Dodaj do ulubionych

Jęki i szlochy

27.02.20, 20:15
Dubluję wpis, który zmieściłem na forum Świat. Niestety tam cenzra szaleje, pozostawiając tylko
rusofobskie teksty.

"Demokratyczne" media przyszły z odsieczą.
No tak, armia syryjska toczy w Idlibie bardzo zacięte boje z islamskimi terrorystami,
a w tym czasie rosyjscy piloci pastwią się nad pierwszoklasistami i starcami cierpiącymi na chorobę Alzheimera. Przy tym czym większy łomot dostają brodaci „demokraci” tym większy kwik, jęk i szloch w „demokratycznych” mediach. Jutro ten serial uzupełnią doniesieniami o „atakach chemicznych”.

Czym szybciej wojska syryjskie pozamiatają w Idlibie tym szybciej islamscy terroryści
zakończą swoje syryjskie wakacje i powrócą na stare europejskie podwórko. No i wtedy dopiero się zacznie – to co „demokratyczne” media starają się nie dostrzegać w Syrii stanie się europejską codziennością.
W tych warunkach samochodowy rajd w Volkmarsen wydawać się będzie dziecięcą igraszką.

www.youtube.com/watch?v=n__mTVCZ3Xw
Obserwuj wątek
    • lubat Re: Jęki i szlochy 27.02.20, 20:32
      walter622 napisał:

> Dubluję wpis, który zmieściłem na forum Świat. Niestety tam cenzra szaleje, poz
      > ostawiając tylko
      > rusofobskie teksty.

Ja tam zamieściłem wpis w równoległym wątku, który nie był rusofobski, no i cały wątek poszedł się ......
      W przekaziorach panuje jakaś antysyryjska biegunka i już bez żadnej żenady broni się islamskich "głoworezów", oskarżając przy tym "reżym", że wyspecjalizował się w bombardowaniu szkół, żłobków czy domów opieki, których zresztą w idlibie nie ma albo nie działają.
      Nie dziwi mnie, że pisze tak GW, bo to szmatławiec dla umiejących trochę lepiej czytać, niż czytelnicy "Faktu". Ale "Polityka" to podobno pismo inteligencji, a mimo to traktuje swoich czytelników jak idiotów.

zagner.blog.polityka.pl/2020/02/26/czy-ktos-powstrzyma-asada/?nocheck=1
      • walter622 panika 27.02.20, 21:17
        lubat napisał:

> W przekaziorach panuje jakaś antysyryjska biegunka i już bez żadnej żenady broni
        > się islamskich "głoworezów",

Antysyryjska biegunka spowodowana jest paniką. Gdy skończy się tam wojna "gołoworezy"
        powrócą do swych domów - tj. zach. Europy i tubylcom dadzą do wiwatu. Już teraz nie jest
        idylicznie a będzie jeszcze mniej przyjemnie,

Tak więc wacki w panice
        wypisuj coraz większe głupoty i przymierzają dywaniki modlitewne -smile))
    • brat_kryzysa Re: Jęki i szlochy 27.02.20, 21:13
      Pieknie napisane, Erdogan chyba zgryzl wszystkie paznokcie, choc wydaje sie on nieobliczalny na tyle , ze moze poslac duzo wiecej nowych wojsk

--
      Optyka której nie znosi cenzura
      pl.sputniknews.com
      twitter.com/kacapmsk
      alexjones.pl/
      • walter622 Erdogan 27.02.20, 21:30
        brat_kryzysa napisał:

> , Erdogan chyba zgryzl wszystkie paznokcie, choc wydaje sie on
        > nieobliczalny na tyle , ze moze poslac duzo wiecej nowych wojsk

To, że nie widzisz logiki w działaniu Erdogana, przypisując jemu nieobliczalność, nie oznacza, że
        postępuje on nielogicznie. Po prostu jest to zupełnie inna logika. Na tym problem polega , ze jest
        bardzo logiczny.

www.youtube.com/watch?v=sglHlMCpJ8E
        • brat_kryzysa Re: Erdogan 28.02.20, 10:26
          W tureckiej mentalności jest kręcić, więc nie wiem ile w tym prawdy
          pl.sputniknews.com/swiat/2020022812001907-sputnik-turcja-opublikowala-nagranie-z-atakow-na-syryjskich-zolnierzy-wideo/
          --
          Optyka której nie znosi cenzura
          pl.sputniknews.com
          twitter.com/kacapmsk
          alexjones.pl/
          • monalisa2016 Re: Erdogan 28.02.20, 11:01
            brat_kryzysa napisał:

> W tureckiej mentalności jest kręcić, więc nie wiem ile w tym prawdy

Turcja otworzyła wrota i puszcza miliony uchodzców na Europę. Erdogan chce urządzić Osmanisches Reich wypędzając tych co ich nie chce z Bliskiego Wschodu. Merkel z Tuskiem dali się wpuścić w maliny za nimi podążył Putin, co wyniknie z tego? Na pewno nic ciekawego, aż strach pomyśleć. Mam nadzieję że Walter przyjmnie ich wszystkich w swój obchód i na własne utrzymanie skoro tak chwali i broni krętacza Erdogana któremu ani za paznokieć nie powinno się wierzyć.

Die Moscheen sind unsere Kasernen, die Minarette unsere Bajonette, die Kuppeln unsere Helme und die Glaubigen unsere Soldaten / Meczety to nasze koszary, minarety nasze bagnety, kopuły nasze hełmy i wierni nasi żołnierze

--
            Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
            www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
            • the-great-inuk Re: Erdogan 28.02.20, 11:35
              monalisa2016 napisał(a):

. Erdogan chce urządzić Osmanisches Reich.
              ============================================
              Dziesięciolecia przed Merkelową prowadzono rokowania z Turcją na temat przyjęcia kochanych młodszych braci w poczet kochającej się wielkiej rodziny europejskiej. A i kasy nie żałowano.

Wielki ówczesny kanclerz Helmut Kohl przypominał, że zgodnie z jego stanem wiedzy, Turcja leży poza Europą.
              Ale biedak został "demokratycznie" przegłosowany.
              Dlatego ja jestem takim fanatycznym demokratą!
              --
              www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.
            • walter622 Re: Erdogan 28.02.20, 11:58
              monalisa2016 napisał(a):

> skoro tak chwali i broni krętacza Erdogana

Znowu klamiesz, insynujesz i piramidane głupoty wypisujesz - najwodoczniej to twoja natura.
              Zmuszony jestem ciebie uprzedzić - chamstwa i kłamstw nie zamierzam tolerować.

Od czasów afery "Taksim Geza Parki" bardzo sceptycznie odnoszę się do Erdogana.
              Lecz wychodzę z założenia, że wroga trzeba poznać, a nie wypisywać idiotyczne głupoty i banały.

www.youtube.com/watch?v=PKFWA-8YA3I

> Turcja otworzyła wrota i puszcza miliony uchodzców na Europę.

To samo powinni uczynić Liban i Jordania. Zachód rorzpętał piekło w Syrii i powinień ponosić
              tego konsekwencje. Nie widzę powodu by tylko sąsiedzi Syrii ponosili koszta awantury, której
              sprawcą był Zachód.
              • monalisa2016 Re: Erdogan 28.02.20, 12:09
                Walter pozostawie to bez komentarza twoje wpisy w tym czy innym watku one mowia same za siebie, piszesz, a pozniej sie wypierasz zarzucajac ludziom ze klamia oraz chamstwo.

Trzeba miec troche pojecia o czymskoleiek a pozniej podnosic glos.

--
                www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
                • walter622 Re: Erdogan 28.02.20, 12:36
                  monalisa2016 napisał(a):

> a pozniej sie wypierasz zarzucajac ludziom ze klamia oraz chamstwo.

Twierdzę, że w chamski sposób kłamiesz, sugerując, że wychwalam i bronię
                  Erdogana. Kkonkretnie, wskaż mój tekst, w którym miałbym wychwalać i bronić
                  Erdogana.
                  Jak tego nie uczynisz uznam ciebie za chmskiego kłamcę.

• monalisa2016 Re: Erdogan 28.02.20, 13:08
                    Twierdzisz ze znasz turecki wiec zabierz sie wrescie do pracy i poczytaj sobie co piasza czolowe tureckie media. Najpierw obrzucasz nieslusznie ludzi wyzwiskami a pozniej od nich zadasz by wykonali za ciebie prace? Chyba powinno lezec to w twoim interesie a nie moim, mnie wystarczy to, co wczoraj opublikowaly tureckie agencje w jezyku angielskim.

--
                  • monalisa2016 Re: Erdogan 28.02.20, 13:15
                    Odnosze wrazenie ze ty sam nie rozumiesz co sam pisales i piszesz.

--
                    • walter622 Re: Erdogan 28.02.20, 13:42
                      Twierdzę, że w chamski sposób kłamiesz, sugerując, że wychwalam i bronię
                      Erdogana. Konkretnie, wskaż mój tekst, w którym miałbym wychwalać i bronić
                      Erdogana.

Niestety, kolejny raz w sposób chamski i prostacki kłamiesz.
                      • monalisa2016 Re: Erdogan 28.02.20, 14:57
                        Walter skoro twierdzisz ze klamie przedstaw twoje argumenty ze jest inaczej bez wyzwisk, bez zamykania ust innym poprzez zniewazan ie jak i epitety, czy ja ma cie uczyc osobistej kultury zachowania jak i dyskusji?

--
                        • walter622 Re: Erdogan 28.02.20, 15:16
                          monalisa2016 napisał(a):

> skoro twierdzisz ze klamie przedstaw twoje argumenty

1. Stwierdziłaś, że wychalam i bronię Erdogana. Przy tym nie wskazałaś jakiejkolwiek mojej wypowiedzi,
                          potwierdzającej to stwierdzenie,
                          2. Prosiłem byś wskazała konkretnie moją wypowiedź, na podstawie której formłujesz powyższe stwierdzenie.
                          3. Do tej pory nie wskazałaś takowej wypowiedzi (bo jej nie ma).
                          4. Przypisywanie dyskutantom wyssanych z palucha "wypowiedzi" jest niesamowicie prostackim, chamskim kłamstwem.
                          5. Niestety, jest to kolejne twoje chamskie kłamstwo - może to jakaś choroba ?

I tyle w tym temacie.
                          Więcej nie zamierzam udzielać tobie czasu, więc możesz nie katować komputer.
                          • pimpus18 Re: Erdogan 28.02.20, 16:04
                            Jak nie wychwalasz turasów - to jestem spokojny.

Widzię, że jesteś zoriętowany w temacie. Korzystając zapytam: Jak widzisz dalszy rozwój wydarzeń?
                            • walter622 Re: Erdogan 28.02.20, 16:26
                              pimpus18 napisał:

> Jak nie wychwalasz turasów - to jestem spokojny.

Nie wiem co się kryje pod pojęciem "turas" .

> Widzię, że jesteś zoriętowany w temacie. Korzystając zapytam: Jak widzisz dalszy
                              > rozwój wydarzeń?

Nie lubię uczestniczyć w zgadywankach. Wiele aspektów pozostaje niewidocznych.
                              Jednym z nich, jest np. kwestia relacji Erdogana z dowództwem wojsk ( jakoby
                              nienajlepsze - dowództwo jakoby jest przeciwne tej awanturze).

Mam osobiście nadzieję, że po 5 marca wszysko się uspokoi. No, ale trza przetwać ten
                              tydzień.
                              No , a po tym - kwestia zmian konstytucyjnych.
                              • pimpus18 Re: Erdogan 28.02.20, 16:44
                                Nie śledzę tego zagadnienia z pewnością tak wnikliwie jak Ty i te aspekty, które wymieniłeś są dla mnie nieznane,

Mało się o tym mówi - właściwie to nic.

Dużo jest uchodźców w Turcji, mam na myśli także tych niesyryjskich?

Przepraszam, że naiwnie zapytam, ale co to będzie właściwie 5 marca?
                                • walter622 Re: Erdogan 28.02.20, 16:58
                                  pimpus18 napisał:

> Dużo jest uchodźców w Turcji, mam na myśli także tych niesyryjskich?

Wpierw wyjasnijmy kogo masz na myśli pisząc o "niesyryjczykach".
                                  Te tereny (północna Syria) jest zamieszkana przez niesmowitą mieszankę
                                  etniczną i na dodatek konfesjonalną: Arabowie, Kurdowie, Oguzi, Asyryjczcy,
                                  Ormianie, Czerkiesi ....
                                  Na terenie Turcji przebywa do 3 - 3,5 mln uchodzców (dane szacunkowe).

> co to będzie właściwie 5 marca?

Spotkanie w sprawie uregulowania konfliktu w Idlibie.
                                  • pimpus18 Re: Erdogan 28.02.20, 17:20
                                    Respekt.

Opróc Idlibu sytuacja jest tam już ustabilizowana i spokojna, mylę się?

Chodziło mi także o takich uchodźców jak Afgańczycy i tego typu ludzi wyraźnie spoza Syrii.

Turcja w końcu zamierza respektować swoje granice, bo to na obronę NATO wyraźnie nie wygląda.
                                    • walter622 Re: Erdogan 28.02.20, 19:24
                                      pimpus18 napisał:

> Opróc Idlibu sytuacja jest tam już ustabilizowana i spokojna, mylę się?

Niestety , nie tylko w Idlibie jest niespokojnie na północy - Aleppo, Latakija, na poludniu - As Suwajda .
                                      Za Eufratem zaczyna iskrzyć pomiędzy Kurdami i miejscowymi Arabami.

> Chodziło mi także o takich uchodźców jak Afgańczycy i tego typu ludzi wyraźnie spoza Syrii.

W Turcji nie ma Afgańczyków, są w Iranie i Pakistanie. A także w ... Syrii - w pro-Irańskich
                                      oddziałach szyickich.

• pimpus18 Re: Erdogan 28.02.20, 21:05
                                        Kto tę Syrię właściwie wymyślił?

Tyle sprzeczności powyłaziło - wtedy czasy musiały być zupełnie inne.

Do Europy dopływa jednak cała masa nie-Syryjczyków.

Nato akurat w tej kwestii jest zupełnie bezradne.
                                        • walter622 Re: Erdogan 28.02.20, 21:14
                                          pimpus18 napisał:

> Do Europy dopływa jednak cała masa nie-Syryjczyków.

W czasie wielkiej "wędrówki ludów" największym beneficjętem byli .... Albańczycy.
                                          Doskonale udawali Syryjczyków.

Inny kierunek - Lampeduza .
                                          • pimpus18 Re: Erdogan 28.02.20, 21:35
                                            Z tymi uchodźcami to jest toalny zamierzony zamęt.

Do zmiany kraju zamieszkania potrzebne są warunki formalne i jakby tam nie było wszystko to daje się policzyć.

Zamiast tego ścisłej informacji nie ma i ze świecą jej szukać, a wszystkiemu jest winny Assad i Putin - zbombardowali chyba już wszystkie szpitale.

Wsiskają codziennie masowo absurdalne, bezkrytyczne głupoty.

Z Lampeduzą Assad i Putin też nie mają nic wspólnego.

Podobnie z Albańczykami.
                                          • monalisa2016 Re: Erdogan 28.02.20, 22:05
                                            walter622 napisał:

> W czasie wielkiej "wędrówki ludów" największym beneficjętem byli .... Albańczyc
                                            > y.
                                            > Doskonale udawali Syryjczyków.
                                            >
                                            > Inny kierunek - Lampeduza .

Kierujesz juz sprawe w inny kierunek by zamazac sprawe Turcja?

--
      • walter622 33 28.02.20, 15:34
        brat_kryzysa napisał:

> Ponoć już 29 zabitych tureckich żołnierzy,

Oficjalnie w rezultacie tego ataku 33 zabitych i 36 rannych.
        Nieofcjanie podają nawet 85 zabitych.

Niestety do 5 marca prawdopodobie polegnie jeszcze wielu żołnierzy.

• pimpus18 Re: 33 28.02.20, 15:53
          Ale co właściwie te turasy robią w Syrii?

Syria im wojny nie wypowiedziała, na nich nie napadła.

Nikt (z Zachodu) tego tematu nie podnosi, nie protestuje.

Za to w przypadku Ukrainy mają pełne gęby frazesów o ruskiej interwencji.
          • walter622 Re: 33 28.02.20, 16:11
            pimpus18 napisał:

> Ale co właściwie te turasy robią w Syrii?

Jeżeli chodzi o Idlib, to w w kilku zdaniach (powtórka - już to kiedyś na tym forum wałkowałem).

Ostatnio Erdogan wprost powołał się na Mîsâk-ı Millî ("Narodowa Przysięga") - przepisy, przyjęte przez
            ostatni osmański parlament w dniu 28.02.1920 r., regulujące zagadnienie tureckich granic.
            Konkretnie (w przypadku Idlibu) chodzi o pkt. 1
            "Przyszłość terytoriów zamieszkałych przez większość arabską w momencie podpisania zawieszenia broni
            w Mudros zostanie ustalona w drodze referendum. Z drugiej strony terytoria, które nie były okupowane w tym czasie i zamieszkane przez większość turecką, są ojczyzną narodu tureckiego."

W muhafazat Idlib i Aleppo zamieszkują Oguzi-Turkomani, uznawani w Turcji jako naród turecki. Nie wiadomo
            Ile ich tam jest (są tylko dane szacunkowe - od 300 tyś. ). Oddziały Suriye Millî Ordusu (SNA), które wczoraj zaatakowały pozycje syryjskie, rekrutująsię z miejscowych Oguzów-Turkomanów - w odróżnieniu od oddziałów Hay'at Tahrir al-Sham, w których walczy "zbieranina" (nawet chińscy Ujghurzy).

en.wikipedia.org/wiki/Misak-%C4%B1_Mill%C3%AE
            • pimpus18 Re: 33 28.02.20, 16:30
              Dzięki za wyjaśnienie.

Ale wobec tego obecne granice są nieważne i nierespektowane?

A jednak one powstały i są.

• monalisa2016 Re: 33 28.02.20, 19:41
              walter622 napisał:

> pimpus18 napisał:
              >
              > > Ale co właściwie te turasy robią w Syrii?
              >
              > Jeżeli chodzi o Idlib, to w w kilku zdaniach (powtórka - już to kiedyś na tym f
              > orum wałkowałem).
              >
              > Ostatnio Erdogan wprost powołał się na Mîsâk-ı Millî ("Narodowa Przysięga") - p
              > rzepisy, przyjęte przez
              > ostatni osmański parlament w dniu 28.02.1920 r., regulujące zagadnienie turecki
              > ch granic.
              > Konkretnie (w przypadku Idlibu) chodzi o pkt. 1
              > "Przyszłość terytoriów zamieszkałych przez większość arabską w momencie podpisa
              > nia zawieszenia broni
              > w Mudros zostanie ustalona w drodze referendum. Z drugiej strony terytoria, któ
              > re nie były okupowane w tym czasie i zamieszkane przez większość turecką, są oj
              > czyzną narodu tureckiego."
              >
              > W muhafazat Idlib i Aleppo zamieszkują Oguzi-Turkomani, uznawani w Turcji jako
              > naród turecki. Nie wiadomo
              > Ile ich tam jest (są tylko dane szacunkowe - od 300 tyś. ). Oddziały Suriye Mil
              > lî Ordusu (SNA), które wczoraj zaatakowały pozycje syryjskie, rekrutująsię z mi
              > ejscowych Oguzów-Turkomanów - w odróżnieniu od oddziałów Hay'at Tahrir al-Sham,
              > w których walczy "zbieranina" (nawet chińscy Ujghurzy).
              >
              > en.wikipedia.org/wiki/Misak-%C4%B1_Mill%C3%AE

Napisz nam na jakiej podstawie miedzynarodowego prawa sa te tereny tureckie?
              Zapedzasz sie sam kozi rog a pozniej wyzywasz ludzi od klamczuchow, Turcja powinna byc pozwana do Hagi za bezprawna napasc na inne panstwa jak i tam popelnione zbrodnie nie majac za soba onztowskiej rezolucji!!!

--
      • elka-sulzerowa Re: Jęki i szlochy 28.02.20, 15:43
        brat_kryzysa napisał:

> Ponoć już 29 zabitych tureckich żołnierzy, Erdogan, nie odpuszcza
        > t.me/AssadStash/3706

Erdogan chyba bedzie zdany tylko na wlasne sily w probach najazdu i okupacji terenow syryjskich sadzac po whpowiedzi usraelskiego ministra wojny niejakiego M. Espera

Defense Secretary Mark Esper said the U.S. has no plans to re-engage in Syria’s civil war, where NATO ally Turkey is facing off against Russian-backed Syrian government forces to try to prevent the fall of the last major rebel bastion.

www.bloomberg.com/news/articles/2020-02-27/turkey-gears-up-to-war-alone-in-syria-as-u-s-rules-out-re-entry
    • walter622 Re: Jęki i szlochy 28.02.20, 19:39
      walter622 napisał:

> "Demokratyczne" media przyszły z odsieczą.

Dziś w Turcji zablokowano Twitter, Facebook i Instagram.

Na froncie w Idlibie dziś Turcy usiłowali rozpocząć ofensywę przeciw wojskom syryjskim
      lecz skończło się to kolejną masakrą Turków.
      • ken-ya Re: Jęki i szlochy 05.03.20, 19:12
        Turcy duzo lat napadali i grabili i palili POLAKOW a wy wielcy Polacy ,ograbiliscie i dalej ograbiacie swoj kraj.Prawdziwi Polacy zajmijcie sie lepiej swoim krajem. Wyrzuccie kogo wyrzucic trzeba poza granice naszej Polski , i wszystkim to na zdrowie wyjdzie. Wszyscy Polacy sa winni za wybranie Bolka walesy I ZA TO ZE DUZO Z NAS POLAKOW WYCIERA tylki calemu swiatu.
    • lubat Re: Jęki i szlochy 28.02.20, 20:29
      Mam nieodparte wrażenie, że Erdogan ukartował tę aferę wokół Idlibu i w tym celu nawet "podłożył" życie i zdrowie kilkudziesięciu swoich żołnierzy. Tylko nie rozumiem, jaki on ma cel, co chce osiągnąć? Zerwanie z Rosją? Już raz to przećwiczył. Skończyło się to "udaniem się do Canossy" (złośliwiec ze mnie i nie wyjaśnię znaczeniawink ) Chce zbliżenia z NATO/USA? Tych złudzeń też nie powinien żywić. Nacisk na UE? To mógłby uczynić i bez tej awantury.
      • monalisa2016 Re: Jęki i szlochy 28.02.20, 20:43
        Wynika z tego ze otworzeniem wrot chce wywolac Bündnisfall na NATO, byly juz glosy ze musimy Turcji pomoc ale padla juz prawdopodobnie definitywna odpowiedz "nic z tego".
        Zbankrutowany chce wszystkich szantazowac, czy wyjdzie mu to na dobrze, zobaczymy.

--
      • pimpus18 Re: Jęki i szlochy 28.02.20, 20:54
        No jeszcze jest możliwość: Chce przygarnąć ten Idlib do Turcji, chce rozwalenia Syrii i utworzenia tam dużego państwa kurdyjskiego.

Ale to już zbyt karkołomne.

Czy ten chaos tam nie przywędruje do Turcji?

Tam przecież też wiele można ulepszyć, a wojna sprzyja radykalizacji.

Wychowanie prozachodnie całą sytuację dodatkowo pogarsza - na Ukrainie to dobrze widać.
      • walter622 Re: Jęki i szlochy 28.02.20, 21:06
        lubat napisał:

> Mam nieodparte wrażenie, że Erdogan ukartował tę aferę wokół Idlibu

Przypuszczam, że jest bardziej kiepsko - chyba sytuacja całkowicie wyszła z pod kontroli,
        a Erdogan do końca nie wie co zamierza osągnąć i sytuacja przerasta jego możliwości.

> Zerwanie z Rosją?

Przed chwilą Fahrettin Altun (forumowa kłaczuszka napisze - kto taki) poinformował
        o rozmowie telefonicznej Putina z Erdoganem (forumowa kłaczuszka napisze - co
        ustalili, a ustalenia poczynili dość istotne).

www.youtube.com/watch?v=fIMhI16R83Y
        • monalisa2016 Re: Jęki i szlochy 28.02.20, 21:42
          No i znowu formuowa klamczuszka, ty chyba nie jestes swiadomy tego co piszesz!!! No i co z tego ze rozmawiali? O czym rozmawial Fahrettin Altun z Putinem moze nam napiszesz. smile
          Erdogan rozmawial tez z Trumpem przed przeszlo dwoma godzinami i co wedlug niego (Erdogana) ma sie Rosja (z rezolucja ONZ jest w Syrii) wycofac z Syrii. smile

--
            • monalisa2016 Re: Jęki i szlochy 28.02.20, 21:54
              Ustalanie przez Fahrettin Altun spotkania w Moskwie Erdogana z Putinem (5 albo 6 marzec) nie usprawiedliwia calej sprawy ale dla Waltera jest juz argumentem do nazywania innych formuowym klamczuszkiem.

--
              • monalisa2016 Re: Jęki i szlochy 28.02.20, 22:03
                Szkoda czasu na tego faceta.smile

--
                • monalisa2016 Re: Jęki i szlochy 28.02.20, 22:13
                  Kto łże w prymitywny sposob? Jak to jest z tymi tureckimi terenami? Na jakie miedzynarodowe prawo sie powolales? Wedlug twojego wpisu mozna wywnioskowac ze Turcja wyznacza sobie sama granice bo ktos tam kiedys cos sadzil?
                  Szkoda czasu na ciebie i ten belkot! FAKTY sie licza!!!

--
                • monalisa2016 Re: Jęki i szlochy 28.02.20, 22:18
                  Gdybysm,zajrzal do TASS-agencji, widzialbys te sprawe inaczej, w innym swietle jak tu nam opowiadasz baju, baju. smile

--
    • monalisa2016 Re: Jęki i szlochy 28.02.20, 22:42
      Bardzo dobrze naswietlil nam te sprawe Roland Tichy
      www.tichyseinblick.de/kolumnen/spahns-spitzwege/tuerkei-der-osmanische-prinz-in-bedraengnis-ruft-nach-den-grossen-bruedern/

Wolne tlumaczenia niektorych rozdzialow artykulu.

"Türkei: Der osmanische Prinz in Bedrängnis ruft nach den großen Brüdern / Turcja: Osmański książę w niebezpieczeństwie wzywa wielkich braci"

"Russland ließ Erdogan am ausgestreckten Arm verhungern / Rosja pozwoli przy wyciagnietej rece (do Turcji) ja zaglodzic."

Tak Rosja wyciagnela reke, lyknela niejedna zabe i dala sultanowi nastepna szanse a on ja zniszczyl nie po raz pierwszy, wiec jaka wiarygodnosc ma jeszcze ten sultanat?smile

--
      • monalisa2016 Re: Jęki i szlochy 29.02.20, 02:05
        Uzupelnieniem dla artykulu w Roland Tichy jest artykul nastepnego Niemca Thomas Röper mieszkajacego w St. Petersburg. Szczegolnie cenne sa liczne linki jak i dyskusje pod artykulami ktore odzwierciedlaja cala miedzynarodowa sytuacje w tym regionie.

www.anti-spiegel.ru/2020/ist-das-schon-ein-offener-krieg-heftige-kaempfe-und-viele-tote-zwischen-tuerkischen-und-syrischen-truppen/

Ale co z tego wie Walter, dla niego obelgi wobec innych sa argumentami jak i prymitywna proba zamkniecia ust drugiemu dyskutantowi, znaczy dyskutantowi glebsza wiedza na ten temat. Brutalne panoszenie sie sultana w tym regionie jak i jego mokre sny o wielkim osmanskim- reichu przybraly kontury jak i otworzyly oczy innym takze i NATO, ktore wyraznie mu w oczy powiedzialo, ze gdyby byl zagrozony na wlasnym terytorium, znaczy w Turcji wtedy moglby liczyc na pomoc ale sultan jest agresorem w Syrii wiec z natowska pomoca sa nici.
        Sultan sobie myslal ze ubije interes z Rosja i Iranem albo wypusci ich w maliny a tu sam sie wpuscil w nie i teraz ma tylko jedno wyjscie, wycofanie sie z regionu z spuszczona glowa od porazki jak i utrata twarzy wobec wlasnego spoleczenstwa.

Zostal mu tylko szantaz unii a nasza pani wraz z jej mnistrem od spraw zewnetrznych maja juz pelne gacie wiec przeciwstawili sie Rosji zamiast dbac o obrone wlasnych granic, z czym do ludzi!!!??? Na szczescie inni sa madrzejsi od nich (Angeli+Heiko) i zamkneli granice miedzy Turcja a Unia.
        WIELKIE DZIEKI IM ZA TO.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka