20.02.20, 19:21
taskandpurpose.com/us-russia-convoy-syria-video
"Road rage" w Syrii w wykonaniu ... eheeem ...
sil dobra nielegalnie panoszacych sie po drogach kraju. W tym przypadku opancerzony usraelski pojazd zajezdza droge by nasyepnie zepchnac z drogi pojazd rosyjskich sil zbrojnych ...
Obserwuj wątek
    • elka-sulzerowa Re: Kto mrugnie pierwszy 20.02.20, 21:20
      Putin czy Erdogan?
      www.globalresearch.ca/putin-erdogan-who-going-blink-first/5704180
      Sytuacja rozwija sie nieciekawie ...
      Armia syryjska usiluje sie pozbyc resztek terrorystow ze swoich terenow w czym aktywnie przeszkadza im Erdogan.

Turecki przywodca nie ma absolutnie zadnych podstaw, prawnych czy moralnych, by robic sobie jakies roszczenia do syryjskich terytoriow co mu jak widac wcale nie przeszkadza by bombardowac i szantazowac Syryjczykow ...

• walter622 Erdogan 20.02.20, 21:39
        elka-sulzerowa napisała:

> Putin czy Erdogan?

Erdogan już kilka dni mówi o ofensywie. Niestety, chyba nie poprzestał tylko na gadaniu.
        Dziś bojówki pro-tureckie wspierane przez artylerię turecką zaatakowały pozycje wojsk syryjskich w rejonie
        Najrab w Idlibie. Wojska syryjskie wspierane przez lotnictwo rosyjskie zdołało się obronić.
        Przy okazji lotnictwo rosyjskie zniszczyło pozycje artyleryjskie wojsk tureckich (2 zołnierzy zginęło).

> Sytuacja rozwija sie nieciekawie ...

Owszem, robi się bardzo nieciekawie.
          • walter622 Mîsâk-ı Millî 21.02.20, 11:47
            brat_kryzysa napisał:

> o co chodzi Turkom w Idlibie ?

Ostatnio Erdogan wprost powołał się na Mîsâk-ı Millî ("Narodowa Przysięga") - przepisy, przyjęte przez
            ostatni osmański parlament w dniu 28.02.1920 r., regulujące zagadnienie tureckich granic.
            Konkretnie (w przypadku Idlibu) chodzi o pkt. 1
            "Przyszłość terytoriów zamieszkałych przez większość arabską w momencie podpisania zawieszenia broni
            w Mudros zostanie ustalona w drodze referendum. Z drugiej strony terytoria, które nie były okupowane w tym czasie i zamieszkane przez większość turecką, są ojczyzną narodu tureckiego."

W muhafazat Idlib i Aleppo zamieszkują Oguzi-Turkomani, uznawani w Turcji jako naród turecki. Nie wiadomo
            Ile ich tam jest (są tylko dane szacunkowe - od 300 tyś. ). Oddziały Suriye Millî Ordusu (SNA), które wczoraj zaatakowały pozycje syryjskie, rekrutująsię z miejscowych Oguzów-Turkomanów - w odróżnieniu od oddziałów Hay'at Tahrir al-Sham, w których walczy "zbieranina" (nawet chińscy Ujghurzy).

en.wikipedia.org/wiki/Misak-%C4%B1_Mill%C3%AE
    • mlody774 Re: Z Syrii 20.02.20, 22:17
      I to wszytko w naszym imieniu jak z reszta wiele innych prowokacji. Robi się nieciekawie. Po noc na wyspach jest większa wolność z rożnymi lekarstwami(czytałem ze na szczęście nie potrzebujecie-ale malaria i inne takie). Ma być łatwiej z antybiotykami(napisz czy to prawda jak możesz, Proszę). Szczególnie uniwersalne są z rodziny doxycycline. Oczywiście używa się je prewencyjnie lub do leczenia malarii itd. Ja kupiłbym 500 sztuk po 100mg. Data ważności niema znaczenia jak długo są przechowywane w suchym i nie na słońcu. Tu są od poniedziałku do piątku audycje radiowe, które możesz słuchać na internecie, o leczeniu nowoczesnymi metodami itd. Czy i kiedy będzie o chorobach tropikalnych ja nie wiem. Ale mimo wszytko warto posłuchać. To jest archiwum dla ułatwienia.
      www.gcnlive.com/JW1D/index.php/archivespage?showCode=6
      • monalisa2016 Re: Z Syrii 21.02.20, 00:44
        Antybiotyki profilkaktycznie na malarie sad, czy nie lepiej chinin > srodek naturalny?. Dodaje sie ja do niektórych napoi o gorzkim smaku jak np. bitter lemon albo tonic water.

de.wikipedia.org/wiki/Chinin

--
        Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
        www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
        • mlody774 Re: Z Syrii 21.02.20, 14:58
          Jak nie masz dobrego wytłumaczenia dlaczego je masz na łódce to w krajach gdzie są tylko na receptę to ich nie wolno tobie mieć. Rozumiesz? Ten wymieniony antybiotyk jest na setki innych problemów medycznych jakie mogą się nam przydarzyć. Jest on o wiele skuteczniejszy od np. penicyliny po której nie można brać Doxycycline. Jak się go ma to najlepiej poczytać żeglarskie książki medyczne itd. Ci ma morzu/oceanie maja trudniej i muszą sobie radzić sami.
      • elka-sulzerowa Re: Z Syrii 21.02.20, 01:17
        @ mlody

Tak, jesli o medykamenty na wyspach chodzi to sa one bardzo duzo tansze i czesto dostepne bez recepty. Dla przykladu, masc antybiotykowa Bacitracin, ktora w Stanach jest tylko na recepte I z ubezpieczeniem kosztuje $10 a bez ubezpieczenie $80, tu w Grenadzie jest dostepna bez recepty za cale ... $4!!!

Podczas pobytu w Republice Dominikanskiej spotkalismy ludzi, ktorzy przyjezdzaja tam ze Stanow na leczenie w tym przypadku raka. Nie powiem, ze nie bylam tym zaskoczona.
        W Stanach leczenie raka bylo dla nich drozsze nawet z ubezpieczeniem niz w RD bez ubezpieczenia!

Na Martynice przyszlo mi skorzystac z ich pogotowia. Moj rachunek za wizyte i dwa przeswietlenia wyniosl cale ... $50! (To jest nie majac ich ubezpieczenia)
        • boavista4 Re: Z Syrii 21.02.20, 02:08
          W Brazyli jest podobnie. Ugryzl mnie pies - szczepienie, za darmo. Cos mniui e pogryzlo, ojropne swedzenie, zastrzyki 2 plus oglb edziny lekarskie, za darmo.
          W USA mam uBBC ezpiui ecEnue, palec ogromniij e spuchniety, lejarz moze przyjac ale dopiero po 2 tygodnoh achgv, a wiec pogotowie, 5 godzin czekania, 200 dolarow colateral .
        • mlody774 Re: Z Syrii 21.02.20, 14:50
          Elka, Dzieki za info. Ja w 2017 bylem na pogotowiu, bez prawidłowego ubezpieczenia(mam tam jakieś ale nie to co było potrzeba ponoć). z bólem w prawym boku. Wiec pobrali krew 4 razy, kazali czekać w gabinecie, przyszedł lekarz i nic nie wie co to może być(tylko przypuszczenia) i zalecił więcej testów. Więc zapytałem pielęgniarkę o cenę i wyszło jej $3700+. No to powiedziałem ze dziękuje i ze nigdy im tego nie zapłacę, bo to normalne naciąganie i oszustwo jest. Ale bende musiał iść za twoja rada i postarać się o możliwości dłuższego pobytu na wyspach K. tak na wszelki wypadek, bo to co tu się teraz dzieje z opieka medyczna to jest nie do opisania.
            • mlody774 Re: Z Syrii 21.02.20, 21:29
              To jest dobre. I nie trzeba omijać Portoryko(czepiają się o bron) żeby się tam zatrzymać, bo są bliżej. Ponoć z przedłużeniem wizy tez tam niema problemów. Zaopatrzenie tez ma być tańsze. A ile kosztuje paliwo Diesel i Gas, bo chyba tym razem będzie motorówka dla mnie? Poza tym powinno to ułatwić pływanie pod prąd. DR ma tez na północy marine która ma być bezpieczna jak jest sezon huraganowy.
              Macie książkę: "The Gentleman's Guide to Passages South" by Bruce Van Sant?
              • elka-sulzerowa Re: Z Syrii 21.02.20, 23:19
                Tak, ksiazke mamy i Bruca w Republice Dominikanskiej spotkalismy. On tam na stale mieszka kolo Luperon. On juz starenki dziadzio jest ale dalej czynny.

Luperon, w Republice Dominikanskiej, jest doskonala "hurricane hole" ...
                Wrzuc na googla Luperon i sam zobacz jak zatoka jest w lad wcisnieta, do tego dodac mangrowce ...

W Puerto Rico jest niewielkie miejsce na poludniu wyspy, posrod mangrowcoe kolo Gilligan's Island. Mozna tez sie wcisnac miedzy mangrowce w Puerto Real na zachodnim wybrzezu.
                Na polnocy maja Cangrejos Yacht Club ... Ale wejscie do tej mariny wyglada na plytkie ...
                • mlody774 Re: Z Syrii 21.02.20, 23:46
                  Tak, Czytałem o Luperon, ale sporadycznie nawet tam można mieć pecha do huraganu. Zdążyło się to już parę lat temu(więcej niż 10 lat temu). Ciągle właścicielami mariny jest rodzina z Południowej Afryki, bo to o nich czytałem jakieś 15 lat temu?
                  • elka-sulzerowa Re: Z Syrii 22.02.20, 01:00
                    Nie wiem kto jest teraz wlascicielem mariny ... Tam dwie byly ale sie tylko jedna ostala ...

Luperon jest malenka, zabiedzona osada rybacka. Zycie jest tanie, ludzie przyjazni. Luperon jest tez nazywany Pooperon ... Bo wszelkie scieki i szlam splywaja do zatoki. W tej wodzie kapanie jest raczej nie wskazane.
                • mlody774 Re: Z Syrii 22.02.20, 14:41
                  Nie wiedziałem ze mangowce wystarcza aby się schować przed huraganem. Myślałem ze zatoka otoczona górami jest konieczna.
                  Elka, a w bankach na wyspach nie robią wam problemów z przelewami pieniędzy i czy macie kontakt z własnym bankiem w Stanach. Wiesz ta FATCA.
                  • elka-sulzerowa Re: Z Syrii 22.02.20, 22:29
                    Ja mam z Charles Schwab inwestycje i konto bankowe z kartami do tych podrozy wlasnie. Karty krecytowe sa przyjmowane wszedzie. Jesli potrzebuje lokalnej gotowki pobieram z ATM automatu
                    • mlody774 Re: Z Syrii 22.02.20, 23:03
                      Podobnie mój bank chce robić. Ja mam konto w Wells Fargo i debit. Powiedzieli mi ze jak będę wyjeżdżał to mam im powiedzieć gdzie i na jak długo to karta będzie chodziła(wtedy myślałem o Europie). Oczywiście Karta ma mieć jakiś tam limit, tak żeby dużych zakupów nie można było robić. Za to nie można kopić lodki czy domu zagranica itd. A z otwarciem konta zagranicznego pewnie są już problemy. Kiedyś można było otwierać konto w PKO S.A. będąc w Stanach ale się to już skończyło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka