Dodaj do ulubionych

Co moze uratowac system przed upadkiem?

17.03.20, 18:07
W sumie to kontynuacja mojego watku o szczesciarzu Trumpie , ktory nie wywolal wiekszego zainteresowania wsrod forumowicze.
Wiec zmieniam kat widzenia, i sprobuje "doradzic" Trumpowi, co on moze zrobic, zeby uratowac amerykanska gospodarke przed poteznym kryzysem, a co za tym idzie zachowac system, ktory daje USA sami profity, i ktory okazal sie obecnie w duzym zagrozeniu, i po czesci to wina Putina.
Wiec co USA powinii zrobic, zeby wziac sytuacje pod swoja kontrole?
Jestem pewien, ze nic nowego nie trzeba wymyslac, trzeba dokonac prowokacji przeciwko Iranu, a dalej postepowac wedlug juz dawno opracowanego scenariuszu.
Czyli po kolei:
1. Trzeba sprowokowac proiranska partyzanka, lub samym dokonac ataku na amerykanska baze w Iraku.
2. Jednoczesnie musza byc zaatakowane cele saudyjskie, to moga byc rafineria i tankowce, a najlepiej wszystko razem.Tu tez nic nie trzeba wymyslac, nie tak dawno to juz bylo zrobiono, byc moze w celach cwiczebnych smile
3..Od razu po tych atakach oskarzyc o atak Teheran, i niezwlocznie zaatakowac cele w Iranie, i to takie, ktore musiliby mocno Iranczykow zabolec. W ataku musza uczesniczyc samoloty saudyjskie i amerykanskie,ktore powinni startowac z lotnisk, znajdujace sie na terytorium S.A.
4. Iran nie bedzie mogl nie dac odpowiedzi,a poniewaz USA sa daleko, a S.A. blisko, Iran, zeby zachowac twarz, bedzie musial zaatakowac cele w S.A. i tym razem to bedzie rzeczywisty atak iranski. Przy tym trzeba zrobic wszystko, zeby iranski atak byl jak najbardziej skuteczny, a straty Saudow jak najwieksze ( na rynku minus saudyjska ropa)
5.Nastepnym krokiem Iran zostaje oskarzony o szerzeniu panstwowego terroryzmu, i jako skutek wproadzenie calkowitego zakazu importu iranskiej ropy, a zeby zakaz byl przestrzegany,kazdy tankowiec, podejrzewany o przewoz iranskiej ropy musi byc aresztowany, ropa skonfiskowana, a statek sprzedany na zyletki. W ten sposob bedzie minus ropy iranskiej. Razem to mniej wiecej 12-13 mln barylek dziennie. Ale tego moze okazac sie malo.
6. Wiec ruch przez ciesnine Ormuz musi byc wstrzymany. To naprawde nie jest trudne, pare tankowcow zatopic, i zaminowac akwen. Wiec podaz ropy na swiatowy rynek spadnie o ca 25%. Malo tego, 1/3 swiatowej produkcji LNG dostaje sie na swiatowe rynki wlasnie przez ta ciesnine.
I na tym koniec. Nic wiecej nie trzeba bedzie robic. ceny ropy gwaltownie skacza do gory, lupki robia sie bardzo oplacalne,Europa znow bedzie potrzebowac Amerykanow (przeciez ktos musi zagwarantowac bezpieczne dostawy ropy ) . Petrodolar odzyska drugie zycie, Chinczycy beda zmuszeni wstac na kolana przed USA, i (niestety z punktu widzenia USA) Rosja. I to, czyli zyski Rosji, sa jedynym minusem tego scenariusza, chociaz i to mozna przerobic na swoja korzysc. Gdy Rosja bogaci sie, to robi sie dobra. Wiec mozna rzucic cos Putinowi, chociazby ta sama Ukraine, ale ostateczny cel jest o wiele wazniejszy, bo to pomoze zachowac obecny system, ktory Amerykanie budowali mozolnie przez wiele dziesieciolecia. I oczywiscie nie mozemy zapomniec o Izraelu, na terytorium ktorego na pewno spadnie pare rakiet, i to pomoze Bibi w walce politycznej wewnatrz izraelu.
To tak, ogolny zarys, mozemy razem go bardziej szczegolowo opracowac smile

--
https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
Obserwuj wątek
      • rosjaiswiat1 Re: Co moze uratowac system przed upadkiem? 17.03.20, 20:23
        elka-sulzerowa napisała:

> Nie jestem calkowicie pewna czy aby globalni gangsterzy sa gotowi poswiecic swo
        > ich europejskich sprzymierzencow w tych zmaganiach bo poswiecic ich im przyjdzi
        > e bez watpienia.

Oni i nie maja tego w planach, bo bez panowania nad Europa oni nic nie beda mogli osiagnac. A zeby panowac, trzeba nie pozwolic Europie byc bogatszej i silniejszej od Pana, i do tego ona musi szczerze wierzyc w to, ze jej przyszlosc calkowicie zalezy od Pana. Przeciez pise o tym wyzej: "Europa znow bedzie potrzebowac Amerykanow (przeciez ktos musi zagwarantowac bezpieczne dostawy ropy ) ."
        --
        • berek_p Re: Co moze uratowac system przed upadkiem? 17.03.20, 22:24
          Nie zapominaj że kij ma dwa końce i sami jankesi zapłacą cenę 10 krotnie wyższą.
          Wystarczy nałożyć sankcje na USA a kraj ten znajdzie się w izolacji.
          Już teraz aby coś powstało na terenie USA należy importować nie tylko półprodukty ale też gotowe komponenty wink
          • rosjaiswiat1 Re: Co moze uratowac system przed upadkiem? 17.03.20, 22:41
            berek_p napisał:

> Nie zapominaj że kij ma dwa końce i sami jankesi zapłacą cenę 10 krotnie wyższą

Niby czemu? Oni beda placic za wydobycie ropy tyle, co placa obecnie. A co najwazniejsze, oni przywroca kontrole nad swiatowym obrotem ropy, a co za tym idzie zapotrzebowanie na dolary bedzie tylko rosnac. A wlasnie to jest celem - baks musi byc jedna waluta, ktora uzywa sie w handlu miedzynarodowym. Na tym polega wspolczesny system finansowy .

> Wystarczy nałożyć sankcje na USA a kraj ten znajdzie się w izolacji.

Kto moze nalozyc sankcje?

> Już teraz aby coś powstało na terenie USA należy importować nie tylko półproduk
            > ty ale też gotowe komponenty wink

Bo tak dziala wspolczesny system - USA eksportuja wirtualny kapital, a importuja calkiem realne produkty.

--
          • boavista4 Re: Co moze uratowac system przed upadkiem? 17.03.20, 22:48
            wojny obecnie prowadzi sie na wielu plaszczyznach, jest wojna kulturalna , militarna , bakteriologiczna, chemiczna, sankcje wodne, pozary niby naturalne, klimatyczna, religijna, jestesmy w fazie poczatku wojny totalnej.
            W tej wojnie strategiem nie sa USA, ale globalisci wiadomego obrzadku. Obecnie w poludniowej Ameryce upadaja rzady a cena dolary idzie w gore, czyli wszystkie bogactwa tego kontynenta stana sie wylaczna wlasnoscia globalistow. Obecna plaga wirusowa przyczynia sie do zupelnego upadku ekonomicznego swiata i grabierzy banksterow. Cala , niezrujnowana gospodarka wielu krajow stanie sie wlasnoscia globalnej kliki, a jej specjalnym celem sa Chiny, Rosja i kraje niezalezne . Reakcja tych krajow moze byc gwaltowna i dlatego w pogotowiu bedzie sila militarna globalizmu.
      • monalisa2016 Re: Co moze uratowac system przed upadkiem? 17.03.20, 23:44
        elka-sulzerowa napisała:

> Nie jestem calkowicie pewna czy aby globalni gangsterzy sa gotowi poswiecic swo
        > ich europejskich sprzymierzencow w tych zmaganiach bo poswiecic ich im przyjdzi
        > e bez watpienia.

W necie kursuje wiele domyslow, plotek Ela ale w maistreamowej telewizji (ZDF) wiernej naszej pani pojawil sie artykul z dziwna wiadomoscia ktora tu zacytuje.

"Und es bedeutet eben auch ruhig zu bleiben. Ich würde fast sagen: Folgen Sie bitte den Anweisungen der Besatzung, also zu Hause zu bleiben."

www.zdf.de/nachrichten/panorama/coronavirus-verhalten-100.html

*) die Besatzung = w tym wypadku okupant.

Znaczy mamy pozostac spokojnie w domu i podazac albo postepowac zgodnie z instrukcjami okupanta.

Przejezyczenie, czy prawda???

Ukazal sie dziwny Tweet ktory zacytuje

"Why do German authorities have no idea why the US Military is making its largest deployment on their soil in 25 years? Because Merkel is no longer running the show. Once again, America is liberating Europe from the bonds of fascist tyranny - and this time they don't even know it."

twitter.com/StormIsUponUs/status/1239617024860487680
        *) Joe M = Q- The Plan To Save The World

Na Telegramie czy to z Wloch, czy Francji ludzie postuja najnowsze widea z porzemieszczajacymi sie amerykanskimi wojskami na ulicach miast. Francja i amerykanskie wojska, ciekawe, ciekawe co one tam robia???

Ba, Defender Europe 2020 dobieglo konca.

--
        Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
        www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
    • rosjaiswiat1 Ciekawe dane chinskiego urzedu celnego 18.03.20, 16:17
      Jak podaje magazyn" oilcapital.ru", Chiny zwiekszyli wlasne wydobycie ropy od poczatku tego roku o 3.7%. Oprocz tego Chinczycy zwiekszyli import ropy o 5.2%, a gazu o 2.8%. Z tego wynika, ze gadki o tym, ze korona wirus spowodowal mniejsze zapotrzebowanie w rope Chin, i to spowodowalo spadek cen, jest absolutnym klamstwem i na pewno jest elementem jakiejs duzej gry.

oilcapital.ru/news/upstream/16-03-2020/kitay-uvelichil-dobychu-nefti-na-3-7-s-nachala-goda

Co raz bardziej przekonuje sie w tym, ze swiat stoi przed czyms, co go zmieni na zawsze, mam nadziej, ze na lepsze.
      --
        • rosjaiswiat1 Re: Ciekawe dane chinskiego urzedu celnego 19.03.20, 20:55
          mlody774 napisał:

> Tak świat się zmienia ale na lepsze dla lewactwa wszelkiego.

Mlody, gdyby Ty jeszcze wiedziales czym jest lewactwo, to byloby naprawde fajnie. Ty musisz zrozumiec, ze wsrod politykow, ktory rzadza na zachodzie, a zwlaszcza w USA, nie ma podzialu na lewych, prawych, na lewakow, czy na cos jeszcze. Ci polityki nie maja zadnej ideologii, a tylko interesy tych, kto daje im kase. Jedni reprezentuja interesey tych, kto produkuje bron, inni tych, kto wydobywa rope, a jeszcze inni reprezentuja interesy banksterow. I nikogo z nich nie obchodzi dobro zwyklego Amerykanina, czy obywatela innego kraju, a tylko interesy tych, kto placi.

--
          • mlody774 Re: Ciekawe dane chinskiego urzedu celnego 20.03.20, 13:22
            Igor jak przyjmiesz takie kryteria to wszędzie jest tak samo. Jesteś ateista bo uważasz ze religia jest dla kontrolowania mas. Tym samym jest ideologia socjalistyczna/komunistyczna itd. Wiec o co ci chodzi? Ale ja znam prywatnie życzliwych ludzi w: Niemczech, Francji ,w Stanach, Polsce itd, którzy zrobią dla bliźniego wiele nie patrząc na pieniądze.
            • rosjaiswiat1 Re: Ciekawe dane chinskiego urzedu celnego 20.03.20, 20:22
              mlody774 napisał:

> . Jesteś ateista bo uważasz ze religia jest dla kontrolowania mas.

Jestem ateista, ale nie dlatego, ze uwazam, ze religia jest do kontrolowania mas. Ja odrozniam wiare ludzi w Boga, a religie. Ty, jak widze, stawiasz zoak rownosci miedzy wiara , a religia. Ty w ogole masz duze problemy z przygotowaniem merytorycznym w takich dyskusjach.

> Ale ja znam prywatnie życzliwych ludzi w: Niemczech, Francji ,w Stanach, Polsce itd, którzy zrobią dla bliźni
              > ego wiele nie patrząc na pieniądze.

I ci ludzi wszyscy sa u wladzy, i naleza do partii rzadzace? Mlody, ja pisze o jednym, a Ty ;piszesz o czyms innym. ja pisze o ludziach, ktore poswiecili swoje zycie polityce, i zrobili z tego swoj zyciowy interes, a Ty mnie piszesz o zwyklych zyczliwych ludziach. Czy Ty czytasz to co ja pisze?

--
              • mlody774 Re: Ciekawe dane chinskiego urzedu celnego 20.03.20, 21:33
                Igor, ja ciebie rozumiem i wiem ze jesteś pewny ze ci wszyscy źli ludzie są w Stanach. Natomiast w FR pachciarz jeden jest dobry(w US żaden nie jest dobry) i chce z całego serca coś dobrego zrobić dla was, znaczy jest u ciebie OK. Ja rozróżniam religie od wiary i od chrześcijaństwa. Chrześcijaństwo różni się bardzo od religii i tylko wiary. Jak byś to wiedział, to rozumiałbyś dlaczego np. zboczeńcy, socjaliści/komuniści ateiści itd. u mnie są tym samym - lewakami.
        • monalisa2016 Re: Amerykanie juz groza Saudom 19.03.20, 01:23
          Na innym forum napisalam wiec nie mam zamiaru jeszcze raz pisac, wiec cytuje.

monalisa2016
          Re: Ropa ponizej 45 dol=kryzys w Rosji
          19.03.20, 00:19
          Maxiu piszesz głupoty czyli rozpowszechniasz wraz z fronda fake news nie czytając mediów z panstwa w którym mieszkasz.
          Kto ma kryzys, Rosja czy petro-dollar, a szczególnie zaoceaniczne "głupki" czyli wydobywanie ropy metodą szczelinową.

Arabia Saudyjska i Rosja mają wspólny interes w niskiej cenie ropy na dluższą metę, o tym donosiły (16 marca br.) media zza wielkiej wody.
          Nie wiem czy odbyło się kryzysowe spotkanie w Wiedniu zaplanowane na dziś (18.03.br.) czy nie, ponieważ Arabia Saudyjska wcześniej odmówiła wysłania swojego przedstawiciela na tę konferencję.

monalisa2016
          Re: Ropa ponizej 45 dol=kryzys w Rosji
          19.03.20, 01:05
          Nie pamiętam w których mediach (zza wielkiej wody, czy włoskich, czy niemieckich) czytałam w związku z wielką stratą (500 miliardów dollarów) firmy Saudi Aramco że Rosja jest gotowa zejscia z ceną ropy do 20 dollarów za baryłkę co nie będzie na pewno w smak Stanom. Więc kto ma kryzys maxiu? Przy okazji patrz konwertirung innych walut na ruble.Tja, tja, to jest tak, jak pluje się bezmyslnie innym sankcjami w zupę.

--
          Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
          www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
          • mlody774 Re: Amerykanie juz groza Saudom 19.03.20, 02:00
            Wydobycie metoda szczelinowa o ile wiem jest w Stanach już redukowane(rezygnuje się z tej metody). Ale ta metoda służy do wytłumaczenia poza USA jak to możliwe, ze jak była ropa po $150 to Stany musiały importować ropę a teraz jak jest po $40 i mniej to nie muszą. Ciekawe co? Na marginesie. Titanium jest rosyjskie(i nie tylko) i było kiedyś używane np. do produkcji samolotów. No i już na pewno zgadujesz, bo obecnie nie wolno NIC używać do podobnej produkcji pochodzące z FR. Ameryka robi się samowystarczalna.
                • elka-sulzerowa Re: Amerykanie juz groza Saudom 19.03.20, 02:37
                  I to ma byc dobre dla Seiata?
                  Dobre dla ciebie i mnie?
                  Wyrzucanie trylionow na swiatowy rozboj, mordowanie boguduchawinnych ludzi jest dobrum dla ciebie i mnie podczas gdy w kraju wala sie drogi, mosty, siec elektryczna ledwo dyszy, Flint jak nie mial tak nie ma zdatnej do picia wody?
                  • mlody774 Re: Amerykanie juz groza Saudom 19.03.20, 02:53
                    Nie jest łatwo wszystko zmienić tak od razu. Wiesz ze klimat się oziębia i nie wiem czy to z tego powodu ale południowe stany są odbudowywane. Buduje się nowe drogi infrastruktur itd. Kiedyś jak jeszcze wtedy manka była w kanadzie to pisaliśmy ze amerykańskie firmy ich opuszcza, właśnie z powodów klimatycznych i stało się tak. Wiesz, ze zawsze myślę Elka ze ty z NYC jesteś a tam i w okolicznych Stanach jest dyz-aster. Nie robi się nic.Chyba są już skreślone na straty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka