Dodaj do ulubionych

Putin for ever?!!!

10.03.20, 20:25
Niemieckie media prawie się dziś nie pochlastały, bo podobno zmiany ros. konstytucji umożliwią Putinowi ponowną kandydaturę.

Igor, wiesz coś więcej, bo ja jeszcze nie miałam czasu się wczytać w nowe doniesienia, a niemieckim mediom nie dowierzam.
Obserwuj wątek
      • jorl Re: Putin for ever?! Da, skazała Walentyna! 13.03.20, 19:16
        eva15 napisała:

> O tym nie pisałam, bo to jest znane już od paru miesięcy, oczywiście, że jest t
        > o bardzo ważna zmiana. Tyle że uderza ona wcale nie tylko w studiujących na zac
        > hodnich uniwersytetach Rosjan lecz także w inne wpływowe lobby, stąd pewnie pro
        > testy.

Moze przyblizysz co myslisz o tych lobby w tym przypadku droga Evo?
        Bo za cholere nie rozumiem o co ma tu chodzic w tym kontekscie zmiany konstytucji?

Ta zmiana ma blokowac dostep do wyzszych (jakich dokladnie nie wiem, napewno predzia) stanowisk w strukturach administracji w Rosji wszystkim Rosjanom co maja albo i mieli inne niz rosyjskie obywatelstwo. Nie wystarczy ze sie pozbedzie, mial, won, zaden w administracji. A nawet jak mial pobyt na Zachodzie czasowy czyli nie turystyczny tez. Bo studiowal albo bral kursy u CIA

I ja o tej zmianie nie slyszalem od paru miesiecy. Zmiana konstytucji, ze bedzie, ogloszono max 2 miesiace temu. A o tym sporo pozniej. Wiec skad Ty mozesz wiedziec? Jakos wydaje mi sie ze nawet wagi wlasnie tego nie zrozumialas. Jedyne to Putin for ever do Ciebie dotarlo.

I ja uwazam ze to jest najwazniejsza zmiana w tym. Bo gwarantowanie w administracji sa Rosjanie ktorzy na Zachodzi np. studiowali. Napewnio maja sukcesy w niej, teraz bedzie temu leb ukrecony.
        Przy okazji chyba taki np. Lukaszenko nie bedzie mogl byc predziem w Rosji. Ani jego synalek po przylaczeniu Bialorusi do macierzy.

A Duma marudzila na wpis ze ci co maja jakies majatki za granica tez odpadna od stanowisk w administracji. Wlasciwie zakaz dla urzednikow miec majatki z granica to tam jako prawo byl jakis czas juz. Ale zapewnie trudny do skontrolowania. I za to sie tez biora. I dobrze.

A czy Putin bedzie dalej predziem? Mysle ze troche tak ale najpierw po wyrzuceniu tych potencjalnych zdrajcow z administracji trzeba bedzie troche popracowac nad nastepca. For ever napewno nie bedzie ale miecz Damoklesa bedze wisial. Zmina nastapi nie w jakis wyborach a tak jak Putin zastapil Jelzina. Bo Jelzin ustapil.

--
        Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
        > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
        • eva15 Re: Putin for ever?! Da, skazała Walentyna! 13.03.20, 23:50
          Chodzi o lobby, które od lat w razie czego, gdy mu się ziemia pod nogami pali, wyciąga drugi paszport z szuflady. Tych przykładów jest mnóstwo, podam jeden z brzegu - Gusiński. Gusińskiego Putin skutecznie przegonił. Takich patriotów Putin nie potrzebuje, ale ma ich dokoła siebie wciąż jeszcze sporo, to nadal spadek po Jelcynie. Putin zadbał więc o to, by nie mieli prawa do przejęcia władzy.

O zmianach co do obywatelstwa wiadomo od stycznia. Od stycznia do marca to kilka miesięcy, o co bijesz pianę? Ja wagę tej decyzji natychmiast zrozumiałam, to ty potrzebowałeś 3 miesięcy, by pojąć.

Nie "Putin for ever" wcale do mnie nie dotarło. Otworzyłam wątek pod takim tytułem nieco prowokacyjnie, chciałam zmusić forumowiczów do myślenia, widzę, że w niektórych przypadkach bez skutku.

Ja myślę, że Putin dzięki zmianom w Konstytucji daje sobie czas na decyzję. Jest teraz wolny i trzyma Zachód w szachu. On może, ale nie musi startować do wyborów. Niech się inni martwią, co on zrobi...

• jorl Re: Putin for ever?! Da, skazała Walentyna! 14.03.20, 09:11
            eva15 napisała:

> O zmianach co do obywatelstwa wiadomo od stycznia. Od stycznia do marca to kilk
            > a miesięcy, o co bijesz pianę? Ja wagę tej decyzji natychmiast zrozumiałam, to
            > ty potrzebowałeś 3 miesięcy, by pojąć.

Przemowa Putina o tej zmianie konstytutcji byla 15.01.2020. Dzisiaj mamy 14.03. Roznica jest niecale 2 miesiace. Od kiedy 2 jest kilka??
            Do tego nawet nie cale 2 miesiace bo pare dni po 15.01 ukazalo sie cos pisemne o tych zmianach. I Twoj pierwszy post na ten temat jest juz przed paroma dniami.
            Do tego gwarantowanie nie przeczytalas zaraz te kilka dni po 15.01 o tych zmianach a napewno pozniej. Ja o nich sie dowiedzialem, i sadze ze i tak szybko, gdzies 1 miesiac temu.
            Mowie o zmianie ze na stanowiska w administracji rzadowej nie bedzie mogl byc jakis Rosjanin ktory kiedykolwiek posiadal jeszcze inne obywatelstwo nawet mial pozwolenie na pobyt za granica. Bo o tej zmianie chodzi w tej dyskusji. Tylko o tej.
            Ty o tej zmianie wogole nie wspomnialas. Dla Ciebie najwazniejsze i wlasciwie jedyne w tych zmianach to Putin for ever, reszta malo Ciebie interesowala, sadze ze dopiero odemnie sie dowiedzialas wlasnie o tej zmianie. W mediach niemieckich jakos tego nie widzialem, mysle ze to ukrywaja i ukrywanie ma sens dla Zachodu.
            Ale nawet jak sie dowiedzialas nie odemnie to tak max 1 miesiac temu. A nie kilka.

Kretacz jestes Eva, inaczej tego nazwac nie mozna.

> Chodzi o lobby, które od lat w razie czego, gdy mu się ziemia pod nogami pali,
            > wyciąga drugi paszport z szuflady. Tych przykładów jest mnóstwo, podam jeden z
            > brzegu - Gusiński. Gusińskiego Putin skutecznie przegonił.

Przeciez tacy Gusinscy dalej jak co beda mogli w Rosji dzialac. W gospodarce np. kapitalizm maja. No i oczywiscie musza sie stosowac do prawa, to jasne. Jedyne nie beda mogli miec stanowisk rzadowych. Nawet zluznia Rosja prawo w zakresie obywatelstwa jako takiego. Ze bedzie mozna dostac obywatelstwo rosyjskie majac inne.

Widzisz sama droga Evo ze te Twoje "lobby" co wrzucilas jest bez sensu. A wrzucilas to lobby po moich uwagach o tych obywatelstwach aby udawac ze wiesz nawet wiecej. Idiotycznie.

Opowiem jedna historyjke. Jak w Polsce jeszcze pracowalem, szefem moim, szef biura konstrukcyjnego byl juz starszy inyznier. Tez elektronik, jak ja. On mawial ze nie chce miec baby inzyniera u siebie. Fakt, bylo malo na elektronice, tak z 10% studentow ale byly. Bo mial zdanie ze jak inzynier cos spieprzy, facetowi sie d.. za to skopie, on sie wscieknie ale usiadzie do roboty aby naprawic co spiepr.yl. A baba bedzie lazila do szefa i opowiadala jak to nie jej wina zamiast wziasc sie do robyoty i ja poprawic.

To jest prawda ogolna, widac i w tej dyskusji. Taka jestes Ty droga Evo, Mona tez.

Taki w622 spieprzyl o tych >50% Albanczykach z Kosova, wie to, wiec siedzi cicho a nie lazi i kreci.

--
            Pozdrowienia

• rosjaiswiat1 Re: Putin for ever?!!! 10.03.20, 20:56
      eva15 napisała:

> Igor, wiesz coś więcej, bo ja jeszcze nie miałam czasu się wczytać w nowe doni
      > esienia, a niemieckim mediom nie dowierzam.

Zadna z poprawek, wniesionych przez samego Putina , nic nie mowi o tym, ze obecne zapisy w konstytucji beda zmienione. natomiast z propozycja wyrzucenia zapisu ktory zabrania tej samej osobie byc prezydentem przez wiecej niz dwie kadencji, wniosla Walentyna Tierieszkowa (pierwsza kobieta w kosmosie), ale Putin w swoim wystapieniu wyrazil krytyczny stosunek do tej propozycji. Rowniez byla propozycja, zeby obecny prezydent, czyli putin, mogl ponownie ubiegac sie o urzad prezydenta, poniewaz wejdzie w zycie nowa konstytucja, czyli wszystko zaczyna sie jak by z czystej kartki.. I na to Putin dal swoja odpowiedz. On zwrocil uwage na to, ze nie ma mowy o nowej konstytucji, a tylko o wniesienie poprawek do obecnej, wiec nadal bedzie obowiazywac stara (obecna) konstytucja, chociaz zauwazyl, ze w tej materii musi wypowiedziec sie sad konstytucyjny.
      Ewa, ja nic wiecej o tym nie wiem.

--
      https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
      • eva15 Re: Putin for ever?!!! 10.03.20, 21:04
        rosjaiswiat1 napisał:

> Zadna z poprawek, wniesionych przez samego Putina , nic nie mowi o tym, ze obec
        > ne zapisy w konstytucji beda zmienione. natomiast z propozycja wyrzucenia zapi
        > su ktory zabrania tej samej osobie byc prezydentem przez wiecej niz dwie kadenc
        > ji, wniosla Walentyna Tierieszkowa (pierwsza kobieta w kosmosie),

Bardzo Ci dziękuję za tę informację. Tego nie wiedziałamsmile, smile smile
        • rosjaiswiat1 Re: Putin for ever?!!! 10.03.20, 21:09
          eva15 napisała:

> Bardzo Ci dziękuję za tę informację. Tego nie wiedziałamsmile, smile smile

Ewa, Ty zapytala mnie o to co ja wiem. Ja odpisalem od razu, jak tylko zauwazylem Twoj watek, w ktorym byl tylko jeden wpis. zanim wyslalem post, Ty zdazyla napisac o Tierieszkowej. Gdyby Ty to napisala w poscie, ktorym otworzyla ten watek, to ja na pewno o tym nie wspomnialemby. Wiec daruj sobie te zarciki.
          p.s. Ty, jak zwykle, nie skomentowala tro najwazniejsze, co ja napisalem w swoim poscie, czyli reakcje Putina na te propozycje. A chyyba to jest najwazniejsze, a nie to, ze Ty wiedzial o Tierieszkowej.

--
            • rosjaiswiat1 Re: Putin for ever?!!! 10.03.20, 21:59
              eva15 napisała:

> Nie czytasz moich postów, ale odpowiadasz na niesmile.

Ewa, powtarzam jeszcze raz, jesli nie zrozumiala z pierwszego razu. Gdy ja rozpoczal odpowiadac na Twoje pytanie, w watku byl tylko jeden wpis, w ktorym nic Ty nie pisala o Tierieszkowej. Czy to tak trudne jest dla zrozumienia?

> Co do sedna sprawy:
              > gdybym coś więcej wiedziała, to bym Cię nie pytała.

A co Ty chcesz wiedziec? O tym, ze z taka propozycja wyskoczyla Tierieszkowa, jak okazalo sie Ty sama wiesz. To jak zareagowal Putin na ta i kolejna propozycje, Ciebie nie interesuje. Wiec co chesz wiedziec, co o tym sadzi Zyrinowski, czy ktos inny?

--
            • eva15 Re: Putin for ever?!!! 10.03.20, 22:03
              W mięszyczasie wiem więcej. Niemiecka wersja RT potwierdza to, co pisze niemiecka prasa:

rzeczywiście Duma zatwierdziła "wyzerowanie" dotychczasowych prezydentur Putina. Czyli Putin będzie mógł być ponownie wybrany na max. dwie kadencje.
              Warunek Putina: zmiany muszą być zatwierdzone przez Sąd Konstytucyjny i przez naród w formie referendum.

deutsch.rt.com/russland/99068-staatsduma-billigt-verfassungsanderung-putin-darf/
              • eva15 Re: Putin for ever?!!! 10.03.20, 22:06
                No to się nie dzwię, że Zachód wpadł w histerię. Głowę daję, że Sąd to uzna za zgodne z Konstytucją, a naród chętnie zgodzi się na ponowny wybór Putina.
              • eva15 Re: Putin for ever?!!! 10.03.20, 22:29
                Oczywiście najważniejsze zmiany prasa zachodnia pominęła:

Putin postanowił mocno zmniejszyć władzę prezydenta (czyli także i swoją własną) i nadać Dumie prawo mianowania nowego rządu, bez prawa veta ze strony prezydenta. To spore przesunięcie z systemu prezydenckiego w kierunku systemu parlamentarnego. Zahcód to przemilczał, bo mu nie pasuje do oibrazka Putina-despoty.
          • eva15 Re: Putin for ever?!!! 10.03.20, 22:31
            Nawet jeśli nie było jeszcze mojego drugiego postu, gdy pisałeś swój, to tłumaczenie mi, kim była Tiereszkowa ("pierwsza kobieta w kosmosie") jest robieniem ze mnie durnia, mam nadzieję, że niechcący.
            • rosjaiswiat1 Re: Putin for ever?!!! 11.03.20, 20:40
              eva15 napisała:

> Nawet jeśli nie było jeszcze mojego drugiego postu, gdy pisałeś swój, to tłumac
              > zenie mi, kim była Tiereszkowa ("pierwsza kobieta w kosmosie") jest robieniem z
              > e mnie durnia, mam nadzieję, że niechcący.

Nawet przez chwile nie przypuszczalem, ze Ty tego mozesz nie wiedziec, i moja uwaga w nawiasie byla skierowana do tych uczestnikow i tych kto forum czyta, ktore byc moze nie pamietaja , albo i nie wiedza kim jest Tierieszkowa. Musisz Ewa pamietac, ze to forum oprocz nas z Toba odwiedza jeszcze dosc spora grupa ludzi. Wiekszosc nie dyskutuje, nie zabiera glosu, tym nie mniej o nich musze pamietac.

--
    • eva15 Putin próbuje zmienić Rosję 11.03.20, 00:25
      Tak naprawdę to ciekawa rzecz się wydarzyła, a nikt na forum nie reaguje (oprócz Igora, który ze mną wojuje, no albo ja z nim, bo czasem też się wyzłośliwiam bez potrzeby smile.

Chciałabym jednal'k podyskutować o sednie sprawy:

z tego co dotychczas wyczytałam, wygląda na to, że Putin próbuje ustawić zwrotnice rosyjskiego pociągu przyszłości na nowe tory.
      Rosja ma się stać systemem parlamentarnym o ogranicznej władzy prezydenta i Putin pewnie zdecyduje się jednak pozostać na urzędzie po to, by być akuszerką (położną) tego nowo się rodzącego systemu, który sam wprowadza.
      Wg mnie jest to odważna, wręcz jak na rosyjską tradycję, rewolucyjna decyzja. Rosja zawsze miała skoncentrowany system wodzowski skupiony wokół cara, I. sekretarza lub obecnie prezydenta. Niekoniecznie jest w tym coś złego. Złe jest to tylko wtedy, gdy do władzy dochodzą tacy ludzie jak Gorbi czy Jelcyn. Pewnie tego Putin się boi na przyszłość. Ale - system parlamentarny nie zapewnia wcale per se lepszej władzy dla kraju.
      • jorl Re: Putin próbuje zmienić Rosję 11.03.20, 09:49
        eva15 napisała:

> Rosja ma się stać systemem parlamentarnym o ogranicznej władzy prezydenta i Put
        > in pewnie zdecyduje się jednak pozostać na urzędzie po to, by być akuszerką (po
        > łożną) tego nowo się rodzącego systemu, który sam wprowadza.
        > Wg mnie jest to odważna, wręcz jak na rosyjską tradycję, rewolucyjna decyzja. R
        > osja zawsze miała skoncentrowany system wodzowski skupiony wokół cara, I. sekre
        > tarza lub obecnie prezydenta. Niekoniecznie jest w tym coś złego. Złe jest to t
        > ylko wtedy, gdy do władzy dochodzą tacy ludzie jak Gorbi czy Jelcyn. Pewnie teg
        > o Putin się boi na przyszłość. Ale - system parlamentarny nie zapewnia wcale pe
        > r se lepszej władzy dla kraju.

A ja slyszalem odpowiedz Putina na pytanie jakies studentki politplogii o tym czy ma byc moze parlamentarny system wladzy w Rosji. Putin na to ze to bez sensu, taki kraj jak Rosja musi miec silna wladze, sa parlamentarne demokracje ktore miesiacami szukaja koalicji i wtedy sa bez rzadu tak naprawde. Do tego partie w zachodnich krajach maja wielki tradycje a w Rosji zadne tak naprawde.
        Tez pytala czy moze powinien byc urzad jakiegos Ojca Narodu ktory prezydenta mialby pilnowac. Bzdura na to Putin, prezydent musi miec wladze.
        Putin o tym nie powiedzial ale jest jasne ze guzik atomowe musi byc obslugowany kazdej minuty. Tutaj nie moze byc przerwy w dowodzeniu bo wtedy wrog uderzy i zniszczy kraj. Wystarczy 5 minut nieuwagi.

Najwazniejsze wg mnie to jest w tych zmianach cos innego. Ze prezydent a tez wyzsi politycy (nie wiem do konca jakiego stopnia waznosci urzedu) nie moga i nie mogli miec nigdy innego obywatelstwa ani nie mogli nigdy miec pozwolenia na pobyt w innych krajach. Zachod przygotowal gwarantowanie wielu Rosjan na swoich uniwerystetach i kursach CIA ktorzy wrocili do Rosji a ze maja dobre polityczne przygotowanie osiagneliby w wyborach dobre wyniki. I potem swiadomie a moze czasem i nie swiadomie zniszczyliby Rosje jako kraj niezalezny. Slysze tez, to wlasciwie od dawna niby jest prawem ze politycy nie moga miec majatkow na Zachodzie. Jasne, aby nie byli szantazowalni przez sluzby zachodnie. Czytam ze w Dumie jakos ta zmiane w Konstytucji nie lubia, tu protestuja. Mysle ze ich protesty nic nie dadza.
        A czy Putin dalej bedzie mogl byc prezydentem? Dobrze ze taka mozliwosc bedzie, tu przygotowania Zachodu an oddolne przejecie sporej wladzy w Rosji przez Rosjan bywajacych na Zachodzie znowu sie walnie. Bedzie mial czas na wybor swojego nastepcy i to nie bedzie zwiazanie za jakims terminem. Jelzin wybral Putina tez w czasie kiedy byl prezydentem a nie jak mu sie kadencja skonczyla.

Putin dla Rosji postepuje dosc optymalnie widze.

--
        Pozdrowienia

• eva15 Re: Putin próbuje zmienić Rosję 11.03.20, 10:52
          jorl napisał:

>
          > A ja slyszalem odpowiedz Putina na pytanie jakies studentki politplogii o tym c
          > zy ma byc moze parlamentarny system wladzy w Rosji. Putin na to ze to bez sensu
          > , taki kraj jak Rosja musi miec silna wladze, sa parlamentarne demokracje ktore
          > miesiacami szukaja koalicji i wtedy sa bez rzadu tak naprawde. Do tego partie
          > w zachodnich krajach maja wielki tradycje a w Rosji zadne tak naprawde.
          > Tez pytala czy moze powinien byc urzad jakiegos Ojca Narodu ktory prezydenta mi
          > alby pilnowac. Bzdura na to Putin, prezydent musi miec wladze.
          > Putin o tym nie powiedzial ale jest jasne ze guzik atomowe musi byc obslugowany
          > kazdej minuty. Tutaj nie moze byc przerwy w dowodzeniu bo wtedy wrog uderzy i
          > zniszczy kraj. Wystarczy 5 minut nieuwagi.

Przecież nie chodzi o przekazanie całej władzy parlamentowi a jedynie o część perogatyw (ustanowienie rządu). Posłuchaj filmiku od 1:10 min.

> Najwazniejsze wg mnie to jest w tych zmianach cos innego. Ze prezydent a tez wy
          > zsi politycy (nie wiem do konca jakiego stopnia waznosci urzedu) nie moga i nie
          > mogli miec nigdy innego obywatelstwa ani nie mogli nigdy miec pozwolenia na po
          > byt w innych krajach. Zachod przygotowal gwarantowanie wielu Rosjan na swoich u
          > niwerystetach i kursach CIA ktorzy wrocili do Rosji a ze maja dobre polityczne
          > przygotowanie osiagneliby w wyborach dobre wyniki. I potem swiadomie a moze cza
          > sem i nie swiadomie zniszczyliby Rosje jako kraj niezalezny. Slysze tez, to wla
          > sciwie od dawna niby jest prawem ze politycy nie moga miec majatkow na Zachodzi
          > e. Jasne, aby nie byli szantazowalni przez sluzby zachodnie. Czytam ze w Dumie
          > jakos ta zmiane w Konstytucji nie lubia, tu protestuja. Mysle ze ich protesty n
          > ic nie dadza.

O tym nie pisałam, bo to jest znane już od paru miesięcy, oczywiście, że jest to bardzo ważna zmiana. Tyle że uderza ona wcale nie tylko w studiujących na zachodnich uniwersytetach Rosjan lecz także w inne wpływowe lobby, stąd pewnie protesty.

Te wszystkie kroki Putina są bardzo dobrze przemyślane.
          • lubat Re: Putin próbuje zmienić Rosję 11.03.20, 11:30
            Przesłuchałem sobie jeszcze raz wczorajszą wypowiedź Putina w Dumie. W zasadzie powtarzał o przedłużeniu swojej prezydentury to, co kilkakrotnie mówił wcześniej: odniósł się negatywnie. Kiedyś nawet porównał to do sytuacji w ZSRR, gdzie przywódcom nie ograniczano prawnie czasu sprawowania urzędu. W Dumie też powiedział: Потому считаю всё-таки нецелесообразным убирать из Конституции ограничение по количеству президентских сроков. (Dlatego uważam, że nie jest wskazane, aby usunąć z Konstytucji ograniczenie liczby kadencji prezydenckich.)
            Ale potem nastąpiły jakieś prawne rozważania z Sądem Konstytucyjnym, których nie rozumiem, ale, być może, to jest właśnie ta furtka do pozostania Putina w Kremlu, czego tak się boją "demokraci".
            Dla mnie byłby to jednak krok w swego rodzaju niekonsekwencję. Puti kilkukrotnie publicznie głosił, że nie zamierza pozostać na stanwisku prezydenta, media nadawały temu szeroki rozgłos, i teraz taka wolta?

Tekst przemówienia po rosyjsku i angielsku:
            kremlin.ru/events/president/news/62964
            en.kremlin.ru/events/president/news/62964
            • eva15 Re: Putin próbuje zmienić Rosję 11.03.20, 12:39
              Уверен, что придёт время, когда высшая, президентская власть в России не будет, что называется, так персонифицирована, не будет связана с каким-то одним человеком конкретным. Но вся наша предыдущая история складывалась именно таким образом, и, конечно, мы не можем этого не учитывать.

Gada jakby mnie czytałsmile)

Co do sedna - przedukałam całe przemówienie Putina uważnie i mam następujące wnioski:

Putin chce aby w następnej (a raczej poprawionej) konstytucji prezydent nadal był wybierany tylko na dwie kadencje. Ale:
              najwyraźniej w jednej kwestii jest za a nawet przeciwsmile. Jest przeciw automatycznemu "wyzerowaniu" jego dotychczasowej prezydentury i automatycznemu pozostaniu na stołku. Uważa, że do tego potrzebne są wybory. Ale najpierw musi Trybunał Konstytucyjny zgodzić się na takie poprawki, czyli uznać ich konstytucyjność, no a potem w referendum musi zagłosować lud pracujący miast i wsi.
              Jeśli wszyscy powiedzą "da", to Putin będzie miał wolną rękę i wybór, czy startować w wyborach ww 2024 r. czy nie.

Второе предложение, по сути, означает снять ограничения для любого человека, для любого гражданина, включая действующего Президента, и разрешить в будущем участвовать в выборах. Естественно, в ходе открытых и конкурентных выборов. Ну и, разумеется, только в случае, если граждане поддержат такое предложение, такую поправку, скажут «да» в ходе общероссийского голосования 22 апреля текущего года.

В принципе этот вариант был бы возможен, но при одном условии, а именно: если Конституционный Суд Российской Федерации даст официальное заключение, что такая поправка не будет противоречить принципам и основным положениям Основного закона, Конституции.

• eva15 Re: Putin próbuje zmienić Rosję 11.03.20, 12:42
                Innymi słowy - on się zgadza na własne prawo do startowania w wyborach w 2024 r., ale właśnie do stratowania w wyborach, a nie do automatycznego przekazania mu kolejnej kadencji.

Tak przynajmniej ja to rozumiem, przedukawszy uważnie słowa Wodza Ewolucji.
      • the-great-inuk I co nam zrobicie? 11.03.20, 11:52
        eva15 napisała:

> Tak naprawdę to ciekawa rzecz się wydarzyła, a nikt na forum nie reaguje
        ==============================================================
        Sorry, ale ja się koncentruję na śledzeniu postępów w ofensywie zastępów bojowników Proroka.
        Niech Go Allah ma w swej opiece!
        Zastępy Proroka ciągną od zwycięstwa do zwycięstwa, nic i nikt ich nie jest wstanie powstrzymać, nawet Putin!

Przedtem europejscy Zieloni nauczą Putina prawdziwej demokracji.

Wie ktoś ile walczących islamistek w chustach na głowie i tradycyjnych islamskich strojach zasiaduje w rosyjskiej Dumie? Dlaczego Rosja jest taka zacofana i nie uznaje wyższości Islamu nad innymi ustrojami społecznymi?

A więc: “Es gibt viel zu tun, Packen wir's an!”

I w końcu zielona flaga Proroka załopocze nawet na Kremlu. Cerkwie zamienimy w Meczety.
        Na wzór Hagia Sophia w Konstantynopolu... I co nam zrobicie?

--
        www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    • rosjaiswiat1 Don't change horses in the middle of a stream 11.03.20, 20:36
      Rosja jeszcze nie jest gotowa na zmiane "konia", wiec Putin nadal bedzie musial harowac na rzecz kraju, ktory powierzyl Mu swoja przyszlosc. Wiekowo Putin (67 lat) jest jeszcze mlodziencem, na tle amerykanskiej elity. Trump ma 73 lata i ma zamiar nadal ubiegac sie o urzad prezydenta. Biden ma 77 lat, i chociaz nie moze przypomniec sobie imie Obamy, u ktorego pracowal jako zastepca przez ca pol roku,tym nie mniej uwaza, ze moze pelnic obowiazki prezydenta. Putin:- jest w bardzo dobrej formie fizycznej i intelektualnej, i na tle innych politykow wyglada znakomicie, wiec niech ciagnie ten "woz" dopoki ma sily. A ci komu to nie podoba sie, niech zachlystna sie wlasna slina smile

--
      • eva15 Re: Don't change horses in the middle of a stream 11.03.20, 21:18
        Z tego co rozumiem ze słów Wodza Ewolucji, to on dzięki zmianom Konstytucji otrzyma prawo do wzięcia udziału w wyborach. Będzie mógł, ale nie musi.
        Czyli - Putin potrzyma jeszcze trochę zdenerwowany Zachód w niepewności. No ale z drugiej strony raczej wiadomo, że się zgodzi.
      • eva15 Re: Don't change horses in the middle of a stream 11.03.20, 21:23
        Ja się cieszę, martwi się opozycja, bo pewnie dostanie mniej kasy, skoro "Putin for ever". Dotychczas opozycja mogła mamić Zachód, że uda jej się w 2024 r. jakoś dojść do władzy po odejściu Putina. No ale teraz to chyba nawet najgłupszy na Zachodzie widzi, że pchanie dużej kasy w tak marną opozycję, to wyrzucanie tej kasy w błoto.
      • eva15 Igor, off topic 11.03.20, 21:40
        Widziałeś ten filmik? Putin przetrzymał Erdogana przez 2 minuty pod swoimi drzwiami, zanim go i jego delegację wpuścił:

www.focus.de/politik/ausland/machtspielchen-des-kreml-chefs-putin-liess-erdogan-minutenlang-warten-video-zeigt-demuetigung-des-despoten_id_11754181.html
        • boavista4 Re: Igor, off topic 12.03.20, 03:34
          Putin jest najbardziej efektywnym liderenm na swiecie, czyli ze bez wiekszego wysilku moze rzadzic Rosja i polowa swiat przez nastepne 20 lat.
          Prezydentura Ameryki wymaga o wiele bardziej wysilku, poniewaz sprzecznych interesow jest o wiele wiecej, , a na dodatek krajem rzadzi DEEP STATE, ktorego nikt nie zna.
        • rosjaiswiat1 Re: Igor, off topic 12.03.20, 09:19
          eva15 napisała:

> Widziałeś ten filmik? Putin przetrzymał Erdogana przez 2 minuty pod swoimi drzw
          > iami, zanim go i jego delegację wpuścił:

Oczywiscie, ze widzialem, i jestem pewien, ze komus na 1 kanale rosyjskiej TV mocno odbilo, za co na pewno juz poniosl surowa kare. Bo po jednej stronie drzwi czekal Erdogan, a po drugiej Putin. Spotkanie bylo wyznaczono na okreslona godzine, wiec i jeden i drugi musieli troche zaczekac.
          Zeby bylo troche smieszno. Ukr. prasa twierdzi, ze to Erdogan zmusil Putina czekac, i pokazuja nagranie z drugiej strony drzwi.

--
    • lubat Re: Putin for ever?!!! 13.03.20, 10:54
      Pisałem już w tym wątku, że ta nagła zmiana zamiarów Putina spowodowana rzekomo przez Tiereszkową wydaje mi się dziwna i może mieć jakieś drugie dno. Bo nie wierzę, żeby Putin i jego doradcy byli tak nierozgarnięci, by przez wiele tygodni maksymalnie nagłaśniać w mediach jego wypowiedzi, w których odrzuca możliwość pozostania na urzędzie prezydenckim. Więc co spowodowało tak radykalną zmianę? Pewne światło rzuca na to wywiad Jekateriny Schulmann dla "Zeit'a". Twierdzi w nim m.in. że Putin wcale nie musi, i być może wcale nie zechce skorzystać z możliwości pozostania na urzędzie. I chodzi o uniknięcie tzw. okresu "kulawej kaczki", t.j. ostatniej fazy urzędowania prezydenta, kiedy wszyscy wyżsi urzędnicy próbują się już ustawić na jakiegoś nowego wodza, co prowadzić może nawet do paraliżu państwa, a w każdym razie do jakiegoś marazmu. Dosyć ciekawy wywiad, wart wrzucenia na translatora.
      www.zeit.de/politik/ausland/2020-03/jekaterina-schulmann-wladimir-putin-russland-verfassungsreform
      • eva15 Re: Putin for ever?!!! 13.03.20, 11:11
        lubat napisał:

> Pewne światło rzuca na to wywiad Jekateriny Schulmann dla "Zeit'a". Twierdzi w
        > nim m.in. że Putin wcale nie musi, i być może wcale nie zechce skorzystać z mo
        > żliwości pozostania na urzędzie.

Przecież pisałam o tym już parę dni temu po przedukaniu przemówienia Putina. On otrzyma prawo do kandydowania i tyle, przynajmniej na razie.
        • lubat Re: Putin for ever?!!! 13.03.20, 14:57
          eva15 napisała:

> Przecież pisałam o tym już parę dni temu po przedukaniu przemówienia Putina. On
          > otrzyma prawo do kandydowania i tyle, przynajmniej na razie.

Tylko że nikt o tym nie mówi, a wszystkie media trąbią, że Putin z całą pewnością będzie prezydentem dożywotnim. A jeśli nawet ktoś wspomni tę opcję, to tylko jako kłamliwy manewr kremlowskiej kliki. Więc stwierdzenie, że Putin wcale nie musi kandydować, opublikowane w niemieckiej gazecie ma swoją wagę.
          • eva15 Re: Putin for ever?!!! 13.03.20, 15:14
            To fakt, Niemcom rzadko się prawda spod pióra wyrywa, więc to pozytywny wyjątek.

ja przypuszczam, że w 2024 r. Putin stanie przed iście wałęsowskim dylematem i powie:
            "Nie kcem, ale muszem".
    • lubat Moje 3 grosze do dyskusji 14.03.20, 11:14
      Zawsze chętnie czytam wypowiedzi Evy, Waltera czy Jorla. Ale często przypomina mi się przy tym bajka M. Konopnickiej "Jak to ze lnem było", a właściwie to zawarty w niej morał. Starzec mówi do prześladującego go króla: "A toś tylko źle uczynił, żeś to wszystko robił w gniewie i nie z wyrozumienia, ale z zapalczywości."

PS. W dyskusji o poprawkach do konstytucji pojawił się problem ograniczenia dostępu do sprawowania różnych urzędów. W stosunku do urzędu prezydenta:
      "wymóg stałego pobytu kandydata na prezydenta na terytorium Rosji przez co najmniej 25 lat, a także brak obcego obywatelstwa lub zezwolenia na pobyt w innym państwie, nie tylko w momencie udziału w wyborach, ale także w przeszłości."

"Wprowadzono zwiększone wymagania wobec osób sprawujących władzę publiczną, których uprawnienia są bezpośrednio związane z zapewnieniem bezpieczeństwa kraju i suwerenności państwa. Mianowicie: do przewodniczącego rządu Federacji Rosyjskiej i jego zastępców, Ministrów federalnych, innych przywódców federalnych organów wykonawczych, najwyższych urzędników podmiotu Federacji Rosyjskiej, szefów federalnych organów państwowych, członków Rady Federacji, deputowanych Dumy Państwowej, sędziów. "Będą na poziomie konstytucyjnym zabronione mieć obywatelstwo zagraniczne lub zezwolenie na pobyt w innym kraju" - wyjaśnia Pavel Krasheninnikov. Będą również zakazane posiadania rachunków za granicą." (tłumaczenie: Yandex)

Moje pytanie: A co z ludźmi, którzy np. studiowali na zachodnich uczelniach? Albo sportowcy, którzy prawie cały okres kariery sportowej spędzili na Zachodzie. Czy też będą mieć szlaban do w/w stanowisk?
      Nie znalazłem żadnej informacji na ten temat. Może źle szukałem. Wie ktoś coś na ten temat?
      • eva15 Re: Moje 3 grosze do dyskusji 14.03.20, 11:44
        W Polsce było trochę osób, które piastowały po transformacji wysokie funkcje w państwie, a wcześniej za komuny jako studenci, czy doktoranci studiowały na zachodnich uczelniach. USA chętnie rozdawały stypendia (np. Fullbright) i przygotowywały sobie w ten sposób przyszłe kadry. Myślę, że to dla Putina odstraszający przykład...
        Innym jeszcze bardziej odstraszającym przykładem jest Ukraina, gdzie nagle ministrami, gubernatorami etc. zostawali Litwini, Gruzini, ukraińscy emigranci z Kanady itp. Trudno ich wszystkich posądzać o identyfikację z narodem ukraińskim.

Jeśli będzie to restrykcyjne to Putin ściągnie na siebie niechęć tej części elit, która wysłała swe dzieci na zachodnie uniwersytety. Video - Ławrowsmile))). Myślę, że będzie tu sporo wyjątków, zwłaszcza, że doświadczenie zagraniczne i wiedza tam zdobyta mogą być dla kraju bardzo przydatne, a nie tylko z założenia szkodliwe.
        Wszystko zależy od pionu moralnego, towarzysze....

• rosjaiswiat1 Re: Moje 3 grosze do dyskusji 14.03.20, 11:53
        lubat napisał:

> Zawsze chętnie czytam wypowiedzi Evy, Waltera czy Jorla.

I chociaz wychodzi, ze nie czytasz moich wypowiedzi chetnie, tym nie mniej sprobuje dac odpowiedz na Twioje pytanie smile

A co z ludźmi, którzy np. studiowali na zachodnich uczelniach? Al
        > bo sportowcy, którzy prawie cały okres kariery sportowej spędzili na Zachodzie.
        > Czy też będą mieć szlaban do w/w stanowisk?
        > Nie znalazłem żadnej informacji na ten temat. Może źle szukałem. Wie ktoś coś n
        > a ten temat?

Warto uwaznie przeczytac to, co zostalo zmieniono(dodano) do artykulu 71:
        "федеральная государственная служба; установление ограничений для замещения государственных и муниципальных должностей, должностей государственной и муниципальной службы, в том числе ограничений, связанных с наличием гражданства иностранного государства либо вида на жительство или иного документа, подтверждающего право на постоянное проживание гражданина Российской Федерации на территории иностранного государства, а также ограничений, связанных с открытием и наличием счетов (вкладов), хранением наличных денежных средств и ценностей в иностранных банках, расположенных за пределами территории Российской Федерации". (tlumaczyc nie bede, bo Ty Lubat, wystarczajaco dobrze znasz rosyjski)

Wiec o co w tym uzupelnieniu chodzi?
        Ta grupa ludzi, o ktorej Ty wspominasz, nie bedzie podlegac zadnym restrykcjom z tego powodu, ze kiedys uczyli sie, czy pracowali na zachodzie. malo tego, to ze ktos wczesniej mial inne obywatelstwo, rowniez nie pozbawia takiego czlowieka szansy na to, zeby robic w Rosji kariere. Bo w przeciwnym razie tysiace Rosjan, ktore powrocili do Rosji z [poradzieckich republik na podstawie roznych programow, nie beda mogli w Rosji zajmowac zadnych stanowisk panstwowych. Bo w przeciwnym razie okazalaby sie dziwna sytuacja, wszyscy Rosjanie, ktore zamieszkiwali Krym przed przylaczeniem go do Rosji, i ktore byli przed tym obywatelami Ukrainy, byliby w automacie wylaczone z mozliwosci obejmowania stanowisk nawet na terytorium Krymu.
        Zeby moja odpowiedz na Twoje pytanie byla pelna, warto zajrzec do tego, co zostalo zmieniono w artykulach, dotyczacych tego, jak funkcjonuje rosyjski parlament. Otoz, tam zostali dodane te same restrykcje, co dotycza pelnienia obowiazkow urzedowych. Czyli zakaz posiadania innego obywatelstwa, prawa stalego pobytu w innym kraju, a takze kont bankowych na terytorium obcego panstwa.

"

--
        • eva15 Re: Moje 3 grosze do dyskusji 14.03.20, 12:00
          Lubat pomylił jorla z Tobą. Zapewne miał na myśli Ciebie nie jorla.

Co do tłumaczenia: nie dawniej jak chyba przedwczoraj tłumaczyłeś mi, że czyta nas więcej osób, więc piszesz nie tylko do mnie....
          • rosjaiswiat1 Re: Moje 3 grosze do dyskusji 14.03.20, 13:05
            eva15 napisała:

> Lubat pomylił jorla z Tobą. Zapewne miał na myśli Ciebie nie jorla.

Jorla bardzo ciekawo sie czyta.

> Co do tłumaczenia: nie dawniej jak chyba przedwczoraj tłumaczyłeś mi, że czyta
            > nas więcej osób, więc piszesz nie tylko do mnie....

Roznica polega na tym, Ewa, ze ja nie czulem sie w obowiazku, odpowiadajac na pytanie Lubata, skierowane do wszystkich, tlumaczyc wklejone cytaty. Bo gdyby on skierowal swoje pytanie bezposrednio do mnie, tal jak to zrobilas Ty, to byloby co innego. A w tym przypadku moglo okazac sie tak, ze ja trace czas na tlumaczenie, a w miedzyczasie ktos, powiedzmy Ty, daje lepsza odpowiedz, a byc moze taka sama, wraz z tlumaczeniem. Wiec wtedy moj wysilek bylby niepotrzebny

--
        • lubat Re: Moje 3 grosze do dyskusji 14.03.20, 15:06
          rosjaiswiat1 napisał:

> I chociaz wychodzi, ze nie czytasz moich wypowiedzi chetnie, tym nie mniej spr
          > obuje dac odpowiedz na Twioje pytanie smile

Igor, nie zrozumiałeś mojej aluzji. Ciebie pominąłem z kurtuazji, ale także kwalifikujesz się do tej "Potężnej Gromadki", która nawet jeśli ma w czymś rację, to nie ma umiaru w udowodnianiu jej, często eskalując spór poza ramy dyskusji. Eva zauważyła mój dystans w stosunku do jorla, ale on (ten dystans) dotyczy nie tylko jego. No ale jak mówią nasi anglojęzyczni przyjaciele: Nobody is perfectwink
    • eva15 Re: Putin for ever?!!! 14.03.20, 11:27
      Lubat ma rację, że nie wdaje się z tobą w dyskusje. Kłócisz się jak baba w maglu i z uporem udowadniasz jaki jesteś mądry , bo np. 2 miesiące to nie kilka miesięcy. Brawo! W temacie lobby niczego nie zrozumiałeś, ale napyskować dałeś radę i notorycznie ogłaszasz się zwycięzcą, jakby rozmowa małaby być mordobiciem a ty najsilniejszym chuliganem na podwórku. Najwyraźniej masz kupę kompleksów.
      Z dyskusji z tobą nie wynosi się żadnej wartości dodanej,
    • rosjaiswiat1 Jaka zmiana w konstytucje jest najwazniejsza,..... 14.03.20, 11:30
      wedlug mnie?

Oczywiscie to, co dotyczy mozliwosci obecnemu prezydentowi ubiegac sie ponownie o urzad prezydenta jest wazne, ale konstytucja nie powinna byc napisana pod konkretnego czlowieka, a tylko na bardzo dlugi czas stac najwazniejsza ustawa, na podstawie ktorej dziala panstwo.
      W watku juz wspomnialo sie o tym, kto moze , a kto nie bedzie mogl pelnic funkcje administracyjne i panstwowe. To tez jest bardzo wazne obecnie, ale to nie jest tym, co na dlugie lata bedzie czyms waznym, z czasem ten problem zniknie sam, wraz z odejsciem tych, kto za czasow jelcyna robil kariere.
      Ale jest cos, co na zawsze zmieni Rosje, to, co jest kluczowo dla tego kraju.
      W artykule 1, 67 dodaje sie:"На территории Российской Федерации в соответствии с федеральным законом могут быть созданы федеральные территории. Организация публичной власти на федеральных территориях устанавливается указанным федеральным законом"
      To samo w jezyku polskim:
      "Terytoria federalne moga byc tworzone na terytorium Federacji Rosyjskiej zgodnie z Prawem Federalnym. Organizacja wladzy publicznej na terytoriach federalnych jest ustanowiona przez okreslone prawo federalne".

Dlaczego, po co. Istnieje mozliwosc stworzenia specjalnych terytoriow w Federacji Rosyjskiej? Przeciez ustroj administracyjny Rosji zostal juz stworzony i zdal egzamin? odpowiedz jest jedna: to pozwoli to stworzyc specjalny tryb zarzadzania dla terytoriow, które moga wejsc w sklad Rosji. Na poczatku moga byc zarzadzane zgodnie ze specjalnym prawem, w specjalnym trybie (przykladem moze sluzyc to, jak zarzadza sie Krym, ktory jest podmiotem federalnym, ale zarzadzany tymczasowo w trybie specjalnym). Nie bede pisac, które terytoria moga stac sie" terytoriami federalnymi " - kazdy to sam zobaczy na wlasne oczy w czasie nie bardzo odleglym.
      Kolejna bardzo wazna zmiana dotyczy tego samego artykulu, ale w czesci drugiej. Wiec co dodano?
      "Действия (за исключением делимитации, демаркации, редемаркации государственной границы Российской Федерации с сопредельными государствами), направленные на отчуждение части территории Российской Федерации, а также призывы к таким действиям не допускаются"

I to samo w jezyku polskim:
      . "Dzialania (z wyjatkiem delimitacji, demarkacji, redemarkacji granicy panstwowej Federacji Rosyjskiej z panstwami sasiadujacymi) majace na celu zbycie czesci terytorium Federacji Rosyjskiej, a takze wezwania do takich dzialan nie sa dozwolone".
      Dlaczego, po c?. Nadszedl czas, aby polozyc kres tendencji przekazywania czesci rosyjskiego terytorium sasiadom. Raz na zawsze. Konstytucja zabrania tego teraz. malo tego, nie mozna nawet wzywac do przekazania , jako przyklad, Kuryli Japonczykom lub Krymu Ukrainie, to bedzie scigano z urzedu.
      Dlaczego te zmiany sa najwazniejsze wedlug mnie?
      Rosja byla jest i bedzie imperium, i tylko jako imperium moze istniec. I Rosja, jako imperium, ma specjalna role w historii naszej cywilizacji - to ona zjednoczyla mnostwo roznych narodow, i dzieki temu ustali wojny na bardzo duzym obszarze. Lata 90-e pokazali, ze bez silnej Rosji, z Moskwa jako centrum imperium, wojny powrocili, a ludzi roznych narodowosci i wiarowyspowiadan zaczeli zabijac sie na wzajem. Wiec jest w interesie Europy, zeby imperium rosyjski odrodzil sie, i wiele wskazuje na to, ze w Europie sporo powaznych politykow to rozumie.

--
      • eva15 Re: Jaka zmiana w konstytucje jest najwazniejsza, 14.03.20, 12:10
        rosjaiswiat1 napisał:

I Rosja,
        > jako imperium, ma specjalna role w historii naszej cywilizacji - to ona zjedno
        > czyla mnostwo roznych narodow, i dzieki temu ustali wojny na bardzo duzym obsz
        > arze. Lata 90-e pokazali, ze bez silnej Rosji, z Moskwa jako centrum imperium,
        > wojny powrocili, a ludzi roznych narodowosci i wiarowyspowiadan zaczeli zabijac
        > sie na wzajem. Wiec jest w interesie Europy, zeby imperium rosyjski odrodzil s
        > ie, i wiele wskazuje na to, ze w Europie sporo powaznych politykow to rozumie.

Ja jakoś mam wrażenie, że Zachód lubi wojny i chaos na świecie. Tylko u siebie nie lubi...
        • rosjaiswiat1 Re: Jaka zmiana w konstytucje jest najwazniejsza, 14.03.20, 13:22
          eva15 napisała:

> Igor, czyli zakaz mieszkania kiedykolwiek (nawet w przeszłości) za granicą, któ
          > ry cytuje Lubat, dotyczy tylko prezydenta (kandydata na prezydenta)?

Zgadza sie, ale sa wyjatki i o tym pisze sie w rozdziale 4 artykul 81.2 i czego w onecnej konstytucji nie ma. Zacytuje calosc artykulu, pogrubiajacc to, co zostalo dodano:
          ". Президентом Российской Федерации может быть избран гражданин Российской Федерации не моложе 35 лет, постоянно проживающий в Российской Федерации не менее 25 лет, не имеющий и не имевший ранее гражданства иностранного государства либо вида на жительство или иного документа, подтверждающего право на постоянное проживание гражданина Российской Федерации на территории иностранного государства. Требование к кандидату на должность Президента Российской Федерации об отсутствии у него гражданства иностранного государства не распространяется на граждан Российской Федерации, ранее имевших гражданство государства, которое было принято или часть которого была принята в Российскую Федерацию в соответствии с федеральным конституционным законом, и постоянно проживавших на территории принятого в Российскую Федерацию государства или территории принятой в Российскую Федерацию части государства.

To samo w jezyku rosyjskim:

"Prezydentem Federacji Rosyjskiej moze zostac wybrany obywatel Federacji Rosyjskiej w wieku co najmniej 35 lat, stale mieszkajacy w Federacji Rosyjskiej co najmniej 25 lat, nie posiadajacy i nie posiadajacy wczesniej obywatelstwa obcego panstwa lub zezwolenia na pobyt lub innego dokumentu potwierdzajacego prawo do stalego pobytu obywatela Federacji Rosyjskiej na terytorium obcego panstwa. Wymog kandydata na prezydenta Federacji Rosyjskiej o braku obywatelstwa obcego panstwa nie dotyczy obywateli Federacji Rosyjskiej, ktorzy wczesniej posiadali obywatelstwo panstwa, które zostalo przyjete lub ktorego czesc zostala przyjeta do Federacji Rosyjskiej zgodnie z federalnym prawem konstytucyjnym, i którzy na stale mieszkali na terytorium panstwa przyjetego do Federacji Rosyjskiej lub terytorium przyjetej do Federacji Rosyjskiej czesci panstwa.

--
    • rosjaiswiat1 Czego zabraklo w zmienionej konstytucji.... 14.03.20, 13:29
      Nie znalazlem nawet wzmianki o tym, ze nie moze obejmowac zadne stanowiska panstwowe i byc wybieranym do parlamentu ta osoba, ktora posiada majatek za granica. W konstytucji pisze sie tylko o kontach bankowych i depozytach znajdujacych sie w bankach poza terytorium Rosji. A co z nieruchomosciami?

--
      • jorl Re: Czego zabraklo w zmienionej konstytucji.... 16.03.20, 16:09
        rosjaiswiat1 napisał:

> Nie znalazlem nawet wzmianki o tym, ze nie moze obejmowac zadne stanowiska pans
        > twowe i byc wybieranym do parlamentu ta osoba, ktora posiada majatek za granic
        > a. W konstytucji pisze sie tylko o kontach bankowych i depozytach znajdujacych
        > sie w bankach poza terytorium Rosji. A co z nieruchomosciami?

Moze dlatego ze jest praktycznie niemozliwe na Zachodzie miec nieruchomosc nie majac konta w banku zachodnim.
        Jakos trzeba oplaty wnosic, jakis podatek, placic za wode, prad itd. Niemozliwe bez konta w banku.
        Do tego te nieruchomosci Rosjan na Zachodzie, o czym sie czesto slyszy, to nie sa kupione tak za gotowke wywieziona z Rosji a za wziety na to kredyt z banku zachodniego.
        Dlatego firmy Rosjan na Zachodzi maja pareset mild $ dlugow.

Co do Lukaszenki, jasne jak Bialorus wroci do macierzy to on nie moze miec zakazu z uwagi na to ze mial obywatelstwo bialoruskie. I synalkowie jego tez.
        Chociaz jemu osobiscie bym ten zakaz wpie.rzyl. OK, po przylaczeniu bo jak sie dowie przed to bedzie jeszcze bardziej sie bronil.

Podobne problemy mialy Niemcy w XIX jak Bismarck je jednoczyl. Rozne kroliki, Bawaria itd woleli byc malym ale nie miec szefa. I laczyly sie np. z Francja aby sie Bismarckowi przeciwstawic. Dlatego musiala byc ta wojna z Francja w 1971r, wygrana przez Bismarcka. Potem juz zjednoczenie poszlo, wystarczylo ze Bismarck brwi zmarszczyl.
        Rosja ma niestety taka Francje w postaci USA i Zachodu no ale za to ma bron jadrowa.
        Z tym ze musi gospodarke poprawic, tam ma duzo do zrobienia chociaz od 2014r jest wielki postep.

--
        Pozdrowienia

• rosjaiswiat1 Re: Czego zabraklo w zmienionej konstytucji.... 16.03.20, 16:34
          jorl napisał:

> Moze dlatego ze jest praktycznie niemozliwe na Zachodzie miec nieruchomosc nie
          > majac konta w banku zachodnim.
          > Jakos trzeba oplaty wnosic, jakis podatek, placic za wode, prad itd. Niemozliwe
          > bez konta w banku.

Zaden problem, wnosza sie oplaty gotowka na poczcie, lub z dowolnego konta dowolnej osoby.
          Ja widze problem raczej inaczej - nieruchomosci moga byc zapisane na kogos innego, ale zaufanego.

--
          • jorl Re: Czego zabraklo w zmienionej konstytucji.... 16.03.20, 16:52
            rosjaiswiat1 napisał:

> Zaden problem, wnosza sie oplaty gotowka na poczcie, lub z dowolnego konta dowo
            > lnej osoby.

Te wszystkie nieruchomosci Rosjan na Zachodzie praktycznie sa na kredyt. A tu juz bez konta trudno.

> Ja widze problem raczej inaczej - nieruchomosci moga byc zapisane na kogos inne
            > go, ale zaufanego.

Na slupa?
            Mam znajomego w Berlinie, jeszcze za komuny, koniec lat 80tych, kupil mieszkanie w Warszawie. jako ze nie mogl na siebie, zakaz wtedy byl, kupil na corke mieszkajaca w Polsce. Tanio dla niego bylo wtedy cholernie, pare DM juz bylo w Polsce w tych czasach duzo.

I potem tego mieszkania juz nie mial. Pokazala mu fige,

--
            Pozdrowienia

• rosjaiswiat1 Re: Czego zabraklo w zmienionej konstytucji.... 16.03.20, 17:03
              jorl napisał:

> Te wszystkie nieruchomosci Rosjan na Zachodzie praktycznie sa na kredyt. A tu j
              > uz bez konta trudno.

Jorl, to co Ty napisales, pokazuje, ze nie masz o tym pojecia. Nikt nie da Rosjanowi kredytu hipotecznego na zachodzie, zanim on nie uzyska, ptzynajmniej, prawo stalego pobytu. A zeby takie pozwolenie uzyskac, trzeba przyjechac na zachod z kasa i najpierw kupic jakas nieruchomosc, lub zainwestowac kase w jakas przedsiewziecie gospodarcze. Naprzyklad w Wielkiej Brytanii jeszcze nie tak dawno nikt nie zawracal sobie glowe tym, skad Rosjanie maja kase na zakup nieruchomsci ( moze dlatego Londyn stal nazywac sie Londongrad?). Oni wplacali gotowke na poczatku bezposrednio w agencjach posredniczacych w obrocie nieruchomosciami, a gdy wprowadzili obowiazek,zeby wplaty dokonywali sie wylacznie przelewem, to po prostu zakladali konto, na ktore wplacala sie odpowiednia suma, a po dokonaniu transakcji konto moglo byc zlikwidowano. Pare lat temu i ta mozliwosc utrudnili, obecnie trzeba udowodnic skad masz kase. Ale i na to sa sporo sposobow.
              I prosze, Jorl, nie staraj sie mnie udowodnic to, o czym Ty nie mozesz miec zadnej wiedzy, a o czym ja wiem bardzo dobrze. Po prostu przyjmij to do wiadomosci. OK?
              --
              • jorl Re: Czego zabraklo w zmienionej konstytucji.... 17.03.20, 14:33
                rosjaiswiat1 napisał:

> Jorl, to co Ty napisales, pokazuje, ze nie masz o tym pojecia.

Dobra, wiec dwie sprawy:

1. Dlaczego dla (tych wazniejszych) politykow w Rosji nie ma byc zakazu posiadania nieruchomosci a sa zakazy posiadania kont w zagranicznych bankach?
                Ty zaraz zaczeles wymyslac metody jakby nie majac kont w banku mimo to miec nieruchomosc zagraniczna. Zostawmy najpierw czy calkiem na wlasnosc czy wynajeta (tez tak moze byc?) czy najpierw jakas kwote wplacono a na reszte kredyt z banku zachodniego. Twoja drogi Igorze metoda jest malego Kazia z lat 90tych w Polsce i zapewne mniej wiecej z czasow podobnych i w Rosji. Slupa miec, przez poczte wplacac itd. Twoja wiedza jest stamtych czasow i z tamtych terenow. Ja uwazam ze ci co pisza te poprawki do Konstytucji o nieruchomoscich napewno nie zapomnieli i uwazaja ze zakazem kont i sprawe nieruchomosci zalatwili. Bo praktycznie nie da sie miec nieruchomosci na Zachodzie nie majac konta w banku. Inaczej by zakaz kont zagranica bylby naprawde malo skuteczny na parkowanie majatku na Zachodzie albo parkowania wyplat CIA dla takiego i pozostania szantazowalnym przez sluzby zachodnie. Ja zyje na Zachodzie i uwazam tak jak ci co ta konstytucje pisza maja racje. Ty uwazasz sie za madrzejszego od tych co pisza ta Konstytucje. A ja uwazam ze oni sa madrzejsi od Ciebie i ja naturalnie tez.

2. Tak zwane majatki Rosjan w Anglii itd. Dalej uwazam, ze te bogactwa sa na kredytach. I to kredytach z bankow zachodnich. Osteuropejska mania wielkosci, gadanie jaki to jestem bogaty a majac tak naprawde netto niewiele. Netto po odjeciu od wartosci czegos tam kredytow na to. Nie mowie ze tylko na kredytach, cos tam z Rosji wywiezsc musial taki ale reszta i to wielka czesc na kredytach.
                Ten problem ale jest duzo wiekszy, dotyczy kapitalistow rosyjskich zwanymi propagandowo oligarchami i jego omowic trzeba duzo wiecej pisac. Moze kiedys napisze. Albo i nie.

--
                Pozdrowienia

• rosjaiswiat1 Jorl, daj spokoj 17.03.20, 14:56
                  Ty nie mozesz powstrzymac sie, zeby nie robic z siebie idiota, zabierajac glos w sprawach, o ktorych nie masz pojecia. Czy ty mozesz sobie wyobrazic, ze ktos taki, jaki powiedzmy Bieriezowski, stpi na kolanach w banku, i prosi kredyt hipoteczby dla zakupu mieszkania w UK? A przeciez tylko o takich ja pisze, bo zwykla pielengniarka, ktorej udalo sie dostac sie na zachod, i zalapac sie do pracy w jakims domu starcow, zeby podcierac tylki miejscowym seniorom, nie marzy o karierze polityka, i tym bardziej nie marzy o tym, zeby brac udzialu w wyboracch porezydenckich.
                  Ty, jak widze, masz doczynienie wylacznie z takimi "Rosjanami", a ja pisze o innych, jakich Ty w swoim zyciu bedziesz widziec tylko na ekranach telewizorow.
                  Wiec daj spokoj z malym Kazikiem, bo wlasnie ty wykazujesz sie mentalnoscia zwyklego wiejskiego Kazia, ktoremu udalo sie wyrwac sie ze wsi, i zarobic troche wiecej grosza.

p.s musisz zrozumiec, Jorl, ze ty wiesz zbyt malo, i nie mozesz wystepowac ekspertem w kazdej sprawwie. Nie zastepuj mone lise smile

---
                  • jorl Re: Jorl, daj spokoj 02.04.20, 15:59
                    rosjaiswiat1 napisał:

> Czy ty mozesz sobie wyobrazic, ze ktos
                    > taki, jaki powiedzmy Bieriezowski, stpi na kolanach w banku, i prosi kredyt h
                    > ipoteczby dla zakupu mieszkania w UK?

OK, to Berezowski. Nie mowie ze jakis pieniedzy nie wywiozl z Rosji do Anglii. No i umarl. Dlaczego? Popelnil samobojstwo, to oczywiste. Dlaczego popelnil samogojstwo? Bo mu sie pieniadze skonczyly i kredyty ktore oszukanczo nabral z angielskich bankow tez.
                    Byla ciekawa informacja jak on wykitowal. Jego corka przyjechala do jego domu aby sprobowac zgarnac spadek. I co sie okazalo? Mial Berezowski w domu obrazy, myslala ze dorwie sie do majatku bo obrazy drogie, znanych mistrzow. Okazalo sie przy probie sprzedania ze to byly doskonale falszyfki, wszystkie. I jakos mysle ze na poczet tych obrazow dostal krydyty, potem sie skonczyly i sie zabil.
                    Osteuropejczycy lubia sie nadymac a tak naprawde sa oszustami. Najczesciej, wyjatki tylko regile potwierdzaja.

I dlugo nie musialem czekac.

de.sputniknews.com/politik/20200329326726189-sacharowa-kritisiert-egoistische-landsleute/
                    Po niemiecku ale mysle ze sputnik oddal wiernie co Zaharowa powiedziala.

Tytul jest na polski
                    Bogaci zagranicznie Rosjanie powinni sie wstydzic..

A czego sie wstydzic?
                    Bo Zaharowa mowi ze otrzymuje od "bogatych" Rosjan z Anglii telefony aby Rosja przyjela ich synow bo w Anglii im ubezpiecznie chorobowe skreslono, test na kornke 450funtow, drogo, ratunku.
                    Ona, Zaharowa tez do konca nie rozumie ze ci "bogaci" Rosjanie w Anglii wcale nie sa bogaci, gdzies korzystaja z pomocy socjalow angielskich, np. ubezpieczenia chorobowego i teraz im sie konczy. Tragedia.
                    Gwarantowanie taki "bogaty" Rosjanin w Anglii moglby nie dziadowac o panstwowe ubezpieczenie chorobowe i wykupic prywatne. W Niemczech takowe sa a wiec w Angli gwarantoanie tez. Jakos "bogaci" Rosjanie w Anglii zerowali na panstwowym ubezpieczeniu chorobowym.

Ciekawe jest ze twierdza ze im je zabrano, tak mowi Zaharowa w tym linku. By trzeba bylo sie przyjrzec statusowi ich w Anglii. Cos mi sie wydaje ze oni maja pobyt w Anglii bo sa obywatelami unijnymi. Ty Igor bo sie na Polske zalapales oni moze poprzez Cypr? Wiem ze za male pieniadze mozna bylo sobie na Cyprze kupic obywatelstwo a wtedy droga do socjali w Anglii otwarta. Czyzby wlasnie, w zwiazku z Brexitem, Anglicy zaczynaja porzadkowac sprawy i najpierw odcinaja tych naplywowych od ubezpieczenie chorobowego? I stad te placze do Zaharowej?

Wlasciwie to powinienes Ty Igor to wiedziec. Masz juz odciete ubezpieczenie chorobowe? Jeszcze nie? To do konca roku bedziesz mial odciete. Brexit.

I jeszcze raz Igor, nie nadymaj sie tak Osteuropejsko, bo ja wiem ze za tym nadymaniem sie jest jedno wielkie NIC. I u Ciebie i u Twoich wspolplemiencow w Anglii. Poza niewielka liczba wyjatkow. Jak tam Abramowicz? Z klubem pilkarskim? Nie zarabia chyba teraz przez koronke mysle. A kredyty na kupno tego klubu przeciez nabral z jakiegos banku w Anglii. Nie, zebym mial cos przeciw prowadzenie biznesu na kredytach, normalnie, ale nie udawac po Osteuropejsku ze mialem tyle kasy ze przynioslem walizke i kupilem za gotowke.

A co do Brexitu, wiem ze sie modlisz zeby go nie bylo, ale bedzie. To straszenie, spadek PKB o 1..3% w dobie koronki jest juz smieszne. Do koronki nie ma zadnego porownania a wiec Brexit jak bedzie, nic sie praktycznie w gospodarce nie zmieni. W tej Apokalipcie co mamy i tak.

Wasz Johnson sie specjalnie koronka zarazil, napewno ma, jak co w zapleczu, dobra opieke medyczna, przechoruje ja, a potem jest Superman. U mnie tak zrobil jeden polityk co chce byc kancelerzem, Merz, juz prawie zdrowy, teraz nie musi sie chowac, maski, 2 m odstep od innych, rak nie podawac.
                    Johnsoen Ciebie nie opusci, nie ludz sie Igor. Brexit bedzie.
                    A czas leci.

--
                    Pozdrowienia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka