Dodaj do ulubionych

Wirus wirusem, ale...

15.03.20, 19:51
"... Baszar Asad musi zaprzestać "bezlitosnego zabijania"
W dziewiątą rocznicę wybuchu wojny w Syrii cztery zachodnich państwa wydały wspólne oświadczenie. Reżim powinien być pociągnięty do odpowiedzialności.
We wspólnym oświadczeniu o wojnie w Syrii Niemcy, Francja, USA i wielka Brytania wezwali instrukcja Damaszku przerwać "bezlitosnego zabijania" w kraju. Rząd głowy państwa Baszara el-Asada musi przyjąć wolę narodu syryjskiego. On zasługuje na życie w świecie, bez bombardowań, uderzeniami bronią chemiczną, arbitralnych aresztowań, a także tortur i głodu, czytamy w oświadczeniu czterech sojuszników z NATO, opublikowanym przez ministerstwo spraw zagranicznych.

Reżim Asada powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za popełnione przez nich zbrodnie . Ci, którzy są odpowiedzialni za zbrodnie przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne, powinny być znalezione i pociągnięci do odpowiedzialności, czytamy w oświadczeniu, opublikowanym na dziewiątą rocznicę wybuchu wojny w marcu 2011 roku.

Nie ma militarnego rozwiązania
Wojskowe rozwiązanie, do którego syryjski reżim stara się przy wsparciu Rosji i Iranu, nie przyniesie świata. Podręcznik Damaszku musi przestrzegać rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ 2254, w tym ogólnonarodowym rozejm, reformę konstytucyjną, zwolnienie losowo zatrzymanych osób, a także wolne i uczciwe wybory.

Cztery państw zachodnich przypomniał w swoim oświadczeniu o tym, że w dziewięć lat trwającej wojny ponad 500 000 syryjczyków zginęło i jedenaście milionów osób wypędzono.

Unicef UNICEF poinformował, że od marca 2011 roku w kraju mieszkało co najmniej 4,8 mln dzieci Miejsce konfliktu i jeszcze milion dzieci, jak Uchodźcy mieli."

To wypociny z "Zeit". Tłumaczenie za pomocą Yandexa.

www.zeit.de/politik/ausland/2020-03/syrien-baschar-al-assad-buergerkrieg-jahrestag-tote-fluechtlinge
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka