Dodaj do ulubionych

Niezauważona wypowiedź Gienka Satanowskiego

24.01.20, 17:54
Niezauważona w polskich mediach, ale na FŚ ją dostrzegli. Ja oglądałem ją live i prawdę mówiąc, mnie też zbulwersowała. Tym bardziej, że to facet z niezwykle precyzyjną logiką, trzymający się faktów. To co mnie tak poruszyło, to stwierdzenie, że mord katyński był zbrodnią, ale był uzasadniony racją stanu.
ZSRR nie był wtedy w przededniu wojny, więc oficerowie polscy nie byli zagrożeniem na tyłach, a nawet gdyby tak było, to przestrzenie Syberii są na tyle obszerne, że dałoby się rozproszyć tych oficerów tak, że pojedyncze osoby siedziałyby co 100-150 km. Poza tym ZSRR miał już pewne doświadczenie w rozsiedlaniu "niepożądanych elementów".

Wypowiedź Satanowskiego od 1:59:00 i trwa ok 8 min.

www.youtube.com/watch?v=4ga1-b7UVz0
Obserwuj wątek
    • karbat Re: Niezauważona wypowiedź Gienka Satanowskiego 24.01.20, 18:44
      na temat tego wydarzenia napisano tomy

jednoznacznie wypowiedzialy sie na ten temat wladze Rosji I Polski
      co jeszcze maja do dodania masochisci -celebryci gazetowi zerujacy na tym wydarzeniu - n i c

poza godnymi obchodami obchodami , okraglymi, rocznicami
      tej tragedii, dla tych ktorzy tam zgineli -- n i c juz nie mozna .

nawet do tego nie sa zdolne tzw polskie partyjoty wszelkiej masci

• rosjaiswiat1 Re: Niezauważona wypowiedź Gienka Satanowskiego 24.01.20, 20:39
      lubat napisał:

> Niezauważona w polskich mediach

Byla zauwazona.
      Ale zapomnieli dodac, ze ten program prowadzi Zyd, i praktycznie wszystkie tak zwani "eksperci", wlacznie z Satanowskim, rowniez sa Zydami. Mam nadzieje, ze pamietasz Lubat, ze ja w swoim czasie dosc krytycznie wypowiedzialem sie o tym programie w Twoim watku, w ktorym Ty "podziwiales" Jakowa Kedmi smile
      Moze pare slow wiecej o tym Satanowskim.
      Ten gosc spelnia role cynika. On w bardzo cyniczny sposob wypowiada sie o wszystkim, wlacznie z tym, jak dziala Putin. I taka ciekawostka o samom programie - ten program, jest jako jedyny w rosyjskiej TV, w ktorym prowadzacy co 5 minut wszystkim przypomina, ze on jest Zydem. Swiblowo napisala dobrze, ze ten program nie powinni ogladac normalni ludzi, bo to jest groznie dla glowy. Ale, jak pisalem w tam tym watku, o ktorym juz wspomnialem, ten program jest skierowany do ukrainskiej publicznosci, i 90% czasu jest poswiecony ukrainskiej tematyce i tylko 10% reszcie wydarzen na swiecie. Przy tym "eksperci" sa malo zorientowani co dzieje sie na swiecie.

--
      https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
      • lubat Re: Niezauważona wypowiedź Gienka Satanowskiego 25.01.20, 11:04
        rosjaiswiat1 napisał:

> Byla zauwazona.

Zauważenie jest sprawą względną. Jeśli informacja nie ukazuje się w GW czy TVN z jednej strony, i w TVP i rządowym radio, to nie istnieje.

Ja wiem, kto prowadzi program i kim są goście, ale nie mam problemu ze słuchaniem opinii Żydów. Potrafię także ocenić merytorycznie ich wypowiedzi i nikogo nie "podziwiam". Owszem, cenię sobie wypowiedzi niektórych dyskutantów w tym Satanowskiego. Tym bardziej zniesmaczyła mnie jego wypowiedź na temat Katynia.
        Satanowski cynik? W takim samym stopniu, jak zoolog opowiadający o drapieżności wilków jest drapieżnikiem. On po prostu wali prawdę prosto w oczy i nie owija w bawełnę.

> ten program jest skierowan
        > y do ukrainskiej publicznosci, i 90% czasu jest poswiecony ukrainskiej tematyc
        > e i tylko 10% reszcie wydarzen na swiecie.

Do Ukraińców jest skierowana pierwsza część programu i w niej biorą udział Rosjanie pro- i antykremlowscy, Ukraińcy pro- i antyrosyjscy i czasami przedstawiciele innych nacji, w tym dwóch Polaków. I tej części rzeczywiście nie da się oglądać. Ale bywa druga część - z udziałem tylko jednego gościa. I ta jest na ogół bardzo interesująca. Gośćmi byli m.in. Maria Zacharowa, Ariel Cohen (Ариэль Коэн), Dimitri Simes - dawno go nie było, Aleksander Niekrasow (Anglia), czy rzeczony Satanowski.
        Jest jeszcze trzecia część, w której Ukraińcy nie biorą udziału (a przynajmniej ja ich nie widziałem) i poświęcona jest sprawom rosyjskim i międzynarodowym. Warta oglądania, ale jest tak późno, że ja tylko rzadko oglądam, i to nie w całości.
        • rosjaiswiat1 Re: Niezauważona wypowiedź Gienka Satanowskiego 25.01.20, 20:42
          lubat napisał:

> Ja wiem, kto prowadzi program i kim są goście, ale nie mam problemu ze słuchani
          > em opinii Żydów.

A ja caly czas wyczuwam , pidswiadomi, ze oni szczuja jednych na drugich. Lubat, Ty nie jestes w mojej skorze, i nie jestes tak, jak ja, rozdarty miedzy Rosja, Ukraina i Polska.Wiec ja jestem bardziej od Ciebie uczulony.

>Potrafię także ocenić merytorycznie ich wypowiedzi i nikogo ni
          > e "podziwiam". Owszem, cenię sobie wypowiedzi niektórych dyskutantów w tym Sata
          > nowskiego. Tym bardziej zniesmaczyła mnie jego wypowiedź na temat Katynia.

Mnie on dosc czesto zniesmaczal, ale to raczej juz przeszlosc, od dluzszego czasu nie ogladam tego programu.

> Satanowski cynik? W takim samym stopniu, jak zoolog opowiadający o drapieżności
          > wilków jest drapieżnikiem. On po prostu wali prawdę prosto w oczy i nie owija w bawełnę.

Tak, o n jest cynikiem:
          Цини́зм (лат. Cynismus от др.-греч. Kυνισμός) или циничность — откровенное, вызывающе-пренебрежительное и презрительное отношение к нормам общественной морали, культурным ценностям и представлениям о благопристойности[1][2][3], отрицательное, нигилистическое отношение к общепринятым нормам нравственности[4], к официальным догмам господствующей идеологии[5].

Co do samego programu obecnie, to byc moze Solowiow cos w nim zmienil, bo jak wyzej napisale , nie ogladam ten program od dluzszego czasu, wiec musze uwierzyc Tobie, ze cos ciekawego w tym programie obecnie dzieje sie.
          --
          https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
    • karbat Re: Niezauważona wypowiedź Gienka Satanowskiego 25.01.20, 13:51
      lubat 24.01.20, 17:54
      To co mnie tak poruszyło, to stwierdzenie, że mord katyński był zbrodnią, ale był uzasadniony racją stanu.
      ZSRR nie był wtedy w przededniu wojny, więc oficerowie polscy nie byli zagrożeniem na tyłach, a nawet gdyby tak było, to przestrzenie Syberii są na tyle obszerne, że dałoby się rozproszyć tych oficerów tak, że pojedyncze osoby siedziałyby co 100-150 km. Poza tym ZSRR miał już pewne doświadczenie w rozsiedlaniu "niepożądanych elementów"

tlumaczenie tego racja stanu jest uproszczone , nieuzasadnione , niemniej -

owczesna ideologia sowiecka byla dla tego kraju racja stanu -
      walka klas , walka z zagrozeniem zachodniego imperializmu itd itp
      sowieci w ramach tej ideologii ( racji stanu … ? ) , wymordowali mnostwo wlasnych obywateli - czystki
      pare tysiecy polskiej inteligencji - oficerow bylo dla nich marginalne . w tym morzu krwi

gdyby tylko chcieli mogliby tych oficerow przekonac do swoich racji (czesciowo - w niemalym stopniu )
      prostymi srodkami, nie zalezalo im na tym . wybrali brutalne krwawe rozwiazanie . moim zdaniem .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka