiem? 18.01.20, 10:59
        bywszy2 napisał:

> przed panskim sokolim nic sie nie ukryje.

Posiadam duze zyciowe doswiadczenie.I ja sam w swoim czasie pisalem do ciebie, ze wsrod moich bardzo dobrych znajomych bylo sporo Zydow, a jeden z nich byl moim bliskim przyjacielem. Wiec z osobistych obserwacje wiem, jaka role odgrywa matka w zydowskiej rodzinie.
        Jesli nie wierzysz moim obserwacja, to mozesz wiecej o tym poczytac , otwierajac ten link:

russian7.ru/post/chem-evreyskaya-mama-otlichaetsya-ot-russ/

> Nawet ja o tym nie wiedzialem.

Tego nie bede komentowac z wiadomych powodow.

--
        • bywszy2 Re: Skad pan wie?+ 18.01.20, 13:20
          rosjaiswiat1 napisał:

> bywszy2 napisał:
          >
          > > przed panskim sokolim nic sie nie ukryje.
          >
          > Posiadam duze zyciowe doswiadczenie.I ja sam w swoim czasie pisalem do ciebie,
          > ze wsrod moich bardzo dobrych znajomych bylo sporo Zydow, a jeden z nich byl
          > moim bliskim przyjacielem. Wiec z osobistych obserwacje wiem, jaka role odgrywa
          > matka w zydowskiej rodzinie.
          > Jesli nie wierzysz moim obserwacja, to mozesz wiecej o tym poczytac , otwieraja
          > c ten link:
          >
          > russian7.ru/post/chem-evreyskaya-mama-otlichaetsya-ot-russ/
          >
          > > Nawet ja o tym nie wiedzialem.
          >
          > Tego nie bede komentowac z wiadomych powodow.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
          Русские мамы более склонны уважать личность ребенка и относиться к нему, как к имеющему право голоса индивидууму. Они в большинстве своем стараются не довлеть над сыновьями и дочерьми. К сожалению, сами отпрыски не всегда понимают, насколько им повезло иметь такое счастье.
          Источник: Чем еврейская мама отличается от русской
          © Русская Семерка russian7.ru

Zaczne odd tego,ze w moim zyciu w ZSRR oprocz jednego jewrieja,zawsze wsrod moich znajomych i przyjaciol byli sami Ukraincy,Russkije i przedstawicieli nacmienstwa.
          Panskie doswiadczenia funta klakow nie sa warte.A szczegolnie oparte na pisaninie anonimowego autora.
          Moja mama mnie nigdy nie rozkazywala.Amama mojego przyjaciela Miszki Michajlowa ciagle loila mu skore.
          Doniesiono mnie,ze skonczyl swoj zywot jako nalogowy pijaczyna.
          Zacznij pan zyc prawdziwym zyciem,a nie pouczac jewrieja tradydcja jego plemienia.
          Zaczyna podejrzewac,ze cos u pana nie wsszystko w porzadku co do zydowskich obyczajow oraz w pouczaniu jewreja w jewriejstwie.
          Знаете поговорку:
          "не учи ученого,сьесшь гов.а печеного."
          > > Nawet ja o tym nie wiedzialem.
          >
          - zaintrygowal mnie pan tymi powodami.
          Jakimi jeszcze glupotami dysponuje panska glowa?
          --
          • rosjaiswiat1 A jednak ja wiem to, czego ty nie wiesz 18.01.20, 15:08
            Napisalem wyzej:

Tymi powodami jest to, ze nie chcialem urazac pamiec twojej mamy, ktora oddala ciebie do internatu, jak sam o tym pisales. To naprawde nie jest typowym krokiem, jak na zydowska mamusie. Wiec ty nie masz pojecia o tym, jaka naprawde pelni role matka w zydowskiej rodzinie, a ja to wiem doskonale, poniewaz poznalem sporo prawdziwych zydowskich rodzin, a nie takich, w ktorych zyd nie zyd (jak sam o sobie pisales) zostal oddany do internatu. Oprocz tego moge tobie polecic kolejne teksty, tym razem za zrodlo sluza zydowskie portaly:
            :isralove.org/load/21-1-0-1203

evreimir.com/110980/evrejskaya-mama/
            Rozumiem, ze twoja mama byc moze byla inna, ale to nie znaczy, ze byla zla. Po prostu ona radzila sobie, jak mogla.

>zaintrygowal mnie pan tymi powodami.
            > Jakimi jeszcze glupotami dysponuje panska glowa?

A to tylko tymi glupotami, ktore wyskoczyli z twojej glowy.
            I to ostatnie ostrzezenie - jesli bedziesz nadal pyskowac, to wylecisz. Wiec lepiej nie odpisuj na ten post, jesli chcesz nadal uczestniczyc w dyskusjach.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka