Dodaj do ulubionych

Pogrom w Kazachstanie

09.02.20, 16:25
W piątek wieczorem w wiosce Masanczi (płd. Kazachstan) doszło do starć na tle
etnicznym pomiędzy Kazachami i zamieszkujcymi wioskę Dunganami.
W efekcie 8 osób zabitych , 200 rannych i ponad 5 000 uciekinierów, opuszczających
swoje domostwa w obawie przed kolejnymi pogromami .
Robi się mało ciekawie, co w sumie było do przewidzenia. To rezultat bezmyślnej polityki
narodowościowej realizowanej w ciągu ostatnich lat (odgórny nacjonalizm). W 2018 r.
gromili Ormian.
Obserwuj wątek
    • rosjaiswiat1 Re: Pogrom w Kazachstanie 09.02.20, 16:46
      Dosc trudno zajac pozycje w tej sytuacji. Z jednej strony Duganie lubia zajmowac sie sprawami, powszechnie nazywanymi brudnymi, okazuja calkowity brak szacunku do organow wladzy, i sami sprowokowali te pogromy, napadajac na starego Kazacha z wnukami, ale z drugiej strony masz racje - wladze Kazachstanu tak zajeli sie nacjonalizmem, ze calkowicie zapomnieli o tym, ze Kazachstan jest panstwem wielonarodowym.

--
      https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
      • walter622 Re: Pogrom w Kazachstanie 09.02.20, 16:59
        rosjaiswiat1 napisał:

> sami sprowokowali te pogromy, napadajac na starego Kazacha z wnukami,

Okoliczności i przyczyny obecnie są ustalane. Wszysto wskazuje, ze był ten atak
        jednak uprzednio zaplanowany i była to prowokacja, Coś jak swego czasu zamieszki w Ash.

> - wladze Kazachstanu tak zajeli s ie nacjonalizmem,
        > ze calkowicie zapomnieli o tym, ze Kazachstan jest panstwem wielonarodowym.

W państwie , zamieszkałym przez ponad 80 narodowości, w państwie gdzie tytularny
        etnos jest w mniejszości, w państwie znajdującym się na skraju religijnej przepaści
        fundowanie -izmu jest kompletną bezmyślnością. Niestety, było tam zbyt spokojnie.

www.youtube.com/watch?v=8ffLHkFwM5A
        • walter622 Re: Pogrom w Kazachstanie 09.02.20, 17:38
          walter622 napisał:

> Okoliczności i przyczyny obecnie są ustalane. Wszysto wskazuje, ze był ten atak
          > jednak uprzednio zaplanowany i była to prowokacja, Coś jak swego czasu zamieszk
          > i w Ash.

Tokajew też uważa, że przyczną była prowokacja.
          Zwróć uwagę. Ten pogrom poprzedził atak Kazachów na posterunek milicji .

www.youtube.com/watch?v=A9FlyT4lEVU

• rosjaiswiat1 Re: Pogrom w Kazachstanie 09.02.20, 17:41
          walter622 napisał:

> Okoliczności i przyczyny obecnie są ustalane. Wszysto wskazuje, ze był ten atak
          > jednak uprzednio zaplanowany i była to prowokacja, Coś jak swego czasu zamieszki w Ash.

Nie wiem, czy prawde dowiemy sie.

> Niestety, było tam zbyt spokojnie.

I nadal bedzie spokojnie, az znow gdzies cos nie wybuchnie.

--
          • walter622 Re: Pogrom w Kazachstanie 09.02.20, 18:31
            rosjaiswiat1 napisał:

> Nie wiem, czy prawde dowiemy sie.

Nie, nie dowiemy się. Bo poszukiwania trza zaczynać od faktycznych przyczyn.

> I nadal bedzie spokojnie, az znow gdzies cos nie wybuchnie.

Szkoda kraju i jego mieszkańców

www.youtube.com/watch?v=BkQtYmAOA1A
          • walter622 63% 10.02.20, 12:22
            brat_kryzysa napisał:

> Tytularny etnos jest w mniejszości, masz na myśli Kazachów ? Wówczas to bzdura

Fakt, masz rację. Kazachów jest 63%.
            • rosjaiswiat1 Re: 63% 10.02.20, 20:19
              walter622 napisał:

> Fakt, masz rację. Kazachów jest 63%.

Ale jeszcze nie tak dawno Kazachowie byli mniejszoscia, bo do Kazachstanu zostali przylaczone rosyjskie ziemi wraz z ludzmi, w sumie piec obwodow zostalo przekazano brackiej radzieckie republicee kazachstan. Kierownictwo Kazachstanu po rozpadzie ZSRR zdawali sobie sprawe z tego, ze jesli Rosjanie pozostana sie na swoich ziemiach, to w przyszlosci wroca do Rosji wraz ze wszystkim, i dlatego zaczeli prowadzic taka polityke, zeby Rosjanie wyjechali. I to dzieki temu obecnie kazachowie stanowia wiekszosc. Ale nic za darmo - wraz z wyjazdem Rosjan, w kazachstanie praktycznie padl przemysl, i dopiero sporo pozniej do rzadu kazachstanu dotalo, co zrobili, i zaczeli nawolywac tych Rosjan, co jeszcze pozostali sie, zeby nie wyjezdzali, a tych co wyjechali, zeby powrocili. C z tego wyjdzie trudno na razie powiedziec, ale to, ze przyszlosc Kazachstanu nie jest swietlista, jest pewnik.

--
    • monalisa2016 Re: Pogrom w Kazachstanie 09.02.20, 19:40
      NIe znam problemu Kazachstanu ale wiem czym jest Astana z swoimi momumentami, pomnikami dla pewnej grupy ludzi. smile Wiec z narodowosciowymi tematami bym sie wstrzymala biorac pod uwage zmiane paradigmy w swiecie, u nas mamy tez tragikomedie z pewnym wyborem.smile

--
      ......................................
      Ciekawe wypowiedz. www.youtube.com/watch?v=9suxa_MJkSY
      • walter622 nepotyzm 09.02.20, 19:56
        Nepotyzm – faworyzowanie członków rodziny przy obsadzaniu stanowisk i przydzielaniu godności.

Do czasu wyjaśnienia pomówień, co do rzekomego przypisywania przez moją osobę innym nepotyzmu,
        zmuszony jestem trakować ciebie jak pospolitego kłamcę.
        • monalisa2016 Re: nepotyzm 09.02.20, 20:09
          Dalej nic nie rozumiesz, ja nie faworyzuje Turcji z swoimi niezbyt pochlebnymi polaczeniami tak jak bys najprawdopodobniej chetnie chcial wiec nie dam sobie wcisnac twoja prawde miedzy uszy przez twoj wymagany od mnie niepotyzm. No widzisz jak twoj horyzont sie ograniczyl tylko do tego sloganu bez szerszej mysli. Gdybys przelozyl na twoje posty ktore wczesniej napisales zrozumialbys dlaczego uzylam slowa niepotyzm, mnie nie kupisz niezbyt przekonujacymi, stronicznymi wpisami.

--
          ......................................
          Ciekawe wypowiedz. www.youtube.com/watch?v=9suxa_MJkSY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka