Dodaj do ulubionych

Co rajcuje dzisiaj Zachód?

13.02.20, 20:43
Wiadomo - chiński wirus w koronie. Ale mam wrażenie, że to raczej propagandowa pokazucha, która ma ten walor, że można Kitajcom nawrzucać wszystkie swoje fobie i uprzedzenia, a do tego podaje się to w formie troski o Chińczyków. Do tego wszyscy wedzą (lub powinni wiedzieć), że ta zaraza minie tak samo szybko, jak i wszystkie przed nią.
Prawdziwym przedmiotem zainteresowania zachodnich mediów, a zapewne i polityków, jest to, co wyczynia Putin z rosyjską konstytucją i jaką rolę on sam sobie wyznacza po zakończeniu swojej prezydentury. Faktycznie jest to też w polu zainteresowania samych Rosjan. Dzisiaj w "Vesti'ach" oglądałem dosyć długi reportaż z posiedzenia komisji przygotowującej zmiany z udziałem prezydenta. Nie wiem, co tam ostatecznie uchwalą, ale propozycje zmierzają do stworzenia z konstytucji "księgi życzeń".

Głos dała też niemiecka ARD, ale dla niej to tylko kwestia: jak Putin zachowa władzę po skończeniu prezydentury.

www.tagesschau.de/ausland/russland-verfassungsreform-101.html
Obserwuj wątek
   • elka-sulzerowa Re: Huawei! 15.02.20, 16:41

    Huawei has been targeted by the US because it provides 5G technology, and the administration has argued that nations that use that technology are at risk of espionage. Since the US used cellular technology for espionage for years, they envision that as an inevitable consequernce.

    Ten paragraf bardzo mnie rozbawil.
    Od lat szpiegujace/podsluchujace US ma czelnosc straszyc potencjalnych odbiorcow chinskiej technologii ... potencjalnym chinskim szpiegostwem?!
    Toz to mozna tylko boki zrywac ze smiechu!

    A tak po prawdzie to pewnie US sie nie podoba, ze w chinskim produkcie swoich szpiegowskich "back doors" nie moga zainstalowac i co za tym idzie, stopniowa utrata kontroli nad naiwnymi odbiorcami amerykanskiego robactwa.
  • lubat Re: Co rajcuje dzisiaj Zachód? 17.02.20, 16:02
   Temat nie znalazł wzięcia, na co - szczerze mówiąc - liczyłem. Bo nie ogarniam problemów związanych ze zmianami konstytucji FR. W polskich mediach, do których ja zaglądam, temat nie istnieje. W niemieckojęzycznych tylko spekuluje się, co zrobi Putin, by odchodząc, nie odejść. No i jeszcze pokazują wiece przeciwników konstytucji(?), Putina(?), który w Moskwie liczył 3000 uczestników (według policji - 300).

   Powoli wyłaniają się jednak rzeczywiste problemy dla Zachodu, związane z nową redakcją rosyjskiej konstytucji. Wg TV Rossija brytyjskie ministerstwo spraw zagr. w dosyć obcesowej formie zareagowało na wypowiedź Putina, że dopóki on jest prezydentem, to w rosyjskim prawodawstwie nie będzie formuły "rodzic 1" i "rodzic 2",tylko mama i tata. Tak samo małżeństwo będzie dopuszczalne tylko między kobietą i mężczyzną. Podobno brytyjskie MSZ strasznie się tym oburzyło. Oburzenie dosyć zrozumiałe, jako że te oba postulaty mają szerokie poparcie także na Zachodzie. I w tym przypadku możemy naprawdę mówić o ingerencji Rosji w życie społeczne w państwach zach., a nawet w Polscewink
   • rosjaiswiat1 Re: Co rajcuje dzisiaj Zachód? 18.02.20, 16:05
    lubat napisał:

    > Temat nie znalazł wzięcia, na co - szczerze mówiąc - liczyłem. Bo nie ogarniam
    > problemów związanych ze zmianami konstytucji FR.

    A co tu ogarniac?
    Nadszedla odpowiednia pora, zeby dokonac zmian w konstytucji nie patrzac na reakcje "swiatowej opinii publicznej". Putin robi kawal dobrej roboty, i to nie on bedzie korzystac z owocow swojej roboty, a tylko ten, kto przyjdzie po nim. ktory wszystko zacznie jakby z czystej kartki. On nie bedzie musial swiecic swoja twarza pod nowym systemem emerytalnym, on nie bedzie musial wysluchiwac od zachodnich "partnerow" slow, ze Rosja jest homofobiczna, poniewaz w konstytucji ma zapisano, ze rodzina to tata (mezczyzna) mama (kobieta) i dzieci, ktore urodzili sie w sposob znany od setek tysiecy lat. Nastepca Putina nie bedzie wysluchiwac wyrzutow, ze prawo rosyjskie ma priorytet nad tak zwanym prawem miedzynarodowym. Putin wszystko bierze na siebie.

    p.s. Jestem wprawie pewny, ze jego nastepcem bedzie Aleksiej Diumin, i to on bedzie beneficjantem dzisiejszych posuniec Putina.


    --
    https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka