Dodaj do ulubionych

Putin o Katyniu

07.03.20, 02:49
jak widac Putin o Katyniu mowil 10 lat temu opisujac tyranie slainowskiego terroru na narodzie polskim i rosyjskim. Mowil cieplo o Armi Krajowej , Armi Andersa, o polskim podziemiu i wspolnej walce z faszyzmem. Czasy sie zmienily, Dzis Putin powtarza narracje Izraela.
scisne.net/a-2768
Obserwuj wątek
  • boavista4 Re: Pomnik Ofiar Polski i Rosji w Katyniu 07.03.20, 02:52
   Memoriał „Katyń” położony jest w odległości ok. 20 km od centrum Smoleńska między miejscowościami Gniazdowo i Katyń, w miejscu tragicznych wydarzeń z lat 30-40 XX wieku, których ofiarami byli obywatele obydwu krajów – ZSRR i Polski.

   28 lipca 2000 roku odbyło się uroczyste otwarcie Państwowego Kompleksu Memorialnego „Katyń”.

   Wszyscy zwiedzający Memoriał przechodzą przez pawilon głównego wejścia, wykonany w kształcie rozkopanego kopca, którego obydwie części łączy szklana brama, symbolizująca według zamysłu architektów kruchą granicę między światem teraźniejszym a światem tragicznej przeszłości. Za bramą zaczyna się aleja prowadząca do Pierwszego Placu Żałobnego, na którym postawione są dwa skrzyżowane metalowe portale, skierowane w trzy strony: ku Polskiemu Cmentarzowi Wojennemu, ku rosyjskiemu cmentarzowi i ku Alei Pamięci – to Droga Pojednania narodów Polski i Rosji. Na Pierwszym Placu Żałobnym została także umieszczona symboliczna płyta pamiątkowa poświęcona grupie 500 jeńców radzieckich, rozstrzelanym przez faszystów w maju 1943 roku.

   W pobliżu znajduje się rekonstrukcja muzealna „GUŁAG na kołach” – pokazująca wagony towarowe, jakimi w latach 1920-1950 transportowano represjonowanych obywateli ZSSR.
   memorial-katyn.ru/pl/about.html
   • boavista4 Re: Rocznica smolenska 07.03.20, 03:09
    zapowiada sie wizyta delegacji rzadowej z Morawieckim w Smolensku. Czy dojdzie do tego? Rosjanie sie zgadzaja, a Macierowcz oglasza nastepne bzdury.
    Rosyjskie MSZ poinformowało, że Moskwa okaże niezbędną pomoc polskiej delegacji, która planuje odwiedzić Smoleńsk i Katyń na początku kwietnia.
    „Rosja okaże niezbędą pomoc przy wizycie polskiej delegacji do Smoleńska i Katynia 10 kwietnia” – poinformowano w r w rosyjskim resorcie. „Polska delegacja otrzyma pomoc w ramach praktyki proktokoralnej” – dodano. Podkreślono także, że ze swojej strony Polska zobowiązała się do przekazania szczegółów planowanej wizyty.
    pl.sputniknews.com/polska/2020022912008686-walesa-o-podrozy-do-smolenska-dopoki-nie-rozliczymy-sprawcow-trudno-cokolwiek-innego-urzadzac/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka